Een verhoogde lichaamstemperatuur is een natuurlijke reactie van het menselijk lichaam op allerlei virussen en bacteriën. In de meeste gevallen letten mensen niet op dit fenomeen, omdat ze het de norm vinden. Maar in werkelijkheid, als de indicatoren snel toenemen en in korte tijd een kritiek punt bereiken, is het het beste om het geneesmiddel zo te nemen dat er geen problemen zijn.

In de huidige apotheken is een breed scala aan antipyretica beschikbaar die kunnen helpen de temperatuur voor volwassenen en kinderen te verlagen. Het belangrijkste bij het gebruik ervan is om de dosering te observeren en om te onthouden over bijwerkingen en contra-indicaties.

In het artikel zullen we de 25 beste koortswerende medicijnen beschouwen. Ze worden door artsen aanbevolen vanaf een temperatuur van 38-39 graden. Dergelijke fondsen zijn maximaal effectief en daarom brengen ze binnen een paar uur de patiënt weer normaal en maken het zelfs mogelijk om ondanks de ziekte actief te blijven werken.

De beste antipyretica

1. Paracetamol

Gold rating krijgt terecht een budgettair instrument. Het is te koop in de vorm van tabletten en kaarsen. Het wordt aanbevolen om 2-4 keer per dag pillen in te nemen voor een paar stukjes. Wat betreft de introductie van zetpillen, ze moeten 4 keer per dag één voor één worden gebruikt.

Maar met kaarsen moet je eerst de darmen reinigen zodat er in de toekomst geen problemen meer zijn.

Het medicijn is populair bij klanten, niet alleen voor een zacht prijsje, maar ook voor gebruiksgemak. Bovendien merken patiënten op dat de tabletten geen sterke specifieke smaak en geur hebben, daarom is het handig en gemakkelijk om ze in te nemen.

2. Coldrex

Een vrij bekend antipyreticum heeft een complex effect. Het is bedoeld voor volwassenen. De compositie combineert maar liefst vijf elementen: cafeïne, paracetamol, ascorbinezuur, fenylefrine en terpinghydraat.

Deze componenten zijn ontworpen om de manifestaties van koorts en een gevoel van warmte te verminderen, te verdoven, rhinorroe te elimineren, de ademhaling te verbeteren, vitamine C-tekort te compenseren en ook het lichaam van de patiënt als geheel te versterken..

Het belangrijkste voordeel van het medicijn kan gerust uitstekende tolerantie worden genoemd, maar alleen afhankelijk van het doseringsregime. Het product mag zelfs door vrouwen worden ingenomen tijdens zwangerschap en borstvoeding..

Het enige voorbehoud - vanwege de aanwezigheid in de samenstelling van cafeïne tijdens het nemen van tabletten, is het het beste om af te zien van het consumeren van grote hoeveelheden koffie en thee.

3. Teraflu

Een combinatieproduct met een zeer goede samenstelling wordt verkocht in de vorm van een poeder voor het bereiden van een drankje, maar ook in de vorm van tabletten (gewoon en voor resorptie). De actieve componenten zorgen ervoor dat u koorts kunt verlichten, een loopneus kunt behandelen en kunt hoesten. Bovendien hebben ze een licht kalmerend effect..

Het wordt niet aanbevolen om het geneesmiddel in te nemen in aanwezigheid van de volgende ontwikkelende aandoeningen: problemen met de schildklier, diabetes, chronische bronchitis, glaucoom, hypertensie. Het is het beste om het medicijn in de vorm van een poeder te kopen, omdat het handiger en aangenamer is om te drinken..

Van de voordelen wijzen consumenten meestal een gunstige prijs, beschikbaarheid in stedelijke apotheken en gebruiksgemak toe.

4. Fairx

Franse medicijnen worden in een breed assortiment verkocht. Het gaat gemakkelijk om met pijn in het hoofd en de spieren, irritatie van de keel, opvliegers van koude en hitte, evenals koorts.

Tegelijkertijd is deze tool niet alleen geschikt voor de behandeling van een aandoening, maar ook voor het voorkomen van dergelijke symptomen. Om deze reden raden veel artsen aan om bij het eerste teken van ziekte te beginnen met het nemen van sachets..

Kopers prijzen het medicijn vanwege het vermogen om het immuunsysteem te versterken, evenals toestemming voor kinderen en diabetici (er zijn afzonderlijke series te koop - kinder- en suikervrij in de samenstelling). Wat betreft de tekortkomingen, onder hen moeten frequente vervalsingen worden opgemerkt, die natuurlijk niet het gewenste effect geven.

5. Efferalgan

Budget-bruistabletten, evenals rectale zetpillen, bevatten paracetamol in hun samenstelling - het is een actieve component en heeft een groot effect. Patiënten houden vooral van medicijnen in pilvorm.

Ze moeten oraal worden ingenomen, vooraf opgelost in een glas warm, schoon water. De gemiddelde dosering is elke 4-6 uur een paar pillen. In dit geval is de maximale dagelijkse limiet 8 stuks. De kaarsen mogen niet meer dan vier keer per dag worden gebruikt, elk 500 mg.

6. Nemulex

Het medicijn voor kinderen van een oudere leeftijdscategorie heeft niet alleen een antipyretisch, maar ook een verdovend effect. Voor tieners ouder dan 12 jaar schrijven artsen tweemaal daags één sachet van het medicijn voor.

Indicaties voor het nemen van het medicijn zijn standaard: ontsteking, koorts, kiespijn, virussen, verstuiking.

De voordelen van het medicijn zijn nogal wat. Onder hen merken mensen meestal een mild effect op het menselijk lichaam op, evenals een zeldzaam optreden van bijwerkingen..

Bovendien moet onder de positieve aspecten worden opgemerkt dat een enkele tas voldoende is voor de hele dag, en bovendien begint het binnen enkele seconden te werken.

7. Ibuklin

Een prachtig combinatieproduct wordt uitsluitend in tabletvorm verkocht. De samenstelling bevat twee hele actieve stoffen - ibuprofen en paracetamol. Het medicijn werkt snel genoeg en het resulterende therapeutische effect houdt acht uur aan.

Voordat u het geneesmiddel inneemt, moet u zich zeker vertrouwd maken met de contra-indicaties. Deze omvatten de volgende problemen: maagzweer, pathologische processen in de nieren of lever, interne bloeding, derde trimester van de zwangerschap, bronchiale astma.

Het behandelingsregime voor dit middel is uiterst eenvoudig - driemaal daags één tablet. In dit geval moet een interval van 4 uur of meer worden aangehouden. Het is het beste om de remedie voor de maaltijd of een paar uur na een maaltijd in te nemen.

8. Nurofen

Een van de toonaangevende medicijnen is bedoeld om koorts en koortsachtige manifestaties te elimineren. Deze tabletten zijn gemaakt op basis van ibuprofen. Ze beginnen hun actie een half uur na toediening. Het is toegestaan ​​om ze te consumeren, ongeacht de voedselinname, wat erg handig is.

Naast de gebruikelijke Nurofen die te koop zijn, kunt u de versie van Nurofen Express vinden. Het bevat een dubbele dosis van het actieve element. Daarnaast is er ook de optie Nurofen Long - het is een combinatiemiddel op basis van paracetamol en ibuprofen.

Contra-indicaties voor het nemen van de pillen, ongeacht hun type, zijn: een maagzweer in de acute fase, ernstige vormen van hypertensie, hartfalen, optische aandoeningen, pathologische processen in de nieren en lever. Ze worden ook niet aanbevolen voor gebruik in het derde trimester van de zwangerschap, maar in zeldzame gevallen kan de behandelende arts toestemming geven.

9. Nimesulide

Een medicijn om ontstekingen te verminderen en tegelijkertijd verdooft en de koorts vermindert. Het wordt als vrij sterk beschouwd en daarom mag het in kritieke situaties worden ontvangen. Experts laten je siroop drinken, zelfs tijdens waterpokken.

De belangrijkste voordelen van het hulpmiddel in kwestie kunnen veilig een langdurig effect worden genoemd, het snel bereiken van het gewenste resultaat, een aangename nasmaak, gunstige kosten, het elimineren van spierpijn en het verlagen van aanhoudende en hoge temperaturen.

