Een bekend en zeer populair medicijn op de Russische en buitenlandse markten is Paracetamol. De tool wordt zonder recept in elke apotheek verkocht en kan worden gebruikt om veel aandoeningen te elimineren. In elk huis staat een medicijn. Ontdek wat Paracetamol behandelt, hoe het op het lichaam inwerkt, in welke vorm het wordt geproduceerd.

Wat is Paracetamol?

Het medicijn verscheen in de jaren 80 van de vorige eeuw op de binnenlandse markt en verving toen de verboden aspirine. De tool werd meteen populair vanwege de effectiviteit, betaalbare prijs, een breed scala aan effecten, uitstekende tolerantie door kinderen, volwassenen. Naarmate de populariteit in apotheken groeide, verschenen medicijnopties in zetpillen, capsules, siroop, poeder voor oplossing, rectale zetpillen.

Waar is paracetamol voor? Het geneesmiddel maakt deel uit van de groep pijnstillers, helpt bij milde, matige pijn en elimineert syndromen van verschillende oorsprong. De tool verlicht spasmen, koorts geassocieerd met besmettelijke en ontstekingsziekten, koorts vanaf 37 graden en hoger. Het medicijn wordt aanbevolen voor kiespijn, hoofdpijn, spierpijn, ongemak tijdens de menstruatie. Bovendien normaliseert het medicijn de bloeddruk, helpt het bij acne, een kater.

Paracetamol-actie

Het geneesmiddel is een zwakke remmer van de biosynthese van prostaglandine, het blokkerende effect ervan valt voornamelijk op het centrale zenuwstelsel. Hoe werkt paracetamol? Vanwege het effect op het centrale zenuwstelsel heeft het medicijn het belangrijkste effect op de centra van thermoregulatie, pijn: het blokkeert de productie van prostaglandinen, werkt in op het hersengebied dat verantwoordelijk is voor warmte, koude rillingen. Gelijkmatig verdeeld begint het medicijn binnen 20-30 minuten te werken. na het nemen van. In dit geval hebben tabletten geen effect op het spijsverteringskanaal, water-zoutbalans.

Paracetamol Kiespijn

Het medicijn staat bekend om zijn vermogen om verschillende soorten pijn te elimineren, maar u moet niet vergeten dat het niet regelmatig kan worden ingenomen. Helpt Paracetamol Kiespijn? Ja, als u de instructies strikt volgt, heeft u geen contra-indicaties. In geval van kiespijn moet paracetamol na de maaltijd worden gedronken met water of melkdrankjes. Als een persoon het geneesmiddel alleen gebruikt, zonder doktersrecept, wordt aanbevolen om niet meer dan 1 g per keer in te nemen.

Het medicijn elimineert het symptoom, maar verlicht de oorzaak van de pijn niet. Als de remedie niet het gewenste effect heeft, moet u het medicijn niet combineren met vergelijkbare medicijnen - het is beter om sterkere pijnstillers te overwegen. Tabletten moeten met voorzichtigheid worden gegeven aan kinderen, bij voorkeur na overleg met een arts. Anders mag de behandelingsduur niet langer zijn dan 3 dagen.

Helpt Paracetamol bij hoofdpijn?

Pijnstillend middel gaat perfect om met pijnlijke, scherpe, aanhoudende hoofdpijn. Paracetamol is zeer effectief tegen druk: na inname van het geneesmiddel begint het de bloedvaten uit te zetten, waardoor ze elastisch, flexibel worden en de bloedstroom herstelt. Bij migraine en andere soorten pijn verdooft het medicijn door de synthese van cellen die verantwoordelijk zijn voor onaangename gewaarwordingen te verminderen. Het medicijn wordt alleen met water weggespoeld. Thee, koffie, frisdrank kunnen leverproblemen veroorzaken.

De aanbevolen dosering is niet meer dan 1000 mg per dosis. Per dag mag niet meer dan 4 keer worden ingenomen, tenzij anders voorgeschreven door een arts. De tool is handig te gebruiken voor elke categorie patiënten: voor kinderen vanaf 3 jaar oud zijn kaarsen, siroop geschikt, voor tieners en volwassenen - tabletten. Het is beter om een ​​specialist te raadplegen, zodat hij de vorm van het medicijn kiest, de dosering voorschrijft in overeenstemming met leeftijd, gewichtscategorie.

Paracetamol van een kater

Als na het drinken van een overmatige hoeveelheid alcohol hoofdpijn, overmatig zweten, een droge mond optreedt, zullen deze tabletten deze symptomen helpen bestrijden. Het medicijn moet als noodmaatregel worden genomen, omdat het de onaangename manifestaties van een kater kan elimineren, maar de werking van aceetaldehyde niet kan neutraliseren of het lichaam kan helpen de effecten van vergiftiging het hoofd te bieden. Het werkingsmechanisme van Paracetamol is zodanig dat het een verdovend effect heeft en het welzijn verbetert. Het is belangrijk dat het product geen misselijkheid veroorzaakt, de maag niet irriteert.

Paracetamol voor verkoudheid

Het medicijn staat bekend om zijn ontstekingsremmende werking en een minimum aan bijwerkingen. Bij verkoudheid helpt paracetamol om de temperatuur zo snel mogelijk te verlagen, waarbij het inwerkt op het centrale zenuwstelsel en de processen van thermoregulatie in de hersenen activeert. Bovendien vergemakkelijkt het hoesten, verzacht het de keel en helpt het de afweermechanismen van het lichaam te activeren. Het is belangrijk om te onthouden: dit geneesmiddel is geen antibioticum, geen voedingssupplement en geen vitamine. Omdat het een symptomatisch medicijn is, elimineert het de symptomen, maar SARS geneest de verkoudheid niet.

Paracetamol op temperatuur

Helpt paracetamol bij temperatuur? Is altijd! Het wordt aanbevolen om de temperatuur te verlagen met een medicijn, als de cijfers op de thermometer boven de 38 staan, voelt de persoon zich bevredigend. Paracetamol is een antipyreticum, het moet worden gebruikt om koorts te voorkomen en het welzijn te verbeteren. Het geneesmiddel bevat geen extra chemicaliën en is daarom relatief veilig voor volwassenen en kinderen. Het is beter om eenmaal in tabletten te gebruiken in een dosis van 500 mg, per dag - niet meer dan 4 g.

Paracetamol voor menstruatie

Als de menstruatie elke keer pijnlijk is, voelt de vrouw zich extreem ziek, het is beter om niet-steroïde ontstekingsremmende medicijnen te gebruiken. Paracetamol voor pijn tijdens de menstruatie wordt aanbevolen om 2-4 dagen voor aanvang te beginnen met drinken, om ongemak te voorkomen. Het gebruik tijdens de menstruatie zal de pijn aanzienlijk verminderen, heeft een ontstekingsremmend effect en ontspant de interne spieren.

