Hoe Paracetamol te gebruiken bij verkoudheid: het effect van het geneesmiddel

De basisprincipes van behandeling met paracetamol bij verkoudheid

In dergelijke gevallen wordt meestal paracetamol (paracetamol) gekozen als therapeutisch medicijn, ook voor kleine patiënten. Zo kan RINZASIP voor kinderen vanaf 6 jaar worden gebruikt. Om te begrijpen waarom deze stof de voorkeur heeft, is het noodzakelijk om de eigenschappen van paracetamol te kennen, waar dit medicijn mee helpt, en ook om de algemene indicaties voor het nemen van.

Paracetamol behoort niet tot antibiotica, vitamines, enz. Het is een symptomatisch medicijn dat is ontworpen om de manifestaties van een acute respiratoire virale infectie of griep te verlichten, en niet om de ziekte zelf te behandelen

Daarom is het belangrijk om de instructies te volgen: volg de basisprincipes van toediening en de voorgeschreven dosering

Het is verboden paracetamol te gebruiken bij verkoudheid in combinatie met alcoholhoudende medicijnen, zelfs met een kleine dosering.

De behandeling van catarrale infecties is onvermijdelijk en noodzakelijk, aangezien de ziekte, "op de voeten" gedragen, tot een aantal ernstige complicaties leidt

Het is vooral gevaarlijk voor pasgeboren baby's en mensen met ernstige chronische ziekten, daarom is het zo belangrijk om een ​​tijdige en juiste diagnose te stellen. Iedereen weet hoe koud het eruit ziet, het manifesteert zich in de vorm van de volgende symptomen:

  • zwakte in het lichaam en lichte vermoeidheid;
  • hoge koorts, die gepaard gaat met koude rillingen en krampachtig is;
  • neusafscheiding, niezen en hoesten;
  • pijn in de vorm van spieren, gewrichten en hoofdpijn;
  • onverschilligheid voor alles en een depressieve toestand;
  • algemene malaise.

Sommige van de vermelde symptomen zijn kenmerkend voor andere ziekten, dus u moet zelf geen diagnose stellen, het is beter om de hulp van een arts te gebruiken

Het is belangrijk om de veroorzaker van de infectie te bepalen, omdat naast Paracetamol andere geneesmiddelen nodig zijn

Paracetamol (paracetamol) helpt pijn, koorts en ontsteking te verminderen. Het zijn deze tekenen die een persoon in de loop van de ziekte kwellen, dus het nut van het gebruik is duidelijk.

Wanneer de ziekte zich net begint te ontwikkelen, ervaart een persoon:

  • zere of zere keel;
  • irritatie in de neusholte;
  • tranenvloed
  • niezen
  • spierpijn.

De opwarming van het lichaam, het gebruik van fytonciden (uien, knoflook), acetylsalicylzuur (jam of gedroogde frambozen) kan in eerste instantie de ziekte remmen. Toelating Paracetamol in de beginfase, wanneer er nog geen temperatuur is en de incubatietijd aan is, is het niet nodig.

Effectief in dergelijke omstandigheden:

  • koorts, koude rillingen;
  • koorts;
  • pijn in het lichaam;
  • menstruatiekrampen;
  • spierpijn;
  • gewrichtspijn;
  • migraine;
  • hoofdpijn en kiespijn;
  • intoxicatiesyndroom bij acute luchtweginfecties en acute respiratoire virale infecties.

De effectiviteit van het medicijn kan worden verminderd als gevolg van een onjuiste dosisberekening.

Door zijn chemische structuur is het een derivaat van aniline en is het een van de belangrijkste metabolieten van fenacetine - een stof die voorheen veel werd gebruikt als verdovingsmiddel en koortswerend middel. De werking van paracetamol is om de pijncentra te beïnvloeden en de temperatuur in de hersenen te reguleren en de synthese van prostaglandinen te onderdrukken - fysiologisch actieve stoffen die ook de toename van temperatuur en pijngevoeligheid beïnvloeden.

Het medicijn begint heel snel te werken, al een uur na toediening. Het dringt gemakkelijk door de bloed-hersenbarrière. Het grootste deel van de stof wordt in de lever gemetaboliseerd. Paracetamol kan ook worden gebruikt als een puur analgeticum om pijn te stoppen die niet geassocieerd is met het ontstekingsproces..

Momenteel wordt paracetamol niet alleen in pure vorm verkocht, maar ook als onderdeel van andere koortswerende middelen en pijnstillers, zoals Antigrippin, Panadol, Teraflu, Fervex en enkele andere.

Vitaminen

Wat is er nog meer te drinken bij verkoudheid? Meestal schrijft de arts altijd vitamines voor aan zijn patiënten met ARI. U mag deze aanbeveling in geen geval negeren, omdat dergelijke medicijnen het lichaam van een zieke effectief versterken, de immuniteit stimuleren, beschadigde cellen helpen regenereren, enzovoort. Hier is een lijst met vitamines die we nodig hebben om de verkoudheid met succes te bestrijden:

1. Vitamine C (ascorbinezuur of ascorbinezuur). Dit is de krachtigste assistent bij acute luchtweginfecties. Het kan de reproductie van virussen en bacteriën actief remmen. Bij ziekte per dag wordt aanbevolen om 1000-1500 mg vitamine C in te nemen;

2. Thiamine (B1). Het bevordert de regeneratie van beschadigde epitheelcellen van de bovenste luchtwegen..

3. Riboflavine - vitamine B2. Het lichaam moet antilichamen aanmaken.

4. Pyridoxine - vitamine B6. Neemt deel aan het herstelproces van zenuwuiteinden wanneer de ziekte van de bovenste luchtwegen slijmvliezen.

5. Nicotinezuur - vitamine PP. Hierdoor verbetert de bloedcirculatie, worden de bloedvaten hersteld.

6. Retinol - Vitamine A. Dit is een zeer noodzakelijk element voor een succesvolle regeneratie van epitheelcellen..

7. Tocoferol - Vitamine E. Het heeft krachtige antioxiderende eigenschappen; in staat om het immuunsysteem te stimuleren.

Natuurlijk komen vitamines ons lichaam binnen met voedsel, maar dit is niet genoeg, vooral in de winter en de lente. In de apotheek kun je universele multivitaminecomplexen kopen, bijvoorbeeld:

Complivit; Multivit; Polivit; Undevit; Pansexavit; Oligovit; Nutrisan; Macrovit; Hexavit en vele anderen.

Er zijn multivitaminepreparaten, waarvan het effect wordt versterkt door nuttige mineralen. Het is moeilijk om zelf de overvloed aan vitamines te achterhalen, dus het is beter om te vertrouwen op de keuze van een arts.

Symptomatische koudebehandeling

De meest voorkomende symptomen van verkoudheid zijn hoofdpijn, loopneus, koorts, hoesten, keelpijn. De keuze van welke pillen te drinken bij verkoudheid hangt af van het belangrijkste symptoom van acute luchtwegaandoeningen (ARI).

Als het meest uitgesproken symptoom van acute luchtweginfecties hoge koorts is, zijn antipyretische tabletten nodig.

Bij ernstige spier- of hoofdpijn helpen pijnstillers, vaatvernauwende middelen en antihistaminica redden van verkoudheid.

Pijnstillers

Solpadein helpt bij hoofdpijn, werkt snel dankzij codeïne, paracetamol, cafeïne, die er deel van uitmaken.

Panadein wordt gekenmerkt door een vergelijkbare samenstelling en actie. Panadein-tabletten bevatten codeïne, paracetamol, helpen snel bij hoofdpijn, verlagen de temperatuur.