Tegelijkertijd is er maar één nadeel: een te lange lijst met bijwerkingen, hoewel ze niet in alle gevallen tot uiting komen.

10. Ibuprofen

Populaire capsules en tabletten bevatten dezelfde stof in de samenstelling, die werkt als een actieve component.

Contra-indicaties voor het gebruik ervan zijn zweren, erosie, bloeding in het spijsverteringskanaal, lever- en nierfalen, evenals hyperkaliëmie. Bovendien raden deskundigen niet aan om het medicijn in te nemen na bypass-transplantatie van de kransslagader.

Het medicijn is gemakkelijk te doseren. Per dag moet u 4 keer een paar tabletten nemen, de maximale limiet is 6 stuks. In dit geval kan de eerste dosis het beste vóór het ontbijt en later - na het eten worden ingenomen.

11. Rinzasip

Het rijk samengestelde Indiase medicijn is ontworpen om actief de symptomen van verkoudheid en griep te bestrijden. Het verlaagt de lichaamstemperatuur na een half uur na inname.

Daarnaast worden pijn in het lichaam, koorts en hoofdpijn geëlimineerd. De samenstelling bevat: paracetamol, feniramine, cafeïne, ascorbinezuur - in elke tablet zijn deze elementen voldoende.

Patiënten houden van de verkoop van drie verschillende smaken van het product. Bovendien merken ze in hun beoordelingen als voordelen een uitstekend analgetisch effect en een verhoogde weerstand van het immuunsysteem van het lichaam op.

Over tekortkomingen gesproken, kopers klagen alleen over de overdreven heldere kleurstof, die soms zelfs in de taal blijft.

12. Diclofenac

De tool in een breed scala van vormen (injecties, tabletten, zetpillen) heeft pijnstillende, ontstekingsremmende en koortswerende effecten. Het is ideaal om de hoogste temperatuur te elimineren en de toestand van de patiënt in korte tijd te verbeteren..

Contra-indicaties voor het nemen van het geneesmiddel zijn standaard: perforatie van de darmwanden, zweren, ontstekingsprocessen en bloeding in het spijsverteringskanaal, verminderde werking van het hart, intolerantie voor het lichaam van aspirine. De kosten van het medicijn zijn winstgevend, daarom is het voor iedereen beschikbaar.

13. Aspirine

Voordelige pillen werken uitstekend bij koorts, ontsteking en spier- en gewrichtspijn. Ze bevatten het populaire acetylsalicylzuur, dat als het belangrijkste actieve ingrediënt fungeert.

Er zijn ook bruistabletten te koop, waarin vitamine C de boventoon voert, maar deze worden tegen hoge kosten verkocht. Deze optie is meer geschikt voor kinderen en adolescenten om hun algehele gezondheid te verbeteren.

Contra-indicaties voor het nemen van aspirine zijn: diabetes mellitus, astma, chronische nierpathologie, zwangerschap en borstvoeding. Gebruik het product ook niet tijdens het gebruik van anticoagulantia.

14. Lemsip

De Britse drug heeft een redelijk goede reputatie, die het al enkele jaren met succes vasthoudt. Hij wordt geprezen in Engeland, Amerika, Europa en de meeste GOS-landen..

De samenstelling van het product voldoet aan de Russische normen en is daarom ook in ons gebied toegestaan. Het wordt verkocht in de vorm van een poeder dat moet worden gebrouwen als gewone thee.

Patiënten die dankzij dit geneesmiddel zijn hersteld, merken veel van de positieve eigenschappen van Lemsip op..

Meestal vindt u in beoordelingen indicaties van een aangename smaak en aroma, wijdverbreid in Rusland en in het buitenland, het versnelde begin van het gewenste effect, de overeenstemming van prijs en kwaliteit, de beschikbaarheid in binnenlandse apotheken, een minimale lijst met contra-indicaties.

15. Analgin

Het medicijn in de vorm van tabletten, oplossing voor injectie heeft een uitgesproken analgetisch effect. Het geeft snel een positief effect, terwijl het behaalde resultaat maximaal 4 uur wordt bewaard. Als u de temperatuur dringend moet verlagen, kunt u het medicijn het beste samen met difenhydramine gebruiken.

Van de contra-indicaties worden de volgende punten opgemerkt: aspirine-astma, pathologische processen in het beenmerg, aangeboren hemolytische anemie, hypotensie, porfyrie. Neem elke 8-12 uur 1-2 pillen. Wat de oplossing betreft, volstaat het om driemaal per dag niet meer dan 2 ml te prikken.

De kosten van het medicijn zijn gunstig voor elke persoon. In dit geval maakt de vorm van afgifte van het medicijn niet uit - elke patiënt kan het gemakkelijk kopen en het meeste voordeel behalen.

16. Nise

Het moderne koortswerende middel met verbeterde werking heeft een virulent analgetisch en ontstekingsremmend effect. Het wordt verkocht in de vorm van tabletten. Het belangrijkste actieve ingrediënt hier is nimesulide.

Er zijn niet te veel contra-indicaties voor het gebruik van het medicijn, maar het is nog steeds de moeite waard om ze te overwegen voordat u het inneemt. Deze omvatten het volgende: zweren, lever- en nierproblemen, borstvoeding.

17. Coldact Plus

Een Indiaas medicijn in de vorm van gelatinecapsules is zonder recept verkrijgbaar. Er zijn maar liefst drie actieve ingrediënten: paracetamol, chloorfenamine en fenylefrine. Ze werken “samen” en hebben een uiterst positief effect op het menselijk lichaam..

Het medicijn werkt als een licht pijnstillend en matig krachtig antipyreticum. Hij kan zwelling en blozen van de neus verlichten en de bloedvaten vernauwen. Bovendien elimineert dit geneesmiddel zelfs allergische reacties die optreden als gevolg van griep en zich manifesteren als jeuk in de neus, tranenvloed en branderig gevoel in de gezichtsorganen.

18. Indomethacin Berlin-Chemie

Het medicijn in de vorm van zetpillen en tabletten bevat indolylazijnzuur als een actieve component. Het verlaagt de lichaamstemperatuur, heeft een pijnstillend effect en verlicht ook de toestand van een persoon in het algemeen.

Meestal wordt het product gebruikt in het geval van de ontwikkeling van ontstekingsprocessen en infecties van KNO-organen.

19. Nimesil

Een variant met een ontstekingsremmend en koortswerend effect heeft de werkzame stof nimesulide. Dit product wordt verkocht in de vorm van een verpakt poeder en is bedoeld voor de bereiding van een oplossing en de daaropvolgende inname.

De actie van Nimesil is gericht op het elimineren van pijn, het verlichten van ontstekingen, het bestrijden van verkoudheid en griep, het verlichten van kiespijn, het verlichten van andere pijn.

De lijst met contra-indicaties hier is indrukwekkend: leeftijd tot 12 jaar, problemen met bloedstolling, astma, inwendige bloedingen, zweren, nier- en leveraandoeningen, drugsverslaving, nierfalen, draagtijd en borstvoeding.

20. Voltaren

Middelen voor het elimineren van een hoge lichaamstemperatuur die is gemaakt op basis van Diclofenac-natrium. Het manifesteert zich positief in de strijd tegen pijn en koorts. In de regel wordt een dergelijk medicijn alleen voorgeschreven aan volwassen patiënten met een dosering van driemaal daags 1 tablet.

Het enige nadeel van het medicijn is dat het te duur is. In vergelijking met andere middelen in de beoordeling lijkt Voltaren echt te duur, maar in werkelijkheid kost het zoveel geld, omdat het een onovertroffen effect heeft.

21. Panadol

Een speciaal kindergeneesmiddel wordt verkocht in de vorm van een siroop. Het belangrijkste ingrediënt hier is paracetamol. Het onderdrukt actief de thermoregulatiecentra, waardoor de koorts wordt verlicht.

Bovendien heeft deze samenstelling een prachtig effect op het zenuwstelsel en verlicht het pijnsyndromen..

22. Tylenol

Het gecombineerde medicijn op basis van paracetamol komt niet minder vaak voor. Het werkt rechtstreeks op thermoregulatiecentra en Bole. Het product is verkrijgbaar in verschillende vormen: capsules, suspensies, poeder, etc..

