Coldrex: instructies voor gebruik en beoordelingen

Latijnse naam: Coldrex

ATX-code: N02BE51

Werkzame stof: cafeïne + paracetamol + ascorbinezuur + terpinghydraat + fenylefrine (coffeinum + paracetamolum + acidum ascorbinicum + therpini hydras + fenylephrinum)

Fabrikant: GlaxoSmithKline Dungarvan, Ltd., Ierland

Bijwerken van de beschrijving en foto: 27/07/2018

Prijzen in apotheken: vanaf 84 roebel.

Coldrex - een medicijn met decongestivum, slijmoplossend, analgetisch en koortswerend effect, gebruikt voor de symptomatische behandeling van griep en verkoudheid.

Vorm en compositie vrijgeven

Coldrex wordt geproduceerd in de vorm van tabletten: capsulevormig, tweelaags, oranje-wit, de oranje laag kan witte insluitsels bevatten, aan één zijde voorzien van reliëf Coldrex (5, 6, 8, 12 stuks. In blisters, 1 of 2 blisters in een kartonnen doos).

De samenstelling van 1 tablet bevat actieve stoffen:

  • Cafeïne - 25 mg;
  • Paracetamol - 500 mg;
  • Terpinghydraat - 20 mg;
  • Fenylefrine hydrochloride - 5 mg;
  • Vitamine C (ascorbinezuur) - 30 mg.

Hulpcomponenten in Coldrex: talk, oplosbaar en maïszetmeel, kleurstof, povidon, kaliumsorbaat, stearinezuur, natriumlaurylsulfaat.

Farmacologische eigenschappen

Farmacodynamica

Coldrex is een combinatiegeneesmiddel waarvan de componenten de volgende effecten op het lichaam hebben:

  • paracetamol - een analgeticum dat de synthese van prostaglandinen in het centrale zenuwstelsel remt en het centrum van thermoregulatie beïnvloedt, gelokaliseerd in de hypothalamus;
  • fenylefrine is een sympathicomimeticum dat zwelling van het neusslijmvlies elimineert en de ademhaling vergemakkelijkt;
  • ascorbinezuur compenseert vitamine C-tekort, dat de ontwikkeling van virale infecties veroorzaakt, versterkt het immuunsysteem en normaliseert de capillaire permeabiliteit;
  • cafeïne, dat tot de groep van methylxanthines behoort, stimuleert de activiteit van het centrale zenuwstelsel intensief, verhoogt de diurese, helpt het lumen van de bloedvaten te verwijden, versterkt het analgetische effect van paracetamol, stimuleert de secretoire functie van de maag, vermindert de bloedplaatjesaggregatie;
  • terpinghydraat is een slijmoplossend middel en verbetert de bronchiale secretie.

Farmacokinetiek

Paracetamol wordt bijna volledig geabsorbeerd uit het spijsverteringskanaal. Het ondergaat biotransformatie in de lever en wordt uitgescheiden in de urine..

Ascorbinezuur wordt met hoge snelheid uit het spijsverteringskanaal opgenomen en naar alle lichaamsweefsels getransporteerd. De mate van binding aan plasma-eiwitten is ongeveer 25%. De resterende hoeveelheid ascorbinezuur wordt uitgescheiden in de urine..

Cafeïne wordt gemakkelijk geabsorbeerd na orale toediening. Het maximale plasmagehalte wordt 1 uur na inname geregistreerd. De halfwaardetijd is ongeveer 3,5 uur.

Fenylefrine wordt niet uniform geabsorbeerd in het spijsverteringskanaal. Bij toediening wordt de biologische beschikbaarheid aanzienlijk verminderd. Bijna 100% van de ingenomen dosis fenylefrine wordt uitgescheiden in de urine.

Gebruiksaanwijzingen

Volgens de instructies wordt Coldrex voorgeschreven om de symptomen van griep en verkoudheid te elimineren, zoals:

  • Hoofdpijn;
  • Koorts;
  • Rillingen;
  • Gevoel van verstopte neus;
  • Keelpijn en sinussen;
  • Spier- en gewrichtspijn.

Contra-indicaties

  • Ziekten van de bloedsomloop;
  • Arteriële hypertensie;
  • Ernstige functiestoornis van de nieren of lever;
  • Diabetes;
  • Thyrotoxicosis;
  • Genetisch gebrek aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • Gelijktijdig gebruik met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten;
  • Overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn.

Vrouwen die borstvoeding geven, zwangere vrouwen en kinderen jonger dan 6 jaar mogen Coldrex alleen gebruiken na medisch advies.

Gebruiksaanwijzing Coldrex: methode en dosering

Coldrex-tabletten worden oraal ingenomen.

Het doseringsschema wordt bepaald door leeftijd:

  • Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar - 2 tabletten;
  • Kinderen van 6-12 jaar - 1 tablet.

Veelvoud van toelating - tot 4 keer per dag.

De aanbevolen dosis mag niet worden overschreden.

Zonder overleg met een arts wordt het niet aanbevolen om Coldrex langer dan 5 dagen in te nemen. Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden..

Bijwerkingen

Bij gebruik in aanbevolen doses wordt het medicijn over het algemeen goed verdragen..

Mogelijke bijwerkingen die optreden tijdens toediening worden bepaald door de componenten van Coldrex.

Paracetamol kan de volgende aandoeningen veroorzaken:

  • Soms: allergische reacties (angio-oedeem, urticaria, huiduitslag);
  • Zelden: verstoringen van een bloedbeeld.

Bij langdurig gebruik van doses die hoger zijn dan aanbevolen, is de ontwikkeling van hepatotoxische en nefrotoxische effecten mogelijk.

Het gebruik van fenylefrine kan stoornissen veroorzaken bij sommige lichaamssystemen:

  • Spijsverteringssysteem: misselijkheid;
  • Cardiovasculair systeem: hoofdpijn, lichte stijging van de bloeddruk; zelden - hartkloppingen (na stopzetting van het medicijn verdwijnen de symptomen).

Overdosis

In geval van overdosering van Coldrex wordt aanbevolen om onmiddellijk een arts te raadplegen, ook als de patiënt zich goed voelt. De symptomen zijn onder meer hartritmestoornissen, maagpijn, misselijkheid, braken, bleekheid van de huid, overmatig zweten. 1-2 dagen na inname van hoge doseringen van het medicijn worden vaak tekenen van leverschade waargenomen. In gecompliceerde gevallen kunnen acuut leverfalen en coma ontstaan..

Het wordt aanbevolen om binnen de eerste 4 uur na inname van Coldrex maagspoeling te ondergaan en daarna een symptomatische behandeling te ondergaan. Voor paracetamol-intoxicatie is acetylcysteïne een specifiek tegengif..

speciale instructies

Overmatig gebruik van koffie of thee tijdens therapie kan leiden tot prikkelbaarheid en nerveuze spanning..

Om giftige leverschade te voorkomen, moeten patiënten afzien van alcohol. Bij chronisch alcoholisme wordt het gebruik van Coldrex-tabletten niet aanbevolen..

Invloed op de rijvaardigheid en complexe mechanismen

Als duizeligheid optreedt tijdens het gebruik van het medicijn, is het noodzakelijk om te weigeren deel te nemen aan potentieel gevaarlijke activiteiten die een verhoogde concentratie van aandacht en onmiddellijke psychomotorische reacties vereisen (autorijden en andere voertuigen, werken met complexe bewegingsmechanismen, enz.).

