Paracetamol is een effectief koortswerend en pijnstillend middel. Dit medicijn, behorend tot de groep van pijnstillers, heeft een klein aantal contra-indicaties. Bij juist gebruik volgens de gebruiksaanwijzing heeft het vrijwel geen bijwerkingen. De vraag hoe Paracetamol moet worden gebruikt en wat het helpt, is heel gebruikelijk.

Het effect van het medicijn op het menselijk lichaam

Paracetamol werd meer dan een halve eeuw geleden gesynthetiseerd, maar is nog steeds een populair medicijn dat veel wordt gebruikt als antipyreticum en pijnstiller. De effectiviteit van het medicijn is te danken aan het feit dat het zich gelijkmatig door de weefsels kan verspreiden..

De werking van de werkzame stof is het blokkeren van de synthese van prostaglandinen, die pijnstillers zijn. Hierdoor kunt u snel pijn van matige intensiteit verlichten. Paracetamol verlicht ook effectief koorts. Dit gevaarlijke symptoom gaat gepaard met vele ontstekings- en infectieziekten. De ontstekingsremmende eigenschappen van het medicijn komen enigszins tot uiting. Bovenstaande is het antwoord op de vraag wat paracetamol helpt.

Paracetamol is een medicijn met een minimum aan contra-indicaties, maar met een overdosis ervan zijn gevaarlijke complicaties mogelijk die gepaard gaan met een verminderde lever-, nier- en cardiovasculair systeem. De risico's nemen aanzienlijk toe wanneer het medicijn wordt gecombineerd met alcohol..

Vergiftigingsverschijnselen worden niet onmiddellijk waargenomen. In de beginfase kan slechts een lichte verslechtering van het welzijn optreden.

Na ongeveer drie dagen, wanneer de eerste fase van intoxicatie begint te ontwikkelen, verschijnen misselijkheid en braken. Dergelijke symptomen gaan gepaard met ernstige zwakte en hoofdpijn. Na nog een dag zijn er tekenen van leverschade. Analyses laten een verhoogde hoeveelheid leverenzymen zien en de huid wordt geel. Als er geen tijdige hulp wordt geboden, neemt het risico op overlijden aanzienlijk toe, omdat de vernietiging van levercellen begint.

Bijwerkingen van een overdosis kunnen zich op een andere manier manifesteren. Psychische stoornissen komen veel voor. In de regel worden ze uitgedrukt door constante slaperigheid. Van tijd tot tijd kunnen aanvallen met verhoogde activiteit optreden. Tegen de achtergrond van mentale instabiliteit wordt verwarring waargenomen. Indien onbehandeld, zal de aandoening verergeren en zal de dood onvermijdelijk optreden..

Bij een lichte overdosis zijn de symptomen minder uitgesproken:

  • verlies van eetlust;
  • dyspeptische stoornissen;
  • aritmie;
  • zwelling;
  • stoornis van andere organen.

Het is erg belangrijk om te onthouden over de contra-indicaties van het medicijn. Het mag niet worden ingenomen in de aanwezigheid van chronische pathologieën van de lever en de nieren. In dit geval kan zelfs een minimale dosis een verergering van ziekten veroorzaken. Het is onaanvaardbaar om het medicijn te gebruiken in aanwezigheid van individuele intolerantie. Het is ook gecontra-indiceerd bij chronisch alcoholisme..

Wat Paracetamol helpt

Paracetamol is effectief bij alle koortsaandoeningen veroorzaakt door koorts. Het medicijn wordt vooral veel gebruikt bij de behandeling van acute respiratoire virale infecties of influenza..

Het medicijn is geïndiceerd voor het verlichten van pijn van verschillende intensiteit. Het helpt kiespijn en hoofdpijn te verlichten. U moet het symptomatische effect van het medicijn onthouden, dus u moet zo snel mogelijk een arts raadplegen om de oorzaak van het onderliggende probleem te achterhalen. Paracetamol helpt tegen neuralgie, spierpijn en gewrichtspijn. Het is in staat om de conditie van een vrouw met menstrueel syndroom te verbeteren.

Het medicijn verwijst naar medicijnen die tijdens de zwangerschap zijn toegestaan. Het is toegestaan ​​om het te geven aan kinderen vanaf drie maanden. Hiervoor wordt Paracetamol voor kinderen geproduceerd in de vorm van siroop, suspensie en zetpillen. Dergelijke middelen worden niet alleen gebruikt om warmte te verminderen, maar ook om pijn bij het doorkomen van tanden te elimineren.

Het wordt aanbevolen om de temperatuur met Paracetamol te verlagen nadat deze 38,5 ° C heeft bereikt. Dit komt doordat een verhoging van de lichaamstemperatuur schadelijke bacteriën en virussen negatief beïnvloedt, wat betekent dat u hierdoor de ziekte effectief kunt bestrijden.

Paracetamol maakt deel uit van vele effectieve complexe preparaten. Maar tegelijkertijd is het ten strengste verboden om het in combinatie met anti-epileptica te gebruiken, wat het risico op bijwerkingen verhoogt. Tegenwoordig bieden fabrikanten een groot aantal geneesmiddelen die analoog zijn aan Paracetamol - bijvoorbeeld Panadol of Efferalgan.

Hoe Paracetamol te nemen bij een temperatuur

Begrijpend wat Paracetamol helpt, hebben velen de vraag hoe het medicijn op de juiste manier te gebruiken. Wanneer de temperatuur een kritiek niveau van 38,5 ° C bereikt, moet u Paracetamol drinken in de hoeveelheid die wordt voorgeschreven door de gebruiksaanwijzing. In het pakket kunnen tabletten van 200, 325 of 500 milligram zitten. Het geneesmiddel wordt aanbevolen om veel gekookt of mineraalwater te drinken, wat de absorptiesnelheid van de werkzame stof verhoogt en het negatieve effect op de lever minimaliseert.