Analgin helpt bij pijn, met koortsachtige aandoeningen. Deze verkoudheid is niet voorgeschreven voor kinderen. Amidopyrine wordt gebruikt tegen hoofdpijn, vermindert koorts en heeft ontstekingsremmende effecten..

Antihistaminica

Antihistaminica verminderen zwelling, verlichten jeuk, loopneus.

Voor verkoudheid worden tabletten Pheniramine, Promethazine, Chlorphenamine voorgeschreven.

Antipyretica

Het bekende antipyreticum is aspirine (acetylsalicylzuur). Het medicijn is toegestaan ​​voor kinderen, maar heeft een aantal bijwerkingen, wordt ingenomen onder toezicht van een arts..

Aspirine - Oeps - bruistabletten voor verkoudheid bevatten aspirine en vitamine C. De tablet wordt opgelost in water. Kinderen worden na 4 jaar voorgeschreven..

Alka-Seltzer-bruistabletten bevatten naast aspirine, frisdrank en citroenzuur. Het medicijn is toegestaan ​​voor kinderen na 3 jaar..

Vasoconstrictor medicijnen

Het herstellen van de vrije ademhaling en het verminderen van secreties wordt bereikt door het gebruik van vasoconstrictoren - fenylefrine, nazivin, rivivin.

Sinuforte aerosol, sprays: Pinosol en Xymelin helpen bij een loopneus. Vibrocil en Pinosol-neusdruppels helpen goed.

Zie het artikel Beste sprays voor verkoudheid voor meer informatie over sprays tegen rhinitis.

Verminder loopneuszalven Doctor Mom, Emenamenol, Pinosol.

Gecombineerde actie koude pillen

De meeste symptomatische medicijnen hebben een gecombineerd effect en elimineren meerdere symptomen tegelijk. Deze omvatten paracetamol, nurofen.

Nurofen-tabletten hebben een ontstekingsremmend effect, verminderen pijn, verlagen koorts bij verkoudheid.

Symptomatische geneesmiddelen zijn onder meer Teraflu, Codrex, Fervex.

Fervex heeft de minste contra-indicatie. Het medicijn komt vrij in poeders en zuigtabletten..

Ontstekingsremmende pillen helpen bij verkoudheid:

Panadol bevat paracetamol, het wordt niet aanbevolen om het in te nemen met andere geneesmiddelen die deze verbinding bevatten. Panadol is verkrijgbaar in de vorm van een aangenaam smakende siroop voor kinderen, tabletten, kaarsen voor volwassenen.

Efferalgan bevat ook paracetamol, bestrijdt effectief de symptomen van verkoudheid, vermindert koorts, verbetert het welzijn.

Misschien zocht u hoe u een hoest kunt behandelen, in detail in het artikel Hoestmedicijn.

Chinese pillen

De gecombineerde symptomatische preparaten bevatten korrels van het Chinese medicijn Ganmaolin Cayley 999. Elke tablet van het Chinese koude medicijn bevat paracetamol, cafeïne en plantenextracten.

De samenstelling van de Chinese remedie omvat een serie, pepermuntolie, wortel eudia, Indiase chrysant.

Het medicijn heeft een antipyretisch, analgetisch effect, vermindert congestie, helpt bij keelpijn.

Symptomatische behandeling kan niet werken op het virus dat verkoudheid, griep veroorzaakt. Antivirale middelen helpen de werking van het virus te onderdrukken, welke pillen bij verkoudheid moeten worden ingenomen, hangt ook af van de leeftijd van de patiënt.

Toepassingsschema voor kinderen - instructies

Dosering voor kinderen is afhankelijk van de leeftijd en het gewicht van het kind. Lees zorgvuldig de contra-indicaties en mogelijke bijwerkingen voordat u het geneesmiddel gebruikt. Beter nog, neem contact op met uw arts. Hoe Paracetamol in verschillende vormen aan kinderen te geven?

Aanvraag voor kinderen:

  1. Zetpillen. Baby's tot drie jaar krijgen 15 mg per 1 kg lichaamsgewicht voorgeschreven. Ouder dan 3 jaar geeft 60 mg / kg. De maximale dagelijkse dosering voor kinderen van 6-12 jaar is 2 g.
  2. Paracetamol in de vorm van siroop mag niet vaker dan vier keer per dag worden ingenomen. Dosering: 3-12 maanden - 2,5-5 ml; tot 6 jaar - 5-10 ml; tot 12 jaar oud - 10-20 ml.
  3. In tabletvorm kunt u kinderen vanaf drie jaar een geneesmiddel voorschrijven. De dagelijkse norm is 2 g.

Bovendien wordt het geneesmiddel voor kinderen voorgeschreven in de vorm van infusies voor acute virale luchtweginfecties en acute luchtweginfecties.

Contra-indicaties

Een week na constant gebruik van het medicijn ontwikkelt het lichaam verslaving aan de werkzame stof. Daarom mag de behandeling niet langer zijn dan 5-7 dagen. Zwangere en zogende moeders kunnen Paracetamol gebruiken. Er zijn geen gevallen van inname van melk via de melk bij de baby geregistreerd, evenals schade aan de foetus bij gebruik door zwangere vrouwen. De belangrijkste contra-indicaties voor pijnstillende niet-verdovende middelen zijn:

  1. Combineer Paracetamol niet met alcohol.
  2. De tabletten worden na de maaltijd ingenomen, het geneesmiddel kan irritatie van het maagslijmvlies veroorzaken.
  3. Medicatie mag niet worden gegeven aan kinderen jonger dan 1 maand.
  4. Goedaardige hyperbilirubinemie.
  5. Individuele intolerantie voor de componenten van het medicijn.
  6. Leverfunctiestoornis.
  7. Glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie.
  8. Nierafwijkingen.

Een medicijn in de vorm van een siroop mag niet worden ingenomen door patiënten met diabetes mellitus. Paracetamol wordt niet regelmatig ingenomen. Dit is een eenmalig medicijn dat dringend wordt gebruikt. Regelmatig gebruik van het medicijn vermindert het aantal bloedplaatjes in het bloed, wat kan leiden tot bloeding. Onder de bijwerkingen komen misselijkheid, braken, buikpijn, brandend maagzuur, diarree het vaakst voor.

Kosten en analogen

De prijs van medicijnen hangt af van de vorm van vrijgave. Zo kosten 10 tabletten 6 roebel. 10 kaarsen 41 wrijven. schorsing - 101 roebel.

Analogen van Paracetamol zijn nodig als de patiënt bijwerkingen heeft of als er contra-indicaties zijn voor het gebruik van dit medicijn. De meest effectieve analogen zijn Mexalen, Tylenol, Paracet, Opradol, Panadol, Volpan, Acetaminophen, Dovolgan, Cefecon, Efferalgan, Flutabs, Nimid, Ibuporofen, Coldrex, Solpadein, Antigrippin voor kinderen, Naproxen, kinderkaarsen Analgin Ififen Citramon.

Minder effectieve medicijnen: Adol, Acetomay, Akamol, Askofen, Daleron, Dolomol, Bindard, Lupocet, Lekadol, Kalpol, Paramol, Pasemol, Pacimol, Pyranol, Streamol, Siphenol, Paralin ekstra, Trialgin, Dolomol, Ghevadal.

(Bezocht 562 tijden, 1 bezoeken vandaag)

Kenmerken van geneesmiddelen

Paracetamol is een medicijn dat helpt bij verkoudheid, griep, SARS en acute luchtweginfecties. Het heeft pijnstillende, koortswerende, ontstekingsremmende eigenschappen. Het heeft een minimale hoeveelheid bijwerkingen, die zich zeer zelden manifesteren. Volgens gegevens van de WHO wordt Paracetamol beschouwd als een van de belangrijke en noodzakelijke geneesmiddelen..

