Een verhoogde lichaamstemperatuur is een natuurlijke reactie van het menselijk lichaam op allerlei virussen en bacteriën. In de meeste gevallen letten mensen niet op dit fenomeen, omdat ze het de norm vinden. Maar in werkelijkheid, als de indicatoren snel toenemen en in korte tijd een kritiek punt bereiken, is het het beste om het geneesmiddel zo te nemen dat er geen problemen zijn.

In de huidige apotheken is een breed scala aan antipyretica beschikbaar die kunnen helpen de temperatuur voor volwassenen en kinderen te verlagen. Het belangrijkste bij het gebruik ervan is om de dosering te observeren en om te onthouden over bijwerkingen en contra-indicaties.

In het artikel zullen we de 25 beste koortswerende medicijnen beschouwen. Ze worden door artsen aanbevolen vanaf een temperatuur van 38-39 graden. Dergelijke fondsen zijn maximaal effectief en daarom brengen ze binnen een paar uur de patiënt weer normaal en maken het zelfs mogelijk om ondanks de ziekte actief te blijven werken.

De beste antipyretica

1. Paracetamol

Gold rating krijgt terecht een budgettair instrument. Het is te koop in de vorm van tabletten en kaarsen. Het wordt aanbevolen om 2-4 keer per dag pillen in te nemen voor een paar stukjes. Wat betreft de introductie van zetpillen, ze moeten 4 keer per dag één voor één worden gebruikt.

Maar met kaarsen moet je eerst de darmen reinigen zodat er in de toekomst geen problemen meer zijn.

Het medicijn is populair bij klanten, niet alleen voor een zacht prijsje, maar ook voor gebruiksgemak. Bovendien merken patiënten op dat de tabletten geen sterke specifieke smaak en geur hebben, daarom is het handig en gemakkelijk om ze in te nemen.

2. Coldrex

Een vrij bekend antipyreticum heeft een complex effect. Het is bedoeld voor volwassenen. De compositie combineert maar liefst vijf elementen: cafeïne, paracetamol, ascorbinezuur, fenylefrine en terpinghydraat.

Deze componenten zijn ontworpen om de manifestaties van koorts en een gevoel van warmte te verminderen, te verdoven, rhinorroe te elimineren, de ademhaling te verbeteren, vitamine C-tekort te compenseren en ook het lichaam van de patiënt als geheel te versterken..

Het belangrijkste voordeel van het medicijn kan gerust uitstekende tolerantie worden genoemd, maar alleen afhankelijk van het doseringsregime. Het product mag zelfs door vrouwen worden ingenomen tijdens zwangerschap en borstvoeding..

Het enige voorbehoud - vanwege de aanwezigheid in de samenstelling van cafeïne tijdens het nemen van tabletten, is het het beste om af te zien van het consumeren van grote hoeveelheden koffie en thee.

3. Teraflu

Een combinatieproduct met een zeer goede samenstelling wordt verkocht in de vorm van een poeder voor het bereiden van een drankje, maar ook in de vorm van tabletten (gewoon en voor resorptie). De actieve componenten zorgen ervoor dat u koorts kunt verlichten, een loopneus kunt behandelen en kunt hoesten. Bovendien hebben ze een licht kalmerend effect..

Het wordt niet aanbevolen om het geneesmiddel in te nemen in aanwezigheid van de volgende ontwikkelende aandoeningen: problemen met de schildklier, diabetes, chronische bronchitis, glaucoom, hypertensie. Het is het beste om het medicijn in de vorm van een poeder te kopen, omdat het handiger en aangenamer is om te drinken..

Van de voordelen wijzen consumenten meestal een gunstige prijs, beschikbaarheid in stedelijke apotheken en gebruiksgemak toe.

4. Fairx

Franse medicijnen worden in een breed assortiment verkocht. Het gaat gemakkelijk om met pijn in het hoofd en de spieren, irritatie van de keel, opvliegers van koude en hitte, evenals koorts.

Tegelijkertijd is deze tool niet alleen geschikt voor de behandeling van een aandoening, maar ook voor het voorkomen van dergelijke symptomen. Om deze reden raden veel artsen aan om bij het eerste teken van ziekte te beginnen met het nemen van sachets..

Kopers prijzen het medicijn vanwege het vermogen om het immuunsysteem te versterken, evenals toestemming voor kinderen en diabetici (er zijn afzonderlijke series te koop - kinder- en suikervrij in de samenstelling). Wat betreft de tekortkomingen, onder hen moeten frequente vervalsingen worden opgemerkt, die natuurlijk niet het gewenste effect geven.

5. Efferalgan

Budget-bruistabletten, evenals rectale zetpillen, bevatten paracetamol in hun samenstelling - het is een actieve component en heeft een groot effect. Patiënten houden vooral van medicijnen in pilvorm.

Ze moeten oraal worden ingenomen, vooraf opgelost in een glas warm, schoon water. De gemiddelde dosering is elke 4-6 uur een paar pillen. In dit geval is de maximale dagelijkse limiet 8 stuks. De kaarsen mogen niet meer dan vier keer per dag worden gebruikt, elk 500 mg.

6. Nemulex

Het medicijn voor kinderen van een oudere leeftijdscategorie heeft niet alleen een antipyretisch, maar ook een verdovend effect. Voor tieners ouder dan 12 jaar schrijven artsen tweemaal daags één sachet van het medicijn voor.

Indicaties voor het nemen van het medicijn zijn standaard: ontsteking, koorts, kiespijn, virussen, verstuiking.

De voordelen van het medicijn zijn nogal wat. Onder hen merken mensen meestal een mild effect op het menselijk lichaam op, evenals een zeldzaam optreden van bijwerkingen..

Bovendien moet onder de positieve aspecten worden opgemerkt dat een enkele tas voldoende is voor de hele dag, en bovendien begint het binnen enkele seconden te werken.

7. Ibuklin

Een prachtig combinatieproduct wordt uitsluitend in tabletvorm verkocht. De samenstelling bevat twee hele actieve stoffen - ibuprofen en paracetamol. Het medicijn werkt snel genoeg en het resulterende therapeutische effect houdt acht uur aan.

Voordat u het geneesmiddel inneemt, moet u zich zeker vertrouwd maken met de contra-indicaties. Deze omvatten de volgende problemen: maagzweer, pathologische processen in de nieren of lever, interne bloeding, derde trimester van de zwangerschap, bronchiale astma.

Het behandelingsregime voor dit middel is uiterst eenvoudig - driemaal daags één tablet. In dit geval moet een interval van 4 uur of meer worden aangehouden. Het is het beste om de remedie voor de maaltijd of een paar uur na een maaltijd in te nemen.

8. Nurofen

Een van de toonaangevende medicijnen is bedoeld om koorts en koortsachtige manifestaties te elimineren. Deze tabletten zijn gemaakt op basis van ibuprofen. Ze beginnen hun actie een half uur na toediening. Het is toegestaan ​​om ze te consumeren, ongeacht de voedselinname, wat erg handig is.

Naast de gebruikelijke Nurofen die te koop zijn, kunt u de versie van Nurofen Express vinden. Het bevat een dubbele dosis van het actieve element. Daarnaast is er ook de optie Nurofen Long - het is een combinatiemiddel op basis van paracetamol en ibuprofen.