Voor volwassenen

Voor de behandeling van volwassenen wordt Paracetamol in tabletvorm gebruikt. Een enkele dosis is 400-500 mg. Een dergelijke aanbeveling wordt aangegeven in de gebruiksaanwijzing. In de praktijk kunnen artsen in ernstige gevallen, wanneer de lichaamstemperatuur stijgt tot 40 ° C, een enkele dosis verhogen tot 800-1000 mg. In dit geval wordt noodzakelijkerwijs rekening gehouden met de body mass index. Hoe lager het gewicht, hoe lager de enkele dosis van het medicijn.

Voor kinderen

Voor kinderen wordt de dosis Paracetamol berekend rekening houdend met leeftijd en gewicht. Bovendien moet de arts aandacht besteden aan de toestand van het kind. Bij intense pijn kan een enkele dosis van het geneesmiddel, volgens de beslissing van de arts, toenemen. Op een dag mag het medicijn in 4 verdeelde doses worden ingenomen. Maar als de koorts is afgenomen of het pijnsyndroom is verdwenen, hoeft het kind geen medicijnen te geven.

Voor kinderen zijn de optimale vormen van het medicijn siroop en suspensie. Fondsen zijn verpakt in donkere glazen flessen, een maatlepel of een speciale spuit is inbegrepen, wat het gebruik van het medicijn vereenvoudigt.

De hoeveelheid van het product wordt berekend door het gewicht van het kind:

  • 4-8 kg - 2,5 ml;
  • 8-16 kg - 5 ml;
  • 16-32 kg - 10 ml;
  • meer dan 32 kg - 15-20 ml.

Het is toegestaan ​​om het medicijn voor kinderen tot 4 keer per dag in te nemen, als daar indicaties voor zijn. Paracetamol geven aan een kind is niet meer dan 3 dagen toegestaan.

Paracetamol voor hoofdpijn

Paracetamol-tabletten zijn zeer effectief voor het verlichten van hoofdpijn. Maar het is belangrijk om ze correct te nemen. Het geneesmiddel mag niet op een lege maag worden gedronken. Het is noodzakelijk om minimaal een minimale snack te organiseren voordat u de remedie inneemt. Als er om welke reden dan ook geen eetlust is, moet u gewoon water drinken.

Drinktabletten hebben ook grote hoeveelheden water nodig. Hiervoor wordt thee of andere dranken gebruikt. Met name groene thee of koffie kan de effectiviteit van Paracetamol volledig omkeren. Dit verhoogt bovendien de belasting van de lever.

Als de hoofdpijn erg intens is, kan een enkele dosis 1000 mg zijn. Maar het opnieuw innemen van het medicijn is niet eerder dan vier uur toegestaan, alleen als de hoofdpijn weer is hervat. Meer dan 4 keer per dag mag u geen pillen slikken. Een dergelijk schema is onaanvaardbaar voor gebruik tijdens de zwangerschap. In dit geval moet de dosering worden verlaagd..

Een effectief medicijn wordt beschouwd als tegen migraine. Deze pathologie wordt gekenmerkt door een langdurige kloppende hoofdpijn, die meestal aan één kant gelokaliseerd is. Bij een gebruikelijke hoofdpijn, veroorzaakt door stress, nerveuze spanning of malaise, is een enkele dosis van het medicijn voldoende.

Paracetamol helpt niet bij alle soorten hoofdpijn. Het is bijvoorbeeld absoluut nutteloos voor het clustersyndroom. Als hoofdpijn een teken is van een ernstige pathologie, worden andere medicijnen voorgeschreven ter verlichting.

Hoe Paracetamol te drinken bij verkoudheid

Iedereen begrijpt dat het noodzakelijk is om catarrale ziekten tijdig te behandelen. Anders kunnen er ernstige complicaties optreden. In het beginstadium van ontwikkeling worden verkoudheden gekenmerkt door zwakte en verhoogde vermoeidheid. Met SARS stijgt de temperatuur vaak, koude rillingen, hoest, loopneus, niezen verschijnen. Gewrichts- en spierpijn komt ook voor..

Om de manifestaties van al deze symptomen te minimaliseren en de toestand te stabiliseren met Paracetamol. Maar tegelijkertijd mag het medicijn uitsluitend tijdens complexe therapie worden gebruikt.

Bijna altijd wordt het medicijn in tabletvorm voorgeschreven voor de behandeling van volwassenen en kinderen na 12 jaar. Een belangrijke voorwaarde in het tweede geval is dat het kind een gewicht moet hebben van meer dan 49 kg, anders is het moeilijk om een ​​dosering te kiezen.

Vanwege het feit dat er andere vormen van geneeskunde zijn, kan het worden voorgeschreven voor de behandeling van jonge kinderen:

  • De suspensie is goedgekeurd voor gebruik bij de behandeling van baby's jonger dan één jaar. Het wordt snel opgenomen en doordat de kit een speciale spuitdispenser heeft, is het gemakkelijk om de vereiste dosering te observeren.
  • Siroop wordt gebruikt om kinderen na een jaar te behandelen. Voor de juiste dosering wordt een speciale doseerlepel gebruikt, die wordt meegeleverd. Afwijzing van het medicijn bij een kind is zeldzaam, omdat de siroop smaakstoffen bevat, die meestal de smaak van aardbeien of bananen imiteren.
  • Rectale zetpillen worden gebruikt voor jonge kinderen als de temperatuur stijgt. Hierdoor kunt u de conditie van de kruimels stabiliseren voordat de "Ambulance" arriveert.

In de meeste gevallen wordt het geneesmiddel bij de behandeling van verkoudheid 4 keer per dag door volwassenen 1 tablet ingenomen. De behandelingskuur mag niet langer zijn dan drie dagen. Deze tijd is meestal voldoende om de staat te stabiliseren. Als het je eerder lukt om de temperatuur te verlagen, moet het gebruik van Paracetamol worden gestaakt.

Het is belangrijk bij het gebruik van een antipyreticum om alcohol volledig te staken. Anders zal de belasting van de lever aanzienlijk toenemen, wat negatieve gevolgen kan hebben..