Paracetamol is goed voor verkoudheid, het verlicht de aandoening en elimineert vervelende symptomen. Dit komt doordat het medicijn een aantal positieve eigenschappen heeft:

  • Het heeft een uitgesproken antipyretisch effect. Het medicijn veroorzaakt een langzame temperatuurdaling. Het effect is vergelijkbaar met natuurlijke processen, dus het lichaam ervaart geen ernstige stress, wat kan leiden tot het optreden van verschillende onaangename effecten;
  • De actieve componenten die deel uitmaken van het medicijn beïnvloeden het centrale zenuwstelsel, activeren de thermoregulatiecentra in de hypothalamus. Hierdoor begint de temperatuur langzaam te dalen tot normale waarden, en dit veroorzaakt ook een toename van de immuunkrachten van het lichaam;
  • In vergelijking met andere soortgelijke geneesmiddelen heeft Paracetamol een minimaal aantal milde bijwerkingen;
  • Geneesmiddelmetabolieten worden snel door het lichaam uitgescheiden..

Notitie! Bij gebruik van Paracetamol treedt een snelle afname van intense hitte op en worden acute symptomen geëlimineerd. Helpt bij verergerde en chronische vormen, wanneer verkoudheid optreedt zonder warmte

Contra-indicaties

Wat zijn de contra-indicaties voor het gebruik van Paracetamol? Instructies voor gebruik voor kinderen en volwassenen schrijven dezelfde contra-indicaties voor. Nu belichten we de belangrijkste:

  • overgevoeligheid voor de werkzame stof;
  • de zogenaamde aspirinetriade;
  • ziekten van het maagdarmkanaal;
  • maagbloeding;
  • verminderde nierfunctie;
  • hyperkaliëmie
  • de periode na bypasstransplantatie van de kransslagader;
  • pasgeborenen van de eerste levensmaand (dit geldt niet alleen voor paracetamol, maar ook voor preparaten die het bevatten);
  • alcoholisme;
  • coronaire hartziekte;
  • hartfalen;
  • cerebrovasculaire aandoening;
  • Leverfalen.

U kunt hier ook vermelden dat het medicijn "Paracetamol" niet wordt aanbevolen als siroop voor mensen met diabetes.

Paracetamol heeft koortswerende, pijnstillende en lichte ontstekingsremmende eigenschappen. Het geneesmiddel werkt op het niveau van het centrale zenuwstelsel, remt de activiteit van het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus en blokkeert de synthese van ontstekingsmediatoren. Daarom kan Paracetamol worden ingenomen met:

  • verkoudheid, vergezeld van een toename van de lichaamstemperatuur boven 38-38,5 graden;
  • infectieziekten en ontstekingsziekten met het febriele syndroom;
  • complexe behandeling van algodismenorea met ernstige pijn met een hyperthermische component;
  • ontstekingsziekten van tanden en tandvlees als verdovend en ontstekingsremmend middel;
  • complexe behandeling van artrose en andere inflammatoire pathologieën van het bewegingsapparaat.

Het gebruik van het medicijn is zeer veilig, omdat Paracetamol een minimale toxiciteit heeft en kan worden gebruikt bij vrouwen die borstvoeding geven en borstvoeding geven. Paracetamol wordt gebruikt als symptomatische behandeling en een arts moet na onderzoek van de patiënt een volwaardige behandeling van de ziekte voorschrijven.

Er werd vastgesteld dat paracetamol een zwakke remmer is van de prostaglandine-biosynthese, en het blokkerende effect ervan op de synthese van prostaglandine-mediatoren van pijn en temperatuurreactie komt meer voor in het centrale zenuwstelsel dan in de periferie. Dit verklaart de aanwezigheid van een uitgesproken pijnstiller en een zeer zwak ontstekingsremmend effect..

Paracetamol bindt praktisch niet aan plasma-eiwitten, dringt gemakkelijk door de bloed-hersenbarrière en wordt bijna uniform verdeeld in de hersenen. Het medicijn begint na 20-30 minuten een snel antipyretisch en analgetisch effect en blijft ongeveer 4 uur inwerken. De periode van volledige eliminatie van het medicijn is gemiddeld 4,5 uur. Het geneesmiddel wordt voornamelijk uitgescheiden door de nieren (98%), het grootste deel van de toegediende dosis wordt biotransformeerd in de lever.

Paracetamol heeft vrijwel geen effect op het maagslijmvlies en veroorzaakt geen ulcerogeen effect. Dit verklaart ook de afwezigheid van bronchospasmen, waardoor paracetamol kan worden gebruikt bij de behandeling van patiënten met bronchiale astma.

In tegenstelling tot aspirine heeft het medicijn geen invloed op het hematopoëse-systeem en de bloedstolling. Deze voordelen en het brede therapeutische effect van paracetamol hebben hem in staat gesteld zijn rechtmatige plaats in te nemen tussen andere niet-narcotische analgetica.

Paracetamol wordt gebruikt voor:

  • verhoogde temperatuur;
  • verkoudheid;
  • besmettelijke en inflammatoire ziekten;
  • hoofdpijn;
  • Kiespijn
  • migraine;
  • spierpijn;
  • neuralgie;
  • algodismenorea;
  • pijn geassocieerd met verwondingen;
  • brandwonden;
  • osteoartrose;
  • febriele syndroom;
  • tijdens de menstruatie;
  • met een kater verbetert de algemene conditie van het lichaam aanzienlijk.

Waarschijnlijk heeft elk medicijn bepaalde contra-indicaties. En Paracetamol is geen uitzondering.

De belangrijkste contra-indicaties zijn:

  • individuele intolerantie voor de werkzame stof of een ander ingrediënt in de samenstelling;
  • verminderde nier- of leverfunctie (nier- of leverfalen);
  • Bloedarmoede;
  • babyleeftijd (tot een maand).

Neem uiterst voorzichtig paracetamol in met:

  • virale hepatitis;
  • alcoholische leverschade;
  • gebrek aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • alcoholisme;
  • zwangerschap
  • tijdens borstvoeding.

Indicaties voor gebruik van het medicijn

Niet iedereen kent het hele spectrum van waarom Paracetamol in tabletten helpt. Dit medicijn heeft een breed scala aan toepassingen, maar sommige mensen denken dat het alleen kan worden ingenomen met kiespijn en hoofdpijn. Dit is verre van het geval. Vanwege de eigenschappen en veiligheid van het gebruik, wordt het medicijn gebruikt voor alle soorten pijn (spieren, hoofdpijn, menstruatie, brandwonden).

Paracetamol wordt voorgeschreven voor griep en andere luchtwegaandoeningen die gepaard gaan met koorts. Het is een onmisbaar hulpmiddel voor personen die gecontra-indiceerd zijn om acetylsalicylzuur in te nemen. Dit is de beste remedie tegen hyperthermie..

Kan paracetamol aan kinderen worden gegeven? Medicijnen worden vanaf de eerste dagen aan kleine patiënten gegeven in de vorm van siroop, na benoeming van een arts. Het is onmogelijk om de dosering onafhankelijk aan te passen, zodat er geen bijwerkingen zijn.

Is het mogelijk om de temperatuur van Paracetamol te verlagen?

Helpt Paracetamol bij temperatuur? Tabletten worden voorgeschreven voor koorts veroorzaakt door luchtwegaandoeningen, artritis, artrose, infecties, virussen. Je kunt het medicijn nemen als de temperatuur 38 graden heeft bereikt. Eerder was het ongewenst om pillen te gebruiken, het lichaam zou moeten proberen de infectie alleen te bestrijden. Bovendien zullen alle medicijnen later de algehele gezondheid beïnvloeden.