Acne Paracetamol

Om acne te genezen, is het niet genoeg om je poriën schoon te maken en je gezicht vaak te wassen. Een eenvoudige voorbereiding kan worden gebruikt om huidproblemen te behandelen. Wat doet paracetamol? Het geneesmiddel heeft een licht ontstekingsremmend effect, maar orale toediening heeft niet het juiste effect. Het is beter om de stof extern te gebruiken. Om dit te doen, een paar tabletten fijnmaken, verdunnen met water, alles in een vloeibare slurry roeren en op probleemgebieden aanbrengen.

Video: waar ze Paracetamol van drinken

Recensies

Julia, 26. In de kindertijd zijn niet alle medicijnen toegestaan, dus als goede moeder moet ik zorgvuldig de medicijnen kiezen. De tool die altijd in ons medicijnkastje staat, is Paracetamol. Het geneesmiddel kan altijd worden gebruikt voor de behandeling van acute respiratoire virale infecties bij een kind, bij een echtgenoot. Zeer goed en snel, het verlicht de temperatuur, vermindert hoofdpijn.

Eugenia, 44 jaar Ze heeft lang getwijfeld: paracetamol - wat helpt echt? Gelooft dat hij de temperatuur elimineert, en zo. Een jaar geleden begon ik het volgens indicaties te drinken en kwam ik erachter dat het product een breed werkingsspectrum heeft. Het medicijn helpt bij migraine, helpt bij pijnlijke menstruaties, verlicht de aandoening met een kater. Zorg ervoor dat u het thuis bewaart..

Vera, 31 jaar Ik heb last van mijn menstruatie: vreselijke pijnen, slechte gezondheid, ik ga met angst naar het toilet. Ze gebruikte jarenlang aspirine, maar toen ze erachter kwam dat hij het bloed aan het verdunnen was, schakelde ze over op Paracetamol. Ik hoorde dat gynaecologen deze pillen vaak aan hun patiënten voorschrijven, dus besloot ik het te proberen. De tool is gemakkelijk te gebruiken, bijna zonder contra-indicaties.

Paracetamol (Paracetamol)

Inhoud

Structurele Formule

Russische naam

Latijnse naam van de stof Paracetamol

Chemische naam

Bruto formule

Farmacologische groep van de stof Paracetamol

Nosologische classificatie (ICD-10)

CAS-code

Kenmerken van de stof Paracetamol

Kristal poeder, wit of wit met een crème of roze tint. Gemakkelijk oplosbaar in alcohol, onoplosbaar in water.

Farmacologie

Het remt de synthese van broeikasgassen en vermindert de prikkelbaarheid van het thermoregulerende centrum van de hypothalamus. Wordt snel geabsorbeerd uit het spijsverteringskanaal en bindt zich aan plasma-eiwitten. T1/2 uit plasma 1-4 uur Gemetaboliseerd in de lever met de vorming van glucuronide en paracetamolsulfaat. Uitgescheiden door de nieren voornamelijk in de vorm van conjugatieproducten, wordt minder dan 5% onveranderd uitgescheiden.

Gebruik van Paracetamol

Milde tot matige pijn (hoofdpijn, kiespijn, migraine, rugpijn, artralgie, spierpijn, neuralgie, menalgie), koorts syndroom bij verkoudheid.

Contra-indicaties

Overgevoeligheid, verminderde nier- en leverfunctie, alcoholisme, leeftijd van kinderen (tot 6 jaar).

Bijwerkingen van de stof Paracetamol

Agranulocytose, trombocytopenie, bloedarmoede, nierkoliek, aseptische pyurie, interstitiële glomerulonefritis, allergische reacties in de vorm van huiduitslag.

Interactie

Verhoogt het effect van indirecte anticoagulantia (coumarinederivaten) en de kans op leverschade met hepatotoxische geneesmiddelen. Metoclopramide neemt toe en colestyramine vermindert de absorptiesnelheid. Barbituraten verminderen de antipyretische activiteit.

Overdosis

Symptomen: in de eerste 24 uur - bleekheid, misselijkheid, braken en pijn in de buikstreek; na 12-48 uur - schade aan de nieren en de lever met de ontwikkeling van leverfalen (encefalopathie, coma, overlijden), hartritmestoornissen en pancreatitis. Schade aan de lever is mogelijk bij inname van 10 g of meer (bij volwassenen).

Behandeling: toediening van methionine binnen of in / bij de introductie van N-acetylcysteïne.

Wijze van toediening

Voorzorgsmaatregelen voor de stof Paracetamol

Het risico op overdosering neemt toe bij patiënten met niet-cirrotische alcoholische leveraandoeningen.

Interacties met andere werkzame stoffen

Ruilnamen

TitelDe waarde van de Wyszkowski Index ®
Paracetamol-tabletten 0,5 g0.0797
Cefecon ® D0.0595
Tylenol ™0,053
Acetaminophen0.0487
Paracetamol0.0391
Efferalgan ®0.0342
Panadol ®0.0332
Perfalgan0.0325
Panadol ® oplosbare tabletten0.0189
Kalpol ®0.0168
Panadol voor kinderen0.0154
Akamol-Teva0.013
Paracetamol-UBF0.0063
Tylenol ™ voor kinderen0,0054
Pamol0.0051
Ifimol0,0028
Paracetamol Siroop 2,4%0.0026
Paracetamol voor kinderen0.0026
Mexalen0,0025
Paracetamol 250 Berlin-Chemie0,0017
Tylenol ™ voor baby's0,0017
Paracetamol (Acetophenum)0.0011
Paracetamol MS0.0009
Paracetamol Hemofarm0.0009
Daleron0.0008
Febricet0.0007
Paracetamol 120 Berlin-Chemie0.0007
Panadol ® Junior0.0006
Lupocet0.0005
Apap0.0005
Paracetamol-ratiopharm0.0005
Paracetamol Kabi0.0005
Prohodol ®0.0004
Prohodol ® voor kinderen0.0003
Paracetamol-LekT0.0003
Apotel0.0003
Aldolor0.0002
Paracetamol-Altpharm0.0002
Xumapar0.0001
Paracetamol Avexima0.0001
Sanidol0.0001
Paracetamol Routek0.0001
Paracetamol Medisorb0
Paracetamol-N.C.0
Paracetamol Alium0
Paracetamol Wellpharm0
Paracetamol IVF0

De officiële website van het bedrijf RLS ®. Home Encyclopedie van geneesmiddelen en farmaceutisch assortiment van goederen van het Russische internet. De drugscatalogus Rlsnet.ru biedt gebruikers toegang tot instructies, prijzen en beschrijvingen van medicijnen, voedingssupplementen, medische apparaten, medische apparaten en andere producten. De farmacologische gids bevat informatie over de samenstelling en vorm van introductie, farmacologische werking, indicaties voor gebruik, contra-indicaties, bijwerkingen, interacties tussen geneesmiddelen, medicijngebruik, farmaceutische bedrijven. De geneesmiddelenlijst bevat prijzen voor medicijnen en farmaceutische producten in Moskou en andere Russische steden.

