Andere vormen van vrijgave:

PANADOL: compositie

De werkzame stof is paracetamol - een poederige remmer. Verlicht pijn en verlaagt de temperatuur.

Extra componenten in bruistabletten:

  • Sorbitol;
  • sacharine natrium;
  • natriumbicarbonaat (zuiveringszout);
  • In water oplosbaar antisepticum - povidon;
  • Oppervlakteactieve natriumlaurylsulfaat;
  • Een mild laxeermiddel dat de vorming van gassen in de darmen vermindert - dimethicon;
  • Citroenzuur, dat de drank een zure smaak geeft;
  • Zuurteregelaar Natriumcarbonaat.

Hulpstoffen in harde tabletten met schaal:

  1. maïszetmeel;
  2. povidon;
  3. talk;
  4. stearinezuur;
  5. smaakstof triacetine;
  6. hypromellose.

Extra ingrediënten zorgen voor een lange houdbaarheid van het medicijn en vergemakkelijken de opname. Ze reageren onderling niet, zijn veilig voor mensen. De werking van het hoofdbestanddeel van de extra tabletten wordt ondersteund door de opname van 65 mg cafeïne, in combinatie waarmee het farmacologische effect van het medicijn wordt versterkt. Tabletten in blisterverpakkingen worden geproduceerd door het Britse farmaceutische bedrijf GlaxoSmithKline plc in twee vormen - gecoate pillen (12 stuks) en oplosbaar bruismiddel (2 stuks) met dezelfde dosering van 500 milligram.

Hoe beïnvloedt het het lichaam? (Farmacodynamica)

Door paracetamol blokkeert het medicijn de vorming van chemische verbindingen in de hersenen - prostaglandinen. Ze veranderen het werk van pijnreceptoren, verminderen hun gevoeligheid voor stoffen die pijn veroorzaken. De actieve component werkt in op de hypotolamus (structuur van de hersenen), het centrum van de temperatuurregulatie dat zich daarin bevindt. Wanneer er veel prostaglandinen in het bloed zitten (ze worden actief gesynthetiseerd tijdens elk ontstekingsproces, allergische reactie), verhoogt het thermoregulatiecentrum de lichaamstemperatuur. Wanneer hun aantal afneemt, daalt de temperatuur tot normale cijfers. 500 mg van de werkzame stof komt 10 minuten na inname in de bloedbaan, na een uur bereikt de concentratie waarden waarbij een tastbaar effect optreedt. Twee uur na toediening wordt de concentratie maximaal. Bij interactie met cafeïne wordt het effect van paracetamol versterkt. In combinatie met rifampicine, alcohol of barbituraten, verzwakt de werking van de actieve component. De actieve component versterkt het effect van anticoagulantia - geneesmiddelen die de vorming van bloedstolsels voorkomen.

Belangrijk! Het medicijn heeft geen therapeutisch effect, maar vergemakkelijkt alleen het verloop van de ziekte en de manifestaties ervan in de vorm van hitte of pijn.

Gebruiksaanwijzingen:

Tabletten worden aanbevolen voor gebruik met:

  • temperatuurstijging boven 38 ° C;
  • pijn van verschillende etymologieën (migraine, menstruatie, kiespijn, spierpijn en andere).

De keuze van de doseringsvorm - gewone pillen of bruistabletten - hangt alleen af ​​van persoonlijke voorkeur: de hoeveelheid werkzame stof in de tabletten van de twee typen is hetzelfde. Volgens de gebruiksaanwijzing kunnen panadol-tabletten niet langer dan 3 opeenvolgende dagen zonder doktersadvies worden ingenomen.

Inname van het geneesmiddel is gecontra-indiceerd:

  • tijdens het eerste trimester van de zwangerschap;
  • alcoholisten;
  • allergielijders die een pathologische reactie hebben op paracetamol of aanvullende pilcomponenten;
  • mensen met onvoldoende lever-, nierfunctie;
  • patiënten met bloedarmoede;
  • kinderen onder de 6 jaar.

In geval van een overdosis als gevolg van een schending van de voorgeschreven doseringen, kan het volgende ontstaan:

  • methemoglobinemie: een grote hoeveelheid hemoglobine verschijnt in rode bloedcellen en kan geen zuurstofatomen overdragen;
  • Bloedarmoede;
  • verminderde nier- of leverfunctie, tot ernstige functionele beperking.

"PANADOL" (tabletten): instructies voor gebruik

  • Paracetamol is een geneesmiddel voor symptomatische behandeling en mag daarom niet in kuren worden ingenomen, maar indien nodig.
  • Het interval tussen twee doses moet minimaal 4 uur zijn.
  • De maximale dagelijkse dosis voor een volwassene is 4 gram. Als deze wordt overschreden, treedt een overdosis op.

Hoe te nemen?

Toegestane dosering voor volwassenen:

  • met een gewicht van minder dan 80 kg is 0,5 gram (één tablet) per keer voldoende;
  • met een gewicht van meer dan 80 kg - verhoog een enkele dosis met 2 keer;
  • met een gewicht van 40 kg of minder - verminderen tot 250 mg.

Tabletten worden naar behoefte ingenomen, ongeacht voedsel:

  1. Een bruistablet wordt bij kamertemperatuur opgelost in 100 ml gekookt water. De resulterende oplossing is dronken.
  2. De gecoate tablet wordt ingenomen met 100-200 ml water..
  3. Het medicijn duurt 4-6 uur.
  4. Als de pijn binnen 2 tot 3 uur aanhoudt, wordt aanbevolen om een ​​arts te bellen.

"PANADOL": prijs (tabletten)

Het geneesmiddel wordt zonder recept verstrekt. Afhankelijk van de vorm van introductie, de marge van het apotheeknetwerk, de verkoopregio, wordt de prijs van panadol-tabletten toegevoegd. Zo kosten harde pillen in een omhulsel bijvoorbeeld:

  • WER.RU - 39 roebel;
  • Eurofarm - 38,50 roebel;
  • Dialoog - 39 roebel;
  • IFC-apotheek - 41 roebel;
  • Apotheek - 37 roebel.

Bruistabletten in een hoeveelheid van 12 stuks kunnen worden gekocht voor de prijs van:

  • Eurofarm - 60 roebel;
  • Dialoog - 70 roebel;
  • IFC-apotheek - 73,80 roebel;
  • Maxavit - 63 roebel;
  • Apotheek - 49,50 roebel.

"PANADOL": goedkopere analogen

Panadol heeft een klein aantal goedkope analogen. De meeste geneesmiddelen die op dezelfde werkzame stof zijn gebaseerd, vallen praktisch in dezelfde prijsklasse. Deze omvatten:

Paracetamol is een in Rusland gemaakte tablet met antipyretische en pijnstillende effecten. 500 mg pijnstiller verlicht pijn van verschillende oorsprong en hoge koorts. Prijs - vanaf 5 roebel.

Nurofen is een geïmporteerd medicijn in tabletvorm en werkt als een analgeticum en koortswerend middel vanwege de werkzame stof - ibuprofen. Prijs - vanaf 84 roebel.

Solpadein is een medicijn van de Ierse farmaceutische industrie, dat naast paracetamol cafeïne en codeïne bevat, die het effect versterken. Het is een effectieve pijnstiller en heeft een antipyretisch, antitussief effect. Prijs - 83 roebel.