Interactie tussen geneesmiddelen

Bij gelijktijdig gebruik van Coldrex met sommige geneesmiddelen kunnen bijwerkingen optreden:

  • Difenine, barbituraten, rifampicine, carbamazepine, zidovudine en andere inductoren van microsomale leverenzymen: verhoogd risico op hepatotoxiciteit;
  • Domperidon, metoclopramide: verhoogde absorptiesnelheid van paracetamol;
  • Colestyramine: afname van de absorptiesnelheid van paracetamol.

Het gelijktijdige gebruik van Coldrex met bètablokkers, tricyclische antidepressiva en monoamineoxidaseremmers wordt niet aanbevolen. Tussen de doses medicijnen moet een pauze van ten minste 14 dagen worden aangehouden..

Analogen

De Coldrex forte analoog is Coldrex.

Voorwaarden voor opslag

Buiten het bereik van kinderen bewaren..

Houdbaarheid - 4 jaar..

Apotheek Vakantievoorwaarden

Vrij verkrijgbaar.

Coldrex beoordelingen

Bijna alle beoordelingen van Coldrex zijn positief. Patiënten die het medicijn nemen, merken de effectiviteit ervan op. Coldrex elimineert in recordtijd bijna alle symptomen van verkoudheid. Patiënten praten over het verdwijnen van koude rillingen, een temperatuurdaling en het verdwijnen van keelpijn.

De prijs van Coldrex in apotheken

De prijs van Coldrex in apotheken varieert van ongeveer 140 tot 186 roebel (12 stuks zijn inbegrepen in het pakket).

Coldrex

Prijzen in online apotheken:

Coldrex is een gecombineerd medicijn voor de symptomatische behandeling van acute luchtwegaandoeningen met slijmoplossend, analgetisch, decongestivum en koortswerende effecten.

Vorm en compositie vrijgeven

Coldrex is verkrijgbaar in de volgende vormen:

  • Tabletten - oranje-wit, tweelaags, capsulevormig, soms met witte insluitsels in de oranje laag, aan één zijde gemarkeerd met “Coldrex” (5, 6 of 12 stuks in blisters, in een kartonnen verpakking met 1 of 2 blisters; 4 of 8 stuks). in een blister, 1 blister in een plastic bundeldeksel);
  • Poeder voor drank - met citroensmaak (5 g sachets, 5 sachets in één verpakking).
  • Tabletten: paracetamol - 500 mg, ascorbinezuur - 30 mg, terpinghydraat - 20 mg, cafeïne - 25 mg, fenylefrinehydrochloride - 5 mg;
  • Poeder: paracetamol - 750 mg, ascorbinezuur - 60 mg, fenylefrinehydrochloride - 10 mg.
  • Tabletten: maïszetmeel, oplosbaar zetmeel, kaliumsorbaat, povidon, stearinezuur, kleurstof, natriumlaurylsulfaat, talk;
  • Poeder: citroenzuur, natriumcitraat, natriumsaccharinaat, sucrose, smaakstof, kleurstof.

Gebruiksaanwijzingen

Coldrex wordt gebruikt om de volgende symptomen van verkoudheid en griep te elimineren:

  • Hoofdpijn;
  • Koorts;
  • Spier- en gewrichtspijn;
  • Rillingen;
  • Keelpijn en sinussen;
  • Verstopte neus.

Contra-indicaties

Het medicijn in de vorm van een poeder voor de bereiding van een oplossing voor orale toediening is gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan 12 jaar en met een verhoogde gevoeligheid voor de componenten.

Contra-indicaties voor het gebruik van Coldrex in de vorm van tabletten zijn:

  • Bloedsysteemziekten;
  • Arteriële hypertensie;
  • Diabetes;
  • Thyrotoxicosis;
  • Genetisch tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • Ernstig verminderde nier- en / of leverfunctie;
  • Gelijktijdig gebruik met andere middelen, waaronder paracetamol;
  • Overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn.

Dosering en administratie

De tabletten worden oraal ingenomen. Kinderen ouder dan 12 jaar en volwassenen Coldrex krijgen tot 4 maal daags 2 tabletten voorgeschreven, kinderen van 6-12 jaar - 1 tablet tot 4 maal per dag.

Het poeder wordt opgelost in één glas heet water, indien gewenst met suiker of honing. Aanbevolen dosis - 1 zakje 4 keer per dag.

Zonder medisch advies wordt het medicijn niet langer dan 5 dagen gebruikt. Aanbevolen dosis niet overschrijden. Raadpleeg een specialist als de symptomen langer dan 5 dagen aanhouden.

Bijwerkingen

Bij doses die niet hoger zijn dan aanbevolen, wordt Coldrex meestal goed verdragen..

Paracetamol heeft zelden ongewenste bijwerkingen. Allergische reacties komen soms voor in de vorm van urticaria, huiduitslag en angio-oedeem. Verstoringen van het bloedbeeld zijn zelden mogelijk en bij langdurig gebruik en overschrijding van de aanbevolen dosis van het geneesmiddel kunnen nefrotoxische en hepatotoxische effecten worden waargenomen.

Onder invloed van fenylefrine zijn bijwerkingen van de spijsvertering (misselijkheid) en cardiovasculaire systemen mogelijk (een lichte verhoging van de bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen die optreden na stopzetting van het medicijn).

speciale instructies

Bij overmatig gebruik van koffie of thee tijdens de periode dat het medicijn wordt ingenomen, kunnen nerveuze spanning en prikkelbaarheid optreden..

Tijdens de behandeling mag men geen alcoholhoudende dranken drinken. Het medicijn wordt niet aanbevolen voor patiënten met chronisch alcoholisme..

Kinderen jonger dan 6 jaar mogen het medicijn alleen geven na overleg met een arts.

Interactie tussen geneesmiddelen

Coldrex mag niet samen met bètablokkers, monoamineoxidaseremmers, tricyclische antidepressiva en binnen 2 weken na hun stopzetting worden ingenomen.

Bij gelijktijdige toediening met barbituraten, rifampicine, carbamazepine, difenine, zidovudine en andere inductoren van microsomale leverenzymen, neemt de kans op het ontwikkelen van hepatotoxische werking toe.

Domperidon en metoclopramide verhogen de absorptiesnelheid van paracetamol, cholestyramine - vermindert.

Coldrex is compatibel met anti-astma en antibacteriële geneesmiddelen, evenals met andere analgetica.

Voorwaarden voor opslag

Bewaar op een droge plaats. Buiten het bereik van kinderen bewaren..

Houdbaarheid van tabletten 4 jaar, poeder - 3 jaar.

Heb je een fout gevonden in de tekst? Selecteer het en druk op Ctrl + Enter.

Gebruiksaanwijzing Coldrex ® (Coldrex ®)

De eigenaar van het kentekenbewijs:

Het is gemaakt:

Contacten voor oproepen:

Doseringsvorm

reg. No: П N015713 / 01 van 24/06/09 - Onbeperkt Datum van herregistratie: 30/06/17
Coldrex ®

Vorm, verpakking en samenstelling van Coldrex ® vrijgeven

De capsulevormige tabletten zijn tweelaags, één laag is oranje, de andere is wit; de oranje laag kan witte insluitsels bevatten; de witte laag kan oranje insluitsels bevatten; met label "Coldrex" in reliëf aan één zijde.

