Andere vormen van vrijgave:

"Paracetamol": compositie

Het medicijn wordt gesynthetiseerd uit aniline, behoort tot de groep van aniliden, verlaagt de temperatuur, verlicht pijn. Het is een niet-steroïde analgeticum en staat op de lijst van essentiële geneesmiddelen van de WHO. Pharmstandard-pillen zijn in vaste vorm en wegen 500 mg van het actieve ingrediënt. Verkrijgbaar in blisterverpakkingen van 10 per doos..

Hoe beïnvloedt het het lichaam? (Farmacodynamica)

Het hoofdbestanddeel voorkomt de vorming in het lichaam van specifieke stoffen die elke ziekte vergezellen, prostaglandinen. Prostaglandinen werken op pijnreceptoren en verhogen hun gevoeligheid voor histamine en bradykidine. Als er weinig prostaglandinen zijn, zijn de impulsen erger, voelt een persoon geen pijn of voelt hij zich minder. Bovendien zorgen prostaglandinen ervoor dat het thermoregulatiecentrum, dat zich in de hypothalamus bevindt, de lichaamstemperatuur verhoogt. De actieve stof vermindert dit effect, terwijl het de warmteoverdracht verbetert en het lichaam helpt af te koelen tot normale temperaturen. Het medicijn zelf geneest geen enkele ziekte. Het vermindert simpelweg de ernst van de symptomen die gepaard gaan met verkoudheid, een verergering van chronische pathologie en het ontstekingsproces. Het effect van het medicijn verbetert de inname van cafeïne, vermindert rifampicine, barbituraten, alcohol en verlengt ook de werking van bloedverdunnende medicijnen.

Gebruiksaanwijzingen:

  • pijn van welke oorsprong dan ook: kiespijn, hoofdpijn, gewrichtspijn en tijdens de menstruatie, andere;
  • verhoogde temperatuur boven 38 ° C tijdens acute infectieziekten of verergering van chronische pathologie;
  • met allergieën voor aspirine,
  • bronchiale astma.

Contra-indicaties

  • zwanger tijdens het eerste trimester;
  • alcoholisten;
  • met leverfalen, nieren;
  • met bloedarmoede;
  • met individuele intolerantie voor de componenten;
  • kinderen van de eerste drie levensmaanden.

Bijwerkingen

Bij langdurige, ongecontroleerde behandeling kunnen bijwerkingen optreden in de vorm van:

  • misselijkheid braken,
  • Bloedarmoede
  • aritmieën;
  • verminderde lever- en nierfunctie;
  • methemoglobinemie (het verschijnen in rode bloedcellen van meer dan 1% hemoglobine, niet in staat zuurstof te vervoeren);
  • pancreatitis.

Om complicaties of bijwerkingen te voorkomen volgens de instructies voor het gebruik van paracetamol-tabletten bij volwassenen, wordt aanbevolen om deze niet meer dan drie dagen achter elkaar in te nemen. Raadpleeg een arts als er geen symptoomverlichting is..

"Paracetamol": instructies voor gebruik (tabletten voor volwassenen)

Drink zo nodig medicijnen in aanwezigheid van koorts, acute pijn. Het is niet monotherapeutisch en wordt alleen gebruikt om de symptomen van verkoudheid en andere ziekten te verlichten. U kunt op elk moment een grote hoeveelheid water innemen (tot 200 ml). De toegestane toedieningsfrequentie is maximaal 4 keer per dag, niet meer dan 4 gram per dag. Het interval tussen twee doses tabletten moet 4 tot 6 uur zijn.

Hoeveel kan ik Paracetamol per dag drinken voor een volwassene?

Farmaceutische bedrijven produceren het medicijn in tabletten tot 200 mg (een dosering van 0,5 gram is uiterst zeldzaam). Met betrekking tot de vraag hoeveel paracetamol per dag voor een volwassene kan worden gedronken, raadt Mashkovsky aan dat volwassenen 0,2 g per keer nemen volgens de binnenlandse farmacologische gids. De Vidal Pharmaceutical Guide beveelt een dosis voor volwassenen van 0,5 gram aan. De praktijk leert dat de laatste optie het meest acceptabel en veilig is. Overdag kan een volwassene 4 gram van het medicijn innemen zonder de gezondheid te schaden.

"Paracetamol": dosering (voor volwassenen)

  • Voor volwassenen met een gewicht tot 80 kg is een enkele dosis van 500 mg voldoende.
  • Bij afwezigheid van het noodzakelijke effect, kan de dosis worden verhoogd tot 750 - 1000 mg per dosis.
  • Met een gewicht van meer dan 80 kg is de toegestane dosering paracetamol voor volwassenen 1 gram.
  • Als het nemen van elke 4 uur 1 gram van het actieve ingrediënt niet helpt, raadpleeg dan een arts.

"Paracetamol": prijs (tabletten)

De kosten in verschillende apotheken verschillen enigszins: de marge voor dit medicijn wordt beperkt door de staat. Zonder doktersrecept kan een dosering van 0,2 gram van 10 tabletten worden gekocht in online apotheken:

  • RU - 3 roebel;
  • Eurofarm - 4,10 roebel;
  • Dialoog - 5 roebel;
  • Maxavit - 5,30 roebel;
  • Apotheek - 5,20 roebel.

"Paracetamol": goedkopere analogen

Dit medicijn heeft geen goedkope analogen. U kunt het geneesmiddel vervangen door analogen op basis van dezelfde werkzame stof, geproduceerd in tabletvorm:

Citramon - tabletten vervaardigd door Pharmstandard, die naast het actieve bestanddeel de antipyretische en analgetische effecten van paracetamol versterken. Prijs - vanaf 9 roebel.

Coficil-plus is een farmaceutisch preparaat in tabletvorm vervaardigd door Uralbiopharm. Het heeft een pijnstillend en koortswerend effect door de toevoeging van acetylsalicylzuur en cafeïne aan de compositie. Prijs - vanaf 12 roebel.

Askofen-P is een geneesmiddel van Russische farmaceutische productie, dat naast het hoofdbestanddeel cafeïne en acetylsalicylzuur bevat. Het is een effectief analgeticum en heeft een psychostimulerend, ontstekingsremmend en koortswerend effect. Prijs - 29 roebel

Pentalgin is een huiselijk medicijn, met toevoeging van drotaverine, cafeïne en andere componenten. Het heeft een effectief analgetisch, antipyretisch en ontstekingsremmend effect. Prijs - 74 roebel.

Panadol is een Frans tabletpreparaat met pijnstillende en koortswerende effecten. Het wordt gebruikt voor infectieuze inflammatoire en virale ziekten. Prijs - 41 roebel.

Paracetamol: beoordelingen

Ik gebruik deze pillen al heel lang, ongeveer twintig jaar. Hij zit altijd in mijn tas. De belangrijkste voordelen zijn kosten en efficiëntie. Nu bieden ze in apotheken constant medicijnen aan die meerdere keren duurder zijn, hoewel hetzelfde bestanddeel dezelfde paracetamol is. Het verlaagt perfect de temperatuur, zonder bijwerkingen en slaappillen. Tijdens mijn zwangerschap schreef de arts voor om deze pillen tegen hoofdpijn te slikken, hoewel ik daarvoor andere pillen gebruikte. Hoofdpijn, na inname van het medicijn, verdwijnt letterlijk in 10-15 minuten. De verpakking bevat verschillende blisters, het is erg handig om mee te nemen.