Pentalgin is een huisdrug op basis van paracetamol, drotaverine, cafeïne en andere componenten. Het heeft een effectief analgetisch, antipyretisch en ontstekingsremmend effect. Prijs - 74 roebel.

Coldrex is een Iers medicijn. Het bevat andere stoffen dan paracetamol zoals cafeïne, ascorbinezuur en fenylefrine. Gebruikt om de symptomen van SARS en verkoudheid te verlichten. Prijs - 201 roebel.

PANADOL: beoordelingen

De man klaagde over pijn in de keel en daarna hoofdpijn. En aangezien hij geneigd is niet op zijn gezondheid te letten en zelden klaagt, mobiliseerde ik onmiddellijk. De arts adviseerde Panadol naast andere geneesmiddelen op tijd in te nemen. Als ik dat niet had gedaan. zoals de dokter later zei, hadden er ernstige complicaties kunnen ontstaan. Dit medicijn heeft een redelijk goed effect. "Panadol" was slechts een redding, de compositie is prachtig. Bijwerkingen, allergieën, individuele intolerantie en andere negatieve effecten waren helemaal niet. Verwijdert snel onaangename sensaties en vooral gedurende lange tijd! De toestand van de echtgenoot is natuurlijk verbeterd. Nu is "Panadol" in de EHBO-doos slechts een hulpmiddel.

Ik heb Panadol ongeveer een paar jaar geleden geprobeerd. Ik kreeg toen erg koud, naast de gebruikelijke symptomen, mijn hoofd deed vreselijk pijn, ik had hoge koorts, maar ik kon op dat moment niet naar het ziekenhuis. Ik probeerde het probleem zelf op te lossen met de recepten van verschillende grootmoeders, maar dit verlichtte de aandoening niet lang. Over het algemeen duurde dit allemaal totdat de apotheker bij de volgende apotheek me ervan overtuigde om Panadol-tabletten in te nemen. Tegen de avond nadat ik het had ingenomen, werd het merkbaar gemakkelijker voor mij, ik ga naar mijn werk en neem tegelijkertijd meer griepmedicijnen. Het gebeurt 's avonds, maar na de Panadol heb ik geen last van pijn en temperatuur.

Panadol ® (Panadol) instructies voor gebruik

De eigenaar van het kentekenbewijs:

Het is gemaakt:

Contacten voor oproepen:

Doseringsvorm

reg. No: P N014409 / 01 van 11/06/08 - Onbeperkt Datum van herregistratie: 26/05/16
Panadol ®

Vorm, verpakking en samenstelling van het medicijn Panadol ® vrijgeven

Pillen, filmomhuld wit, capsulevormig met een platte rand, een driehoeksteken is aan de ene kant van de tablet gestempeld en een risico aan de andere kant.

1 tabblad.
paracetamol500 mg

Hulpstoffen: maïszetmeel - 21,4 mg, voorverstijfseld zetmeel - 50 mg, kaliumsorbaat - 0,6 mg, povidon - 2 mg, talk - 15 mg, stearinezuur - 5 mg, triacetine - 0,83 mg, hypromellose - 4,17 mg.

6 stuks - blisters (2) - verpakkingen van karton.
12 stuks - blisters (1) - verpakkingen van karton.

farmachologisch effect

Pijnstillend koortswerend middel. Het heeft een pijnstillend en koortswerend effect. Blokkeert COX-1 en COX-2 voornamelijk in het centrale zenuwstelsel, waardoor de pijncentra en thermoregulatie worden beïnvloed.

Het ontstekingsremmende effect is praktisch afwezig. Het irriteert het slijmvlies van de maag en darmen niet. Het heeft geen invloed op het water-zoutmetabolisme, omdat het de synthese van prostaglandinen in perifere weefsels niet beïnvloedt..

Farmacokinetiek

Zuigen en distributie

De absorptie is hoog, de C max wordt bereikt na 0,5-2 uur en is 5-20 μg / ml.

Communicatie met plasma-eiwitten - 15%. Dringt door de BBB. Minder dan 1% van de dosis paracetamol die de zogende moeder heeft ingenomen, gaat over in de moedermelk. Een therapeutisch effectieve plasmaconcentratie van paracetamol wordt bereikt bij toediening in een dosis van 10-15 mg / kg.

Metabolisme en uitscheiding

Het wordt in de lever gemetaboliseerd (90-95%): 80% treedt conjugatiereacties op met glucuronzuur en sulfaten om inactieve metabolieten te vormen; 17% wordt gehydroxyleerd tot 8 actieve metabolieten, die worden geconjugeerd aan glutathion om al inactieve metabolieten te vormen. Bij gebrek aan glutathion kunnen deze metabolieten de leverenzymen blokkeren en hun necrose veroorzaken. Het isoenzym van CYP 2E1 is ook betrokken bij het metabolisme van het medicijn..

T 1/2 - 1-4 uur Het wordt door de nieren uitgescheiden in de vorm van metabolieten, voornamelijk conjugaten, slechts 3% onveranderd.

Farmacokinetiek in speciale klinische gevallen

Bij oudere patiënten neemt de klaring van het geneesmiddel af en neemt de T 1/2 toe.

Indicaties van het medicijn Panadol ®

  • pijnsyndroom: hoofdpijn, migraine, kiespijn, keelpijn, lage rugpijn, spierpijn, pijnlijke menstruatie;
  • koorts syndroom (als antipyreticum): koorts tegen verkoudheid en griep.

Het medicijn is bedoeld om pijn te verminderen op het moment van gebruik en heeft geen invloed op de progressie van de ziekte.

Open de lijst met codes ICD-10
ICD-10-codeIndicatie
G43Migraine
J06.9Niet-gespecificeerde acute infectie van de bovenste luchtwegen
J10Griep veroorzaakt door het geïdentificeerde seizoensgriepvirus
K08.8Andere gespecificeerde veranderingen in tanden en hun ondersteunende apparatuur
M79.1Spierpijn
M79.2Niet-gespecificeerde neuralgie en neuritis
N94.4Primaire dysmenorroe
N94.5Secundaire dysmenorroe
R07Keelpijn en borst
R50Onduidelijke koorts
R51Hoofdpijn

Doseringsregime

Voor volwassenen (inclusief ouderen) wordt het medicijn, indien nodig, tot 4 keer per dag 500 mg-1 g (1-2 tabletten) voorgeschreven. Het interval tussen de doses is minimaal 4 uur, een enkele dosis (2 tabletten) mag niet meer dan 4 keer (8 tabletten) binnen 24 uur worden ingenomen.

Kinderen van 6-9 jaar krijgen een 1/2 tab voorgeschreven. 3-4 keer / dag, indien nodig. Het interval tussen de doses is minimaal 4 uur De maximale enkelvoudige dosis voor kinderen van 6-9 jaar is 1/2 tab. (250 mg), de maximale dagelijkse inname is 2 tabletten. (1 g).

Kinderen van 9-12 jaar krijgen 1 tabblad voorgeschreven. tot 4 keer / dag, indien nodig. Het interval tussen de doses is minimaal 4 uur, een enkele dosis (1 tab.) Mag niet meer dan 4 keer worden ingenomen (4 tab.) Binnen 24 uur.