Paracetamol Kiespijn

Heel vaak wordt kiespijn verrast, dus het is niet altijd mogelijk om dringend een tandarts te raadplegen. In dergelijke situaties zal Paracetamol de intensiteit van kiespijn helpen verminderen en de toestand stabiliseren..

Velen zijn geïnteresseerd in hoe Paracetamol werkt bij kiespijn. In het menselijk lichaam zijn speciale stoffen - prostaglandinen - verantwoordelijk voor pijn. Paracetamol kan hun productie blokkeren. Dit betekent dat het ontstekingsproces vordert, het probleem niet verdwijnt, maar de tand doet geen pijn. Dat is de reden waarom, als het u lukt om kiespijn te verlichten, u zo snel mogelijk een bezoek aan een arts moet plannen. Als u een bezoek aan de dokter uitstelt, kunt u gemakkelijk cariës beginnen, wat betekent dat er een risico bestaat op tandverlies en ernstige complicaties.

Als plotseling kiespijn optreedt, moet u een paracetamol-tablet drinken. Dit moet worden gedaan na het eten, daarnaast moet het medicijn een grote hoeveelheid schoon water bevatten. De verlichting mag niet langer dan 20 minuten duren. In dit geval blijft het effect 4 uur bestaan. Als het niet mogelijk is om zo snel mogelijk een arts te bezoeken, is een tweede afspraak niet eerder dan 4 uur later toegestaan. Een 4-voudige intake is mogelijk per dag. Het verlichten van kiespijn met Paracetamol kan niet meer dan 3 dagen achter elkaar zijn.

Mag ik zwanger worden

Kiespijn tijdens de zwangerschap komt heel vaak voor. Het veroorzaakt vooral cariës. De reden is dat calcium uit het lichaam van de vrouw wordt gebruikt om het skelet van de baby op te bouwen. Dit veroorzaakt problemen, vooral met de tanden..

Paracetamol verwijst naar medicijnen die tijdens de zwangerschap zijn toegestaan. Maar ondanks dit moet het voorzichtig worden gebruikt. Dit komt doordat de werkzame stof de placenta kan binnendringen. Het is toegestaan ​​om alleen in het tweede trimester, wanneer alle organen van de baby zijn gevormd, medicijnen tegen kiespijn in te nemen. In het eerste en derde trimester kan de behandeling van kiespijn het beste op alternatieve manieren worden gedaan..

Het is erg belangrijk tijdens de zwangerschap om het medicijn alleen in te nemen na overleg met de arts. Tijdens de dracht is het raadzaam Paracetamol eenmaal te gebruiken. Elke herhaalde dosis kan ongewenste gevolgen hebben voor de foetus..

Paracetamol - instructies voor gebruik

Instructies voor het gebruik van paracetamol reguleert het als een pijnstiller en koortswerend. Het wordt gebruikt bij verkoudheid, acute respiratoire virale infecties en andere ziekten die gepaard gaan met hyperthermie. Het medicijn is geschikt voor alle leeftijdscategorieën, maar de regels voor gebruik en dosering zijn aanzienlijk verschillend.
Het wordt 1-1,5 uur na een maaltijd oraal ingenomen met een grote hoeveelheid vloeistof. De dosering van Paracetamol is als volgt:

  • volwassenen en adolescenten ouder dan 12 jaar (met een gewicht van meer dan 40 kg) nemen 2,5-5 tabletten van 200 mg of 1-2 tabletten in een dosering van 500 mg;
  • kinderen van 6 tot 12 jaar krijgen 1 tablet 200 mg of 1 / 2-1 tabletten 500 mg te zien.

Kinderen jonger dan 6 jaar krijgen het gebruik van siroop of rectale zetpillen te zien..
U kunt het medicijn niet tegelijkertijd gebruiken met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten (AntiFlu, Antigrippin, Grippostad, Ibuklin, Coldrex, Maxikold, enz.). Wees voorzichtig bij:

  • virale hepatitis;
  • alcoholische leverschade;
  • alcoholisme;
  • zwangerschap en borstvoeding.

Paracetamol-tabletten - instructies voor gebruik

In tabletten is de belangrijkste stof paracetamol (500 mg). Bovendien bevat het medicijn dergelijke componenten:

  • stearinezuur (3,3 mg);
  • maïs en aardappelzetmeel (25,8 mg);
  • gelatine (1,4 mg);
  • organische natriumverbindingen (24 mg).

Fabrikanten bieden tabletten aan met een concentratie van het actieve ingrediënt van 200 en 500 mg. De eerste optie wordt gebruikt om de temperatuur bij kinderen te normaliseren, en een meer geconcentreerde remedie is voor volwassenen.

Paracetamol-tabletten voor volwassenen

Instructies voor gebruik maken het gebruik van paracetamol-tabletten mogelijk als de thermometerwaarden bij het meten van de temperatuur hoger zijn dan 38-38,5 graden. Toelating is onderworpen aan de volgende regels:

  • eenmalige dosering - 500-1000 mg (maximaal twee tabletten);
  • drink het medicijn met veel water;
  • eet na de maaltijd, na een half uur;
  • cursus - maximaal 5 dagen;
  • er zijn niet meer dan 4 recepties per dag toegestaan ​​met tussenpozen van 4-6 uur.

Notitie! Voor patiënten bij wie de levercirrose is vastgesteld met een schending van de functionaliteit van het orgaan, dient de dosering door de arts te worden gekozen. Bovendien, met disfunctie van dit orgaan, is de halfwaardetijd van paracetamol 2 keer langer, waardoor de toxische belasting toeneemt.

Paracetamol-tabletten voor kinderen - instructies voor gebruik

Tabletten van 200 mg worden gebruikt voor kinderen in de aanwezigheid van dergelijke indicaties:

  • hyperthermie;
  • hoofdpijn;
  • spier- en gewrichtspijn;
  • kiespijn;
  • symptomen van SARS.