Het is verboden om informatie te verzenden, kopiëren en verspreiden zonder toestemming van LLC RLS-Patent.
Bij het citeren van informatiemateriaal dat op de pagina's van de site www.rlsnet.ru is gepubliceerd, is een link naar de informatiebron vereist.

Veel meer interessante dingen

© REGISTRATIE VAN GENEESMIDDELEN VAN RUSLAND ® RLS ®, 2000-2020.

Alle rechten voorbehouden.

Commercieel gebruik van materialen is niet toegestaan..

De informatie is bedoeld voor medische professionals..

Wat paracetamol helpt

Hallo, beste lezers van de blog KtoNaNovenkogo.ru.

Paracetamol werd meer dan 50 jaar geleden gesynthetiseerd en is nog steeds populair. Het medicijn helpt pijn te verlichten, de temperatuur te verlagen.

"Chip" van het medicijn in zijn uniforme verdeling over de weefsels.

Wanneer het zinvol is om paracetamol te gebruiken, evenals hoe het medicijn te gebruiken bij de behandeling van volwassenen en jonge patiënten, zal dit artikel worden besproken.

Hoe paracetamol werkt

Dit is een pijnstiller, koortswerende en een lichte ontstekingsremmer.

Eenmaal in het menselijk lichaam blokkeert het actieve bestanddeel de synthese (wat is het?) Van prostaglandinen (pijnmediatoren) en beïnvloedt het het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus. De hoogste concentratie van een stof in het bloed van de patiënt wordt 2-3 uur na gebruik van het geneesmiddel bepaald.

Welke paracetamol-tabletten helpen

Bij hoofdpijn helpt paracetamol de druk te verlagen: verwijdt de bloedvaten, verbetert de bloedstroom, vermindert de synthese van cellen die verantwoordelijk zijn voor onaangename gewaarwordingen.

U kunt per keer niet meer dan 1000 mg van het medicijn innemen (maximaal 4 keer per dag, tenzij de arts een andere dosis heeft voorgeschreven).

Aandacht! Het is beter voor kinderen om paracetamol tegen hoofdpijn te geven in de vorm van een suspensie voor kinderen (in de instructies voor het geneesmiddel staat een tabel met het gewicht van het kind en de aanbevolen enkelvoudige dosis).

Paracetamol voor tandpijn

Voor tandpijn moeten tabletten na een maaltijd worden gedronken, weggespoeld met water (of melkdranken).

Het medicijn zal pijn helpen verlichten, maar het zal de oorzaak niet verlichten. Als paracetamol de taak niet aankon (de pijn blijft bestaan), mag u het geneesmiddel niet combineren met andere middelen zonder een arts te raadplegen.

Het effect van de tabletten houdt ongeveer 4 uur aan. De actie begint 20 minuten na toediening. Je kunt jezelf niet langer dan 3 dagen achter elkaar helpen met paracetamol voor tandpijn.

Van verkoudheid

Omdat het medicijn ook een ontstekingsremmend effect heeft, mag het worden gebruikt in de strijd tegen verkoudheid. De component heeft een positief effect op het centrale zenuwstelsel van de patiënt en activeert de thermoregulatieprocessen.

Een extra bonus van therapie: verlichting van hoest, verzachting van de keel, versterking van de beschermende eigenschappen van het lichaam.

Paracetamol moet worden verlaagd bij een temperatuur boven 38 graden (met bevredigend welzijn van de patiënt). Om een ​​temperatuurstijging te voorkomen en het welzijn te verbeteren, mag u het medicijn niet drinken.

Als er geen suspensie wordt gevonden, kunt u het kind behandelen met paracetamol in tabletten, duidelijk volgens de aanbevolen doseringen:

Kind leeftijdDosis paracetamol
6-12 jaar oud250-500 mg
1-5 jaar120-250 mg
3-12 maanden60-120 mg
tot 3 maanden10 mg / kg

Belangrijk! Paracetamol is geen antibacterieel middel, geen voedingssupplement en geen vitamine. Het medicijn bestrijdt de symptomen van de ziekte, maar SARS en verkoudheid kunnen er niet door worden genezen (zonder krachtigere medicijnen aan te sluiten).

Paracetamol op kritieke dagen

Acceptatie van fondsen is gerechtvaardigd vanwege pijnlijke menstruaties en een slechte gezondheid van een vrouw in deze periode.

Artsen adviseren het starten van medicatie 2-4 dagen voor aanvang van de menstruatie (tijdens PMS).

Het actieve ingrediënt verlicht pijn, ontspant de bekkenspieren en heeft een ontstekingsremmend effect..

Van een kater

Als je hoofdpijn hebt na het drinken van alcohol, heb je een droge mond - dit is een goede reden om paracetamol te drinken.

Het medicijn helpt onaangename symptomen te overwinnen..

Als we het echter hebben over alcoholvergiftiging, zal de stof het lichaam niet uit de 'crisis' leiden - gespecialiseerde medicijnen zijn vereist.

Paracetamol voor een schone huid

Het ontstekingsremmende effect van paracetamol verklaart het nut ervan in de strijd tegen acne.

Een medicijn drinken is nutteloos. U zult het extern moeten gebruiken: de tablet tot poeder vermalen, een beetje water toevoegen en op probleemgebieden aanbrengen. Het effect is merkbaar na de eerste toepassing.

Tijdens de zwangerschap

Het medicijn kan alleen door een zwangere vrouw worden gebruikt als het risico van het gebruik ervan wordt gerechtvaardigd door de hoge effectiviteit.

Het is belangrijk om te bedenken dat sommige onderzoeken de toxische effecten op de foetus van de actieve component hebben bevestigd. De benoeming van het medicijn tijdens de zwangerschap moet plaatsvinden met medewerking van de behandelende arts.

Contra-indicaties

Ondanks de "onschadelijkheid" van het medicijn, zijn er een aantal beperkingen op het gebruik ervan:

  1. individuele intolerantie voor de componenten van het medicijn;
  2. ontsteking, zweren van erosie van het maagdarmkanaal;
  3. LCD bloeden;
  4. nierfalen;
  5. recent coronair bypasstransplantaat.

Paracetamol bevat componenten die gecontra-indiceerd zijn bij de behandeling van kinderen in de eerste levensmaand.

Met de nodige voorzichtigheid wordt het medicijn voorgeschreven voor chronisch alcoholisme, alcoholische leverschade, ischemie, hartfalen, schade aan de perifere slagaders..

Medische mening

Artsen zijn positief over het bewezen medicijn: het medicijn veroorzaakt geen bijwerkingen, kan worden gebruikt bij de behandeling van kinderen, vrij effectief.

De aard van het medicijn geeft echter het "selectieve" effect aan: paracetamol kan het virus niet overwinnen, maar elimineert alleen de symptomen, waardoor de patiënt beter wordt.