Het medicijn wordt niet aanbevolen voor gebruik voor meer dan 5 dagen als verdovingsmiddel en meer dan 3 dagen voor antipyretica zonder een arts voor te schrijven en te controleren. Een verhoging van de dagelijkse dosis van het medicijn of de duur van de behandeling is alleen mogelijk onder toezicht van een arts.

Bijwerking

In de aanbevolen doses wordt het medicijn meestal goed verdragen..

Allergische reacties: soms - huiduitslag, jeuk, Quincke's oedeem.

Uit het hemopoëtische systeem: zelden - bloedarmoede, trombocytopenie, methemoglobinemie.

Uit de urinewegen: bij langdurig gebruik in hoge doses - nierkoliek, niet-specifieke bacteriurie, interstitiële nefritis, papillaire necrose.

Contra-indicaties

  • kinderen onder de 6 jaar;
  • overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn.

Voorzichtigheid is geboden bij nier- en leverinsufficiëntie, goedaardige hyperbilirubinemie (inclusief Gilbert-syndroom), virale hepatitis, glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie, alcoholische leverschade, alcoholisme, op hoge leeftijd, tijdens zwangerschap en borstvoeding.

Zwangerschap en borstvoeding

Gebruik voor verminderde leverfunctie

Gebruik voor een verminderde nierfunctie

Gebruik bij kinderen

Gebruik bij oudere patiënten

speciale instructies

Bij langdurig gebruik in hoge doses is controle van het bloedbeeld noodzakelijk.

Voorzichtig en alleen onder toezicht van een arts moet het medicijn worden gebruikt voor lever- of nieraandoeningen, terwijl het anti-emetica (metoclopramide, domperidon) gebruikt, evenals geneesmiddelen die het cholesterolgehalte in het bloed verlagen (cholestyramine).

Als dagelijkse pijnstillers nodig zijn terwijl u anticoagulantia gebruikt, kan paracetamol af en toe worden ingenomen.

Bij het uitvoeren van tests om urinezuur en bloedglucose te bepalen, moet u uw arts waarschuwen voor het gebruik van Panadol.

Om giftige leverschade te voorkomen, mag paracetamol niet worden gecombineerd met alcoholische dranken en moet het ook worden ingenomen door mensen die vatbaar zijn voor chronisch alcoholgebruik.

Overdosis

Het medicijn mag alleen worden ingenomen in de aanbevolen doses. Als de aanbevolen dosis wordt overschreden, moet onmiddellijk medische hulp worden ingeroepen, ook als u zich goed voelt, omdat er een risico bestaat op vertraagde ernstige leverschade.

Leverschade bij volwassenen is mogelijk bij inname van ≥ 10 g paracetamol. Het gebruik van ≥ 5 g paracetamol kan leiden tot leverschade bij patiënten met de volgende risicofactoren:

  • langdurige behandeling met carbamazepine, fenobarbital, fenytoïne, primidon, rifampicine, geperforeerde sint-janskruid of andere geneesmiddelen die leverenzymen stimuleren;
  • regelmatig overmatig alcoholgebruik;
  • mogelijk met een tekort aan glutathion (in geval van ondervoeding, cystische fibrose, HIV-infectie, verhongering en uitputting).

Symptomen van acute paracetamolvergiftiging zijn misselijkheid, braken, buikpijn, zweten, bleekheid van de huid. Na 1-2 dagen worden tekenen van leverschade gedetecteerd (pijn in de lever, verhoogde activiteit van leverenzymen). In ernstige gevallen van overdosering ontwikkelt zich leverfalen, kan acuut nierfalen met tubulaire necrose (ook bij afwezigheid van ernstige leverschade), aritmie, pancreatitis, encefalopathie en coma ontstaan. Hepatotoxisch effect bij volwassenen treedt op bij inname van ≥ 10 g paracetamol.

Behandeling: stop met het gebruik van het medicijn en raadpleeg onmiddellijk een arts. Maagspoeling en toediening van enterosorbentia (actieve kool, polieppan) worden aanbevolen; de introductie van SH-groep donoren en voorlopers voor de synthese van glutathion - methionine 8-9 uur na een overdosis en N-acetylcysteïne - 12 uur later De behoefte aan aanvullende therapeutische maatregelen (verdere toediening van methionine, iv toediening van N-acetylcysteïne) wordt bepaald afhankelijk van de concentratie van paracetamol in het bloed, evenals de tijd die is verstreken na toediening. Behandeling van patiënten met ernstige leverinsufficiëntie 24 uur na inname van paracetamol moet worden uitgevoerd in samenwerking met specialisten van een antigifcentrum of een gespecialiseerde afdeling van leveraandoeningen.

Interactie tussen geneesmiddelen

Langdurig gebruik van paracetamol en andere NSAID's verhoogt het risico op het ontwikkelen van "analgetische" nefropathie en renale papillaire necrose, het begin van nierfalen in het eindstadium.

De gelijktijdige toediening op lange termijn van hoge doses paracetamol en salicylaten verhoogt het risico op het ontwikkelen van nier- of blaaskanker.

Diflunisal verhoogt de plasmaconcentratie van paracetamol met 50%, wat het risico op hepatotoxiciteit verhoogt.

Myelotoxische geneesmiddelen versterken de hematotoxiciteit van het medicijn.

Bij langdurig gebruik versterkt het medicijn het effect van indirecte anticoagulantia (warfarine en andere coumarines), wat het risico op bloeding verhoogt.

Inductoren van microsomale oxidatie-enzymen in de lever (barbituraten, fenytoïne, carbamazepine, rifampicine, zidovudine, fenytoïne, ethanol, flumecinol, fenylbutazon en tricyclische antidepressiva) verhogen het risico op hepatotoxische effecten bij overdosering.

Microsomale oxidatieremmers (cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxiciteit.

Metoclopramide en domperidon nemen toe en colestyramine vermindert de absorptiesnelheid van paracetamol.

Ethanol tijdens het gebruik van paracetamol draagt ​​bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis.

Het medicijn kan de activiteit van uricosurica verminderen.

Bewaarcondities voor het medicijn Panadol ®

Het medicijn moet buiten het bereik van kinderen worden bewaard bij een temperatuur van niet hoger dan 25 ° C..

Panadol® (500 mg)

Handleiding

  • Russisch
  • қазақша

Handelsnaam

Internationale niet-eigendomsnaam

Doseringsvorm

500 mg filmomhulde tabletten

Structuur

Een tablet bevat

werkzame stof - paracetamol 500 mg

hulpstoffen: maïszetmeel, voorverstijfseld zetmeel (oplosbaar), povidon (K 25), kaliumsorbaat, talk, stearinezuur, gezuiverd water. Filmsamenstelling: hydroxypropylmethylcellulose 15 CPS, triacetine.

Omschrijving

Pillen, filmomhuld wit, capsulevormig, met platte randen, gemarkeerd in de vorm van een driehoekig logo aan de ene kant en inkeping aan de andere kant.

