Er zijn contra-indicaties. Raadpleeg een arts voordat u begint.

Alle remedies voor verkoudheid en griep per merk zijn hier te vinden..

Koude bereidingen op basis van paracetamol van andere fabrikanten hier.

Antivirale middelen en immunomodulatoren hier.

Paracetamol (P) + Cafeïne (K) + Fenylefrine (PE - tegen verkoudheid) + Terpinghydraat (T - slijmoplossend) + Ascorbinezuur (AK)
TitelVrijgaveformulierInpakkenLand van productiePrijs in Moskou, rAanbiedingen in Moskou
Coldrex (Coldrex)tabletten (P 500 mg + K 25 mg + F 5 mg + T 20 mg + AK 30 mg)12Ierland, Glaxo60- (gemiddeld 130) -170216↘
Paracetamol (P) + fenylefrine (PE - tegen verkoudheid) + ascorbinezuur (AK)
Coldrex MaxGrip-citroensmaakpoeder in zakken (P 1000 mg + FE 10 mg + AK 40 mg)5 en 10Spanje, Smith Kleinvoor 5 stuks: 115- (gemiddeld 162) -245;
voor 10 stuks: 180- (gemiddeld 287) -430
1018↘
Coldrex HotRem-citroensmaakpoeder in zakken (P 750 mg + FZ 10 mg + AK 60 mg5, 10 en 50Spanje, Smith Kleinvoor 5 stuks: 110- (gemiddeld 148) -245;
voor 10 stuks: 120- (gemiddeld 247) -360;
voor 50 stuks: 730- (gemiddeld 1054↗) -1500
1144↘
Coldrex HotRem met citroen- en honingsmaakpoeder in zakken (P 750 mg + FE 10 mg + AK 60 mg5 en 10Spanje, Smith Kleinvoor 5 stuks: 100- (gemiddeld 151) -220;
voor 10 stuks: 180- (gemiddeld 253) -375
941↘
Coldrex Junior HotDrinkpoeder in zakken voor kinderen (P 300 mg + FE 5 mg + AK 20 mg)10Spanje, Smith Klein130- (gemiddeld 239) -360458↘

U kunt hier uw recensie of vraag over het geneesmiddel plaatsen (vergeet niet de naam van het medicijn in de berichttekst aan te geven).

Coldrex HotRem - instructies voor gebruik

Klinische en farmacologische groep

Symptomatische therapie voor acute luchtwegaandoeningen

farmachologisch effect

Combinatiemedicatie voor de symptomatische behandeling van acute luchtweginfecties.

Paracetamol heeft een koortswerend, analgetisch effect.

Fenylefrinehydrochloride - een sympathicomimeticum, vernauwt de bloedvaten van het neusslijmvlies en de neusbijholten, waardoor de zwelling afneemt en de neusademhaling wordt vergemakkelijkt.

Ascorbinezuur compenseert de verhoogde behoefte aan vitamine C bij verkoudheid en griep, vooral in de beginfase van de ziekte..

De actieve componenten van het medicijn veroorzaken geen slaperigheid of verstoren de aandachtsspanne..

Indicaties voor het gebruik van het medicijn KOLDREKS® HotRem

Om de symptomen van acute luchtweginfecties en griep te elimineren, waaronder:

  • verhoogde lichaamstemperatuur;
  • hoofdpijn;
  • rillingen;
  • gewrichts- en spierpijn;
  • verstopte neus;
  • keelpijn en sinussen.

Doseringsschema Coldrex HotRem

Volwassenen wordt aangeraden om elke 4-6 uur 1 sachet in te nemen, maar niet meer dan 4 sachets binnen 24 uur Het interval tussen de doses moet minimaal 4 uur zijn.

Kinderen ouder dan 12 jaar krijgen elke 6 uur 1 sachet voorgeschreven, maar niet meer dan 3 sachets binnen 24 uur.

De inhoud van 1 zakje moet in een glas heet water (ongeveer 250 ml) worden gegoten, geroerd tot het volledig is opgelost, eventueel kunt u koud water of suiker toevoegen.

De maximale duur van het medicijn is 5 dagen.

Doseringsschema Coldrex MaxGrip

Volwassenen wordt aanbevolen om de 4-6 uur 1 sachet, maar niet meer dan 4 sachets binnen 24 uur Het interval tussen de doses dient minimaal 4 uur te zijn.

De inhoud van 1 zakje moet in een mok worden gedaan die half gevuld is met heet water, geroerd tot het volledig is opgelost en voeg naar wens koud water of suiker toe.

De maximale duur van het medicijn is 5 dagen.

Doseringsschema van Coldrex Junior HotDrink

Kinderen van 6 tot 12 jaar krijgen elke 4 uur 1 sachet voorgeschreven Gebruik niet meer dan 4 sachets binnen 24 uur Overschrijd de aangegeven dosis niet. De maximale gebruiksduur is niet meer dan 5 dagen. Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden. De arts bepaalt of de behandeling individueel moet worden voortgezet.

Giet de inhoud van 1 zakje in een mok, giet er ongeveer 125 ml heet water bij en roer tot het is opgelost. Voeg indien nodig koud water en suiker toe..

Bijwerking

Allergische reacties zijn mogelijk: huiduitslag, urticaria, broihospasme, angio-oedeem.

Bijwerkingen als gevolg van paracetamol in het medicijn.

Uit het hemopoëtische systeem: zelden - trombocytopenie, leukopenie, agranulocytose.

Bij langdurig gebruik kunnen hepatotoxische en nefrotoxische effecten worden waargenomen..

Bijwerkingen als gevolg van fenylefrine, dat deel uitmaakt van het medicijn.

Van het spijsverteringssysteem: misselijkheid, braken.

Vanaf de zijkant van het centrale zenuwstelsel: hoofdpijn, prikkelbaarheid, nerveuze spanning, overtreding van in slaap vallen.

Vanuit het cardiovasculaire systeem: lichte stijging van de bloeddruk; zelden - hartkloppingen.

Bijwerkingen als gevolg van ascorbinezuur, dat deel uitmaakt van het medicijn.

Van het spijsverteringssysteem: irritatie van het maag-darmslijmvlies.

Uit het hemopoëtische systeem: trombocytose, hyperprothrombinemie, erythropenie, neutrofiele leukocytose.

Contra-indicaties voor het gebruik van het medicijn KOLDREKS® HotRem

  • ernstig verminderde leverfunctie;
  • ernstige nierfunctiestoornis;
  • hyperthyreoïdie (inclusief thyreotoxicose);
  • diabetes;
  • sucrose / isomaltasedeficiëntie, fructose-intolerantie, glucose / galactose malabsorptiesyndroom, zoals het preparaat bevat sucrose;
  • hartziekte (ernstige stenose van de aorta-opening, acuut myocardinfarct, tachyaritmie);
  • arteriële hypertensie;
  • gelijktijdige toediening van tricyclische antidepressiva, bètablokkers, MAO-remmers en een periode tot 14 dagen na annulering;
  • gelijktijdig gebruik van andere paracetamolbevattende middelen en middelen om de symptomen van verkoudheid, griep en verstopte neus te verlichten;
  • goedaardige prostaathyperplasie;
  • glaucoom met gesloten hoek;
  • kinderen onder de 12 jaar;
  • overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn.

Voorzichtig is dat het geneesmiddel moet worden gebruikt voor glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie, voor goedaardige hyperbilirubinemie, voor lever- en nieraandoeningen, voor verhoogde bloeddruk, vaatziekte obliterans (syndroom van Raynaud), glaucoom (exclusief glaucoom met gesloten hoek), feochromocytoom, tijdens zwangerschap en borstvoeding.