Al jaren probeer ik mezelf te beschermen tegen het nemen van drugs. Voor mij is het beste medicijn rust, vrede en een goede nachtrust. En alleen in dringende gevallen, wanneer de temperatuur extreem hoog is, sta ik mezelf toe om een ​​paracetamol-tablet in te nemen. Ik ben het met eerdere sprekers eens dat het een betaalbare en eenvoudige tool is met een uniek effect. De meeste koortswerende medicijnen kunnen de temperatuur drastisch verlagen en het lichaam ervaart hierdoor extra stress. In dit geval zullen deze tabletten perfect helpen, zonder het lichaam te schaden..

Paracetamol voor kinderen

Paracetamol wordt voorgeschreven aan kinderen bij verhoogde temperaturen als antipyreticum. Ook wordt dit medicijn gebruikt voor hoofdpijn en kiespijn bij kinderen van verschillende leeftijden. Onder voorbehoud van de regels voor toelating en leeftijdsdosering wordt paracetamol beschouwd als een redelijk veilig geneesmiddel voor kinderen..

Maar moeders moeten voorzichtig zijn bij het doseren van dit medicijn en letten op de dosering die op de verpakking staat aangegeven. Soms kunnen twee identiek uitziende paracetamolverpakkingen een verschillende hoeveelheid werkzame stof in de samenstelling hebben. Dit artikel bevat dosistabellen voor paracetamol naar gewicht, leeftijd en specifieke medicijnen..


Welke paracetamol te kiezen voor kinderen tot een jaar

Hierbij speelt de leeftijd van het kind een belangrijke rol. Afhankelijk van de leeftijd schrijft de arts paracetamol voor in verschillende vormen (siroop, zetpillen of tabletten).

Paracetamol voor kinderen van 1 tot 3 maanden

Op zo'n kleine leeftijd krijgen kinderen paracetamol voorgeschreven in zetpillen, omdat deze vorm als de veiligste wordt beschouwd. Dosering van kaarsen 50 mg. Het maximale aantal kaarsen dat u per dag kunt plaatsen is 3 stuks. De tijd waarna je kaarsen 4-6 uur kunt zetten. Kaarsen met Paracetamol Cefecon D.

BELANGRIJK! De totale hoeveelheid paracetamol die een kind per dag inneemt, mag niet meer bedragen dan 60 mg per 1 kilogram babygewicht.

Paracetamol voor kinderen van 3 maanden tot 1 jaar

Breng voor deze leeftijd kaarsen aan met paracetamol in een dosering van 100 mg of siroop in een dosering van 60-120 mg (2,5-5 ml in een maatlepel). Medicijnen worden gegeven met tussenpozen van minimaal vier uur 3-4 keer per dag.

Paracetamol in deze vorm en dosering is te vinden onder verschillende handelsnamen (cefecone, panadol, efferalgan).

BELANGRIJK! Let altijd op de dosering die op de verpakking staat aangegeven! Het hangt af van hoeveel ml siroop de baby moet krijgen.

Paracetamol voor kinderen van deze fabrikant bevat 120 mg per 5 ml van het medicijn. Daarom is 2,5 ml = 60 mg en 5 ml = 120 mg.

Let op de hoeveelheid paracetamol in efferalgan 30 mg per 1 ml van het medicijn. Dus in 5 ml zal er al 150 mg van de werkzame stof zijn. En dit is de dosering voor kinderen ouder dan een jaar. Van 3 tot 6 maanden krijgt een baby 3 ml voorgeschreven en van 6 maanden tot een jaar 4 ml.


Paracetamol voor kinderen op siroop 120 mg / 5 ml of Panadol vanaf 3 maanden tot 12 jaar tafel

Paracetamol voor kinderen op de siroop "Efferalgan" 30 mg / ml vanaf 3 maanden tot 12 jaar tafel

Paracetamol bij kinderen bij kaarslicht Cefecon D van 1 maand tot 12 jaar tafel

Zetpillen met paracetamol - "Panadol" zijn verkrijgbaar in twee doseringen van 125 mg vanaf 6 maanden en 250 mg vanaf 3 jaar. Efferalgan in kaarsen van 80 mg voor kinderen van 3 tot 5 maanden, 125 mg van 6 maanden tot 3 jaar en 250 mg van 5 tot 10 jaar.

Op welke leeftijd kunnen paracetamol-tabletten aan kinderen worden gegeven?

Kinderen kunnen vanaf een leeftijd van meer dan drie jaar paracetamol geven in tabletten van 200 mg. Voor een kind is het echter beter om een ​​babyvorm te kiezen in de vorm van siroop, suspensie of zetpillen.

Voor sommige baby's is het zelfs na drie jaar moeilijk om zelfs een geplette tablet door te slikken. Omdat de kruimels van het medicijn aan het mondslijmvlies blijven kleven, kunnen ze een propreflex veroorzaken. En natuurlijk is de smaak van de pil vreselijk. Maar soms komt het voor dat moeder alleen pillen bij de hand heeft en dat er geen manier is om naar de apotheek te rennen.

Voordat u een jong kind paracetamol in een tablet geeft, moet u het malen en verdunnen in water.

Paracetamol voor kinderen dosering in tabletten van 3 tot 12 jaar

BELANGRIJK! Kinderen van dezelfde leeftijd kunnen anders wegen! Daarom is het beter om de dosis op gewicht te berekenen. Om dit te doen, vermenigvuldigt u het gewicht van het kind in kilogram met 10 en krijgt u het aantal milligram geneesmiddel dat in 1 dosis kan worden gegeven.

VOORBEELD: Als een kind 20 kg weegt, dan een enkele dosering (20 * 10 = 200) 200 mg.

De dagelijkse hoeveelheid paracetamol mag niet meer zijn dan 60 mg van het medicijn per 1 kg van het gewicht van het kind. Als een kind 15 kilogram weegt, kan maximaal 24 uur (60 * 15 = 900 mg) 4 tabletten worden gegeven. Het maximale aantal maaltijden per dag mag niet meer zijn dan vier.

Neem het medicijn een uur of twee na het eten. Paracetamol begint 30-60 minuten na toediening te werken.

BELANGRIJK! Als de temperatuurstijging na meer dan drie dagen paracetamol niet stopt, bel dan opnieuw met uw arts!

Wanneer paracetamol is gecontra-indiceerd bij kinderen

  • Individuele intolerantie
  • Verminderde lever- of nierfunctie
  • Sucrose / isomaltase-deficiëntie, fructose-intolerantie, glucose-galactose malabsorptie.

Haalbare bijwerkingen

  • Allergische reactie
  • Diarree, buikpijn, misselijkheid, braken.
  • Langdurig gebruik kan toxische effecten hebben op de lever en de nieren.

Paracetamol-vergiftiging

Als het gebeurt dat uw kind een grotere hoeveelheid paracetamol heeft ingenomen dan de leeftijdsnorm, moet u dringend naar een arts. Zelfs als er geen vergiftigingsverschijnselen zijn, bestaat er een mogelijkheid van leverfalen.

BELANGRIJK! Bij paracetamolvergiftiging is er een latente periode dat er geen symptomen zijn.

Symptomen van acute paracetamolvergiftiging

De eerste vergiftigingsverschijnselen kunnen na 2-24 uur optreden.

  1. Misselijkheid, braken en buikpijn
  2. Zwakte, slaperigheid, gebrek aan eetlust
  3. Duizeligheid en bewustzijnsverlies

Paracetamol kan aan kinderen worden gegeven. Maar het is noodzakelijk om rekening te houden met het gewicht en de lengte van het kind en zorg ervoor dat u een kinderarts raadpleegt.

