De Wereldgezondheidsorganisatie Paracetamol (Panadol) is een van de meest gevraagde geneesmiddelen voor snelle en effectieve hulp aan mensen. De instructies bevatten toepassingsschema's voor verschillende vormen van het medicijn en doseringslimieten zijn aangegeven. Het voordeel van Paracetamol is dat het de bekleding van het spijsverteringskanaal niet irriteert.

Indicaties paracetamol

Antipyretisch en analgetisch - Paracetamol (niet-narcotische analgetica) behoort tot de groep van niet-steroïde geneesmiddelen met ontstekingsremmende werking. De werking van Paracetamol (farmacodynamiek) is gebaseerd op de onderdrukking van de synthese van prostaglandinen - moleculen die voorkomen in ontstekingsprocessen die koorts en pijn veroorzaken.

Het analgetische effect beïnvloedt het centrale zenuwstelsel en zijn neuronen. Farmacokinetiek: uitgescheiden in 4-5 uur. Het medicijn wordt gebruikt in overeenstemming met de indicaties:

  • als gevolg van ontstekings- en infectieziekten steeg de lichaamstemperatuur tot koorts- en koortswaarden (37-39 graden);
  • spierpijn;
  • pijn tijdens de menstruatie;
  • radiculitis;
  • ischias;
  • neuralgie;
  • zwervende pijnen van onbekende oorsprong;
  • in de kindergeneeskunde: koorts, tandvleespijn (met tandjes krijgen) bij een kind.

Hoe neemt u Paracetamol in?

Wanneer u het medicijn gebruikt, moet u onthouden dat het de ernst van pijnlijke symptomen aanzienlijk kan verminderen. Om deze reden kan het ziektebeeld veranderen, wat de diagnose bemoeilijkt. De maximale enkelvoudige dosis Paracetamol voor volwassen patiënten is 1,5 g, de dagelijkse limiet is 4 g. Het medicijn wordt verkocht in de volgende vormen:

  • tabletten: de inhoud van de werkzame stof is 200 of 500 mg (Paracetamol bevat dezelfde werkzame stof);
  • poedercapsules: 500 mg;
  • bruistabletten: 500 mg;
  • ampullen met infuusoplossing: 15 mg per 1 ml oplossing;
  • schorsing voor pediatrische patiënten;
  • baby siroop;
  • rectale zetpillen: van 50 tot 100 mg.

Gebruiksaanwijzing

De dosering van het medicijn hangt af van het type afgifte, de leeftijd van de patiënt. Voor kinderen en volwassenen kunt u verschillende soorten medicijnen gebruiken:

Type medicatie (paracetamol)

Dosis en gebruiksfrequentie voor kinderen

Dosis en gebruiksfrequentie voor volwassenen

Paracetamol-tabletten op temperatuur

6-12 jaar oud - 0,25-0,5 g; 1-5 jaar - 0,12-0,25 g; 3-12 maanden - 0,06-0,12 mg; jonger dan 3 maanden - 10 mg / kg lichaamsgewicht

500 mg leverde een gewicht van meer dan 60 kg in een kuur van 5-7 dagen

3 maanden -1 jaar - 2,5-5 ml; 1-5 jaar - 5-10 ml; 5-12 jaar - 10-20 ml

20-40 ml (met een gewicht van meer dan 60 kg)

1-36 maanden - 15 mg / kg eenmaal of 60 mg / kg dagelijks; 6-12 jaar - maximum per dag 2 g, 3-6 jaar - maximum per dag 1-2 g (berekening van 60 mg / kg in 3-4 doses)

350-500 mg, maximale enkele dosis - 1,5 g, dagelijks - 34 g

3 maanden - 1 jaar - 2,5-5 ml; 1-6 jaar - 5-10 ml; 6-14 jaar oud - 10-20 ml. De behandelingsduur is niet langer dan 3 dagen om koorts te verlichten en 5 dagen om pijn te verlichten.

Paracetamol-tabletten

Paracetamol is een medicijn uit de groep van aniliden, dat een aanzienlijk antipyretisch en analgetisch effect heeft en een minder uitgesproken ontstekingsremmend effect heeft. Het wordt veel gebruikt bij de behandeling van volwassen patiënten en in de kindergeneeskunde (zie alle antipyretica voor kinderen).

Paracetamol is de belangrijkste metaboliet van fenacetine - een stof die voorheen veel gebruikt werd bij de behandeling van pijn en hyperthermie, maar die verboden is vanwege gevaarlijke bijwerkingen geassocieerd met toxische effecten op de nieren en de lever.

In dit artikel zullen we bespreken waarom artsen het medicijn Paracetamol voorschrijven, inclusief instructies voor gebruik, analogen en prijzen van dit medicijn in apotheken. Als je Paracetamol al hebt gebruikt, laat dan feedback achter in de reacties.

Samenstelling en vorm van vrijgave

Paracetamol is nu beschikbaar in de volgende vormen:

  1. Tabletten (6 of 10 stuks, in verpakkingen zonder cellen of blaren);
  2. Siroop 2,4% (50 ml, flacon);
  3. Suspensie 2,4% (100 ml, flacon);
  4. Rectale zetpillen 0,08 g, 0,17 g, 0,33 g.

Paracetamol verwijst naar niet-narcotische analgetica, niet-steroïde en andere ontstekingsremmende geneesmiddelen. Het medicijn heeft een analgetisch en antipyretisch effect..

Wat Paracetamol helpt?

Zoals aangegeven in de instructies, helpt Paracetamol bij milde of matige pijnsyndromen van verschillende oorsprong - pijn door verwondingen, brandwonden, hoofdpijn, migraine, kiespijn, spierpijn, artralgie.

Bovendien wordt Paracetamol veel gebruikt bij de behandeling van besmettelijke en ontstekingsziekten als antipyreticum dat koorts verlicht. Ook wordt het medicijn gebruikt om symptomen van premenstruele spanning te verlichten in combinatie met mepiramine en pamabrom..

farmachologisch effect

De werkzame stof van het medicijn is paracetamol, een fenacetinederivaat. Het werkingsmechanisme van Paracetamol is gebaseerd op de remming van de synthese van prostaglandinen - chemische verbindingen gevormd tijdens ontstekingen en verantwoordelijk voor de tekenen ervan in de vorm van een temperatuurstijging en het optreden van pijn.

Paracetamol heeft een analgetisch effect doordat het inwerkt op neuronen van het centrale zenuwstelsel. Het heeft een zwak ontstekingsremmend effect, irriteert het slijmvlies van het maagdarmkanaal niet.

Bij orale toediening bereikt paracetamol een maximale concentratie in het bloed 20-30 minuten na toediening, na anderhalf uur, de piek van het geneesmiddel.

Gebruiksaanwijzing

Paracetamol-tabletten moeten oraal worden ingenomen na de maaltijd met water. Volwassenen en jongeren met een gewicht> 60 kg: 0,5 g tot 4 keer per dag. De maximale enkele dosis paracetamol kan worden verhoogd tot 1 g, de maximale dagelijkse dosis is niet meer dan 4 g.

  • Kinderen van 6-12 jaar: 0,2-0,5 g paracetamol.
  • Kinderen van 1-5 jaar: 0,12-0,25 g.
  • Kinderen van 3-12 maanden: 60-120 mg.
  • Kinderen van 1-3 maanden: vanaf 10 mg / kg.

Het tijdsinterval tussen de doses paracetamol moet minstens 4 uur bedragen Gebruik niet meer dan drie dagen als antipyreticum en niet meer dan vijf dagen om een ​​analgetisch effect te bereiken..

Contra-indicaties

Paracetamol mag niet worden gebruikt als:

  • actief alcoholisme,
  • overgevoeligheid voor paracetamol,
  • ernstig verminderde lever- of nierfunctie,
  • bloedziekten,
  • neonatale periode (tot 1 maand),
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie.