Contra-indicaties voor het nemen van de pillen, ongeacht hun type, zijn: een maagzweer in de acute fase, ernstige vormen van hypertensie, hartfalen, optische aandoeningen, pathologische processen in de nieren en lever. Ze worden ook niet aanbevolen voor gebruik in het derde trimester van de zwangerschap, maar in zeldzame gevallen kan de behandelende arts toestemming geven.

9. Nimesulide

Een medicijn om ontstekingen te verminderen en tegelijkertijd verdooft en de koorts vermindert. Het wordt als vrij sterk beschouwd en daarom mag het in kritieke situaties worden ontvangen. Experts laten je siroop drinken, zelfs tijdens waterpokken.

De belangrijkste voordelen van het hulpmiddel in kwestie kunnen veilig een langdurig effect worden genoemd, het snel bereiken van het gewenste resultaat, een aangename nasmaak, gunstige kosten, het elimineren van spierpijn en het verlagen van aanhoudende en hoge temperaturen.

Tegelijkertijd is er maar één nadeel: een te lange lijst met bijwerkingen, hoewel ze niet in alle gevallen tot uiting komen.

10. Ibuprofen

Populaire capsules en tabletten bevatten dezelfde stof in de samenstelling, die werkt als een actieve component.

Contra-indicaties voor het gebruik ervan zijn zweren, erosie, bloeding in het spijsverteringskanaal, lever- en nierfalen, evenals hyperkaliëmie. Bovendien raden deskundigen niet aan om het medicijn in te nemen na bypass-transplantatie van de kransslagader.

Het medicijn is gemakkelijk te doseren. Per dag moet u 4 keer een paar tabletten nemen, de maximale limiet is 6 stuks. In dit geval kan de eerste dosis het beste vóór het ontbijt en later - na het eten worden ingenomen.

11. Rinzasip

Het rijk samengestelde Indiase medicijn is ontworpen om actief de symptomen van verkoudheid en griep te bestrijden. Het verlaagt de lichaamstemperatuur na een half uur na inname.

Daarnaast worden pijn in het lichaam, koorts en hoofdpijn geëlimineerd. De samenstelling bevat: paracetamol, feniramine, cafeïne, ascorbinezuur - in elke tablet zijn deze elementen voldoende.

Patiënten houden van de verkoop van drie verschillende smaken van het product. Bovendien merken ze in hun beoordelingen als voordelen een uitstekend analgetisch effect en een verhoogde weerstand van het immuunsysteem van het lichaam op.

Over tekortkomingen gesproken, kopers klagen alleen over de overdreven heldere kleurstof, die soms zelfs in de taal blijft.

12. Diclofenac

De tool in een breed scala van vormen (injecties, tabletten, zetpillen) heeft pijnstillende, ontstekingsremmende en koortswerende effecten. Het is ideaal om de hoogste temperatuur te elimineren en de toestand van de patiënt in korte tijd te verbeteren..

Contra-indicaties voor het nemen van het geneesmiddel zijn standaard: perforatie van de darmwanden, zweren, ontstekingsprocessen en bloeding in het spijsverteringskanaal, verminderde werking van het hart, intolerantie voor het lichaam van aspirine. De kosten van het medicijn zijn winstgevend, daarom is het voor iedereen beschikbaar.

13. Aspirine

Voordelige pillen werken uitstekend bij koorts, ontsteking en spier- en gewrichtspijn. Ze bevatten het populaire acetylsalicylzuur, dat als het belangrijkste actieve ingrediënt fungeert.

Er zijn ook bruistabletten te koop, waarin vitamine C de boventoon voert, maar deze worden tegen hoge kosten verkocht. Deze optie is meer geschikt voor kinderen en adolescenten om hun algehele gezondheid te verbeteren.

Contra-indicaties voor het nemen van aspirine zijn: diabetes mellitus, astma, chronische nierpathologie, zwangerschap en borstvoeding. Gebruik het product ook niet tijdens het gebruik van anticoagulantia.

14. Lemsip

De Britse drug heeft een redelijk goede reputatie, die het al enkele jaren met succes vasthoudt. Hij wordt geprezen in Engeland, Amerika, Europa en de meeste GOS-landen..

De samenstelling van het product voldoet aan de Russische normen en is daarom ook in ons gebied toegestaan. Het wordt verkocht in de vorm van een poeder dat moet worden gebrouwen als gewone thee.

Patiënten die dankzij dit geneesmiddel zijn hersteld, merken veel van de positieve eigenschappen van Lemsip op..

Meestal vindt u in beoordelingen indicaties van een aangename smaak en aroma, wijdverbreid in Rusland en in het buitenland, het versnelde begin van het gewenste effect, de overeenstemming van prijs en kwaliteit, de beschikbaarheid in binnenlandse apotheken, een minimale lijst met contra-indicaties.

15. Analgin

Het medicijn in de vorm van tabletten, oplossing voor injectie heeft een uitgesproken analgetisch effect. Het geeft snel een positief effect, terwijl het behaalde resultaat maximaal 4 uur wordt bewaard. Als u de temperatuur dringend moet verlagen, kunt u het medicijn het beste samen met difenhydramine gebruiken.

Van de contra-indicaties worden de volgende punten opgemerkt: aspirine-astma, pathologische processen in het beenmerg, aangeboren hemolytische anemie, hypotensie, porfyrie. Neem elke 8-12 uur 1-2 pillen. Wat de oplossing betreft, volstaat het om driemaal per dag niet meer dan 2 ml te prikken.

De kosten van het medicijn zijn gunstig voor elke persoon. In dit geval maakt de vorm van afgifte van het medicijn niet uit - elke patiënt kan het gemakkelijk kopen en het meeste voordeel behalen.

16. Nise

Het moderne koortswerende middel met verbeterde werking heeft een virulent analgetisch en ontstekingsremmend effect. Het wordt verkocht in de vorm van tabletten. Het belangrijkste actieve ingrediënt hier is nimesulide.

Er zijn niet te veel contra-indicaties voor het gebruik van het medicijn, maar het is nog steeds de moeite waard om ze te overwegen voordat u het inneemt. Deze omvatten het volgende: zweren, lever- en nierproblemen, borstvoeding.

17. Coldact Plus

Een Indiaas medicijn in de vorm van gelatinecapsules is zonder recept verkrijgbaar. Er zijn maar liefst drie actieve ingrediënten: paracetamol, chloorfenamine en fenylefrine. Ze werken “samen” en hebben een uiterst positief effect op het menselijk lichaam..

Het medicijn werkt als een licht pijnstillend en matig krachtig antipyreticum. Hij kan zwelling en blozen van de neus verlichten en de bloedvaten vernauwen. Bovendien elimineert dit geneesmiddel zelfs allergische reacties die optreden als gevolg van griep en zich manifesteren als jeuk in de neus, tranenvloed en branderig gevoel in de gezichtsorganen.

18. Indomethacin Berlin-Chemie

Het medicijn in de vorm van zetpillen en tabletten bevat indolylazijnzuur als een actieve component. Het verlaagt de lichaamstemperatuur, heeft een pijnstillend effect en verlicht ook de toestand van een persoon in het algemeen.

