TeraFlu ® voor verkoudheid

TeraFlu ® begint in 10 minuten te werken. *

Dankzij het complexe effect van TeraFlu ®, bestrijdt het de verkoudheidsverschijnselen.

  • Paracetamol - verlaagt de temperatuur,
    verlicht hoofdpijn en spierpijn.
  • Fenylefrine helpt de neusademhaling te verlichten.
  • Feniramine heeft een anti-allergisch effect en verlengt de vrije neusademhaling.
  • Vitamine C.

* Farre M. et al... Studie van de mate van verteerbaarheid en biologische beschikbaarheid van paracetamol in de vorm van oplossingen // Pain, 2002, 17: 15-18 Farmacokinetische gegevens correleren niet rechtstreeks met het klinische effect en weerspiegelen niet de tijd van het begin van de therapeutische werking

TeraFlu Lar voor keelpijn

Tegen virussen en keelpijn! *

TeraFlu ® LAR helpt bij keelpijn. Dankzij de complexe samenstelling helpen antiseptica en anesthetica pijn te verlichten door in te werken op de oorzaak (bacteriën, virussen en schimmels) en het effect (symptoom). *

* Volgens de gebruiksaanwijzing

TEPAFLU EXTRA tegen influenza

TERAFLU - krachtig
kracht tegen 7 belangrijke griepsymptomen.

Het heeft een versterkte formule en een optimale combinatie
componenten om de belangrijkste symptomen van influenza te bestrijden:

  • Paracetamol 650 mg - Verbeterd koortswerend middel
    en pijnstillend effect
  • Fenylefrine - vecht met een loopneus
  • Feniramine - vermindert verstopte neus.

Biedt een keuze uit vorm:

  • hete drankjes
  • tabletten
* Farre M. et al... Studie van de mate van verteerbaarheid en biologische beschikbaarheid van paracetamol in de vorm van oplossingen // Pain, 2002, 17: 15-18 Farmacokinetische gegevens correleren niet rechtstreeks met het klinische effect en weerspiegelen niet de tijd van het begin van de therapeutische werking

--> ** volgens de gebruiksaanwijzing wordt het poeder opgelost in 1 kopje gekookt heet water

Bewapen jezelf met verkoudheid en griep.!

Gebruik onze tips om een ​​ernstige verkoudheid of griep te voorkomen. Als het virus u toch inhaalt, zal informatie over de meest effectieve behandelmethoden u helpen..

Je hebt een vraag?

Misschien hebben we het al beantwoord! Gebruik onze Q & A-sectie,
om de juiste te vinden
informatie.

Reg. ud.: P N11557 / 01 van 20/06/2011; LS - 002042 van 17/06/2011; LS - 001853 vanaf 08/05/2011; LP-000981 dd 18-10-2011; P N012063 / 01 van 31-05-2011; P N014315 / 01 van 23.03.2009; LSR - 007823/10 gedateerd 08/10/2010; P N015589 / 01 van 05.29.2009; CHRUS / CHTHRFL / 0008/16

Teraflu: instructie voor gebruik

TeraFlu Lemon is een symptomatische remedie voor het elimineren van de manifestaties van "verkoudheid" -ziekten (hoofdpijn, koorts, verstopte neus, enz.).

Gebruiksaanwijzingen

TeraFlu is ontworpen om de symptomen snel te verlichten en de toestand van infectieuze en inflammatoire ziekten te verlichten, vergezeld van koorts, verstopte neus, spierpijn, pijn in het lichaam en koorts. Het wordt gebruikt voor acute virale infecties van de luchtwegen, sinusitis, rhinitis, verkoudheid, rhinopharyngitis, rhinusinusopathie, influenza en andere ziekten van "koude" aard..

Hij gaat ook goed om met mild tot matig pijnsyndroom met gebitsproblemen, artralgie, migraine, spierpijn, algodismenorea.

De samenstelling van het medicijn

Het medicijn bevat verschillende actieve componenten. In 1 zakje:

  • Paracetamol - 0,325 g
  • Fenylefrine (als hydrochloride) - 0,01 g
  • Feniramine (als maleaat) - 0,02 g
  • Vitamine C - 0,05 g.

Andere ingrediënten - natriumcitraat (in de vorm van dihydraat), appel en citroen voor jou, voedseladditieven (kleurstoffen, smaakstoffen), calciumverbinding, sucrose.

TeraFlu Extra poeder bevat een dubbele dosis paracetamol - 0,65 g, het bevat geen ascorbinezuur, de resterende actieve stoffen worden in dezelfde hoeveelheid gegeven als in het eerste preparaat. Hulpcomponenten onderscheiden zich door voedseladditieven - kleurstoffen en smaakstoffen.

Genezende eigenschappen

Het gecombineerde effect van TeraFlu wordt bereikt door de eigenschappen van de actieve stoffen. Het medicijn verlicht verschillende soorten pijn, verlaagt de temperatuur, vergemakkelijkt de ademhaling, verlicht verstopte neus en verbetert de luchtdoorlaat:

  • Paracetamol heeft een analgetisch, koortswerend en onuitgesproken ontstekingsremmend effect. Geadsorbeerd uit het maagdarmkanaal worden de hoogste indicatoren al een uur na toediening gedetecteerd. De halfwaardetijd van therapeutische doses is van 1 uur tot 4 uur en wordt de hele dag door het lichaam volledig uitgescheiden.
  • Fenylefrine verlicht de symptomen van de ziekte goed: het verlaagt de temperatuur, vernauwt de bloedvaten, vermindert de zwelling in de neusgangen en vergemakkelijkt de ademhaling.
  • Feniramine neutraliseert H1-receptoren, vertoont een antiallergisch effect. Als onderdeel van TeraFlu stopt het de traanafscheiding en afscheiding uit de neus, vermindert het de intensiteit van het ontstekingsproces, elimineert het pijn, jeuk in de ogen en neus.
  • Ascorbinezuur vermindert de vasculaire permeabiliteit, ondersteunt de immuniteit en verbetert het welzijn.

Formulieren vrijgeven

Gemiddelde prijs - 392-502 roebel.

Het medicijn is verkrijgbaar in de vorm van fijn poeder voor de bereiding van een genezende oplossing. Een mengsel van wit met insluitsels van geel, ruikt naar citroen. Eventueel plakken van het poeder in de zak is geen nadeel. De teruggewonnen vloeistof is licht geelachtig, onduidelijk, heeft een citroen- of kaneel-appelsmaak..

Het product is verpakt in 21,78 g In een verpakking - 10 zakjes, abstract.

Wijze van toepassing

TeraFlu-poeder wordt volgens de gebruiksaanwijzing onmiddellijk voor toediening verdund. Vooraf een oplossing voorbereiden wordt niet aanbevolen. Je kunt water van elke temperatuur gebruiken, maar het verdient de voorkeur om een ​​helende drank warm te drinken, zodat het medicijn sneller werkt. Zoals elke antipyretica, mogen medicijnen niet vóór de maaltijd worden ingenomen, maar moeten ze ongeveer een uur na de maaltijd worden gedronken. Met deze methode worden de risico's op maagbeschadiging verkleind..

Het dagelijkse tarief van TeraFlu in zakken is 3 zakjes met regelmatige tussenpozen (minimaal 4 uur). Ze drinken overdag medicijnen, de laatste dosis is beter kort voor het slapengaan.

Tijdens zwangerschap en borstvoeding

TeraFlu wordt niet gebruikt tijdens de zwangerschap en het geven van borstvoeding, omdat het in de samenstelling aanwezige paracetamol zeer actief is: het kan de placentabarrière passeren en zich ophopen in het vruchtwater. U kunt het medicijn alleen gebruiken zoals voorgeschreven door een arts in noodgevallen.