Het gebruik van het medicijn KOLDREKS® HotRem tijdens zwangerschap en borstvoeding

Met voorzichtigheid moet het medicijn worden gebruikt tijdens de zwangerschap en tijdens het geven van borstvoeding.

Gebruik voor verminderde leverfunctie

Contra-indicaties: ernstige leverdisfunctie; voorzichtig: leverziekte.

Gebruik voor een verminderde nierfunctie

Contra-indicaties: ernstige nierinsufficiëntie; voorzichtig: nierziekte.

Gebruik bij kinderen

Contra-indicatie: kinderen onder de 12 jaar.

speciale instructies

De patiënt moet worden geïnformeerd dat als de symptomen van de ziekte aanhouden na 5 dagen gebruik van het medicijn, u moet stoppen met het gebruik en een arts moet raadplegen.

De patiënt moet worden geïnformeerd dat hij moet stoppen met het gebruik van het medicijn en onmiddellijk een arts moet raadplegen als hij:

  • allergische reacties worden waargenomen: jeuk of roodheid van de huid, ademhalingsmoeilijkheden of zwelling van de lippen, tong, keel of gezicht;
  • uitslag of peeling op de huid, de vorming van zweren op het mondslijmvlies wordt waargenomen;
  • ademhalingsstoornissen werden eerder waargenomen bij het gebruik van acetylsalicylzuur of andere NSAID's;
  • hematomen of bloeding verschenen;
  • er is een visuele beperking opgetreden. Dit kan te wijten zijn aan een verhoogde intraoculaire druk. Zeer zelden, maar hoogstwaarschijnlijk wordt deze bijwerking waargenomen bij patiënten met glaucoom;
  • een sterke hartslag verschijnt of hij voelt een toename van de frequentie of een schending van het ritme van de hartcontracties;
  • moeite met plassen. Vaker wordt deze bijwerking waargenomen bij patiënten met prostaathypertrofie..

Het medicijn mag alleen in de aanbevolen doses worden ingenomen..

Met voorzichtigheid en na overleg met een arts moet Coldrex® HotRem gelijktijdig worden ingenomen met metoclopramide, domperidon, cholestyramine en indirecte anticoagulantia (warfarine).

Het geneesmiddel mag niet gelijktijdig worden ingenomen met andere geneesmiddelen die paracetamol, decongestiva en middelen bevatten om de symptomen van verkoudheid en griep te verlichten..

Patiënten die Coldrex® HotRem gebruiken, mogen geen alcohol drinken om giftige leverschade te voorkomen. Het wordt niet aanbevolen om een ​​medicijn voor te schrijven voor chronisch alcoholisme.

Patiënten met een natriumarm dieet moeten zich ervan bewust zijn dat 1 zakje Coldrex® HotRem 0,12 g natrium bevat.

Voordat u Coldrex® HotRem inneemt, dient u uw arts te raadplegen als de patiënt accepteert:

  • warfarine of andere indirecte anticoagulantia;
  • antihypertensiva, bijvoorbeeld bètablokkers;
  • digoxine of andere hartglycosiden;
  • medicijnen om de eetlust te verminderen of psychostimulantia;
  • tricyclische antidepressiva (inclusief amitriptyline).

Invloed op de rijvaardigheid en controlemechanismen

Omdat de actieve componenten van het medicijn geen kalmerend effect hebben, zijn er geen beperkingen voor autorijden en werken met mechanismen bij het nemen van de aanbevolen doses.

Overdosis

In geval van een overdosis Coldrex® HotRem (zelfs met een goede gezondheid), moet rekening worden gehouden met het risico op vertraagde tekenen van ernstige leverschade.

Een overdosis wordt meestal veroorzaakt door paracetamol..

Symptomen: bleekheid van de huid, misselijkheid, braken, anorexia, hepatocytennecrose, verhoogde activiteit van levertransaminasen, een verhoogde protrombinetijd. Symptomen van leverdisfunctie kunnen 12-48 uur na een overdosis optreden. Bij ernstige overdosering - leverfalen met progressieve encefalopathie, coma, overlijden; acuut nierfalen met tubulaire necrose (ook bij afwezigheid van ernstige leverschade); aritmie, pancreatitis.

Behandeling: maagspoeling, gevolgd door de benoeming van actieve kool; voer indien nodig symptomatische therapie uit. Acetalcysteïne is een specifiek tegengif voor paracetamolvergiftiging..

Interactie tussen geneesmiddelen

Coldrex® HotRem versterkt de effecten van MAO-remmers, sedativa en ethanol.

Bij gelijktijdig gebruik van antidepressiva, antiparkinsongeneesmiddelen, antipsychotica, fenothiazinederivaten met Coldrex HotRem neemt het risico op urineretentie, droge mond en obstipatie toe.

Gezamenlijk gebruik met corticosteroïden verhoogt het risico op het ontwikkelen van glaucoom.

Paracetamol vermindert de effectiviteit van diuretica.

Het gelijktijdige gebruik van het medicijn met halothaan verhoogt het risico op ventriculaire aritmie.

Fenylefrine vermindert het hypotensieve effect van guanethidine.

Guanethidine verbetert de alfa-adrenostimulerende en tricyclische antidepressiva - het sympathicomimetische effect van fenylefrine.

Het risico op hepatotoxiciteit neemt toe tijdens het gebruik van barbituraten, fenytoïne, carbamazepine, rifampicine, zidovudia en andere inductoren van microsomale leverenzymen.

De absorptiesnelheid van paracetamol kan toenemen met metoclopramide, domperidon en afnemen met colestyramine.

Bij langdurig regelmatig gebruik van paracetamol kan het effect van warfarine of andere indirecte anticoagulantia toenemen, waardoor het risico op bloeding toeneemt.

Bij inname met digoxine of andere hartglycosiden kan het risico op het ontwikkelen van aritmieën en een myocardinfarct toenemen.

Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurica.

Ascorbinezuur verhoogt het risico op kristallurie bij de behandeling van kortwerkende salicylaten en sulfanilamiden, vertraagt ​​de uitscheiding van zuren door de nieren, verhoogt de uitscheiding van geneesmiddelen met een alkalische reactie (inclusief alkaloïden) en vermindert de concentratie van orale anticonceptiva in het bloed.

Ethanol bij gelijktijdig gebruik met Coldrex® HotRem bevordert de ontwikkeling van acute pancreatitis.

Myelotoxische geneesmiddelen versterken de hematotoxiciteit van het medicijn.

Apotheek Vakantievoorwaarden

Het medicijn is goedgekeurd voor gebruik als OTC-middel.

Voorwaarden voor opslag

Het wordt aanbevolen om het medicijn te bewaren op een plaats die niet toegankelijk is voor kinderen bij een temperatuur van maximaal 25 ° C. Vervaldatum - 3 jaar.