Meestal wordt het product gebruikt in het geval van de ontwikkeling van ontstekingsprocessen en infecties van KNO-organen.

19. Nimesil

Een variant met een ontstekingsremmend en koortswerend effect heeft de werkzame stof nimesulide. Dit product wordt verkocht in de vorm van een verpakt poeder en is bedoeld voor de bereiding van een oplossing en de daaropvolgende inname.

De actie van Nimesil is gericht op het elimineren van pijn, het verlichten van ontstekingen, het bestrijden van verkoudheid en griep, het verlichten van kiespijn, het verlichten van andere pijn.

De lijst met contra-indicaties hier is indrukwekkend: leeftijd tot 12 jaar, problemen met bloedstolling, astma, inwendige bloedingen, zweren, nier- en leveraandoeningen, drugsverslaving, nierfalen, draagtijd en borstvoeding.

20. Voltaren

Middelen voor het elimineren van een hoge lichaamstemperatuur die is gemaakt op basis van Diclofenac-natrium. Het manifesteert zich positief in de strijd tegen pijn en koorts. In de regel wordt een dergelijk medicijn alleen voorgeschreven aan volwassen patiënten met een dosering van driemaal daags 1 tablet.

Het enige nadeel van het medicijn is dat het te duur is. In vergelijking met andere middelen in de beoordeling lijkt Voltaren echt te duur, maar in werkelijkheid kost het zoveel geld, omdat het een onovertroffen effect heeft.

21. Panadol

Een speciaal kindergeneesmiddel wordt verkocht in de vorm van een siroop. Het belangrijkste ingrediënt hier is paracetamol. Het onderdrukt actief de thermoregulatiecentra, waardoor de koorts wordt verlicht.

Bovendien heeft deze samenstelling een prachtig effect op het zenuwstelsel en verlicht het pijnsyndromen..

22. Tylenol

Het gecombineerde medicijn op basis van paracetamol komt niet minder vaak voor. Het werkt rechtstreeks op thermoregulatiecentra en Bole. Het product is verkrijgbaar in verschillende vormen: capsules, suspensies, poeder, etc..

23. Tsefekon

Huisgeneeskunde in de vorm van rectale zetpillen heeft pijnstillende, koortswerende en ontstekingsremmende effecten. Het belangrijkste voordeel is een snelle en gemakkelijke introductie tot het menselijk lichaam..

Bovendien is het belangrijk op te merken dat de samenstelling snel in de bloedbaan wordt opgenomen, waardoor het blijkt en het snelle bereiken van het gewenste resultaat.

24. Triplet

Een uitstekend koortswerend middel voor volwassenen. Het is een combinatie van drie elementen: analgin, papaverine en difenhydramine. Deze combinatie van ingrediënten geeft de patiënt vaatverwijding en eliminatie van hun spasmen..

Bovendien helpen de componenten bij het omgaan met spierpijn, die vaak gepaard gaat met ontstekingsprocessen..

Triad wordt het best gebruikt bij een lichaamstemperatuur van meer dan 39 graden. Dit betekent dat ze een probleem heeft dat andere medicijnen niet kunnen stoppen. In andere gevallen wordt het niet aanbevolen om de oplossing te gebruiken, omdat de sterke werking ervan negatieve gevolgen kan hebben..

25. Maxicold

Het medicijn, gemaakt door een binnenlands farmaceutisch bedrijf, voltooit de beoordeling. Het is te koop in de vorm van tabletten en poeder voor een drankje. De samenstelling is hier erg bescheiden, maar het meest effectief: paracetamol, ascorbinezuur, fenylefrine. Artsen schrijven dit geneesmiddel voor aan hun patiënten in geval van griep of verkoudheid.

Maksikold mag worden gebruikt door zowel volwassenen als kinderen. Deze medicijnen worden in verschillende verpakkingen verkocht, maar hebben dezelfde contra-indicaties: hart-, nier- en leveraandoeningen, leeftijd tot 9 jaar, hypertensie, prostaatadenoom, hyperthyreoïdie.

Paracetamol of aspirine: wat is beter?

Veel mensen vragen zich af wat het beste is om de temperatuur te normaliseren: paracetamol of aspirine. Bij het gebruik van beide medicijnen is er een uitgesproken onderkoeld en ontstekingsremmend effect, dus ze worden gebruikt in de strijd tegen verkoudheid. Tegelijkertijd hebben ze verschillende effecten op het lichaam, ze hebben verschillende contra-indicaties en bijwerkingen.

Paracetamol of Aspirine gebruikt in de strijd tegen verkoudheid.

Karakterisering van drugs

Ondanks een vergelijkbaar therapeutisch effect, zijn aspirine en paracetamol niet hetzelfde. Geneesmiddelen verschillen in chemische samenstelling, farmacologische eigenschappen en mate van effectiviteit bij verschillende pathologieën.

Paracetamol

Het medicijn wordt voorgeschreven voor virale en infectieziekten, die worden gekenmerkt door koorts en koude rillingen. Paracetamol is volkomen veilig in gebruik. De enige contra-indicaties voor het innemen van de tabletten zijn:

  • chronisch alcoholisme,
  • Ik trimester van de zwangerschap,
  • verhoogde gevoeligheid van weefsels voor structurele componenten,
  • ernstige lever- en nierfunctiestoornis.

Het geneesmiddel is verkrijgbaar in een ronde witte tabletvorm. De werkzame stof is 500 mg paracetamol. Om de biologische beschikbaarheid, werkingsperiode en absorptiesnelheid te verhogen, wordt de chemische samenstelling van de tabletten aangevuld met hulpcomponenten:

  • magnesium stearaat,
  • povidon,
  • melksuiker,
  • croscarmellose natrium.

Het therapeutische effect manifesteert zich binnen 15-60 minuten. Gedurende deze periode heeft de werkzame stof een direct effect op de hersenen en remt het de synthese van prostaglandinen in de hypothalamus.

Aspirine

Het geneesmiddel behoort tot de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen (NSAID's) en plaatjesremmers. De samenstelling van ronde, biconvexe tabletten met een witte kleur bevat 100 mg acetylsalicylzuur, de werkzame stof. Voor een snelle opname van het medicijn in de dunne darm, wordt de samenstelling van het medicijn aangevuld met maïszetmeel en microkristallijne cellulose.

Aspirine wordt gebruikt om pijn te verlichten en koorts bij verkoudheid te verminderen..

Het medicijn wordt ingenomen om pijn te verlichten en koorts te verminderen bij verkoudheid. In dit geval zijn de volgende contra-indicaties voor het nemen van het medicijn:

  • maagdarmzweer,
  • bronchiale astma veroorzaakt door de inname van salicylaten,
  • diathese,
  • individuele intolerantie voor actieve en hulpstoffen,
  • zwangerschap.

Combineer het medicijn niet met methotrexaat.

Vergelijking van paracetamol en aspirine

Beide geneesmiddelen zijn zeer effectief, zo blijkt uit postmarketingonderzoek. Zelfzorgmedicijnen kunnen worden gebruikt voor zelfbehandeling voor het verlichten van pijn, het elimineren van koorts en ontstekingen..