Het wordt afgeraden TeraFlu en zogende vrouwen te drinken. Als er geen andere manier is om met de malaise om te gaan, moet de borstvoeding worden gestopt tijdens het gebruik van het medicijn.

Contra-indicaties

Het is TeraFlu verboden te accepteren:

  • Als er een individuele overgevoeligheid is voor de componenten
  • Bij ernstige pathologieën van CVS, lever en nieren
  • Met verhoogde activiteit van de schildklier (hypothyreoïdie)
  • Als er ziekten zijn van het hematopoëtische systeem
  • Bij epilepsie, trombose, slaapstoornissen
  • Tijdens de behandeling van MAO-remmers (en ook 2 weken voor en na het gebruik van medicijnen), tricyclische antidepressiva, β-blokkers
  • Met alcoholverslaving of gelijktijdig met alcoholhoudende drugs
  • Bij sucrose / isomaltase-deficiëntie, glucose-galactose malasorptie
  • Als de patiënt aangeboren fructose-intolerantie heeft
  • Kinderen onder de 12 jaar
  • Tijdens zwangerschap en hepatitis B.

TeraFlu wordt met de nodige voorzichtigheid voorgeschreven, indien beschikbaar:

  • Diabetes
  • Arteriële hypertensie
  • Ernstige aandoeningen van de luchtwegen, bloed
  • Urinestoornissen (met prostaatadenoom)
  • Hoeksluiting glaucoom.

Deze en andere bestaande ziekten moeten aan de arts worden gemeld, zodat hij de aandoening analyseert en bepaalt of TeraFlu in het ene of het andere geval kan worden ingenomen. Dit helpt om ernstige bijwerkingen en complicaties te voorkomen..

Voorzorgsmaatregelen

TeraFlu geneest de ziekte niet, maar verlicht alleen de symptomen, dus sommige patiënten creëren een vals gevoel van herstel. Na het nemen van het poeder voelt de persoon zich beter - de temperatuur daalt, de neusademhaling verbetert en de hoest gaat voorbij. Maar in feite blijft de ziekte in het lichaam. En als u niet naar de dokter gaat, geen behandeling ondergaat, kunt u complicaties krijgen. Het is beter om TeraFlu te drinken in gevallen waarin u op geen enkele manier ziek kunt worden - vóór belangrijke gebeurtenissen die niet ongedaan kunnen worden gemaakt - als u een dringende reis, sessie of interview heeft. Dat wil zeggen, het medicijn wordt op korte termijn ingenomen als gelijktijdige behandeling van de onderliggende ziekte. Bovendien mag de cursus niet langer zijn dan drie dagen. Na deze tijd moet u naar een arts gaan.

Tijdens het gebruik van TeraFlu mag u niets alcoholhoudend drinken: dranken, drugs, tincturen, om geen leverschade te veroorzaken.

Controleer de genomen medicijnen op de aanwezigheid van paracetamol, om de dagelijkse norm van de stof niet te overschrijden en geen overdosis te veroorzaken.

Paracetamol verstoort de glucosespiegels in laboratoriumtests.

Aangezien TeraFlu de werking van het centrale zenuwstelsel beïnvloedt - het veroorzaakt slaperigheid en verminderde aandacht, moet het met voorzichtigheid worden betracht aan iedereen die betrokken is bij het besturen van een voertuig of bij activiteiten die een snelle reactie vereisen.

Kruisinteracties tussen geneesmiddelen

Bij het gebruik van TeraFlu moet rekening worden gehouden met het vermogen om te reageren met de componenten van andere geneesmiddelen:

Paracetamol - een stof die zich in het lichaam kan ophopen, bij langdurig gebruik giftige schade aan de lever veroorzaakt, bloeding veroorzaakt. Het schadelijke effect wordt versterkt in combinatie met coumarinederivaten, barbituraten, anti-epileptica en anti-tuberculose medicijnen.

  • De absorptie van de stof neemt toe in combinatie met metoclopramide of domperidon. Verhoogt daarom de concentratie van paracetamol in het bloedplasma.
  • Paracetamol vertraagt ​​de eliminatie van chlooramfenicopa, vermindert het effect van diuretica. In combinatie met zidovudine verhoogt het risico op neuropenie en bloeding.
  • Alcohol versterkt de hepatoxische effecten van paracetamol.

Feniarmin. De antihistaminische eigenschappen worden versterkt in combinatie met geneesmiddelen die het centrale zenuwstelsel aantasten (slaappillen, kalmerende middelen, barbituraten, anticonvulsiva, enz.). De stof zelf verhoogt het effect van atropine en verschillende krampstillers.

Fenylefrine verhoogt het effect van MAO-remmers, wat een hypertensieve crisis kan veroorzaken. Het gebruik van TeraFlu met andere symptomatische geneesmiddelen veroorzaakt arteriële hypertensie en aandoeningen van het CVS en met hartglycosiden - een schending van het hart en de ontwikkeling van een aanval.

Bijwerkingen

TeraFlu kan ongewenste effecten veroorzaken:

  • Verhoogde zwakte en ongemak
  • Hoofdpijn, duizeligheid
  • Verhoogde prikkelbaarheid en prikkelbaarheid, een gevoel van angst en angst
  • Verlies van oriëntatie in de ruimte
  • Verwarring, slaapstoornissen
  • Lawaai in de oren
  • Cardiopalmus
  • Hoge bloeddruk
  • Misselijkheid, braken
  • Stoelovertreding
  • Buikpijn, brandend maagzuur
  • Droge mond
  • Bronchospasme
  • Huidallergie (uitslag, roodheid, jeuk)
  • Activering van renale enzymen (zonder de ontwikkeling van geelzucht).

Als een van de bovenstaande symptomen of andere individuele manifestaties van malaise optreden, moet het medicijn worden stopgezet en moet een arts worden geraadpleegd..

Overdosis

De dosering van TeraFlu mag niet worden overschreden, omdat intoxicatie extreem gevaarlijk kan zijn en veel ernstige gezondheidsproblemen kan veroorzaken. Bovendien bestaat het tegengif voor het medicijn niet.

De ernstige gevolgen van een overdosis hangen voornamelijk samen met de eigenschappen van paracetamol. In complexe gevallen ontwikkelen zich necrotische verschijnselen in de lever, wat leidt tot een schending of falen van interne organen en systemen.

Bij volwassenen ontwikkelen zich ongewenste processen na consumptie van 10 g paracetamol, bij kinderen is de hoeveelheid 150 mg per 1 kg lichaamsgewicht. De risicogroep omvat ook ouderen en jonge kinderen, patiënten met leverpathologieën, alcoholisten, met HIV geïnfecteerd, patiënten met gewichtstekort.

Na een enkele dosis van grote doses medicijnen vertoont de patiënt bleekheid van de huid, ontwikkelt zich misselijkheid. Tekenen van leverschade verschijnen niet onmiddellijk, maar enkele uren of zelfs enkele dagen na toediening. Een van de symptomen is buikpijn.

Daarom kunt u bij een overdosis paracetamol niet aarzelen met medische hulp. U moet zo snel mogelijk een ambulance bellen.

Een overdosis feniramine-maleaat en fenylefrine veroorzaakt:

  • Slaperigheid gevolgd door de ontwikkeling van nerveuze opwinding
  • CNS-onderdrukking
  • Visuele beperking
  • Hoofdpijn, duizeligheid
  • Tremor van ledematen
  • Slaap stoornis
  • Droge slijmvliezen
  • Verhoogde temperatuur
  • Aritmie
  • Flauwvallen
  • Convulsies (in ernstige gevallen - coma).