Paracetamol (Paracetamol)

De eigenaar van het kentekenbewijs:

Doseringsvorm

reg. Nr.: LSR-000062 van 05/10/07 - van kracht
Paracetamol

Vorm, verpakking en samenstelling van het medicijn Paracetamol vrijgeven

Tabletten1 tabblad.
paracetamol200 mg

10 stuks. - blisterverpakkingen (1) - kartonnen verpakkingen.
10 stuks. - blisterverpakkingen (2) - kartonnen verpakkingen.
10 stuks. - blisterverpakkingen (3) - kartonnen verpakkingen.
10 stuks. - blisterverpakkingen (1000) - kartonnen dozen.
10 stuks. - packs zonder celcontour.
10 stuks. - verpakkingen zonder celcontour (1) - verpakkingen van karton.
10 stuks. - verpakkingen zonder celcontour (2) - verpakkingen van karton.
10 stuks. - verpakkingen zonder celcontour (3) - verpakkingen van karton.
10 stuks. - niet-celcontourverpakking (1000) - kartonnen dozen.

farmachologisch effect

Pijnstillend koortswerend middel. Het heeft een pijnstillend, koortswerend en zwak ontstekingsremmend effect. Het werkingsmechanisme is geassocieerd met remming van prostaglandinesynthese, het belangrijkste effect op het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus.

Farmacokinetiek

Na orale toediening wordt paracetamol snel geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal, voornamelijk in de dunne darm, voornamelijk door passief transport. Na een eenmalige dosis van 500 mg C max in plasma wordt bereikt na 10-60 minuten en is ongeveer 6 μg / ml, neemt dan geleidelijk af en na 6 uur is het 11-12 μg / ml.

Het wordt wijd verspreid in weefsels en voornamelijk in lichaamsvloeistoffen, met uitzondering van vetweefsel en hersenvocht.

De eiwitbinding is minder dan 10% en neemt licht toe bij een overdosis. Sulfaat- en glucuronidemetabolieten binden niet aan plasma-eiwitten, zelfs niet in relatief hoge concentraties.

Paracetamol wordt voornamelijk in de lever gemetaboliseerd door conjugatie met glucuronide, conjugatie met sulfaat en oxidatie met deelname van gemengde leveroxidases en cytochroom P450.

Een gehydroxyleerde metaboliet met een negatief effect - N-acetyl-p-benzoquinoneimine, dat in zeer kleine hoeveelheden wordt gevormd in de lever en nieren onder invloed van gemengde oxidasen en gewoonlijk wordt ontgift door zich te binden aan glutathion, kan zich ophopen tijdens een overdosis paracetamol en weefselschade veroorzaken.

Bij volwassenen bindt de meeste paracetamol aan glucuronzuur en, in mindere mate, aan zwavelzuur. Deze geconjugeerde metabolieten hebben geen biologische activiteit. Bij premature baby's, pasgeborenen en in het eerste levensjaar overheerst de sulfaatmetaboliet..

T 1/2 is 1-3 uur Bij patiënten met levercirrose is T 1/2 iets groter. De renale klaring van paracetamol is 5%.

Het wordt voornamelijk in de urine uitgescheiden in de vorm van glucuronide- en sulfaatconjugaten. Minder dan 5% wordt als onveranderd paracetamol uitgescheiden.

Indicaties van de werkzame stoffen van het medicijn Paracetamol

Open de lijst met codes ICD-10
ICD-10-codeIndicatie
K08.8Andere gespecificeerde veranderingen in tanden en hun ondersteunende apparatuur
M79.1Spierpijn
M79.2Niet-gespecificeerde neuralgie en neuritis
N94.4Primaire dysmenorroe
N94.5Secundaire dysmenorroe
R50Onduidelijke koorts
R51Hoofdpijn
R52.0Scherpe pijn
R52.2Andere aanhoudende pijn (chronisch)

Doseringsregime

Binnen of rectaal bij volwassenen en adolescenten met een lichaamsgewicht van meer dan 60 kg, wordt een enkele dosis van 500 mg gebruikt, de toedieningsfrequentie is maximaal 4 keer / dag. De maximale behandelingsduur is 5-7 dagen.

Maximale doses: enkel - 1 g, dagelijks - 4 g.

Eenmalige doses voor orale toediening voor kinderen van 6-12 jaar - 250-500 mg, 1-5 jaar - 120-250 mg, van 3 maanden tot 1 jaar - 60-120 mg, tot 3 maanden - 10 mg / kg. Eenmalige doses voor rectaal gebruik bij kinderen van 6-12 jaar - 250-500 mg, 1-5 jaar - 125-250 mg.

De gebruiksfrequentie is 4 keer / dag met een interval van minimaal 4 uur De maximale behandelingsduur is 3 dagen.

Maximale dosis: 4 enkele doses per dag.

Bijwerking

Uit het spijsverteringssysteem: zelden - dyspeptische symptomen, bij langdurig gebruik in hoge doses - hepatotoxisch effect.

Uit het hemopoëtische systeem: zelden - trombocytopenie, leukopenie, pancytopenie, neutropenie, agranulocytose.

Allergische reacties: zelden - huiduitslag, jeuk, urticaria.

Contra-indicaties

Zwangerschap en borstvoeding

Paracetamol passeert de placentabarrière. Tot op heden is er bij mensen geen nadelig effect van paracetamol op de foetus geweest.

Paracetamol wordt uitgescheiden in de moedermelk: het gehalte aan melk is 0,04-0,23% van de door de moeder ingenomen dosis.

Als u paracetamol moet gebruiken tijdens zwangerschap en borstvoeding (borstvoeding), moet u de verwachte voordelen van therapie voor de moeder en het mogelijke risico voor de foetus of het kind zorgvuldig afwegen..

In experimentele studies zijn de embryotoxische, teratogene en mutagene effecten van paracetamol niet vastgesteld.

Gebruik voor verminderde leverfunctie

Gebruik voor een verminderde nierfunctie

Gebruik bij kinderen

Gebruik bij oudere patiënten

speciale instructies

Het wordt met voorzichtigheid gebruikt bij patiënten met een verminderde lever- en nierfunctie, bij goedaardige hyperbilirubinemie en bij oudere patiënten.

Bij langdurig gebruik van paracetamol is het noodzakelijk om het beeld van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te beheersen.

Interactie tussen geneesmiddelen

Bij gelijktijdig gebruik van microsomale leverenzymen met inductoren met hepatotoxische effecten bestaat het risico dat het hepatotoxische effect van paracetamol wordt versterkt.

Bij gelijktijdig gebruik met anticoagulantia is een lichte of matige verhoging van de protrombinetijd mogelijk.

Bij gelijktijdig gebruik met anticholinergica is een afname van de opname van paracetamol mogelijk.

Bij gelijktijdig gebruik met orale anticonceptiva wordt de eliminatie van paracetamol uit het lichaam versneld en kan het analgetische effect ervan worden verminderd.

Bij gelijktijdig gebruik met uricosurica neemt hun effectiviteit af.

Bij gelijktijdig gebruik van actieve kool wordt de biologische beschikbaarheid van paracetamol verminderd.

Bij gelijktijdig gebruik met diazepam is een afname van de uitscheiding van diazepam mogelijk.

Er zijn meldingen van de mogelijkheid om het myelodepressieve effect van zidovudine te versterken bij gelijktijdig gebruik met paracetamol. Er is een geval van ernstige toxische leverschade beschreven..

Er worden gevallen beschreven van toxische effecten van paracetamol bij gelijktijdig gebruik met isoniazide..