Gelijkenis

Aspirine en paracetamol hebben koortswerende, pijnstillende en ontstekingsremmende eigenschappen. Vanwege een vergelijkbaar therapeutisch effect hebben de preparaten dezelfde indicaties voor gebruik:

  • verkoudheid virale ziekten,
  • warmte,
  • pijnsyndroom van verschillende etiologieën van milde tot matige ernst: hoofdpijn en kiespijn, brandwonden, verwondingen, spierpijn, migraine,
  • koorts als gevolg van infectieziekten en ontstekingsziekten.

Wat is het verschil

Preparaten verschillen in de chemische structuur van niet alleen hulp-, maar ook actieve verbindingen. De werking van aspirine is gebaseerd op de eigenschappen van acetylsalicylzuur (ASA). Het therapeutische effect van Paracetamol hangt af van de werkzame stof met dezelfde naam. Medicijnen verschillen in het werkingsmechanisme:

  • ASA vertoont farmacologische eigenschappen in het brandpunt van ontsteking,
  • Paracetamol heeft een antipyretisch en analgetisch effect vanwege het effect op het centrale zenuwstelsel.

Als ontstekingsremmer en pijnstiller is aspirine effectiever dan paracetamol. Het therapeutische effect van acetylsalicylzuur houdt langer aan. Tegelijkertijd heeft Paracetamol geen negatief effect op het maagslijmvlies en veroorzaakt het geen bloeding.

Aspirine behoort tot de categorie NSAID's. Naast het antipyretische effect, verdunt ASA het bloed, daarom wordt het actief gebruikt in de cardiologie en flebologie. Het medicijn wordt voorgeschreven voor medicamenteuze behandeling met hoge bloedstolling, als maat voor de preventie van cardiovasculaire pathologieën.

Paracetamol maakt deel uit van de groep aniliden. In tegenstelling tot aspirine heeft het medicijn geen invloed op de bloedsomloop.

Paracetamol heeft geen negatief effect op het maagslijmvlies en veroorzaakt geen bloeding.

Dat is goedkoper

De kosten van het verpakken van 10 tabletten aspirine met een dosering van 500 mg zijn 10 roebel. De prijs van een bruisend product dat geen bijwerking op het maagdarmkanaal heeft, bereikt 300 roebel.

10 tabletten Paracetamol kosten 40-50 roebel.

Wat is beter Paracetamol of Aspirine

Medicijnen worden zonder recept verkocht, maar het wordt aanbevolen om uw arts te raadplegen voordat u de medicijnen gebruikt. De specialist selecteert een geneesmiddel afhankelijk van de ernst van de ziekte, de individuele kenmerken van de patiënt en de aanwezigheid van contra-indicaties. Bij zelfbehandeling moeten tabletten strikt volgens de bijgevoegde instructies worden ingenomen, om het lichaam niet te schaden.

Met schimmelziekten

Beide geneesmiddelen hebben geen fungicide eigenschappen en kunnen daarom een ​​schimmelinfectie niet elimineren. Aspirine en Paracetamol kunnen samen met antischimmelmiddelen worden gebruikt als ontstekingsremmer en pijnstiller. Raadpleeg uw arts voordat u medicijnen gebruikt..

Met een verkoudheid

Bij virale ziekten die gepaard gaan met hoge koorts en ontsteking, is Paracetamol effectiever. Om een ​​antipyretisch effect te bereiken, moet u 1 tablet drinken met een pauze van 2-3 uur. Voor volwassen patiënten en kinderen vanaf 12 jaar kunt u het geneesmiddel vervangen door aspirine.

Hoofdpijn

Voor milde tot matige hoofdpijn moet u aspirine gebruiken. Paracetamol heeft geen uitgesproken analgetisch effect. Volwassen patiënten dienen 1 tablet acetylsalicylzuur in te nemen.

Het geneesmiddel moet worden weggespoeld met alkalische vloeistoffen om de effecten van aspirine op de maagslijmvliezen te minimaliseren..

Met een kater

Paracetamol is niet effectief tegen katerverschijnselen. Van ernstige hoofdpijn helpt het nemen van 2 tabletten aspirine. Het therapeutische effect houdt 1-3 uur aan vanwege de hoge concentratie ethanol in het bloed. Alcohol vermindert het analgetische effect van het medicijn. In dit geval is het belangrijk om te onthouden dat het geneesmiddel de levercellen sterk belast. Hepatocyten hebben geen tijd om ethylalcohol te neutraliseren en te verwijderen.

Medicijnen helpen niet tegen misselijkheid, droge mond.

Mag ik samen nemen

Aspirine is goed compatibel met Paracetamol. Dit laatste heeft een effect op het centrum van de thermoregulatie in de hersenen, maar vermindert de ontsteking praktisch niet. Acetylsalicylzuur, dat een uitgesproken ontstekingsremmend effect heeft, kan dit tekort compenseren. Gelijktijdige toediening van medicijnen in lage doseringen helpt bij het omgaan met hoge koorts, matige pijn. De werkzame stoffen van beide geneesmiddelen versterken elkaars therapeutische werking..

Tegelijkertijd raden artsen af ​​om medicijnen samen te nemen, omdat het risico op bijwerkingen toeneemt. Het is belangrijk om te onthouden dat aspirine een destructief effect heeft op de slijmvliezen van het spijsverteringsstelsel en het bloed sterk verdunt. Paracetamol kan dit effect versterken, wat kan leiden tot inwendige bloedingen. Bovendien heeft het nemen van beide geneesmiddelen een extra belasting voor de nieren en de lever..

Doseringsregime

Aspirinetabletten zijn bedoeld voor oraal gebruik na de maaltijd. Om de pijn te stoppen en de symptomen van koorts te verlichten, moet u het medicijn in een enkele dosis van 500-1000 mg nemen. Het tijdsinterval tussen het gebruik van het medicijn moet minimaal 4 uur zijn. De maximaal toegestane dosis per dag is 3000 mg of 6 tabletten. U kunt het medicijn 1 week als verdovingsmiddel gebruiken om de temperatuur te verlagen - niet meer dan 3 dagen.

Paracetamol wordt voorgeschreven aan patiënten vanaf 12 jaar met een lichaamsgewicht van minder dan 60 kg in een enkele dosis van 500 mg. Voor kinderen tot 3 maanden is de dosis voor 1 dosis vastgesteld op een snelheid van 10 mg per 1 kg gewicht. Zuigelingen van 3 tot 12 maanden krijgen 60-120 mg voorgeschreven. Kinderen van 1 tot 5 jaar oud moeten 120-250 mg nemen, van 6 tot 1 jaar 250-500 mg. Tabletten moeten 4 keer per dag worden gedronken. De behandelingsduur is 5-7 dagen. De maximale dagelijkse dosering mag niet meer zijn dan 4 g.

Beoordelingen van artsen over Paracetamol en Aspirine

Alexey Sorokov, therapeut, Ryazan

Aspirine en paracetamol worden beschouwd als de veiligste OTC-geneesmiddelen met een antipyretisch effect. Voor infectieziekten raad ik aan om acetylsalicylzuur strikt volgens de instructies in te nemen. Tabletten mogen niet worden misbruikt. In hoge doses irriteert het medicijn de maagslijmvliezen, verhoogt het het risico op bloeding. Bij correct gebruik verlicht het snel en effectief pijn, vermindert het koorts en elimineert het de symptomen van koorts. Paracetamol heeft een vergelijkbaar effect. Ik vind het veilig om kinderen te behandelen.