Bijwerkingen

Paracetamol kan ongewenste bijwerkingen veroorzaken:

  • misselijkheid, buikpijn;
  • bloedarmoede, agranulocytose, leukopenie;
  • allergische reacties: uitslag, jeuk, urticaria.

Bij patiënten met chronische of acute lever- en nieraandoeningen, evenals op oudere leeftijd, kunnen bijwerkingen behoorlijk ernstig zijn. Daarom moet medicatie worden toegediend onder toezicht van een arts met regelmatige controle van de lever- en nierfunctie..

Overdosis

Als de hoeveelheid van het ingenomen medicijn vele malen de maximale aanbevolen dosis is, kan dit toxische effecten op de lever veroorzaken, wat gepaard gaat met slaperigheid, bleekheid van de huid en zichtbare slijmvliezen, misselijkheid, braken en duizeligheid. De meeste van deze symptomen ontwikkelen zich op de eerste dag..

Als deze symptomen optreden, moet u dringend medische hulp zoeken, aangezien dringende ziekenhuisopname noodzakelijk is. Als tegengif wordt Ν-acetylcysteïne intraveneus of oraal gebruikt. Ontgifting en symptomatische behandeling worden ook aanbevolen..

Zwangerschap en borstvoeding

Paracetamol passeert de placentabarrière. Tot op heden is er bij mensen geen nadelig effect van paracetamol op de foetus geweest.

Paracetamol wordt uitgescheiden in de moedermelk: het gehalte aan melk is 0,04-0,23% van de door de moeder ingenomen dosis. Als u paracetamol moet gebruiken tijdens zwangerschap en borstvoeding (borstvoeding), moet u de verwachte voordelen van therapie voor de moeder en het mogelijke risico voor de foetus of het kind zorgvuldig afwegen..

In experimentele studies zijn de embryotoxische, teratogene en mutagene effecten van paracetamol niet vastgesteld.

Analogen

Analogen van Paracetamol zijn:

  • Per werkzame stof - Kalpol, Daleron, Prohodol, Efferalgan, Streamol, Apap, Efferalgan, Panadol, Ifimol;
  • Door het werkingsmechanisme - AntiFlu, Padevix, Novalgin, Prostudoks, Maksikold, Kaffetin, Coldfree, Gevadal, Rankof, Solpadein, Flukoldeks, Trigan-D, Rinikold, Prohodol, Dolaren, Antigrippin, GrippoFlu, Unispaz Fop, Noopaz, No-Spaz No-shpalgin, Saridon, Ferveks, AjiKOLD.

De gemiddelde prijs van Paracetamol in apotheken (Moskou) 15 roebel.

Voorwaarden voor opslag

De houdbaarheid van Paracetamol is:

  • Zetpillen - 2 jaar bij temperaturen tot 15 ° C;
  • Tabletten - 3 jaar bij temperaturen tot 25 ° C;
  • Siroop, drank en suspensie - 2 jaar bij temperaturen tot 25 ° C.

Apotheek Vakantievoorwaarden

Ik denk dat iedereen dit medicijn en zijn acties kent. Maar weinig mensen in Rusland kennen de gevolgen. Ik heb ooit een artikel op internet gelezen dat paracetamol in Europa over het algemeen verboden is, omdat bevat enkele gifstoffen die gevaarlijk zijn voor het lichaam. Sindsdien heb ik deze pillen niet meer gedronken, zelfs niet als mijn hoofd pijn doet of mijn temperatuur stijgt..

Het veiligste en meest betaalbare medicijn voor iedereen, mijn grootmoeder vertelde me hierover, dat niet alleen koortswerend is, maar ook pijnstillend. Voor kleine kinderen tot 3 jaar oud kan het worden gebruikt in zetpillen of suspensies, en voor oudere kinderen en volwassenen in tabletten. In mijn medicijnkastje voor thuis staan ​​altijd pillen en op paracetamol gebaseerde preparaten: ze brengen de temperatuur goed naar beneden en worden goed verdragen door alle leden van mijn familie, het veroorzaakt geen bijwerkingen. En om de een of andere reden adviseren artsen hem zeer zelden, waarschijnlijk om duurdere medicijnen te ondersteunen...

Paracetamol: instructies, samenstelling, indicaties, actie, beoordelingen en prijzen

Gebruiksaanwijzing

Paracetamol wordt in de geneeskunde gebruikt als verdovingsmiddel en koortswerend middel. Het heeft een zwak ontstekingsremmend effect. Gebruikt voor koorts, hoofdpijn, ongemak in de gewrichten. Helpt bij andere soorten pijn. Het wordt samen met andere geneesmiddelen gebruikt om de toestand van een patiënt die lijdt aan acute respiratoire virale infectie te verlichten. Voorgeschreven door een arts.

Dit is een middel tegen milde tot matige pijn. In tegenstelling tot niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen, elimineert het de ontstekingsreactie in de weefsels niet. Bij onjuist gebruik kunnen ernstige complicaties optreden.

De samenstelling van het medicijn

Het actieve ingrediënt heeft dezelfde naam (paracetamol). Het gehalte van deze stof en de samenstelling van aanvullende chemische verbindingen zijn afhankelijk van de doseringsvorm. Toegestane doses zijn afhankelijk van de leeftijd van de patiënt en de toestand van het lichaam.

Verkocht in tabletvorm, in de vorm van een suspensie, zetpillen, oplossing en siroop.

Paracetamol pillen

Vijfhonderd milligram van het actieve ingrediënt is meestal aanwezig. Standaard hulpstoffen zijn onder meer melksuiker, natriumcarboxymethylcellulose, K25 polyvinylpyrrolidon en stearinezuur magnesiumzout.

Zetpillen Paracetamol

In een conventionele zetpil is honderd milligram van de stof aanwezig. Doseringsvorm met alleen vast vet voor rectale toediening.

Paracetamol Siroop

Vijf milliliter of een theelepel vloeistof bevat honderdvijfentwintig milligram van de stof. Er kunnen hulpcomponenten zoals melksuiker of glucose aanwezig zijn. Het is noodzakelijk om de samenstelling van een specifiek hulpmiddel te verduidelijken.

Deze doseringsvorm is het meest geschikt voor gebruik in de kindertijd.

Paracetamol-suspensie

In vijf milliliter of een theelepel vloeistof is honderdtwintig milligram van een chemische verbinding aanwezig. Hulpstoffen zijn afhankelijk van de vorm van vrijgave. Voor orale toediening.

Paracetamol-oplossing

Vierentwintig milligram van een bestanddeel is aanwezig in één milliliter vloeistof. Er zijn verschillende hulpcomponenten, waaronder smaken, sorbitol en water. Het is noodzakelijk om de samenstelling voor gebruik te verduidelijken. Voor orale toediening.

Therapeutisch effect

De chemische verbinding heeft verschillende medicinale effecten die verband houden met de onderdrukking van de productie van mediatoren van de ontstekingsreactie in verschillende delen van het lichaam. De stof is vooral actief in het gebied van de organen van het centrale zenuwstelsel. Het belangrijkste effect is geassocieerd met pijnverlichting veroorzaakt door de productie van prostaglandinen. Het effect op de hypothalamus helpt de lichaamstemperatuur te normaliseren..

Het heeft een licht ontstekingsremmend effect..

Farmacokinetische kenmerken

Bij orale inname overwint het actieve ingrediënt de darmbarrière en komt het in de bloedbaan. Het hoogste niveau van een stof ontwikkelt zich binnen een uur na inname. Vervolgens neemt de concentratie van de chemische verbinding in het bloed geleidelijk af. Het komt in verschillende biologische vloeistoffen terecht, maar hoopt zich niet op in hersenvocht en vet. De binding aan bloedeiwitten is verwaarloosbaar (minder dan tien procent), en het nemen van een te hoge dosis verhoogt deze indicator lichtjes. Metabolieten combineren praktisch niet met plasma-eiwitten. De transformatie van de stof vindt plaats in het leverweefsel.