Farmacotherapeutische groep

Pijnstillers. Pijnstillers, antipyretica, anderen. Anilides. Paracetamol

ATX-code N02BE01

Farmacologische eigenschappen

Farmacokinetiek

Paracetamol wordt snel en bijna volledig geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal. De maximale concentratie in het bloedplasma wordt na 30-60 minuten bereikt. De halfwaardetijd is 1-4 uur bij inname in therapeutische doses. Gelijkmatig verdeeld over alle lichaamsvloeistoffen. De binding aan plasma-eiwitten is variabel, van 20 tot 30% van het geneesmiddel bindt bij acute vergiftiging. Bij inname in therapeutische doses wordt 90-100% van het geneesmiddel de eerste dag in de urine uitgescheiden. De belangrijkste hoeveelheid paracetamol wordt na conjugatie in de lever uitgescheiden, 5% - onveranderd.

Farmacodynamica

Paracetamol is een pijnstiller-antipyreticum. Het heeft een analgetisch en koortswerend effect door de synthese van prostaglandinen in de hypothalamus te onderdrukken. Het ontbreken van een blokkerend effect op de synthese van prostaglandinen in perifere weefsels leidt tot het ontbreken van een negatief effect op het slijmvlies van het maagdarmkanaal. In dit opzicht is het gebruik van paracetamol vooral aan te raden bij patiënten bij wie de onderdrukking van prostaglandinesynthese in perifere weefsels ongewenst is, bijvoorbeeld als er een voorgeschiedenis is van gastro-intestinale bloeding of bij oudere patiënten.

Gebruiksaanwijzingen

- hoofdpijn, migraine, kiespijn, pijn na tandextractie of andere tandheelkundige ingrepen, gewrichts- en spierpijn, koorts en pijn na vaccinatie, keelpijn, pijnlijke menstruatie, pijn bij artrose, verminderde koorts.

Dosering en administratie

Volwassenen (inclusief ouderen) en kinderen van 12 jaar en ouder: 500-1000 mg (1-2 tabletten) elke 4-6 uur indien nodig. Het interval tussen de doses is minimaal 4 uur. De maximale dagelijkse dosis is 4000 mg (8 tabletten).

Kinderen (6-11 jaar): 250-500 mg (½ - 1 tablet) elke 4-6 uur indien nodig. Het interval tussen de doses is minimaal 4 uur. De maximale dagelijkse dosis is 60 mg / kg lichaamsgewicht van het kind, verdeeld in enkelvoudige doses van 10-15 mg / kg gedurende 24 uur. Een enkele dosis mag binnen 24 uur niet meer dan 4 keer worden ingenomen. De maximale gebruiksduur zonder het voorschrijven en controleren van een arts is 3 dagen.

Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden..

Overschrijd de aangegeven dosis niet..

Niet gelijktijdig gebruiken met andere paracetamol-bevattende geneesmiddelen.

Panadol-tabletten - instructies voor gebruik

Registratie nummer:

Handelsnaam: PANADOL

Internationale niet-eigendomsnaam:

Doseringsvorm:

De samenstelling van het medicijn (1 tablet)

Werkzame stof: paracetamol 500 mg. Hulpstoffen: maïszetmeel, voorverstijfseld zetmeel, kaliumsorbaat, povidon, talk, stearinezuur, triacetine, hypromellose.

Omschrijving
Witte capsulevormige tabletten met een platte rand.

Aan de ene kant van de tablet, in de vorm van een reliëf, wordt PANADOL aangebracht, aan de andere kant risico.

Farmacotherapeutische groep:

ATX-code: N02BE01

Farmacologische eigenschappen
Het medicijn heeft pijnstillende en koortswerende eigenschappen. Het blokkeert COX1 en COX2 voornamelijk in het centrale zenuwstelsel en beïnvloedt de pijncentra en thermoregulatie. Het ontstekingsremmende effect is praktisch afwezig. Het irriteert het slijmvlies van de maag en darmen niet. Het heeft geen invloed op het water-zoutmetabolisme, omdat het de synthese van prostaglandinen in perifere weefsels niet beïnvloedt..

Farmacokinetiek
De absorptie is hoog, TCmax wordt binnen 0,5-2 uur bereikt; Cmax - 5-20 μg / ml. Communicatie met plasma-eiwitten -15%. Dringt door de BBB. Minder dan 1% van de dosis paracetamol die de zogende moeder heeft ingenomen, gaat over in de moedermelk. Een therapeutisch effectieve plasmaconcentratie van paracetamol wordt bereikt bij toediening in een dosis van 10-15 mg / kg. Het wordt in de lever gemetaboliseerd (90-95%): 80% treedt conjugatiereacties op met glucuronzuur en sulfaten om inactieve metabolieten te vormen; 17% wordt gehydroxyleerd om actieve metabolieten te vormen, die worden geconjugeerd aan glutathion om al inactieve metabolieten te vormen. Bij gebrek aan glutathion kunnen deze metabolieten de leverenzymen blokkeren en hun necrose veroorzaken. Het isoenzym van CYP2E1 is ook betrokken bij het metabolisme van het medicijn. De halfwaardetijd (T1 / 2) is -1-4 uur en wordt door de nieren uitgescheiden in de vorm van metabolieten, voornamelijk conjugaten, slechts 3% onveranderd. Bij oudere patiënten neemt de klaring van het geneesmiddel af en neemt de eliminatiehalfwaardetijd toe.

Indicaties
Symptomatische therapie:

  1. pijnsyndroom: met hoofdpijn, migraine, kiespijn, keelpijn, lage rugpijn, spierpijn, pijnlijke menstruatie
  2. koorts syndroom (als antipyreticum). Bij verhoogde lichaamstemperatuur tegen de achtergrond van "verkoudheid" -ziekten en griep. Het medicijn is bedoeld om pijn te verminderen op het moment van gebruik en heeft geen invloed op de progressie van de ziekte.
  • overgevoeligheid;
  • kinderen onder de 6 jaar.

Voorzichtig
Voorzichtig gebruiken bij nier- en leverinsufficiëntie, goedaardige hyperbilirubinemie (inclusief Gilbert-syndroom), virale hepatitis, glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie, alcoholische leverschade, alcoholisme, op oudere leeftijd, tijdens zwangerschap en borstvoeding.

Dosering en administratie:

Volwassenen (inclusief ouderen): 0,5-1 g (1-2 tabletten) tot 4 keer per dag, indien nodig. Het interval tussen de doses is minimaal 4 uur, een enkele dosis (2 tabletten) mag niet meer dan 4 keer (8 tabletten) binnen 24 uur worden ingenomen.

Kinderen (6-9 jaar): 1/2 tablet 3-4 keer per dag, indien nodig. Het interval tussen de doses is minimaal 4 uur. De maximale enkelvoudige dosis voor kinderen van 6-9 jaar is 1/2 tablet (250 mg), de maximale dagelijkse dosis is 2 tabletten (1 g).

Kinderen (9-12 jaar): 1 tablet tot 4 keer per dag, indien nodig. Het interval tussen de doses is minimaal 4 uur, een enkele dosis (1 tablet) mag niet meer dan 4 keer (4 tabletten) binnen 24 uur worden ingenomen.

Het medicijn wordt niet aanbevolen voor gebruik voor meer dan 5 dagen als verdovingsmiddel en meer dan 3 dagen voor antipyretica zonder een arts voor te schrijven en te controleren. Een verhoging van de dagelijkse dosis van het medicijn of de duur van de behandeling is alleen mogelijk onder toezicht van een arts.