Sergey Karaschenko, KNO-arts, Ufa

Paracetamol gaat goed om met koorts, heeft een minimum aan bijwerkingen, is veilig voor kinderen. Het therapeutische effect wordt bereikt in 10-15 minuten: een persoon begint overvloedig te zweten, de temperatuur daalt. Ik raad het gebruik van aspirine af vanwege het hoge risico op het ontwikkelen van bijwerkingen. De tabletten zijn verkrijgbaar zonder enterische coating, daarom heeft het medicijn bij onjuist gebruik een negatief effect op de maagwanden. Bij hoge doses is bloeding waarschijnlijk. Aspirine helpt milde hoofdpijn te verlichten.

Geduldige mening

Daniil Burov, 26 jaar oud, Saransk

Ik gebruik beide medicijnen, alleen op verschillende manieren. Aspirine helpt bij het wegwerken van pijnlijke en acute pijn. Ik neem paracetamol op hoge temperatuur, ik ben niet bang om pillen te geven aan een kind van 5 jaar oud. Ik gebruik acetylsalicylzuur niet als antipyreticum, omdat het de maagtoestand negatief beïnvloedt. Ik beschouw beide medicijnen als effectief en goedkoop..

Polina Kravchenko, 35 jaar, Moskou

Ik neem aspirine voor verkoudheid. Pillen verlagen de temperatuur goed en verminderen keelpijn. Ik merk binnen een uur een antipyretisch effect. Ik hou van de betaalbare prijs - de kosten van 1 pakket zijn 10 roebel. Het helpt goed bij keelpijn voor een kind van 14 jaar oud, maar kinderen jonger dan 10 jaar mogen geen aspirine drinken. Er waren geen bijwerkingen. Ik denk dat paracetamol minder effectief is. Het werkt 2-3 uur, waarna de warmte terugkeert.

Antipyretica (paracetamol, aspirine, analgin, nurofen, teraflu) en andere symptomatische middelen tegen griep en verkoudheid. Vrijgaveformulieren (poeders, tabletten, zetpillen) voor volwassenen en kinderen. Recensies, beschrijving en vergelijkende analyse

Antipyretica worden momenteel rijkelijk op de markt gebracht. Reclame belooft ons een wonderbaarlijke genezing van griep en andere verkoudheden, je hoeft alleen maar een pil te drinken of een mooie zak poeder in water op te lossen en de volgende dag krijg je gezondheid en vitaliteit. Laten we eens kijken of dit echt zo is en wat er achter de symptomatische griep en verkoudheidsmedicijnen zit.

Eerst schetsen we onmiddellijk het temperatuurbereik waarbij antipyretica nodig zijn:

  1. Voor een volwassene die verkouden is geworden of griep heeft, is het 38,5 graden Celsius en hoger
  2. Voor een kind, zwangere vrouwen of mensen die geen hoge temperaturen verdragen, kan deze balk dalen tot 38 graden en boven deze waarde

Nu hebben we een bepaald raamwerk waarop we kunnen voortbouwen. Bij een lagere temperatuur dan aangegeven, kan het slecht voor je zijn, het lijden lijkt verder, maar denk, is het echt zo erg? Het is misschien beter om jezelf los te rukken van de monitor en gewoon te gaan liggen, wat het algehele welzijn al verbetert bij ziekte.

Om de temperatuur bij kinderen (en ook bij volwassenen) te verlagen, kun je een paar simpele trucs gebruiken, die ik de fysieke methoden noem om de temperatuur te verlagen. Ze impliceren niet het gebruik van drugs of andere chemie - pure fysica, wanneer een verwarmd lichaam, wanneer bevochtigd, de warmte goed naar de omgeving begint over te dragen.

Dus de eerste wrijft over het lichaam van de patiënt met water (alleen niet koud of ijskoud, maar gewoon koel), je kunt de wodka voor de helft verdunnen of de gebruikelijke 6% azijn toevoegen in de verhouding van een eetlepel azijn per liter water. Met een spons kunt u met deze oplossingen het lichaam van een tempererend kind of volwassene afvegen. Ik verzeker u dat het effect overweldigend zal zijn - minus 0,5-1 graden op de thermometer wordt onmiddellijk geregistreerd. Hoewel het niet te lang zal zijn, maar wie verhindert de procedure na een tijdje te herhalen.

De tweede - de hersenen bij een temperatuur die zo'n gevoel kookt. U kunt ook gebruik maken van koeling, waardoor de temperatuur daalt en de zere kop een uitlaat krijgt. Een doek of een in koud water bevochtigd servet kan op het voorhoofd worden geplaatst. Azijn of wodka kan niet worden toegevoegd en langdurig op je hoofd worden gehouden, periodiek nat worden.

Bovenstaande procedures mogen niet in concept worden uitgevoerd. Het is beter om tijdelijk een balkon of raam te sluiten, de patiënt rustig af te vegen, te wachten tot hij een beetje droogt en te luchten, nadat hij het goed heeft afgedekt met een deken of de patiënt naar een andere kamer heeft verplaatst.

Ten derde hoeft u zich niet warm te kleden of de patiënt te bedekken met dekbedden of vloerkleden. Integendeel, kleding moet licht zijn, gemakkelijk zweet absorberen, gemaakt van natuurlijke materialen, moet vrij zitten. De deken moet ook standaard dun zijn. Laat de normale warmte-uitwisseling met het medium plaatsvinden, "kook" de patiënt niet onder een laag dekens en verenbedden.

Uit dezelfde opera is het vierde axioma dat je een persoon op hoge temperatuur geen frambozen mag geven (meestal geven ze thee met frambozenjam of een afkooksel daarvan), als je heet gebruikt, kan de conditie en de temperatuur van je gezondheid alleen maar erger worden. Stijg ook je benen niet in mosterd (voet-mosterdbaden), dit verwarmt ook een reeds opgewarmd lichaam.

Als beoefenaar pleit ik alleen voor deze methoden om de temperatuur te verlagen, ze zijn zeer effectief en helpen alleen de overtemperatuur te resetten. Inderdaad, bij hoge temperatuur wordt een hele cascade van cellulaire reacties in het menselijk lichaam gelanceerd, wat leidt tot de vorming van menselijk interferon, een zeer waardevolle verdediger die helpt virussen te vernietigen. Dit is geen kunstmatig preparaat dat zogenaamd interferon bevat, maar het is zijn eigen en daarom bijzonder waardevol. Hiervoor kunt u de symptomen zonder problemen verdragen bij een verkoudheid of griep..

Maar er zijn momenten waarop de temperatuurreactie pathologisch wordt, en individuele intolerantie vereist interventie van derden en het nemen van koortswerende medicijnen. Hieronder zullen we praten over de meest populaire van hen..