Bij gelijktijdig gebruik van carbamazepine, fenytoïne, fenobarbital, primidon, neemt de effectiviteit van paracetamol af door een toename van het metabolisme (glucuronisatie- en oxidatieprocessen) en uitscheiding uit het lichaam. Gevallen van hepatotoxiciteit bij gelijktijdig gebruik van paracetamol en fenobarbital worden beschreven..

Bij gebruik van colestyramine gedurende een periode van minder dan 1 uur na inname van paracetamol is een afname van de absorptie van deze laatste mogelijk.

Bij gelijktijdig gebruik met lamotrigine wordt de uitscheiding van lamotrigine uit het lichaam matig verhoogd.

Bij gelijktijdig gebruik met metoclopramide is een verhoging van de absorptie van paracetamol en een verhoging van de concentratie in bloedplasma mogelijk.

Bij gelijktijdig gebruik met probenecide is een afname van de klaring van paracetamol mogelijk; met rifampicine, sulfinpyrazone - het is mogelijk om de klaring van paracetamol te verhogen vanwege een toename van het metabolisme in de lever.

Bij gelijktijdig gebruik met ethinylestradiol neemt de opname van paracetamol uit de darm toe.

Paracetamol instructies voor gebruik

Paracetamol is een zeer populair medicijn dat wordt gebruikt om pijn en warmte te verlichten. Een kenmerk van het medicijn is het minimale aantal contra-indicaties. Het is belangrijk om geen chronische pathologieën en individuele intolerantie te hebben. In dit geval treden bijwerkingen meestal alleen op bij een overdosis.

Wat is Paracetamol?

Paracetamol heeft minimale ontstekingsremmende eigenschappen. Het effect, zoals aangegeven in de gebruiksaanwijzing, is symptomatisch. Daarom wordt het uitsluitend voorgeschreven om pijn en warmte te verlichten. In combinatie met andere gerichte medicijnen is het medicijn zeer effectief, omdat het in korte tijd kan stabiliseren met infectieuze en andere ziekten.

Structuur

De werkzame stof van het medicijn is paraacetylaminophenol. Bovendien zijn hulpcomponenten inbegrepen, deze kunnen variëren afhankelijk van de vorm van release.

Formulieren vrijgeven

Voor volwassenen worden paracetamol-tabletten meestal voorgeschreven. Ze hebben een bittere smaak en kunnen een roze of crème tint hebben. In één tablet kan 200 of 500 g werkzame stof zitten. Hulpcomponenten zijn lactose, stearinezuur, aardappelzetmeel, gelatine.

Ook wordt het medicijn in andere vormen geproduceerd:

  • Zetpillen zijn geïndiceerd voor zuigelingen. Ze bevatten 100 mg van de werkzame stof. Een hulpcomponent is een vaste vetbasis.
  • Siroop is het meest geschikt voor kinderen vanaf een jaar. 5 ml bevat 24 g van de werkzame stof. Er zitten veel hulpcomponenten in de siroop; door de aanwezigheid van smaakstoffen en aromatische toevoegingen is het niet moeilijk om het te gebruiken voor de behandeling van kinderen.
  • Schorsing, die wordt voorgeschreven aan kinderen tot een jaar. 5 ml bevat 120 g van de werkzame stof. Hulpcomponenten worden bijna allemaal gebruikt in de siroop, met uitzondering van ethylalcohol.
  • Een oplossing die wordt gebruikt voor injectie en infusie. 1 ml bevat 10 mg van de werkzame stof. De tool wordt meestal gebruikt in de postoperatieve periode..

Indicaties

Volgens de gebruiksaanwijzing is het geneesmiddel geïndiceerd voor veel pathologieën waarvan de symptomen koorts of pijn zijn. Meestal wordt het medicijn voorgeschreven voor virale infectieziekten.

Bij een temperatuur

Met deze tool kunt u de lichaamstemperatuur snel verlagen. Maar het wordt aanbevolen om het alleen te gebruiken wanneer de indicator een waarde van 38,5 ° C bereikt. Dit komt doordat warmte een beschermende reactie van het lichaam is en je in staat stelt te vechten tegen een virale infectie.

Een enkele dosis voor volwassenen mag niet meer zijn dan 1 g. Als de temperatuur weer stijgt, mag per dag niet meer dan 4 g worden ingenomen in 4 verdeelde doses. Het overschrijden van de dosering is erg gevaarlijk, omdat dit een negatief effect kan hebben op de lever, wat tot onvoorspelbare gevolgen kan leiden en zelfs fataal kan zijn.

Voor pijn

Paracetamol heeft goede pijnstillende eigenschappen. De reden hiervoor is dat de werkzame stof de synthese van prostaglandinen, die in de geneeskunde worden gedefinieerd als pijnmediatoren, kan blokkeren..

Met een medicijn kunt u tijdelijk de pijn van kiespijn of hoofdpijn kwijtraken. Hiermee kunt u de aandoening stabiliseren met pijn in de gewrichten en spieren. In dit geval moet de dosering voldoen aan de gebruiksaanwijzing. Elke overtreding kan het risico op bijwerkingen vergroten..

Met een verkoudheid

Bij verkoudheid, waarvan de symptomen koorts en ongemak zijn, wordt Paracetamol als zeer effectief beschouwd. Het verlicht snel koorts en pijn en helpt ook om ontstekingsprocessen te verminderen..

De toestand van een persoon die verkouden is na inname van het medicijn verbetert binnen 15-20 minuten. Tegen deze achtergrond verbeteren de afweerreacties van het lichaam, waardoor de ziekte met meer succes kan worden bestreden. Bij verkoudheid krijgen kinderen meestal een siroop of suspensie voorgeschreven. Volwassenen en tieners krijgen pillen te zien. In ieder geval is het innemen van de medicatie noodzakelijk in overleg met de arts, in overeenstemming met de gebruiksaanwijzing.

Contra-indicaties

De belangrijkste contra-indicatie om te gebruiken is de individuele intolerantie voor het medicijn. Bovendien mag het niet worden gebruikt bij chronische lever- en nieraandoeningen. Anders neemt de belasting van de bovengenoemde organen toe, wat een verergering van gevaarlijke ziekten kan veroorzaken.

Het wordt niet aanbevolen om het geneesmiddel in te nemen in de volgende gevallen:

  • met astma;
  • met pathologieën van het maagdarmkanaal;
  • met hart- en vaatziekten;
  • bij chronisch alcoholisme.

Het is belangrijk om te onthouden dat Paracetamol en alcohol niet compatibel zijn. Bij gelijktijdige toediening zijn zeer ernstige gevolgen mogelijk tot een fatale afloop.

Paracetamol: instructies voor het gebruik van tabletten

Gebruiksinstructies geven aan dat het geneesmiddel niet op een lege maag mag worden ingenomen. Bovendien moet het met veel water worden weggespoeld. Omdat het medicijn een symptomatisch effect heeft, is hergebruik alleen gerechtvaardigd als de symptomen terugkeren..

Voor volwassenen

Voor volwassenen is de aanbevolen enkelvoudige dosis 0,5-1 g. Dezelfde dosis is geïndiceerd voor kinderen ouder dan 12 jaar, maar het gewicht van het kind moet meer zijn dan 40 kg. 4 g kan per dag worden ingenomen in 4 verdeelde doses. Het interval tussen recepties mag niet korter zijn dan 4 uur.

Voor kinderen

Voor kinderen onder de 12 jaar wordt de dosering van het geneesmiddel individueel bepaald door het gewicht van de baby. Berekening van een enkele dosis - 10-15 mg / kg. Veelvoud van toelating - niet meer dan 4 keer per dag met dezelfde tijdsintervallen.