In de lever wordt een kleine hoeveelheid metaboliet geproduceerd, wat een nadelig effect heeft op de lever en het nierweefsel. Het nemen van standaarddoses leidt tot de volledige neutralisatie van deze stof. Cumulatie van dit bestanddeel bij het nemen van een te hoge dosis is mogelijk. Kenmerken van medicijnconversie zijn afhankelijk van de leeftijd van de patiënt. De eliminatiehalfwaardetijd bedraagt ​​drie uur. Bij een verminderde leverfunctie vertraagt ​​de uitscheiding van de component. Met urine uit het lichaam verwijderd.

Indicaties voor Paracetamol

  • Pijnlijke spieren, gewrichten of ligamenten.
  • Odontogeen pijnsyndroom.
  • Koorts en malaise door infectie.
  • Pijn tegen de achtergrond van neuralgie.
  • Onaangename gewaarwordingen op de achtergrond van menstruatie.
  • Pijn na een blessure of operatie.
  • Pijn met verbrande weefselschade.

Helpt bij milde tot matige pijn. De arts zal uitleggen hoe de remedie het beste en veiliger kan worden gebruikt voor specifieke symptomen. Kinderen moeten speciale doseringsvormen krijgen met een lage dosering..

Contra-indicaties

  • Chronische alcoholverslaving.
  • Intolerantie voor stoffen of immuungevoeligheid voor componenten.
  • Ernstig verminderde lever- of nierfunctie.

Gebruik voorzichtig en onder strikt toezicht van een arts: elke pathologie van de lever of nieren, allergische reacties, kindertijd, bloedaandoeningen, ernstige somatische aandoeningen.

Bijwerkingen

  • Spijsverteringsorganen: ongemak in de buik, braken, verlies van eetlust, dyspepsie, leverschade en verminderde orgaanfunctie (bij gebruik van grote doses of bij langdurige therapie.)
  • Hematopoëtische organen: afname van bloedplaatjes, afname van witte bloedcellen, afname van granulocyten en monocyten, afname van neutrofielen, pancytopenie.
  • Anderen: huiduitslag, pijn in de huid, allergieën (inclusief ernstige vormen), nierschade.
Het is raadzaam om een ​​arts te raadplegen

In de meeste gevallen wordt het geneesmiddel goed verdragen. Als er tekenen zijn van verminderde lever- of nierweefsel, moet u stoppen met het gebruik van het medicijn en een specialist raadplegen. Als u een allergie heeft, stop dan onmiddellijk met de therapie en raadpleeg een arts.

Instructies voor Paracetamol

De wijze van toediening van het medicijn hangt af van de leeftijd en toestand van de patiënt. De arts kiest een individuele dosis na onderzoek van de patiënt en beoordeling van de risico's. Er zijn ook kenmerken van het gebruik van elke doseringsvorm, dus u moet de volledige instructies lezen. Voor volwassenen is de standaarddosis vijfhonderd milligram. Het kan tot vier keer per dag worden aangebracht. Niet meer dan een gram per keer en vier gram per dag.

Kinderen van zes tot twaalf jaar nemen tweehonderdvijftig tot vijfhonderd milligram per keer. Kinderen van één tot vijf jaar oud moeten honderdtwintig tot tweehonderdvijftig milligram per keer nemen. Een kind van drie tot twaalf maanden neemt van zestig tot honderdtwintig milligram. Voor kinderen onder de drie maanden wordt een dosis van tien milligram per kilogram berekend. Kaarsen voor kinderen van zes tot twaalf jaar moeten worden ingenomen in een dosis van maximaal vijfhonderd milligram per keer.

Niet meer dan vier keer per dag met een interval van vier uur. Niet langer dan drie dagen. Behandeling van een kind is verplicht onder toezicht van een kinderarts. Als de symptomen, zoals pijn en koorts, niet verdwijnen, zoek dan medische hulp.

Extra informatie

  • De volledige instructies geven een belangrijke lijst van interacties tussen geneesmiddelen. De ontwikkeling van ernstige complicaties is mogelijk als het medicijn samen met individuele medicijnen wordt gebruikt. Het gebruik van andere geneesmiddelen tijdens behandeling met paracetamol moet met uw arts worden besproken.
  • Accidentele toediening van een verhoogde dosering wordt vaak gecompliceerd door beschadiging van het leverweefsel, verminderde nierfunctie en andere negatieve gevolgen. Zoek onmiddellijk medische hulp.
  • Het is belangrijk om tijdens de behandeling laboratoriumdiagnostiek uit te voeren om de toestand van de lever, nieren en bloedvormende organen te controleren. Als er tekenen van allergie verschijnen, wordt de behandeling stopgezet..
  • Zorgvuldige monitoring van de therapie is noodzakelijk als de volgende factoren worden gedetecteerd: verhoogde goedaardige bilirubine, nier- of leverziekte, ouderen of kinderen.
  • Het effect op de zich ontwikkelende foetus is niet volledig bestudeerd, daarom is het gebruik tijdens de vruchtbaarheid of borstvoeding alleen toegestaan ​​onder toezicht van een arts, rekening houdend met de risico's.

Gedetailleerde informatie, inclusief een volledige lijst van interacties tussen geneesmiddelen, staat in de volledige instructies die op de verpakking staan. U moet de instructies lezen en een arts raadplegen.

Analogen van middelen

Er zijn medicijnen die hetzelfde actieve ingrediënt bevatten. Dit zijn Panadol, Apap en Efferalgan. Het is noodzakelijk om de samenstelling voor gebruik te verduidelijken.

Recensies en prijzen

Ondanks het risico op leverschade bij het nemen van grote doses, wordt dit medicijn nog steeds beschouwd als het veiligste medicijn voor gebruik bij volwassenen en kinderen. Volgens sommige experts is deze tool veel veiliger dan niet-steroïde ontstekingsremmende medicijnen, maar het is belangrijk om de gebruikte dosering onder controle te houden. Artsen schrijven dit middel graag voor bij koorts. Bij ernstige ontstekingen verdient het de voorkeur NSAID's te gebruiken onder toezicht van een arts..

Je kunt twintig tabletten kopen voor 7-20 roebel.

Video

Dit is een populair en bekend middel tegen koorts en pijn. Het is noodzakelijk om de behandeling onder controle te houden en alleen aanvaardbare doses in te nemen.

Waar Paracetamol uit helpt - instructies voor gebruik

In het recente verleden was aspirine het meest populaire medicijn dat voor veel ziekten werd voorgeschreven. Maar vanwege de onaangename bijwerkingen die erin worden aangetroffen, heeft paracetamol, dat zowel als pijnstiller en als middel tegen temperatuur en als ontstekingsremmend medicijn wordt gebruikt, stevig zijn plaats ingenomen..

Dit medicijn heeft veel voordelen. En vooral de beschikbaarheid en relatief lage prijs. Daarom is er in bijna elk medicijnkastje thuis paracetamol. Van wat deze tool helpt en hoe efficiënt en snel, we zullen proberen dit artikel te begrijpen.

Het werkingsprincipe van Paracetamol

Om te begrijpen waarom dit medicijn helpt, moet je eerst kennis maken met het principe van zijn werking. Allereerst heeft paracetamol een effect op de thermoregulerende en pijncentra van de hersenen. Het remt de aanmaak van prostaglandinen, waardoor we pijn en koorts voelen. Deze stof wordt in ons lichaam geproduceerd tijdens ontstekingsprocessen die erin plaatsvinden. Maar meestal wordt de productie van prostaglandinen veroorzaakt door verkoudheid.

Over het algemeen is dit waar het ontstekingsremmende effect op is gericht. En op de ontsteking zelf heeft dit medicijn een verwaarloosbaar effect. Daarom zullen er, om het te bestrijden, effectievere medicijnen nodig zijn..