Gebruiksaanwijzing:

  1. Voor baby's worden kaarsen met paracetamol of siropen voorgeschreven. Zetpillen worden 4 keer per dag op temperatuur gezet, met een gelijke tijdsduur ertussen. Kaarsen zijn het beste voor kinderen onder de één jaar, ze werken sneller en verlichten de symptomen van de ziekte.
  2. Volwassenen kunnen tot 5 keer per dag pillen slikken. De maximale dosering mag niet meer zijn dan 500 mg van het actieve ingrediënt.
  3. Kinderen vanaf 1 jaar kunnen ook driemaal daags 2,5 ml siroop krijgen.

Aandacht! Paracetamol is een medicijn. Om ervoor te zorgen dat hij handelt en begint te genezen, moet hij zo vaak worden ingenomen als aangegeven in de instructies

Paracetamol voor pijn op kritieke dagen

Bijna elke vrouw heeft pijn tijdens de menstruatie. Dit symptoom verstoort het dagelijks leven, de eerste paar dagen kan een vrouw praktisch niet uit bed komen en bekende activiteiten ondernemen. De apotheek kan diverse medicijnen aanbieden, erg duur.

Denk niet, als het duur is, dan helpt het goed, nee. De beste tool is nog steeds Paracetamol. Tijdens de menstruatie, vanaf de buik, kunt u maximaal 8 tabletten innemen.

Van pijn (hoofd, tand, spier, brandwond) afkomen: wijze van aanbrengen

Helpt Paracetamol bij pijn in mijn tanden of hoofd? Een unieke en universele remedie wordt aanbevolen voor ernstige migraine, na operaties aan het kaakgewricht of na tandextractie. Voor kiespijn is het beter om Paracetamol-S-Hemofarm in te nemen. Het komt vrij in de vorm van poeder en bruistabletten, het werkt sneller dan een tablet. Hoe medicijnen voor volwassenen te nemen?

Van hoofdpijn mag de dosis van de werkzame stof in één dosis niet hoger zijn dan 500 mg. De maximale dagelijkse dosering is 4 g medicatie.

Hoeveel Paracetamol drinken? Bij hoofdpijn en kiespijn kan dit geneesmiddel gedurende vier dagen worden ingenomen. Vervolgens moet het worden vervangen door een andere agent, door een ander actief onderdeel. Gedurende 4 dagen went het lichaam van de patiënt aan paracetamol, het analgetische effect treedt mogelijk niet op. Bovendien sluit langdurig gebruik het optreden van bijwerkingen niet uit..

Belangrijk! Paracetamol is een pijnstiller, het bestrijdt effectief traumatische, brandende pijn

Voor luchtwegaandoeningen

Paracetamol is niet alleen een pijnstiller, maar ook ontstekingsremmend en koortswerend. Hij vond zijn gebruik voor verkoudheid.

Aandacht! Het geneesmiddel wordt goed uitgescheiden door de nieren, maar hoopt zich op in de lever. Daarom kan het niet te lang duren

De actie van de actieve stof is om pijn, koude rillingen, intense hitte te verwijderen. Paracetamol geneest de patiënt niet van de griep. Het verlicht alleen de symptomen van verkoudheid. Het verbetert de afweermechanismen van het lichaam. Voor de behandeling van acute respiratoire virale infecties en acute respiratoire infecties, is het noodzakelijk om medicijnen te gebruiken die de infectie bestrijden, en niet alleen medicijnen die de symptomen verminderen.

Belangrijk! De drempel dagelijkse dosis is 15 gram. Bij een dergelijke dosering begint het functioneren van de inwendige organen bij een persoon te worden verstoord

Contra-indicaties en bijwerkingen

Naast de vermelde therapeutische eigenschappen heeft het geneesmiddel een aantal contra-indicaties:

  1. Verminderde lever- en nierfunctie.
  2. Virale hepatitis.
  3. Tuberculose.
  4. Componentintolerantie.
  5. Pathologie van de bloedsomloop.
  6. Glucosetekort.
  7. Chronisch alcoholisme.
  8. Rivierkreeft.

Bijwerkingen met betrekking tot doseringen en het ontbreken van contra-indicaties zijn vrij zeldzaam. In de regel wordt een pijnstiller goed door het lichaam verdragen. Onder de bijwerkingen worden de volgende symptomen van een overdosis onderscheiden:

  • Braken en misselijkheid;
  • Duizeligheid en verlies van oriëntatie in de ruimte;
  • Allergie;
  • Psychomotorische agitatie;
  • Pijn in het hart en de maag;
  • Bloeding.

In zeldzame gevallen is de ontwikkeling van Quincke's oedeem en coma mogelijk tot een fatale afloop.

Preventie

We zijn eraan gewend om van tijd tot tijd griep en verkoudheid te bestrijden. Geneesmiddelen in apotheken zijn er in overvloed, dus de meesten komen de ziekte tegen met het vertrouwen dat het niet moeilijk zal zijn om te herstellen. Maar preventie is een geweldig en noodzakelijk iets. Daarom herinneren we ons nu welke preventieve maatregelen helpen om de zware aandoening gelukkig te missen:

1. Griepschot. Elk jaar waarschuwen artsen de bevolking voor de noodzaak van tijdige vaccinatie, maar velen van ons negeren het eenvoudig en tevergeefs.

2. In het koude seizoen, wanneer er weinig zon op straat is en er niet genoeg verse groenten en fruit op tafel staan, kun en moet je jezelf voeden met synthetische vitaminecomplexen en citroen, veenbessen, afkooksel van rozenbottels niet vergeten - dit alles zal het lichaam redden van vitaminetekort MET.

3. Oxolinische zalf, zorgvuldig aangebracht voordat het op het neusslijmvlies terechtkomt, is een sterk schild dat de aanvallen van bacteriën en virussen kan afweren.

4. Persoonlijke hygiëne moet bovenaan staan. Dat wil zeggen, het motto "was vaker uw handen met zeep" is relevanter dan ooit!

5. De ruimte waarin u zich bevindt, moet worden gelucht en verplichte natte reiniging, omdat microben zich ongelooflijk comfortabel voelen in droge stoffige lucht.

6. Tijdens griepepidemie en acute luchtweginfecties wordt het afgeraden om naar overvolle winkelcentra, bioscopen, cafés en andere plaatsen te gaan waar veel mensen samenkomen. Maar wandelingen (vooral skiën) in de frisse lucht in een park of bos versterken het lichaam perfect.

Hoe neemt u Paracetamol in tegen verkoudheid?

Bij verkoudheid wordt het medicijn meestal voorgeschreven aan volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar. Het kind moet een gewicht hebben van meer dan 40 kg, anders is het moeilijk om een ​​dosering te kiezen en bijwerkingen te voorkomen.