1 tabblad.
paracetamol500 mg
cafeïne25 mg
fenylefrine hydrochloride5 mg
terpinghydraat20 mg
vitamine C*38 mg

* ascorbinezuur bekleed met ethylcellulose (1,2%); deze hoeveelheid omvat een overschrijding van 8 mg om de hoeveelheid ascorbinezuur gedurende de houdbaarheid binnen de aangegeven limieten te houden.

Hulpstoffen: maïszetmeel - 103,5 mg, voorverstijfseld zetmeel - 30 mg, talk - 12,47 mg, stearinezuur - 6,24 mg, povidon - 4 mg, kaliumsorbaat - 0,8 mg, natriumlaurylsulfaat - 0,8 mg, gele zonsondergangkleurstof geel (E110) - 0,4 mg.

6 stuks - blisters (2) - verpakkingen van karton.
12 stuks - blisters (1) - verpakkingen van karton.

farmachologisch effect

Combinatiemedicatie voor de symptomatische behandeling van acute luchtweginfecties.

Paracetamol heeft een analgetisch en koortswerend effect, fenylefrine vermindert de zwelling van de slijmvliezen en sinussen van de neus, wat de ademhaling vergemakkelijkt, cafeïne heeft een algemeen tonisch effect, ascorbinezuur (vitamine C) compenseert de verhoogde behoefte aan vitamine C bij verkoudheid en griep.

Farmacokinetiek

Indicaties Coldrex ®

Eliminatie van symptomen van verkoudheid en griep, zoals:

  • koorts;
  • hoofdpijn;
  • rillingen;
  • gewrichts- en spierpijn;
  • verstopte neus;
  • sinus- en keelpijn.
Open de lijst met codes ICD-10
ICD-10-codeIndicatie
J06.9Niet-gespecificeerde acute infectie van de bovenste luchtwegen
J10Griep veroorzaakt door het geïdentificeerde seizoensgriepvirus
R50Onduidelijke koorts
R51Hoofdpijn

Doseringsregime

Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar krijgen 2 tabletten voorgeschreven. tot 4 keer / dag. Kinderen van 6-12 jaar - 1 tabblad. tot 4 keer / dag.

Overschrijd de aanbevolen dosis niet. Het medicijn wordt niet aanbevolen voor gebruik voor meer dan 5 dagen zonder een arts te raadplegen. Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden..

Bijwerking

In de aanbevolen doses wordt het medicijn meestal goed verdragen..

Paracetamol heeft zelden bijwerkingen.

Soms: allergische reacties, bijv. Huiduitslag, urticaria, angio-oedeem.

Zelden: verstoringen van een bloedbeeld.

Bij langdurig gebruik boven de aanbevolen dosis kunnen hepatotoxische en nefrotoxische effecten worden waargenomen.

Fenylefrine kan veroorzaken:

Spijsverteringssysteem: misselijkheid,

Van het cardiovasculaire systeem: hoofdpijn, een lichte stijging van de bloeddruk en, in zeldzame gevallen, hartkloppingen die verdwijnen na stopzetting van het medicijn.

Coldrex

Structuur

De samenstelling van Coldrex bevat de volgende werkzame stoffen: fenylefrine, cafeïne, ascorbinezuur, paracetamol, terpinghydraat.

Extra componenten: maïszetmeel, povidon, natriumlaurylsulfaat, stearinezuur, kaliumsorbaat, kleurstof geel zonsondergang FCF (E 110), talk.

Vrijgaveformulier

Het geneesmiddel is verkrijgbaar in tabletten van 6 en 12 stuks in blisterverpakkingen. Daarnaast is er een medicijn in de vorm van siroop, sachets met poeder en in andere vormen van afgifte, maar het draagt ​​andere namen, bijvoorbeeld Coldrex Knight, Coldrex Broncho, enz..

farmachologisch effect

Het medicijn helpt de symptomen van verkoudheid en acute luchtweginfecties te elimineren..

Farmacodynamica en farmacokinetiek

De samenstelling van Coldrex beïnvloedt de kenmerken van de werking van het medicijn. Paracetamol is een analgeticum waarvan het effect te wijten is aan de remming van de prostaglandinesynthese in het centrale zenuwstelsel. Het beïnvloedt het centrum van de thermoregulatie in de hypothalamus.

Ascorbinezuur helpt het gebrek aan vitamine C te compenseren dat optreedt bij het begin van virale infecties. Het helpt het lichaam te versterken en de capillaire permeabiliteit te normaliseren..

Terpinghydraat verhoogt de bronchiale secretie en is effectief als slijmoplossend middel.

Cafeïne is een krachtige stimulans van het centrale zenuwstelsel, behoort tot de groep van methylxanthines, bevordert de vaatverwijding, vermindert de bloedplaatjesaggregatie, stimuleert de secretoire activiteit van de maag, versterkt het analgetische effect van paracetamol, activeert de vaatvernauwende centra en verhoogt ook de diurese.

Fenylefrine is een sympathicomimetisch decongestivum. Het vermindert de zwelling van het neusslijmvlies en helpt de ademhaling te vergemakkelijken..

Paracetamol wordt gemakkelijk opgenomen in het spijsverteringskanaal. Het actieve bestanddeel wordt biotransformeerd in de lever en uitgescheiden in de urine.

Ascorbinezuur wordt snel opgenomen in het spijsverteringskanaal en door de weefsels getransporteerd. Het bindt zich voor 25% aan plasma-eiwitten. De rest van ascorbinezuur wordt uitgescheiden in de urine..

Cafeïne wordt gemakkelijk opgenomen na inwendig gebruik. De maximale concentratie van de werkzame stof in plasma wordt na 1 uur waargenomen. De eliminatiehalfwaardetijd is ongeveer 3,5 uur..

Fenylefrine wordt niet gelijkmatig opgenomen in het spijsverteringskanaal. Bij orale toediening wordt de biologische beschikbaarheid aanzienlijk verminderd. Het wordt bijna volledig uitgescheiden in de urine..

Gebruiksaanwijzingen

Coldrex-tabletten helpen de symptomen van verkoudheid en acute luchtweginfecties te verlichten: koorts, koude rillingen, verstopte neus, keelpijn, hoofdpijn, pijn in de gewrichten en spieren.

Contra-indicaties

Het geneesmiddel kan niet worden gebruikt bij kinderen jonger dan 6 jaar, evenals in de volgende gevallen:

Bijwerkingen

Als u het geneesmiddel in de aanbevolen doseringen inneemt, wordt het meestal goed door het lichaam verdragen. Bij langdurig gebruik in voorgeschreven doses worden hepatotoxische en nefrotoxische effecten opgemerkt. Bovendien kan het drinken van thee of koffie tijdens het gebruik van het geneesmiddel de negatieve reacties veroorzaakt door het gebruik van cafeïne versterken (slapeloosheid, nerveuze spanning, hartkloppingen, verhoogde prikkelbaarheid, hoofdpijn, spijsverteringsproblemen).