De hoogste concentratie in het bloed van het medicijn zal in ongeveer 40 minuten zijn. Daarom, op de vraag die velen interesseert: hoe lang werkt paracetamol, u kunt op deze manier antwoorden - na 30 minuten, als u het in de vorm van gewone tabletten inneemt. En als je kaarsen, suspensie of siroop gebruikt, begint het medicijn na 15-20 minuten sneller te werken.

Formulieren vrijgeven

De instructies voor het gebruik van het medicijn zeggen dat het verkrijgbaar is in de volgende doseringsvormen:

  • 325 mg capsules;
  • tabletten van 200, 325, 500 mg;
  • suspensie voor kinderen 24 mg per 1 ml;
  • suspensie voor volwassenen 120 mg per 5 ml;
  • siroop 125 mg per 5 ml en 120 mg per 5 ml;
  • rectale zetpillen of zetpillen voor kinderen van 50, 100, 125 en 250 mg;
  • zetpillen voor volwassenen 50, 100, 250 en 500 mg.

Buitenlandse synoniemen van deze tool worden uitgegeven onder andere namen, bijvoorbeeld Efferalgan, Panadol, Kalpol, Apap en anderen. Maar dit is dezelfde paracetamol. Hun samenstelling is identiek. Maar ook Russische farmaceutische bedrijven komen binnen..

Ze voegen ook aan de naam van het product de naam toe van het bedrijf dat het product uitgeeft. Daarom kunt u naast de gebruikelijke Paracetamol in onze apotheken geneesmiddelen vinden zoals Paracetamol-UBF, Paracetamol MS en anderen. Maar zoals u weet, is dit nog steeds hetzelfde medicijn dat iedereen kent..

Gebruiksaanwijzingen

En nu ongeveer wanneer paracetamol gewoonlijk wordt ingenomen. Gebruiksinstructies geven aan dat het wordt gebruikt als pijnstiller in de volgende situaties:

  • Hoofdpijn inclusief migraine.
  • Kiespijn.
  • Menstruatiepijn.
  • Met spierpijn en neuralgie.
  • Voor verwondingen en brandwonden.
  • Bij verhoogde temperatuur.

Het wordt ook gebruikt bij koorts en een kater. Een ander medicijn helpt om gifstoffen uit het lichaam te verwijderen. Naast aspirine bevordert het de bloedverdunning.

Er moet echter worden gezegd dat dit medicijn alleen zal helpen om te gaan met milde of matige pijn. En als de pijn wordt uitgesproken, zijn sterkere medicijnen nodig, met andere actieve stoffen in de samenstelling, bijvoorbeeld Nurofen of Ketorol.

Hoe het medicijn te nemen

En nu over het nemen van paracetamol. De dosering wordt natuurlijk het beste bepaald door de arts, rekening houdend met de ernst van het pijnsyndroom of met hoeveel de lichaamstemperatuur wordt verhoogd. En tegelijkertijd houdt hij rekening met de leeftijd van de patiënt en zijn algemene toestand.

Maar wat wordt hierover gezegd in de gebruiksaanwijzing. De jongste kinderen, en het medicijn mag een kind geven vanaf 1 maand oud, de dosering wordt bepaald afhankelijk van het gewicht, gebaseerd op de maximale dagelijkse dosis per 1 kg gewicht 60 mg. Deze dosis is verdeeld in vier doses. Op zeer jonge leeftijd wordt alleen een babyvering gebruikt.

En oudere kinderen van 3 tot 12 maanden oud gebruiken meestal zetpillen met een dosering van 50-100 mg van het medicijn, of siroop en suspensie met een dosering van 60-120 mg paracetamol. Voor kinderen van 1 tot 6 jaar is de dosering 120 - 250 mg van de werkzame stof per dag.

En op de leeftijd van 6 jaar kunt u naast deze vormen ook tabletten en capsules innemen. De maximale dagelijkse dosering van 1-2 gram paracetamol. Kinderen ouder dan 12 jaar en met een lichaamsgewicht van 60 kg of meer kunnen een volwassen dosis van het medicijn innemen. En het is 500 mg van het medicijn in één dosis en de dagelijkse inname is niet meer dan 4 mg.

Hoewel de instructies aangeven dat het geneesmiddel ongeacht de maaltijd kan worden ingenomen, maar toch is het beter om dit 1-2 uur daarna te doen, dan begint het geneesmiddel sneller te werken. Naast het snellere begin van het medicijn, draagt ​​een grote hoeveelheid drinkwater bij aan het drinken.

Contra-indicaties en bijwerkingen

Met voorzichtigheid moet het worden gebruikt tijdens zwangerschap en borstvoeding, bij diabetes, bij ziekten van het maagdarmkanaal.

Als we het hebben over het gebruik van zetpillen, dan kunnen ze niet worden gebruikt als er proctologische aandoeningen zijn, bijvoorbeeld aambeien.

Ondanks het feit dat dit medicijn in veel situaties verlichting biedt, zijn er veel gevallen waarin paracetamol niet kan worden gebruikt. Contra-indicaties voor de receptie zijn de volgende voorwaarden:

  1. Individuele intolerantie voor het medicijn.
  2. Alcoholisme.
  3. Lever- en nierziekte.
  4. Leeftijd van kinderen tot 1 maand.

En ook bij het gebruik van het medicijn kunnen de volgende bijwerkingen soms voorkomen:

  • een allergische reactie in de vorm van urticaria, huiduitslag en roodheid op de huid;
  • lever- en nierstoornissen;
  • gastro-intestinale pijn;
  • sufheid, meestal door verlaging van de bloeddruk;
  • daling van hemoglobine en bloedglucose.

Meestal treden bijwerkingen op als gevolg van onjuiste behandeling met paracetamol. Dat wil zeggen, het gebruik ervan met bestaande contra-indicaties of met een overdosis. Het kan niet alleen ontstaan ​​door een enkele dosis van het medicijn, maar ook bijvoorbeeld doordat de behandelingskuur met het medicijn is overschreden.

Gebruik het niet langer dan 3 dagen als middel tegen koorts. Over het algemeen moet u, voordat u een geneesmiddel gebruikt, altijd eerst uw arts raadplegen. En hieronder zullen we enkele situaties bespreken waarin het gebruik van paracetamol vereist is, in meer detail.

Hoe paracetamol van temperatuur te nemen

Voordat u een remedie tegen koorts neemt, moet eraan worden herinnerd dat temperaturen onder 38,5 graden bij volwassenen en 38 graden bij kinderen gewoonlijk niet dalen.

Omdat verhoogde temperatuur een beschermende reactie van het lichaam is, met behulp waarvan hij de pathogene bacteriën en virussen die ons lichaam zijn binnengedrongen, wil vernietigen. Maar dit is alleen als de verhoogde temperatuur geen overlast veroorzaakt. En wanneer de temperatuur bij een kind moet worden verlaagd, wordt het beste bepaald door de arts.

Paracetamol is ook effectief bij temperatuur omdat het, naast het antipyretische effect, ook andere effecten heeft op de symptomen die samenhangen met deze verhoging. Het helpt duizeligheid, zwakte, spierpijn en hoofdpijn te overwinnen. En de dosering van het medicijn was hierboven al geschreven.

Hoe paracetamol te nemen voor pijn

Het is de moeite waard om te zeggen dat het belangrijkste gebruik van paracetamol nog steeds wordt gevonden als pijnstiller. Om verschillende pijnen kwijt te raken, wordt het het meest gebruikt. En meestal zijn dit hoofdpijn en kiespijn.

Trouwens, voor de behandeling van kiespijn is het het beste om bruistabletten of Paracetamol-S-Hemofarm-poeder te gebruiken. In deze doseringsvorm is de werking sneller. Een enkele dosis voor een volwassene mag niet meer zijn dan 500 mg van het medicijn. En per dag mag het niet meer zijn dan 4 g.