Conclusie: er kan niet teveel van het medicijn worden verwacht.

Paracetamol patiëntrecensies

Patiënten reageren positief op paracetamol.

Het medicijn verlaagt met succes de temperatuur, helpt bij kiespijn en hoofdpijn. Velen merken de effectiviteit op bij manifestaties van verkoudheid (in de beginfase).

Bijwerkingen werden niet waargenomen bij patiënten. De beschikbaarheid van het medicijn (beschikbaarheid in de apotheken van de stad) en de lage prijs van het medicijn zijn bijzonder prettig.

Misschien beëindig ik mijn informatieve monoloog hierover en waarschuw ik van tevoren: zelfs zo'n bekend medicijn als paracetamol kan schadelijk zijn als het niet correct wordt gebruikt..

Vergeet voordat u het geneesmiddel gebruikt niet om een ​​arts te raadplegen.

Gezondheid en gezondheid weer! Tot ziens!

Auteur van het artikel: Kristina Chekhova

Paracetamol: gebruik bij verkoudheid en griep

Co-auteur, redacteur en medisch expert - Maksimov Alexander Alekseevich.

Datum laatste update: 22-10-2019.

Aantal weergaven: 390209

Paracetamol (of paracetamol) is tegenwoordig een van de meest populaire koortswerende geneesmiddelen. Al tientallen jaren maakt deze stof deel uit van veel medicijnen die worden gebruikt tegen verkoudheid en virale ziekten. Alleen al in Rusland zijn er meer dan 200 van dergelijke medicijnen die de toestand van een patiënt met acute respiratoire virale infecties, verkoudheid, griep en hoge koorts helpen verlichten. Paracetamol is verkrijgbaar als onderdeel van geneesmiddelen van verschillende merken, maar het werkingsprincipe, indicaties voor gebruik en contra-indicaties zijn vaak vergelijkbaar. Deze stof is een van de actieve componenten van RINZA® en RINZASIP® met vitamine C. De medicijnen werken op een complexe manier en helpen de belangrijkste symptomen van verkoudheid en griep te elimineren..

Koude symptomen die paracetamol kan helpen

  • Hoge lichaamstemperatuur (kan worden gehouden bij 38 ° C en hoger), meestal krampachtig.
  • Algemene zwakte, malaise, die verergeren door de ontwikkeling van ontsteking en koorts.
  • Pijnsyndroom, meestal uitgedrukt als hoofdpijn en pijnlijke spieren en gewrichten.

In dergelijke gevallen wordt meestal paracetamol (paracetamol) gekozen als therapeutisch medicijn, ook voor kleine patiënten. Zo kan RINZASIP® voor kinderen vanaf 6 jaar worden gebruikt. Om te begrijpen waarom deze stof de voorkeur heeft, is het noodzakelijk om de eigenschappen van paracetamol te kennen, waar dit medicijn mee helpt, en ook om de algemene indicaties voor het nemen van.

Paracetamol voor verkoudheid

Om te begrijpen welke dosis paracetamol bij de behandeling van verkoudheid in een bepaald geval vereist is, is het belangrijk om het werkingsmechanisme van dit medicijn te kennen. Acetaminophen is een medicijn met een uitgesproken analgetische en antipyretische (antipyretische) activiteit. Geneesmiddelen op basis hiervan hebben een ontstekingsremmend effect met minimale bijwerkingen 1, kenmerkend voor niet-steroïde stoffen van dit type. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) is paracetamol een van de belangrijkste en noodzakelijke medicijnen.

Gebruikt in verschillende doses, heeft deze stof de volgende farmacologische eigenschappen:

  • pijnstillers;
  • koortswerend;
  • ontstekingsremmend.

Als u deze eigenschappen correleert met de gebruikelijke symptomen van influenza en verkoudheid, wordt de haalbaarheid van het gebruik van paracetamol bij dergelijke ziekten duidelijk. De relevantie van het nemen van dit medicijn bij toenemende temperatuur zal de voordelen ervan vertellen..

De voordelen van het gebruik van paracetamol bij verkoudheid of griep

Het belangrijkste pluspunt van het nemen van paracetamol bij verkoudheid is het koortswerende effect. Het effect van het geneesmiddel is zo dicht mogelijk bij het proces van natuurlijke verlaging van de temperatuur. Werkend op het centrale zenuwstelsel van een persoon, lokaliseert paracetamol zijn werking in de hypothalamus en beïnvloedt het de processen van thermoregulatie. Dientengevolge, helpt paracetamol om van de warmte af te komen bij verkoudheid. Dit draagt ​​op zijn beurt bij aan het functioneren van de beschermende mechanismen van het lichaam, die geen energie besteden aan het stoppen (elimineren) van koortsachtige processen.

Acetaminophen heeft minder uitgesproken bijwerkingen in vergelijking met de fenacetine-analoog. 2 Dit maakt langdurige toediening in de voorgeschreven dosis over een langere periode mogelijk, ook voor de behandeling van kinderen. RINZA® en RINZASIP® met vitamine C kunnen bijvoorbeeld worden ingenomen om de symptomen van griep en verkoudheid gedurende 5 dagen te verlichten (volgens de instructies voor medisch gebruik).

Acetaminophen heeft een selectief effect vanwege zijn farmacologische eigenschappen (heeft geen invloed op cyclo-oxygenase-1 en 2-enzymen, heeft geen invloed op de plaatjesfunctie) 3. Dit steekt gunstig af bij de meeste niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen: hierdoor kan paracetamol bij kinderen bij een temperatuur worden gebruikt.

Acetaminophen-metabolieten (metabole producten) worden snel uitgescheiden.

De basisprincipes van behandeling met paracetamol bij verkoudheid

Paracetamol behoort niet tot antibiotica, vitamines, enz. Het is een symptomatisch medicijn dat is ontworpen om de manifestaties van een acute respiratoire virale infectie of griep te verlichten, en niet om de ziekte zelf te behandelen. Daarom is het belangrijk om de instructies te volgen: volg de basisprincipes van toediening en de voorgeschreven dosering.

Het medicijn wordt gebruikt bij de behandeling van acute vormen van verkoudheid, waarvan het beloop gepaard gaat met een uitgesproken hoge lichaamstemperatuur.

Het is verboden paracetamol te gebruiken bij verkoudheid in combinatie met alcoholhoudende medicijnen, zelfs met een kleine dosering.

Kenmerken van de receptie

Bij griep en verkoudheid kan paracetamol oraal (om te drinken in tabletten, poeders, enz.) Of rectaal (in zetpillen) worden gebruikt. Met deze aanpak kunt u snel een therapeutisch effect bereiken. In dit opzicht is het gebruik van ARVI-paracetamol in de vorm van een oplossing voor injectie meestal onpraktisch. In de productlijn RINZA® en RINZASIP® worden fondsen gepresenteerd in twee doseringsvormen die bijzonder handig zijn om in te nemen: RINZA®-tabletten en poeder voor het bereiden van een warme drank 6 RINZASIP® met vitamine C.