In zeldzame gevallen veroorzaken Coldrex-tabletten de volgende bijwerkingen:

  • trombocytopenie;
  • bronchospasme (bij gevoeligheid voor NSAID's);
  • verhoogde prikkelbaarheid, duizeligheid, slapeloosheid, verhoogde nerveuze spanning, hoofdpijn;
  • tachycardie, hartkloppingen;
  • anafylactische shock, urticaria, Quincke's oedeem, uitslag, dermatitis, Stevens-Johnson-syndroom;
  • misselijkheid, leverdisfunctie, braken;
  • mydriasis, een acute aanval van glaucoom;
  • dysurie, problemen met plassen.

Raadpleeg een arts als er bijwerkingen optreden.

Gebruiksaanwijzing Coldrex (methode en dosering)

Voor degenen die Coldrex-tabletten gebruiken, bevelen de gebruiksinstructies het volgende doseringsschema aan: 3-4 maal daags 2 tabletten voor volwassenen, 3-4 maal daags 1 tablet voor kinderen van 6-12 jaar oud. De cursus is bedoeld voor 3-7 dagen.

Gebruiksaanwijzing Coldrex meldt dat u niet meer dan 8 tabletten per dag mag innemen.

Overdosis

Bij een overdosis moet u stoppen met het gebruik van het geneesmiddel, ook als u zich goed voelt, en een specialist raadplegen. De volgende symptomen van overdosering zijn mogelijk: bleekheid, misselijkheid, doffe honger, braken, hepatonecrose, verminderde leverfunctie.

Giftige effecten op het lichaam bij volwassenen zijn mogelijk na inname van 10-15 g paracetamol. In dit geval wordt een toename van de activiteit van levertransaminasen waargenomen. Als behandeling worden maagspoeling en actieve kool voorgeschreven, evenals de introductie van SH-groepdonoren na 9 uur en N-acetylcysteïne na 12 uur.

Bij een overdosis cafeïne zijn epigastrische pijn, vaak plassen, aritmie, braken, tachycardie, slapeloosheid, nerveuze prikkelbaarheid, angst, angst, tremor en convulsies mogelijk. Therapie is symptomatisch. In ernstige gevallen van arteriële hypertensie is het gebruik van alfablokkers aangewezen.

Het gebruik van te hoge doses ascorbinezuur kan osmotische diarree, misselijkheid en buikpijn veroorzaken. Symptomatische therapie, geforceerde diurese is geïndiceerd..

Een overdosis terpinghydraat veroorzaakt een verstoord maagdarmkanaal. Symptomatische therapie.

Interactie

Het is verboden om het medicijn samen met MAO-remmers in te nemen, evenals binnen 14 dagen na hun annulering. Het geneesmiddel is ook gecontra-indiceerd tijdens het gebruik van tricyclische antidepressiva of bètablokkers. De combinatie van cafeïne met MAO-remmers kan de bloeddruk sterk verhogen.

De absorptiesnelheid van paracetamol wordt verhoogd door metoclopramide en domperidon, daarnaast neemt het af onder invloed van colestyramine.

Het anticoagulerende effect van coumarines kan toenemen tijdens het gebruik van paracetamol. Het risico op bloeding neemt toe. Het kan ook de effectiviteit van diuretica verminderen. En in combinatie met isoniazide neemt de kans op het ontwikkelen van het hepatotoxisch syndroom toe.

Het koortswerende effect van paracetamol wordt verminderd onder invloed van barbituraten. Het kan ook niet worden gecombineerd met alcohol..

Ascorbinezuur verhoogt de absorptiegraad van penicilline en vermindert ook het effect van heparine en indirecte anticoagulantia. Bij interactie met salicylaten neemt de kans op het ontwikkelen van kristallurie toe.

De opname van vitamine C wordt belemmerd door orale anticonceptiva, evenals door alkalische dranken, fruit- en groentesappen.

Cafeïne verhoogt de biologische beschikbaarheid van pijnstillers en versterkt ook de werking van adrenerge agonisten, Xanthine en psychostimulerende geneesmiddelen..

Cimetidine, isoniazide en hormonale anticonceptiva versterken het effect van cafeïne en verminderen op hun beurt het effect van anxiolytica, opioïde analgetica, slaappillen en sedativa. Bovendien is het een antagonist van adenosine en ATP-medicijnen. Cafeïne kan ook de mate van absorptie van Ergotamine uit het maagdarmkanaal verhogen en het lithiumgehalte in het bloed verlagen, en in combinatie met thyrotrope geneesmiddelen verhoogt het het schildkliereffect.

De combinatie van fenylefrine met MAO-remmers veroorzaakt een hypertensief effect, digoxine en hartglycosiden veroorzaken een storing in het hart, tricyclische antidepressiva verhogen de kans op het ontwikkelen van hart- en vaatziekten, sympathicomimetica en antihypertensiva verhogen het risico op negatieve bijwerkingen van CVS. Daarom is het niet raadzaam om Coldrex-tabletten samen met de bovengenoemde geneesmiddelen in te nemen.

Verkoopvoorwaarden

Opslag condities

Bewaar op kamertemperatuur op een droge plaats..

Houdbaarheid

Coldrex tijdens zwangerschap (en borstvoeding)

Coldrex wordt niet aanbevolen tijdens de zwangerschap. Dit mag in ieder geval alleen na overleg met een arts. Het wordt ook niet aanbevolen om tijdens de borstvoeding medicijnen in te nemen..

Coldrex beoordelingen

Beoordelingen over Coldrex zijn overwegend positief. Degenen die deze remedie hebben genomen, merken de effectiviteit ervan op. Het medicijn verlicht onaangename symptomen van verkoudheid in de kortst mogelijke tijd. Recensies over Coldrex melden dat de temperatuur daalt, keelpijn verdwijnt en koude rillingen verdwijnen.

Coldrex-prijs, waar te kopen

De prijs van Coldrex in blitzer voor 12 tabletten is ongeveer 165 roebel. Dezelfde kosten en het geld in blisters voor 6 tabletten. De prijs van Coldrex lijkt voor velen hoog genoeg, maar vanwege de effectiviteit is het medicijn nog steeds erg in trek bij apotheken.

Coldrex

Gebruiksaanwijzing:

Prijzen in online apotheken:

Coldrex is een gecombineerd medicijn dat pijnstillende, koortswerende en algemene tonische effecten heeft, de zwelling van de slijmvliezen en sinussen vermindert (dat wil zeggen de ademhaling vergemakkelijkt) en de verhoogde behoefte aan vitamine C aanvult. Het wordt gebruikt voor de symptomatische behandeling van acute luchtwegaandoeningen (ARI).

Vorm en compositie vrijgeven

Doseringsvorm Coldrex - tabletten voor orale toediening (capsulevormige, tweelaagse, oranje-witte, witte vlekken op de oranje laag zijn mogelijk, aan één kant is er de Coldrex-markering in de vorm van reliëfdruk):

  • 5 stuks in blisters, in een plastic bundeldeksel 1 of 2 blisters;
  • 6 stuks in blisters, in een kartonnen doos 1 of 2 blisters;
  • 6 stuks in blisters, in een plastic bundeldeksel 1 of 2 blisters;
  • 8 stuks in blisters, in een plastic bundeldeksel 1 of 2 blisters;
  • 12 stuks in blisters, in een kartonnen doos 1 of 2 blisters;
  • 12 stuks in plastic verpakkingen-hoezen bevatten 2 blisters (in een - 4 stuks, in de tweede - 8 stuks).