Voorwaarden voor opslag

Het medicijn is geschikt voor gebruik gedurende 2 jaar vanaf de productiedatum. Bewaar op een plaats beschermd tegen zonlicht, vocht en buiten het bereik van kinderen, bij kamertemperatuur tot 25 ° C.

Analogen

Om de toestand van ziekten van de luchtwegen te verbeteren, zijn er veel medicijnen. Om een ​​keuze makkelijker te maken, moet u contact opnemen met een arts of apotheker.

Antiflu

Contract Pharmacal Corporation (VS)

Kosten: (5 stokjes) - 203 roebel.

Een medicijn voor de symptomatische behandeling van griep, verkoudheid, etc. Paracetamol, fenylefrine in de vorm van hydrochloride, chloorfeniramine in de vorm van maleaat zorgen voor het effect van de medicatie. Het medicijn is bedoeld voor volwassenen en kan aan kinderen vanaf 12 jaar worden gegeven.

Verkrijgbaar in verpakt poeder voor de bereiding van therapeutische oplossingen. Je kunt niet meer dan 4 sticks per dag nemen (pauze - minimaal 4 uur).

Waardigheid:

  • Elimineert snel de griep.

Nadelen:

  • Veel contra-indicaties
  • Hoge prijs.

Teraflu

Teraflu - een gecombineerd middel; Het heeft antipyretische, pijnstillende, vasoconstrictieve, antihistaminische, sedatieve, antitussieve en bronchusverwijdende effecten; elimineert de symptomen van verkoudheid. Pseudo-efedrine veroorzaakt vasoconstrictie, vermindert zwelling, lokale exsudatieve manifestaties en hyperemie van het slijmvlies van de neusholte, nasopharynx, sinussen. Paracetamol is een niet-narcotisch analgeticum, heeft een analgetisch, antipyretisch en licht uitgesproken ontstekingsremmend effect. Chloorfenamine - een blokker van H1-histaminereceptoren, heeft een anti-serotonine, antihistamine, zwak anticholinergisch, kalmerend effect, vermindert de ernst van allergische reacties veroorzaakt door de werking van histamine, vermindert de capillaire permeabiliteit, vernauwt de bloedvaten, elimineert zwelling en hyperemie van de neusholte en neusholte; vermindert lokale exsudatieve manifestaties, onderdrukt de symptomen van allergische rhinitis: niezen, rinorroe, jeuk aan de ogen, neus. Het begin van de actie is na 20-30 minuten, de duur is 4-4,5 uur.

Gebruiksaanwijzingen:
Het medicijn Teraflu is bedoeld voor de behandeling van infectieziekten en ontstekingsziekten - griep, acute virale luchtweginfecties ("verkoudheid"), vergezeld van koorts, koude rillingen en koorts, hoofdpijn, loopneus, verstopte neus, niezen en spierpijn.

Wijze van toepassing:
Neem teraflu mee naar binnen. De inhoud van de zak wordt opgelost in 1 kopje gekookt heet water. Gebruik het heet. Je kunt naar smaak suiker toevoegen. Een herhaalde dosis kan elke 4 uur worden ingenomen (niet meer dan 3 doses binnen 24 uur). TeraFlu kan op elk moment van de dag worden gebruikt, maar het beste effect is het innemen van het medicijn voor het slapengaan, 's nachts. Raadpleeg een arts als binnen 3 dagen na het starten van het medicijn geen verlichting van de symptomen wordt waargenomen.

Bijwerkingen:
Bij het gebruik van Teraflu tegen bijwerkingen zijn allergische reacties mogelijk (huiduitslag, jeuk, urticaria, angio-oedeem), verhoogde prikkelbaarheid, slaapstoornissen, verminderd aantal psychomotorische reacties, slaperigheid, duizeligheid, misselijkheid, braken, maagpijn, hartkloppingen, verhoogde bloeddruk, droge mond, parese van accommodatie, verhoogde intraoculaire druk, urineretentie.
Bij langdurig gebruik in hoge doses, hepatotoxisch effect, stoornissen in het bloedbeeld (anemie, trombocytopenie, agranulocytose), nefrotoxiciteit.

Contra-indicaties:
Teraflu is gecontra-indiceerd voor:
- gelijktijdige toediening van tricyclische antidepressiva, monoamineoxidaseremmers (MAO's), bètablokkers;
- Portale hypertensie;
- alcoholisme;
- diabetes;
- zwangerschap en periode van borstvoeding;
- kinderen tot 12 jaar;
- overgevoeligheid voor afzonderlijke componenten van het medicijn.
Voorzichtig: met ernstige atherosclerose van de kransslagaders, met arteriële hypertensie, glaucoom met gesloten hoek, ernstige lever- of nieraandoeningen, prostaathyperplasie, bloedziekten, glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie, aangeboren hyperbilirubinemie (Gilbert, Dubin-Johnson en Rother-syndroom), feochromocytoom, bronchiaal astma.

Interactie met andere medicijnen:
Het medicijn Teraflu versterkt de effecten van MAO-remmers, sedativa, ethanol. Het risico op hepatotoxische effecten van paracetamol neemt toe tijdens het gebruik van barbituraten, fenytoïne, carbamazepine, rifampicine, zidovudine en andere inductoren van microsomale leverenzymen. Antidepressiva, antiparkinsongeneesmiddelen, antipsychotica, fenothiazinederivaten - verhogen het risico op urineretentie, droge mond en obstipatie. Glucocorticosteroïden verhogen het risico op verhoogde intraoculaire druk.
Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurica en verhoogt de effectiviteit van indirecte anticoagulantia. Tricyclische antidepressiva versterken het sympathicomimetische effect, gelijktijdige toediening van halothaan verhoogt het risico op ventriculaire aritmie. MET
Vermindert het hypotensieve effect van guanethidine, wat op zijn beurt de alfa-adrenostimulerende activiteit van fenylefrine verbetert.

Zwangerschap:
Teraflu is gecontra-indiceerd tijdens zwangerschap en borstvoeding.

Overdosering:
In geval van een overdosis Teraflu treden misselijkheid, braken, epigastrische pijn, hepatotoxische en nefrotoxische effecten op, in ernstige gevallen - leverfalen, hepatonecrose, verhoogde activiteit van "hepatische" transaminasen, verhoogde protrombinetijd, encefalopathie en coma.
Behandeling: maagspoeling, inname van actieve kool, symptomatische therapie. De introductie van methionine 8-9 uur na een overdosis en acetylcysteïne - na 12 uur U moet medische hulp zoeken.

Vrijgaveformulier:
Poeder voor de bereiding van losse drank (wilde bessen), bestaande uit korrels van wit, geelachtig, roze en grijspaars; zachte knobbels zijn toegestaan; bereide waterige oplossing van roze-violette kleur, ondoorzichtig, met een bessengeur.

Structuur:
1 verpakking - paracetamol 325 mg, feniraminemaleaat 20 mg, fenylefrinehydrochloride 10 mg
Hulpstoffen: sucrose, kalium-acesulfaam, charmante rode kleurstof (E129) (FD&C rode kleurstof nr. 40), diamantblauwe kleurstof (E133) (FD&C blauwe kleurstof nr. 1), maltodextrine M100, siliciumdioxide, natuurlijke frambozensmaak WONF Durarome (860385 TD99 ), natuurlijke cranberrysmaak Durarome (861149 TD2590), citroenzuur, natriumcitraat dihydraat, calciumfosfaat, magnesiumstearaat.