Aanbevolen dosering

Een enkele dosis paracetamol voor een volwassene mag niet hoger zijn dan 1 g Dagelijks - niet meer dan 4 g (ten minste 4-5 doses van het medicijn). Hergebruik van paracetamol bij een volwassen temperatuur is niet eerder dan 5 uur na het vorige gebruik van het geneesmiddel mogelijk. Voor kinderen en adolescenten onder de 18 jaar wordt de dosis berekend op basis van de verhouding tussen de massa van het geneesmiddel en het lichaamsgewicht van het kind, maar mag niet hoger zijn dan 10-15 mg per 1 kg. De maximale dagelijkse dosis voor kinderen is 60 mg per 1 kg. Bij gebruik van RINZA® is het maximaal toegestaan ​​om 4 tabletten per dag in te nemen, RINZASIP® met vitamine C - 4 zakjes poeder (voor het bereiden van een oplossing voor orale toediening) per dag 4.

Algemene opvangregeling

Voordat u paracetamol (paracetamol) drinkt, moet u eerst uw arts raadplegen en de instructies voor het geneesmiddel lezen. Neem het medicijn meestal 1-2 uur na het eten in met veel vocht. Als de patiënt geen eetlust heeft, is het juist om de dosis van de medicinale stof te halveren voor de behandeling van een volwassene of een kind om het risico van het irriterende effect van het medicijn te elimineren.

De duur van het gebruik van paracetamol bij een temperatuur mag niet langer zijn dan 7 dagen (voor preparaten van de RINZA®-lijn - 5 dagen). In de meeste gevallen, als het beloop van de ziekte niet wordt gecompliceerd door andere manifestaties, verdwijnen de uitgedrukte symptomen na 1-2 dagen. In de regel verdwijnt de koorts al op de 3e dag na het begin van het gebruik van het medicijn en de pijn op de 5e dag. Als het therapeutische effect van paracetamol bij verkoudheid met een temperatuur bij de bovenstaande dosis niet binnen de voorgeschreven tijd wordt bereikt, moet u dringend een arts raadplegen om complicaties en / of de overgang van de ziekte naar een chronische vorm te voorkomen.

Het is niet alleen belangrijk om te weten welke dosis paracetamol moet worden ingenomen voor verkoudheid bij volwassenen en kinderen, maar ook om de duur van de cursus te observeren. Het algemene behandelingsregime is als volgt.

  1. Het medicijn innemen in de aangegeven dosering totdat de belangrijkste symptomen van verkoudheid en griep volledig zijn verdwenen - koorts, pijn, maar niet langer dan 7 dagen.
  2. Ontvangst van de gespecificeerde dosis paracetamol (paracetamol) gedurende de dag met een interval van 12 uur. Dit is een belangrijke maatregel die wordt gebruikt als versterkende en ondersteunende therapie voor acute respiratoire virale infecties en influenza..

Cafeïne-interacties

Een zeer populaire combinatie van stoffen is paracetamol en cafeïne. Deze combinatie, die zit in RINZA®- en RINZASIP®-preparaten met vitamine C, werkt meestal met grotere kracht 5. Paracetamol helpt de symptomen te elimineren en cafeïne versterkt deze functie door de beschikbaarheid van de eerste voor het lichaam te vergroten. Hierdoor worden de effecten versterkt. Bovendien krijgt het lichaam door de effecten van cafeïne een boost van energie en vitaliteit. De combinatie van paracetamol met cafeïne wordt vaak aanbevolen om hoofdpijn bij lage druk te verlichten. Een dergelijke combinatie levert in dergelijke gevallen pijnstillende en vaatverwijdende effecten op.

Bovendien is het mogelijk het therapeutische effect te versterken als paracetamol wordt ingenomen in geval van influenza en acute respiratoire virale infectie in combinatie met vitamine C. Er wordt ook aangenomen dat ascorbinezuur de uitscheiding van het geneesmiddel vertraagt. Daarom wordt aanbevolen om het samen met paracetamol in een bepaalde dosering te gebruiken. De combinatie van deze stof met ascorbinezuur zit in het poeder voor de bereiding van een warme drank 6 RINZASIP® met vitamine C.

Contra-indicaties

Lees de lijst met contra-indicaties voordat u paracetamol voor verkoudheid drinkt.

  • Alcohol drinken, fenobarbitalbevattende middelen nemen (bijvoorbeeld corvalol), ethacrylzuur en derivaten daarvan, glucocorticoïden. Als deze geneesmiddelen worden gebruikt met paracetamol, kan dit een hepatotoxisch effect hebben en leiden tot ernstige leverschade (soms onomkeerbaar).
  • Maagzweer en ontstekingsziekten.
  • Lever- of nierfalen.
  • Overgevoeligheid voor paracetamol (paracetamol).
  • Zwangerschap.

De lactatieperiode is geen contra-indicatie voor het gebruik van paracetamol met influenza en SARS, omdat de metabolieten praktisch niet worden uitgescheiden in de moedermelk.

1 Een lijst met bijwerkingen vindt u in de instructies. Raadpleeg een specialist voordat u het geneesmiddel inneemt..

3 A.P. Victorov. Niet-steroïde ontstekingsremmende analgetica-antipyretica. - NSC “Instituut voor Cardiologie genoemd naar Academicus ND Strazhesko »AMS van Oekraïne, Kiev. (https://rpht.com.ua/ru-issue-article-1296).

4 Overeenkomstig de instructies voor medisch gebruik van RINZA® en RINZASIP® met vitamine C.

5 "Cafeïne versnelt de opname en versterkt het analgetische effect van paracetamol"; B. Renner, D. Clark, Journal of Clinical Pharmacology, 18/04/2007.

6 Conform de gebruiksaanwijzing moet de inhoud van 1 zakje (zakje) met heet water worden gegoten en gemengd tot het volledig is opgelost, wat resulteert in een “warme drank”

Paracetamol

Dit medicijn is een van de meest voorkomende en meest populaire ter wereld. Het belangrijkste bewijs hiervoor is dat je het zonder doktersrecept kunt kopen. Lach gewoon niet, alsjeblieft. Ik heb het niet over ons land met jou - je kunt alles zonder recept bij ons kopen. Maar zelfs als het erg strikt is in deze kwestie, wordt paracetamol vrij en zonder beperkingen verkocht. Dit geeft enerzijds aan dat dit geneesmiddel effectief is en anderzijds veilig..
Duizenden farmaceutische bedrijven in tientallen landen produceren paracetamol onder honderden van de meest uiteenlopende namen en in een grote verscheidenheid aan vormen. Het is niet moeilijk om dit feit te bevestigen - een korte wandeling door de apotheken zal een voldoende aantal van deze vormen en namen onthullen.
In het begin over de namen. Dofalgan, panadol, calpol, mexalen, dolomol, efferalgan, tylenol, paracetamol, paracet, darval, akamol, volpan, opradol, enz. - dit is allemaal de meest gewone paracetamol. Het is verheugend op te merken dat binnenlandse fabrikanten zonder enige aanspraak op originaliteit paracetamol - paracetamol noemen.
Nu over de vrijgaveformulieren. Er zijn: capsules, siropen, zetpillen, druppels, elixers, eenvoudige tabletten, kauwtabletten en bruistabletten, oplossingen voor orale toediening en voor injecties (injecties).