Het is handig dat de vorm van afgifte van het medicijn divers is. Hierdoor kun je het in verschillende situaties en voor verschillende leeftijden gebruiken, rekening houdend met de fysiologische kenmerken van het lichaam. Paracetamol wordt gemaakt in de vorm van:

  1. Suspensies die bedoeld zijn voor zuigelingen tot een jaar. Het medicijn is hypoallergeen, omdat het geen extra componenten bevat. Het is handig voor het kind om het medicijn in vloeibare vorm in te nemen en de dosering wordt voorgeschreven door de kinderarts, rekening houdend met de kenmerken van het verloop van de ziekte.
  2. De siroop wordt gebruikt vanaf de leeftijd dat de baby tabletten of capsules kan slikken. Het wordt geleverd met aardbeien- of bananensmaak. De werking van het medicijn wordt versneld door de vloeibare vorm. Het gebruik is beperkt tot 4 porties per dag en de duur is 3 dagen..
  3. Capsules en tabletten zijn bedoeld voor volwassenen en oudere kinderen. Ze worden volgens het schema ingenomen in de hoeveelheid die door de arts wordt aanbevolen. Met een aanzienlijke temperatuurstijging of krampachtige aard wordt Paracetamol afgewisseld met aspirine, omdat één medicijn het probleem niet kan oplossen.
  4. Rectale zetpillen helpen 's nachts en worden eenmaal per dag toegediend wanneer de symptomen van een verkoudheid verergeren en de temperatuur stijgt. Omdat hun actie langdurig (geleidelijk) is, zal de patiënt zich 's nachts veel comfortabeler voelen, wat zal zorgen voor een rustige slaap.

Je kunt het onder andere namen in de apotheek kopen. Zo zijn Efferalgan bruistabletten en Panadol-siroop voor kinderen voor kinderen bekend en voor verkoudheid worden de complexe effecten Rinza en Rinzasip met vitamine C, waarin het ook aanwezig is, aanbevolen..

De maximale enkelvoudige dosis voor een volwassene is maximaal 1 g van het medicijn. Meestal oefenen ze 4 keer per dag, dus het lichaam krijgt 4 g medicatie. Het interval tussen de doses is 5 uur.

De dosis voor de baby wordt berekend op basis van het gewicht. Dit is maximaal 15 mg / kg per keer en 60 mg / kg per dag. Het geneesmiddel moet 2 uur na een maaltijd met veel vloeistof worden gedronken. De norm wordt gehalveerd bij gebrek aan eetlust bij de patiënt, omdat maagirritatie kan optreden. Rectale toediening wordt op elk moment uitgevoerd, ongeacht de maaltijd.

De behandeling met het medicijn is bedoeld voor 1 week: de symptomen van verkoudheid verdwijnen na 2 dagen, de lichaamstemperatuur herstelt zich op dag 3, de pijn verdwijnt binnen 5 dagen. Als de hitte niet overgaat, blijven pijnverschijnselen bestaan, dan moet de arts een ander behandelingsregime kiezen.

Paracetamol heeft een aantal contra-indicaties die onthouden moeten worden:

  1. Tijdens de inname is het gebruik van alcoholische dranken, geneesmiddelen met fenobarbitalbevattende middelen (Corvalol), ethacrylzuur en analogen ervan, glucocorticosteroïden verboden. Het gezamenlijke gebruik ervan beïnvloedt de lever, wat leidt tot onomkeerbare veranderingen..
  2. Maagzweer of ontsteking van het spijsverteringskanaal.
  3. Lever- of nierfalen.
  4. Gevoeligheid voor drugs.
  5. Zwangerschap. Als een vrouw verkouden is tijdens borstvoeding, is Paracetamol niet verboden. De afbraakproducten gaan niet over in de moedermelk..

Paracetamol

Structuur

De samenstelling van Paracetamol in tabletten bevat 500 of 200 mg werkzame stof.

De samenstelling van het medicijn in de vorm van rectale zetpillen omvat 50, 100, 150, 250 of 500 mg van de werkzame stof.

De samenstelling van Paracetamol, geproduceerd in de vorm van een siroop, de werkzame stof is opgenomen in een concentratie van 24 mg / ml.

Vrijgaveformulier

  • tabletten (6 of 10 stuks in blisters of celvrije verpakkingen);
  • siroop 2,4% (flacons van 50 ml);
  • 2,4% suspensie (flacons van 100 ml);
  • rectale zetpillen 0,08, 0,17 en 0,33 g (5 stuks in blisterverpakkingen, 2 verpakkingen in een verpakking).

De OKPD-code voor Paracetamol is 24.41.20.195.

farmachologisch effect

Farmacologische groep waartoe het middel behoort: niet-narcotische analgetica, inclusief niet-steroïde en andere ontstekingsremmende geneesmiddelen.

Het medicijn heeft antipyretische en pijnstillende effecten..

Farmacodynamica en farmacokinetiek

Paracetamol is een niet-verdovende pijnstiller, waarvan de eigenschappen en het werkingsmechanisme te wijten zijn aan het vermogen om (voornamelijk in het centrale zenuwstelsel) COX-1 en COX-2 te blokkeren, terwijl het de centra van thermoregulatie en pijn beïnvloedt.

Het medicijn heeft geen ontstekingsremmend effect (het ontstekingsremmende effect is zo onbeduidend dat het kan worden verwaarloosd) omdat het effect van de stof op COX wordt geneutraliseerd in de ontstoken weefsels door het enzym peroxidase.

De afwezigheid van een blokkerend effect op de synthese van Pg in perifere weefsels bepaalt de afwezigheid van een negatief effect op het metabolisme van water en elektrolyten in het lichaam, evenals op het slijmvlies van het spijsverteringskanaal.

De absorptie van het medicijn is hoog, Cmax is van 5 tot 20 μg / ml. De concentratie in het bloed bereikt binnen 0,5-2 uur een maximum. De stof kan door de BBB gaan..

Paracetamol met GV dringt in de melk van een zogende moeder in een hoeveelheid van niet meer dan 1%.

De stof in de lever wordt biotransformeerd. Als de metabolisatie wordt uitgevoerd onder invloed van microsomale leverenzymen, worden toxische producten van intermediair metabolisme gevormd (met name N-acetyl-b-benzoquinoneimine), die, met een laag glutathiongehalte in het lichaam, schade en necrose van levercellen kunnen veroorzaken.

De glutathionreserves zijn uitgeput wanneer u 10 of meer gram paracetamol inneemt.

Twee andere routes voor het metabolisme van paracetamol zijn conjugatie met sulfaten (voornamelijk bij pasgeborenen, vooral degenen die te vroeg geboren zijn) en conjugatie met glucuroniden (voornamelijk bij volwassenen).

Geconjugeerde metabole producten vertonen een lage farmacologische activiteit (inclusief toxisch).

T1 / 2 - van 1 tot 4 uur (bij ouderen kan deze indicator groot zijn). Het wordt voornamelijk uitgescheiden in de vorm van conjugaten door de nieren. Slechts 3% van de ingenomen paracetamol wordt in pure vorm uitgescheiden.

Gebruiksaanwijzingen

Indicaties voor het gebruik van Paracetamol:

  • pijnsyndroom (het medicijn wordt ingenomen met kiespijn, met algodismenorroe, met hoofdpijn, neuralgie, spierpijn, artralgie, migraine);
  • febriele infecties.

Een tot poeder vermalen tablet is een noodhulpmiddel voor acne (breng het geneesmiddel niet langer dan 10 minuten op het getroffen gebied aan).

Wanneer het nodig is om snel pijn en ontsteking te verlichten (bijvoorbeeld na een operatie), en in situaties waarin het niet mogelijk is om tabletten / suspensie in te nemen, is de introductie van Paracetamol in / in.

Het geneesmiddel is bedoeld voor symptomatische therapie en vermindert de intensiteit van ontsteking en pijn op het moment van gebruik. Het heeft geen invloed op de voortgang van de ziekte.

Waarom is paracetamol nodig bij verkoudheid??

Wat is paracetamol? Dit is een niet-verdovend middel met een uitgesproken antipyretische werkzaamheid, waardoor u pijn kunt stoppen met zo min mogelijk negatieve gevolgen voor het lichaam..

