Alstublieft, voordat u Efferalgan bruistabletten 500 mg, 16 stuks koopt, controleer de informatie erover met de informatie op de officiële website van de fabrikant of specificeer de specificatie van een specifiek model met de manager van ons bedrijf!

De op de site aangegeven informatie is geen openbaar bod. De fabrikant behoudt zich het recht voor om wijzigingen aan te brengen in het ontwerp, ontwerp en de verpakking van goederen. Productafbeeldingen in de foto's in de catalogus op de site kunnen afwijken van de originelen.

De informatie over de prijs van goederen in de catalogus op de site kan verschillen van de werkelijke op het moment van het plaatsen van een bestelling voor het overeenkomstige product.

Gebruiksaanwijzing

Werkzame stof

Doseringsvorm

Fabrikant

Structuur

1 tablet paracetamol 500 mg

Hulpstoffen: watervrij citroenzuur, watervrij natriumcarbonaat, natriumbicarbonaat, sorbitol, oplosbaar saccharine, natriumdocusaat, povidon, natriumbenzoaat.

farmachologisch effect

Efferalgan heeft een pijnstillend, koortswerend en licht ontstekingsremmend effect..

Indicaties

  • mild tot matig pijnsyndroom: hoofdpijn, kiespijn, migraine, neuralgie, spierpijn, lage rugpijn, pijn door verwondingen en brandwonden, keelpijn, algomenorroe;
  • verhoogde lichaamstemperatuur voor verkoudheid en andere besmettelijke en ontstekingsziekten.

Zwangerschap en borstvoeding

Het gebruik van het medicijn is gecontra-indiceerd in het I- en III-trimester van de zwangerschap en tijdens borstvoeding (borstvoeding).

Contra-indicaties

  • chronisch alcoholisme;
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie;
  • I en III trimesters van de zwangerschap;
  • borstvoeding (borstvoeding);
  • leeftijd van kinderen tot 15 jaar (lichaamsgewicht minder dan 50 kg);
  • overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn.

Met voorzichtigheid moet het geneesmiddel worden gebruikt voor nier- en / of leverfalen, aangeboren hyperbilirubinemie (Gilbert, Dubin-Johnson en Rotor-syndromen), virale hepatitis, alcoholische leverschade, bij oudere patiënten.

Bijwerkingen

Allergische reacties: soms - huiduitslag, jeuk, Quincke's oedeem.

Uit het hemopoëtische systeem: zelden - bloedarmoede, trombocytopenie, methemoglobinemie.

Overig: bij langdurig gebruik in doses die aanzienlijk hoger zijn dan aanbevolen, neemt de kans op verminderde lever- en nierfunctie toe (controle van het perifere bloedbeeld is noodzakelijk).

Het medicijn wordt goed verdragen in de aanbevolen doses..

Interactie

Inductoren van microsomale oxidatie in de lever (fenytoïne, ethanol, barbituraten, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva) verhogen de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten van paracetamol, wat het mogelijk maakt om ernstige intoxicatie te ontwikkelen met een kleine overdosis van het geneesmiddel.

Microsomale oxidatieremmers (waaronder cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxische effecten van paracetamol.

Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurica.

Bij gelijktijdig gebruik met paracetamol draagt ​​ethanol bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis.

Hoe te nemen, verloop van toediening en dosering

De tablet moet worden opgelost in een glas water (200 ml) en drinken.

Wijs binnen 0,5-1 g (1-2 tab.) 2-3 keer / dag toe met intervallen van minimaal 4 uur.

De maximale enkelvoudige dosis is 1 g (2 tabletten), dagelijks - 4 g (8 tabletten).

Bij patiënten met een verminderde lever- of nierfunctie en oudere patiënten moet de dagelijkse dosis worden verlaagd, het interval tussen de doses van het geneesmiddel moet minstens 8 uur zijn.

De behandelingsduur (zonder een arts te raadplegen) is niet meer dan 5 dagen bij gebruik als analgeticum en 3 dagen als antipyreticum.

Overdosis

Symptomen: bleekheid van de huid, anorexia, misselijkheid, braken; hepatonecrose (de ernst van necrose als gevolg van intoxicatie hangt rechtstreeks af van de mate van overdosering). Het toxische effect bij volwassenen is mogelijk na inname van paracetamol in een dosis van meer dan 10-15 g: een toename van de activiteit van levertransaminasen, een toename van de protrombinetijd (12-48 uur na toediening); een gedetailleerd klinisch beeld van leverschade manifesteert zich na 1-6 dagen. Zelden fulminante ontwikkeling van leverfalen, wat gecompliceerd kan worden door nierfalen (tubulaire necrose).