En er moet ook worden gezegd dat het onmogelijk is om pijn met dit medicijn langer dan 4 dagen te behandelen. Omdat het lichaam aan deze remedie went. En de behandeling wordt niet effectief. En als het effect niet wordt bereikt, wordt het medicijn vervangen door een remedie met een andere werkzame stof. Bovendien kan het gebruik van het medicijn gedurende meer dan 4 dagen leiden tot een overdosis paracetamol en tot bijwerkingen..

Waarom helpt het medicijn Paracetamol soms niet

Vaak kun je in recensies lezen over de inefficiëntie van deze tool. Maar meestal, in gevallen waarin dit medicijn niet helpt, hebben wij zelf de schuld.

Het is bijvoorbeeld mogelijk dat u het effect van de werking niet voelt als de dosis te klein was. Of terwijl u een ander middel neemt dat het effect ervan neutraliseert. Deze medicijnen zijn voornamelijk absorberende middelen.

En het medicijn zal de temperatuur niet kunnen verlagen als er niet genoeg vloeistof wordt gedronken. Of in het geval dat de temperatuurstijging gepaard gaat met een ernstige infectieziekte. In dit geval helpen alleen antibiotica.

En ook paracetamol is mogelijk niet bestand tegen een temperatuurstijging als dit wordt geassocieerd met een warm klimaat. Om dergelijke situaties te voorkomen, moet u, voordat u het gebruikt, een arts raadplegen en de gebruiksaanwijzing lezen.

Recensies over het gebruik van Paracetamol

Een zeldzaam jaar in het laagseizoen kun je geen ziek SARS krijgen. En dit gebeurt niet alleen bij mij. Helaas heb ik geen tijd om lang in bed te liggen. Daarom neem ik, zodra de temperatuur stijgt, meteen paracetamol en thee met citroen.

Als dit op een vrije dag gebeurt, voeg ik er de hele dag in bed aan toe en op een werkdag ga ik gewoon een uur te vroeg naar bed. Na het nemen van deze fondsen de volgende ochtend ben ik bijna gezond en ga ik weer aan het werk. Soms, in geval van dringende noodzaak, vervang ik deze fondsen door Teraflu, maar zelfs daarin is de belangrijkste werkzame stof dezelfde paracetamol.

Hoeveel remedies voor hitte en pijn zijn er nu te zien in advertenties. Maar ik geef de voorkeur aan inheemse paracetamol. En niet omdat het goedkoop is, hoewel dit natuurlijk wel belangrijk is. Maar als het niet effectief zou zijn, zou ik het niet gebruiken. En naar mijn mening zouden velen hetzelfde doen. Maar paracetamol is een zeer effectief medicijn..

Bovendien, de bijwerkingen waar voor gewaarschuwd werd, heb ik nooit ontmoet. Misschien omdat ik alles altijd strikt volgens de instructies doe. Daarom zie ik gewoon geen enkele reden om hetzelfde te zoeken bij dure medicijnen. Geen wonder dat ze zeggen dat ze niet van goed naar goed kijken.

Helaas zijn de winters op onze middelste rijstrook zelden warm. Daarom krijgen veel leden van ons gezin, waaronder ikzelf, elk jaar verkoudheid in deze tijd van het jaar, die steevast gepaard gaat met koorts. Ik bracht ze altijd met dure middelen naar beneden.

Maar op een keer vroeg een vriend me of het jammer was om dergelijk geld aan buitenlandse apothekers te geven, als er een binnenlandse Paracetamol M. S. niet minder effectief en meerdere malen goedkoper is dan buitenlandse analogen. En ik besloot het te proberen toen mijn man ziek werd.

Zijn temperatuur steeg boven de 39 graden. Maar in twee doses paracetamol slaagde ik er niet alleen in om haar naar beneden te halen, maar om ervoor te zorgen dat ze niet meer terugkeerde. Dus nu alleen binnenlandse paracetamol.

Paracetamol

Structuur

De samenstelling van Paracetamol in tabletten bevat 500 of 200 mg werkzame stof.

De samenstelling van het medicijn in de vorm van rectale zetpillen omvat 50, 100, 150, 250 of 500 mg van de werkzame stof.

De samenstelling van Paracetamol, geproduceerd in de vorm van een siroop, de werkzame stof is opgenomen in een concentratie van 24 mg / ml.

Vrijgaveformulier

  • tabletten (6 of 10 stuks in blisters of celvrije verpakkingen);
  • siroop 2,4% (flacons van 50 ml);
  • 2,4% suspensie (flacons van 100 ml);
  • rectale zetpillen 0,08, 0,17 en 0,33 g (5 stuks in blisterverpakkingen, 2 verpakkingen in een verpakking).

De OKPD-code voor Paracetamol is 24.41.20.195.

farmachologisch effect

Farmacologische groep waartoe het middel behoort: niet-narcotische analgetica, inclusief niet-steroïde en andere ontstekingsremmende geneesmiddelen.

Het medicijn heeft antipyretische en pijnstillende effecten..

Farmacodynamica en farmacokinetiek

Paracetamol is een niet-verdovende pijnstiller, waarvan de eigenschappen en het werkingsmechanisme te wijten zijn aan het vermogen om (voornamelijk in het centrale zenuwstelsel) COX-1 en COX-2 te blokkeren, terwijl het de centra van thermoregulatie en pijn beïnvloedt.

Het medicijn heeft geen ontstekingsremmend effect (het ontstekingsremmende effect is zo onbeduidend dat het kan worden verwaarloosd) omdat het effect van de stof op COX wordt geneutraliseerd in de ontstoken weefsels door het enzym peroxidase.

De afwezigheid van een blokkerend effect op de synthese van Pg in perifere weefsels bepaalt de afwezigheid van een negatief effect op het metabolisme van water en elektrolyten in het lichaam, evenals op het slijmvlies van het spijsverteringskanaal.

De absorptie van het medicijn is hoog, Cmax is van 5 tot 20 μg / ml. De concentratie in het bloed bereikt binnen 0,5-2 uur een maximum. De stof kan door de BBB gaan..

Paracetamol met GV dringt in de melk van een zogende moeder in een hoeveelheid van niet meer dan 1%.

De stof in de lever wordt biotransformeerd. Als de metabolisatie wordt uitgevoerd onder invloed van microsomale leverenzymen, worden toxische producten van intermediair metabolisme gevormd (met name N-acetyl-b-benzoquinoneimine), die, met een laag glutathiongehalte in het lichaam, schade en necrose van levercellen kunnen veroorzaken.

De glutathionreserves zijn uitgeput wanneer u 10 of meer gram paracetamol inneemt.

Twee andere routes voor het metabolisme van paracetamol zijn conjugatie met sulfaten (voornamelijk bij pasgeborenen, vooral degenen die te vroeg geboren zijn) en conjugatie met glucuroniden (voornamelijk bij volwassenen).

Geconjugeerde metabole producten vertonen een lage farmacologische activiteit (inclusief toxisch).

T1 / 2 - van 1 tot 4 uur (bij ouderen kan deze indicator groot zijn). Het wordt voornamelijk uitgescheiden in de vorm van conjugaten door de nieren. Slechts 3% van de ingenomen paracetamol wordt in pure vorm uitgescheiden.

Gebruiksaanwijzingen

Indicaties voor het gebruik van Paracetamol:

  • pijnsyndroom (het medicijn wordt ingenomen met kiespijn, met algodismenorroe, met hoofdpijn, neuralgie, spierpijn, artralgie, migraine);
  • febriele infecties.

Een tot poeder vermalen tablet is een noodhulpmiddel voor acne (breng het geneesmiddel niet langer dan 10 minuten op het getroffen gebied aan).

Wanneer het nodig is om snel pijn en ontsteking te verlichten (bijvoorbeeld na een operatie), en in situaties waarin het niet mogelijk is om tabletten / suspensie in te nemen, is de introductie van Paracetamol in / in.