Bijwerking
In de aanbevolen doses wordt het medicijn meestal goed verdragen. Paracetamol veroorzaakt zelden bijwerkingen. Soms kan een allergische reactie worden waargenomen in de vorm van huiduitslag, jeuk, Quincke's oedeem. Zelden - aandoeningen van het bloedsysteem (bloedarmoede, trombocytopenie, methemoglobinemie).

Bij langdurig gebruik in hoge doses neemt de kans op verminderde lever- en nierfunctie (nierkoliek, niet-specifieke bacteriurie, interstitiële nefritis, papillaire necrose) toe en is bloedbeeldcontrole noodzakelijk.

Overdosis
Het medicijn mag alleen worden ingenomen in de aanbevolen doses. Als u de aanbevolen dosis overschrijdt, zoek dan onmiddellijk medische hulp, zelfs als u zich goed voelt, omdat er een risico bestaat op vertraagde ernstige leverschade.

Schade aan de lever bij volwassenen is mogelijk bij inname van 10 of meer gram paracetamol. Het nemen van 5 of meer gram paracetamol kan leiden tot leverschade bij patiënten met de volgende risicofactoren:

  • langdurige behandeling met carbamazepine, fenobarbital, fenytoïne, primidon, rifampicine, geperforeerde geneesmiddelen met sint-janskruid of andere geneesmiddelen die leverenzymen stimuleren;
  • regelmatig overmatig alcoholgebruik;
  • mogelijk met een tekort aan glutathion (ondervoeding, cystische fibrose, HIV-infectie, uithongering, ondervoed)

Tekenen van acute paracetamolvergiftiging zijn misselijkheid, braken, buikpijn, zweten, bleekheid van de huid. Na 1-2 dagen worden tekenen van leverschade gedetecteerd (pijn in de lever, verhoogde activiteit van "leverenzymen"). In ernstige gevallen van overdosering ontwikkelt zich leverfalen, kan acuut nierfalen met tubulaire necrose (ook bij afwezigheid van ernstige leverschade), aritmie, pancreatitis, encefalopathie en coma ontstaan. Hepatotoxisch effect bij volwassenen manifesteert zich bij inname van 10 g of meer.

Behandeling: stop met het gebruik van het medicijn en raadpleeg onmiddellijk een arts. Maagspoeling en toediening van enterosorbentia (actieve kool, polieppan) worden aanbevolen; de introductie van SH-groep donoren en voorlopers voor de synthese van glutathion - methionine 8-9 uur na een overdosis en N-acetylcysteïne - 12 uur later De behoefte aan aanvullende therapeutische maatregelen (verdere toediening van methionine, iv toediening van N-acetylcysteïne) wordt bepaald afhankelijk van de concentratie van paracetamol in het bloed, evenals de tijd die is verstreken na toediening. Behandeling van patiënten met ernstige leverinsufficiëntie 24 uur na inname van paracetamol dient te worden uitgevoerd in samenwerking met specialisten van een antigifcentrum of een gespecialiseerde afdeling leveraandoeningen.

Interactie met andere medicijnen
Langdurig gelijktijdig gebruik van paracetamol en andere NSAID's verhoogt het risico op het ontwikkelen van "analgetische" nefropathie en renale papillaire necrose, het begin van nierfalen in het eindstadium.

De gelijktijdige toediening op lange termijn van hoge doses paracetamol en salicylaten verhoogt het risico op het ontwikkelen van nier- of blaaskanker.

Diflunisal verhoogt de plasmaconcentratie van paracetamol met 50%, wat het risico op hepatotoxiciteit verhoogt.

Myelotoxische geneesmiddelen versterken de hematotoxiciteit van het medicijn.

Bij langdurig gebruik versterkt het medicijn het effect van indirecte anticoagulantia (warfarine en andere coumarines), wat het risico op bloeding verhoogt. Inductoren van microsomale oxidatie-enzymen in de lever (barbituraten, fenytoïne, carbamazepine, rifampicine, zidovudine, fenytoïne, ethanol, flumecinol, fenylbutazon en tricyclische antidepressiva) verhogen het risico op hepatotoxische effecten bij overdosering. Microsomale oxidatieremmers (cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxiciteit.

Metoclopramide en domperidon nemen toe en colestyramine vermindert de absorptiesnelheid van paracetamol. Ethanol draagt ​​bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis. Het medicijn kan de activiteit van uricosurica verminderen.

speciale instructies
Voordat u het medicijn neemt, moet u uw arts raadplegen als:

  • U heeft een lever- of nierziekte;
  • U medicijnen gebruikt tegen misselijkheid en braken (metoclopramide, domperidon), evenals geneesmiddelen die het cholesterolgehalte in het bloed verlagen (cholestyramine);
  • U neemt anticoagulantia en u heeft gedurende lange tijd dagelijks pijnstillers nodig. Paracetamol kan in dit geval af en toe worden ingenomen;
  • U bent zwanger of geeft borstvoeding;

Bij het uitvoeren van tests om urinezuur en bloedsuiker te bepalen, moet u uw arts informeren over het gebruik van het medicijn.

Om toxische effecten van leverschade te voorkomen, mag paracetamol niet worden gecombineerd met alcoholische dranken en moet het ook worden ingenomen door personen die vatbaar zijn voor chronisch alcoholgebruik.

Vrijgaveformulier
500 mg filmomhulde tabletten.

PVC / aluminium blisterverpakking met 6 of 12 tabletten.

1 of 2 blisters (elk 6 of 12 tabletten) zijn verpakt in een kartonnen doos samen met instructies voor gebruik.

Houdbaarheid
5 jaar.
Niet gebruiken na de vervaldatum die op de verpakking is afgedrukt.

Opslag condities
Bewaren bij een temperatuur beneden 25 ° C.
Buiten het bereik van kinderen bewaren.

Apotheek Vakantievoorwaarden
Vrij verkrijgbaar.

Vervaardigd door GlaxoSmithKlein Dungarvan Ltd., Ierland, Knockbrack, Dangarvan, Waterford County / GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd, Ierland, Knockbrack, Dungarvan, County Waterford voor GlaxoSmithKline Klein Consumer Helsker, Groot-Brittannië, 980 Grex-Cons Gezondheidszorg, Verenigd Koninkrijk, 980 Great West Road, Brentford, Middlesex, TW8 9GS
Vertegenwoordiger in de Russische Federatie / importeur: CJSC GlaxoSmithKlein Helsker, Rusland, 109180, Moskou, Yakimanskaya nab., 2.

Panadol

Latijnse naam: Panadol

ATX-code: N02BE01

Actief ingrediënt: Paracetamol (Paracetamol)

Analogen: Efferalgan, Cefecon

Fabrikant: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare (VK)

Beschrijving te laat op: 26-09-17

Prijs in online apotheken:

Panadol is een niet-steroïde ontstekingsremmend medicijn.

Werkzame stof

Vorm en compositie vrijgeven

Verkrijgbaar in de volgende vormen:

  • tabletten bedoeld voor oraal gebruik;
  • bruistabletten voor de bereiding van een oplossing van Panadol Solubl;
  • siroop (suspensie) voor kinderen;
  • rectale zetpillen voor kinderen.
Filmomhulde tabletten1 tabblad.
Paracetamol500 mg
Hulpstoffen: kaliumsorbaat, maïszetmeel, stearinezuur, voorverstijfseld zetmeel, povidon, povidon, talk, hypromellose, triacetine.