Coldrex Hotrem

  • Gebruiksaanwijzingen
  • Wijze van toepassing
  • Bijwerkingen
  • Contra-indicaties
  • Zwangerschap
  • Interactie met andere medicijnen
  • Overdosis
  • Opslag condities
  • Vrijgaveformulier
  • Structuur

Coldrex Hotrem is een complex medicijn met een uitgesproken sympathicomimetisch, immunostimulerend, antipyretisch en analgetisch effect. Het werkingsmechanisme en de therapeutische effecten van het medicijn zijn gebaseerd op de farmacologische eigenschappen van de actieve componenten waaruit de samenstelling bestaat:
Paracetamol - een medicinale stof van de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen, heeft een uitgesproken analgetisch en antipyretisch effect, het ontstekingsremmende effect van het medicijn is verwaarloosbaar. Paracetamol remt het enzym cyclo-oxygenase, waardoor het metabolisme van arachidonzuur wordt vertraagd en de synthese van prostaglandinen, prostacyclinen en tromboxaan afneemt. Het analgetische effect van het medicijn wordt uitgevoerd door het aantal prostaglandinen in de weefsels van het centrale zenuwstelsel te verminderen. Paracetamol beïnvloedt rechtstreeks het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus, wat leidt tot een afname van de verhoogde lichaamstemperatuur.
Fenylefrinehydrochloride - sympathicomimeticum, helpt de bloedvaten in het neusslijmvlies en de sinussen te vernauwen. Fenylefrine elimineert zwelling van het neusslijmvlies, vermindert rhinorroe, vergemakkelijkt de neusademhaling.
Vitamine C (Vitamine C) - heeft een uitgesproken antioxiderende en immunostimulerende werking. Ascorbinezuur verhoogt de fagocytische activiteit van macrofagen, versterkt de niet-specifieke immuunrespons. Bovendien beschermt vitamine C cellen en weefsels tegen de negatieve effecten van vrije radicalen en peroxiden..
Na orale toediening worden alle componenten van het medicijn goed geabsorbeerd in het maagdarmkanaal. De piekconcentratie van paracetamol in plasma wordt 30-120 minuten na orale toediening, fenylefrine - na 1-2 uur waargenomen. Paracetamol en ascorbinezuur worden in de lever gemetaboliseerd, fenylefrinehydrochloride wordt in de darmen en de lever gemetaboliseerd.
De actieve componenten van het medicijn worden voornamelijk in de urine uitgescheiden, zowel onveranderd als in de vorm van metabolieten. Een deel van ascorbinezuur wordt uitgescheiden in de gal. De halfwaardetijd van paracetamol is 1-4 uur, fenylefrine - 2-3 uur.

Gebruiksaanwijzingen

Coldrex Hotrem wordt gebruikt voor de symptomatische behandeling van acute luchtweginfecties en griep, die gepaard gaan met koorts, zwelling van het neusslijmvlies, rinorroe, hoofdpijn en spierpijn.

Wijze van toepassing

Het medicijn Coldrex Hotrem wordt gebruikt om een ​​oplossing voor orale toediening te bereiden. De inhoud van de zak moet volledig worden opgelost in een glas warm drinkwater. Het medicijn wordt ingenomen ongeacht de maaltijd. De duur van de behandeling en de dosis van het medicijn worden voor elke patiënt afzonderlijk bepaald door de behandelende arts. Volwassenen en adolescenten ouder dan 12 jaar krijgen gewoonlijk 1-4 keer per dag 1 zakje van het medicijn voorgeschreven. Er moet een interval van ten minste 4 uur tussen de doses van het medicijn worden aangehouden. De maximale dagelijkse dosis van het medicijn is 5 sachets. De behandelingsduur mag niet langer zijn dan 5 dagen, tenzij de behandelende arts anders heeft voorgeschreven. Als gedurende 3 dagen behandeling met het geneesmiddel de verhoogde lichaamstemperatuur niet daalt of een herhaalde verhoging van de lichaamstemperatuur wordt opgemerkt, moet u uw arts raadplegen. Als het nodig is om het medicijn langer dan 7 dagen achter elkaar te gebruiken, moeten de leverfunctie en het bloedbeeld worden gecontroleerd.

Bijwerkingen

Coldrex Hotrem-medicijn wordt meestal goed verdragen door patiënten, in sommige gevallen werd de ontwikkeling van dergelijke bijwerkingen opgemerkt:
Uit het maagdarmkanaal en de lever: misselijkheid, braken, diarree, droge mond, anorexia, verhoogde activiteit van leverenzymen.
Van het cardiovasculaire systeem en het hematopoëtische systeem: hartritmestoornissen, arteriële hypertensie, leukopenie, neutropenie, trombocytopenie, anemie, agranulocytose, pancytopenie.
Vanaf de zijkant van het centrale en perifere zenuwstelsel: hoofdpijn, duizeligheid, slaapstoornissen en waken, verhoogde prikkelbaarheid, tremor van ledematen, tinnitus.
Uit de urinewegen: oligurie, nierkoliek, nefrotoxisch effect.
Allergische reacties: huiduitslag, jeuk, urticaria, Quincke's oedeem, toxische epidermale necrolyse, anafylactische shock. Anderen: overmatig zweten, veranderingen in bloedglucose.

Contra-indicaties

Contra-indicaties voor het gebruik van het medicijn Coldrex Hotrem zijn: verhoogde individuele gevoeligheid voor de componenten van het medicijn; ernstig lever- en / of nierfalen, hyperthyreoïdie, arteriële hypertensie; voor de behandeling van patiënten, hartaandoeningen, diabetes mellitus, chronisch alcoholisme, hematopoëse, acute pancreatitis, prostaathypertrofie en epilepsie; monoamineoxidaseremmergroepen die therapie met medicijnen krijgen; zwangerschap, kinderen onder de 12 jaar; ouder dan 65 jaar, lever- en nierziekte, de ziekte van Raynaud, angina pectoris en feochromocytoom. 1 zakje bevat 2,9 g suiker.

Zwangerschap

Het medicijn Coldrex Hotrem is gecontra-indiceerd bij vrouwen tijdens de zwangerschap. Het gebruik van het medicijn tijdens borstvoeding is alleen mogelijk na overleg met de behandelende arts, die moet beslissen over de mogelijke afschaffing van borstvoeding.

Interactie met andere medicijnen

De benoeming van het medicijn is niet eerder mogelijk dan 14 dagen na de laatste dosis monoamineoxidaseremmers. Bij gelijktijdig gebruik van het geneesmiddel met metoclopramide en domperidon, wordt een toename van de absorptiesnelheid van paracetamol opgemerkt, bij gelijktijdig gebruik met cholestyramine, een afname van de absorptiesnelheid van paracetamol. Bij gecombineerd gebruik versterkt het medicijn het anticoagulerende effect van warfarine. Bij gelijktijdig gebruik van het medicijn met barbituraten, anticonvulsiva, isoniazide, ethanol en rifampicine, wordt een toename van het hepatotoxische effect van paracetamol opgemerkt. Fenylefrinehydrochloride vermindert de effectiviteit van antihypertensiva en bèta-adrenerge blokkers.

Overdosis

Bij een overdosis Coldrex Hotrem ontwikkelen patiënten misselijkheid, braken, hoofdpijn, bleekheid van de huid, verlies van eetlust, pijn in de epigastrische regio. Met een verdere verhoging van de dosis zijn de ontwikkeling van arteriële hypertensie en het hepatotoxische effect van het medicijn mogelijk. Bij gebruik van het medicijn in doses die aanzienlijk hoger zijn dan aanbevolen, is het mogelijk encefalopathie, ernstig leverfalen, metabole acidose en coma te ontwikkelen.
In geval van overdosering van het geneesmiddel zijn maagspoeling, toediening van enterosorbentia en symptomatische therapie geïndiceerd. Bij een overdosis van het medicijn is ziekenhuisopname aangewezen. Symptomen van ernstige paracetamolintoxicatie ontwikkelen zich gewoonlijk binnen 12-48 uur. Bij ernstige paracetamolvergiftiging zijn intraveneuze acetylcysteïne en orale methionine geïndiceerd..