Behandeling: in de eerste 6 uur na een overdosis - maagspoeling, de introductie van SH-groep donoren en voorlopers voor de synthese van glutathion - methionine 8-9 uur na een overdosis en N-acetylcysteïne na 12 uur De noodzaak van aanvullende therapeutische maatregelen (verdere toediening van methionine, / bij de introductie van N-acetylcysteïne) wordt bepaald door de concentratie van paracetamol in het bloed, evenals de tijd die is verstreken na toediening.

Speciale instructies

Bij aanhoudend koortsig syndroom met paracetamol gedurende meer dan 3 dagen en pijn gedurende meer dan 5 dagen, is een doktersconsult vereist.

Verstoort de prestaties van laboratoriumtests voor de kwantitatieve bepaling van urinezuur in plasma.

Om giftige leverschade te voorkomen, mag paracetamol niet worden gecombineerd met alcoholische dranken en moet het ook worden ingenomen door mensen die vatbaar zijn voor chronisch alcoholgebruik.

Het risico op het ontwikkelen van leverschade neemt toe bij patiënten met alcoholische hepatosis.

Bij langdurig gebruik van het medicijn is het noodzakelijk om het beeld van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te beheersen.

Efferalgan bevat 412,4 mg natrium in 1 tablet, waarmee rekening moet worden gehouden bij patiënten met een strikt zoutarm dieet. De tabletten bevatten sorbitol, dus het medicijn mag niet worden gebruikt voor fructose-intolerantie, lage opname van glucose en galactose, isomaltasedeficiëntie.

Vrijgaveformulier

Bruistabletten van witte kleur, rond, plat, met afgeschuinde randen en aan één kant een inkeping; wanneer opgelost in water, wordt een intense ontwikkeling van gasbellen waargenomen.

Efferalgan-tabletten en siroop - instructies, beoordelingen, analogen

Efferalgan verwijst naar niet-narcotische analgetica. Het heeft een uitgesproken antipyretisch en analgetisch effect..

Het therapeutische effect is gebaseerd op het mechanisme dat COX 1 en COX 2 in het centrale zenuwstelsel blokkeert, met als gevolg een effect op het pijncentrum en thermoregulatie.

In dit artikel zullen we bekijken waarom artsen Efferalgan voorschrijven, inclusief instructies voor gebruik, analogen en prijzen van dit medicijn in apotheken. ECHTE REVIEWS van mensen die Efferalgan al hebben gebruikt, zijn te lezen in de comments.

Samenstelling en vorm van vrijgave

Klinische en farmacologische groep: analgetisch-antipyretisch. Het medicijn is verkrijgbaar in de volgende vormen:

  • Efferalgan voor kinderen is gemaakt in de vorm van een siroop - een stroperige oplossing met een geelbruine kleur, met een karamel-vanillesmaak. Verpakt in flessen van 90 ml worden een fles en een maatlepel in een kartonnen doos gedaan.
  • Bruistabletten - hebben een witte kleur, een ronde platte vorm, de randen zijn afgeschuind, aan één kant van het risico. Tijdens het oplossen van de tablet in water komen actief gasbellen vrij. Bevat in strips van 4 stuks..
  • Rectale zetpillen - wit, glanzend, glad, verpakt in blisters van 10 stuks.

Als werkzame stof wordt paracetamol gebruikt..

Wat helpt Efferalgan?

Het medicijn Efferalgan wordt gebruikt voor de behandeling van pijn van milde / matige intensiteit (spierpijn, hoofdpijn, algomenorroe, kiespijn). Ook gebruikt als koortswerend middel..

farmachologisch effect

De samenstelling van het medicijn omvat paracetamol - een niet-steroïdaal ontstekingsremmend medicijn (niet-selectief). Het heeft een pijnstillend en koortswerend effect. Remt COX-1 en COX-2 voornamelijk in het centrale zenuwstelsel en beïnvloedt de pijncentra en thermoregulatie. In ontstoken weefsels neutraliseren cellulaire peroxidasen het effect van paracetamol op COX, wat de vrijwel volledige afwezigheid van een ontstekingsremmend effect verklaart.