23. Tsefekon

Huisgeneeskunde in de vorm van rectale zetpillen heeft pijnstillende, koortswerende en ontstekingsremmende effecten. Het belangrijkste voordeel is een snelle en gemakkelijke introductie tot het menselijk lichaam..

Bovendien is het belangrijk op te merken dat de samenstelling snel in de bloedbaan wordt opgenomen, waardoor het blijkt en het snelle bereiken van het gewenste resultaat.

24. Triplet

Een uitstekend koortswerend middel voor volwassenen. Het is een combinatie van drie elementen: analgin, papaverine en difenhydramine. Deze combinatie van ingrediënten geeft de patiënt vaatverwijding en eliminatie van hun spasmen..

Bovendien helpen de componenten bij het omgaan met spierpijn, die vaak gepaard gaat met ontstekingsprocessen..

Triad wordt het best gebruikt bij een lichaamstemperatuur van meer dan 39 graden. Dit betekent dat ze een probleem heeft dat andere medicijnen niet kunnen stoppen. In andere gevallen wordt het niet aanbevolen om de oplossing te gebruiken, omdat de sterke werking ervan negatieve gevolgen kan hebben..

25. Maxicold

Het medicijn, gemaakt door een binnenlands farmaceutisch bedrijf, voltooit de beoordeling. Het is te koop in de vorm van tabletten en poeder voor een drankje. De samenstelling is hier erg bescheiden, maar het meest effectief: paracetamol, ascorbinezuur, fenylefrine. Artsen schrijven dit geneesmiddel voor aan hun patiënten in geval van griep of verkoudheid.

Maksikold mag worden gebruikt door zowel volwassenen als kinderen. Deze medicijnen worden in verschillende verpakkingen verkocht, maar hebben dezelfde contra-indicaties: hart-, nier- en leveraandoeningen, leeftijd tot 9 jaar, hypertensie, prostaatadenoom, hyperthyreoïdie.

Pijnstillende, koortswerende en ontstekingsremmende geneesmiddelen

Pijnstillende, koortswerende en ontstekingsremmende geneesmiddelen, waaronder niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen (NSAID's), zijn de belangrijkste geneesmiddelen bij de behandeling van verschillende ontstekingsprocessen. Op de Russische farmaceutische markt vertegenwoordigt de groep ongeveer 10% van de totale medicijnconsumptie..

In de afgelopen jaren bestond het assortiment NSAID's uit ongeveer 300 nomenclatuurartikelen die door verschillende landen en bedrijven zijn geproduceerd. Onder hen bevindt 70% zich in de volgende doseringsvormen

belangrijkste actieve ingrediënten: acetylsalicylzuur, paracetamol, diclofenac-natrium, metamizol, ibuprofen, indomethacine, naproxen, fenylbutazon (butadione), piroxicam. Van het totale aantal drugs in deze groep is 82% buitenlandse drugs. In Rusland worden momenteel slechts 7 basisstoffen geproduceerd (geneesmiddelen die indomethacine, naproxen, piroxicam en ketoprofen bevatten, worden niet in Rusland vervaardigd). Deze situatie van de binnenlandse farmaceutische industrie stelt de Russische volksgezondheidsdienst voor het feit van de aankoop van buitenlandse geneesmiddelen van deze groep in aanzienlijke hoeveelheden.

Volgens de chemische structuur zijn NSAID's synthetische middelen, verdeeld in 8 groepen.

1. Salicylzuurderivaten: acetylsalicylzuur.

2. Derivaten van anthranilic (ortho-aminobenzoic) acid: mefenamic acid, flufenamic acid.

3. Derivaten van pyrazolon: metamizol (analgin), butadione.

4. Derivaten van para-aminofenol: paracetamol.

5. Derivaten van indoleacetic acid: indomethacin (methindole).

6. Derivaten van fenylazijnzuur: natriumdiclofenac (voltaren, orthofeen).

7. Derivaten van fenylpropionzuur: ibuprofen (brufen).

8. Derivaten van naftiapropionzuur: naproxen.

In tegenstelling tot narcotische analgetica veroorzaken ze geen euforie en slapen, bij langdurig gebruik is er geen verslaving, daarom worden ze niet-narcotische analgetica genoemd. Ze hebben een antipyretisch, analgetisch en ontstekingsremmend effect op het lichaam (en het antipyretische effect wordt alleen getoond bij patiënten met koorts).

Niet-narcotische analgetica hebben geen invloed op de warmteproductieprocessen in het lichaam, die worden uitgevoerd in de hersenen - het centrum van thermoregulatie. Het antipyretische effect treedt op als gevolg van de uitzetting van bloedcapillairen van de huid, verhoogde transpiratie-intensiteit en als gevolg hiervan is er een sterke toename van de warmteoverdracht. Na het verlagen van de temperatuur blijft de warmteproductie hoog, oxidatieve processen in het lichaam gaan intensief door.

Onder buitenlandse classificaties van NSAID's is de meest voorkomende de volgende groepering, afhankelijk van de ernst van het therapeutische effect.

1. Preparaten met een analgetisch, maar licht uitgesproken ontstekingsremmend effect: paracetamol, analgin, fenacetine, sommige combinatiegeneesmiddelen - baralgin, pentalgin, enz..

2. Medicijnen met matige ontstekingsremmende eigenschappen: acetylsalicylzuur, brufen, naprok-sen, surgam, mefenaminezuur.

3. Geneesmiddelen met een significant ontstekingsremmend effect: indometacine, diclofenac-natrium, piroxicam, dimexide.

Van de grootste interesse voor therapie zijn, samen met afzonderlijke geneesmiddelen, combinatiegeneesmiddelen. Bij de ontwikkeling van dergelijke geneesmiddelen bestaat de neiging om combinaties van verschillende stoffen van deze groep te vormen, maar met verschillende farmacotherapeutische effecten. Het aandeel gecombineerde geneesmiddelen in deze groep is ongeveer 20%.

Acetylsalicylzuur (INN) (aspirine, aspirine cardio, Colfarit, Trombo ACC, Upsarin Unsa, enz.) - wordt gebruikt voor infectieziekten en ontstekingsziekten, reuma, pijnsyndromen van verschillende oorsprong, als profylaxe van trombose, myocardinfarct, evenals sommige vormen van darmkanker. Het is verkrijgbaar in verschillende doseringsvormen: poeder, tab., Poeder voor injectie, korrels, oplosbare tab., Bruistabblad. Op de Russische markt van binnenlandse bereidingen van acetylsalicylzuur - 16%, de resterende 84% - buitenlands (Duitsland, VS, Frankrijk, Oostenrijk, enz.). In het Staatsregister van Geneesmiddelen is acetylsalicylzuur geregistreerd in 26 handelsnamen, in 6 doseringsvormen; aanbiedingen uit 12 landen.

Acetylsalicylzuurpreparaten, waaronder:

1) eenvoudige samenstelling:

tabblad. 0,1 voor kinderen en 0,3-0,5 voor volwassenen (Rusland).

Micro-ingekapseld acetylsalicylzuur in dop, elk 0,5 is gemaakt in Duitsland (Colfarit).

2) oplosbaar in water: de meest veelbelovende doseringsvormen in de vorm van calciumzout, inclusief aspirine-calcium en in combinatie met natriumbicarbonaat.

Aspirine + C - tabblad. (Frankrijk).

Alka-Seltzer - tabblad. met natriumbicarbonaat en citroenzuur (Duitsland).

3) Bruistabletten - met ascorbinezuur:

Aspirine Upps - sachets (Frankrijk).

Mefenaminezuur (INN) - NSAID's, wordt gebruikt voor chronische pijn, maar het analgetische effect is zwakker dan dat van acetylsalicylzuur. Beschikbaar in tabblad. Cp B (Rusland).

Fenylbutazon (INN) (Butadion) - NSAID's, heeft een sterke ontstekingsremmende werking, wordt gebruikt voor artritis. Poeder, tab., Zalf zijn beschikbaar. Cn B (Rusland, Hongarije, Oekraïne).