Opslag condities

Coldrex Hotrem wordt aanbevolen om te worden bewaard op een droge plaats uit de buurt van direct zonlicht bij een temperatuur van 15 tot 25 graden Celsius.
Vervaldatum - 3 jaar.

Vrijgaveformulier

Coldrex Hotrem - poeder voor oplossing voor orale toediening, 5 g sachets, 5 of 10 sachets in een doos.

Structuur

1 zakje Coldrex Hotrem bevat:
Paracetamol - 750 mg;
Ascorbinezuur (vitamine C) - 60 mg;
Fenylefrine hydrochloride - 10 mg;
Hulpstoffen, inclusief sucrose.

Gebruiksaanwijzing COLDREX HOTREM (COLDREX HOTREM)

Vorm, samenstelling en verpakking vrijgeven

Poeder voor de bereiding van een oplossing voor orale toediening, citroen van lichtgeel tot geel, kristallijn, met een karakteristieke geur van citroen; het poeder lost op in heet water tot een gele oplossing, met een karakteristieke geur van citroen.

1 verpakking.
paracetamol750 mg
fenylefrine hydrochloride10 mg
ascorbinezuur (vit. C)60 mg

Hulpstoffen: citroenzuur, natriumsaccharine, natriumcitraat, sucrose (3 g), 100% citroentetrar, citroensmaak, chinolinegeel.

5 g - zakjes (5) - pakjes karton.
5 g - zakjes (10) - pakjes karton.

poeder d / voorbereiding. oplossing voor orale toediening zwarte bes 750 mg + 10 mg + 60 mg / 1 verpakking: Pak. 5 of 10 stuks.
Reg. Nr: 2992/97/02/05/07/12 van 12.12.2012 - verlopen

Poeder voor oplossing voor orale toediening, zwarte bes violet, kristallijn, met een karakteristieke geur van zwarte bes; het poeder lost op in heet water en vormt een paarse oplossing met een karakteristieke geur van zwarte bessen.

1 verpakking.
paracetamol750 mg
fenylefrine hydrochloride10 mg
ascorbinezuur (vit. C)60 mg

Hulpstoffen: watervrij citroenzuur, natriumsaccharine, natriumcitraat, sucrose (3 g), smaakstoffen (Tutti-Frutti, framboos, zwarte bes), kleurstof Hexacol zwarte bes.

5 g - zakjes (5) - pakjes karton.
5 g - zakjes (10) - pakjes karton.

farmachologisch effect

Gecombineerd medicijn dat wordt gebruikt voor verkoudheid.

Paracetamol is een pijnstiller-antipyreticum. Het heeft ook ontstekingsremmende effecten..

Fenylefrinehydrochloride - een sympathicomimeticum, vernauwt de bloedvaten van het neusslijmvlies en de neusbijholten, waardoor de zwelling afneemt en de neusademhaling wordt vergemakkelijkt.

Ascorbinezuur compenseert de verhoogde behoefte aan vitamine C bij verkoudheid en griep.

Coldrex ® HotRem (Coldrex ® HotRem) -instructies voor gebruik

De eigenaar van het kentekenbewijs:

Het is gemaakt:

Contacten voor oproepen:

Werkzame stoffen

Doseringsvorm

reg. No: П N016305 / 01 van 05/06/10 - Onbeperkt Datum van herregistratie: 31/10/17
Coldrex ® HotRem

Vorm, verpakking en samenstelling van Coldrex ® HotRem vrijgeven

Poeder voor drank (citroen) lichtgeel van kleur, met een karakteristieke geur van citroen; de bereide oplossing is geel, met een karakteristieke geur van citroen.

1 verpakking.
paracetamol750 mg
fenylefrine hydrochloride10 mg
vitamine C*60 mg

* in de vorm van ascorbinezuur bedekt met ethylcellulose - 61,5 mg (bevat 1,5 mg ethylcellulose).

Hulpstoffen: sucrose - 2904,42 mg, natriumcitraatdihydraat - 500 mg, watervrij citroenzuur - 600 mg, natriumsaccharinaat - 40 mg, citroensmaak P0551 - 50 mg, citroensmaak 52293 / TP0551 - 83,33 mg, chinolinegele kleurstof (E104) - 0,75 mg.

5 g - laminaatzakken (5) - kartonnen verpakkingen.
5 g - laminaatzakken (10) - kartonnen verpakkingen.

farmachologisch effect

Gecombineerd medicijn, waarvan het effect te danken is aan de samenstellende componenten.

Paracetamol is een pijnstiller en koortswerend middel. Het werkingsmechanisme bestaat vermoedelijk in het onderdrukken van de synthese van prostaglandinen, voornamelijk in het centrale zenuwstelsel. Paracetamol heeft een uiterst klein effect op de synthese van prostaglandinen in perifere weefsels, het verandert het metabolisme van water-elektrolyten niet en beschadigt het maag-darmslijmvlies niet. Deze eigenschap van paracetamol maakt het medicijn bijzonder geschikt voor patiënten met een voorgeschiedenis van gastro-intestinale aandoeningen (bijvoorbeeld patiënten met een voorgeschiedenis van gastro-intestinale bloedingen of oudere patiënten) of patiënten die gelijktijdig medicatie gebruiken waarbij onderdrukking van de synthese van perifere prostaglandinen mogelijk ongewenst is.

Fenylefrinehydrochloride is een sympathicomimeticum waarvan de werking is gericht op het stimuleren van adrenoreceptoren (voornamelijk α-adrenoreceptoren), wat leidt tot een afname van de zwelling van het neusslijmvlies en vergemakkelijking van de neusademhaling.

Ascorbinezuur (vitamine C) compenseert de verhoogde behoefte aan vitamine C voor "verkoudheid" en griep, vooral in de beginfase van de ziekte.

De componenten van het medicijn veroorzaken geen slaperigheid en verstoren de concentratie van aandacht niet.

Farmacokinetiek

Zuigen en distributie

Paracetamol wordt snel en bijna volledig door het spijsverteringskanaal opgenomen. De plasma-eiwitbinding is minimaal bij gebruik in therapeutische concentraties.

Fenylefrinehydrochloride wordt ongelijkmatig uit het spijsverteringskanaal geabsorbeerd.

Ascorbinezuur wordt snel geabsorbeerd uit het spijsverteringskanaal en wordt door het lichaam verspreid. De binding aan bloedplasma-eiwitten is 25%.

Paracetamol wordt voornamelijk in de lever gemetaboliseerd.

Fenylefrinehydrochloride ondergaat een primair MAO-metabolisme in de darmen en de lever. Bij orale toediening neemt de biologische beschikbaarheid van fenylefrine dus af.

Paracetamol wordt door de nieren uitgescheiden in de vorm van metabolieten, voornamelijk glucuronide- en sulfaatconjugaten, minder dan 5% van de ingenomen dosis wordt onveranderd uitgescheiden.

Fenylefrinehydrochloride wordt bijna volledig door de nieren uitgescheiden in de vorm van sulfaatconjugaten.

Bij gebruik in doses die de behoefte van het lichaam aan ascorbinezuur overschrijden, wordt ascorbinezuur door de nieren uitgescheiden in de vorm van metabolieten.