TERAFLU

Paracetamol heeft een antipyretisch, analgetisch en mild ontstekingsremmend effect. Na inwendige toediening wordt het snel uit het maagdarmkanaal opgenomen. De maximale plasmaconcentratie wordt na 0,5-1 uur geregistreerd. De eliminatiehalfwaardetijd indien voorgeschreven in therapeutische doses is 1-4 uur. Het metabolisme van paracetamol vindt plaats in de lever als gevolg van conjugatiereacties. Zowel deacetylering als hydroxylering kunnen worden waargenomen, wat afhangt van het gehalte aan paracetamol in het bloedplasma. Binnen 1 dag wordt het uit het lichaam uitgescheiden - voornamelijk door de nieren (90-100%). Paracetamol-conjugaten - sulfaten (35%), cysteïne (3%) en glucuroniden (60%) worden ook geëlimineerd..

Fenylefrinehydrochloride heeft een sympathicomimetisch effect: het vermindert hyperemie en zwelling, veroorzaakt een vernauwing van de bloedvaten van het neusslijmvlies en de neusbijholten. Fenylefrinehydrochloride heeft een beperkte biologische beschikbaarheid omdat het slecht wordt geabsorbeerd uit het spijsverteringsstelsel en een aanzienlijk presystemisch metabolisme in de lever en darmen heeft als gevolg van de werking van monoamineoxidase.
Feniramine-maleaat is een blokker van H1-receptoren, heeft een antiallergisch effect: het vermindert de ernst van exsudatieve lokale manifestaties van infectie, verlicht traanproductie, vermindert jeuk in de ogen en neus en elimineert rinorroe. De maximale concentratie van de werkzame stof wordt bereikt na ongeveer 1-1,25 uur. De halfwaardetijd van feniramine-maleaat is 16-17 uur. Met urine uit het lichaam geëlimineerd in de vorm van metabolieten of onveranderd (ongeveer 70-83% van de aanvaarde dosis feniramine wordt niet onderworpen aan metabole reacties).

Gebruiksaanwijzingen

Symptomatische behandeling op korte termijn van inflammatoire ontstekingsziekten bij volwassenen (acute respiratoire virale infecties, influenza), met als overheersende klinische presentatie koorts of koude rillingen, hyperthermie, hoofdpijn, verstopte neus, loopneus, spierpijn, verstopte neus.

Wijze van toepassing

De maximaal toegestane dagelijkse dosis is 3 zakjes. De opnamefrequentie is elke 4-6 uur. Het wordt afgeraden om Teraflu langer dan 5 dagen in te nemen.

Bijwerkingen

Frequente bijwerkingen: duizeligheid, slaperigheid, droge keel en mondholte, hoofdpijn, vermoeidheid, slapeloosheid, hartkloppingen, prikkelbaarheid en nervositeit. Adolescenten kunnen slaapstoornissen en opwinding hebben.

Bijwerkingen van teraflu uit het maagdarmkanaal: braken, obstipatie, misselijkheid, diarree en een opgeblazen gevoel.

Bijwerkingen van paracetamol: huiduitslag, urticaria, leukopenie, trombocytopenie, hemolytische anemie, in geïsoleerde gevallen - agranulocytose. Kruisreacties zijn mogelijk bij patiënten met aspirine-intolerantie (acetylsalicylzuur) - vooral bij patiënten met bronchiale astma.

Bijwerkingen van fenylefrine: verhoogde bloeddruk (vooral bij gelijktijdige hypertensie), mydriasis (met een effect op de tekenen van glaucoom), reflexbradycardie, effecten op endocriene en andere organen en systemen die het metabolisme beïnvloeden, moeite met urineren (strangurie) en urineretentie. Bijwerkingen van fenylefrine gaan gepaard met sympathicomimetische effecten.

Bijwerkingen van feniramine:
· Geassocieerd met een anticholinergisch effect op perifere receptoren: droge slijmvliezen van de ogen, droge slijmvliezen van de mondholte, moeite met plassen en urineretentie bij mannen;
· Geassocieerd met een anticholinergisch effect op centrale receptoren: slaperigheid; epileptische aanvallen, dyskinesie, gedragsveranderingen, coma (in geïsoleerde gevallen).

In tegenstelling tot anti-allergische geneesmiddelen van de tweede generatie, wordt feniramine-maleaat niet geassocieerd met een verlenging van het Q-Tc-interval en het optreden van aritmie.

Contra-indicaties

Ernstige lever-, cardiovasculaire en / of nierziekte;
· arteriële hypertensie;
Hypertrofie van de prostaat met moeite met plassen;
Pyloroduodenale obstructie;
Obstructie van de hals van de blaas;
· Diabetes;
· Stenotische maagzweer en twaalfvingerige darm;
Glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie;
Hoeksluiting glaucoom;
Longpathologie (inclusief bronchiaal astma);
· Tijdens zwangerschap en borstvoeding;
Epilepsie
· Leeftijd tot 12 jaar;
Overgevoeligheid voor Teraflu-componenten.

Zwangerschap

Het medicijn kan in uitzonderlijke gevallen aan zwangere vrouwen worden voorgeschreven, wanneer de voordelen van de behandeling groter zijn dan de verwachte risico's voor de foetus (kind). Als Teraflu tijdens de lactatie wordt voorgeschreven, moet de borstvoeding tijdelijk worden gestaakt.

Interactie met andere medicijnen

De combinatie van het medicijn met niet-steroïde ontstekingsremmende medicijnen verhoogt de kans op bijwerkingen, vooral van de urinewegen. Er zijn gevallen van interactie van de farmacodynamiek van paracetamol met opiaten, cafeïne en andere analgetica. Bij gelijktijdige toediening van paracetamol en chlooramfenicol wordt een verlenging van de halfwaardetijd van laatstgenoemde waargenomen.
Paracetamol werkt samen met anticonvulsiva en anticoagulantia (bijv. Coumarine en warfarine).
Probenecide beïnvloedt het metabolisme van paracetamol. Bij gelijktijdig gebruik van isoniazide en rifampicine neemt het risico op hepatotoxiciteit van paracetamol toe. Anti-epileptica (carbazepine, fenytoïne, fenobarbital) verhogen het risico op hepatotoxische effecten van paracetamol niet.

Fenylefrine veroorzaakt reacties met α- en β-blokkers, monoamineoxidaseremmers, antihistaminica van de fenothiazinegroep (bijv. Promethazine), sympathicomimetica, bronchodilatoren, atropine of guanethidine, tricyclische antidepressiva (bijv. Imipromyloïd,, andere medicijnen die de werking van het centrale zenuwstelsel stimuleren. Misschien maakt de combinatie met theofylline een verschil. De ontwikkeling van aritmieën bij gebruik in combinatie met anesthetica is waarschijnlijk. Een toename van het vaatvernauwende effect werd waargenomen in combinatie met geneesmiddelen die de ontwikkeling van de arbeidsactiviteit stimuleren (in geïsoleerde gevallen). Een overmatige verhoging van de bloeddruk in de combinatie van fenylefrine en ergot-alkaloïden is mogelijk als deze laatste intraveneus worden toegediend.

Feniramine versterkt de effecten van geneesmiddelen en stoffen die het centrale zenuwstelsel onderdrukken: monoamineoxidaseremmers, antiparkinsongeneesmiddelen, tricyclische antidepressiva, kalmerende middelen, barbituraten, drugs, alcohol. Feniramine onderdrukt de ernst van de effecten van anticoagulantia. Interacties met reserpine, progesteron en thiazidinediuretica worden ook waargenomen. In combinatie met hormonale anticonceptiva wordt een afname van het anti-allergische effect van feniramine waargenomen.