Actieve ingrediënten van het medicijn (in 1 tablet):

  • Paracetamol - 500 mg;
  • Ascorbinezuur - 30 mg;
  • Cafeïne - 25 mg;
  • Terpinghydraat - 20 mg;
  • Fenylefrine hydrochloride - 5 mg.

Hulpcomponenten: kaliumsorbaat, povidon, natriumlaurylsulfaat, maïszetmeel, oplosbaar zetmeel, talk, stearinezuur en kleurstof.

Gebruiksaanwijzingen

Coldrex is bedoeld om de volgende symptomen van verkoudheid en griep te elimineren:

  • Koorts;
  • Rillingen;
  • Hoofdpijn;
  • Pijn in de sinussen van neus en keel;
  • Verstopte neus;
  • Gewrichts- en spierpijn.

Contra-indicaties

Het gebruik van Coldrex is gecontra-indiceerd in de volgende gevallen:

  • Ernstige lever- of nierfunctiestoornis;
  • Bloedsysteemziekten;
  • Genetisch gebrek aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • Arteriële hypertensie;
  • Diabetes;
  • Thyrotoxicosis;
  • Gelijktijdig gebruik van andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten;
  • Overgevoeligheid voor het medicijn.

Coldrex wordt niet aanbevolen voor chronisch alcoholisme.

Zonder advies van een arts mogen kinderen onder de 6 jaar niet worden gegeven.

Dosering en administratie

Het medicijn moet oraal worden ingenomen.

Kinderen ouder dan 12 jaar en volwassenen krijgen tot 4 keer per dag 2 tabletten voorgeschreven. Kinderen van 6-12 jaar - 1 tablet tot 4 keer per dag.

U kunt Coldrex niet langer dan 5 dagen gebruiken. Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden..

Bijwerkingen

Bij gebruik van het medicijn in de aanbevolen doseringen treden zelden bijwerkingen op.

In sommige gevallen worden allergische reacties opgemerkt, gemanifesteerd, waaronder huiduitslag, urticaria, angio-oedeem.

In sommige gevallen kan paracetamol een schending van het bloedbeeld veroorzaken.

Bij langdurig gebruik van Coldrex in doses die de aanbevolen doseringen overschrijden, is er een kans op hepatotoxische en nefrotoxische effecten.

Mogelijke bijwerkingen als gevolg van fenylefrine, dat deel uitmaakt van het medicijn (overgaan na stopzetting):

  • Spijsverteringssysteem: misselijkheid;
  • Cardiovasculair systeem: hoge bloeddruk, hoofdpijn, soms - hartkloppingen.

Als u per ongeluk een te hoge dosis Coldrex inneemt, moet u onmiddellijk medische hulp zoeken, ook als u zich goed voelt. Bij overdosering kunnen de volgende symptomen worden opgemerkt: bleekheid van de huid, zweten, maagpijn, misselijkheid, braken, hartritmestoornissen. Na 1-2 dagen kunnen tekenen van leverschade optreden, er is een kans op leverfalen en coma. Gedurende de eerste 4 uur na inname van een te hoge dosis van het geneesmiddel, moet maagspoeling plaatsvinden, symptomatische verdere behandeling. Een specifiek tegengif voor paracetamol is acetylcysteïne..

speciale instructies

Aanbevolen dosis niet overschrijden..

Tijdens de behandeling moet:

  • Beperk de consumptie van thee of koffie, omdat misbruik nerveuze spanning en prikkelbaarheid kan veroorzaken;
  • Afzien van het drinken van alcoholische dranken, zoals gelijktijdig gebruik van Coldrex met ethanol kan leiden tot toxische leverschade.

Interactie tussen geneesmiddelen

Colestyramine verlaagt de absorptiesnelheid van paracetamol en verhoogt domperidon en metoclopramide.

Coldrex is gecontra-indiceerd om gelijktijdig in te nemen met bètablokkers, tricyclische antidepressiva, monoamineoxidaseremmers en binnen 14 dagen nadat ze zijn geannuleerd.

Het risico op hepatotoxiciteit neemt toe bij gelijktijdige toediening van barbituraten, rifampicine, carbamazepine, zidovudine, difenine en andere inductoren van microsomale leverenzymen.

Voorwaarden voor opslag

Buiten het bereik van kinderen bewaren en tegen vocht beschermen..

Houdbaarheid - 4 jaar..

Heb je een fout gevonden in de tekst? Selecteer het en druk op Ctrl + Enter.

Coldrex

Coldrex is een combinatiegeneesmiddel voor de symptomatische behandeling van acute luchtweginfecties. Het heeft koortswerende, pijnstillende, decongestivum, slijmoplossende werking.
Paracetamol blokkeert cyclo-oxygenase, verlaagt het BKG-gehalte, verlicht pijn en verlaagt de lichaamstemperatuur, ascorbinezuur compenseert het verlies van vitamine C in de beginfase van acute respiratoire virale infecties, fenylefrinehydrochloride vernauwt perifere vaten en voorkomt de ontwikkeling van zwelling (sympathicomimetisch effect), terpinghydraat verbetert de bronchiale secretie, cafeïne versterkt het pijnstillende effect van paracetamol.

Gebruiksaanwijzingen:
Coldrex wordt aanbevolen voor de symptomatische behandeling van verkoudheid en griep (verlichting van hoofdpijn, koude rillingen, verstopte neus, sinuspijn en keelpijn).

Wijze van toepassing:
Coldrex oraal ingenomen, weggespoeld met warm water; volwassenen - 2 tabletten. (niet meer dan 4 keer per dag), kinderen van 6-12 jaar - 1 tafel. tot 4 keer per dag.

Bijwerkingen:
Bijwerkingen van het gebruik van Coldrex zijn: allergische reacties (huiduitslag, angio-oedeem, urticaria); zelden (vanwege fenylefrine): hypertensie (hoofdpijn, misselijkheid, braken, diarree, slapeloosheid, hartkloppingen).

Contra-indicaties:
Contra-indicaties voor het gebruik van het medicijn Coldrex zijn: overgevoeligheid (inclusief voor individuele componenten van het medicijn), ernstige lever- of nierbeschadigingen, hypertensie, hyperthyreoïdie, diabetes, hartaandoeningen.

Zwangerschap:
De benoeming van Coldrex tijdens deze periodes is alleen mogelijk als het verwachte voordeel voor de moeder opweegt tegen het potentiële risico voor de foetus of het kind.

Interactie met andere medicijnen:
Coldrex is niet compatibel met tricyclische antidepressiva en bètablokkers.

Overdosering:
Symptomen van een overdosis paracetamol gedurende de eerste 24 uur: bleekheid, misselijkheid, braken, anorexia en buikpijn.