Indicaties Coldrex ® HotRem

Bij volwassenen (inclusief oudere patiënten) en kinderen ouder dan 12 jaar om de symptomen van acute luchtweginfecties en griep te elimineren, waaronder:

  • verhoogde lichaamstemperatuur;
  • hoofdpijn;
  • rillingen;
  • gewrichts- en spierpijn;
  • sinuspijn;
  • verstopte neus;
  • keelpijn.
Open de lijst met codes ICD-10
ICD-10-codeIndicatie
J06.9Niet-gespecificeerde acute infectie van de bovenste luchtwegen
J10Griep veroorzaakt door het geïdentificeerde seizoensgriepvirus
R50Onduidelijke koorts

Doseringsregime

Voor orale toediening.

Overschrijd de aangegeven dosis niet.

De laagste dosis die nodig is om het effect te bereiken, moet worden toegepast..

Het minimale interval tussen de doses Coldrex ® HotRem moet 4 uur zijn.

Doe de inhoud van een zakje in een mok en giet een halve mok heet water. Roer tot het is opgelost. Voeg indien nodig koud water toe en suiker naar smaak.

Volwassenen (inclusief ouderen) en kinderen vanaf 12 jaar: enkele dosis - 1 zakje. Herhaald gebruik van het medicijn is niet eerder dan 4-6 uur en niet meer dan 4 keer / dag mogelijk. De maximale dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 4 sachets.

De maximale duur van het medicijn zonder een arts te raadplegen is niet meer dan 5 dagen.

Niet gelijktijdig gebruiken met andere paracetamol-bevattende middelen, decongestiva en middelen om de symptomen van verkoudheid en griep te verlichten, evenals met ethanol-bevattende middelen en dranken.

Raadpleeg een arts als de symptomen van de ziekte aanhouden tijdens het gebruik van het medicijn..

Als u de aanbevolen dosis van het medicijn overschrijdt, moet u onmiddellijk medische hulp zoeken, zelfs met een goede gezondheid. Een overdosis paracetamol kan leverfalen veroorzaken.

Voordat Coldrex ® HotRem wordt gebruikt, moeten patiënten met een verminderde nierfunctie eerst een arts raadplegen. Beperkingen geassocieerd met het gebruik van geneesmiddelen die deze combinatie van werkzame stoffen bevatten bij patiënten met een verminderde nierfunctie, worden voornamelijk geassocieerd met het gehalte aan paracetamol in het geneesmiddel.

Voordat Coldrex ® HotRem wordt gebruikt, moeten patiënten met een verminderde leverfunctie eerst een arts raadplegen. Beperkingen geassocieerd met het gebruik van geneesmiddelen die deze combinatie van werkzame stoffen bevatten bij patiënten met een verminderde leverfunctie, worden voornamelijk geassocieerd met het gehalte aan paracetamol in het geneesmiddel.

Bijwerking

In de aanbevolen doses wordt het medicijn meestal goed verdragen..

De volgende bijwerkingen werden spontaan vastgesteld tijdens het gebruik van het geneesmiddel na registratie.

Bijwerkingen worden geclassificeerd volgens lichaamssystemen en volgens de frequentie van ontwikkeling. Bepaling van de frequentie van bijwerkingen: zeer vaak (≥1 / 10), vaak (≥1 / 100 en Paracetamol

Paracetamol heeft zelden bijwerkingen.

Van het bloed- en lymfestelsel: zeer zelden - trombocytopenie, leukopenie, agranulocytose.

Van het immuunsysteem: zeer zelden - anafylactische shock, overgevoeligheidsreacties op de huid, waaronder huiduitslag, urticaria, angio-oedeem (Quincke-oedeem), Stevens-Johnson-syndroom; frequentie onbekend - toxische epidermale necrolyse (Lyell-syndroom), acute gegeneraliseerde exanthemateuze pustulose.

Van de luchtwegen: zeer zelden - bronchospasme bij patiënten met overgevoeligheid voor acetylsalicylzuur en intolerantie voor andere NSAID's.

Van de lever en de galwegen: zeer zelden - verminderde leverfunctie; frequentie onbekend - verhoogde activiteit van leverenzymen.

Vanuit de urinewegen: bij langdurig gebruik van het geneesmiddel in doseringen die hoger zijn dan aanbevolen, neemt de kans op nefrotoxiciteit toe.

Uit het zenuwstelsel: zeer zelden - nervositeit, prikkelbaarheid, hoofdpijn, duizeligheid, slapeloosheid.

Van het cardiovasculaire systeem: zeer zelden - verhoogde bloeddruk, tachycardie, hartkloppingen.

Van het spijsverteringssysteem: zeer zelden - misselijkheid, braken.

Vanaf de zijkant van het gezichtsorgaan: zeer zelden - mydriasis, in de meeste gevallen een acute aanval van glaucoom bij patiënten met glaucoom met gesloten hoek.

Van het immuunsysteem: zeer zelden - allergische reacties (huiduitslag, urticaria, allergische dermatitis).

Uit de urinewegen: zeer zelden - dysurie, urineretentie bij patiënten met obstructie van de blaasuitgang met prostaathypertrofie.

Frequentie van bijwerkingen niet vastgesteld.

Van het immuunsysteem: allergische reacties (huiduitslag, blozen van de huid).

Van het spijsverteringssysteem: irritatie van het maag-darmslijmvlies.

Van het bloed- en lymfestelsel: trombocytose, hyperprothrombinemie, erythropenie, neutrofiele leukocytose, hypokaliëmie.

Bij het nemen van ascorbinezuur meer dan 600 mg / dag is matige pollakisurie mogelijk.

Als een van deze bijwerkingen optreedt, moet de patiënt onmiddellijk stoppen met het gebruik van het medicijn en zo snel mogelijk een arts raadplegen.

Als een van de bovengenoemde bijwerkingen verergert of als de patiënt andere bijwerkingen heeft opgemerkt, moet hij de arts informeren..

Contra-indicaties

  • overgevoeligheid voor paracetamol, fenylefrine, ascorbinezuur (vitamine C) of een ander bestanddeel van het geneesmiddel;
  • verminderde lever- en nierfunctie;
  • arteriële hypertensie;
  • hyperthyreoïdie (inclusief thyreotoxicose);
  • ziekten van het bloedsysteem;
  • hartziekte (ernstige stenose van de aorta-opening, acuut myocardinfarct, tachyaritmie);
  • prostaathyperplasie;
  • glaucoom met gesloten hoek;
  • ziekten vergezeld van portale hypertensie;
  • diabetes;
  • chronisch alcoholisme;
  • ziekten geassocieerd met erfelijke slechte opname van suiker - elk zakje bevat ongeveer 4 g suiker;
  • genetische afwezigheid van glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • sucrose / isomaltase-deficiëntie, met fructose-intolerantie, glucose-galactose malabsorptie, omdat de samenstelling van het medicijn omvat sucrose;
  • gelijktijdige toediening van tricyclische antidepressiva, bètablokkers, MAO-remmers, waaronder tot 14 dagen na annulering;
  • gelijktijdig gebruik van andere paracetamolbevattende geneesmiddelen, decongensiva, niet-narcotische analgetica, NSAID's, middelen om de symptomen van verkoudheid, griep en verstopte neus te verlichten, middelen die de eetlust reguleren, amfetamine-achtige psychostimulantia, barbituraten, anti-epileptica, rifampenicine, chloram;
  • gelijktijdige inname van ethanolhoudende dranken en drugs;
  • leeftijd tot 12 jaar.
  • Goedaardige hyperbilirubinemie.
  • Lever- en nieraandoeningen van lichte tot matige ernst.
  • Alcoholische leverziekte.
  • Hart- en vaatziekten, waaronder hoge bloeddruk, uitroeiing van vaatziekte (syndroom van Raynaud).
  • Feochromocytoom.
  • De aanwezigheid van ernstige infecties, waaronder sepsis, omdat inname van het medicijn kan het risico op metabole acidose verhogen.
  • Patiënten met een tekort aan glutathion (met name extreem ondervoede patiënten die lijden aan anorexia, chronisch alcoholisme of patiënten met een lage BMI).
  • Gelijktijdig gebruik van antihypertensiva.
  • Zwangerschap.
  • Borstvoeding periode.