Metamizol-natrium (INN) (Analgin) - wordt gebruikt voor pijnsyndromen van verschillende oorsprong. Poeder, tab., Doppen, injectie-oplossing, kaarsen zijn beschikbaar. Cn B. Geproduceerd in Rusland en in het buitenland:

a) eenvoudige samenstelling: Analgin (Rusland, Oekraïne, Bulgarije, enz.).

b) gecombineerde samenstelling: Andipal (met dibazol, papaverine, fenobarbital, Rusland); Analgin-kinine (Bulgarije); Tempalgin (complex met kalmerend, pijnstillend effect is sterker en langer, Bulgarije). In het staatsgeneesmiddelenregister is Metamizol-natrium geregistreerd in 12 handelsnamen, in 7 doseringsvormen; aanbiedingen uit 11 landen.

In het buitenland en in Rusland is er veel vraag naar op analgin gebaseerde antispasmodica, die een combinatie zijn van metamizol, myotrope antispasmodica en M-anticholinergica, waaronder:

Baralgin - tab., Oplossing voor injectie; vertoont een snel en langdurig analgetisch effect. Het wordt gebruikt voor ernstige pijnsyndromen (nier-, gal-, maagdarmkoliek), voor migraine, postoperatieve pijn. Cn B (India).

Paracetamol (INN) - paracetamol werd voor het eerst geïsoleerd in 1889 en in de praktijk toegepast in 1893 (aspirine werd voor het eerst gebruikt in de medische praktijk in 1899). In de jaren 40 van de XX eeuw. het is bewezen dat paracetamol minder giftig is dan fenacetine, dat qua structuur vergelijkbaar is, wat het begin was van het wijdverbreide gebruik ervan.

Onder de merknaam Panadol wordt sinds 1956 gebruikt. In de wereld is het de meest populaire "huis" remedie. Effectiever bij milde tot matige hoofdpijn bij afwezigheid van een irriterend effect op het maagdarmslijmvlies. Het wordt gebruikt voor pijnsyndromen van lage en gemiddelde intensiteit van verschillende oorsprong. Poeder, tab., Caps., Oplossing, siroop, suspensie, zetpillen zijn beschikbaar. Cn B.

1) Doseringsvormen van eenvoudige samenstelling:

Paracetamol (Rusland, Duitsland, India, enz.).

Panadol, Kalnol (Groot-Brittannië), Tylenol (VS).

Kalpol 6 plus, Panadol-baby (baby, junior), Paracetamol 100 (200, 250).

2) In water oplosbare tabletten:

Panadol Solubl (Groot-Brittannië).

3) Complexe samenstelling (complex met geneesmiddelen van andere groepen, waaronder NSAID's, antitussiva, barbituraten, sympathicomimetica, ascorbinezuur, enz.). Kaffetin (Rusland, Macedonië), Plyvalgin (Kroatië), Solpadein (Groot-Brittannië), Coldrex (met ascorbinezuur en toevoegingen van citroen en zwarte bessen, Groot-Brittannië). Paracetamol is geregistreerd in het Staatsregister van Geneesmiddelen in 26 handelsnamen, in 14 doseringsvormen; aanbiedingen uit 16 landen.

Indomegacin (INN) - op de wereldmarkt bezet NSAID's een aandeel van ongeveer 3-5%. Tab., Dragee, cape en tab. retard, injectieoplossing, gel, zalf, zetpillen. Cn B (Italië, Rusland, Duitsland, Hongarije, VS, Bulgarije, enz.), Metindol (Polen). In het Staatsregister van Geneesmiddelen is Indomethacin geregistreerd in 18 handelsnamen, in 11 doseringsvormen; aanbiedingen uit 15 landen.

Diclofenac (INN) - NSAID's, is verkrijgbaar in de vorm van kalium- of natriumzout, wordt gebruikt voor gewrichtssyndromen, pijn van verschillende oorsprong. Het bezet ongeveer 12% van de wereldmarkt en 17% van de Amerikaanse markt. De meest effectieve van moderne NSAID's wordt goed verdragen, wat langdurig gebruik mogelijk maakt (voor vele maanden en jaren, indien nodig constant). Tabbladen, dragees, doppen., Retard-formulieren, injectie-oplossing, zetpillen, gel, crème zijn beschikbaar. Cn B. Het wordt geproduceerd in verschillende landen: Ortofen (Rusland, Letland), Voltaren (Frankrijk, Zwitserland), Diclofenac (Rusland, India, Duitsland, enz.), Naklofen (Slovenië), Feloran (Bulgarije) en andere In het staatsregister van geneesmiddelen Diclofenac geregistreerd in 40 handelsnamen, in 10 doseringsvormen; aanbiedingen uit 22 landen.

Ibuprofen (INN) - op de wereldmarkt voor NSAID's heeft het een aandeel van ongeveer 6%. Tab., Dragees, caps., Retard-formulieren, suspensie, zalf, gel zijn beschikbaar. Cn B (Rusland en andere GOS-landen, Finland,

Noorwegen, Oostenrijk, Polen), Brufen (Duitsland, India), Dolgit-crème (Duitsland), Nurofen (Groot-Brittannië), enz. Ibuprofen is geregistreerd in het Staatsregister van Geneesmiddelen in 19 handelsnamen, in 9 doseringsvormen; aanbiedingen uit 17 landen.

Naproxen (INN) - gebruikt voor reumatoïde artritis, pijn van verschillende oorsprong; op de Amerikaanse markt neemt het een aandeel van ongeveer 30% in, op de wereldmarkt voor NSAID's - 4%. Tabbladen, suspensies, zetpillen van Sp. B (Rusland, Polen); Naprosin (Slovenië), Nalgezin (Slovenië) ea In het Staatsregister van Geneesmiddelen is Naproxen geregistreerd in 7 handelsnamen, in 5 doseringsvormen; aanbiedingen uit 7 landen.

Onder de moderne NSAID's op de internationale markt zijn:

Piroxicam (INN) - therapeutisch effect en indicaties voor gebruik zijn vergelijkbaar met indomethacine. Op de markt van ontstekingsremmende geneesmiddelen neemt het een aandeel in van ongeveer 17-20%. Tabs., Caps., Injectie-oplossing, zetpillen, gel, crème Sp. B (Rusland, India, Estland, Bulgarije, Polen, enz.). Velden (België), Erazon (Slovenië) en andere In het Staatsregister van Geneesmiddelen is Piroxicam geregistreerd in 17 handelsnamen, in 10 doseringsvormen; aanbiedingen uit 19 landen.

Andere ontstekingsremmende medicijnen in de lijst met vitale functies zijn onder meer:

Colchicine is een alkaloïde van colchicumknollen prachtig, heeft een antigout en analgetisch effect; uitgegeven in tab., dragee. Cn A (Georgië, Duitsland).

Ibuprofen, cortison of paracetamol? Wat zal helpen in de strijd tegen coronavirus

Het Franse ministerie van Volksgezondheid zei dat het bij infectie met coronavirus ten strengste verboden is om een ​​aantal ontstekingsremmende medicijnen te gebruiken, omdat deze de toestand van de patiënt alleen maar kunnen verslechteren. We hebben met Russische specialisten te maken of dergelijke medicijnen echt complicaties kunnen veroorzaken en in welke gevallen paracetamol moet worden ingenomen.

Gevaarlijke drugs?

Foto: portaal van de burgemeester en de regering van Moskou

De Franse minister van Volksgezondheid Olivier Veran zei op zijn Twitter-pagina dat het nemen van een aantal ontstekingsremmende geneesmiddelen zoals ibuprofen of cortison een factor kan zijn bij het verergeren van de infectie. 'Als je koorts hebt, neem dan paracetamol', adviseerde hij..

Sommige Russische experts delen deze mening echter niet. In het bijzonder zei de klinische viroloog Georgy Vikulov in dialoog met Moskou 24 dat er tot op heden geen studies zijn die dit bevestigen.

"Ibuprofen en paracetamol zijn niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen. Ze zijn in bepaalde doseringen toegestaan ​​als antipyretica, aanbevolen door de WHO, toonaangevende gespecialiseerde organisaties in het buitenland en in Rusland", legt de specialist uit..

Vikulov voegde eraan toe dat paracetamol en ibuprofen zowel bij de behandeling van kinderen als bij zwangere vrouwen zijn toegestaan. "Wanneer een antipyretisch effect vereist is, bestaat er niets dat effectiever is dan niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen", meent de deskundige..

Tegelijkertijd bevestigde de viroloog de negatieve gevolgen voor het lichaam na het gebruik van cortison. "Cortison, glucocorticosteroïden en cortison-gerelateerde stoffen worden niet aanbevolen omdat ze een sterke onderdrukking van de immuniteit veroorzaken", zegt Vikulov.