Voor baby's vanaf 3 maanden. tot een jaar is een enkele dosis 24-120 mg en kinderen van 1 jaar tot 6 jaar mogen eenmaal 120-240 mg nemen. Het maximale aantal recepties mag ook niet meer dan 4 keer per dag bedragen.

Zwangerschap en borstvoeding

Paracetamol is een medicijn dat is toegestaan ​​tijdens de zwangerschap. Maar gezien het vermogen om de placenta te penetreren, moet het medicijn in het eerste trimester waar mogelijk worden weggegooid. Dit komt omdat tijdens deze periode alle interne organen in de foetus worden gevormd.

Dosering

Tabletten worden geproduceerd in verschillende doseringen, wat de toediening ervan aanzienlijk vereenvoudigt..

Paracetamol 200 mg

De tool is handig in gebruik voor de behandeling van kinderen van 3 tot 12 jaar. Natuurlijk wordt de dosering, zoals eerder vermeld, individueel berekend, afhankelijk van het gewicht van de baby. Maar in de meeste gevallen nemen baby's jonger dan 6 jaar 1 tablet en oudere kinderen mogen in overleg met de arts twee tabletten nemen.

Paracetamol 325 mg

Dosering 325 wordt voorgeschreven om pijn te verlichten en de temperatuur voor kinderen na 12 jaar en volwassenen te verlagen. Het is toegestaan ​​om in overleg met de arts twee tabletten tegelijk in te nemen.

Paracetamol 500 mg

500 tabletten zijn over het algemeen geschikt voor de behandeling van volwassenen. De optimale dosis is 1 tablet per keer. In ernstige gevallen met hevige pijn kan de arts de enkelvoudige dosis verdubbelen.

Bijwerkingen

Als u de vereisten van de gebruiksaanwijzing volgt, zijn bijwerkingen na inname van het geneesmiddel zeldzaam. Maar een overdosis heeft bijna altijd ernstige gevolgen. Meestal, met een lichte verhoging van de toegestane dosis, treden allergische reacties op, die zich uiten in huiduitslag en jeuk.

Bij langdurig gebruik van het medicijn treden storingen in de urinewegen en cardiovasculaire systemen op. Maar het gevaarlijkste is het destructieve effect van Paracetamol op de lever. In dit geval worden misselijkheid en braken waargenomen, wat geen verlichting brengt. Als er geen tijdige hulp wordt geboden, beginnen de levercellen af ​​te breken, wat tot de dood leidt.

Inname met andere geneesmiddelen

De effectiviteit van het medicijn bij complexe therapie, dat wordt gebruikt om verkoudheid te behandelen, is bewezen. In dit geval wordt het therapeutische effect van de voorgeschreven fondsen aanzienlijk vergroot.

Het gebruik van een medicijn in combinatie met cafeïne kan het koortswerende effect aanzienlijk versterken. Bovendien wordt de toestand van de patiënt aanzienlijk verbeterd, wat een effectievere primaire behandeling mogelijk maakt. Dit helpt bij het omgaan met hoofdpijn die wordt veroorzaakt door een lage bloeddruk..

No-shpa (krampstillend) zal het effect van hoofdpijn helpen versterken. Deze combinatie wordt aan kinderen getoond om de hitte te verminderen.

Het wordt niet aanbevolen om het geneesmiddel gelijktijdig met aspirine en analgin in te nemen. Deze medicijnen hebben veel contra-indicaties. In dit geval neemt de belasting van de lever aanzienlijk toe, wat in de meeste gevallen ernstige bijwerkingen veroorzaakt.

Hoeveel kost Paracetamol in een apotheek

Paracetamol wordt geproduceerd door binnen- en buitenlandse fabrikanten. In het eerste geval is de prijs van het medicijn veel lager, maar tegelijkertijd doet het niet onder voor de effectiviteit van buitenlandse analogen. Een medicijn in een dosering voor volwassenen kan worden gekocht voor ongeveer 50 roebel en een analoog voor kinderen kost ongeveer 90 roebel. Ter vergelijking: de kosten van medicijnen van buitenlandse fabrikanten zijn ongeveer 3 keer hoger.

Analogen

De werkzame stof maakt deel uit van veel medicijnen. De meeste zijn ontworpen om verkoudheid te bestrijden. De meest bekende medicijnen zijn Antigrippin, Antiflu, Solpadein, Grippostad. Onder de analogen van buitenlandse fabrikanten zijn Panadol en Efferalgan de bekendste.

De volgende geneesmiddelen zijn vergelijkbaar in hun effecten met Paracetamol:

  • Acetylsalicylzuur. Het heeft goede ontstekingsremmende eigenschappen, maar het heeft een groot aantal contra-indicaties en kan ook ernstige bijwerkingen veroorzaken..
  • Ibuprofen Het behoort tot de NSAID-groep. De reikwijdte is relatief ruimer, maar er zijn een groot aantal beperkingen.
  • Diclofenac. Het heeft goede pijnstillende eigenschappen, daarom is het geïndiceerd voor gewrichtspathologieën. Maar door het aantal contra-indicaties is vergelijkbaar met acetylsalicylzuur.
  • Nimesulide. Hij kan de temperatuur zeer snel verlagen, wat niet altijd gunstig is voor de toestand van de patiënt en soms het optreden van onaangename gevolgen veroorzaakt.

Paracetamol

Prijzen in online apotheken:

Paracetamol - een medicijn met een analgetisch en koortswerend effect.

Vorm en compositie vrijgeven

Paracetamol met dezelfde werkzame stof wordt geproduceerd in de vorm van:

  • 200 mg en 500 mg tabletten, 10 stuks. in blisterverpakkingen;
  • Siroop die in 5 ml 125 mg van de werkzame stof bevat, in donkere glazen flessen van 50 ml en 100 ml;
  • Oplossing voor orale toediening met een inhoud van 5 ml in 200 mg van de werkzame stof, in donkere glazen flessen van 100 ml;
  • Suspensies voor orale toediening met een inhoud van 5 ml van 120 mg van de werkzame stof in donkere glazen flessen van 100 ml met een doseerlepel;
  • Zetpil voor rectale toediening van 50 mg, 100 mg, 250 mg, 500 mg, 10 stuks. in blisterverpakkingen;
  • Zetpil voor rectale toediening van 100 mg voor kinderen, 5 stuks. in blisterverpakkingen.

Gebruiksaanwijzingen

Paracetamol wordt volgens de instructies voorgeschreven voor:

  • Febrile syndroom op de achtergrond van infectieziekten;
  • Matige en zwakke pijn veroorzaakt door artralgie, spierpijn, neuralgie, migraine, algodismenorea, evenals kiespijn en hoofdpijn.

Contra-indicaties

Het gebruik van Paracetamol is gecontra-indiceerd:

  • Met overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn;
  • Kinderen in de neonatale periode (jonger dan 1 maand).

Het medicijn moet voorzichtig worden gebruikt wanneer:

  • Alcoholische schade aan de lever;
  • Lever- en nierfalen;
  • Goedaardige hyperbilirubinemie, waaronder het Gilbert-syndroom;
  • Virale hepatitis;
  • Alcoholisme;
  • Diabetes mellitus (voor siroopmedicatie).

Paracetamol wordt volgens de instructies ook met voorzichtigheid voorgeschreven aan zogende en zwangere vrouwen, ouderen en kinderen jonger dan 3 maanden..

Dosering en administratie

Het wordt aanbevolen om het medicijn 1-2 uur na een maaltijd in te nemen, wat het therapeutische effect verbetert. Paracetamol moet met veel vocht worden weggespoeld..