Als de patiënt een van de genoemde ziekten / aandoeningen / risicofactoren heeft, moet hij een arts raadplegen voordat hij het medicijn neemt.

Zwangerschap en borstvoeding

Het medicijn mag niet tijdens de zwangerschap worden gebruikt zonder eerst een arts te raadplegen.

In experimentele onderzoeken bij dieren en in klinische onderzoeken bij mensen was er geen risico op paracetamol tijdens de zwangerschap of een negatief effect op de ontwikkeling van de foetus.

Er zijn onvoldoende gegevens over het effect van geneesmiddelen die fenylefrine bevatten op de zwangerschap.

De maximale dagelijkse dosis ascorbinezuur tijdens de zwangerschap is 2000 mg, wat aanzienlijk hoger is dan de maximale dagelijkse dosis van het medicijn, dus het gebruik van het medicijn bij zwangere vrouwen wordt vermoedelijk niet geassocieerd met het risico op bijwerkingen van ascorbinezuur.

Borstvoeding periode

Het medicijn mag niet worden gebruikt tijdens het geven van borstvoeding zonder eerst een arts te raadplegen.

Paracetamol passeert de placentabarrière, uitgescheiden in de moedermelk. In klinische onderzoeken bij mensen waren er geen aanwijzingen voor nadelige effecten op het lichaam van de baby tijdens het geven van borstvoeding..

Fenylefrine kan worden uitgescheiden in de moedermelk.

De maximale dagelijkse dosis ascorbinezuur tijdens het geven van borstvoeding is 2000 mg, wat aanzienlijk hoger is dan de maximale dagelijkse dosis van het medicijn, dus het innemen van het medicijn bij vrouwen tijdens het geven van borstvoeding wordt niet geassocieerd met bijwerkingen van ascorbinezuur.

Er zijn onvoldoende gegevens over het effect van het medicijn op de vruchtbaarheid..

Gebruik voor verminderde leverfunctie

Contra-indicaties: ernstige leverdisfunctie; voorzichtig: leverziekte

Gebruik voor een verminderde nierfunctie

Gebruik bij kinderen

speciale instructies

Het geneesmiddel mag niet gelijktijdig worden ingenomen met andere paracetamol-bevattende geneesmiddelen, evenals andere niet-narcotische analgetica, metamizol-natrium, NSAID's (inclusief acetylsalicylzuur, ibuprofen), geneesmiddelen om de symptomen van verkoudheid en griep te elimineren, sympathicomimetica (decongestiva, eetlustremmende middelen), amfetamine-achtige psychostimulantia), barbituraten, anti-epileptica, rifampicine, chlooramfenicol.

Om giftige leverschade te voorkomen, mag het medicijn niet worden gecombineerd met ethanolbevattende medicijnen en dranken, en ook door mensen die vatbaar zijn voor chronisch alcoholgebruik.

Gelijktijdige leveraandoeningen verhogen het risico op verdere leverschade bij gebruik van het medicijn. Bij gebruik van het medicijn bij patiënten met niet-alcoholische cirrose is er een hoog risico op overdosering.

Patiënten met glutathiondeficiëntie als gevolg van eetstoornissen, voedingsfibrose, HIV-infectie, verhongering, uitputting, zijn vatbaar voor overdosering.Daarom moeten voorzorgsmaatregelen worden genomen en het wordt aanbevolen om een ​​arts te raadplegen voordat u het geneesmiddel inneemt. Gevallen van de ontwikkeling van leverfalen / verminderde leverfunctie met een kleine overdosis paracetamol (5 g of meer) bij patiënten met lage glutathionwaarden, met name bij extreem ondervoede patiënten die lijden aan anorexia, chronisch alcoholisme of patiënten met een lage BMI.

Het gebruik van het medicijn door patiënten met lage glutathionwaarden, bijvoorbeeld met sepsis, kan het risico op het ontwikkelen van metabole acidose verhogen, samen met symptomen van snelle, kortademigheid (gevoel van gebrek aan lucht, kortademigheid), misselijkheid, braken, verlies van eetlust. Bij gelijktijdige manifestatie van deze symptomen, moet u onmiddellijk een arts raadplegen.

Patiënten die lijden aan fenylketonurie, wordt het medicijn niet aanbevolen, omdat het bevat aspartaam, de bron van fenylalanine.

Voordat Coldrex ® HotRem wordt ingenomen, moet de patiënt een arts raadplegen als de volgende geneesmiddelen worden gebruikt:

  • warfarine of andere indirecte anticoagulantia om de bloedstolling te verminderen;
  • metoclopramide, domperidon (gebruikt om misselijkheid en braken te elimineren) of colestyramine dat wordt gebruikt om het cholesterol in het bloed te verlagen;
  • volg indien nodig een hyponatriumdieet.

Bij het uitvoeren van tests om urinezuur en bloedglucose te bepalen, moet de patiënt de arts informeren over het gebruik van Coldrex ® HotRem, omdat het medicijn kan de resultaten van laboratoriumtests die de concentratie van glucose en urinezuur evalueren, vervormen.

Impact op het vermogen om voertuigen en mechanismen te besturen

Het medicijn kan duizeligheid veroorzaken. Wanneer duizeligheid optreedt, wordt het niet aanbevolen om voertuigen te besturen of met mechanismen te werken.

Overdosis

Het medicijn mag alleen in de aanbevolen doses worden ingenomen.!

Als u een overdosis vermoedt, zelfs met een goede gezondheid, moet u stoppen met het gebruik van het medicijn en onmiddellijk een arts raadplegen, omdat er is een risico op vertraagde ernstige leverschade. Een overdosis wordt meestal veroorzaakt door paracetamol..

Symptomen als gevolg van paracetamol: er kan leverfalen optreden, wat kan leiden tot levertransplantatie of overlijden.

Binnen 24 uur is het mogelijk: bleekheid van de huid, anorexia, misselijkheid, braken, buikpijn. Binnen 12-48 uur kunnen tekenen van verminderde leverfunctie optreden. Er kunnen tekenen zijn van een verstoord glucosemetabolisme en metabole acidose (inclusief lactaatacidose). Het toxische effect bij volwassenen is mogelijk na inname van meer dan 10 g paracetamol. In geval van ernstige vergiftiging kan ernstig leverfalen optreden tot hepatische encefalopathie, de noodzaak van een levertransplantatie, coma en overlijden.

Acuut nierfalen met acute tubulaire necrose, die wordt gediagnosticeerd door ernstige pijn in de lumbale regio, hematurie en proteïnurie, kan zich ontwikkelen zonder ernstige leverfunctiestoornis. Er zijn gevallen bekend van hartritmestoornissen, hypokaliëmie en pancreatitis bij een overdosis paracetamol.