Volgens de expert zijn alle hormonen gevaarlijk voor virale infecties. En COVID-19 is geen uitzondering.

Wanneer en hoe paracetamol te gebruiken?

Foto: TASS / Donat Sorokin

Tegenwoordig misbruiken mensen vaak antipyretische en ontstekingsremmende medicijnen, omdat er actief reclame voor wordt gemaakt, zeggen experts. Tegelijkertijd moet de beslissing om dergelijke geneesmiddelen te gebruiken en de dosering ervan worden genomen door de behandelende arts, benadrukte de klinische viroloog George Vikulov.

Professor van de afdeling Hospital Therapy van de First Moscow State Medical University, vernoemd naar I.M. Sechenov Sergey Yakovlev, legde uit dat het bij uitgesproken koorts (temperatuur van meer dan 39 graden) nodig is om de temperatuur te verlagen, vooral bij kinderen. "Paracetamol is in dit opzicht het meest neutraal, veilig, dus het zal optimaal zijn", zei Yakovlev. Hij benadrukte echter ook dat de arts het geneesmiddel moet voorschrijven..

Antibiotica als preventie van coronavirus?

Professor van de afdeling Hospital Therapy van de First Moscow State Medical University, vernoemd naar I.M. Sechenov Sergey Yakovlev, zei dat antibiotica worden gebruikt als middel om bacteriële longontsteking te bestrijden. Maar als longontsteking wordt veroorzaakt door virussen, waaronder coronavirus, dan zijn antibiotica nutteloos.

Bovendien herinnerde Yakovlev eraan dat elk medicijn een bijwerking kan hebben. Te beginnen met allergische reacties en eindigend met laesies van de lever, nieren en andere organen. Daarom mag zelfmedicatie niet worden misbruikt. Het belangrijkste is om handhygiëne te onthouden en de aanbevelingen van het ministerie van Volksgezondheid en Rospotrebnadzor op te volgen over de preventie van coronavirus.

Viroloog Georgy Vikulov voegde er ook aan toe dat antibiotica alleen door artsen mogen worden voorgeschreven na onderzoek en overleg. "De verkoop van antibiotica in een apotheek zonder doktersrecept is een schending van het federale programma om de verspreiding van antibioticaresistentie in de Russische Federatie tot 2030 tegen te gaan", benadrukte de specialist. Bovendien, als je antibiotica gebruikt met of zonder, dan zal het op het moment dat zo'n medicijn echt nodig is, gewoon niet werken.

Volgens het Russische ministerie van Volksgezondheid waren er op 17 maart 114 coronaviruspatiënten geregistreerd in het land. Bij herstel werden 5 mensen ontslagen. Ook werden uit Japan geëvacueerde Russische burgers ontslagen uit de Diamond Princess-voering.

Alle rechten op materialen op de site m24.ru zijn beschermd in overeenstemming met de wetgeving van de Russische Federatie, inclusief copyright en naburige rechten. Voor elk gebruik van de materialen van de site is een link naar m24.ru vereist. De redactie is niet verantwoordelijk voor de informatie en meningen uitgedrukt in de commentaren van lezers en nieuwsmateriaal, samengesteld op basis van berichten van lezers.

De massamedia online editie van het City Information Channel m24.ru is geregistreerd bij de Federale Dienst voor Toezicht op Communicatie, Informatietechnologie en Massacommunicatie. Certificaat van registratie van de massamedia E nr. FS77-53981 van 30 april 2013.

De medianetwerkpublicatie "City Information Channel m24.ru" is tot stand gekomen met financiële steun van het Department of Media and Advertising in Moskou. (C) Moskou Media JSC.

Oprichter en redacteuren - JSC "Moscow Media". Hoofdredacteur I.L. Shestakov. Redactie: 127137, Russische Federatie, Moskou, ul. Pravda, d. 24, pagina 2. Tel.: +7 (495) 728-73-81. E-mail: [email protected]

Weersinformatie verstrekt door het FOBOS-centrum. De bron en copyrighthouder van informatie over wisselkoersen is Moscow Exchange PJSC. Neem voor de verspreiding van informatie contact op met PJSC Moscow Exchange. Verkeersinformatie geleverd door Yandex.Traffic LLC.

Antipyretic: regels voor veilig gebruik

Hoe een antipyreticum te kiezen?

Antipyretica worden meestal gebruikt, zonder er zelfs maar aan te denken dat ze contra-indicaties en bijwerkingen hebben, hun doseringen. Maar overtreding van de toelatingsregels kan tot ongewenste gevolgen leiden. Met welke kenmerken van koortswerende geneesmiddelen moet rekening worden gehouden om uw lichaam te helpen de ziekte het hoofd te bieden en deze niet te schaden? Hoe een antipyreticum te kiezen?

Antipyretic: instructies voor gebruik

Koorts of hyperthermie is de reactie van het lichaam op een infectieus ontstekingsproces. Naarmate de temperatuur stijgt, vermenigvuldigen de veroorzakers van infectie zich langzamer en wordt het immuunsysteem geactiveerd - er worden meer immunoglobulinen en interferonen gevormd. Daarom is het niet altijd nodig om de temperatuur te verlagen. Temperaturen tot 38 ° C zijn beschermend en helpen het lichaam weerstand te bieden.

Antipyretica hebben, zoals elke medicatie, bijwerkingen. Acetylsalicylzuur (aspirine) irriteert het maagslijmvlies, kan een allergische reactie veroorzaken (aspirine bronchiale astma), en bij kinderen veroorzaakt het vaak het Reye-syndroom (een zeer ernstige aandoening, die gepaard gaat met schade aan de lever en hersenen). Metamizol-natrium (analgin) kan de vorming van bloedcellen verstoren en inwendige bloedingen veroorzaken, ernstige allergische reacties. Paracetamol kan de conditie en functie van de lever beïnvloeden en kan een hepatotoxisch effect hebben. Ibuprofen en vele andere niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen staan ​​bekend om het risico op gastropathische effecten (misselijkheid, braken, irritatie van het maagslijmvlies), daarnaast kunnen ze de cellulaire samenstelling van het bloed en de nierfunctie nadelig beïnvloeden.

Het is belangrijk! Gebruik geen antipyretica en gebruik ze bij milde aandoeningen.

Als u antipyretica gebruikt, moet u de aanbevolen dosering en toedieningsfrequentie volgen. Combinatie koude medicijnen in de vorm van bruistabletten en poeders voor het maken van warme dranken zijn op zichzelf betrouwbaar en effectief, maar de doseringsvorm waarin ze worden afgegeven draagt ​​bij aan onredelijk veelvuldig gebruik. Velen gebruiken ze als een verkwikkende en verwarmende remedie, in plaats van de gebruikelijke mok thee.

Om antipyretica goed te gebruiken en uzelf niet bloot te stellen aan een overdosis en bijwerkingen, moet u duidelijk begrijpen wat er in het lichaam gebeurt als de temperatuur stijgt en hoe verschillende soorten antipyretica het beïnvloeden.

Stijging in temperatuur: hoe het gebeurt?

Artsen onderscheiden 3 perioden van ontwikkeling van het febriele syndroom:

  • stijgende temperatuur
  • maximale waarden bereiken
  • normalisatie.

Alle therapeutische acties ter bestrijding van de symptomen en gevolgen van koorts zijn afhankelijk van de periode.

De eerste periode van koorts wordt gekenmerkt door een verslechtering van het welzijn van de patiënt (malaise, zwakte), hoofdpijn, bleekheid van de huid, hevige rillingen. Het zweten wordt verminderd en de huid ziet er droog en koel uit (door spasmen van de saphena-vaten). Bij zuigelingen in de eerste levensjaren begint een temperatuurstijging vaak met huilerigheid, misselijkheid en braken.

Als de temperatuur stijgt, verslechtert de toestand van de patiënt sterk, verschijnen spierpijn, zwaar hoofd, een gevoel van warmte en ernstige zwakte. De huid krijgt een felroze kleur, het wordt warm en vochtig bij aanraking. Het zenuwstelsel is verstoord, de eetlust verdwijnt, de slaap kan verstoord zijn, maar de belangrijkste klacht van patiënten tijdens deze periode is ernstige hoofdpijn en algemene malaise.