Schade aan de lever kan 12 tot 48 uur na een overdosis optreden. Een verstoord glucosemetabolisme en metabole acidose kunnen voorkomen. Bij ernstige vergiftiging kan leverfalen gepaard gaan met encefalopathie en leiden tot coma en overlijden. Acuut nierfalen kan zich zelfs ontwikkelen zonder ernstige leverbeschadiging. Hartritmestoornissen werden ook opgemerkt. Leverschade is mogelijk bij volwassenen die 10 g of meer paracetamol hebben ingenomen en bij kinderen die meer dan 150 mg / kg lichaamsgewicht hebben ingenomen.
Hoge doses cafeïne kunnen hoofdpijn, trillingen, nervositeit en prikkelbaarheid veroorzaken..
Een overdosis fenylefrine kan hoofdpijn, bleekheid en hoge bloeddruk veroorzaken; reflex bradycardie, misselijkheid en braken zijn ook mogelijk..
In geval van overdosering is medische noodhulp nodig. Orale intraveneuze methionine aboacetylcysteïne kan binnen 48 uur na een overdosis een positief effect hebben. Ondersteunende maatregelen moeten ook in algemene termen worden genomen..

Opslag condities:
Coldrex wordt aanbevolen buiten het bereik van kinderen te bewaren bij een temperatuur van niet hoger dan 25 ° C..
Vervaldatum: 3 jaar.

Vrijgaveformulier:
Tabletten: 12 stuks. verpakt.

Structuur:
1 tablet Coldrex bevat paracetamol 500 mg, fenylefrinehydrochloride 5 mg, cafeïne 25 mg, terpinghydraat 20 mg, ascorbinezuur 30 mg;
hulpstoffen: oplosbaar zetmeel, maïszetmeel, povidon, kaliumsorbaat, natriumlaurylsulfaat, sunset sunset-kleurstof geel (E110), stearinezuur, talk.

Bovendien:
Coldrex wordt niet aanbevolen voor kinderen jonger dan 6 jaar zonder een arts te raadplegen. Het mag niet worden voorgeschreven aan patiënten die de afgelopen 2 weken MAO-remmers gebruiken of gebruiken. Het kan niet worden gecombineerd met tricyclische antidepressiva, bètablokkers en andere paracetamolbevattende geneesmiddelen.

Coldrex: instructies voor gebruik

Het medicijn Coldrex behoort tot de klinische en farmacologische groep geneesmiddelen voor de symptomatische behandeling van acute respiratoire pathologie. Het therapeutische effect van het medicijn is te danken aan de werking van verschillende actieve componenten in de samenstelling.

Vorm en compositie vrijgeven

Coldrex is verkrijgbaar in poedervorm voor de bereiding van een oplossing voor orale toediening. Er zijn 2 varianten van het medicijn - Coldrex Hotrem en Coldrex Maxgripp, waarvan het verschil zit in een andere dosering van de belangrijkste actieve ingrediënten:

  • Paracetamol - 1 g bij maximale griep en 750 mg bij Hotrem.
  • Fenylefrine hydrochloride - 10 mg in beide varianten van het medicijn.
  • Ascorbinezuur - 40 mg bij maximale griep en 60 mg bij Hotrem.

De samenstelling van het medicijn bevat ook hulpcomponenten, waaronder:

  • Citroen zuur.
  • Sucrose.
  • Natriumcyclamant.
  • Natriumsaccharine.
  • Colloïdaal siliciumdioxide.
  • Maïszetmeel.
  • Kleurstoffen en smaken.

Coldrex Maxgripp en Hotrem-poeder zit in een speciale zak met het overeenkomstige gehalte aan actieve stoffen erin. Een kartonnen verpakking bevat 5 of 10 meerlagige sachets en instructies voor het gebruik van het medicijn.

farmachologisch effect

Het therapeutische effect van Coldrex is te danken aan de werking van de actieve ingrediënten:

  • Paracetamol is een vertegenwoordiger van de groep geneesmiddelen, niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen. Het heeft een antipyretisch en analgetisch effect..
  • Fenylefrine - verwijst naar sympathicomimetica, het vernauwt de vaten van de submucosale laag van de bovenste luchtwegen, waardoor hun zwelling, branderig gevoel en jeuk wordt verminderd.
  • Ascorbinezuur - vitamine C, stimuleert de functionele activiteit van het immuunsysteem, heeft een milde antivirale activiteit, vooral in de beginfase van de ontwikkeling van acute respiratoire virale pathologie.

Gegevens over absorptie, distributie, metabolisme en uitscheiding van werkzame stoffen worden niet gepresenteerd.

Gebruiksaanwijzingen

Het medicijn wordt gebruikt voor symptomatische therapie (medicijnvermindering van symptomen) van acute luchtweginfectie, waaronder koorts, verstopte neus en zwelling van de neusbijholten, pijnlijke spieren en gewrichten, hoofdpijn.

Contra-indicaties

Coldrex Hotrem en Maxgripp-poeder is gecontra-indiceerd bij bepaalde pathologische en fysiologische aandoeningen van het lichaam, waaronder:

  • Overgevoeligheid voor een van de componenten van het medicijn.
  • Ernstige pathologie van de lever of nieren, vergezeld van een duidelijke afname van de functionele activiteit van organen.
  • Pathologie van het bloed en het hematopoiese systeem.
  • Thyrotoxicosis - een uitgesproken pathologische toename van de functionele activiteit van de schildklier.
  • Arteriële hypertensie - hoge bloeddruk.
  • Ernstige pathologie van het hart - stenose (vernauwing) van de aorta-opening, myocardinfarct (afsterven van een deel van de hartspier), tachyaritmie (ernstige hartslag en ritmestoornissen).
  • Hoeksluiting glaucoom, dat wordt gekenmerkt door een toename van de intraoculaire druk.
  • Goedaardige prostaathyperplasie (adenoom).
  • Diabetes mellitus - een schending van het koolhydraatmetabolisme met een verhoging van de bloedsuikerspiegel.
  • Gelijktijdige toediening van geneesmiddelen van de farmacologische bètablokkers, antidepressiva, monoamineoxidaseremmers, evenals de periode na hun stopzetting binnen 14 dagen.
  • Zwangerschap en de periode van borstvoeding.
  • Kinderen onder de 18 (voor Coldrex Maxgripp) of tot 12 (voor Coldrex Hotrem) jaar.

Met voorzichtigheid wordt het medicijn gebruikt voor aangeboren hyperbilirubinemie (verhoogde bilirubinespiegels in het bloed). Voordat u het medicijn inneemt, moet u ervoor zorgen dat er geen contra-indicaties zijn.

Dosering en administratie

Coldrex wordt oraal ingenomen na voorlopige oplossing van het poeder in warm, schoon water. Coldrex Maxgripp wordt gebruikt voor volwassenen met 1-2 sachets elke 4-6 uur. Voor kinderen vanaf 12 jaar wordt Coldrex Hotrem gebruikt, 1 zakje elke 4-6 uur. De maximale duur van het medicijn is 5 dagen.

Bijwerkingen

Het gebruik van Coldrex Hotrem of Maxgripp-poeder kan leiden tot de ontwikkeling van bijwerkingen van verschillende organen en systemen:

  • Spijsverteringssysteem - misselijkheid, braken, maagpijn.
  • Zenuwstelsel - hoofdpijn, nerveuze spanning, prikkelbaarheid, slaapstoornissen.
  • Bloed en rood beenmerg - bloedarmoede (bloedarmoede), verlaagd aantal bloedplaatjes in het bloed (trombocytopenie).
  • Cardiovasculair systeem - verhoging van de systemische bloeddruk, hartkloppingen.