Het gebruik van 5 g of meer paracetamol kan leiden tot leverschade bij patiënten met de volgende risicofactoren:

  • langdurige behandeling met carbamazepine, fenobarbital, fenytoïne, primidon, rifampicine, preparaten van geperst sint-janskruid of andere geneesmiddelen die leverenzymen stimuleren;
  • regelmatig overmatig alcoholgebruik;
  • tekort aan glutathion (door ondervoeding, cystische fibrose, hiv-infectie, verhongering, ondervoeding).

Behandeling: bij het eerste teken van een overdosis moet u dringend een arts raadplegen, zelfs als er geen duidelijke vergiftigingsverschijnselen zijn. In de vroege periode kunnen de symptomen alleen worden beperkt door misselijkheid en braken en weerspiegelen ze mogelijk niet de ernst van een overdosis of het risico op schade aan inwendige organen.

Het eerste uur na de vermeende overdosis is het raadzaam om binnenin actieve kool voor te schrijven. 4 uur of meer na de vermeende overdosis is het noodzakelijk om de concentratie van paracetamol in het bloedplasma te bepalen (eerdere bepaling van de concentratie van paracetamol kan onbetrouwbaar zijn). De behandeling met acetylcysteïne kan worden uitgevoerd tot 24 uur na inname van paracetamol, maar het maximale hepatoprotectieve effect kan worden bereikt in de eerste 8 uur na een overdosis. Daarna neemt de effectiviteit van het tegengif sterk af. Indien nodig kan acetylcysteïne in / in worden ingevoerd. Bij gebrek aan braken is een alternatieve optie (bij gebrek aan de mogelijkheid om snel intramurale zorg te ontvangen) de benoeming van methionine binnenin. Behandeling van patiënten met ernstige leverinsufficiëntie 24 uur na inname van paracetamol moet worden uitgevoerd in samenwerking met specialisten van een antigifcentrum of een gespecialiseerde afdeling van leveraandoeningen.

Symptomen als gevolg van fenylefrine: symptomen van een overdosis fenylefrine zijn vergelijkbaar met manifestaties van bijwerkingen. Daarnaast: prikkelbaarheid, hoofdpijn, duizeligheid, slapeloosheid, verhoogde bloeddruk, misselijkheid, braken, verhoogde prikkelbaarheid, reflexbradycardie. In ernstige gevallen van overdosering is de ontwikkeling van hallucinaties, verwarring, convulsies, aritmieën mogelijk. Houd er rekening mee dat het optreden van klinisch significante symptomen van een overdosis fenylefrine bij gebruik van het geneesmiddel altijd gepaard gaat met ernstige leverschade als gevolg van een overdosis paracetamol.

Behandeling: symptomatische therapie, bij ernstige arteriële hypertensie, het gebruik van alfablokkers, zoals fentolamine.

Symptomen als gevolg van ascorbinezuur: bij het aanbrengen van 1000 mg of meer ascorbinezuur, hoofdpijn, verhoogde prikkelbaarheid van het centraal zenuwstelsel, slapeloosheid, misselijkheid, braken, diarree, hyperzuurgastritis, gastro-intestinale slijmvliesbeschadiging, remming van de functie van het pancreasinsulaire apparaat (hyperglycemie, glucosurie), hyperoxalurie, nefrolithiase (van calciumoxalaat), schade aan het glomerulaire apparaat van de nieren, verminderde permeabiliteit van haarvaten (mogelijk verergering van weefseltrofisme, verhoogde bloeddruk, hypercoagulatie, de ontwikkeling van microangiopathieën).

Hoge doses ascorbinezuur (meer dan 3000 mg) kunnen tijdelijke osmotische diarree en gastro-intestinale stoornissen veroorzaken, zoals misselijkheid, maagklachten. Houd er rekening mee dat het optreden van klinisch significante symptomen van een overdosis ascorbinezuur bij gebruik van het geneesmiddel altijd gepaard gaat met ernstige leverschade als gevolg van een overdosis paracetamol.

Behandeling: symptomatische, geforceerde diurese.

Interactie tussen geneesmiddelen

Bij langdurige inname versterkt paracetamol het effect van indirecte anticoagulantia (warfarine en andere coumarines), wat het risico op bloedingen vergroot. Incidentele toediening van een enkele dosis van het geneesmiddel heeft geen significante invloed op het effect van indirecte anticoagulantia.

Inductoren van microsomale oxidatie-enzymen in de lever (barbituraten, difenine, carbamazepine, rifampicine, zidovudine, fenytoïne, ethanol, flumecinol, fenylbutazon en tricyclische antidepressiva) verhogen het risico op hepatotoxische effecten bij overdosering en gelijktijdig gebruik met paracetamol.

Microsomale oxidatieremmers (cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxiciteit.

Paracetamol vermindert de effectiviteit van diuretica.

Metoclopramide en domperidon nemen toe en colestyramine vermindert de absorptiesnelheid van paracetamol.

Paracetamol versterkt de effecten van MAO-remmers, sedativa, ethanol.

Fenylefrine kan in combinatie met MAO-remmers leiden tot een verhoogde bloeddruk.

Fenylefrine vermindert de effectiviteit van bètablokkers en antihypertensiva (waaronder debrisoquine, guanethidine, reserpine en methyldopa), verhoogt het risico op hypertensie en aandoeningen van het cardiovasculaire systeem.

Het gelijktijdige gebruik van fenylefrine met sympathicomimetische amines kan het risico op bijwerkingen van het cardiovasculaire systeem vergroten.

Tricyclische antidepressiva versterken het sympathicomimetische effect van fenylefrine, kunnen het risico op bijwerkingen van het cardiovasculaire systeem verhogen.

Het gelijktijdige gebruik van halothaan met fenylefrine verhoogt het risico op ventriculaire aritmie.

Fenylefrine vermindert het hypotensieve effect van guanethidine, wat op zijn beurt de alfa-adrenostimulerende activiteit van fenylefrine versterkt.

Antidepressiva, antiparkinsongeneesmiddelen, antipsychotica, fenothiazinederivaten verhogen het risico op urineretentie, droge mond en obstipatie.

De gelijktijdige toediening van corticosteroïden met fenylefrine verhoogt het risico op glaucoom.

Bij gelijktijdig gebruik met digoxine en hartglycosiden is een verhoogd risico op het ontwikkelen van hartritmestoornissen of een hartaanval mogelijk.

Ascorbinezuur verhoogt het risico op kristallurie bij de behandeling van kortwerkende salicylaten en sulfanilamiden, vertraagt ​​de uitscheiding van zuren door de nieren, verhoogt de uitscheiding van geneesmiddelen met een alkalische reactie (inclusief alkaloïden) en vermindert de concentratie van orale anticonceptiva in het bloed.

Ethanol draagt ​​bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis.

Myelotoxische geneesmiddelen versterken de hematotoxiciteit van het medicijn.

Coldrex: instructies voor gebruik

Het medicijn Coldrex behoort tot de klinische en farmacologische groep geneesmiddelen voor de symptomatische behandeling van acute respiratoire pathologie. Het therapeutische effect van het medicijn is te danken aan de werking van verschillende actieve componenten in de samenstelling.

Vorm en compositie vrijgeven

Coldrex is verkrijgbaar in poedervorm voor de bereiding van een oplossing voor orale toediening. Er zijn 2 varianten van het medicijn - Coldrex Hotrem en Coldrex Maxgripp, waarvan het verschil zit in een andere dosering van de belangrijkste actieve ingrediënten:

  • Paracetamol - 1 g bij maximale griep en 750 mg bij Hotrem.
  • Fenylefrine hydrochloride - 10 mg in beide varianten van het medicijn.
  • Ascorbinezuur - 40 mg bij maximale griep en 60 mg bij Hotrem.