De derde koortsperiode (temperatuurdaling) kan zeer snel - kritisch of geleidelijk - lytisch optreden. Een snelle verlaging van de lichaamstemperatuur is sindsdien ongewenst kan gepaard gaan met een daling van de bloeddruk, een afname van de vaattonus en een verzwakking van de pols. De patiënt klaagt op dit moment over duizeligheid, zwakte en lethargie, zweet overvloedig. Met een geleidelijke temperatuurdaling verdwijnen de symptomen van koorts soepel, zonder een overbelasting van het hele organisme te veroorzaken. Meestal voelt de patiënt in een dergelijke situatie een lichte zwakte, transpiratie en valt onmerkbaar in slaap.

Wanneer de temperatuur moet worden verlaagd?

Er is geen eenduidig ​​antwoord op deze vraag. Voor sommigen gaat een temperatuurstijging van slechts 1 ° C al gepaard met onaangename gewaarwordingen, en de andere persoon blijft actief en werkt zelfs wanneer de temperatuur stijgt tot 38 ° C. Daarom moet de kwestie van het nemen van koortswerende geneesmiddelen individueel worden beslist, rekening houdend met alle kenmerken van de toestand van de patiënt en het beloop van de ziekte. Maar er zijn algemene aanbevelingen:

  • het wordt aanbevolen om de temperatuur te verlagen als deze boven 38-39 ° С komt;
  • als de patiënt (volwassene of kind) lijdt aan hart- en vaatziekten of chronische aandoeningen van de zenuw- en ademhalingssystemen, wordt de temperatuur verlaagd, zonder te wachten tot deze stijgt tot kritische aantallen;
  • zelfs een zeer hoge temperatuur wordt niet verlaagd als de patiënt harde koorts heeft;
  • bij kinderen die geneigd zijn om met aanvallen op de temperatuur te reageren, verlagen ze ook de temperatuur voordat deze een serieus aantal bereikt.

Als de temperatuur stijgt, is het belangrijk om te onthouden:

  • zonder voldoende drinkregime werken geen antipyretica;
  • het wordt niet aanbevolen om de temperatuur te verlagen met "folk" -methoden, vooral als het gaat om de behandeling van kinderen (met uitzondering van zwaar drinken en wrijven met water bij kamertemperatuur);
  • gecombineerde koortswerende en verkoudheidsremedies zijn ongewenst voor kinderen;
  • om de temperatuur bij volwassenen te verlagen, wordt aanbevolen om preparaten te gebruiken op basis van paracetamol, ibuprofen, acetylsalicylzuur en metamizol-natrium;
  • Om de temperatuur bij kinderen onder de 12 jaar te verlagen, worden alleen koortswerende geneesmiddelen op basis van paracetamol of ibuprofen gebruikt en alleen in doseringen die geschikt zijn voor de leeftijd - u kunt geen conventionele medicijnen gebruiken, simpelweg door de dosering te verlagen!

Wat is het verschil tussen verschillende antipyretica

Alle koortswerende geneesmiddelen bevatten een van de 4 componenten: paracetamol, ibuprofen, acetylsalicylzuur of metamizol-natrium.

Paracetamol heeft een uitgesproken antipyretisch en analgetisch effect. Het vermindert geleidelijk en gedurende een voldoende lange tijd de verhoogde lichaamstemperatuur en verlicht ook de patiënt van hoofdpijn en spierpijn. Tegelijkertijd veroorzaakt paracetamol zelden complicaties door het spijsverterings-, zenuwstelsel en hematopoëtische systeem. Het mag niet meer dan 4 keer per dag worden ingenomen: voor volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar - 500 mg of 1 g, voor baby's van 3 maanden tot 12 jaar oud - in de leeftijdsdosering gespecificeerd in de instructies voor het medicijn.

Het is belangrijk! Om de temperatuur bij kinderen onder de 12 jaar te verlagen, worden alleen koortswerende geneesmiddelen op basis van paracetamol of ibuprofen gebruikt en alleen in voor de leeftijd geschikte doseringsvormen.

Ibuprofen begint vrij snel te werken en zorgt voor een langdurig antipyretisch effect. Bovendien heeft het een pijnstillend en ontstekingsremmend effect en recentelijk is er bewijs dat het gebruik van ibuprofen een positief effect heeft op de werking van het immuunsysteem. Neem het niet vaker dan eenmaal per dag in: voor volwassenen - voor kinderen - in de leeftijdsdosering.

Het is belangrijk! Acetylsalicylzuur wordt alleen gebruikt bij patiënten ouder dan 15 jaar, niet meer dan 3 keer per dag voor

Acetylsalicylzuur heeft net als ibuprofen een antipyretisch, ontstekingsremmend en analgetisch effect, maar veroorzaakt vaak bijwerkingen: schending van de bloedstolling, spasmen van de luchtwegen, irritatie van het maagslijmvlies, enz..

Metamizol-natrium heeft een meer uitgesproken analgetisch effect en is iets minder antipyretisch en ontstekingsremmend. Om de temperatuur te verlagen, wordt deze stof meestal gebruikt in de vorm van intramusculaire injecties - wanneer het dringend nodig is om de temperatuur te "verlagen". Zonder medisch recept wordt het gebruik van metamizol-natrium niet aanbevolen, omdat zeer hoog risico op ernstige allergische reacties en verminderde bloedvorming.

Raadpleeg voor medische vragen eerst uw arts.

Antipyretica: een overzicht van antipyretica bij hoge temperaturen bij volwassenen

Verhoogde temperatuur is een nogal onaangenaam proces dat wordt veroorzaakt door infectie van het lichaam met verschillende besmettelijke en virale ziekten. Hoge temperaturen gaan gepaard met een zeer slechte gezondheid, zoals koorts of koude rillingen, zwakte, hoofdpijn, duizeligheid, algehele malaise.

Verschillende koortswerende medicijnen helpen zo'n onaangenaam fenomeen te redden, dat vaak zonder overleg en zonder doktersrecept kan worden gekocht. Dergelijke producten verlichten de ontsteking en de focus van infectie niet, maar verlagen alleen de temperatuur, waardoor een persoon zich beter voelt.

Antipyretische tabletten

Antipyretische tabletten behoren tot de niet-steroïde ontstekingsremmende groep (NSAID's) en zijn onderverdeeld in 2 categorieën:

  • Eerste generatie. Dit omvat Indomethacin, Diclofenac, Aspirin en Ibuprofen, evenals geneesmiddelen die op basis van deze stoffen zijn gemaakt. Effectieve tabletten om de temperatuur te verlagen en bovendien pijnstillende en ontstekingsremmende effecten te bieden. Nadeel: heeft een negatieve invloed op de werking van de spijsverteringsorganen en nieren, kan bronchospasmen veroorzaken.
  • Tweede generatie. Deze groep omvat Nise, Movalis, Nimesil en hun derivaten. Deze anti-temperatuurpillen hebben minder bijwerkingen, maar kunnen de werking van bloedvaten en het hart verstoren of bloedstolsels veroorzaken.

Geneesmiddelen uit de groep aniliden helpen goed tegen hitte (Paracetamol en andere middelen die deze stof bevatten).

Welke temperatuurpillen het beste worden ingenomen, hangt af van de indicaties en contra-indicaties die zijn aangegeven in de aantekening bij het medicijn. Voor gastritis, maagzweer of obstructieve bronchopulmonale aandoeningen (astma, COPD) verdienen medicijnen van de tweede generatie de voorkeur. Kernen of mensen met een hoge viscositeit in het bloed moeten medicijnen uit de eerste categorie kiezen.