Bij langdurig gebruik van het geneesmiddel kunnen lever- en nierschade ontstaan, evenals verhoogde kaliumspiegels in het bloed als gevolg van blootstelling aan ascorbinezuur. In het geval van symptomen van negatieve reacties na inname van het medicijn, is het noodzakelijk om het gebruik ervan te stoppen en een arts te raadplegen.

speciale instructies

Voordat u Coldrex Hotrem of Maxgripp-poeder inneemt, is het belangrijk om de instructies voor het medicijn zorgvuldig te lezen. Er zijn verschillende specifieke indicaties met betrekking tot de administratie, waaronder:

  • De behandelingsduur mag niet langer zijn dan 5 dagen.
  • Het medicijn kan alleen worden gebruikt in aanbevolen therapeutische doses..
  • Tijdens de behandeling moet u stoppen met het drinken van alcohol.
  • In het geval van gelijktijdige toediening van geneesmiddelen van andere geneesmiddelengroepen, moet de behandelende arts hierover worden gewaarschuwd, omdat geneesmiddeleninteracties vaak kunnen ontstaan.
  • Het medicijn heeft geen directe invloed op de functionele activiteit van de structuren van het centrale zenuwstelsel, het concentratievermogen en de snelheid van psychomotorische reacties.

In het apotheeknetwerk wordt Coldrex Hotrem en Maxgripp-poeder zonder recept verstrekt. Raadpleeg uw arts als u twijfelt over het gebruik van het medicijn..

Overdosis

Een aanzienlijk overschot van de aanbevolen therapeutische dosis kan leiden tot de ontwikkeling van een bleke huid, misselijkheid, braken, verlies van eetlust tot volledige afwezigheid (anorexia), necrose (dood) van levercellen. Ernstige overdosering leidt tot enorme necrose van de lever met een schending van de functionele activiteit en de ontwikkeling van levercoma. Behandeling van een overdosis bestaat uit het wassen van de maag, darmen, het nemen van intestinale sorptiemiddelen (actieve kool) en symptomatische therapie. Een specifiek tegengif voor paracetamol is acetylcysteïne..

Coldrex-analogen

Volgens de actieve ingrediënten en het therapeutische effect zijn dezelfde geneesmiddelen voor Coldrex Hotrem en Maxgripp Agikold, Antigrippin, Maxikold.

Voorwaarden voor opslag

Het medicijn moet worden bewaard op een droge plaats die niet toegankelijk is voor kinderen bij een luchttemperatuur van niet hoger dan + 25 ° C. Houdbaarheid is 3 jaar vanaf de fabricagedatum.

Coldrex Hotrem en Coldrex Maxgripp prijs

De gemiddelde kosten van 10 sachets Coldrex Hotrem in de apotheken in Moskou zijn 308 roebel, voor Coldrex Maxgripp ongeveer 348 roebel.

Coldrex Hotrem

Gebruiksaanwijzing

Beschrijving van het medicijn

Coldrex Hotrem is een bekend medicijn dat drie hoofdcomponenten bevat om de symptomen van griep en verkoudheid te bestrijden. Geaccepteerd in de vorm van een warme drank, het zorgt voor het nodige niveau van waterbelasting, verlicht keelpijn, hoofd, pijn in het lichaam, zwakheden en verhoogt de afweer van het lichaam. Volgens de gebruiksaanwijzing is Coldrex Hotrem een ​​combinatiegeneesmiddel dat is voorgeschreven voor acute luchtweginfecties, vastgestelde griep en koorts van onbekende aard. Dit medicijn wordt vaak gebruikt in de medische praktijk. Coldrex Hotrem-beoordelingen zijn overwegend positief. Onder de voordelen zijn gebruiksgemak, een grote hoeveelheid vitamine C, goede smaak. Verkrijgbaar met verschillende smaken. U kunt dus Coldrex Hotrem "citroen", "citroen en honing", "menthol" kopen. Als nadelen wordt allereerst de kosten aangegeven. Momenteel is de prijs van Coldrex Hotrem ongeveer 280 roebel voor 10 zakken. Het medicijn heeft veel analogen, zowel qua samenstelling als op grond van gebruik. Deze omvatten - Antigrippin, Agicold, AntiFlu, Vicks Active Symptomax, Solpadein en andere medicijnen.

Vorm, samenstelling en verpakking vrijgeven

Het wordt aan consumenten aangeboden in de vorm van een oplosbaar kristallijn poeder, dat 750 mg paracetamol, 10 mg fenylefrinehydrochloride, 60 mg ascorbinezuur bevat, extra stoffen die de afgewerkte drank een smaak geven. Dus voor Coldrex Hotrem is citroen citroenzuur, orthosulfobenzimide, conserveermiddel E331, tetrarch 100%, smaakstof, kleurstof E104, sucrose. 5 g poeder wordt in een zakje gedaan en in een kartonnen doos van 3, 5, 10 stuks gedaan. Coldrex Hotrem is te koop bij elke apotheek. Het is mogelijk om de beschikbaarheid, kosten en mogelijkheid van levering van Coldrex Hotrem in Moskou te verduidelijken via de telefoon of via de website van de apotheekketen.

farmachologisch effect

Het geneesmiddel bevat drie actieve componenten, die elk hun eigen effect op het menselijk lichaam hebben, zonder hypersomnie te veroorzaken. Het grootste percentage in de samenstelling is paracetamol, wat helpt bij het verlichten van pijn en een lagere temperatuur. Het wordt snel geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal, wordt gelijkmatig verdeeld door het lichaam en wordt in de lever omgezet in verschillende metabolieten. T1 / 2 - 120-180 minuten. Ongeveer 3% van de aanvaarde dosis wordt onveranderd uitgescheiden, de rest - na verwerking in de lever. Vitamine C elimineert het gebrek, draagt ​​bij aan het versnelde herstel van cellen die zijn vernietigd als gevolg van de negatieve effecten van vrije radicalen, en reguleert het oxidatie- en herstelproces. Het wordt ook goed geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal, verspreid over alle weefsels, een kwart van de dosis plakt samen met bloedeiwitten. Het wordt omgezet in de lever en verlaat met urine, zowel onveranderd als in de vorm van zouten en esters van oxaalzuur. Fenylefrine heeft een vaatvernauwend effect, minimaliseert zwelling van het slijmvlies en verbetert de ademhaling door de neus. Slecht geadsorbeerd, heeft een lage biologische beschikbaarheid, gemetaboliseerd in de lever en darmen.

Indicaties

Coldrex Hotrem wordt gebruikt om symptomen van verkoudheid en griep te verlichten, zoals hoge koorts, pijnlijk gevoel van koude met spiertrillingen veroorzaakt door spasmen van oppervlakkige bloedvaten, hoofdpijn, spier- en gewrichtspijn, pijn in de sinussen en keel, neusademhaling.

Dosering

Het medicijn wordt verdund in een kopje heet water. Vóór inname kan de resulterende oplossing worden gekoeld met koud water of gezoet met suiker. Voor volwassenen is de dosering maximaal 4 sachets binnen 24 uur met een minimale pauze van 4 uur. Voor adolescenten> 12 jaar oud - maximaal 3 sachets binnen 24 uur met een interval van 6 uur. De cursus duurt maximaal 5 dagen, waarna, als de symptomen aanhouden, u naar moet gaan naar de dokter.