  • Paracetamol
  • Ibuklin
  • Coldact
  • Tylenol
  • Teraflu
  • Nurofen
  • Analgin
  • Efferalgan
  • Panadol
  • Coldrex
  • Rinza
  • Rinzasip
  • Aspirine

Paracetamol. Dit medicijn heeft pijnstillende, koortswerende en milde ontstekingsremmende effecten. Het werkt indirect via de centra van thermoregulatie en pijn. In mijn ervaring is het een zeer effectief medicijn dat geen aanvullende chemische kleurstoffen en conserveermiddelen bevat, waardoor merkpoeders op temperatuur zonden, waarbij het belangrijkste bestanddeel paracetamol is - dit zijn Panadol, Tylenol en Efferalgan. In dit geval betaalt u te veel voor extra componenten in de samenstelling van het medicijn, die helemaal niet nodig zijn, de werkzame stof is nog steeds paracetamol.

Het is beter om die in tabletten te gebruiken (voor kinderen verdient het de voorkeur kaarsen te gebruiken) in een dosering - voor volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar - eenmaal daags 500 mg, een dagelijkse dosis tot 4 gram (uit ervaring zal ik u vertellen dergelijke cijfers niet ter sprake te brengen, paracetamol heeft een zeer smal therapeutisch venster en als er zich toxische aandoeningen in de lever kunnen ontwikkelen, moet elk geneesmiddel worden ingenomen op aanbeveling en onder toezicht van een arts). Kinderen van 6-12 jaar worden voorgeschreven in een dosering van 250-500 mg, 1-5 jaar 120-250 mg, vanaf 3 maanden. tot 1 jaar - 60-120 mg tot 4 keer per dag.

Contra-indicaties:

  • ernstig verminderde lever- en nierfunctie
  • chronisch alcoholisme
  • overgevoeligheid voor paracetamol

Overweeg nu paracetamol-derivaten.

Ibuklin. Gecombineerd medicijn dat ibuprofen + paracetamol bevat. Vanwege de goede verdraagbaarheid van de meeste patiënten en een behoorlijk therapeutisch effect in termen van temperatuurverlaging en temperatuurverwijdering, raad ik dit medicijn zelf aan patiënten aan. Verkrijgbaar in tablets.

Het wordt gebruikt in een dosering bij volwassenen 3 maal daags 1 tablet.

Kan niet worden gebruikt voor zweren en gastritis van het maagdarmkanaal, zwangerschap en borstvoeding, lever- en nieraandoeningen, chronisch alcoholisme.

Panadol. Een zeer populair medicijn, dat vandaag een goede verkoop oplevert. Het is een gewone Paracetamol in omhulde tabletten. Moeders houden van Panadol voor kinderen, dat handige afgiftevormen heeft in de vorm van een suspensie voor orale toediening. Hoewel, als dit dezelfde paracetamol is, waarom dan meer betalen?

Coldrex. Er zijn twee vormen van afgifte gevonden: Coldrex in tabletten en Codrex HotRem - poeder voor oplossingbereiding.

Tabletten bevatten de volgende stoffen:

  • paracetamol 500 mg
  • cafeïne 25 mg
  • fenylefrinehydrochloride 5 mg
  • terpinghydraat 20 mg
  • ascorbinezuur 30 mg

Poeder bevat:
  • paracetamol 750 mg
  • fenylefrinehydrochloride 10 mg
  • ascorbinezuur 60 mg

Dit zijn de belangrijkste medicinale stoffen in de samenstelling, en bevat bovendien verschillende zoetstoffen, verdikkingsmiddelen, kleurstoffen en andere chemie die niets te maken heeft met de behandeling.

Het medicijn dient om de temperatuur te verlagen, pijn te verminderen en verlicht ook de verstopte neus. De chemische verbindingen maken het mogelijk.

Kinderen vanaf 12 jaar mogen niet meer dan 3 sachets per dag meenemen. Niet gebruiken bij volwassenen en kinderen langer dan 5 dagen.

Het heeft een groot aantal contra-indicaties voor het nemen van:

  • verminderde lever- en nierfunctie
  • thyrotoxicose
  • diabetes
  • hartziekte (myocardinfarct, tachyaritmie)
  • arteriële hypertensie
  • glaucoom met gesloten hoek
  • chronisch alcoholisme
  • Prostatische hypertrofie
  • kinderen onder de 12 jaar

Voorzichtigheid is geboden tijdens zwangerschap en borstvoeding. Het is beter om een ​​arts te raadplegen.

Coldact. Capsules met verlengde afgifte. Verwijst naar symptomatische medicijnen voor de behandeling van verkoudheid, griep en SARS. Elimineert pijn, koorts en rinorroe.

Gebruikt in dosering bij volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar - 1 capsule elke 12 uur gedurende 3-5 dagen.

Structuur:

  • paracetamol 200 mg
  • fenylefrinehydrochloride 25 mg
  • chloorfenamine (chloorfeniramine) maleaat 8 mg

Er zijn ook veel contra-indicaties:
  • ernstige coronaire arteriosclerose
  • arteriële hypertensie
  • verminderde lever- en nierfunctie
  • diabetes
  • thyrotoxicose
  • glaucoom met gesloten hoek
  • ernstige aandoeningen van de lever, nieren, hart, blaas
  • maagzweer van de maag en twaalfvingerige darm
  • pancreasziekte
  • moeite met plassen met prostaatadenoom
  • bloedsysteem ziekten
  • chronisch alcoholisme
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie
  • kinderen onder de 12 jaar

Niet aanbevolen voor gebruik tijdens zwangerschap en borstvoeding..

Teraflu. Vaak verward met Tamiflu, maar dit zijn totaal verschillende medicijnen. Het wordt gebruikt als symptomatisch medicijn bij verkoudheid. Helpt bij de bestrijding van koorts, koude rillingen, hoofdpijn en spierpijn, hoesten, niezen, loopneus.

Structuur:

  • paracetamol 325 mg
  • feniraminemaleaat 20 mg
  • fenylefrinehydrochloride 10 mg
  • ascorbinezuur 50 mg
  • en hulpstoffen, zoetstoffen, kleurstoffen, etc..

Verkrijgbaar in poedervorm voor oplossen in water. Het is noodzakelijk om de inhoud van de zak op te lossen in een glas gekookt heet water en heet te drinken. Het kan zo nodig elke 4 uur worden ingenomen, maar niet meer dan 3 doses per dag.

Contra-indicaties voor het medicijn Teraflu bestaan ​​uit de toevoeging van contra-indicaties voor de werkzame stoffen van dit medicijn en omvatten:

  • verminderde lever- en nierfunctie
  • thyrotoxicose
  • diabetes
  • hartziekte (myocardinfarct, tachyaritmie)
  • arteriële hypertensie
  • glaucoom met gesloten hoek
  • Prostatische hypertrofie
  • chronisch alcoholisme
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie
  • kinderen onder de 12 jaar
  • zwangerschap en borstvoeding

Rinza en Rinzasip. Verschillen tussen beide geneesmiddelen in de vorm van afgifte en in mindere mate in de samenstelling van werkzame stoffen.