Gebruiksaanwijzingen

  • koorts veroorzaakt door bacteriële en virale infecties (acute luchtweginfecties, influenza, acute virale luchtweginfecties, faryngitis, tonsillitis en andere);
  • algodismenorea;
  • hoofdpijn (inclusief migraine);
  • gewrichts- en spierpijn, inclusief pijn tijdens een acute periode van infectieziekten en reumatische pijn;
  • neuralgie;
  • kiespijn.

Wijs kinderen op jonge leeftijd toe met koorts veroorzaakt door tandjes.

Contra-indicaties

  • hyperbilirubinemie en andere leveraandoeningen;
  • overgevoeligheid voor paracetamol en eventuele NSAID's;
  • ziekten gekenmerkt door een verslechtering van het bloedbeeld;
  • nierziekte
  • alcoholisme;
  • leeftijd tot drie maanden.

Alleen tijdens zwangerschap en borstvoeding toepassen zoals voorgeschreven door een arts.

Gebruiksaanwijzing Panadol (methode en dosering)

Omhulde tabletten moeten worden doorgeslikt zonder te kauwen en veel water te drinken. Bruistabletten moeten worden opgelost in 200 ml water.

  • Volwassenen en kinderen na 12 jaar krijgen, indien nodig, tot 4 maal / dag 500 mg-1 g (1-2 tabletten) voorgeschreven. Het interval tussen de doses is minimaal 4 uur, een enkele dosis (2 tabletten) mag niet meer dan 4 keer (8 tabletten) binnen 24 uur worden ingenomen.
  • Kinderen van 6-9 jaar: 1/2 tab. 3-4 keer / dag. Het interval tussen de doses is minimaal 4 uur De maximale enkelvoudige dosis voor kinderen van 6-9 jaar is 1/2 tab. (250 mg), de maximale dagelijkse inname is 2 tabletten. (1 g).
  • Kinderen van 9-12 jaar: 1 tabblad. tot 4 keer / dag. Het interval tussen de doses is minimaal 4 uur, een enkele dosis (1 tab.) Mag niet meer dan 4 keer worden ingenomen (4 tab.) Binnen 24 uur.

Tussen elk gebruik van medicijnen moet een interval van vier uur worden aangehouden. U kunt het niet langer dan drie dagen zelf innemen. Als er na drie dagen behandeling geen verbetering wordt waargenomen, moet een arts worden geraadpleegd.

Bijwerkingen

In sommige gevallen kan Panadol de volgende bijwerkingen veroorzaken:

  • Uit het spijsverteringskanaal, zoals de groei van levertransaminasen, dyspepsie, evenals pijn in de epigastrische regio.
  • Bloedarmoede, trombocytopenie, methemoglobinemie, agranulocytose en in zeldzame gevallen kan pancytopenie zich ontwikkelen.
  • Het immuunsysteem kan een allergische reactie van verschillende ernst vertonen.
  • Door het metabolisme kan hypoglykemie optreden, evenals een verminderde nierfunctie..

Gelijktijdig gebruik met andere NSAID's kan het risico op nierkanker vergroten..

Overdosis

Symptomen van een overdosis Panadol in de eerste 24 uur:

  • braken en pijn in de buikstreek;
  • misselijkheid;
  • bleekheid.

12 tot 48 uur na inname kan lever- en nierbeschadiging optreden bij de ontwikkeling van leverfalen (coma, encefalopathie, overlijden).

Schade aan de lever is mogelijk bij inname van 10 g of meer (bij volwassenen). Andere manifestaties van een overdosis zijn pancreatitis en hartritmestoornissen. Behandeling - de inname van methionine binnen of in / bij de introductie van N-acetylcysteïne.

Analogen

Neem geen beslissing om het medicijn zelf te vervangen, raadpleeg een arts.

farmachologisch effect

  • Paracetamol is het belangrijkste actieve ingrediënt in Panadol. Deze tool voorkomt de vorming van ontstekingsmediatoren, waaronder chemische verbindingen en prostaglandinen, die een verhoging van de lichaamstemperatuur veroorzaken.
  • Het medicijn en andere paracetamolbevattende middelen worden gekenmerkt door een zwakke ontstekingsremmende werking. Dit komt door het feit dat wanneer paracetamol in het weefsel komt, cellulaire enzymen het beginnen te vernietigen..
  • Het heeft antipyretische en pijnstillende effecten op het niveau van het centrale zenuwstelsel. De maximale concentratie van het geneesmiddel in het bloed wordt bereikt na 0,5 tot 2 uur vanaf het moment van toediening. De vernietiging van paracetamol vindt plaats in de lever. Het medicijn wordt uitgescheiden via het werk van de nieren. Deze tool verstoort de balans van elektrolyten niet, heeft geen nadelige invloed op het slijmvlies van het spijsverteringskanaal en draagt ​​ook niet bij aan het vasthouden van vocht in het lichaam.

speciale instructies

Het risico op overdosering neemt toe bij patiënten met niet-cirrotische alcoholische leveraandoeningen.

Tijdens zwangerschap en borstvoeding

Tijdens de zwangerschap wordt het alleen voorgeschreven als het potentiële risico voor de foetus lager is dan de gezondheidsvoordelen van de moeder.

In de kindertijd

Contra-indicatie: kinderen jonger dan 6 jaar.

Op oudere leeftijd

Wees voorzichtig op oudere leeftijd..

Met verminderde nierfunctie

Wees voorzichtig bij nierfalen..

Met verminderde leverfunctie

Wees voorzichtig bij leverfalen.

Interactie tussen geneesmiddelen

Verbetert het effect van indirecte anticoagulantia (coumarinederivaten). Metoclopramide of domperidon wordt verhoogd en cholestyramine vermindert de absorptiesnelheid.

Apotheek Vakantievoorwaarden

Vrij verkrijgbaar.

Voorwaarden voor opslag

Buiten het bereik van kinderen bewaren bij een temperatuur van maximaal 25 ° C. Houdbaarheid - 5 jaar..

Prijs in apotheken

De prijs van Panadol voor 1 pakket begint vanaf 38 roebel.

De beschrijving op deze pagina is een vereenvoudigde versie van de officiële versie van de medicijnannotatie. De informatie wordt alleen ter informatie verstrekt en is geen gids voor zelfmedicatie. Voordat u het medicijn gebruikt, moet u een specialist raadplegen en de instructies lezen die door de fabrikant zijn goedgekeurd.

Panadol. Werkzame stof. Gebruiksaanwijzing. Indicaties en contra-indicaties, bijwerkingen. Panadol vrijgaveformulieren

De site biedt alleen referentie-informatie voor informatieve doeleinden. Diagnose en behandeling van ziekten moet worden uitgevoerd onder toezicht van een specialist. Alle medicijnen hebben contra-indicaties. Specialistisch overleg vereist!

Wat voor soort medicijn is panadol en waarom is het nodig??