Volgens de gebruiksaanwijzing wordt de dosering van Paracetamol-tabletten voor kinderen individueel berekend volgens de formule. Er wordt rekening gehouden met factoren zoals leeftijdscategorie, lichaamsgewicht (10 mg / kg) en gezondheidsvoorwaarden:

  • zuigelingen tot 1 jaar oud - van 50 tot 100 mg;
  • tot drie jaar - 100 tot 150 mg;
  • tot 6 jaar - van 150 tot 200 mg;
  • van 6 tot 12 jaar - 200-400 mg.

Het medicijn wordt weggespoeld met water, ingenomen na een maaltijd. Voor zuigelingen en kinderen van voorschoolse leeftijd is het acceptabel om de tabletten in poeder te wrijven en een kleine hoeveelheid van een waterige oplossing met suiker te bereiden.

Paracetamol-tabletten op temperatuur

Bij verhoogde lichaamstemperatuur moet paracetamol worden ingenomen volgens de gebruiksaanwijzing:

  1. Drink alleen pillen bij 38 graden en hoger bij kinderen en vanaf 38,5 bij volwassenen.
  2. Tijd om opnieuw te gebruiken - minimaal 4-6 uur.
  3. Voor mensen met een leveraandoening, een pauze van minimaal 8 uur.
  4. Combineer medicatie niet met alcohol.
  5. Het is ten strengste verboden om het product te gebruiken in combinatie met andere geneesmiddelen op basis van paracetamol.

Na het innemen van de tabletten moet onderkoeling worden vermeden. Overmatige doses zijn onaanvaardbaar.

  • misselijkheid en overgeven;
  • buikpijn;
  • bleekheid;
  • verlies van eetlust;
  • nierkolieken;
  • Duizeligheid
  • bewustzijnsverlies.

Als symptomen van overdosering optreden, is dringende ontgifting van het lichaam in een ziekenhuisomgeving noodzakelijk. Met een lichte overschrijding van de norm kunt u de gevolgen elimineren door actieve kool te nemen.

Als paracetamol niet werkte, is het noodzakelijk om de artsen van de eerste hulp te bellen voor injectie van het complexe medicijn.

Paracetamol voor kinderen - instructies voor gebruik

Paracetamol is effectief bij symptomatische therapie, dus de benoeming van het medicijn annuleert het hoofdgerecht niet. Indicaties:

  • koorts;
  • pijnsyndroom (cariës, kinderziektes, hoofdpijn met spanning).

Het is onmogelijk om lange tijd paracetamol te gebruiken voor tandpijn en hoofdpijn, omdat het medicijn alleen de symptomen verwijdert, maar de onderliggende ziekte niet elimineert.
Met ARVI elimineert de inname van paracetamol niet alleen pijn en hyperthermie, maar verbetert het ook de algemene toestand.
Het medicijn wordt na de maaltijd (na 1-2 uur) ingenomen en met veel vloeistof weggespoeld. Als het voor een kind moeilijk is om een ​​pil door te slikken, kan deze worden verpletterd. Paracetamol in tabletvorm is toegestaan ​​voor kinderen vanaf 3 jaar:

  • 3-6 jaar - 100-200 mg per dosis;
  • 6-12 jaar oud - 200-400 mg.

Als het kind koorts heeft, kan het geneesmiddel 3-5 dagen worden ingenomen. Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden of verergeren.
Daarnaast worden in de kindergeneeskunde siroop, suspensie en zetpillen voor kinderen jonger dan 3 jaar gebruikt. Het koortswerende effect bij het nemen van siroop treedt veel sneller op en bij gebruik van kaarsen - langer.
Notitie! Voor zuigelingen wordt de dosering berekend afhankelijk van het gewicht: 10-15 mg werkzame stof per 1 kg lichaamsgewicht.
U kunt 3-4 keer per dag innemen met een interval van 4-6 uur.

Paracetamol babysiroop - instructies voor gebruik

Het geneesmiddel is verkrijgbaar in injectieflacons, bevat glucose en wordt daarom met voorzichtigheid gebruikt bij de behandeling van patiënten met diabetes mellitus. Concentratie op siroop - 120 mg van het actieve ingrediënt voor elke 5 ml.
Paracetamol siroop dosering voor kinderen

LeeftijdGewichtEnkele dosisMaximale dagelijkse dosis
2-3 maanden4 - 6 kg2,5 ml10 ml
3 tot 6 maanden6 - 8 kg4 ml16 ml
6 tot 12 maanden8 - 12 kg5 ml20 ml
12 jaar12-14 kg7 ml28 ml
23 jaar14-16 kg9 ml36 ml
36 jaar16-21 kg10 ml40 ml
6-9 jaar oud21 - 29 kg14 ml56 ml
9-12 jaar oud24-42 kg20 ml80 ml

Het is verboden de dosis te verhogen, omdat de negatieve gevolgen voor het lichaam van het kind mogelijk onomkeerbaar zijn.
Voor kinderen ouder dan 12 jaar wordt het medicijn in tabletten gebruikt.
Contra-indicaties voor het gebruik van siroop:

  • allergie voor de componenten van het medicijn;
  • Leverfalen;
  • leukopenie;
  • trombocytopenie.

Siroop wordt met voorzichtigheid gebruikt bij virale hepatitis en aangeboren hartafwijkingen..

Kinderopschorting Paracetamol - instructies voor gebruik

Voor jonge kinderen is het raadzaam om paracetamol als suspensie te gebruiken. Volgens de gebruiksaanwijzing wordt paracetamolsuspensie voor kinderen in dergelijke doses gebruikt:

  1. Tot 3 jaar - 0,5 maatschepje (2,5 ml).
  2. Van 3 tot 6 jaar - 5 ml.
  3. Kinderen ouder dan 6 jaar - 7,5-10 ml.

Het is belangrijk om een ​​interval van minimaal 4 uur aan te houden. Bij gebrek aan effectiviteit worden antispasmodica ingenomen met paracetamol. Door het nemen van de suspensie kunnen dergelijke ongewenste effecten optreden:

  • uitslag en jeuk;
  • misselijkheid;
  • braken
  • diarree;
  • darmkoliek;
  • verlies van eetlust;
  • duizeligheid.

In geval van overdosering is er een toename van de vermelde symptomen en het intoxicatiesyndroom. Het is noodzakelijk om de maag te spoelen en noodhulp te zoeken.