Rinza is een orale tablet die de symptomen van verkoudheid of griep (koorts, pijn, rinorroe) elimineert, waaronder:

  • paracetamol 500 mg
  • cafeïne 30 mg
  • fenylefrinehydrochloride 10 mg
  • chloorfenamine-maleaat 2 mg
  • hulpstoffen voor gewicht

Dosering - 1 tablet 3-4 keer per dag. De maximale dosis is 4 tabletten. Het verloop van de behandeling - niet meer dan 5 dagen.

Rinzasip is een poeder voor de bereiding van een oplossing en de daaropvolgende orale toediening elimineert ook verkoudheid (koorts, pijn, rinorroe) en omvat:

  • paracetamol 750 mg
  • cafeïne 30 mg
  • feniraminemaleaat 20 mg
  • fenylefrinehydrochloride 10 mg
  • zoetstoffen, kleurstoffen en andere hulpstoffen

Dosering - voor volwassenen en kinderen ouder dan 15 jaar, 1 zakje 3-4 keer per dag, maar niet meer dan 4 zakjes per dag. De behandeling is, net als bij tabletten, niet langer dan 5 dagen.

Zoals alle samengestelde Rinza- en Rinzasip-medicijnen, zijn er een groot aantal verschillende contra-indicaties in hun aansprakelijkheid, die worden verkregen door de contra-indicaties op te sommen van elke chemische stof waaruit deze medicijnen bestaan:

  • verminderde lever- en nierfunctie
  • thyrotoxicose
  • diabetes
  • hartziekte (myocardinfarct, tachyaritmie)
  • arteriële hypertensie
  • glaucoom met gesloten hoek
  • Prostatische hypertrofie
  • chronisch alcoholisme
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie
  • kinderen onder de 15 jaar
  • zwangerschap en borstvoeding

Aspirine. Acetylsalicylzuur of aspirine is een niet-steroïdaal ontstekingsremmend medicijn. Het heeft ontstekingsremmende, antipyretische en pijnstillende effecten en remt ook de aggregatie van bloedplaatjes, dat wil zeggen, vermindert de bloedstolling.

NIET gebruiken als symptomatische remedie tegen influenza. Door de verhoogde permeabiliteit van de vaatwand bij deze ziekte, in combinatie met het nemen van aspirine, kan bloeding worden veroorzaakt. Zowel volwassenen als kinderen mogen GEEN aspirine gebruiken voor influenza. Bij kinderen kan het gebruik van salicylaten bovendien het Reye-syndroom veroorzaken, een gevaarlijke complicatie die gepaard gaat met encefalopathie en leververvetting.

Contra-indicaties voor het nemen van aspirine zijn:

  • erosieve en ulceratieve aandoeningen van het maagdarmkanaal (zweren, gastritis, erosie van maag en darmen)
  • hemofilie
  • hemorragische diathese
  • gestratificeerd aorta-aneurysma
  • Portale hypertensie
  • vitamine K-tekort
  • lever- en / of nierfalen
  • I en III trimesters van de zwangerschap
  • borstvoeding
  • overgevoeligheid voor acetylsalicylzuur en andere salicylaten

De dosering is individueel. Voor volwassenen varieert een enkele dosis dagelijks van 40 mg tot 1 g - van 150 mg tot 8 g; gebruiksfrequentie - 2-6 keer per dag.

Nurofen Het belangrijkste actieve ingrediënt van Nurofen-tabletten voor orale toediening is Ibuprofen 200 mg en hulpstoffen voor gewicht. Bruistabletten voor oplossen in water zijn ook verkrijgbaar..

Het is een niet-steroïde ontstekingsremmend medicijn. Het heeft pijnstillende, koortswerende en ontstekingsremmende effecten..

Voor volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar wordt het gebruikt in een dosering van 200 mg 3-4 keer per dag, de maximale startdosis tot 400 mg 3-4 keer per dag. De maximale dagelijkse inname is 1200 mg..
Kinderen van 6 tot 12 jaar - 4 maal daags 200 mg. Het gewicht van het kind moet meer zijn dan 20 kg om het gebruik van het medicijn Nurofen mogelijk te maken.

Contra-indicaties:

  • erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal in de fase van exacerbatie, waaronder maagzweer en twaalfvingerige darm, colitis ulcerosa, maagzweer, de ziekte van Crohn
  • ernstig hartfalen
  • ernstig beloop van hypertensie
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie
  • hemofilie, hypocoagulatietoestand
  • leukopenie
  • hemorragische diathese
  • ernstig verminderde lever- en / of nierfunctie
  • gehoorverlies, pathologie van het vestibulaire apparaat
  • III trimester van de zwangerschap, borstvoeding
  • borstvoeding (borstvoeding)
  • kinderen onder de 6 jaar
  • overgevoeligheid voor ibuprofen of voor de componenten van het medicijn.

Analgin. Werkzame stof Metamizol-natrium is een pyrazolonderivaat. Het heeft een antipyretisch, analgetisch en mild ontstekingsremmend middel. Het wordt gebruikt voor pijn van verschillende oorsprong, maar ook voor koorts veroorzaakt door besmettelijke en ontstekingsziekten..

Het is te vinden onder de namen: Baralgin en Trialgin. Het belangrijkste actieve ingrediënt in deze tabletten is hetzelfde metamizol-natrium.

Doseringsregime. Binnen of rectaal worden volwassenen 2-3 maal daags 250-500 mg voorgeschreven. De maximale enkelvoudige dosis is 1 g, dagelijks - 3 g. Eenmalige doses voor kinderen van 2-3 jaar zijn 50-100 mg; 4-5 jaar - 100-200 mg; 6-7 jaar - 200 mg; 8-14 jaar oud - 250-300 mg; frequentie van opname - 2-3 keer per dag.
Intramusculair of langzaam iv bij volwassenen - 250-500 mg 2-3 keer per dag. De maximale enkelvoudige dosis is 1 g, dagelijks - 2 g. Bij kinderen worden parenterale doses van 50-100 mg per 10 kg lichaamsgewicht gebruikt.

Contra-indicaties:

  • verminderde nier- en leverfunctie
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie
  • bloedziekten
  • overgevoeligheid voor pyrazolonderivaten

In mijn praktijk gebruik ik het in geen enkele vorm, aangezien de productie van dipyrone, die nu op de planeet bestaat (voornamelijk in India), gericht is op onze markt. In sommige landen van Europa, de VS, Japan en Australië wordt dit medicijn niet gebruikt of is het verboden vanwege de ontwikkeling van een formidabele complicatie - agranulocytose (een bloedziekte die gepaard gaat met een daling van het aantal neutrofielen (neutropenie)), wat tot de dood kan leiden. Dus vergeet de gebruikelijke pil van analgin, er is een brede lijst met medicijnen die minder schadelijk zijn en vrij verkrijgbaar zijn.