Een enkele dosering voor volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar is 500 mg, volgens indicaties kan deze worden verhoogd tot maximaal 1 g. Veelvoud van gebruik - tot 4 keer per dag.

Paracetamol wordt meestal voorgeschreven voor kinderen (dagelijkse dosering):

  • Tot 7 kg (jonger dan 6 maanden) - 350 mg elk;
  • Tot 10 kg (6-12 maanden) - elk 500 mg;
  • Tot 15 kg (1-3 jaar) - elk 750 mg;
  • Maximaal 22 kg (3-6 jaar) - elk 1 g;
  • Tot 30 kg (6-9 jaar) - elk 1,5 g;
  • Maximaal 40 kg (9-12 jaar) - elk 2 g.

De arts berekent de dosering en gebruiksfrequentie van Paracetamol in de vorm van een suspensie, siroop en drank individueel op basis van leeftijd of gewicht.

Het geneesmiddel kan gedurende 3 dagen als antipyreticum worden ingenomen, en als analgeticum gedurende 5 dagen. Langer gebruik van het medicijn is alleen mogelijk na overleg met een arts.

Rectaal wordt Paracetamol gewoonlijk 1-4 keer per dag voorgeschreven aan volwassenen, 500 mg (maximaal per dag - 4 g).

De frequentie van gebruik en dosering van het medicijn in de vorm van kaarsen voor kinderen wordt bepaald door leeftijd:

  • 12-15 jaar - 3-4 keer per dag voor 250-300 mg;
  • 8-12 jaar - 3 keer per dag voor 250-300 mg;
  • 6-8 jaar - 2-3 keer per dag voor 250-300 mg;
  • 4-6 jaar - 3-4 keer per dag, elk 150 mg;
  • 2-4 jaar oud - 2-3 keer per dag, elk 150 mg;
  • 1-2 jaar - 3-4 keer per dag, elk 80 mg;
  • 6-12 maanden - 2-3 keer per dag, elk 80 mg;
  • 3-6 maanden - 2 keer per dag, elk 80 mg.

Bijwerkingen

In de regel leidt het gebruik van Paracetamol voor de ontwikkeling van bijwerkingen slechts in sommige gevallen. Meestal manifesteren ze zich in de vorm van allergische reacties: huiduitslag, jeuk, angio-oedeem.

Ook tijdens therapie is de ontwikkeling van hemopoëtische aandoeningen zoals trombocytopenie, anemie en methemoglobinemie mogelijk.

In geval van overdosering kan Paracetamol volgens de instructies op de eerste dag veroorzaken:

  • Pallor van de huid;
  • Anorexia
  • Misselijkheid
  • Verminderd glucosemetabolisme;
  • Braken
  • Metabole acidose;
  • Buikpijn.

Een verminderde leverfunctie kan 12-48 uur na een overdosis optreden.

Nadat Paracetamol in zeer hoge doses is ingenomen, kan het zich ontwikkelen:

  • Pancreatitis
  • Leverfalen vergezeld van progressieve encefalopathie;
  • Aritmie;
  • Acuut nierfalen met tubulaire necrose.

Bij volwassenen komt het hepatotoxische effect meestal tot uiting bij het nemen van meer dan 10 g Paracetamol.

speciale instructies

Tijdens de behandeling wordt ethanol niet aanbevolen, omdat dit kan leiden tot de ontwikkeling van acute pancreatitis. Het risico op het ontwikkelen van kanker van de blaas of nier neemt toe bij gelijktijdig langdurig gebruik van hoge doses Paracetamol met salicylaten. Myelotoxische geneesmiddelen verhogen de hematotoxiciteit van het medicijn.

Tijdens de therapie moet er rekening mee worden gehouden dat Paracetamol de effectiviteit van uricosurica vermindert.

Bij langdurige behandeling is het noodzakelijk om het beeld van perifere bloed- en leveraandoeningen te beheersen.

Analogen

Analogen van Paracetamol zijn:

  • Per werkzame stof - Kalpol, Daleron, Prohodol, Efferalgan, Streamol, Apap, Efferalgan, Panadol, Ifimol;
  • Door het werkingsmechanisme - AntiFlu, Padevix, Novalgin, Prostudoks, Maksikold, Kaffetin, Coldfree, Gevadal, Rankof, Solpadein, Flukoldeks, Trigan-D, Rinikold, Prohodol, Dolaren, Antigrippin, GrippoFlu, Unispaz Fop, Noopaz, No-Spaz No-shpalgin, Saridon, Ferveks, AjiKOLD.

Voorwaarden voor opslag

Het medicijn in elke doseringsvorm wordt zonder recept van een arts verstrekt. De houdbaarheid van Paracetamol is:

  • Zetpillen - 2 jaar bij temperaturen tot 15 ° C;
  • Tabletten - 3 jaar bij temperaturen tot 25 ° C;
  • Siroop, drank en suspensie - 2 jaar bij temperaturen tot 25 ° C.

Paracetamol (Paracetamol)

Werkzame stof:

Inhoud

Farmacologische groep

Nosologische classificatie (ICD-10)

3D-beelden

Samenstelling en vorm van vrijgave

1 tablet bevat 500 mg paracetamol; per verpakking 10 stuks.

farmachologisch effect

Blokkeert de synthese van PG in het centrale zenuwstelsel. Het verstoort het gedrag van pijnimpulsen in afferente paden, vermindert het pyrogene effect van broeikasgassen op het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus en verbetert de warmteoverdracht.

Indicaties Paracetamol

Pijnsyndroom van verschillende oorsprong (hoofd en tand, migraine, spierpijn, menalgie, artralgie); koorts voor besmettelijke en ontstekingsziekten; slechte tolerantie van salicylzuurderivaten.

Contra-indicaties

Overgevoeligheid, ernstig verminderde lever- en / of nierfunctie, bloedarmoede, alcoholisme, zwangerschap (ik trimester).

Bijwerkingen

Allergische reacties; bij langdurig gebruik - methemoglobinemie, verminderde nier- en leverfunctie, hypochrome anemie.

Interactie

Verbetert het effect van indirecte anticoagulantia (coumarine en indandionderivaten). Antipyretische en analgetische activiteit verhoogt cafeïne, vermindert rifampicine, fenobarbital en alcohol (versnelt biotransformatie, induceert microsomale leverenzymen).

Dosering en administratie

Binnen. Volwassenen en jongeren ouder dan 12 jaar: 1-2 tabletten. tot 4 keer per dag (niet meer dan 4 g per dag).

Kinderen: van 6 tot 12 jaar - 0,5 tot 1 tablet. 4 keer per dag, tot 6 jaar (vanaf 3 maanden) - 10 mg / kg.

Overdosis

Bij inname in giftige doses (10-15 g bij volwassenen) kan levernecrose ontstaan.

Bewaarcondities voor Paracetamol

Buiten het bereik van kinderen bewaren.

Houdbaarheid van het medicijn Paracetamol

Niet gebruiken na de vervaldatum vermeld op de verpakking.

Paracetamol - instructies voor gebruik

Registratie nummer:

Handelsnaam:

Internationale niet-eigendoms- of groepsnaam:

Doseringsvorm:

Samenstelling per tablet

Werkzame stof:
Paracetamol - 500,0 mg

Hulpstoffen:
aardappelzetmeel -30,2 mg
povidon K 30-14,3 mg
magnesiumstearaat - 4,4 mg
stearinezuur - 1,1 mg

Omschrijving

Ronde platcilindrische tabletten van witte of bijna witte kleur, met een schuine rand, met een inkeping aan de ene kant en een gravure "R" aan de andere.