Paracetamol is een zeer goed medicijn dat niemand en wat dan ook geneest..
Ik leg uit. Er is een vrij grote groep geneesmiddelen, die 'niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen' wordt genoemd. Het woord "niet-steroïdaal" betekent niet-hormonaal. Vertegenwoordigers van deze groep hebben dus drie soorten actie: koortswerende, pijnstillende en ontstekingsremmende. Je kent veel van de medicijnen in deze groep - als je ze niet zelf hebt ingenomen, dan heb je tenminste de namen gehoord: aspirine, indometacine, voltaren, butadione, ibuprofen, piroxicam. Van oudsher wordt paracetamol aan deze groep geneesmiddelen toegewezen, maar studies van de afgelopen jaren hebben het volgende feit aangetoond: het ontstekingsremmende effect van paracetamol is zo onbeduidend dat het kan worden verwaarloosd. Gezien het laatste wordt paracetamol beschouwd als een medicijn met slechts twee eigenschappen, maar de eigenschappen zijn zeer significant: het vermogen om de lichaamstemperatuur te verlagen en het vermogen om pijn te verminderen. In de instructies (annotaties) voor paracetamol schrijven ze zo - paracetamol: pijnstillend + koortswerend.
Trouwens, zo'n bekend medicijn als fenacetine behoort tot dezelfde groep, die, nadat het in het menselijk lichaam is gekomen, op een bepaalde manier verandert (chemici zeggen dat het wordt gemetaboliseerd) en verandert in. paracetamol. Phenacetin is verkrijgbaar in pure vorm en maakt deel uit van veel populaire medicijnen - citramone, sedalgin, ascofen, coficil. Het is waar dat fenacetine giftiger is dan paracetamol. In zijn pure vorm wordt het niet langer gebruikt, een aantal geneesmiddelen die fenacetine bevatten (bijvoorbeeld ascofen) is verboden, in plaats van citramon verschijnt "citramone-P" steeds vaker in de uitverkoop - hetzelfde medicijn, maar fenacetine wordt erin vervangen door paracetamol.
Zowel pijn als koorts zijn manifestaties van een zeer specifieke ziekte. Paracetamol vermindert de ernst van deze symptomen, maar dit heeft geen invloed op de ziekte. Deze gang van zaken is erg belangrijk. Het beloop van elke ziekte kan immers op verschillende manieren worden beïnvloed. U kunt de symptomen bestrijden of u kunt de oorzaak van de ziekte rechtstreeks beïnvloeden. De tweede manier, en dit is natuurlijk veelbelovender.
Symptoombeheer kan zowel voor- als nadelen hebben.
Door de lichaamstemperatuur tijdens virale infecties te verlagen, voorkomen we de productie van interferon, een eiwit dat virussen neutraliseert. Dit is een duidelijk minpunt.
Bij kinderen, vooral de eerste drie levensjaren, kan een hoge lichaamstemperatuur een aanval van aanvallen veroorzaken. Paracetamol verlaagt de temperatuur en voorkomt aanvallen. Dit is een duidelijk pluspunt..
Een persoon heeft hoge bloeddruk en ernstige hoofdpijn. Om deze reden kan het inslikken van paracetamol worden "ingeslikt" tot een hypertensieve crisis (minus).
Elke pijn verhoogt de bloeddruk. Kiespijn - druk stijgt, paracetamol verlicht kiespijn - druk normaliseert (plus).
De lijst van voor- en nadelen kan voor onbepaalde tijd worden voortgezet, maar de conclusie is duidelijk. Paracetamol is een geneesmiddel voor symptomatische therapie en kan alleen worden gebruikt als middel om de symptomen tijdelijk te verlichten totdat de arts de oorzaak van deze symptomen heeft vastgesteld en de geschiktheid om er op deze manier mee om te gaan..
Paracetamol is een uniek geneesmiddel in zijn veiligheid, zelfs een 2-3-voudige dosisoverschrijding leidt in de regel niet tot ernstige gevolgen, hoewel dit niet bewust mag worden gedaan.
In termen van doses is het gesprek over het algemeen gescheiden. En dit gesprek zou moeten beginnen met een verklaring van een heel voor de hand liggend feit: veel ooms en tantes die de effecten van paracetamol hebben ervaren, zijn erg sceptisch over de effectiviteit ervan. Op het eerste gezicht is het moeilijk om dit feit uit te leggen - het is over de hele wereld effectief, maar niet effectief in ons land. Maar dit is slechts op het eerste gezicht.
Feit is dat onze gemiddelde landgenoot elk geneesmiddel driemaal daags na de maaltijd in een dosis van "één tablet" inneemt. Dus geaccepteerd. Maar met paracetamol werkt zo'n aantal niet, omdat de binnenlandse industrie tabletten produceerde en produceerde die 200 mg van het medicijn bevatten, en dit is 2,5 - 5 keer minder dan een volwassene zou moeten. Niet iedereen, zelfs geen grote fan van drugs, zal zichzelf maar liefst 5 tabletten laten slikken!
Een paar woorden over de dosis. Officiële en buitenlandse officiële farmacologische bronnen geven doses die erg van elkaar verschillen. Heel - dit betekent 2 keer. Geloof niet?
De belangrijkste Sovjet- en CIS-farmacoloog M. D. Mashkovsky schrijft in zijn tweedelige bestseller "Medicines": "Doses voor volwassenen 0,2 - 0,4 g per dosis, 2 tot 3 keer per dag. Hogere doses voor volwassenen binnen: enkel 0 5 g dagelijks 1,5 g ".
Het Vidal Handbook beschrijft, via de mond van "non-nashen" fabrikanten, niet een specifiek medicijn, maar de stof "paracetamol". Dit kenmerk ziet er als volgt uit: "Binnen krijgen volwassenen en adolescenten met een lichaamsgewicht van meer dan 60 kg een enkele dosis van 500 mg voorgeschreven (maximale enkelvoudige dosis 1 g). Veelvoud van toediening tot 4 keer per dag. Maximale dagelijkse dosis - 4 g. En de instructie voor" Panadol "nog eenvoudiger:" Volwassenen krijgen niet meer dan 4 keer per dag 1 g voorgeschreven met een interval van 4 tot 6 uur, de maximale dagelijkse dosis is 4 g. ".
Vanuit het oogpunt van een arts is de situatie gewoon anekdotisch! In hetzelfde land worden in hetzelfde jaar 2 volledig officiële referentiegidsen uitgegeven en met betrekking tot bijna de meest voorkomende medicatie ter wereld variëren de aanbevolen doses meer dan 2 keer! Een prachtige illustratie van het moeilijke lot van de dokter - je krijgt panadol voorgeschreven, slik de aanbevolen dosis in de instructies in en voel je vrij om naar de rechtbank te gaan! De dosis is tweemaal zo groot als die voorgeschreven door de instructies van nashenskih.
Maar nogmaals, vanuit het oogpunt van een arts zijn buitenlandse bronnen dichter bij de waarheid - 1 tablet in 0,2 g helpt een volwassene slecht.
Aangezien we al hebben geschreven over doses voor volwassenen, breng ik met betrekking tot kinderen effectieve doses mee:
Baby's jonger dan 3 maanden kunnen dat niet.
Van 3 tot 6 maanden - 80 mg 2 keer per dag.
Van 6 tot 12 maanden - 80 mg 2-3 keer per dag.
Van 1 tot 2 jaar - 80 mg 3-4 keer per dag.
Van 2 tot 4 jaar - 150 mg 2-3 keer per dag.
Van 4 tot 6 jaar - 150 mg 3-4 keer per dag.
Van 6 tot 8 jaar - 250 - 300 mg 2-3 keer per dag.
Van 8 tot 12 jaar - 250 - 300 mg 3 keer per dag.
Van 12 tot 15 jaar - 250 - 300 mg 3-4 keer per dag.
Ondanks het feit dat we de nadruk hebben gelegd op de veiligheid van het medicijn, zijn er nog steeds bijwerkingen. Buikpijn, allergische reacties en een verlaging van het hemoglobinegehalte zijn mogelijk. Bij langdurig gebruik van hoge doses kan soms leverschade optreden. Dit alles kan zijn, maar het gebeurt zeer zelden, vandaar de populariteit van het medicijn.
Na opname in het bloed ondergaat paracetamol een reeks transformaties in de lever en wordt door de nieren uit het lichaam uitgescheiden. Het is niet verwonderlijk dat in het geval van een leverfunctiestoornis (ziekten), alle bijwerkingen van het medicijn kunnen toenemen.
U moet zich er ook van bewust zijn dat paracetamol een essentieel onderdeel is van zoveel bekende combinatiegeneesmiddelen. Deze omvatten: Coldrex, Solpadein, Panadein, Panadol-Extra, Mexavit, Teraflu, Fairvex, Antigrippin en honderden anderen.
De meest voorkomende indicatie voor paracetamol is koorts voor infectieziekten. En de meest voorkomende infectieziekten zijn acute respiratoire virale infecties..
In de afgelopen jaren hebben tientallen onderzoekscentra en klinieken gemeld dat het gebruik van aspirine, dat erg populair is bij virale infecties, vooral bij kinderen de ontwikkeling van een zeer ernstige ziekte kan veroorzaken: het Ray-syndroom. Met de ontwikkeling van dit syndroom vindt er ernstige schade aan de lever en het zenuwstelsel plaats. Gezien dit feit wordt paracetamol bij acute respiratoire virale infecties duidelijk beschouwd als symptomatisch middel nr. 1.
En tot slot - verplichte nuttige informatie.