Overdosis

Als u de aanbevolen dosering van Teraflu overschrijdt, zijn de volgende symptomen mogelijk: braken, misselijkheid en pijn in de epigastrische regio (verschijnen meestal binnen 24 uur of na 48 uur); hepatotoxisch effect (in bijzonder ernstige gevallen is de ontwikkeling van levernecrose mogelijk); sufheid, die wordt vervangen door opwinding (vooral bij adolescenten), verminderd gezichtsvermogen, hoofdpijn, coma, verminderde doorbloeding, convulsies, gedragsverandering, verhoogde bloeddruk, atropine-achtige psychose, bradycardie.

Paracetamol-tegengif - N-acetylcysteïne.
Behandeling: tijdige orale of intraveneuze toediening van N-acetylcysteïne, maagspoeling, het gebruik van actieve kool of andere enterosorbentia, het bewaken van de toestand van de ademhalings- en cardiovasculaire systemen.

Bij de ontwikkeling van het convulsiesyndroom wordt diazepam gebruikt. De toediening van adrenaline is strikt gecontra-indiceerd.

Vrijgaveformulier

Poeder voor de bereiding van een oplossing voor orale toediening van Teraflu - het smaakt en ruikt naar citroen of appel met kaneel. Het poeder is korrelig, kruimelig - zonder klonters, wit of met gele kleurspatten. De bereide oplossing is troebel, kleurloos, met de geur van citroen of kaneel met een appel. Het poeder wordt in zakken gedaan. In een doos - 10 zakken.

Opslag condities

Op een voor kinderen ontoegankelijke plaats, bij een temperatuur van 25 ° C. Afgeleverd bij de apotheek zonder recept van een arts.

Structuur

Werkzame stoffen (in 1 zakje): paracetamol - 325 mg, fenylefrinehydrochloride - 10 mg, feniraminemaleaat - 20 mg.
Inactieve stoffen (Teraflu met appel- en kaneelsmaak): ascorbinezuur, appelzuur, tribasisch calciumfosfaat, ethylmaltol, natriumdihydraatcitraat, watervrij citroenzuur, kunstmatige appelsmaak, natuurlijke appel- en kaneelsmaak.
Inactieve stoffen (Teraflu met citroensmaak): natriumcitraat dihydraat, ascorbinezuur, appelzuur, gele kleurstoffen nr. 6; 10, sucrose, citroensmaak, titaniumdioxide, tribasisch calciumfosfaat, watervrij citroenzuur.

Teraflu-tabletten, spray en poeder: instructies, prijs en beoordelingen

Het combinatiegeneesmiddel met pijnstillende, koortswerende en vaatvernauwende werking is Teraflu. Gebruiksaanwijzing voorschrijven Extra poeder, Immuno-korrels, Extratab-tabletten, Lar-spray, Bro-zalf, druppels en KV-siroop om verkoudheid en griep te elimineren.

Vorm en compositie vrijgeven

Het medicijn is verkrijgbaar in de volgende doseringsvormen:

  1. Zalf voor uitwendig gebruik (Teraflu Bro).
  2. Poeder voor drank (met wilde bessensmaak) (Teraflu).
  3. Poeder voor drank (met citroensmaak en appel met kaneel) (Teraflu Van griep en verkoudheid).
  4. Poeder voor drank (met citroensmaak) (Teraflu Extra).
  5. Granulaat voor drank (Teraflu Immuno).
  6. Zuigtabletten en topische spray (Teraflu Lar).
  7. Gecoate tabletten (Teraflu Extratab).
  8. Druppels en siroop (Teraflu KV).

Structuur

  • Paracetamol + feniramine-maleaat + fenylefrinehydrochloride + hulpstoffen (Teraflu en Teraflu Extra).
  • Essentiële olie van rozemarijn + Essentiële olie van eucalyptus + Peruaanse balsem + Racemische kamfer + hulpstoffen (Terfalu Bro).
  • Paracetamol + Chloorfenamine-maleaat + Fenylefrinehydrochloride + hulpstoffen (Teraflu Extratab).
  • Paracetamol + feniramine-maleaat + fenylefrinehydrochloride + ascorbinezuur + hulpstoffen (teraflu tegen griep en verkoudheid).
  • Hulpstoffen Guaifenesin + (Teraflu KV).
  • Vitamine C (ascorbinezuur) + Echinacea purpurea-extractpoeder (Echinacea purpurea) + Hydroxycinnaminezuren + Zinkgluconaat + hulpstoffen (Terfal Immuno).
  • Benzoxoniumchloride + lidocaïne hydrochloride + hulpstoffen (Teraflu Lar).

farmachologisch effect

Het medicijn heeft een antipyretisch, analgetisch, decongestivum en antiallergisch effect. Paracetamol wordt snel geabsorbeerd uit het spijsverteringskanaal en wordt de hele dag door de nieren uitgescheiden.

Fenylefrinehydrochloride veroorzaakt een vernauwing van de bloedvaten in het neusslijmvlies en de neusbijholten, wat leidt tot een afname van hyperemie van wallen en vergemakkelijkt de ademhaling.

Pheniramine-maleaat in de samenstelling produceert een antiallergisch effect. Het vermindert de ernst van lokale manifestaties van infecties, vermindert loopneus, tranenvloed, jeuk in de ogen en neus.

Gebruiksaanwijzingen

Wat helpt Teraflu? Het geneesmiddel wordt voorgeschreven bij sinusitis, rhinorroe, rhinitis, verkoudheid, griep, allergische rhinitis, rhinopharyngitis, hooikoorts, vasomotorische rhinitis, rhinosinusopathie.

Gebruiksaanwijzing

Teraflu-poeder

Binnen. De inhoud van de zak wordt opgelost in 1 kopje gekookt heet water. Gebruik het heet. Je kunt naar smaak suiker toevoegen. Een herhaalde dosis kan elke 4 uur worden ingenomen (niet meer dan 3 doses binnen 24 uur).

TeraFlu kan op elk moment van de dag worden gebruikt, maar het beste effect is het innemen van het medicijn voor het slapengaan, 's nachts. Raadpleeg een arts als binnen 3 dagen na het starten van het medicijn geen verlichting van de symptomen wordt waargenomen.

Immuno-korrels

Volwassenen en kinderen vanaf 14 jaar nemen 1-2 sachets per dag (de inhoud van het sachet wordt rechtstreeks op de tong gegoten, het is niet nodig om het met water te drinken). Duur van opname - 3 weken.

Zalf Br

Volwassenen en kinderen vanaf 3 jaar brengen 2-3 keer per dag een kleine hoeveelheid zalf aan op de bovenste en middelste delen van de borst en rug. Wrijf lichtjes tot het volledig is opgenomen en dek af met een droge, warme doek.

Extratab-tabletten

Volwassenen - 1-2 tabletten elke 4-6 uur, maar niet meer dan 6 tabletten per dag. Kinderen ouder dan 12 jaar - 1 tablet elke 4-6 uur, maar niet meer dan 4 tabletten per dag. Het wordt aanbevolen om de tablet in zijn geheel zonder kauwen met water door te slikken.

De behandelingskuur mag niet langer zijn dan 7 dagen. Raadpleeg een arts als binnen 3 dagen na het starten van het medicijn geen verlichting van de symptomen wordt waargenomen.

Druppels of KV-siroop

Siroop wordt 4 maal daags voor volwassenen voorgeschreven 5-10 ml. Druppels voor gebruik worden verdund in water of kruidenbouillon of gedruppeld op een stuk suiker. Kinderen van:

  • 2-3 jaar benoemen 8-10 druppels 2 keer per dag;
  • 3-6 jaar - 12-15 druppels 2 keer per dag;
  • 6-12 jaar - 3-4 druppels 3-4 keer per dag;
  • volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar - 3-4 maal daags 20-30 druppels.