Farmacotherapeutische groep:

niet-narcotische pijnstiller.

ATX-code:

Farmacologische eigenschappen

Farmacodynamica
Paracetamol heeft een antipyretisch en analgetisch effect. Niet-narcotisch analgeticum, blokkeert cyclo-oxygenase (COX) I en II voornamelijk in het centrale zenuwstelsel, waardoor de pijncentra en thermoregulatie worden aangetast. In ontstoken weefsels neutraliseren cellulaire peroxidasen het effect van paracetamol op COX, wat de vrijwel volledige afwezigheid van een ontstekingsremmend effect verklaart. Aangezien paracetamol een uiterst klein effect heeft op de synthese van prostaglandinen in perifere weefsels, verandert het het water-elektrolytmetabolisme niet en veroorzaakt het geen schade aan het slijmvlies van het maagdarmkanaal. Daarom is paracetamol bijzonder geschikt voor patiënten met een voorgeschiedenis van gastro-intestinale aandoeningen (zoals een voorgeschiedenis van gastro-intestinale bloedingen of oudere patiënten) of patiënten die gelijktijdig medicatie gebruiken wanneer remming van perifere prostaglandinen mogelijk ongewenst is.

Farmacokinetiek
Absorptie
De absorptie is hoog, het medicijn wordt snel en bijna volledig geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal. TCmax bereikt na 0,5-2 uur; METmax- 5-20 mcg / ml. Communicatie met plasma-eiwitten - 15%. Dringt door de bloed-hersenbarrière. Minder dan 1% van de dosis paracetamol die de zogende moeder heeft ingenomen, gaat over in de moedermelk. Een therapeutisch effectieve plasmaconcentratie van paracetamol wordt bereikt bij toediening in een dosis van 10-15 mg / kg.

Metabolisme
Het wordt in de lever gemetaboliseerd (90-95%): 80% treedt conjugatiereacties op met glucuronzuur en sulfaten om inactieve metabolieten te vormen; 17% wordt gehydroxyleerd tot 8 actieve metabolieten, die worden geconjugeerd aan glutathion om al inactieve metabolieten te vormen. Bij gebrek aan glutathion kunnen deze metabolieten de leverenzymen blokkeren en hun necrose veroorzaken. De isoenzymen van CYP2E1, CYP1A2 en, in mindere mate, het isoenzym van CYP3A4, nemen ook deel aan het metabolisme van het medicijn. Bijkomende metabole routes omvatten hydroxylering tot 3-hydroxyparacetamol en methoxylering tot 3-methoxyparacetamol, die vervolgens worden geconjugeerd aan glucuroniden of sulfaten. Bij volwassenen overheerst glucuronidering, bij pasgeborenen (inclusief premature baby's) en jonge kinderen - sulfatering. Geconjugeerde metabolieten van paracetamol (glucuroniden, sulfaten en conjugaten met glutathion) hebben een lage farmacologische (inclusief toxische) activiteit.

Fokken
De halfwaardetijd (T1 / 2) is 1-4 uur. Het wordt door de nieren uitgescheiden in de vorm van metabolieten, voornamelijk geconjugeerde, slechts 3% onveranderd. Bij oudere patiënten neemt de klaring van paracetamol af en neemt de eliminatiehalfwaardetijd toe.

Gebruiksaanwijzingen

Verdoving bij milde tot matige pijn: artralgie, spierpijn, neuralgie, migraine, kiespijn en hoofdpijn, algomenorroe. pijn door verwondingen en brandwonden.

Antipyreticum voor acute luchtwegaandoeningen en andere infectieziekten en ontstekingsziekten die gepaard gaan met koorts.

Contra-indicaties

  • Overgevoeligheid voor paracetamol of een ander ingrediënt van het medicijn;
  • ernstig verminderde lever- of nierfunctie;
  • kinderen onder de 6 jaar.

Voorzichtig

Nier- en leverinsufficiëntie van lichte tot matige ernst, goedaardige hyperbilirubinemie (waaronder het Gilbert-syndroom), tekort aan het enzym glucose-6-fosfaatdehydrogenase, uitdroging, hypovolemie. anorexia, boulimie en cachexie (onvoldoende aanvoer van glutathion in de lever), virale hepatitis, alcoholische leverschade, alcoholisme, zwangerschap, borstvoeding, ouderdom.
In deze gevallen moet u, voordat u het geneesmiddel inneemt, uw arts raadplegen.

Gebruik tijdens zwangerschap en borstvoeding

Zwangerschap
In dierstudies en in studies bij mensen was er geen risico op het gebruik van het medicijn bij zwangere vrouwen of de schadelijke effecten van het medicijn op de ontwikkeling van het embryo en de foetus. Paracetamol kan tijdens de zwangerschap worden gebruikt, maar het is raadzaam om de minimale effectieve dosis en de kortst mogelijke kuur te gebruiken.

Borstvoeding periode
Ga in kleine hoeveelheden over in de moedermelk. In onderzoeken zijn de schadelijke effecten van paracetamol op het lichaam van de baby tijdens het geven van borstvoeding niet vastgesteld, maar het moet met voorzichtigheid worden gebruikt.

Dosering en administratie

Binnen, met veel vocht, 1-2 uur na een maaltijd (inname onmiddellijk na het eten leidt tot een vertraging in het begin van de actie).

Volwassenen (inclusief ouderen) en kinderen vanaf 12 jaar (lichaamsgewicht meer dan 40 kg) 500 mg - 1 g tot 4 keer per dag, indien nodig.

Een enkele dosis is 500 mg (1 tablet). De maximale enkelvoudige dosis is 1 g (2 tabletten). De maximale dagelijkse dosis is 4 g (8 tabletten). Het interval tussen doses - minimaal 4 uur.

Kinderen van 6 tot 12 jaar berekenen de dosis op basis van het lichaamsgewicht van het kind: de maximale enkelvoudige dosis is 15 mg / kg (1/2 tablet-1 tablet) lichaamsgewicht 4 keer per dag, de maximale dagelijkse dosis is 60 mg / kg (4 tabletten ) lichaamsgewicht. Het interval tussen doses - minimaal 4 uur.

Bij volwassenen wordt paracetamol niet aanbevolen voor gebruik gedurende meer dan 5 dagen als verdovingsmiddel en meer dan 3 dagen als antipyreticum zonder de afspraak en supervisie van een arts.

Bij kinderen wordt paracetamol niet aanbevolen voor gebruik gedurende meer dan 3 dagen zonder afspraak en onder toezicht van een arts. Overschrijd de aangegeven dosis niet.

Bij patiënten met chronische of gedecompenseerde leveraandoeningen, met leverfalen, chronisch alcoholisme, bij ondervoede patiënten en met uitdroging, mag de dagelijkse dosis niet hoger zijn dan 3 g.

Overschrijd de aangegeven dosis niet. De kleinste dosis die nodig is om het effect te bereiken, moet worden ingenomen. Het interval tussen de doses moet minimaal 4 uur zijn. Het medicijn mag niet gelijktijdig worden ingenomen met andere paracetamol-bevattende medicijnen. Een verhoging van de dagelijkse dosis paracetamol of de duur van de behandeling is alleen mogelijk onder toezicht van een arts.

Bijwerking

De volgende criteria werden gebruikt om de frequentie van bijwerkingen (HP) te beoordelen: "vaak" (≥ 1/100),

Paracetamol

Farm actie

Niet-narcotisch analgeticum, blokkeert COX1 en COX2 voornamelijk in het centrale zenuwstelsel, waardoor de pijncentra en thermoregulatie worden aangetast. In ontstoken weefsels neutraliseren cellulaire peroxidasen het effect van paracetamol op COX, wat de vrijwel volledige afwezigheid van een ontstekingsremmend effect verklaart. De afwezigheid van een blokkerend effect op de synthese van Pg in perifere weefsels leidt tot de afwezigheid van een negatief effect op het water-zoutmetabolisme (vertraging van Na + en water) en het maagdarmslijmvlies.