  • Het belangrijkste: de effectiviteit van paracetamol is juist bij acute respiratoire virale infecties zeer hoog. Bij bacteriële infecties, met complicaties van dezelfde ARVI, helpt paracetamol niet lang of helemaal niet. Kortom, zonder ernstige infectie is het mogelijk om met zijn hulp een aanzienlijke verlaging van de lichaamstemperatuur te bereiken. Daarom moet paracetamol altijd in huis zijn, omdat het een bepaalde zieke volwassene of bepaalde ouders helpt de ernst van de ziekte correct te beoordelen: als na het nemen van de lichaamstemperatuur de temperatuur snel daalt, betekent dit dat we met een hoge mate van waarschijnlijkheid kunnen concluderen dat er niets mis is (angstaanjagender dan ARVI) niet ziek. Maar als het effect van het nemen van paracetamol afwezig is, is het tijd om ernaar te kijken en het niet uit te stellen om naar de dokter te gaan.
  • De effectiviteit van het medicijn wordt voornamelijk bepaald door de dosis en niet door de vorm van afgifte, de schoonheid van de verpakking en de handelsnaam. Het prijsverschil is vaak vertienvoudigd.
  • Paracetamol wordt niet gebruikt zoals gepland, dat wil zeggen strikt per uur, bijvoorbeeld "1 theelepel siroop driemaal daags". Paracetamol wordt alleen gegeven of ingenomen wanneer er reden is om te geven of te accepteren. Hoge temperatuur - slikken, genormaliseerd - niet inslikken.
  • Je mag paracetamol niet meer dan 4 keer per dag en meer dan 3 dagen achter elkaar geven.
  • U moet zich er in ieder geval van bewust zijn dat het onafhankelijke gebruik van paracetamol slechts een tijdelijke maatregel is, waardoor u rustig op een arts kunt wachten.

Paracetamol

Gebruiksaanwijzing:

Prijzen in online apotheken:

Paracetamol is een analgeticum en koortswerend middel uit de groep van NSAID's (niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen), niet-narcotische analgetica. De Wereldgezondheidsorganisatie staat op de lijst van de belangrijkste geneesmiddelen.

farmachologisch effect

De werkzame stof van het medicijn is paracetamol, een fenacetinederivaat. Het werkingsmechanisme van Paracetamol is gebaseerd op de remming van de synthese van prostaglandinen - chemische verbindingen die worden gevormd tijdens ontstekingen en verantwoordelijk voor de tekenen ervan in de vorm van een temperatuurstijging en het optreden van pijn. Paracetamol heeft een analgetisch effect doordat het inwerkt op neuronen van het centrale zenuwstelsel. Het heeft een zwak ontstekingsremmend effect, irriteert het slijmvlies van het maagdarmkanaal niet.

Wanneer het het lichaam binnenkomt, wordt het in het bloed opgenomen en van daaruit verspreidt het zich door alle lichaamsweefsels. De vernietiging vindt plaats in de lever, met de vorming van intermediaire metabolische producten - metabolieten, waarvan sommige (paraaminofenol) giftig zijn. Dit feit beperkt het gebruik van Paracetamol bij aandoeningen van de lever en het bloed. In de toekomst passeren metabolieten de nierfilters en worden uitgescheiden in de urine, en daarom is het gebruik van Paracetamol bij een verminderde nierfunctie ook ongewenst.

Bij orale toediening bereikt paracetamol een maximale concentratie in het bloed 20-30 minuten na toediening, na anderhalf uur, de piek van het geneesmiddel.