Het geneesmiddel is bedoeld voor symptomatische therapie en vermindert de intensiteit van ontsteking en pijn op het moment van gebruik. Het heeft geen invloed op de voortgang van de ziekte.

Waarom is paracetamol nodig bij verkoudheid??

Wat is paracetamol? Dit is een niet-verdovend middel met een uitgesproken antipyretische werkzaamheid, waardoor u pijn kunt stoppen met zo min mogelijk negatieve gevolgen voor het lichaam..

De haalbaarheid van het gebruik van een koud medicijn is te wijten aan het feit dat de karakteristieke symptomen van een koortslip-episode zijn: hoge (vaak krampachtige) temperatuur, die toeneemt met toenemende zwakte van de lichaamstemperatuur, algemene malaise, pijn (meestal uitgedrukt als migraine).

Het belangrijkste voordeel van het gebruik van Paracetamol tegen temperatuur is dat het antipyretische effect van het medicijn dicht bij de natuurlijke mechanismen van koeling van het lichaam ligt.

Het product werkt op het centrale zenuwstelsel en lokaliseert de actie in de hypothalamus, wat helpt het proces van thermoregulatie te normaliseren en u in staat stelt de beschermende mechanismen van het lichaam te activeren.

Bovendien werkt het medicijn, in vergelijking met de meeste andere NSAID's, selectief en veroorzaakt het een minimum aan bijwerkingen..

Helpt Paracetamol bij hoofdpijn??

Het medicijn is effectief voor pijn van matige intensiteit. Het is echter bedoeld voor symptomatische behandeling. Dit betekent dat het geneesmiddel de symptomen helpt elimineren zonder de oorzaak van hun uiterlijk te elimineren. Het moet één keer worden gebruikt.

Contra-indicaties Paracetamol

Contra-indicaties voor het gebruik van het medicijn zijn overgevoeligheid, aangeboren hyperbilirubinemie, tekort aan het G6PD-enzym, ernstige nier- / leverpathologieën, bloedziekten, alcoholisme, leukopenie, ernstige anemie.

Bijwerkingen

Bijwerkingen komen meestal tot uiting in de vorm van overgevoeligheidsreacties. Symptomen van een allergie voor het medicijn: urticaria, jeuk van de huid, het verschijnen van uitslag, Quincke's oedeem.

Soms kan het gebruik van het medicijn gepaard gaan met hematopoëse-aandoeningen (agranulocytose, trombocytopenie, pancytopenie, leukopenie, neutropenie) en dyspeptische verschijnselen.

Bij langdurig gebruik van hoge doses is een hepatotoxisch effect mogelijk.

Gebruiksaanwijzing Paracetamol

Paracetamol-tabletten: instructies voor gebruik. Mag ik kinderen pillen geven??

Dosering voor volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar (mits hun lichaamsgewicht meer dan 40 kg bedraagt) is maximaal 4 g / dag. (20 tab. 200 mg of 8 tab. 500 mg).

De dosis Paracetamol MS, Paracetamol UBF en geneesmiddelen van andere fabrikanten, die verkrijgbaar zijn in tabletvorm, is 500 mg (indien nodig - 1 g) per dosis. U kunt Paracetamol nemen in tabletten tot 4 p. / Dag. De behandeling wordt 5-7 dagen voortgezet.

U kunt uw kind vanaf 2 jaar Paracetamol-tabletten in tabletten geven. De optimale dosering van Paracetamol in tabletten voor jonge kinderen is 0,5 tab. 200 mg elke 4-6 uur Vanaf de leeftijd van 6 jaar moet het kind een hele tablet van 200 mg krijgen met dezelfde gebruiksfrequentie.

Sinds 10 jaar worden 325 mg paracetamol-tabletten gebruikt. Voor kinderen van 10-12 jaar wordt voorgeschreven dat ze oraal moeten worden ingenomen met 325 mg 2 of 3 r. / Dag. (niet meer dan de maximaal toegestane dosis, die voor de gespecificeerde groep patiënten 1,5 g / dag is.).

Volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar wordt aanbevolen om elke 4-6 uur 1-3 tabletten in te nemen De intervallen tussen de doses mogen niet korter zijn dan 4 uur en de dosis moet hoger zijn dan 4 g / dag.

Bij borstvoeding en tijdens de zwangerschap wordt Paracetamol niet vermeld als een verboden medicijn. Als u het gebruikt tijdens het geven van borstvoeding aan een kind met een therapeutische dosis en met tussenpozen aanbevolen door de instructies, zal de concentratie in melk niet hoger zijn dan 0,04-0,23% van de totale dosis ingenomen medicatie.

Instructies voor kaarsen: hoe vaak kan ik nemen en na hoe lang werkt het medicijn in de vorm van zetpillen?

Zetpillen zijn bedoeld voor rectaal gebruik. Zetpillen moeten na het reinigen van de darm in het rectum worden ingebracht..

Volwassenen worden weergegeven met 1 tabblad. 500 mg van 1 tot 4 r / dag.; de hoogste dosis - 1 g per receptie of 4 g / dag.

Instructies voor kaarsen Paracetamol voor kinderen

De dosis van het medicijn in kaarsen voor kinderen wordt berekend afhankelijk van het gewicht van het kind en zijn leeftijd. Kinderkaarsen 0,08 g worden gebruikt vanaf drie maanden oud, kaarsen 0,17 g worden aanbevolen voor kinderen van 12 maanden tot 6 jaar, kaarsen 0,33 g worden gebruikt voor de behandeling van kinderen van 7-12 jaar.

Ze worden één voor één toegediend, met een tussenpoos van minimaal 4 uur met tussenpozen van 3 of 4 stuks. overdag (afhankelijk van de toestand van het kind).

Als we de effectiviteit van Paracetamol-siroop vergelijken met de effectiviteit van zetpillen (het zijn deze doseringsvormen die het vaakst worden voorgeschreven voor kinderen), dan werkt de eerste sneller en de tweede - langer.

Aangezien het gebruik van zetpillen handiger en veiliger is in vergelijking met tabletten, is het gebruik ervan des te relevanter naarmate het kind jonger is. Dat wil zeggen, kaarsen met Paracetamol voor pasgeborenen zijn de optimale doseringsvorm.

De giftige dosis voor een kind is 150 (of meer) mg / kg. Dat wil zeggen, als het kind 20 kg weegt, kan de dood door het medicijn optreden bij inname van 3 g / dag.

Bij het kiezen van een enkele dosis wordt de formule gebruikt: 10-15 mg / kg 2-3 keer per dag, na 4-6 uur. De hoogste dosis Paracetamol bij kinderen mag niet hoger zijn dan 60 mg / kg / dag.

Paracetamol voor kinderen: instructies voor het gebruik van siroop en suspensie

Kinderstroop mag worden gebruikt om baby's ouder dan 3 maanden te behandelen. Suspensie voor kinderen, omdat deze geen suiker bevat, kan vanaf 1 maand worden gebruikt.

Een enkele dosis siroop voor kinderen van 3-12 maanden is ½-1 theelepel, voor kinderen van 12 maanden tot 6 jaar - 1-2 theelepels, voor kinderen van 6-14 jaar - 2-4 theelepels. De gebruiksfrequentie varieert van 1 tot 4 keer per dag (het kind een medicijn geven mag niet meer dan 1 keer in 4 uur zijn).

Opschorting voor kinderen wordt op dezelfde manier gedoseerd. Hoe het medicijn aan kinderen tot 3 maanden te geven, kan alleen de behandelende arts zeggen.

De dosering van Paracetamol voor kinderen moet ook worden gekozen rekening houdend met het lichaamsgewicht van het kind. De dosis mag niet hoger zijn dan 10-15 mg / kg per dosis en 60 mg / kg / dag. Dat wil zeggen, als het kind 3 jaar oud is, zal de dosering van het medicijn (met een gemiddeld gewicht van 15 kg) - 150-225 mg per 1 dosis zijn.