Gebruiksaanwijzing Paracetamol bij verkoudheid

Paracetamol maakt de symptomen van verkoudheid minder uitgesproken. Doseringen worden individueel berekend op basis van gewicht en de aanwezigheid van bijkomende ziekten. Voor elke kilo iemands gewicht, niet meer dan 10 mg. Bij leverfalen moet de dosis 2 keer worden verlaagd en moet het interval tussen de doses worden verhoogd. Gebruiksaanwijzing:

  • drink tabletten bij een temperatuur boven 38 graden;
  • niet meer dan 4 keer per dag;
  • het interval tussen doses - vanaf 4 uur;
  • maximale gebruiksduur - 5 dagen.

Als u paracetamol langer moet gebruiken, is het belangrijk om uw arts te raadplegen om de verhouding tussen mogelijk voordeel en risico te beoordelen.

Paracetamol 500 mg - instructies voor gebruik

Paracetamol 0,5 g tabletten elimineren effectief koude rillingen, lagere lichaamstemperatuur en hebben een uitgesproken analgetisch effect.
Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar krijgen elke 4 uur 500 tot 1000 mg voorgeschreven. De maximale dagelijkse dosis is 4000 mg.
Gebruik deze dosering indien nodig bij kinderen onder de 12 jaar, een enkele dosis wordt berekend op basis van het gewicht van het kind: maximaal 10 mg per kg lichaamsgewicht. U kunt de tablet vermalen en water toevoegen om het kind gemakkelijker te laten slikken. De dosering voor kinderen niet overschrijden, omdat dit een negatieve invloed heeft op het lichaam van het kind.

De houdbaarheid van het product is niet meer dan 3 jaar vanaf de uitgiftedatum. Het is gevaarlijk om tabletten te gebruiken als ze buiten de blisterverpakking zijn bewaard of als de houdbaarheidstermijn is verstreken.

  • niet combineren met ethanol vanwege het risico op schade aan de alvleesklier;
  • neem niet met barbituraten (corvalol, barbovat);
  • duurt niet langer dan 5 dagen vanwege het risico op bloeding.

Als symptomen van intolerantie optreden na inname van het medicijn, moet u een arts bellen. Het risico op leverschade bij overdosering neemt toe wanneer het wordt ingenomen met andere hepatotoxische stoffen.

Paracetamol 200 mg - instructies voor gebruik

Tabletten met een dosering van 200 mg worden een uur na een maaltijd ingenomen en in grote hoeveelheden met vloeistof weggespoeld. Voor symptomatische behandeling wordt het volgens dit schema gebruikt:

  • dagelijkse dosis - niet hoger dan 5 g;
  • aanbevolen dosering - van 2 tabletten in 1 dosis;
  • gebruiksfrequentie - 3-4 keer per dag.

Op de derde dag van gebruik is het noodzakelijk om de dosering te verlagen of om een ​​langere tijdsperiode tussen gebruikshandelingen in te stellen. Na 4 dagen moet paracetamol worden stopgezet vanwege het risico op ongewenste complicaties.

Paracetamol 200 - instructies voor gebruik voor kinderen

Het medicijn met een dosering van 200 mg is bedoeld voor kinderen. Instructies voor het gebruik van paracetamol voor kinderen:

  • Kinderen vanaf 3 jaar - 1/2 of 1/4 tabletten elke 4-5 uur;
  • Kinderen vanaf 6 jaar - 1/2 of een hele tablet met dezelfde frequentie.

Kinderen ouder dan 12 jaar nemen paracetamol 500 mg 1 tablet of 2,5 tabletten van het medicijn met een concentratie van 200 mg. Gebruiksaanwijzingen:

  • warmte;
  • pijnsyndroom;
  • spierpijn;
  • migraine;
  • kiespijn.

Paracetamol 200 mg is gecontra-indiceerd in geval van individuele intolerantie en leverdisfunctie. Voorzichtig gebruikt bij patiënten met aandoeningen van het hematopoëtische systeem..

Zetpillen Paracetamol - instructies voor gebruik

Zetpillen op basis van paracetamol worden gebruikt in de kindergeneeskunde. Dosering van paracetamol-zetpil voor kinderen, rekening houdend met leeftijdsverschillen.

LeeftijdGewichtEnkele dosis (mg)
3-12 maanden6-8 kg60-125
1-5 jaar8-16 kg125-250
5-12 jaar oud16-32 kg250-500
ouder dan 12 jaarMeer dan 60 kg500-1000

Voer zetpillen niet meer dan 4 keer per dag in met een interval van 4-6 uur.

U moet kaarsen gebruiken in dergelijke omstandigheden:

  • temperatuur vanaf 38 graden;
  • kinderziektes;
  • hoofdpijn.

Kaarsen moeten op een koele plaats worden bewaard, verwarm voor gebruik de individuele verpakking in uw hand. Wijze van aanbrengen - open de plastic verpakking en plaats deze in de anus.

Belangrijk! Als de lichaamstemperatuur van het kind hoger is dan 39,5 graden, is het gevaarlijk om kaarsen te gebruiken! In dit stadium zijn bloedvaten krampachtig als gevolg van snelle centralisatie van de bloedcirculatie. Daarom worden de actieve componenten van het product niet opgenomen!

Paracetamol MS - instructies voor gebruik

Paracetamol MS - tabletten van het Russische farmaceutische bedrijf Medisorb. Het medicijn bevat paracetamol en extra ingrediënten - talk, zetmeel, stearinezuur. Bij het gebruik van het product moet men zich strikt houden aan de aanbevelingen van de arts en de aanbevolen cursusduur niet overschrijden. Contra-indicaties:

  • bloedziekten;
  • een darm- of maagzweer;
  • overgevoeligheid;
  • leverfunctiestoornis.