Pillen en spray lar

Volwassenen krijgen elke 2-3 uur 1 tablet voorgeschreven voor resorptie of in de vorm van een spray van 4 verstuivingen (ongeveer 0,5 ml) 3-6 keer per dag. Bij ernstige symptomen van de ziekte is het mogelijk om elke 1-2 uur 1 tablet te gebruiken. De dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 10 tabletten.

Kinderen van 4 jaar en ouder krijgen elke 2-3 uur 1 tablet voorgeschreven voor resorptie of als spray voor 2-3 verstuivingen 3-6 keer per dag. De dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 6 tabletten.

De behandelingsduur is niet meer dan 5 dagen. Als er binnen 5 dagen na de behandeling geen verlichting van de symptomen wordt waargenomen, moet de patiënt een arts raadplegen. De tablet moet langzaam in de mond worden opgenomen totdat deze volledig is opgelost. De oplossing in de vorm van een spray wordt in de mondholte gespoten en houdt het blikje verticaal.

Zie ook: hoe u de Rinza-analoog van verkoudheid naar kinderen en volwassenen kunt nemen.

Contra-indicaties

Bepaalde pathologische en sommige fysiologische aandoeningen van het lichaam van de patiënt zijn een contra-indicatie voor het nemen van Teraflu-poeder of -tabletten, waaronder:

  • Portale hypertensie, vergezeld van een toename van de druk in het poortader-systeem.
  • Verstoring van het koolhydraatmetabolisme met een verhoging van het suikergehalte in het lichaam (diabetes mellitus type 1 of 2).
  • Zwangerschap in elk stadium van de cursus, periode van borstvoeding (borstvoeding).
  • Chronisch alcoholisme.
  • Gelijktijdig gebruik van geneesmiddelen van de farmacologische groepsremmers van het enzym monoamineoxidase (MAO), tricyclische antidepressiva, bètablokkers.
  • Patiëntleeftijd tot 12 jaar.
  • Overgevoeligheid voor een van de actieve componenten of aanvullende stoffen van dit medicijn.
  • glaucoom met gesloten hoek;
  • prostaathyperplasie;
  • feochromocytoom;
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie;
  • aangeboren hyperbilirubinemie (Gilbert, Dubin-Johnson, Rotor-syndromen);
  • hyperthyreoïdie;
  • ernstige lever- of nierziekte;
  • bronchiale astma;
  • ernstige atherosclerose van de kransslagaders;
  • bloedziekten;
  • arteriële hypertensie.

Bijwerkingen

  • pancytopenie, bloedarmoede;
  • hepatotoxiciteit;
  • braken, misselijkheid;
  • nefrotoxiciteit;
  • trombocytopenie;
  • aplastische bloedarmoede;
  • angio-oedeem;
  • duizeligheid, prikkelbaarheid;
  • parese van accommodatie;
  • droge mond
  • bronchospasme, allergie;
  • pijn in de epigastrische zone;
  • urineretentie;
  • verhoogde intraoculaire druk;
  • jeuk, mydriasis;
  • braken, slaapstoornissen.

Kinderen, tijdens zwangerschap en borstvoeding

Gecontra-indiceerd tijdens zwangerschap en borstvoeding.

Gebruik bij kinderen

Gecontra-indiceerd bij kinderen onder de 12 jaar:

  • tot 4 jaar - tabletten en spray Lar
  • tot 3 jaar - bro zalf;
  • tot 2 jaar - druppels KV.

speciale instructies

Mensen met aspirine-intolerantie, vooral bronchiale astma, moeten het medicijn voorzichtig nemen, omdat een kruisallergische reactie op paracetamol mogelijk is. Teraflu wordt niet aanbevolen voor meer dan 5 dagen. Overschrijd nooit de voorgeschreven doses..

Tijdens de behandeling is het Teraflu verboden drugs te gebruiken die paracetamol bevatten. Het medicijn kan niet worden gecombineerd met alcohol. Teraflu kan vals-positieve testresultaten geven voor dopingcontrole bij atleten.Het geneesmiddel kan de rijvaardigheid beïnvloeden..

Interactie tussen geneesmiddelen

Het medicijn verbetert de effecten van ethanol, sedativa en MAO-remmende medicijnen..

Antiparkinsongen, antipsychotica, fenothiazinegeneesmiddelen, antidepressiva verhogen de kans op bijwerkingen in de vorm van obstipatie, urineretentie, droge mond aanzienlijk.

Onder invloed van paracetamol neemt de effectiviteit van urologische middelen af. Furazolidon, MAO-remmers in combinatie met chloorfenamine leiden tot hyperpyrexie, agitatie, hypertensieve crisis.

Met de benoeming van glucocorticosteroïden neemt het risico op glaucoomvorming aanzienlijk toe. Het gebruik van halothaan veroorzaakt ventriculaire aritmie en tricyclische antidepressiva versterken het sympathicomimetische effect van Teraflu. De effectiviteit van guanethidine neemt af wanneer het medicijn wordt ingenomen.

Analogen van het medicijn Teraflu

  1. Flukomp.
  2. Fairwex.
  3. Coldrex.
  4. Grippocytron.
  5. Astracitron.
  6. Rinza.

Vakantie voorwaarden en prijs

De gemiddelde kosten van Teraflu (poeder 4 zakjes) in Moskou zijn 217 roebel. Het medicijn wordt zonder recept afgegeven.

De houdbaarheid van tabletten en Teraflu-poeder is 2 jaar. Het is belangrijk om het medicijn correct te bewaren in de originele fabrieksverpakking, op een donkere, droge plaats die niet toegankelijk is voor kinderen, bij een luchttemperatuur van niet hoger dan + 25 ° C.

Wat Teraflu helpt

"Teraflu", wat helpt bij dit complexe medicijn? De tool heeft pijnstillende, thermoregulerende, antiallergene en decongestivum effecten. De gebruiksaanwijzing van het medicijn "Teraflu" raadt aan om verkoudheid en griep in te nemen.

Samenstelling en vorm van vrijgave

Het medicijn is in de vorm van tabletten, spray, poeder voor de bereiding van een oplossing. De actieve elementen van de “Teraflu” -remedie, die helpt bij verkoudheid, zijn:

  1. paracetamol;
  2. fenylefrine hydrochloride;
  3. feniramine-maleaat;
  4. vitamine C.

Hulpstoffen zijn: maltodextrine, acesulfaam-kalium, calciumfosfaat, magnesiumstearaat, natriumdihydraat en andere componenten.

Farmacologische eigenschappen

De actieve componenten van het medicijn "Teraflu", waarvan het pijnstillende, ontstekingsremmende, decongestivum en koortswerende effect tot uiting komt, werken op een complexe manier. Paracetamol blokkeert de enzymatische activiteit van cyclo-oxygenasen, waardoor de reproductie van prostaglandinen wordt verstoord. Het beïnvloedt selectief de thermoregulerende receptoren van de hersenen, verandert de gevoeligheidslimiet.

Dit veroorzaakt het antipyretische, pijnstillende en milde ontstekingsremmende effect van het medicijn "Teraflu". Wat helpt de werkzame stof feniramine-maleaat? Dit onderdeel is verantwoordelijk voor de anti-allergische eigenschappen van het medicijn en elimineert de werking van histamine. Als gevolg hiervan worden zwelling van de slijmvliezen van de luchtwegen, traanvorming en jeuk in de neus verminderd..

Fenylefrinehydrochloride veroorzaakt een vernauwing van de haarvaten in het neusslijmvlies. Dit helpt om de tekenen van verkoudheid te verwijderen, uitgedrukt door zwelling en roodheid van het slijmvlies van neus en keel, normaliseert de secretie van de neus, drainage van het middenoor.