Als in de aangegeven dosis de siroop of suspensie voor kinderen niet het gewenste effect heeft, moet het medicijn worden vervangen door een analoog door een andere werkzame stof.

Soms wordt een combinatie van Paracetamol en Analgin gebruikt om koorts te verlichten (bij een temperatuur van 38,5 ° C en hoger, wat niet goed gaat). De dosering van de medicijnen is als volgt:

  • Paracetamol - volgens de instructies, rekening houdend met gewicht / leeftijd;
  • Analgin - 0,3-0,5 mg / kg.

Deze combinatie kan niet vaak worden gebruikt omdat het gebruik van analgin bevordert onomkeerbare veranderingen in de samenstelling van het bloed.

Ambulance-artsen gebruiken het medicijn, om een ​​zeer hoge temperatuur te verlagen, in combinatie met antihistaminica en andere koortswerende analgetica.

Een van de opties voor de zogenaamde 'triade' is 'Analgin + Aspirine + Paracetamol'. Als aanvulling op Paracetamol kunnen de volgende verbindingen worden gebruikt: No-shpa + Suprastin, No-shpa + Analgin of Analgin + Suprastin.

No-shpa (het kan worden vervangen door papaverine) bevordert de opening van krampachtige haarvaten, antihistaminica (Suprastin, Tavegil) versterken het effect van antipyretica.

Hoe snel is het medicijn?

Hoe lang het medicijn begint te werken, hangt af van wanneer het werd ingenomen. Om ervoor te zorgen dat het effect zo snel mogelijk optreedt, wordt het geneesmiddel een uur of twee na het eten ingenomen. Als je het direct na een maaltijd drinkt, ontwikkelt de actie zich langzamer.

Hoe Paracetamol te nemen bij een temperatuur?

Als antipyreticum kunt u niet meer dan 3 dagen achter elkaar gebruiken.

Hoe een remedie tegen pijn te nemen?

De duur van de cursus, als het medicijn wordt gebruikt om pijn te verlichten, mag niet langer zijn dan 5 dagen. De opportuniteit van verder gebruik moet door de arts worden bepaald.

Bij het gebruik van Paracetamol voor kiespijn of hoofdpijn, moet eraan worden herinnerd dat het medicijn de symptomen verlicht, maar de onderliggende ziekte niet geneest..

Paracetamol-overdosis

Symptomen van een overdosis die op de eerste dag verschijnen:

  • misselijkheid;
  • bleekheid van de huid;
  • braken
  • buikpijn;
  • anorexia;
  • metabole acidose;
  • verstoord glucosemetabolisme.

Na 12-48 uur kunnen tekenen van leverdisfunctie optreden..

Ernstige vergiftiging veroorzaakt:

Het ernstigste gevolg van een overdosis is de dood..

De behandeling omvat de toediening aan de patiënt gedurende 8-9 uur van acetylcysteïne en methionine, die de voorlopers zijn van de synthese van glutathion, evenals donoren van SH-groepen.

Verdere behandeling hangt af van hoe lang het medicijn werd ingenomen en wat de concentratie in het bloed is..

Interactie

Het medicijn vermindert de effectiviteit van uricosurica. Het gelijktijdige gebruik van hoge doses van het medicijn verhoogt het effect van anticoagulantia door de productie van procoagulantia in de lever te verminderen.

Preparaten die microsomale oxidatie in de lever veroorzaken, ethanol en hepatotoxische geneesmiddelen stimuleren de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, die zelfs bij een lichte overdosis de ontwikkeling van ernstige intoxicaties kunnen veroorzaken.

De effectiviteit van het medicijn neemt af bij langdurige behandeling met barbituraten. Ethanol veroorzaakt de ontwikkeling van acute pancreatitis. Geneesmiddelen die microsomale oxidatie in de lever onderdrukken, verminderen het risico op hepatotoxische effecten.

Langdurig gecombineerd gebruik met andere NSAID's kan leiden tot de ontwikkeling van papillaire necrose van de nier, "analgetische" nefropathie, het begin van een terminaal (dystrofisch) stadium van nierfalen.

Het gelijktijdige gebruik van het medicijn (in hoge doses) en salicylaten gedurende lange tijd verhoogt de kans op het ontwikkelen van kanker van de blaas of nier. Diflunisal verhoogt de concentratie van paracetamol in het bloedplasma met 50% en daarmee het risico op hepatotoxiciteit.

Myelotoxische geneesmiddelen verhogen de hematotoxiciteit van het medicijn, antispasmodica - vertragen de opname, enterosorbentia en cholesterol - verminderen de biologische beschikbaarheid.

Verkoopvoorwaarden

Opslag condities

Blijf van licht en vocht weg, houd van bereik van kinderen weg. De optimale temperatuur voor het bewaren van siroop is niet lager dan 18 ° C (het is verboden om het medicijn in te vriezen), zetpillen - niet hoger dan 20 ° C.

Houdbaarheid

Kaarsen en siroop - 2 jaar, tabletten - 3 jaar.

speciale instructies

Paracetamol is een antibioticum of niet?

Het medicijn is geen antibioticum, het effect is gericht op het verminderen van pijn en het verlagen van de temperatuur. Antibiotica remmen de groei en reproductie van bacteriën.

Het medicijn verhoogt of verlaagt de bloeddruk?

Het is betrouwbaar bekend dat het hulpmiddel geen effect heeft op de bloeddruk (BP).

Het medicijn kan de druk alleen indirect helpen normaliseren, als de toename ervan een reactie op pijn is (de ernst ervan verminderen, Paracetamol verlaagt ook de bloeddruk).

Wat is het verschil tussen Paracetamol van verschillende fabrikanten?

Preparaten van verschillende fabrikanten kunnen enigszins variëren in de samenstelling van hulpcomponenten en prijs. De basis is dezelfde stof..

Er is dus geen verschil waarom Paracetamol MS helpt en wat Paracetamol UBF in tabletten niet.

Recept in het Latijn (voorbeeld):
Rp: Sup. Paracetamoli 0,05 (0,1; 0,25)
D.t.d. N 10 in sup.

Rp: Tab. Paracetamoli 0.2
D.t.d. N 1 pak.
S. ½ tabletten 2-3 r / d

Analogen

Paracetamol-bevattende preparaten: Paracetamol 325, Paracetamol MS, Streamol, Flutabs, Perfalgan, Paracetamol Extratab, Paracetamol UBF, Cececon D, Efferalgan, Panado Daleron, Ifimol.

Analogen met een nauw werkingsmechanisme, maar een uitstekende werkzame stof: Antigrippin, Antiflu, Caffetin, Coldrex, Maksikold, Novalgin, Panadol Extra, Solpadein, TeraFlu, Femizol, Fervex.

Wat beter is: Paracetamol of Ibuprofen?

Ibuprofen (Nurofen) heeft een breder werkingsspectrum en heeft, in vergelijking met Paracetamol, een gunstiger effect op de temperatuurcurve. Het effect van het gebruik ervan treedt sneller op (na 15-25 minuten) en duurt langer (tot 8 uur), bovendien wordt het medicijn als minder schadelijk beschouwd en veroorzaakt het minder kans op allergische reacties.

Ibuprofen verwijdert beter dan zijn tegenhanger kritische warmte. Het wordt herhaaldelijk (om hyperthermie onder controle te houden) veel minder vaak gebruikt dan Paracetamol.

De sterkte van het koortswerende effect is vergelijkbaar, maar ibuprofen verlicht, naast de pijnstillende en koortswerende effecten, ook effectief de ontsteking in de perifere weefsels. Dit komt doordat paracetamol voornamelijk in het centrale zenuwstelsel werkt, en ibuprofen remt de synthese van Pg niet zozeer in het centrale zenuwstelsel als in ontstoken perifere weefsels..