Panadol is een veelgebruikt koortswerend en pijnstillend medicijn. De werkzame stof van het medicijn wordt paracetamol genoemd. Onder andere commerciële namen zijn ook paracetamol, mexalen, efferalgan en andere verkrijgbaar..

Panadol heeft twee belangrijke effecten: antipyretisch en analgetisch, wat het wijdverbreide en bijna universele gebruik verklaart. In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, heeft dit medicijn vrijwel geen ontstekingsremmend effect. De lijst met indicaties is erg breed en kan worden onderverdeeld in twee hoofdgroepen..

De eerste groep pathologieën zijn ziekten met hevige pijn.

Pathologieën met ernstig pijnsyndroom, waarbij panadol wordt gebruikt, zijn onder meer:

  • migraine);
  • kiespijn;
  • artralgie (gewrichtspijn);
  • rugpijn;
  • spierpijn tijdens het strekken;
  • menstruatie pijn.
Dit is slechts een kleine lijst van ziekten waarbij het wordt aanbevolen om panadol te gebruiken. Tegelijkertijd is het vermeldenswaard dat de indicatie pijn van milde tot matige intensiteit is. Bij ernstige pijnklachten, bijvoorbeeld bij kanker, worden opiaten voorgeschreven. Het analgetische effect van panadol wordt verklaard door remming van de prostaglandinesynthese. Prostaglandinen zijn biologisch actieve stoffen die betrokken zijn bij verschillende lichaamsreacties. Hun belangrijkste biologische rol is het uitgesproken effect op de gladde spiertonus van verschillende organen en als gevolg daarvan de ontwikkeling van een pijneffect. Bovendien zijn ze mediatoren van ontstekingen en allergische reacties. De blokkade van prostaglandinesynthese treedt op als gevolg van remming van een enzym dat cyclo-oxygenase (COX) wordt genoemd. Panadol remt de prostaglandinesynthese door COX-blokkade in het pijncentrum in de hypothalamus. Bovendien remt het het gedrag van pijnimpulsen in het centrale zenuwstelsel..

De tweede groep indicaties is verschillende verkoudheden, vergezeld van koorts. In dit geval wordt panadol voorgeschreven als symptomatische behandeling voor influenza, longontsteking, bronchitis en koorts van onbekende oorsprong. Het koortswerende effect wordt ook geassocieerd met de blokkade van het enzym cyclo-oxygenase en als gevolg daarvan prostaglandinen. Remming van prostaglandinen in het hypothalamische centrum van thermoregulatie leidt tot tijdelijke eliminatie van koorts. Bovendien verhoogt panadol de warmteoverdracht, wat ook leidt tot een verlaging van de temperatuur.

Beide effecten van panadol zijn dus het gevolg van de blokkade van prostaglandinesynthese. Het verschil is de scène. Remming van prostaglandinen in het centrum van thermoregulatie leidt tot een verlaging van de temperatuur, een vergelijkbaar effect in het pijncentrum gaat gepaard met een analgetisch effect. Beide centra bevinden zich in de hypothalamus..

Werkzame stof panadol

Het actieve ingrediënt in panadol is paracetamol, ook wel bekend als paracetamol in de wereld. Paracetamol is verkrijgbaar als een onafhankelijk medicijn, maar maakt meestal deel uit van geneesmiddelen tegen influenza. Door zijn chemische aansluiting behoort het tot de groep van aniliden - verbindingen die derivaten zijn van aniline. Paracetamol verschilt van zijn andere voorgangers wat betreft lage toxiciteit. Antipyretica die aan paracetamol voorafgingen (acetanilide en fenacetine) hadden dus het vermogen om methemoglobine te vormen. Methemoglobine is een vorm van hemoglobine waarin ijzerionen worden geoxideerd. Dit leidt op zijn beurt tot blokkering van het zuurstoftransport. Methemoglobinemie resulteert in ernstig zuurstoftekort. Paracetamol (en dus panadol) kan minder methemoglobine vormen. In grote doses kan het echter nog steeds een nefrotoxisch en hepatotoxisch effect uitoefenen..

Bij orale inname wordt paracetamol goed geabsorbeerd in het maagdarmkanaal. Na opname door het slijmvlies komt het in de bloedbaan terecht, waar het voor 15 procent aan bloedplasma-eiwitten bindt. Met de bloedstroom wordt paracetamol naar de lever getransporteerd, waar het grootste deel wordt onderworpen aan conjugatie (binding) met glucuronzuur en zwavelzuur. Als gevolg van deze reactie worden niet-toxische metabolieten en gemakkelijk uitgescheiden metabolieten gevormd. Vervolgens worden deze metabolieten (glucuronide en sulfaten) binnen 20 tot 24 uur door de nieren uitgescheiden. Als de creatinineklaring minder is dan 20 milliliter per minuut (wat wordt opgemerkt bij nierfalen), vertraagt ​​de uitscheiding van geneesmiddelen meerdere keren.

De maximale concentratie paracetamol in het bloed na een enkele dosis wordt binnen een uur bereikt. Dus, bij inname van één tablet (500 milligram) gedurende een uur, is de concentratie panadol 6 microgram per kilogram gewicht. Het medicijn wordt snel uitgescheiden door de nieren, dus na 5 tot 6 uur wordt de concentratie panadol gehalveerd. De distributie van het medicijn vindt voornamelijk plaats in lichaamsvloeistoffen, met uitzondering van hersenvocht. Ongeveer een procent van het medicijn gaat over in de moedermelk, waar natuurlijk rekening mee moet worden gehouden door vrouwen die borstvoeding geven..

Het metabolisme van het medicijn hangt af van de algemene toestand van het lichaam, namelijk van de functionaliteit van de nieren en de lever. Dus bij levercirrose en andere ziekten van dit orgaan vertraagt ​​het metabolisme van panadol. Als gevolg hiervan circuleert het medicijn langer in het lichaam, wat het risico op toxische effecten verhoogt..

De halfwaardetijd van panadol is van 2 tot 4 uur, bij nierfalen neemt deze toe tot 6 uur. Gedurende deze tijd neemt de concentratie van het medicijn in het bloed met de helft af en wordt de helft van de panadol uitgescheiden.

Wat helpt Panadol?

De belangrijkste indicatie voor het gebruik van panadol is koorts bij kinderen en volwassenen. Het mechanisme van het koortswerende effect is het beïnvloeden van het centrum van de thermoregulatie, dat zich in de hypothalamus bevindt. Een indicatie voor de benoeming van panadol is de temperatuur van verschillende etiologieën en zelfs koorts van onbekende oorsprong.
Het is belangrijk om te weten dat panadol geen ontstekingsremmende werking heeft. Daarom is het niet logisch om het voor te schrijven voor verkoudheid zonder koorts. Het wordt ook niet aanbevolen om panadol in te nemen voor reumatische aandoeningen en bindweefselaandoeningen..

Hoe werkt panadol?

Het belangrijkste werkingsmechanisme van panadol is dus de remming van biologisch actieve stoffen in de hypothalamus. De hypothalamus wordt de hersenstructuur genoemd, die samen met de thalamus deel uitmaakt van het diencephalon. Deze structuur maakt deel uit van het limbische systeem van de hersenen - het oudste deel van de hersenen, dat op zijn beurt de belangrijkste vitale centra bevat. De hypothalamus bevat dus het ademhalingscentrum, het centrum van verzadiging en plezier, evenals het centrum van pijn en thermoregulatie. Op het niveau van de laatste twee treedt Panadol op.