Het heeft geen nadelige invloed op het water-zoutmetabolisme (natrium- en waterretentie) en het maag-darmslijmvlies vanwege het gebrek aan invloed op de synthese van prostaglandinen in perifere weefsels. De mogelijkheid van vorming van methemoglobine is onwaarschijnlijk.

Gebruiksaanwijzing

De instructie aan Efferalgan schrijft voor om het medicijn naar binnen te nemen (tenzij anders vermeld) en veel water te drinken.

  • De tablet moet worden opgelost in een glas water (200 ml) en drinken. Toewijzen aan volwassenen binnen 0,5-1 g (1-2 tab.) 2-3 keer / dag met tussenpozen van minimaal 4 uur.
  • Bij toepassing van Efferalgan Children's Syrup moeten de instructies voor gebruik door ouders zeer zorgvuldig worden gevolgd. Bij het bepalen van een enkele dosis van het medicijn moet u rekening houden met het lichaamsgewicht van het kind: de gemiddelde dosis wordt 3-4 keer per dag bepaald met een snelheid van 10-15 mg per 1 kg van het gewicht van het kind, met een maximale dagelijkse dosis van niet meer dan 60 mg per 1 kg van het gewicht van de baby.
  • Gebruik voor het gemak en de doseernauwkeurigheid een maatlepel. De maatlepel is gemarkeerd met verdelingen die een enkele dosis (15 mg / kg) aangeven voor kinderen met een lichaamsgewicht van respectievelijk 4, 8, 12 of 16 kg. Ongemarkeerde divisies komen overeen met een lichaamsgewicht van 6, 10 of 14 kg.

De behandelingsduur is 3 dagen bij gebruik als antipyreticum en tot 5 dagen als analgeticum. Als u een langere inname van het medicijn nodig heeft, raadpleeg dan een arts.

Contra-indicaties

Efferalgan in de vorm van siroop en zetpillen kan niet worden gebruikt in de volgende gevallen:

  • met bloedziekten;
  • als het kind nog geen 1 maand (siroop) en 3 maanden (zetpillen) heeft;
  • als de werking van de nieren en de lever verstoord is;
  • bij verhoogde gevoeligheid van de patiënt voor paracetamol;
  • in aanwezigheid van ontstekingsprocessen en bloeding in het rectum (zetpillen).

Bruistabletten zijn gecontra-indiceerd in het geval van:

  • met aangeboren hyperbilirubinemie;
  • virale hepatitis;
  • nier- en leverfalen;
  • als de lever is aangetast door alcohol;
  • oudere patiënt.

Bijwerkingen

Volgens beoordelingen kan Efferalgan in alle vormen bijwerkingen veroorzaken in de vorm van misselijkheid, braken, irritatie van het rectale slijmvlies, allergische reacties (huiduitslag, urticaria, pruritus, Quincke's oedeem), tenesmus, trombocytopenie, bloedarmoede, leukopenie, methemoglobinemie, neutropenie.

Bij langdurig gebruik in hoge doses kunnen nefro- en hepatotoxische effecten optreden.
Siroop kan veroorzaken: diarree, een verandering in de protrombine-index, buikpijn, verlaagde bloeddruk, anafylactische shock.

Zwangerschap en borstvoeding

Paracetamol passeert de placentabarrière en wordt uitgescheiden in de moedermelk. In het geval van het gebruik van paracetamol tijdens zwangerschap en borstvoeding, moeten de verwachte voordelen van therapie voor de moeder en het mogelijke risico voor de foetus en het kind zorgvuldig worden afgewogen..

Kenmerken van het effect van het medicijn op de rijvaardigheid en mogelijk gevaarlijke mechanismen.

Analogen

Analogen van dit medicijn zijn middelen die paracetamol bevatten als een actief ingrediënt. Dit zijn geneesmiddelen Sanidol, Panadol, Streamol, Paracetamol, Prohodol, Tylenol, enz. De arts moet het meest geschikte geneesmiddel kiezen voor kinderen en volwassenen.

De gemiddelde prijs van EFFERALGAN, siroop in apotheken (Moskou) is 90 roebel. Bruistabletten kosten 160 roebel.