Dat wil zeggen dat bij ernstige perifere ontsteking de keuze moet worden gemaakt voor Nurofen en andere op ibuprofen gebaseerde geneesmiddelen.

Beantwoordend op de vraag "Wat te kiezen, Paracetamol of Nurofen?", Raden artsen aan om de behandeling van jonge kinderen met Ibuprofen als monotherapie te starten. Verlaag indien nodig dringend de temperatuur, u kunt elk van de medicijnen gebruiken. Een vervolgbehandeling moet met de arts worden overeengekomen. Houd er rekening mee dat zetpillen met ibuprofen gecontra-indiceerd zijn bij kinderen tot 6 kg en de suspensie bij kinderen jonger dan 3 maanden.

Is het mogelijk Nurofen il Paracetamol af te wisselen?

Het gebruik van paracetamol en ibuprofen samen kan worden gerechtvaardigd als de temperatuur niet goed gaat bij gebruik van elk van de geneesmiddelen als monotherapie. Middelen worden afwisselend gebruikt. Afhankelijk van de situatie kan de arts het kind bijvoorbeeld adviseren om Nurofen te geven en hem na 10 minuten een zetpil met Paracetamol te geven.

Wat beter is - Paracetamol of Aspirine?

Als we de medicijnen vergelijken, hebben ze hetzelfde effect als het nodig is om de hitte te verminderen.

Wat is aspirine? Pijnstillend en koortswerend op basis van acetylsalicylzuur, NSAID's met alle bijwerkingen die inherent zijn aan geneesmiddelen uit deze groep.

Als u kiest wat beter is vanwege de temperatuur, moet u weten dat aspirine snel en efficiënt koorts verlicht, maar tegelijkertijd is het risico op overdosering veel groter dan het risico op overdosering met Paracetamol. Bovendien kan het gebruik van aspirine met een virale infectie het Ray-syndroom bij een kind veroorzaken - een complicatie die in elk 5e geval dodelijk.

Aspirine werkt op dezelfde hersen- en leverstructuren als individuele virussen, dus wordt het gebruikt als de veiligste en meest effectieve remedie tegen hyperthermie, die gepaard gaat met bacteriële infecties (pyelonefritis, tonsillitis, enz.). Paracetamol is het favoriete medicijn voor virale infecties.

Paracetamol en aspirine samen maken deel uit van het medicijn Parkocet, dat wordt gebruikt om verkoudheid en griep te behandelen.

Compatibiliteit met alcohol

Paracetamol en alcohol zijn niet compatibel.

Wikipedia merkt op dat de dodelijke dosis Paracetamol voor een volwassene 10 gram of meer is. Dodelijke leverschade leidt tot een dodelijke afloop, met als oorzaak een sterke afname van de glutathionreserves en de opeenhoping van toxische producten van het intermediaire metabolisme, die een hepatotoxisch effect hebben.

Voor mannen die systematisch meer dan 200 ml wijn of 700 ml bier per dag consumeren (voor vrouwen is het 100 ml wijn of 350 ml bier), kan zelfs de therapeutische dosis van het medicijn een dodelijke dosis blijken te zijn, vooral als er een korte tijd is verstreken tussen het gebruik van Paracetamol en alcohol.

Kan paracetamol worden ingenomen met antibiotica?

Antipyretica kunnen worden gebruikt in combinatie met antibiotica. Het is erg belangrijk dat de medicijnen niet op een lege maag worden ingenomen en het interval tussen hun inname was minimaal 20-30 minuten.

Paracetamol tijdens zwangerschap en borstvoeding. Kunnen zwangere en zogende drugs worden gedronken?

De instructies geven aan dat het medicijn de placenta passeert, maar tot nu toe is het negatieve effect van Paracetamol op de ontwikkeling van de foetus niet vastgesteld.

Kan ik Paracetamol gebruiken tijdens de zwangerschap??

Tijdens studies bleek dat het gebruik van het medicijn tijdens de zwangerschap (vooral in de tweede helft van de zwangerschap) het risico op ademhalingsstoornissen, astma, allergische manifestaties, piepende ademhaling bij een kind verhoogt.

Tegelijkertijd is in het derde trimester het toxische effect van infecties niet minder gevaarlijk dan het effect van sommige medicijnen. Maternale hyperthermie kan foetale hypoxie veroorzaken.

Het gebruik van het medicijn in het 2e trimester (namelijk van 3 maanden tot ongeveer 18 weken) kan ertoe leiden dat een kind misvormingen van de inwendige organen krijgt, die vaak pas na de geboorte optreden. In dit opzicht wordt het medicijn voorgeschreven voor episodisch gebruik en alleen in extreme gevallen.

Desalniettemin wordt deze tool beschouwd als de veiligste pijnstiller voor aanstaande moeders.

Op de vraag of het mogelijk is om Paracetamol tijdens de zwangerschap in de vroege stadia te drinken, is er geen definitief antwoord. In de eerste weken kan het innemen van het medicijn een miskraam veroorzaken en, zoals elk ander geneesmiddel, incompatibele misvormingen veroorzaken.

Kunnen zwangere vrouwen Paracetamol gebruiken? Het is mogelijk, maar alleen als er bewijs is. Voordat u een pil drinkt, moet u de voor- en nadelen afwegen. Soms is de hoge koorts van een moeder minder gevaarlijk voor de foetus dan bloedarmoede of nierkoliek als gevolg van medicatie.

Dosering tijdens zwangerschap

Het gebruik van hoge doses van het medicijn tijdens de zwangerschap kan de toestand van de lever en de nieren nadelig beïnvloeden. Zwangere vrouwen met koorts tegen de achtergrond van griep of SARS moeten beginnen met het innemen van het geneesmiddel met 0,5 tab. bij 1 receptie. De maximale behandelingsduur is 7 dagen.

Paracetamol voor borstvoeding. Kunnen moeders die borstvoeding geven Paracetamol drinken?

Tijdens het geven van borstvoeding gaat paracetamol in minimale hoeveelheden over in de moedermelk. Daarom, als het medicijn niet langer dan 3 opeenvolgende dagen wordt gebruikt voor borstvoeding, is het niet nodig om de borstvoeding te stoppen.

De optimale dosering voor borstvoeding is niet meer dan 3-4 tabletten. 500 mg per dag. Neem het medicijn na het voeden. In dit geval is het de volgende keer dat het kind beter is om niet eerder dan 3 uur na inname van de pil te eten.

Paracetamol informatie

De meeste recensies op internet die op internet worden gevonden, zijn recensies over Paracetamol voor kinderen. Kinderen lijden het vaakst aan SARS en Paracetamol is het medicijn dat het meest effectief is bij deze ziekten.

Over het algemeen reageren moeders goed op het medicijn. Het geneesmiddel verlicht snel koorts, vermindert de ernst van bijwerkingen van koorts en wordt goed verdragen door patiënten van verschillende leeftijden, en veroorzaakt zelden bijwerkingen die typisch zijn voor NSAID's..

Artsen zeggen dat het belangrijkste bij het gebruik van het medicijn is om de juiste doseringsvorm te kiezen, de vereiste dosis correct te berekenen, te onthouden dat het medicijn bedoeld is om de symptomen te verlichten en niet om de onderliggende ziekte te behandelen, en dat de noodzaak om de temperatuur te verlagen niet altijd gerechtvaardigd is.

Paracetamol-prijs: hoeveel kost het medicijn in verschillende doseringsvormen bij de apotheek?

De prijs van Paracetamol in tabletten is vanaf 3,5 UAH / 2,3 roebel. De prijs van Paracetamol voor kinderen op siroop is 14 UAH / 40 roebel., De suspensie kan worden gekocht voor 17 UAH / 64 roebel. Kaarsen voor kinderen kosten 10-17 UAH / 32-88 roebel.