De aanwezigheid van ascorbinezuur initieert de afweer van het lichaam, verhoogt de immuniteit. Vitamine versterkt de vaatwanden, vertoont antioxiderende eigenschappen, beschermt celmembranen tegen schade door vrije radicalen die het ontstekingsproces begeleiden.

Het medicijn "Teraflu": wat helpt

Indicaties voor het gebruik van de medicatie omvatten de volgende ziekten en aandoeningen:

  • allergische rhinitis;
  • een verkoudheid
  • rhinorrhea;
  • sinusitis;
  • rhinopharyngitis;
  • hooikoorts;
  • griep;
  • rhinitis, inclusief vasomotor;
  • rhinosinusopathie.

Contra-indicaties

Teraflu-oplossing is verboden om de instructies te gebruiken voor:

  • alcoholisme;
  • kinderen onder de 15 jaar;
  • suikerziekte;
  • overgevoeligheid voor de samenstelling van het medicijn "Teraflu", van waaruit allergieën kunnen beginnen;
  • Portale hypertensie.

Het wordt afgeraden om het geneesmiddel in te nemen voor zwangere vrouwen en moeders die borstvoeding geven. Het wordt niet aanbevolen om het medicijn te drinken in combinatie met adrenerge blokkers en antidepressiva.

Voorzichtigheid is geboden bij het gebruik van het product voor mensen met hoge bloeddruk, met hyperthyreoïdie, complexe pathologieën van het bloed, nieren, lever, patiënten met bronchiale astma, prostatitis. Aangezien "Teraflu" een effect heeft op de aandacht en reactie, wordt aanbevolen om tijdens de behandeling niet te rijden.

Het medicijn "Teraflu": instructies voor gebruik

Het poeder wordt verdund in een glas warm water en gedronken, zodat het medicijn niet kan afkoelen. De dagelijkse dosering mag niet meer zijn dan 3 pakketten. Het interval tussen de doses is meer dan 4 uur. Het maximale effect van het medicijn wordt waargenomen bij het nemen van de oplossing voor het slapengaan. Zonder doktersrecept kunt u het medicijn maximaal 3 dagen gebruiken. Als er tijdens deze periode geen therapeutisch resultaat is, moet u contact opnemen met een specialist.

Bijwerkingen

Het medicijn "Teraflu", beoordelingen en instructies bevestigen dit, kan veroorzaken:

  • Duizeligheid.
  • Nervositeit.
  • Slaperigheid.
  • Hartslag.
  • Droge mond.
  • Slapeloosheid.
  • Geschiktheid.
  • Stoelaandoeningen.
  • Prikkelbaarheid
  • Een allergie.
  • Misselijkheid of braken.

Zelden waargenomen:

  • Trombocytopenie.
  • Stranguria.
  • Droge slijmvliezen.
  • Dyskinesie.
  • Hemolytische anemie.
  • Urineretentie.
  • Bradycardie.
  • Leukopenie.
  • Hoge bloeddruk.
  • Netelroos.

Prijs en analogen

U kunt het medicijn "Teraflu" vervangen door analogen: "Grippocytron", "Fervex", "Coldrex", "Rinza", "Astracitron". Ook getoond is het gebruik van dergelijke variëteiten van het medicijn "Teraflu", zoals LAR, Immuno, Bro, Extra, Extratab. Je kunt poeder met citroensmaak kopen voor 170 roebel voor 4 pakketten.

Meningen van patiënten

Over het medicijn "Teraflu" geven patiënten overwegend positieve beoordelingen. Velen nemen het bij de eerste symptomen van verkoudheid en griep. Het geneesmiddel helpt de symptomen van deze aandoeningen te elimineren zonder een systemisch effect te hebben..

Patiënten vragen vaak wat er beter is dan Teraflu of Coldrex. Artsen zeggen dat beide analogen een vergelijkbaar effect hebben op het lichaam. Medicijnen verlichten alleen de symptomen van ziekten en elimineren niet de oorzaak van de ziekte. Het medicijn "Teraflu" verdient de voorkeur, omdat het een evenwichtiger samenstelling heeft.

Teraflu - instructies voor gebruik, beoordelingen, analogen en afgiftevormen (Extra poeder, Immuno-korrels, Extratab-tabletten, Lar-spray, Bro-zalf, druppels en KV-siroop) van het medicijn voor de behandeling van griep en verkoudheid bij volwassenen, kinderen en zwangerschap. Structuur

In dit artikel leest u de instructies voor het gebruik van het medicijn Teraflu. Geeft feedback van bezoekers van de site - consumenten van dit medicijn, evenals de mening van medisch specialisten over het gebruik van Teraflu in hun praktijk. Een groot verzoek is om actief uw beoordelingen over het medicijn toe te voegen: het medicijn hielp of hielp niet om van de ziekte af te komen, welke complicaties en bijwerkingen werden waargenomen, mogelijk niet aangekondigd door de fabrikant in de annotatie. Analogen Teraflu in aanwezigheid van bestaande structurele analogen. Gebruik voor de behandeling van griep en verkoudheid bij volwassenen, kinderen, maar ook tijdens zwangerschap en borstvoeding. De samenstelling en interactie van het medicijn met alcohol.

Teraflu - een combinatie medicijn, heeft een antipyretisch, ontstekingsremmend, decongestivum, analgetisch en antiallergisch effect, elimineert de symptomen van verkoudheid.

Het effect van het medicijn is te wijten aan de samenstellende componenten.

Paracetamol heeft een antipyretisch effect en blokkeert COX voornamelijk in het centrale zenuwstelsel, waardoor de pijncentra en thermoregulatie worden beïnvloed. Bijna geen ontstekingsremmend effect. Paracetamol heeft geen invloed op de synthese van prostaglandinen in perifere weefsels en oefent dus geen negatief effect uit op het water-zoutmetabolisme (natrium- en waterretentie) en het gastro-intestinale slijmvlies.

Feniramine is een histamine H1-receptorblokker. Het heeft een antiallergisch effect, vermindert de effecten van exsudatie.

Fenylefrine - alfa-adrenerge agonist, vernauwt de bloedvaten, elimineert zwelling en hyperemie van het slijmvlies van de neusholte, nasofarynx en sinussen, vermindert exsudatieve manifestaties (loopneus).

Chloorfenamine - een blokker van H1-histaminereceptoren, onderdrukt de symptomen van allergische rhinitis: niezen, loopneus, jeukende ogen, neus, keel.

Ascorbinezuur verhoogt de weerstand van het lichaam tegen infecties.

Lidocaïne is een lokaal anestheticum dat bij ontstekingsprocessen de keelpijn bij inslikken vermindert..

Structuur

Paracetamol + feniramine-maleaat + fenylefrinehydrochloride + hulpstoffen (Teraflu en Teraflu Extra).

Paracetamol + Chloorfenamine-maleaat + Fenylefrinehydrochloride + hulpstoffen (Teraflu Extratab).

Paracetamol + feniramine-maleaat + fenylefrinehydrochloride + ascorbinezuur + hulpstoffen (teraflu tegen griep en verkoudheid).

Benzoxoniumchloride + lidocaïne hydrochloride + hulpstoffen (Teraflu Lar).

Essentiële olie van rozemarijn + Essentiële olie van eucalyptus + Peruaanse balsem + Racemische kamfer + hulpstoffen (Terfalu Bro).

Hulpstoffen Guaifenesin + (Teraflu KV).

Vitamine C (ascorbinezuur) + Echinacea purpurea-extractpoeder (Echinacea purpurea) + Hydroxycinnaminezuren + Zinkgluconaat + hulpstoffen (Terfal Immuno).