Bij gelijktijdig gebruik met diuretica zal de effectiviteit van deze laatste met 50-70% afnemen. Gebruiksaanwijzingen:

  • migraine;
  • spierpijn;
  • hyperthermie;
  • gewrichts- en spierpijn;
  • menstruatiekrampen.
  • drink 1-2 tabletten tegelijk;
  • wacht minimaal 4 uur tot de volgende afspraak;
  • optimale cursusduur - 5-7 dagen.

Voor menstruatiepijn is het verboden te gebruiken bij verminderde bloedstolling vanwege het risico op bloeding.

Paracetamol UBF - instructies voor gebruik

Uralbiopharm is een Russisch bedrijf dat zich bezighoudt met de productie van Paracetamol UBF. Verkrijgbaar in een dosering van 200 mg - voor kinderen vanaf 6 jaar en 500 mg - voor volwassenen. Toepassingsregels:

  • drink 1-2 tabletten niet op een lege maag;
  • niet meer dan vier keer per dag;
  • drink veel vloeistoffen.

Indicaties voor gebruik zijn pijnen van verschillende etiologieën en koorts. Contra-indicaties - leverfalen. Bijwerkingen:

  • buikpijn;
  • misselijkheid;
  • uitslag en jeuk;
  • bloeden
  • duizeligheid.

Het medicijn mag niet worden ingenomen na het drinken van alcohol. Gevaarlijke combinatie van fondsen met barbituraten. Cafeïne maakt het effect van paracetamol meer uitgesproken, maar verhoogt tegelijkertijd de toxische belasting van de lever.

Paracetamol Extratab - instructies voor gebruik

Paracetamol Extratab-tabletten bevatten bovendien ascorbinezuur in een concentratie van 150 mg. De aanwezigheid van vitamine C verhoogt de effectiviteit van de remedie tegen verkoudheid. Gebruiksvoorwaarden:

  • drink 1 uur na het eten;
  • neem niet met alcohol en hepatotoxische drugs;
  • neem niet met niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen.

Gecontra-indiceerd bij maagzweren, intolerantie voor ingrediënten, acute cirrose en hepatitis.

Paracetamol mg - instructies voor gebruik

Afhankelijk van de concentratie van het hoofdbestanddeel in het geselecteerde preparaat, verschillen de regels voor het gebruik ervan. Dosisberekeningsformule: lichaamsgewicht vermenigvuldigd met 10 mg. Als een kind bijvoorbeeld 12 kg weegt, mag de maximale enkelvoudige dosis niet hoger zijn dan 120 mg (een eetlepel siroop).

Voor volwassenen is het maximaal toegestane tegelijkertijd drinken van 1000 mg. Bij onmiddellijke inname kan 5 g paracetamol onomkeerbare effecten op het lichaam ontwikkelen..

Wat Paracetamol helpt?

Effectief in dergelijke omstandigheden:

  • koorts, koude rillingen;
  • koorts;
  • pijn in het lichaam;
  • menstruatiekrampen;
  • spierpijn;
  • gewrichtspijn;
  • migraine;
  • hoofdpijn en kiespijn;
  • intoxicatiesyndroom bij acute luchtweginfecties en acute respiratoire virale infecties.

De effectiviteit van het medicijn kan worden verminderd als gevolg van een onjuiste dosisberekening.

Paracetamol - prijs

De kosten van een medicijn met zo'n handelsnaam zijn vele malen lager dan die van geïmporteerde analogen. Tabel gemiddelde prijs.

DoseringsvormPrijs voor RuslandPrijs voor Oekraïne
500 mg tabletten, nr.1035 roebel13 hryvnia
Tabletten 200 mg, nr.1030 roebel11 hryvnia
Kaarsen 10 stuks80 roebel25 hryvnia
Siroop70 roebel22 hryvnia

Paracetamol - analogen - instructies voor gebruik, prijs, beoordelingen

In geval van intolerantie voor de stoffen die het geneesmiddel bevat, worden analogen geselecteerd met andere componenten. Prijs kan per fabrikant verschillen..

Titelgemiddelde prijs
Nimesulidepillen - 288 roebel.
Ibuprofencapsules - 107 roebel, tabletten - 101 roebel.
Ibufensiroop - 118 roebel.
Efferalganbruistabletten - 209 roebel, siroop - 93 roebel, kaarsen - 540 roebel.

Nimesulide

Het medicijn wordt gebruikt voor symptomatische therapie, vermindert pijn en ernstig ontstekingsproces. Het is voorgeschreven voor:

  • spierpijn;
  • kiespijn en hoofdpijn;
  • osteoartrose;
  • artralgie;
  • bursitis;
  • artritis.

Neem 2 maal daags 1 tablet na de maaltijd met water.
Het medicijn wordt niet aanbevolen voor kinderen onder de 12 jaar. Bovendien worden de volgende contra-indicaties vermeld in de nimesulide-instructies:

  • overgevoeligheid;
  • bronchiale astma;
  • alcohol gebruik;
  • griep symptomen
  • hart- en nierfalen;
  • gastro-intestinale problemen;
  • zwangerschap en hepatitis B.

Ibuprofen

Het wordt gebruikt als verdovingsmiddel voor:

  • postoperatieve pijn;
  • migraine;
  • verstuiking;
  • rugpijn;
  • behandeling van reumatoïde artritis;
  • ontsteking van de membranen van het gewricht;
  • spondylitis ankylopoetica.

Neem het medicijn tussen de maaltijden door. Volwassenen krijgen 3-4 tabletten 3-4 keer per dag voorgeschreven. De maximale enkelvoudige dosis is 4 tabletten, de maximale dagelijkse dosis is 12 tabletten.
Voor kinderen ouder dan 12 jaar is de therapeutische dosis 1-2 tabletten na 4-6 uur, maximaal 5 tabletten per dag.
Kinderen onder de 12 jaar krijgen een suspensie van ibuprofen te zien. De dosering is driemaal daags 5-15 ml.