De haalbaarheid van het gebruik van een koud medicijn is te wijten aan het feit dat de karakteristieke symptomen van een koortslip-episode zijn: hoge (vaak krampachtige) temperatuur, die toeneemt met toenemende zwakte van de lichaamstemperatuur, algemene malaise, pijn (meestal uitgedrukt als migraine).

Het belangrijkste voordeel van het gebruik van Paracetamol tegen temperatuur is dat het antipyretische effect van het medicijn dicht bij de natuurlijke mechanismen van koeling van het lichaam ligt.

Het product werkt op het centrale zenuwstelsel en lokaliseert de actie in de hypothalamus, wat helpt het proces van thermoregulatie te normaliseren en u in staat stelt de beschermende mechanismen van het lichaam te activeren.

Bovendien werkt het medicijn, in vergelijking met de meeste andere NSAID's, selectief en veroorzaakt het een minimum aan bijwerkingen..

Helpt Paracetamol bij hoofdpijn??

Het medicijn is effectief voor pijn van matige intensiteit. Het is echter bedoeld voor symptomatische behandeling. Dit betekent dat het geneesmiddel de symptomen helpt elimineren zonder de oorzaak van hun uiterlijk te elimineren. Het moet één keer worden gebruikt.

Contra-indicaties Paracetamol

Contra-indicaties voor het gebruik van het medicijn zijn overgevoeligheid, aangeboren hyperbilirubinemie, tekort aan het G6PD-enzym, ernstige nier- / leverpathologieën, bloedziekten, alcoholisme, leukopenie, ernstige anemie.

Bijwerkingen

Bijwerkingen komen meestal tot uiting in de vorm van overgevoeligheidsreacties. Symptomen van een allergie voor het medicijn: urticaria, jeuk van de huid, het verschijnen van uitslag, Quincke's oedeem.

Soms kan het gebruik van het medicijn gepaard gaan met hematopoëse-aandoeningen (agranulocytose, trombocytopenie, pancytopenie, leukopenie, neutropenie) en dyspeptische verschijnselen.

Bij langdurig gebruik van hoge doses is een hepatotoxisch effect mogelijk.

Gebruiksaanwijzing Paracetamol

Paracetamol-tabletten: instructies voor gebruik. Mag ik kinderen pillen geven??

Dosering voor volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar (mits hun lichaamsgewicht meer dan 40 kg bedraagt) is maximaal 4 g / dag. (20 tab. 200 mg of 8 tab. 500 mg).

De dosis Paracetamol MS, Paracetamol UBF en geneesmiddelen van andere fabrikanten, die verkrijgbaar zijn in tabletvorm, is 500 mg (indien nodig - 1 g) per dosis. U kunt Paracetamol nemen in tabletten tot 4 p. / Dag. De behandeling wordt 5-7 dagen voortgezet.

U kunt uw kind vanaf 2 jaar Paracetamol-tabletten in tabletten geven. De optimale dosering van Paracetamol in tabletten voor jonge kinderen is 0,5 tab. 200 mg elke 4-6 uur Vanaf de leeftijd van 6 jaar moet het kind een hele tablet van 200 mg krijgen met dezelfde gebruiksfrequentie.

Sinds 10 jaar worden 325 mg paracetamol-tabletten gebruikt. Voor kinderen van 10-12 jaar wordt voorgeschreven dat ze oraal moeten worden ingenomen met 325 mg 2 of 3 r. / Dag. (niet meer dan de maximaal toegestane dosis, die voor de gespecificeerde groep patiënten 1,5 g / dag is.).

Volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar wordt aanbevolen om elke 4-6 uur 1-3 tabletten in te nemen De intervallen tussen de doses mogen niet korter zijn dan 4 uur en de dosis moet hoger zijn dan 4 g / dag.

Bij borstvoeding en tijdens de zwangerschap wordt Paracetamol niet vermeld als een verboden medicijn. Als u het gebruikt tijdens het geven van borstvoeding aan een kind met een therapeutische dosis en met tussenpozen aanbevolen door de instructies, zal de concentratie in melk niet hoger zijn dan 0,04-0,23% van de totale dosis ingenomen medicatie.

Instructies voor kaarsen: hoe vaak kan ik nemen en na hoe lang werkt het medicijn in de vorm van zetpillen?

Zetpillen zijn bedoeld voor rectaal gebruik. Zetpillen moeten na het reinigen van de darm in het rectum worden ingebracht..

Volwassenen worden weergegeven met 1 tabblad. 500 mg van 1 tot 4 r / dag.; de hoogste dosis - 1 g per receptie of 4 g / dag.

Instructies voor kaarsen Paracetamol voor kinderen

De dosis van het medicijn in kaarsen voor kinderen wordt berekend afhankelijk van het gewicht van het kind en zijn leeftijd. Kinderkaarsen 0,08 g worden gebruikt vanaf drie maanden oud, kaarsen 0,17 g worden aanbevolen voor kinderen van 12 maanden tot 6 jaar, kaarsen 0,33 g worden gebruikt voor de behandeling van kinderen van 7-12 jaar.

Ze worden één voor één toegediend, met een tussenpoos van minimaal 4 uur met tussenpozen van 3 of 4 stuks. overdag (afhankelijk van de toestand van het kind).

Als we de effectiviteit van Paracetamol-siroop vergelijken met de effectiviteit van zetpillen (het zijn deze doseringsvormen die het vaakst worden voorgeschreven voor kinderen), dan werkt de eerste sneller en de tweede - langer.

Aangezien het gebruik van zetpillen handiger en veiliger is in vergelijking met tabletten, is het gebruik ervan des te relevanter naarmate het kind jonger is. Dat wil zeggen, kaarsen met Paracetamol voor pasgeborenen zijn de optimale doseringsvorm.

De giftige dosis voor een kind is 150 (of meer) mg / kg. Dat wil zeggen, als het kind 20 kg weegt, kan de dood door het medicijn optreden bij inname van 3 g / dag.

Bij het kiezen van een enkele dosis wordt de formule gebruikt: 10-15 mg / kg 2-3 keer per dag, na 4-6 uur. De hoogste dosis Paracetamol bij kinderen mag niet hoger zijn dan 60 mg / kg / dag.

Paracetamol voor kinderen: instructies voor het gebruik van siroop en suspensie

Kinderstroop mag worden gebruikt om baby's ouder dan 3 maanden te behandelen. Suspensie voor kinderen, omdat deze geen suiker bevat, kan vanaf 1 maand worden gebruikt.

Een enkele dosis siroop voor kinderen van 3-12 maanden is ½-1 theelepel, voor kinderen van 12 maanden tot 6 jaar - 1-2 theelepels, voor kinderen van 6-14 jaar - 2-4 theelepels. De gebruiksfrequentie varieert van 1 tot 4 keer per dag (het kind een medicijn geven mag niet meer dan 1 keer in 4 uur zijn).

Opschorting voor kinderen wordt op dezelfde manier gedoseerd. Hoe het medicijn aan kinderen tot 3 maanden te geven, kan alleen de behandelende arts zeggen.

De dosering van Paracetamol voor kinderen moet ook worden gekozen rekening houdend met het lichaamsgewicht van het kind. De dosis mag niet hoger zijn dan 10-15 mg / kg per dosis en 60 mg / kg / dag. Dat wil zeggen, als het kind 3 jaar oud is, zal de dosering van het medicijn (met een gemiddeld gewicht van 15 kg) - 150-225 mg per 1 dosis zijn.

Als in de aangegeven dosis de siroop of suspensie voor kinderen niet het gewenste effect heeft, moet het medicijn worden vervangen door een analoog door een andere werkzame stof.