Het mechanisme van koorts is te wijten aan een toename van het niveau van prostaglandinen in het centrum van thermoregulatie. Het voorste deel van dit deel van de hersenen ontvangt informatie van thermoreceptoren, terwijl het achterste deel (het centrum van warmteproductie) impulsen terugstuurt naar de spieren, bloedvaten van de huid en andere organen. Hierdoor neemt het algehele metabolisme toe, worden de processen van thermoregulatie in de spieren geactiveerd. Het centrum voor warmteoverdracht bevindt zich in de kernen van de voorste hypothalamus. De pulsen die uit deze gebieden komen, leiden tot een afname van de warmteproductie door de uitzetting van bloedvaten en tot een toename van de warmteontwikkeling. Naast prostaglandinen zijn hormonen zoals adrenaline, thyroxine en andere betrokken bij beide reacties. De temperatuurbestendigheid is te danken aan de onderlinge regeling van de processen van warmteproductie en warmteoverdracht.

De opname van bepaalde mechanismen voor warmteoverdracht vindt plaats afhankelijk van specifieke omstandigheden. Als de omgevingstemperatuur bijvoorbeeld daalt, wordt een mechanisme zoals trillen geactiveerd, waardoor de warmteoverdracht toeneemt. Met andere woorden, het thermoregulatiecentrum wordt constant afgestemd om een ​​bepaalde lichaamstemperatuur te behouden - comforttemperatuur. Om dit comfort te behouden, is het noodzakelijk dat de temperatuur in de kamer niet hoger is dan 25 graden en dat er op het niveau van het lichaam geen pyrogene (warmteverhogende) processen zijn. Elke verandering in deze omstandigheden leidt tot irritatie van de overeenkomstige receptoren in de hypothalamus en een verandering in temperatuur.

Het analgetische werkingsmechanisme van panadol is vergelijkbaar met het koortswerende effect. Een belangrijke schakel is ook de blokkade van de synthese van prostaglandinen - pijnmediatoren. De blokkade wordt uitgevoerd op het niveau van het cyclo-oxygenase-enzym..

In het pijnmechanisme wordt de belangrijkste rol gegeven aan verhoogde gevoeligheid van zenuwuiteinden (nociceptoren) onder invloed van stoffen, namelijk prostaglandinen. Naast prostaglandinen nemen ook andere mediatoren - histamine, cytokines - deel aan het verhogen van de gevoeligheid voor pijn. Dit zijn in de regel mediatoren uit de ontstekingsgroep, die veel effecten hebben. Sommige verhogen de vasculaire permeabiliteit en veroorzaken oedeem, andere veroorzaken allergische processen. Bij het optreden van pijn zijn prostaglandinen, met name prostaglandinen van de E2-groep, de belangrijkste, die de gevoeligheid van receptoren voor pijn het meest vergroten..

Zo wordt een vicieuze cirkel opgemerkt - weefselschade gaat gepaard met het vrijkomen van chemicaliën die zowel ontsteking als pijn versterken. Pijnklachten beïnvloeden op hun beurt de werking van veel systemen. Daarom raden veel experts aan om pijn te elimineren, omdat het een belangrijk onderdeel is van de behandeling van veel ziekten.

Om het analgetische effect van panadol te versterken, worden cafeïne of andere componenten vaak toegevoegd aan combinatiepreparaten. Cafeïne verbetert de opname (opname) van panadol en versterkt daardoor het analgetische effect.

Hoe lang werkt Panadol (temperatuur verlagen)?

Hoe lang gaat panadol mee??

Panadol is 2 tot 4 uur geldig. Hier zijn echter mogelijke opties. Allereerst beïnvloedt de toestand van de lever en de nieren de duur van het effect van panadol. Het is dus bekend dat meer dan 95 procent van het medicijn wordt behandeld met leverenzymen. Hierna wordt het medicijn uitgescheiden door de nieren. Bij oudere mensen, wiens metabolisme langzamer is, circuleert het medicijn langer in het lichaam. Hoe langer het medicijn in het lichaam zit, hoe langer het effect heeft. Een vergelijkbaar proces wordt waargenomen bij mensen met pathologieën van de nieren en de lever. In het eerste geval, als gevolg van verminderde nierfiltratie en excretie (excretie), wordt het geneesmiddel niet lang uitgescheiden en blijft het in de bloedbaan circuleren. In het tweede geval vertraagt ​​het proces van inactivering van panadol door enzymen vanwege een verminderde leverfunctie. Dit leidt er niet alleen toe dat de medicatie langer actief blijft dan voorgeschreven, maar ook tot het ontstaan ​​van tal van bijwerkingen..

De fysiologische kenmerken van het lichaam beïnvloeden ook de snelheid van het effect en de werking van panadol. Allereerst is dit leeftijd. Dus bij kinderen treedt het effect, vanwege het grotere volume circulerende vloeistof en het intensieve metabolisme, veel sneller op - binnen 20 minuten. Tegelijkertijd duurt het echter niet lang - tot een uur. Bij mensen ouder dan 60 - 65 jaar neemt het volume van de circulerende vloeistof meerdere keren af, waardoor het metabolisme van het medicijn vertraagt. Daarom treedt het effect niet op in een half uur, maar in anderhalf uur. Vanwege een verminderde nierfunctie (wat natuurlijk wordt opgemerkt met de leeftijd), neemt de uitscheidingssnelheid van panadol af, wat ook de circulatietijd verlengt. Het gevolg hiervan is een langdurig analgetisch en antipyretisch effect..

Is het mogelijk voor kinderen om te panadoleren?

Panadol is een antipyreticum (antipyreticum), dat vaak wordt voorgeschreven aan kinderen. De dagelijkse en enkele dosis van het medicijn hangt natuurlijk af van de leeftijd. De maximale enkelvoudige dosis voor een kind onder de 12 jaar wordt berekend op basis van 10-15 milligram per kilogram van het gewicht van het kind. De dagelijkse dosis is 60 milligram per kilogram van het gewicht van het kind. In dit geval moet de dagelijkse dosis worden verdeeld in 3-4 doses. Gemiddeld is een enkele dosis voor een kind van 6 tot 12 jaar gelijk aan 250 - 500 milligram, voor een kind van 1 tot 5 jaar is het gelijk aan 125 - 250 milligram, voor een kind tot een jaar - tot 125 milligram.

Bovendien verdient de rectale toedieningsroute bij kinderen, vooral kleintjes, de voorkeur. In dit geval blijft de leeftijdsgebonden dosering behouden. Het verschil in de rectale toedieningsroute is de snelle ontwikkeling van het effect. Dit wordt verklaard door een overvloedige bloedtoevoer naar het rectum, wat de opname van het medicijn vergemakkelijkt en als gevolg daarvan de snellere werking.

Panadol tijdens de zwangerschap

Panadol voor borstvoeding

Gebruiksaanwijzing Panadol

Vormen van afgifte, dosis en samenstelling van panadol

Panadol is een wijdverbreid medicijn waarvan de vorm van afgifte niet beperkt is tot de tabletvorm.