Ibufen

Het product is gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan 6 maanden en met een gewicht van minder dan 7 kg. Voor kinderen van 6-12 maanden wordt het medicijn alleen gegeven zoals voorgeschreven door een arts.
Het koortswerende effect treedt op na 30 minuten. Herhaald gebruik van Ibufen is mogelijk na 6-8 uur. Dosering van Ibufen-suspensie voor kinderen:

  • 6-12 maanden - 2,5 ml 3 keer;
  • 1-3 jaar - 2,5 ml 3-4 keer;
  • 3-6 jaar - 5 ml 3 keer;
  • 6-9 jaar - 5 ml 4 keer;
  • 9-12 jaar - 10 ml 3 keer;
  • Ouder dan 12 jaar - 10 ml 4 keer.

Voor volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar zijn Ibufen Ultra-capsules geïndiceerd. Het medicijn heeft een analgetisch effect na 10 minuten en antipyretisch - na 30. Neem 3-4 maal daags 1 capsule met een interval van minimaal 6 uur. De capsule kan niet worden gekauwd, het vermindert het effect van het medicijn.
Ibufen is geïndiceerd voor:

  • verkoudheid (ARVI, griep)
  • KNO-ziekten (tonsillitis, oorpijn);
  • koorts na preventieve vaccinaties;
  • kiespijn en tandjes krijgen;
  • spier- en gewrichtspijn;
  • hoofdpijn (migraine).

Efferalgan

Het medicijn is verkrijgbaar in de vorm van bruistabletten, siroop en rectale zetpillen..
Efferalgan-tabletten worden niet gebruikt:

  • met alcoholisme;
  • in het 1e en 3e trimester van de zwangerschap en met HB;
  • patiënten onder de 15 jaar en met een gewicht van minder dan 50 kg;
  • met overgevoeligheid voor de werkzame stof.

Los voor gebruik 1-2 tabletten op in een glas water (200 ml). Houd een interval tussen doses van minimaal 4 uur aan. De maximale dosis per dag - 8 stuks.
Een enkele dosis Efferalgan voor kinderen wordt berekend rekening houdend met het gewicht van het kind: 10-15 mg per kg gewicht. De maximale dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg / kg van het gewicht van het kind. Het interval tussen doses - 4-6 uur.
Zetpillen worden rectaal gebruikt. Een enkele dosis is:

  • kinderen tot 3 maanden - 10 mg per kg
  • kinderen van 3-12 maanden 60-120 mg;
  • kinderen van 1-5 jaar oud - 120-150 mg;
  • kinderen van 6-12 jaar oud - 250-500 mg;
  • volwassenen en jongeren met een gewicht van meer dan 60 kg - 500 mg.

Notitie! Zetpillen en siroop zijn gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan 1 maand.

Paracetamol (500 mg)

Handleiding

  • Russisch
  • қазақша

Handelsnaam

Internationale niet-eigendomsnaam

Doseringsvorm

500 mg tabletten

Structuur

Een tablet bevat

hulpstoffen: gelatine, aardappelzetmeel, talk, glycerine, calciumstearaat en kristalsuiker.

Omschrijving

Tabletten zijn rond van vorm, met een cilindrisch oppervlak en een schuine rand, wit of wit met een romige of roze tint, met een risico aan één kant.

Farmacotherapeutische groep

Pijnstillers. Pijnstillers, antipyretica, anderen. Anilides. Paracetamol.

ATX-code N02BE01

Farmacologische eigenschappen

Farmacokinetiek

Bij orale inname wordt paracetamol snel en bijna volledig geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal. De maximale concentratie in het bloed wordt na 0,5-2 uur bereikt. Paracetamol wordt snel en gelijkmatig door het lichaam verdeeld. Plasma-eiwitten binden 10-15% van de ingenomen dosis. De waarden van het distributievolume en de biologische beschikbaarheid bij kinderen en volwassenen zijn niet significant verschillend. Het medicijn passeert de placentabarrière. Minder dan 1% van de ingenomen dosis gaat over in de moedermelk van moeders die borstvoeding geven. Paracetamol wordt gemetaboliseerd door microsomale leverenzymen, ongeveer 80% vormt conjugaten met glucuronzuur en sulfaten, tot 17% ondergaat hydroxylering met de vorming van actieve metabolieten die conjugeren met glutathion.

Bij een overdosis of een tekort aan glutathion kunnen deze metabolieten hepatocytnecrose veroorzaken. De halfwaardetijd van paracetamol is 1,5-2,5 uur. Het kan toenemen bij patiënten met een ernstig verminderde leverfunctie en bij oudere patiënten. 24 uur na inname van 85-90% paracetamol uitgescheiden in de urine in de vorm van glucuroniden en sulfaten, en 3% onveranderd. Bij kinderen onder de 10-12 jaar is de vorming van conjugaten met sulfaten de belangrijkste metabole route en uitscheiding van paracetamol. De kans op hepatotoxisch effect bij kinderen is lager dan bij volwassenen.

Andere farmacokinetische parameters van volwassenen en kinderen verschillen niet.

Farmacodynamica

Niet-verdovende pijnstiller. Het heeft antipyretische en pijnstillende effecten. Het medicijn blokkeert cyclo-oxygenase in het centrale zenuwstelsel en beïnvloedt de pijncentra en thermoregulatie. Verlies van lichaamswarmte tijdens koortsstoornissen neemt toe als gevolg van vaatverwijding en verhoogde perifere bloedstroom. In ontstoken weefsels neutraliseren cellulaire peroxidasen het effect van paracetamol op cyclo-oxygenase, wat de vrijwel volledige afwezigheid van het ontstekingsremmende effect van het medicijn verklaart.

Gebruiksaanwijzingen

infectieziekten en ontstekingsziekten die gepaard gaan met koorts (acute luchtweginfecties, griep, infecties bij kinderen, reacties na vaccinatie)

pijnsyndroom van milde tot matige intensiteit van verschillende oorsprong, waaronder hoofdpijn, kiespijn, neuralgie, algomenorroe, pijn door verwondingen, brandwonden, spierpijn.

Dosering en administratie

Volwassenen en kinderen ouder dan 15 jaar, een enkele orale dosis van 500 mg; de maximale enkelvoudige dosis is 1000 mg. De maximale dagelijkse dosis is 4000 mg.