De samenstelling van het medicijn bevat ook hulpcomponenten, waaronder:

  • Citroen zuur.
  • Sucrose.
  • Natriumcyclamant.
  • Natriumsaccharine.
  • Colloïdaal siliciumdioxide.
  • Maïszetmeel.
  • Kleurstoffen en smaken.

Coldrex Maxgripp en Hotrem-poeder zit in een speciale zak met het overeenkomstige gehalte aan actieve stoffen erin. Een kartonnen verpakking bevat 5 of 10 meerlagige sachets en instructies voor het gebruik van het medicijn.

farmachologisch effect

Het therapeutische effect van Coldrex is te danken aan de werking van de actieve ingrediënten:

  • Paracetamol is een vertegenwoordiger van de groep geneesmiddelen, niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen. Het heeft een antipyretisch en analgetisch effect..
  • Fenylefrine - verwijst naar sympathicomimetica, het vernauwt de vaten van de submucosale laag van de bovenste luchtwegen, waardoor hun zwelling, branderig gevoel en jeuk wordt verminderd.
  • Ascorbinezuur - vitamine C, stimuleert de functionele activiteit van het immuunsysteem, heeft een milde antivirale activiteit, vooral in de beginfase van de ontwikkeling van acute respiratoire virale pathologie.

Gegevens over absorptie, distributie, metabolisme en uitscheiding van werkzame stoffen worden niet gepresenteerd.

Gebruiksaanwijzingen

Het medicijn wordt gebruikt voor symptomatische therapie (medicijnvermindering van symptomen) van acute luchtweginfectie, waaronder koorts, verstopte neus en zwelling van de neusbijholten, pijnlijke spieren en gewrichten, hoofdpijn.

Contra-indicaties

Coldrex Hotrem en Maxgripp-poeder is gecontra-indiceerd bij bepaalde pathologische en fysiologische aandoeningen van het lichaam, waaronder:

  • Overgevoeligheid voor een van de componenten van het medicijn.
  • Ernstige pathologie van de lever of nieren, vergezeld van een duidelijke afname van de functionele activiteit van organen.
  • Pathologie van het bloed en het hematopoiese systeem.
  • Thyrotoxicosis - een uitgesproken pathologische toename van de functionele activiteit van de schildklier.
  • Arteriële hypertensie - hoge bloeddruk.
  • Ernstige pathologie van het hart - stenose (vernauwing) van de aorta-opening, myocardinfarct (afsterven van een deel van de hartspier), tachyaritmie (ernstige hartslag en ritmestoornissen).
  • Hoeksluiting glaucoom, dat wordt gekenmerkt door een toename van de intraoculaire druk.
  • Goedaardige prostaathyperplasie (adenoom).
  • Diabetes mellitus - een schending van het koolhydraatmetabolisme met een verhoging van de bloedsuikerspiegel.
  • Gelijktijdige toediening van geneesmiddelen van de farmacologische bètablokkers, antidepressiva, monoamineoxidaseremmers, evenals de periode na hun stopzetting binnen 14 dagen.
  • Zwangerschap en de periode van borstvoeding.
  • Kinderen onder de 18 (voor Coldrex Maxgripp) of tot 12 (voor Coldrex Hotrem) jaar.

Met voorzichtigheid wordt het medicijn gebruikt voor aangeboren hyperbilirubinemie (verhoogde bilirubinespiegels in het bloed). Voordat u het medicijn inneemt, moet u ervoor zorgen dat er geen contra-indicaties zijn.

Dosering en administratie

Coldrex wordt oraal ingenomen na voorlopige oplossing van het poeder in warm, schoon water. Coldrex Maxgripp wordt gebruikt voor volwassenen met 1-2 sachets elke 4-6 uur. Voor kinderen vanaf 12 jaar wordt Coldrex Hotrem gebruikt, 1 zakje elke 4-6 uur. De maximale duur van het medicijn is 5 dagen.

Bijwerkingen

Het gebruik van Coldrex Hotrem of Maxgripp-poeder kan leiden tot de ontwikkeling van bijwerkingen van verschillende organen en systemen:

  • Spijsverteringssysteem - misselijkheid, braken, maagpijn.
  • Zenuwstelsel - hoofdpijn, nerveuze spanning, prikkelbaarheid, slaapstoornissen.
  • Bloed en rood beenmerg - bloedarmoede (bloedarmoede), verlaagd aantal bloedplaatjes in het bloed (trombocytopenie).
  • Cardiovasculair systeem - verhoging van de systemische bloeddruk, hartkloppingen.

Bij langdurig gebruik van het geneesmiddel kunnen lever- en nierschade ontstaan, evenals verhoogde kaliumspiegels in het bloed als gevolg van blootstelling aan ascorbinezuur. In het geval van symptomen van negatieve reacties na inname van het medicijn, is het noodzakelijk om het gebruik ervan te stoppen en een arts te raadplegen.

speciale instructies

Voordat u Coldrex Hotrem of Maxgripp-poeder inneemt, is het belangrijk om de instructies voor het medicijn zorgvuldig te lezen. Er zijn verschillende specifieke indicaties met betrekking tot de administratie, waaronder:

  • De behandelingsduur mag niet langer zijn dan 5 dagen.
  • Het medicijn kan alleen worden gebruikt in aanbevolen therapeutische doses..
  • Tijdens de behandeling moet u stoppen met het drinken van alcohol.
  • In het geval van gelijktijdige toediening van geneesmiddelen van andere geneesmiddelengroepen, moet de behandelende arts hierover worden gewaarschuwd, omdat geneesmiddeleninteracties vaak kunnen ontstaan.
  • Het medicijn heeft geen directe invloed op de functionele activiteit van de structuren van het centrale zenuwstelsel, het concentratievermogen en de snelheid van psychomotorische reacties.

In het apotheeknetwerk wordt Coldrex Hotrem en Maxgripp-poeder zonder recept verstrekt. Raadpleeg uw arts als u twijfelt over het gebruik van het medicijn..

Overdosis

Een aanzienlijk overschot van de aanbevolen therapeutische dosis kan leiden tot de ontwikkeling van een bleke huid, misselijkheid, braken, verlies van eetlust tot volledige afwezigheid (anorexia), necrose (dood) van levercellen. Ernstige overdosering leidt tot enorme necrose van de lever met een schending van de functionele activiteit en de ontwikkeling van levercoma. Behandeling van een overdosis bestaat uit het wassen van de maag, darmen, het nemen van intestinale sorptiemiddelen (actieve kool) en symptomatische therapie. Een specifiek tegengif voor paracetamol is acetylcysteïne..

Coldrex-analogen

Volgens de actieve ingrediënten en het therapeutische effect zijn dezelfde geneesmiddelen voor Coldrex Hotrem en Maxgripp Agikold, Antigrippin, Maxikold.

Voorwaarden voor opslag

Het medicijn moet worden bewaard op een droge plaats die niet toegankelijk is voor kinderen bij een luchttemperatuur van niet hoger dan + 25 ° C. Houdbaarheid is 3 jaar vanaf de fabricagedatum.

Coldrex Hotrem en Coldrex Maxgripp prijs

De gemiddelde kosten van 10 sachets Coldrex Hotrem in de apotheken in Moskou zijn 308 roebel, voor Coldrex Maxgripp ongeveer 348 roebel.