Basis antipyretica

Bij koorts worden NSAID's van de eerste generatie gebruikt. Aanbevolen lijst met temperatuurpillen voor volwassenen:

  1. Paracetamol en geneesmiddelen die deze stof bevatten (Teraflu, Ibuklin, Panadol). Hulp bij pijn en hitte. Een enkel medicijn, Paracetamol, geeft gezien de dosering zelden bijwerkingen. Complexe medicijnen met paracetamol zijn effectiever, maar veroorzaken vaker spijsverteringsstoornissen of ademhalingsmoeilijkheden..
  2. Ibuprofen Vermindert koorts, verdooft en vermindert de ernst van ontstekingen. Ibuprofen maakt deel uit van Nurofen, Novigan.
  3. Aspirine. Het heeft ontstekingsremmende, koortswerende en pijnstillende eigenschappen. Acetylsalicylzuur kan indigestie en ademhaling veroorzaken en het werk van het cardiovasculaire systeem nadelig beïnvloeden.
  4. Analgin (natriummetamizol). Effectiever in het helpen tegen pijn, in vergelijking met andere koortswerende medicijnen, verminderen ze warmte en ontsteking. Tabletten op temperatuur voor volwassenen op basis van metamizol-natrium worden aanbevolen als, naast koorts, hoofdpijn of gewrichtspijn zeer storend zijn. Bij langdurig gebruik wordt de productie van leukocyten geremd en wordt de immuunafweer verminderd..

Van de medicijnen van de tweede generatie bevelen artsen gewoonlijk Nimesulide aan. Het medicijn verlaagt de temperatuur, helpt bij ontstekingen en pijn..

Lijst van antipyretica bij hoge temperatuur

Alle koortswerende geneesmiddelen zijn onderverdeeld in pijnstillers, koortswerende middelen en niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen (NSAID's). Ze hebben een ander werkingsmechanisme op het lichaam. De eerste zijn veiliger voor kinderen. Dit zijn de namen van de meest gebruikte:

Voor volwassenen kunnen ook NSAID's worden gebruikt, ze hebben een extra ontstekingsremmende eigenschap. Om effectief antipyretisch te zijn bij hoge temperatuur, naast het volgende, omvatten:

Bij welke temperatuur moet een antipyreticum voor een volwassene drinken?

Artsen zijn het er niet over eens welke indicatoren de temperatuur van een volwassene moeten verlagen, de aanbevolen waarden zijn 38-39 graden, het hangt allemaal af van de algemene toestand, de aanwezigheid van chronische en bijkomende ziekten. Bovendien moet u meer warme dranken drinken, de kamer regelmatig ventileren.

Algemene regels voor het nemen van tabletten tegen temperatuur:

  • probeer de temperatuur van minder dan 39 graden niet te verlagen met koortswerende medicijnen;
  • bij chronische pathologieën van het hart, de bloedvaten, de luchtwegen en het centrale zenuwstelsel, is het noodzakelijk om tabletten in te nemen wanneer de thermometer 38 graden bereikt;
  • bij intolerantie voor hyperthermie, frequente stuiptrekkingen, moet het geneesmiddel worden gedronken, met de nadruk op uw eigen gevoelens en de aanbevelingen van de arts;
  • zonder de benoeming van een specialist, kunt u koortswerende geneesmiddelen gedurende maximaal 3 dagen drinken.

Je kunt de temperatuur onafhankelijk verlagen tot 40 graden, met hogere waarden in de weefsels en hersenen, beginnen er onomkeerbare processen op te treden. Het wordt aanbevolen om koortswerende medicijnen te gebruiken bij een temperatuur van 39 graden

Contra-indicaties

  • Elk koortswerend medicijn kan een allergie voor de componenten veroorzaken. Ze zijn ook gecontra-indiceerd voor gebruik bij ernstige schendingen van de nieren en lever, bloedziekten.
  • Middelen die verband houden met niet-steroïde ontstekingsremmers zijn giftiger voor het lichaam en worden daarom niet aanbevolen voor kinderen, zwangere vrouwen. Ze kunnen schade toebrengen aan hartfalen, maagzweer, gastro-intestinale bloeding.
  • Siropen bevatten suiker, ze moeten met voorzichtigheid worden ingenomen aan diabetici.

Bijwerkingen van koortswerende medicijnen bij een temperatuur

Het gebruik van koortswerende medicijnen kan verschillende bijwerkingen veroorzaken: allergische reacties in de vorm van urticaria, oedeem, jeuk. Er zijn vaak gevallen van pijn in het epigastrische gebied, misselijkheid, braken. Misschien het optreden van bronchospasme, de ontwikkeling van bloedarmoede. Ontlasting ontspant soms van kaarsen, darmslijmvlies is geïrriteerd.

Beste antipyreticum voor volwassenen

Bijna alle koortswerende geneesmiddelen en een verscheidenheid aan geneesmiddelen die de lichaamstemperatuur verlagen, behoren tot een grote groep niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen of NSAID's. De oprichter en voorouder van deze groep medicijnen is het bekende acetylsalicylzuur of aspirine. Al deze medicijnen hebben ontstekingsremmende, pijnstillende en koortswerende effecten. Daarom worden ze in verschillende medische disciplines gebruikt om verschillende ziekten en aandoeningen te behandelen. Maar het komt voor dat de meest ernstige pijnstillers (ketorolac, ketoprofen) de verandering in lichaamstemperatuur praktisch niet beïnvloeden, en middelen die zwelling en pijn verwijderen (meloxicam) zijn ook niet bestand tegen het algemene gevoel van warmte. Overweeg die vertegenwoordigers van NSAID's, die voornamelijk bedoeld zijn om de verhoogde temperatuur te verlagen.

Sprekend over de oprichter van de groep antipyretica of het allerbeste acetylsalicylzuur, moet in gedachten worden gehouden dat met het oog op het stoppen van koorts, enterisch oplosbare vormen van de zogenaamde "cardiale aspirine" niet worden gebruikt om het bloed te verdunnen, dat dagelijks door ouderen wordt ingenomen om een ​​hartaanval te voorkomen en een beroerte. Dit zijn dergelijke aspirinepreparaten zoals Thrombo-Ass, Cardiomagnyl, Cardiask en andere, die worden gebruikt in een gemiddelde dosering van 75-100 mg. Om de temperatuur het hoofd te bieden, zijn minimaal 500 mg aspirinetabletten nodig, zoals Upsarin UPSA, alleen acetylsalicylzuur, Aspro C met ascorbinezuur, bruisende Aspirin Express-tabletten en andere opties in de apotheek.

Aspirine is, naast het antipyretische effect, in staat om te gaan met hoofdpijn en spierpijn, met pijn in de gewrichten, met lichte kiespijn en is geïndiceerd voor acute respiratoire virale infecties. Een bruistablet bevat 500 mg acetylsalicylzuur, dat een antipyretisch, analgetisch en ontstekingsremmend effect heeft, en de laatste twee effecten zijn niet zo uitgesproken als het antipyretische effect.

Upsarin wordt binnenin aangebracht, nadat de bruistablet is opgelost in één glas warm water. Het is raadzaam om het geneesmiddel na de maaltijd te gebruiken en niet meer dan één tablet binnen 4 uur. De maximale dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 6 tabletten en bij ouderen - niet meer dan 4 tabletten. In ieder geval mag een zelfbehandeling van hoge temperatuur zonder een arts te raadplegen niet langer dan 3 dagen duren.

Paracetamol

  • Beste prijs. Vrijwel geen contra-indicaties
  • Land Rusland
  • Gemiddelde prijs: 20 wrijven.

De meest betrouwbare manier om snel hoge koorts bij een volwassene kwijt te raken, is ongetwijfeld het gebruik van Paracetamol. Het wordt geleverd in tabletten, zonder aanvullende componenten. Een verpakking van 20 stuks van 500 mg kost ongeveer 20 roebel. Het wordt in elke apotheek verkocht en heeft geen doktersrecept nodig. Vanaf het moment dat je de pil inneemt duurt het meestal ongeveer 40 minuten voordat de temperatuur begint te dalen. Maar het effect houdt tot 4 uur aan. Van de contra-indicaties is alleen intolerantie voor de stof en chronisch alcoholisme aanwezig. Pillen normaliseren niet alleen de thermoregulatie van het lichaam, maar hebben ook een zwak ontstekingsremmend effect en verlichten de pijn perfect. Het medicijn "Paracetamol" wordt al lang beschouwd als een "traditioneel" middel om koorts te bestrijden. Bovendien heeft het, in tegenstelling tot zijn tegenhangers, de laagste kosten.

  • Beste prijs;
  • Prestaties bewezen door de jaren heen;
  • Weinig contra-indicaties.
  • Veroorzaakt meer zweten.

Citramon P

  • Meest aanbevolen door artsen van budgetmedicijnen
  • Land Rusland
  • Gemiddelde prijs: 43 wrijven.