EFFERALGAN

  • Gebruiksaanwijzingen
  • Wijze van toepassing
  • Bijwerkingen
  • Contra-indicaties
  • Interactie met andere medicijnen
  • Overdosis
  • Vrijgaveformulier
  • Synoniemen
  • Structuur

Het medicijn Efferalgan heeft een uitgesproken antipyretisch en analgetisch effect. De samenstelling van het medicijn Efferalgan bevat een werkzame stof - paracetamol - een niet-selectief niet-steroïdaal ontstekingsremmend medicijn. Het werkingsmechanisme van het medicijn is geassocieerd met niet-selectieve remming van de activiteit van het cyclo-oxygenase-enzym, waardoor de synthese van prostaglandinen uit arachidonzuur afneemt. Door een afname van het aantal prostaglandinen in het centrale zenuwstelsel wordt een afname van de geleiding en het genereren van pijnimpulsen opgemerkt. Het antipyretische effect van het medicijn is te wijten aan het directe effect van paracetamol op het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus.

Na orale toediening wordt het medicijn goed geabsorbeerd in het maagdarmkanaal. Het therapeutische effect van het medicijn ontwikkelt zich binnen 20 minuten, de maximale plasmaconcentratie van paracetamol wordt 30-60 minuten na orale toediening waargenomen.
Het wordt in de lever gemetaboliseerd onder vorming van farmacologisch inactieve metabolieten. Het wordt voornamelijk door de nieren uitgescheiden in de vorm van metabolieten. Ongeveer 5% van paracetamol wordt onveranderd uit het lichaam uitgescheiden. De eliminatiehalfwaardetijd is 2 uur, 24 uur na orale toediening van het geneesmiddel, tot 90% van de aanvaarde dosis paracetamol wordt uitgescheiden.

Gebruiksaanwijzingen

Het medicijn Efferalgan wordt gebruikt voor de behandeling van patiënten met milde tot matige pijn, waaronder kiespijn en hoofdpijn, spierpijn, algodismenorea.
Bovendien wordt het medicijn gebruikt als antipyreticum bij patiënten met infectieziekten..

Wijze van toepassing

De maximale dagelijkse dosis van het medicijn is 2 tabletten.
Kinderen van 7 tot 10 jaar krijgen meestal een 1/2 tablet van het medicijn voorgeschreven met een interval tussen doses van minimaal 4 uur. De maximale dagelijkse dosis van het medicijn is 3 tabletten.
Kinderen van 10 tot 15 jaar krijgen meestal 1 tablet van het medicijn voorgeschreven met een interval tussen doses van minimaal 6 uur. De maximale dagelijkse dosis van het medicijn is 4 tabletten.
Kinderen met een lichaamsgewicht van meer dan 41 kg krijgen meestal 1 tablet van het medicijn voorgeschreven met een interval tussen doses van minimaal 4 uur. De maximale dagelijkse dosis van het medicijn is 6 tabletten.
De behandelingsduur met Efferalgan mag niet langer zijn dan 3 dagen.
Bij patiënten met een verminderde nierfunctie en een creatinineklaring van minder dan 10 ml / min, wordt het geneesmiddel voorgeschreven in een standaard enkele dosis met een interval tussen doses van ten minste 8 uur. De maximale dagelijkse dosis van het medicijn is 6 tabletten.

Bijwerkingen

Het geneesmiddel wordt gewoonlijk goed verdragen door patiënten, maar in geïsoleerde gevallen werd de ontwikkeling van misselijkheid, braken, arteriële hypotensie, verhoogde vermoeidheid, duizeligheid en huidallergische reacties opgemerkt. Bovendien is de ontwikkeling van aandoeningen van het hematopoëtische systeem, waaronder bloedarmoede, trombocytopenie, leukopenie, neutropenie, mogelijk..

Contra-indicaties

Verhoogde individuele gevoeligheid voor de componenten van het medicijn.
Het medicijn is niet voorgeschreven voor patiënten met ernstige nier- en / of leveraandoeningen, fructose-intolerantie en chronisch alcoholisme..
Efferalgan in de vorm van bruistabletten mag niet worden voorgeschreven aan kinderen die minder dan 13 kg wegen, evenals aan kinderen jonger dan 2 jaar.
Het geneesmiddel moet met voorzichtigheid worden gebruikt bij patiënten met een verminderde nierfunctie en een creatinineklaring van minder dan 10 ml / min (dosisaanpassing is noodzakelijk).
Voorzichtigheid is geboden bij het voorschrijven van het geneesmiddel aan oudere patiënten en patiënten met een dieet met een laag zoutgehalte, aangezien elke bruistablet 412,4 mg natrium bevat.