Kinderen van 6 tot 9 jaar (met een lichaamsgewicht van 22-30 kg: een enkele dosis is afhankelijk van het lichaamsgewicht van het kind en is 250 mg, de maximale dagelijkse dosis is 1000-1500 mg; van 9-12 jaar (lichaamsgewicht tot 40 kg) een enkele dosis 500 mg, de maximale dagelijkse dosis van 2000 mg; ouder dan 12 jaar (met een gewicht van meer dan 40 kg) een enkele dosis van 500 mg, de maximale dagelijkse dosis van 2000-4000 mg.

Het aanbevolen interval tussen de doses van het medicijn is 6-8 uur (minimaal 4 uur).

De behandelingsduur is niet meer dan 3 dagen als antipyreticum en niet meer dan 5 dagen als verdovingsmiddel.

De arts beslist of de behandeling met het geneesmiddel moet worden voortgezet.

Bijwerkingen

van het spijsverteringssysteem: misselijkheid, braken, buikpijn,

zelden bij langdurig gebruik - verminderde leverfunctie

allergische reacties: huiduitslag, urticaria, angio-oedeem, Quincke-oedeem, Lyell-syndroom

via de urinewegen: zelden bij langdurig gebruik, verminderde nierfunctie

uit het hematopoëtische systeem: zelden bij langdurig gebruik, bloedarmoede, agranulocytose, trombocytopenie.

Als er bijwerkingen optreden, stop dan met het gebruik van het medicijn en raadpleeg een arts.

Contra-indicaties

overgevoeligheid voor paracetamol en andere componenten van het medicijn

ernstig verminderde lever- en nierfunctie

bloedziekten, waaronder bloedarmoede

glucose-6-fosfaatdehydrogenase-enzymdeficiëntie

zwangerschap en borstvoeding

kinderen onder de 6 jaar.

Interacties tussen geneesmiddelen

Terwijl de patiënt andere medicijnen gebruikt, moet u uw arts raadplegen. Cafeïne kan het analgetische effect van paracetamol versterken. Paracetamol kan het effect van indirecte anticoagulantia, coumarinederivaten, indool versterken. Wanneer het wordt voorgeschreven in hoge therapeutische doses en tegelijkertijd antihistaminica, glucocorticoïden, rifampicine, fenobarbital, ethacrinezuur, alcohol wordt ingenomen, wordt het hepatotoxische effect versterkt. Bij gebruik van colestyramine gedurende minder dan 1 uur na inname van paracetamol is een afname van de absorptie van deze laatste mogelijk en bij gebruik van metoclopramide is een toename van de adsorptie mogelijk. Barbituraten verminderen de antipyretische activiteit. Niet gebruiken met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten. Bij gelijktijdige toediening met salicylaten neemt het risico op nefrotoxiciteit aanzienlijk toe. Paracetamol versterkt de werking van krampstillers.

speciale instructies

Het wordt met voorzichtigheid voorgeschreven aan patiënten met een verminderde lever- en nierfunctie, met het Gilbert-syndroom, met goedaardige hyperbilirubinemie en aan oudere patiënten. Het risico op het ontwikkelen van beschadigde lever neemt toe bij patiënten met alcoholische hepatosis.

Verstoort de prestaties van laboratoriumtests voor de kwantificering van glucose en urinezuur in plasma.

Bij langdurig gebruik van het medicijn is het noodzakelijk om het beeld van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te beheersen.

Paracetamol is een methemoglobinevormer.

Als er bijwerkingen optreden, stop dan met het gebruik van het medicijn.

Zwangerschap en borstvoeding

Als het nodig is om het medicijn tijdens borstvoeding te gebruiken, moet de borstvoeding worden gestopt.

Kenmerken van invloed op het vermogen om voertuigen en mechanismen te besturen.

De kwestie van de mogelijkheid om deel te nemen aan potentieel gevaarlijke activiteiten die meer aandacht en snelheid van psychomotorische reacties vereisen, mag pas worden beslist na beoordeling van de individuele reactie van de patiënt op het medicijn.

Overdosis

Symptomen: bleekheid van de huid, zweten, duizeligheid, gebrek aan eetlust, misselijkheid, braken, buikpijn, verhoogde activiteit van leverenzymen, een toename van de protrombinetijd, later manifesteert zich pijn in de leverstreek. In ernstige gevallen ontwikkelen zich leverfalen, coma en encefalopathie, tinnitus, oligurie, collaps, treden convulsies op.

Behandeling: maagspoeling, zoute laxeermiddelen, toediening van enterosorbentia, orale toediening van methionine 8-9 uur na een overdosis en N-acetylcysteïne 12 uur later De behoefte aan aanvullende therapeutische maatregelen (verdere toediening van methionine, intraveneuze toediening van acetylcysteïne) wordt bepaald afhankelijk van de concentratie van paracetamol in het bloed, evenals de tijd die is verstreken na toediening.

Formulier en verpakking vrijgeven

10 tabletten worden in blisterverpakkingen geplaatst van een film van polyvinylchloride of vergelijkbaar geïmporteerd en met aluminiumfolie bedrukt gelakt of vergelijkbaar geïmporteerd.

Primaire verpakking samen met het juiste aantal instructies voor medisch gebruik in de staat en Russische talen worden in een doos met golfkarton of vergelijkbaar geïmporteerd.

Opslag condities

Bewaar op een droge, donkere plaats bij een temperatuur van niet hoger dan 25 ºС.

Buiten het bereik van kinderen bewaren!

Houdbaarheid

Niet gebruiken na de vervaldatum.

Apotheek Vakantievoorwaarden

Fabrikant

Pavlodar Pharmaceutical Plant LLP

Kazachstan, Pavlodar, 140011, st. Kamzina, 33

Packer

Pavlodar Pharmaceutical Plant LLP.

Kazachstan, Pavlodar, 140011, st. Kamzina, 33.

Kentekenhouder

Pavlodar Pharmaceutical Plant LLP, Kazachstan

Het adres van de organisatie die claims van consumenten over de kwaliteit van producten (goederen) in de Republiek Kazachstan accepteert