Farmacokinetiek

De absorptie is hoog, TCmax wordt binnen 0,5-2 uur bereikt; Cmax - 5-20 μg / ml. Communicatie met plasma-eiwitten - 15%. Dringt door de BBB. Minder dan 1% van de dosis paracetamol die de zogende moeder heeft ingenomen, gaat over in de moedermelk. Een therapeutisch effectieve plasmaconcentratie van paracetamol wordt bereikt bij toediening in een dosis van 10-15 mg / kg. Het wordt in de lever gemetaboliseerd (90-95%): 80% treedt conjugatiereacties op met glucuronzuur en sulfaten om inactieve metabolieten te vormen; 17% wordt gehydroxyleerd tot 8 actieve metabolieten, die worden geconjugeerd aan glutathion om al inactieve metabolieten te vormen. Bij gebrek aan glutathion kunnen deze metabolieten de leverenzymen blokkeren en hun necrose veroorzaken. Het isoenzym van CYP2E1 is ook betrokken bij het metabolisme van het medicijn. T1 / 2 - 1-4 uur Het wordt door de nieren uitgescheiden in de vorm van metabolieten, voornamelijk conjugaten, slechts 3% onveranderd. Bij oudere patiënten neemt de klaring van het geneesmiddel af en neemt de T1 / 2 toe.

Indicaties

Febrile syndroom op de achtergrond van infectieziekten;
pijnsyndroom (mild tot matig):
gewrichtspijn,
spierpijn,
neuralgie,
migraine,
kiespijn en hoofdpijn,
algodismenorea.

Contra-indicaties

Overgevoeligheid, neonatale periode (tot 1 maand).
Voorzichtig. Nier- en leverinsufficiëntie, goedaardige hyperbilirubinemie (inclusief Gilbert-syndroom), virale hepatitis, alcoholische leverschade, alcoholisme, diabetes mellitus (voor siroop), zwangerschap, borstvoeding, ouderdom, vroege jeugd (tot 3 maanden).

Dosering

Binnen, met een grote hoeveelheid vloeistof, 1-2 uur na een maaltijd (inname onmiddellijk na het eten leidt tot een vertraging in het begin van de actie).
Volwassenen en adolescenten ouder dan 12 jaar (lichaamsgewicht meer dan 40 kg) enkele dosis - 500 mg; de maximale enkelvoudige dosis is 1 g Veelvoud van toediening - tot 4 keer per dag. De maximale dagelijkse dosis is 4 g; de maximale behandelingsduur is 5-7 dagen.
Kinderen: de maximale dagelijkse dosis voor kinderen tot 6 maanden (tot 7 kg) is 350 mg, van 6 maanden tot 1 jaar (tot 10 kg) - 500 mg, 1-3 jaar (tot 15 kg) - 750 mg, 3-6 jaar (tot 22 kg) - 1 g, 6-9 jaar (tot 30 kg) - 1,5 g, 9-12 jaar (tot 40 kg) - 2 g Als suspensie: voor kinderen van 6-12 jaar - 10-20 elk ml (in 5 ml - 120 mg), 1-6 jaar - 5-10 ml, 3-12 maanden - 2,5-5 ml. De dosis voor kinderen van 1 tot 3 maanden wordt individueel bepaald. Veelvoud aan afspraak - 4 keer per dag; het interval tussen elke dosis is minimaal 4 uur.
De maximale behandelingsduur zonder een arts te raadplegen is 3 dagen (indien ingenomen als antipyreticum) en 5 dagen (als analgeticum).
Rectaal. Volwassenen - 1-4 keer per dag 500 mg; maximale enkele dosis - 1 g; maximale dagelijkse dosis - 4 g.
Kinderen van 12-15 jaar oud - 250-300 mg 3-4 keer per dag; 8-12 jaar - 250-300 mg 3 keer per dag; 6-8 jaar - 250-300 mg 2-3 keer per dag; 4-6 jaar - 150 mg 3-4 keer per dag; 2-4 jaar - 150 mg 2-3 keer per dag; 1-2 jaar - 80 mg 3-4 keer per dag; van 6 maanden tot 1 jaar - 80 mg 2-3 keer per dag; van 3 maanden tot 6 maanden - 80 mg 2 keer per dag.

Bijwerkingen

Allergische reacties (inclusief huiduitslag).
Overdosis. Symptomen: gedurende de eerste 24 uur na toediening - bleekheid van de huid, misselijkheid, braken, anorexia, buikpijn; verstoord glucosemetabolisme, metabole acidose. Symptomen van leverdisfunctie kunnen 12-48 uur na een overdosis optreden. Bij ernstige overdosering - leverfalen met progressieve encefalopathie, coma, overlijden; acuut nierfalen met tubulaire necrose (ook bij afwezigheid van ernstige leverschade); aritmie, pancreatitis. Hepatotoxisch effect bij volwassenen manifesteert zich bij inname van 10 g of meer.
Behandeling: de introductie van SH-groep donoren en voorlopers voor de synthese van glutathion - methionine 8-9 uur na een overdosis en N-acetylcysteïne - 12 uur later De behoefte aan aanvullende therapeutische maatregelen (verdere toediening van methionine, iv toediening van N-acetylcysteïne) wordt bepaald door afhankelijk van de concentratie paracetamol in het bloed en de tijd die is verstreken na toediening.

Interactie

Vermindert de effectiviteit van uricosurica. Het gelijktijdige gebruik van paracetamol in hoge doses verhoogt het effect van anticoagulantia (een afname van de synthese van procoagulantia in de lever).
Inductoren van microsomale oxidatie in de lever (fenytoïne, ethanol, barbituraten, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva), ethanol en hepatotoxische geneesmiddelen verhogen de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, waardoor het mogelijk wordt om zelfs met een kleine overdosis ernstige intoxicaties te ontwikkelen. Langdurig gebruik van barbituraten vermindert de effectiviteit van paracetamol.
Ethanol draagt ​​bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis. Microsomale oxidatieremmers (waaronder cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxiciteit.
Langdurig gelijktijdig gebruik van paracetamol en andere NSAID's verhoogt het risico op het ontwikkelen van "analgetische" nefropathie en renale papillaire necrose, het begin van nierfalen in het eindstadium. De gelijktijdige langdurige toediening van hoge doses paracetamol en salicylaten verhoogt het risico op het ontwikkelen van nier- of blaaskanker. Diflunisal verhoogt de plasmaconcentratie van paracetamol met 50% - het risico op hepatotoxiciteit.
Myelotoxische geneesmiddelen versterken de hematotoxiciteit van het medicijn.

speciale instructies

Bij aanhoudend koortsig syndroom met paracetamol gedurende meer dan 3 dagen en pijn gedurende meer dan 5 dagen, is een doktersconsult vereist.
Het risico op het ontwikkelen van leverschade neemt toe bij patiënten met alcoholische hepatosis.
Verstoort de prestaties van laboratoriumtests voor de kwantitatieve bepaling van glucose en urinezuur in plasma.
Bij langdurige behandeling is het noodzakelijk om het beeld van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te controleren.
De siroop bevat 0,06 XU sucrose in 5 ml, waarmee rekening moet worden gehouden bij de behandeling van patiënten met diabetes.