Het onnadenkend gebruik van verpakte en smakelijke symptomatische middelen tegen verkoudheid en griep leidt al tot negatieve gevolgen, waaronder plotselinge bloeding, vergiftiging en dat alles omdat mensen vergeten dat achter een mooie tas een medicijn schuilgaat dat ook kan worden overdosis. In de bovenstaande gecombineerde medicijnen is er bijvoorbeeld een maximale dagelijkse dosis - meestal 3-4 pakketten per dag. Geen 10 tassen die onvoorzichtige kameraden in zichzelf en hun geliefden stoppen, een beetje temperatuur stijgt - ze grijpen onmiddellijk naar de tas. En waar is de strijd van het lichaam met de ziekte? Lui, dan is schrijven weg en kan er een formidabele complicatie ontstaan. En wanneer een ambulance door een complicatie arriveert bij de oproep, kunnen ze deze manifestaties niet eens verbinden met het nemen van wonderbaarlijke temperatuurpakketten, wat de situatie van de patiënt aanzienlijk verergert.

Het is ook de moeite waard eraan te denken dat wanneer u een medicijn met meerdere componenten gebruikt, u geen andere geneesmiddelen parallel kunt gebruiken die dezelfde actieve ingrediënten bevatten als dit medicijn. Zo kunt u bijvoorbeeld geen pure Paracetamol en meercomponentenpreparaten met paracetamol samenvoegen.

Mijn mening als arts is dit: het is beter om monocomponent (één werkzame stof) medicijnen te gebruiken. Dan, in het geval van de ontwikkeling van pathologische reacties, kunt u altijd begrijpen welk medicijn deze reactie veroorzaakte en adequaat omgaan met de complicatie die is ontstaan. Bovendien heeft het lichaam bij het nemen van één medicijn veel minder energie nodig voor de afbraak en opname ervan dan symptomatische poeders en tabletten die zijn overladen met conserveringsmiddelen, kleurstoffen en andere nutteloze stoffen. Energie komt goed van pas in de strijd tegen griep en verkoudheid. Het is vooral niet nodig om meercomponenten antipyretische en symptomatische geneesmiddelen te gebruiken bij de behandeling bij kinderen, ze kunnen bijzonder schadelijk zijn voor hun lichaam.

Hoe niet kapot te gaan met een verkoudheid. Kies koortswerend

Onze expert is een arts, kandidaat voor medische wetenschappen Konstantin Spakhov.

Het gaat niet om de prijs, maar om de details

De prijs van het medicijn betekent nog steeds niets. En een goedkoop medicijn kan bijvoorbeeld duur worden als het in een te kleine dosering verkrijgbaar is. Vergelijk daarom de prijs rekening houdend met de dosis, het aantal tabletten in de verpakking en de doseringsvorm. De goedkoopste paracetamolpreparaten zijn bijvoorbeeld 200 mg per tablet. Maar een enkele therapeutische dosis is 2,5-5 keer zo hoog - 500-1000 mg. Bekijk ook hoeveel tabletten er in de verpakking zitten - er kunnen er 10 of 30 zijn. En rekening houdend met deze factoren kan een duurder product qua dosis en aantal tabletten nog goedkoper zijn.

Een apart gesprek is de doseringsvorm. De goedkoopste zijn eenvoudige tabletten en bruisende oplosbare tabletten en korrels of siroop voor kinderen zullen altijd duurder zijn. Hoe te zijn Als een kind geen gewone tabletten kan slikken, moet je een smakelijke siroop uitschenken. Maar frisdrank kan niet alleen worden gemaakt van dure bruistabletten, maar ook van gewone centen.

Kies uit vier

Er zijn veel medicijnen die de temperatuur verlagen, maar alleen medicijnen met vier actieve componenten kunnen zonder recept worden verkocht: acetylsalicylzuur (aspirine), ibuprofen, metamizol (analgin) en paracetamol. In professionele medische taal worden ze ook INN (internationale niet-eigendomsnamen) genoemd. Alle medicijnen met dezelfde INN (werkzame stof), hoe ze ook worden genoemd en hoeveel ze ook kosten, zijn in principe hetzelfde. Als er verschillen zijn, gaan ze gepaard met een overtreding van de regels voor de productie van drugs, wat een overtreding is van de drugswet.

Aangezien de prijzen voor hetzelfde medicijn van dezelfde fabrikant in verschillende apotheken aanzienlijk kunnen verschillen, moet u, voordat u gaat winkelen, kijken naar de spreiding van medicijnprijzen op internet. In een zoekmachine score: INN van het medicijn, dosis en doseringsvorm. Alleen zo'n zoekopdracht is correct.

Kopieën zijn niet slechter dan het origineel

Er zijn twee soorten medicijnen: origineel en generiek. De eerste zijn duurder omdat ze worden geproduceerd door bedrijven die ze hebben ontwikkeld, getest, waarvoor ze een patent hebben gekregen en die ze als eersten te koop hebben aangeboden. Generieke geneesmiddelen zijn kopieën van dergelijke geneesmiddelen die na 15-20 jaar, wanneer de octrooibeschermingsperiode van het geneesmiddel afloopt, op de markt komen. Dergelijke medicijnen zijn goedkoper en u kunt er echt op besparen. Dit is theorie, en nu praktijk. Van de vier koortswerende geneesmiddelen kunnen er slechts twee origineel zijn: Nurofen (bevat ibuprofen) en aspirine (bevat acetylsalicylzuur). De octrooibeschermingsperiode voor hen is lang geleden verstreken en nu maken tientallen verschillende fabrikanten hun generieke geneesmiddelen. De andere twee medicijnen - analgin (metamizol) en paracetamol zijn nooit beschermd door patenten, tientallen bedrijven produceren ze ook en geen van deze medicijnen kan origineel worden genoemd, het zijn allemaal generieke geneesmiddelen.

Geef supplementen op

Cafeïne, vitamine C of een ander antipyreticum wordt vaak toegevoegd aan antipyretica. In dit geval stijgt de prijs van het medicijn aanzienlijk. Koop medicijnen met supplementen of niet? Producten met cafeïne werken beter bij sommige hoofdpijn, maar dit is niet nodig om de temperatuur te verlagen. Beweer vaak dat vitamine C helpt bij verkoudheid. Dit is niet overtuigend bewezen, maar in ieder geval is het beter om vitamine C te eten als onderdeel van citrus of andere producten (één sinaasappel is de dagelijkse norm van vitamine C) dan als pil. Bovendien heeft dit op geen enkele manier invloed op de temperatuur. De toevoeging van een ander koortswerend middel levert ook geen speciale voordelen op. Dus bij verkoudheid is het beter om een ​​eenvoudig medicijn met één actief ingrediënt te kopen.

Concentreer u op uw toestand

Drink alleen koortswerende middelen als de temperatuur hoog is en moeilijk te verdragen is. U neemt het medicijn dus 1-2 keer per dag in en niet 3-4, zoals aangegeven in de instructies. Maar het gaat niet alleen om sparen. Een temperatuur onder de 38 graden mag helemaal niet worden verlaagd.

Trouwens

Voorheen werden pop-preparaten gemaakt van poeders. Maar je kunt ze maken van gewone tablets. Neem elke koortswerende tablet, een snufje frisdrank en citroenzuur. Giet dit allemaal in een glas water. De kooldioxide die vrijkomt bij de reactie van frisdrank en zuur zal de tablet oplossen en het water verzadigen met bellen. Precies dezelfde componenten werken in kant-en-klare bruistabletten. Zuur kan worden vervangen door 1 el. een lepel citroensap.

Bedrag in een pakket

Ibuprofen
gecoate tabletten,
200 mg elk