Soms wordt een combinatie van Paracetamol en Analgin gebruikt om koorts te verlichten (bij een temperatuur van 38,5 ° C en hoger, wat niet goed gaat). De dosering van de medicijnen is als volgt:

  • Paracetamol - volgens de instructies, rekening houdend met gewicht / leeftijd;
  • Analgin - 0,3-0,5 mg / kg.

Deze combinatie kan niet vaak worden gebruikt omdat het gebruik van analgin bevordert onomkeerbare veranderingen in de samenstelling van het bloed.

Ambulance-artsen gebruiken het medicijn, om een ​​zeer hoge temperatuur te verlagen, in combinatie met antihistaminica en andere koortswerende analgetica.

Een van de opties voor de zogenaamde 'triade' is 'Analgin + Aspirine + Paracetamol'. Als aanvulling op Paracetamol kunnen de volgende verbindingen worden gebruikt: No-shpa + Suprastin, No-shpa + Analgin of Analgin + Suprastin.

No-shpa (het kan worden vervangen door papaverine) bevordert de opening van krampachtige haarvaten, antihistaminica (Suprastin, Tavegil) versterken het effect van antipyretica.

Hoe snel is het medicijn?

Hoe lang het medicijn begint te werken, hangt af van wanneer het werd ingenomen. Om ervoor te zorgen dat het effect zo snel mogelijk optreedt, wordt het geneesmiddel een uur of twee na het eten ingenomen. Als je het direct na een maaltijd drinkt, ontwikkelt de actie zich langzamer.

Hoe Paracetamol te nemen bij een temperatuur?

Als antipyreticum kunt u niet meer dan 3 dagen achter elkaar gebruiken.

Hoe een remedie tegen pijn te nemen?

De duur van de cursus, als het medicijn wordt gebruikt om pijn te verlichten, mag niet langer zijn dan 5 dagen. De opportuniteit van verder gebruik moet door de arts worden bepaald.

Bij het gebruik van Paracetamol voor kiespijn of hoofdpijn, moet eraan worden herinnerd dat het medicijn de symptomen verlicht, maar de onderliggende ziekte niet geneest..

Paracetamol-overdosis

Symptomen van een overdosis die op de eerste dag verschijnen:

  • misselijkheid;
  • bleekheid van de huid;
  • braken
  • buikpijn;
  • anorexia;
  • metabole acidose;
  • verstoord glucosemetabolisme.

Na 12-48 uur kunnen tekenen van leverdisfunctie optreden..

Ernstige vergiftiging veroorzaakt:

Het ernstigste gevolg van een overdosis is de dood..

De behandeling omvat de toediening aan de patiënt gedurende 8-9 uur van acetylcysteïne en methionine, die de voorlopers zijn van de synthese van glutathion, evenals donoren van SH-groepen.

Verdere behandeling hangt af van hoe lang het medicijn werd ingenomen en wat de concentratie in het bloed is..

Interactie

Het medicijn vermindert de effectiviteit van uricosurica. Het gelijktijdige gebruik van hoge doses van het medicijn verhoogt het effect van anticoagulantia door de productie van procoagulantia in de lever te verminderen.

Preparaten die microsomale oxidatie in de lever veroorzaken, ethanol en hepatotoxische geneesmiddelen stimuleren de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, die zelfs bij een lichte overdosis de ontwikkeling van ernstige intoxicaties kunnen veroorzaken.

De effectiviteit van het medicijn neemt af bij langdurige behandeling met barbituraten. Ethanol veroorzaakt de ontwikkeling van acute pancreatitis. Geneesmiddelen die microsomale oxidatie in de lever onderdrukken, verminderen het risico op hepatotoxische effecten.

Langdurig gecombineerd gebruik met andere NSAID's kan leiden tot de ontwikkeling van papillaire necrose van de nier, "analgetische" nefropathie, het begin van een terminaal (dystrofisch) stadium van nierfalen.

Het gelijktijdige gebruik van het medicijn (in hoge doses) en salicylaten gedurende lange tijd verhoogt de kans op het ontwikkelen van kanker van de blaas of nier. Diflunisal verhoogt de concentratie van paracetamol in het bloedplasma met 50% en daarmee het risico op hepatotoxiciteit.

Myelotoxische geneesmiddelen verhogen de hematotoxiciteit van het medicijn, antispasmodica - vertragen de opname, enterosorbentia en cholesterol - verminderen de biologische beschikbaarheid.

Verkoopvoorwaarden

Opslag condities

Blijf van licht en vocht weg, houd van bereik van kinderen weg. De optimale temperatuur voor het bewaren van siroop is niet lager dan 18 ° C (het is verboden om het medicijn in te vriezen), zetpillen - niet hoger dan 20 ° C.

Houdbaarheid

Kaarsen en siroop - 2 jaar, tabletten - 3 jaar.

speciale instructies

Paracetamol is een antibioticum of niet?

Het medicijn is geen antibioticum, het effect is gericht op het verminderen van pijn en het verlagen van de temperatuur. Antibiotica remmen de groei en reproductie van bacteriën.

Het medicijn verhoogt of verlaagt de bloeddruk?

Het is betrouwbaar bekend dat het hulpmiddel geen effect heeft op de bloeddruk (BP).

Het medicijn kan de druk alleen indirect helpen normaliseren, als de toename ervan een reactie op pijn is (de ernst ervan verminderen, Paracetamol verlaagt ook de bloeddruk).

Wat is het verschil tussen Paracetamol van verschillende fabrikanten?

Preparaten van verschillende fabrikanten kunnen enigszins variëren in de samenstelling van hulpcomponenten en prijs. De basis is dezelfde stof..

Er is dus geen verschil waarom Paracetamol MS helpt en wat Paracetamol UBF in tabletten niet.

Recept in het Latijn (voorbeeld):
Rp: Sup. Paracetamoli 0,05 (0,1; 0,25)
D.t.d. N 10 in sup.

Rp: Tab. Paracetamoli 0.2
D.t.d. N 1 pak.
S. ½ tabletten 2-3 r / d

Analogen

Paracetamol-bevattende preparaten: Paracetamol 325, Paracetamol MS, Streamol, Flutabs, Perfalgan, Paracetamol Extratab, Paracetamol UBF, Cececon D, Efferalgan, Panado Daleron, Ifimol.

Analogen met een nauw werkingsmechanisme, maar een uitstekende werkzame stof: Antigrippin, Antiflu, Caffetin, Coldrex, Maksikold, Novalgin, Panadol Extra, Solpadein, TeraFlu, Femizol, Fervex.

Wat beter is: Paracetamol of Ibuprofen?

Ibuprofen (Nurofen) heeft een breder werkingsspectrum en heeft, in vergelijking met Paracetamol, een gunstiger effect op de temperatuurcurve. Het effect van het gebruik ervan treedt sneller op (na 15-25 minuten) en duurt langer (tot 8 uur), bovendien wordt het medicijn als minder schadelijk beschouwd en veroorzaakt het minder kans op allergische reacties.

Ibuprofen verwijdert beter dan zijn tegenhanger kritische warmte. Het wordt herhaaldelijk (om hyperthermie onder controle te houden) veel minder vaak gebruikt dan Paracetamol.

De sterkte van het koortswerende effect is vergelijkbaar, maar ibuprofen verlicht, naast de pijnstillende en koortswerende effecten, ook effectief de ontsteking in de perifere weefsels. Dit komt doordat paracetamol voornamelijk in het centrale zenuwstelsel werkt, en ibuprofen remt de synthese van Pg niet zozeer in het centrale zenuwstelsel als in ontstoken perifere weefsels..

Dat wil zeggen dat bij ernstige perifere ontsteking de keuze moet worden gemaakt voor Nurofen en andere op ibuprofen gebaseerde geneesmiddelen.