Indicaties

  • infectieziekten en ontstekingsziekten - griep, acute respiratoire virale infecties ("verkoudheid"), vergezeld van koorts, koude rillingen en koorts, hoofdpijn, loopneus, verstopte neus, niezen en spierpijn;
  • luchtwegaandoeningen met moeilijke afscheiding van stroperig sputum: faryngitis, sinusitis, griep, acute tracheitis, bronchitis van verschillende etiologieën, bronchiëctasie, bronchiale astma, longtuberculose, longontsteking, cystische fibrose;
  • herstel van de bronchiale boom in de pre- en postoperatieve perioden;
  • tracheobronchitis;
  • tracheitis;
  • laryngitis;
  • catarrale tonsillitis;
  • stomatitis;
  • ulceratieve gingivitis;
  • chronische tonsillitis (als adjuvans).

Formulieren vrijgeven

Poeder voor drank (met wilde bessensmaak) (Teraflu).

Gecoate tabletten (Teraflu Extratab).

Poeder voor drank (met citroensmaak) (Teraflu Extra).

Granulaat voor drank (Teraflu Immuno).

Poeder voor drank (met citroensmaak en appel met kaneel) (Teraflu Van griep en verkoudheid).

Zuigtabletten en topische spray (Teraflu Lar).

Zalf voor uitwendig gebruik (Teraflu Bro).

Druppels en siroop (Teraflu KV).

Gebruiksaanwijzing en wijze van gebruik

Binnen. De inhoud van de zak wordt opgelost in 1 kopje gekookt heet water. Gebruik het heet. Je kunt naar smaak suiker toevoegen. Een herhaalde dosis kan elke 4 uur worden ingenomen (niet meer dan 3 doses binnen 24 uur). TeraFlu kan op elk moment van de dag worden gebruikt, maar het beste effect is het innemen van het medicijn voor het slapengaan, 's nachts. Raadpleeg een arts als binnen 3 dagen na het starten van het medicijn geen verlichting van de symptomen wordt waargenomen.

Volwassenen - 1-2 tabletten elke 4-6 uur, maar niet meer dan 6 tabletten per dag. Kinderen ouder dan 12 jaar - 1 tablet elke 4-6 uur, maar niet meer dan 4 tabletten per dag. Het wordt aanbevolen om de tablet in zijn geheel zonder kauwen met water door te slikken.

De behandelingskuur mag niet langer zijn dan 7 dagen.

Raadpleeg een arts als binnen 3 dagen na het starten van het medicijn geen verlichting van de symptomen wordt waargenomen.

Pillen en spray lar

Volwassenen krijgen elke 2-3 uur 1 tablet voorgeschreven voor resorptie of in de vorm van een spray van 4 verstuivingen (ongeveer 0,5 ml) 3-6 keer per dag. Bij ernstige symptomen van de ziekte is het mogelijk om elke 1-2 uur 1 tablet te gebruiken. De dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 10 tabletten.

Kinderen van 4 jaar en ouder krijgen elke 2-3 uur 1 tablet voorgeschreven voor resorptie of als spray voor 2-3 verstuivingen 3-6 keer per dag. De dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 6 tabletten.

De behandelingsduur is niet meer dan 5 dagen. Als er binnen 5 dagen na de behandeling geen verlichting van de symptomen wordt waargenomen, moet de patiënt een arts raadplegen.

De tablet moet langzaam in de mond worden opgenomen totdat deze volledig is opgelost. De oplossing in de vorm van een spray wordt in de mondholte gespoten en houdt het blikje verticaal.

Volwassenen en kinderen vanaf 3 jaar brengen 2-3 keer per dag een kleine hoeveelheid zalf aan op de bovenste en middelste delen van de borst en rug. Wrijf lichtjes tot het volledig is opgenomen en dek af met een droge, warme doek.

Druppels of KV-siroop

Siroop wordt 4 maal daags voor volwassenen voorgeschreven 5-10 ml.

Druppels voor gebruik worden verdund in water of kruidenbouillon of gedruppeld op een stuk suiker.

Kinderen van 2-3 jaar krijgen 2 maal daags 8-10 druppels voorgeschreven; 3-6 jaar - 12-15 druppels 2 keer per dag; 6-12 jaar - 3-4 druppels 3-4 keer per dag.

Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar - 3-4 maal daags 20-30 druppels.

Volwassenen en kinderen vanaf 14 jaar: 1-2 sachets per dag (de inhoud van het sachet wordt rechtstreeks op de tong gegoten, het is niet nodig om het met water te drinken).

Duur van opname - 3 weken.

Bijwerking

  • allergische reacties (huiduitslag, jeuk, urticaria, angio-oedeem);
  • verhoogde prikkelbaarheid;
  • slaap stoornis;
  • afname van de snelheid van psychomotorische reacties;
  • slaperigheid;
  • duizeligheid;
  • misselijkheid, braken;
  • maagpijn;
  • hartkloppingen
  • verhoging van de bloeddruk;
  • droge mond
  • parese van accommodatie;
  • verhoogde intraoculaire druk;
  • urineretentie;
  • schendingen van het bloedbeeld (bloedarmoede, trombocytopenie, agranulocytose);
  • nefrotoxiciteit.

Contra-indicaties

  • gelijktijdig gebruik van tricyclische antidepressiva, monoamineoxidaseremmers (MAO's), bètablokkers;
  • Portale hypertensie;
  • alcoholisme;
  • diabetes;
  • zwangerschap en borstvoeding;
  • kinderen leeftijd tot 12 jaar (tot 4 jaar - tabletten en Lar-spray) (tot 3 jaar - Bro zalf) (tot 2 jaar - druppels HF);
  • overgevoeligheid voor individuele componenten van het medicijn.

Zwangerschap en borstvoeding

Gecontra-indiceerd tijdens zwangerschap en borstvoeding.

Gebruik bij kinderen

Het is gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan 12 jaar (tot 4 jaar - tabletten en Lar-spray) (tot 3 jaar - Bro zalf) (tot 2 jaar - druppels HF).

speciale instructies

Om giftige leverschade te voorkomen, mag het medicijn niet worden gecombineerd met het gebruik van alcoholische dranken..

Invloed op de rijvaardigheid en controlemechanismen

Tijdens de behandeling wordt het niet aanbevolen om auto te rijden of andere mechanismen die concentratie en hoge snelheid van psychomotorische reacties vereisen.

Interactie tussen geneesmiddelen

Verbetert de effecten van MAO-remmers, sedativa, ethanol (alcohol). Het risico op hepatotoxische effecten van paracetamol neemt toe tijdens het gebruik van barbituraten, fenytoïne, carbamazepine, rifampicine, zidovudine en andere inductoren van microsomale leverenzymen.

Antidepressiva, antiparkinsongeneesmiddelen, antipsychotica, fenothiazinederivaten - verhogen het risico op urineretentie, droge mond en obstipatie. Glucocorticosteroïden verhogen het risico op verhoogde intraoculaire druk.

Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurica en verhoogt de effectiviteit van indirecte anticoagulantia.

Tricyclische antidepressiva versterken het sympathicomimetische effect, gelijktijdige toediening van halothaan verhoogt het risico op ventriculaire aritmie. MET

Vermindert het hypotensieve effect van guanethidine, wat op zijn beurt de alfa-adrenostimulerende activiteit van fenylefrine verbetert.

Analogen van het medicijn Teraflu

Structurele analogen van de werkzame stof:

  • TeraFlu tegen griep en verkoudheid Extra;
  • TeraFlu Extra;
  • Flukomp.