Het medicijn is een gecombineerde actie, waarvan het belangrijkste actieve ingrediënt de symbiose is van acetylsalicylzuur en paracetamol. Deze componenten hebben de neiging om de lichaamstemperatuur en pijn snel te verminderen en bloedstolsels in de bloedvaten te voorkomen. Bovendien, vanwege de aanwezigheid van cafeïne in de samenstelling, wordt de tonus van de bloedvaten van de hersenen gereguleerd, wat de versnelling van herstel zal beïnvloeden en wazig bewustzijn zal verlichten. Op medische fora geven artsen alleen positieve feedback en zeggen dat "Citramon P" in elk medicijnkastje thuis moet staan. Er moet echter worden opgemerkt dat het medicijn de druk verhoogt, daarom is hypertensief gecontra-indiceerd. Standaard wordt Citramon P elke 4 uur vóór of na de maaltijd ingenomen, het dagelijks toegestane tarief is 3-4 tabletten, de cursus mag niet langer dan 8 dagen duren. De budgetprijs kan ook aantrekkelijk zijn voor de overname.

  • Voorkomt bloedstolsels in bloedvaten;
  • Voorkomt beslaan;
  • Veel positieve feedback van artsen;
  • Lage prijs.

Ibuklin

  • Twee krachtige antipyretische componenten
  • Land: India
  • Gemiddelde prijs: 165 wrijven.

"Ibuklin" is een uniek medicijn dat is gebaseerd op de werking van paracetamol in combinatie met ibuprofen. Meestal bevatten antipyretica slechts één van deze componenten. Het dubbelwerkende middel heeft een uitstekend analgetisch effect en normaliseert de lichaamstemperatuur van een volwassene. Verkrijgbaar in tabletten, waarvan de absorptiesnelheid ongeveer 40 minuten is. Ibuklin is al jaren een leider in recensies. Geschikt voor gebruik bij kiespijn, neuralgie, blauwe plekken, verkoudheid of griep. Er zijn contra-indicaties en bijwerkingen aangegeven in de instructies. De optimale temperatuur houdt 6 uur aan na inname van de pil. Het is verboden om te gebruiken tijdens de zwangerschap en de periode van borstvoeding.

Voltaren

Een prominente vertegenwoordiger van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen zijn Voltaren-zetpillen van de populaire Novartis-fabrikant. Het hoofdbestanddeel is diclofenac-natrium, dat niet alleen actief op hoge temperatuur vecht, maar ook effectief pijn vermindert en ook een sterk ontstekingsremmend effect heeft. Dit onderscheidt Voltaren van andere koortswerende geneesmiddelen. Door de hoge absorptiesnelheid beginnen kaarsen na 5-10 minuten te werken. Aanbevolen voor gebruik, zelfs bij hevige pijn (reuma, migraine, neuralgie, enz.). Kopers laten alleen positieve feedback van de applicatie achter. Het heeft veel contra-indicaties, waaronder maagzweer, proctitis, astma, enz..

  • Het begint in 5-10 minuten te werken;
  • Verlicht ernstige pijn;
  • Verlicht ontstekingen;
  • Aanbevolen door experts;
  • Goede recensies.
  • Ernstige bijwerkingen.

Panadol

Deze tool is ook bedoeld om de temperatuur en hoofdpijn van het kind te elimineren. Het heeft een onmiddellijk analgetisch en koortswerend effect. Dit medicijn heeft de vorm van een suspensie en heeft een aangename zoete smaak, die door bijna alle kinderen wordt gewaardeerd. De actie begint 40 minuten na het aanbrengen en duurt ongeveer 4 uur. Aanbevolen voor gebruik vanaf 3 maanden tot 12 jaar. Kinderen vanaf één jaar moeten 16 ml per dag krijgen, na 3 jaar neemt het aantal toe tot 40 ml en bij 12 al tot 80.

Effect duur4 uur
Toepassingmoet een arts raadplegen
Visiesuspensie
Contra-indicatiesindividuele intolerantie voor componenten

Prijscategorie: van 95 tot 120 roebel.

  • verlicht effectief elke pijn;
  • vermindert de lichaamsregulatie;
  • aangename zoete smaak en aroma;
  • gebruikt vanaf 3 maanden.
  • mogelijke bijwerkingen.

Effectieve antipyretische poeders voor volwassenen

Antipyretische poeders helpen zowel de temperatuur van een volwassene te verlagen als de oorzaak van de toename te elimineren. Alle medicijnen hebben antivirale effecten..

Rinzasip

De prijs is 250 roebel. Om de ziekte het hoofd te bieden, wordt aanbevolen antipyretica te gebruiken met een breed werkingsspectrum. "Rinzasip" verwijst naar die. Het medicijn is geïndiceerd voor gebruik bij hoge temperaturen bij volwassenen. De receptie wordt gedurende 5 dagen elke 5 uur uitgevoerd. Een half uur na het eerste gebruik verdwijnen de koorts, hoofdpijn, pijn.

Flukomp

De prijs is 320 roebel. Het medicijn elimineert snel pijn en koorts. Het actieve ingrediënt is paracetamol. Bovendien is fenylefrine aanwezig in de samenstelling, die de bloedvaten vernauwt en een loopneus elimineert. Antipyretica zoals Flukomp helpen een volwassene de eerste symptomen van infectie te elimineren. Als u gedurende de dag 3 sachets van het medicijn neemt, wordt de aandoening de volgende dag volledig genormaliseerd.

Vuurwerk

De prijs is 310 roebel. Als u niet weet hoe u de temperatuur snel kunt verlagen en de symptomen van verkoudheid kunt elimineren, neem dan Fairways. Hoge efficiëntie is te danken aan de hoge concentratie paracetamol. Het medicijn verbetert de weerstand van het immuunsysteem tegen pathogene bacteriën. De duur van de gezondheidscursus mag niet langer zijn dan 5 dagen.

Coldrex Max griep

De prijs is 290 roebel. Meestal beïnvloeden antipyretica het lichaam volledig. Coldrex MaxGripp is niet alleen effectief bij hoge temperaturen, maar ook bij pijn in het lichaam, die vaak voorkomt bij volwassenen tijdens ziekte. Door de hoge concentratie fenylefrine, ascorbinezuur en paracetamol wordt een positief effect bereikt. De tool elimineert ontstekingen in de keel, loopneus, koorts. Het medicijn is verboden voor personen onder de 18 jaar.

Lemsip

De prijs is 315 roebel. Let bij het kiezen van een medicijn voor temperatuur op het Britse medicijn. Het is niet alleen geschikt voor volwassenen, maar ook voor kinderen. Talrijke beoordelingen bevestigen de effectiviteit van het poeder, waarvan het actieve ingrediënt paracetamol is.

Hoe de temperatuur te verlagen zonder antipyretica?

Er zijn andere manieren om de temperatuur te verlagen zonder medicatie. Beschouw ze hieronder.

  • Trek overtollige kleding uit.
  • Afvegen met water. Leg een nat kompres op je voorhoofd, oksels.
  • Beweeg minder. Overmatige motorische activiteit vermindert de kracht en veroorzaakt ook oververhitting.
  • Drink meer vloeistoffen. Tenzij je natuurlijk zwanger bent, heb je geen last van oedeem.
  • Neem een ​​warme douche. Water moet 36-37 graden zijn. Kouder water kan koude rillingen veroorzaken.

Criteria voor het kiezen van de juiste tool

Voordat u medicijnen koopt, moet u de aanbevelingen voor hun aankoop bestuderen.

  • Structuur. Bestudeer zorgvuldig de samenstellende componenten van een antipyreticum. Als er ten minste één ingrediënt is dat u persoonlijk niet verdraagt, ga dan naar de keuze van een andere remedie.
  • Mark. Ontvang fondsen die u al kent of waarover u al eerder heeft gehoord. Hoe populairder het medicijn, hoe effectiever en veiliger het zal zijn.
  • Smaak of geur. Deze factor is ook belangrijk, vooral bij het kiezen van medicijnen voor kinderen..
  • Comfort bij doseren en gebruiken. Sommige medicijnen, vooral suspensies, worden verkocht met speciale lepels of met gemarkeerde spuiten. Deze factor zorgt voor de juiste dosering en eliminatie van fouten tijdens het gebruik..