Beantwoordend op de vraag "Wat te kiezen, Paracetamol of Nurofen?", Raden artsen aan om de behandeling van jonge kinderen met Ibuprofen als monotherapie te starten. Verlaag indien nodig dringend de temperatuur, u kunt elk van de medicijnen gebruiken. Een vervolgbehandeling moet met de arts worden overeengekomen. Houd er rekening mee dat zetpillen met ibuprofen gecontra-indiceerd zijn bij kinderen tot 6 kg en de suspensie bij kinderen jonger dan 3 maanden.

Is het mogelijk Nurofen il Paracetamol af te wisselen?

Het gebruik van paracetamol en ibuprofen samen kan worden gerechtvaardigd als de temperatuur niet goed gaat bij gebruik van elk van de geneesmiddelen als monotherapie. Middelen worden afwisselend gebruikt. Afhankelijk van de situatie kan de arts het kind bijvoorbeeld adviseren om Nurofen te geven en hem na 10 minuten een zetpil met Paracetamol te geven.

Wat beter is - Paracetamol of Aspirine?

Als we de medicijnen vergelijken, hebben ze hetzelfde effect als het nodig is om de hitte te verminderen.

Wat is aspirine? Pijnstillend en koortswerend op basis van acetylsalicylzuur, NSAID's met alle bijwerkingen die inherent zijn aan geneesmiddelen uit deze groep.

Als u kiest wat beter is vanwege de temperatuur, moet u weten dat aspirine snel en efficiënt koorts verlicht, maar tegelijkertijd is het risico op overdosering veel groter dan het risico op overdosering met Paracetamol. Bovendien kan het gebruik van aspirine met een virale infectie het Ray-syndroom bij een kind veroorzaken - een complicatie die in elk 5e geval dodelijk.

Aspirine werkt op dezelfde hersen- en leverstructuren als individuele virussen, dus wordt het gebruikt als de veiligste en meest effectieve remedie tegen hyperthermie, die gepaard gaat met bacteriële infecties (pyelonefritis, tonsillitis, enz.). Paracetamol is het favoriete medicijn voor virale infecties.

Paracetamol en aspirine samen maken deel uit van het medicijn Parkocet, dat wordt gebruikt om verkoudheid en griep te behandelen.

Compatibiliteit met alcohol

Paracetamol en alcohol zijn niet compatibel.

Wikipedia merkt op dat de dodelijke dosis Paracetamol voor een volwassene 10 gram of meer is. Dodelijke leverschade leidt tot een dodelijke afloop, met als oorzaak een sterke afname van de glutathionreserves en de opeenhoping van toxische producten van het intermediaire metabolisme, die een hepatotoxisch effect hebben.

Voor mannen die systematisch meer dan 200 ml wijn of 700 ml bier per dag consumeren (voor vrouwen is het 100 ml wijn of 350 ml bier), kan zelfs de therapeutische dosis van het medicijn een dodelijke dosis blijken te zijn, vooral als er een korte tijd is verstreken tussen het gebruik van Paracetamol en alcohol.

Kan paracetamol worden ingenomen met antibiotica?

Antipyretica kunnen worden gebruikt in combinatie met antibiotica. Het is erg belangrijk dat de medicijnen niet op een lege maag worden ingenomen en het interval tussen hun inname was minimaal 20-30 minuten.

Paracetamol tijdens zwangerschap en borstvoeding. Kunnen zwangere en zogende drugs worden gedronken?

De instructies geven aan dat het medicijn de placenta passeert, maar tot nu toe is het negatieve effect van Paracetamol op de ontwikkeling van de foetus niet vastgesteld.

Kan ik Paracetamol gebruiken tijdens de zwangerschap??

Tijdens studies bleek dat het gebruik van het medicijn tijdens de zwangerschap (vooral in de tweede helft van de zwangerschap) het risico op ademhalingsstoornissen, astma, allergische manifestaties, piepende ademhaling bij een kind verhoogt.

Tegelijkertijd is in het derde trimester het toxische effect van infecties niet minder gevaarlijk dan het effect van sommige medicijnen. Maternale hyperthermie kan foetale hypoxie veroorzaken.

Het gebruik van het medicijn in het 2e trimester (namelijk van 3 maanden tot ongeveer 18 weken) kan ertoe leiden dat een kind misvormingen van de inwendige organen krijgt, die vaak pas na de geboorte optreden. In dit opzicht wordt het medicijn voorgeschreven voor episodisch gebruik en alleen in extreme gevallen.

Desalniettemin wordt deze tool beschouwd als de veiligste pijnstiller voor aanstaande moeders.

Op de vraag of het mogelijk is om Paracetamol tijdens de zwangerschap in de vroege stadia te drinken, is er geen definitief antwoord. In de eerste weken kan het innemen van het medicijn een miskraam veroorzaken en, zoals elk ander geneesmiddel, incompatibele misvormingen veroorzaken.

Kunnen zwangere vrouwen Paracetamol gebruiken? Het is mogelijk, maar alleen als er bewijs is. Voordat u een pil drinkt, moet u de voor- en nadelen afwegen. Soms is de hoge koorts van een moeder minder gevaarlijk voor de foetus dan bloedarmoede of nierkoliek als gevolg van medicatie.

Dosering tijdens zwangerschap

Het gebruik van hoge doses van het medicijn tijdens de zwangerschap kan de toestand van de lever en de nieren nadelig beïnvloeden. Zwangere vrouwen met koorts tegen de achtergrond van griep of SARS moeten beginnen met het innemen van het geneesmiddel met 0,5 tab. bij 1 receptie. De maximale behandelingsduur is 7 dagen.

Paracetamol voor borstvoeding. Kunnen moeders die borstvoeding geven Paracetamol drinken?

Tijdens het geven van borstvoeding gaat paracetamol in minimale hoeveelheden over in de moedermelk. Daarom, als het medicijn niet langer dan 3 opeenvolgende dagen wordt gebruikt voor borstvoeding, is het niet nodig om de borstvoeding te stoppen.

De optimale dosering voor borstvoeding is niet meer dan 3-4 tabletten. 500 mg per dag. Neem het medicijn na het voeden. In dit geval is het de volgende keer dat het kind beter is om niet eerder dan 3 uur na inname van de pil te eten.

Paracetamol informatie

De meeste recensies op internet die op internet worden gevonden, zijn recensies over Paracetamol voor kinderen. Kinderen lijden het vaakst aan SARS en Paracetamol is het medicijn dat het meest effectief is bij deze ziekten.

Over het algemeen reageren moeders goed op het medicijn. Het geneesmiddel verlicht snel koorts, vermindert de ernst van bijwerkingen van koorts en wordt goed verdragen door patiënten van verschillende leeftijden, en veroorzaakt zelden bijwerkingen die typisch zijn voor NSAID's..

Artsen zeggen dat het belangrijkste bij het gebruik van het medicijn is om de juiste doseringsvorm te kiezen, de vereiste dosis correct te berekenen, te onthouden dat het medicijn bedoeld is om de symptomen te verlichten en niet om de onderliggende ziekte te behandelen, en dat de noodzaak om de temperatuur te verlagen niet altijd gerechtvaardigd is.

Paracetamol-prijs: hoeveel kost het medicijn in verschillende doseringsvormen bij de apotheek?

De prijs van Paracetamol in tabletten is vanaf 3,5 UAH / 2,3 roebel. De prijs van Paracetamol voor kinderen op siroop is 14 UAH / 40 roebel., De suspensie kan worden gekocht voor 17 UAH / 64 roebel. Kaarsen voor kinderen kosten 10-17 UAH / 32-88 roebel.