Bijwerkingen

Als de dosering wordt waargenomen, veroorzaakt dit geen negatieve effecten. De onderstaande bijwerkingen zijn een reactie van het lichaam op een van de componenten. Paracetamol kan in zeer zeldzame gevallen de ontwikkeling van anafylactische shock, Quincke's oedeem, acute bulleuze schade aan de slijmvliezen en de huid, huiduitslag, jeuk, verminderde leverfunctie, een ernstige afname van het aantal leukocyten, bloedplaatjes, granulocyten en monocyten, bronchospasme veroorzaken bij mensen van wie het lichaam negatief is reageert op aspirine en eventuele NSAID's. Herhaalde overmatige doses kunnen schade aan nier- of levercellen veroorzaken. Fenylefrine veroorzaakt meestal overmatige prikkelbaarheid, onvermogen om te slapen, hoofdpijn, duizeligheid, verhoogde bloeddruk, misselijkheid, braken, minder vaak - verhoogde hartslag boven 90 slagen per minuut, hartkloppingen, verwijde pupil, acuut glaucoom (meestal bij patiënten met een gesloten hoekvorm), huiduitslag, jeuk, dermatitis van allergische aard, verminderd plassen, de vertraging (bij mannen met een vergrote prostaat). Ascorbinezuur kan een allergische reactie veroorzaken in de vorm van huiduitslag, bloedvaten die over de huid stromen, evenals irritatie van het maagdarmslijmvlies, hoog aantal bloedplaatjes, verhoogd aantal neutrofielen, tekort aan de stollingsfactor protrombine, verminderde concentratie van rode bloedcellen en kalium in de weefsels. Vitamine C in een dosering van meer dan 600 mg per dag kan leiden tot meer plassen. Het optreden van bijwerkingen of de verergering ervan moet aan de arts worden gemeld en het medicijn moet worden geannuleerd.

Contra-indicaties

Coldrex Hotrem is gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan 12 jaar, evenals bij mensen met: - een allergie voor een van de componenten van het medicijn; - duidelijke schendingen van het werk van de lever of nieren; - prostaatadenoom; - glaucoom met gesloten hoek (bij andere soorten glaucoom is ontvangst mogelijk, maar met uiterste voorzichtigheid); - hartziekte (versnelling van hartactiviteit, vernauwing van het lumen van de aorta, hartaanval), hypertensie; - thyreotoxicose, diabetes. Aangezien het geneesmiddel sucrose bevat, is het gebruik ervan onveilig voor patiënten met een tekort aan sucrose of isomaltase, fructosemie, slechte opname van glucose of galactose in de dunne darm. Het complexe medicijn kan slechts 14 dagen na het stoppen met het gebruik van tricycline, bètablokkers en monoamineoxidaseremmers worden gebruikt. Heel voorzichtig kan het geneesmiddel worden gebruikt in geval van G6PD-deficiëntie, overmatige bilirubinespiegel zonder functiestoornissen, lever, nieraandoeningen, hoge bloeddruk, Raynaud-syndroom, chromaffinoom, tijdens zwangerschap en borstvoeding.

Aanvraag voor kinderen

Toegang tot 12 jaar is verboden. Voor oudere kinderen is de dosis beperkt tot drie sachets per dag.

speciale instructies

Als u allergieën, huiduitslag, bloeding, blauwe plekken van onbekende oorsprong, verminderd plassen, gezichtsvermogen, hartslag, verhoogde hartslag ervaart, moet u stoppen met het gebruik van het geneesmiddel en onmiddellijk een arts raadplegen. Als er al negatieve reacties op NSAID's zijn geweest, is het ongewenst om Coldrex te gebruiken. Het is belangrijk om de arts te informeren over het gebruik van het geneesmiddel voordat u tests gaat doen om het gehalte aan urinezuur en suiker in het bloed te bepalen, omdat dit de resultaten van dergelijke onderzoeken beïnvloedt. Zonder een gesprek met Dr. Coldrex Hotrem kunnen "citroen" en "citroen en honing" niet worden gebruikt bij het nemen van braakmiddelen, om het cholesterol te verlagen, de eetlust te verminderen, de bloeddruk onder controle te houden, hartfalen, anticoagulantia (inclusief indirect), antidepressiva, psychostimulantia te behandelen op een natriumarm dieet. Patiënten met sepsis en andere ernstige infecties met glutathiondeficiëntie mogen niet alle geneesmiddelen gebruiken die paracetamol bevatten, omdat dit de kans op het ontwikkelen van metabole acidose vergroot. De manifestaties in de vorm van gebrek aan lucht, verlies van eetlust en braken vereisen onmiddellijke medische aandacht. Het medicijn met een citroen-honingaroma is gecontra-indiceerd voor diegenen die metabole stoornissen van aminozuren (fenylalanine) hebben als gevolg van aspartaam. De combinatie met paracetamolalcohol kan leverschade veroorzaken.

Overdosis

Het geneesmiddel in grote doses verhoogt de kans op vernietiging van levercellen aanzienlijk. Elk van de volgende symptomen vereist dringende medische hulp..

Overdosering met paracetamol

Een overdosis fenylefrine

Overdosering van ascorbinezuur

Interactie tussen geneesmiddelen

Coldrex Hotrem kan niet samen worden ingenomen met andere geneesmiddelen op basis van paracetamol, niet-narcotische analgetica, NSAID's, barbituraten, anticonvulsiva, rifampicine, chlooramfenicol, sympathicomimetica. Ethanol verhoogt de kans op acute pancreatitis en myelotoxische geneesmiddelen verhogen het toxische effect van het medicijn op de lever. Langdurige combinatie van paracetamol met coumarines verhoogt het risico op bloedingen. Grote doses microsomale oxidatie-enzymen in de lever tegelijk met paracetamol verhogen het risico op schadelijke effecten op de lever. Cimetidine vermindert dit risico. Gezamenlijke toediening met sedativa, ethylalcohol, MAO-remmers versterkt hun effect en vermindert met diuretica de activiteit van de laatste. Metoclopramide en domperidon nemen af ​​en colestyramine verlengt de tijd die nodig is om paracetamol te absorberen. Fenylefrine vermindert de effectiviteit van guanethidine, wat de alfa-adrenostimulerende activiteit van zichzelf verbetert. Antidepressiva, geneesmiddelen voor de ziekte van Parkinson, antipsychotica, fenothiazinegeneesmiddelen vergroten de kans op problemen met stoelgang, urineretentie, droge mond. Gelijktijdige toediening met corticosteroïden verhoogt het risico op glaucoom en verhoogt met MAO-remmers de bloeddruk. Parallelle toediening van fenylefrine met digoxine, hartglycosiden, amines, halotaan, tricycline, bètablokkers en antihypertensiva kan een negatieve reactie van het hart en de bloedvaten veroorzaken. Vitamine C verlaagt de concentratie van anticonceptiepillen, verhoogt de kans op kristallurie bij het gebruik van salicylaten en sulfonamiden met een kleine T1 / 2, verlengt de tijd voor zuuruitscheiding via de nieren, evenals de uitscheiding van geneesmiddelen met een alkalische reactie.

Voorwaarden voor opslag

Het medicijnpakket moet tot drie jaar na de fabricagedatum uit de buurt van kinderen met een temperatuurregime van maximaal 25 graden Celsius worden gehouden.