Formulieren vrijgeven

Paracetamol is verkrijgbaar in de volgende vormen:

  • Tabletten voor orale toediening, met een gehalte aan werkzame stof van 200 en 500 mg;
  • Gecoate tabletten voor oraal gebruik (capsules), elk 500 mg paracetamol;
  • Bruistabletten voor de bereiding van een oplossing, 500 mg werkzame stof in één tablet;
  • Oplossing voor infusie, 15 mg in 1 ml oplossing, ampullen van 5 ml;
  • Siroop voor kinderen, 200 mg paracetamol in 5 ml oplossing;
  • Suspensie voor kinderen, 120 mg in 5 ml oplossing;
  • Rectale zetpillen met een dosering van de werkzame stof van 50 mg (voor kinderen) tot 1000 mg.

Paracetamol is een van de meest bekende en meest gebruikte medicijnen ter wereld, dezelfde werkzame stof wordt geproduceerd door verschillende farmaceutische bedrijven onder verschillende merken: Abesanil, AkamolTeva, Actazol, Alvedon, Acetophen, Algotoropil, Aminodol, Aminofen, Amphenol, Apagan, Apamide, Apanol, Acelifen, Acemol, Acetalgin, Acetaminophen, Acetaminophenol, Biocetamol, Bindard, Valadol, Valorin, Valgezik, Vinadol, Volpan, Dapireks, Datril, Dafalgan, Dexamol, Deminofen, Dolimin, Diminol, Diminol, Dimalol, Diminol, Metamol, Minoset, Mialgin, Napamol, Naprinol, Nasprin, Nizacetol, Nepa, Opradol, Panadol, Panadol solubl, Panadol junior, Paramol, Pacimol, Piremol, Pyrinazin, Rolocin, Tylenol, Tilemol, Tilemol, Tilemol, Tilemol, Tilemol, Tilemol, Tilemol, Tilemol, Tilemol, Tilemol, Tilemol Febrinil, Febrinol, Febricet, Fendon, Hemtsetafen, Celifen, Cetadol, Cetanyl, Efferalgan, Efferoglan, Erocetamol.

Indicaties paracetamol

Indicatie voor Paracetamol is lichaamstemperatuur, verhoogd tot subfebriele en febriele waarden (37 - 39 ° C) voor verschillende ziekten van infectieuze en inflammatoire oorsprong. In de pediatrische praktijk zijn indicaties voor Paracetamol tandvleespijn en koorts veroorzaakt door kinderziektes.

Volgens de instructies is Paracetamol effectief als middel om pijn van verschillende oorsprong te verlichten: hoofdpijn, spierpijn, artralgie, algodismenorroe, radiculitis, ischias, neuralgie, kiespijn en zwervende pijnen van onbekende etiologie.

Aandacht! Wanneer dit medicijn wordt gebruikt om acute pijn te verlichten, kan het de symptomen aanzienlijk verminderen en daarom zal het klinische beeld van de ziekte veranderen en kan de diagnose moeilijk zijn.

Gebruiksaanwijzing Paracetamol

De enkelvoudige dosering van Paracetamol volgens de instructies is van 500 tot 1000 mg voor volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar, de dagelijkse dosering voor deze groep mag niet hoger zijn dan 4 g (4000 mg) van het geneesmiddel.

De dosis van het medicijn voor kinderen wordt individueel berekend, afhankelijk van het gewicht van het kind, op basis van een gemiddelde van 125-250 mg werkzame stof per keer, ongeacht de doseringsvorm. Ongeacht de vorm van het medicijn, moet de dagelijkse dosis worden verdeeld in 3-4 doses, met een tijdsinterval daartussen van minimaal 4 uur.

Volgens de instructies mag Paracetamol niet langer dan 3 dagen zonder medisch toezicht worden gebruikt. Als gedurende deze tijd de symptomen van de ziekte niet zijn omgekeerd, is het noodzakelijk om een ​​arts te raadplegen over de mogelijkheid van verder gebruik van het medicijn en de dosering.

Bijwerkingen

Volgens de instructies is Paracetamol een van de veiligste geneesmiddelen, waarvan de bijwerkingen uiterst zeldzaam zijn. Ze worden echter beschreven in de medische literatuur en worden meestal geassocieerd met een verhoogde individuele gevoeligheid of met de aanwezigheid van verborgen comorbiditeit..

Bijwerkingen geassocieerd met het nemen van Paracetamol zijn onder meer:

  • Van het spijsverteringssysteem - de ontwikkeling van leverdisfuncties, het optreden van tekenen van dyspepsie;
  • Van de kant van het bloed - bloedarmoede, methemoglobinemie, verslechtering van het bloedbeeld (trombocytopenie, agranulocytose, leukopenie, enz.);
  • Vanuit het cardiovasculaire systeem - veranderingen in hartgeleiding (intracardiale blokkade);
  • Aan de kant van het immuunsysteem - allergische reacties van verschillende intensiteit, vaak van een vertraagd type, minder vaak onmiddellijk (anafylactische shock);
  • Van de urinewegen - de ontwikkeling van interstitiële nefritis, polyurie en andere aandoeningen van de nierfunctie.

Een aantal deskundigen beweert dat er bij een aanzienlijk aantal kinderen die Paracetamol gebruiken (41%) aanwijzingen zijn voor de ontwikkeling van bronchiaal astma. Ondanks het feit dat dit standpunt in de wetenschappelijke gemeenschap controversieel is, mag Paracetamol zonder ernstig bewijs hiervoor niet worden gebruikt in de kinderpraktijk, vooral als het niet wordt misbruikt.

Dit medicijn wordt met voorzichtigheid voorgeschreven in combinatie met andere medicijnen en alleen onder toezicht van een arts, omdat toxische effecten van hun interactie kunnen worden waargenomen. Het gecombineerde gebruik van paracetamol en alcohol is verboden.

Tijdens de zwangerschap

Er wordt aangenomen dat Paracetamol tijdens de zwangerschap kan worden voorgeschreven wanneer het risico dat aan het gebruik verbonden is, gerechtvaardigd wordt door zijn hoge effectiviteit en extreme behoefte. Houd er rekening mee dat een aantal onderzoeken het toxische effect op de foetus bevestigen bij gebruik van Paracetamol tijdens de zwangerschap. Dus, gevallen van de ontwikkeling van cryptorchidisme bij jongens van wie de moeder het gebruikte tijdens de zwangerschap, worden geassocieerd met dit medicijn.

Daarom moet de afspraak volgens de indicaties van Paracetamol tijdens de zwangerschap uitsluitend plaatsvinden met medewerking van een arts.

Contra-indicaties

Paracetamol is gecontra-indiceerd in de volgende situaties:

  • De geschiedenis van individuele gevoeligheid voor hem of andere NSAID's;
  • Verminderde leverfunctie;
  • Pathologie van de nieren;
  • Ziekten geassocieerd met een verslechtering van het bloedbeeld;
  • Zwangerschap;
  • Borstvoeding geven.

Opslag condities

Bewaren op een donkere, droge plaats bij een temperatuur van maximaal 25 ° C gedurende 2 jaar. Buiten het bereik van kinderen bewaren.!