Gebruik van het medicijn tijdens de zwangerschap:
Het medicijn kan tijdens de zwangerschap door de behandelende arts worden voorgeschreven als het verwachte voordeel voor de moeder opweegt tegen de mogelijke risico's voor de foetus. Geen teratogene, mutagene en embryotoxische effecten van paracetamol.
Indien nodig moet het gebruik van het medicijn tijdens borstvoeding beslissen over de tijdelijke onderbreking van de borstvoeding. Het hervatten van borstvoeding wordt aanbevolen om niet eerder dan 24 uur na inname van het medicijn te beginnen.

Interactie met andere medicijnen

Bij gelijktijdig gebruik van het medicijn met indirecte anticoagulantia, wordt een toename van hun werking opgemerkt.
Efferalgan verhoogt het negatieve effect op de lever van geneesmiddelen met hepatotoxische effecten.
Het medicijn kan de resultaten van laboratoriumtests beïnvloeden..
Gecombineerd gebruik van barbituraten vermindert het antipyretische effect van paracetamol.

Overdosis

Bij het gebruik van overmatige doses van het medicijn bij patiënten wordt de ontwikkeling van misselijkheid, braken, spijsverteringsstoornissen opgemerkt. Bij gebruik van het medicijn in doses die aanzienlijk hoger zijn dan aanbevolen, is de ontwikkeling van hepatotoxische en nefrotoxische effecten van het medicijn mogelijk, daarnaast is de ontwikkeling van metabole acidose, encefalopathie, coma en overlijden.
In geval van overdosering zijn maagspoeling en toediening van enterosorbenten geïndiceerd (als na inname van het geneesmiddel niet meer dan 2 uur zijn verstreken). Voer indien nodig symptomatische therapie uit. Bij ernstige paracetamolvergiftiging is parenterale toediening van acetylcysteïne en methionine geïndiceerd. In geval van ernstige overdosering is ziekenhuisopname vereist.

Vrijgaveformulier

Efferalgan siroop: een licht viskeuze oplossing van geelbruine kleur met een karamel-vanille geur.
Efferalgan kaarsen (zetpillen): gladde glanzend witte zetpillen.
Efferalgan-tabletten: rond, plat met afgeschuinde randen en aan één kant een inkeping, wit. Wanneer opgelost in water, wordt een intense ontwikkeling van gasbellen waargenomen..

Bewaarcondities voor het medicijn:
Het wordt aanbevolen om het medicijn op een droge plaats te bewaren, weg van direct zonlicht bij een temperatuur van 15 tot 30 graden Celsius.
Vervaldatum - 3 jaar.

Efferalgan

Het medicijn Efferalgan is een antipyretisch, analgetisch medicijn.
Efferalgan bevat paracetamol, dat COX-1 en -2 voornamelijk in het centrale zenuwstelsel blokkeert en de pijncentra en thermoregulatie beïnvloedt. In ontstoken weefsels neutraliseren cellulaire peroxidasen het effect van paracetamol op COX, wat de vrijwel volledige afwezigheid van een ontstekingsremmend effect verklaart. Het ontbreken van een blokkerend effect op de synthese van PG in perifere weefsels leidt tot het ontbreken van een negatief effect op het water-zoutmetabolisme (vertraging van Na + en water) en het maagdarmslijmvlies.
Zetpillen hebben pijnstillende, koortswerende en milde ontstekingsremmende effecten..
Bovendien voor tabletten: de mogelijkheid van de vorming van methemoglobine is onwaarschijnlijk.
Farmacokinetiek
De opname van paracetamol is volledig en snel. De maximale plasmaconcentratie wordt 30-60 minuten na toediening bereikt. De distributie van paracetamol in de weefsels gaat snel. Er worden vergelijkbare concentraties van het geneesmiddel in bloed, speeksel en plasma bereikt. De plasma-eiwitbinding is laag, 10-25%. Dringt door de BBB.
Metabolisme vindt plaats in de lever, 80% gaat in een conjugatiereactie met glucuronzuur en sulfaten om inactieve metabolieten te vormen; 17% wordt gehydroxyleerd tot 8 actieve metabolieten, die worden geconjugeerd aan glutathion om al inactieve metabolieten te vormen. Bij gebrek aan glutathion kunnen deze metabolieten de leverenzymen blokkeren en hun necrose veroorzaken. Het isoenzym van CYP2E1 is ook betrokken bij het metabolisme van het medicijn. T1 / 2 - 1-4 uur Het wordt door de nieren uitgescheiden in de vorm van metabolieten, voornamelijk conjugaten. Minder dan 5% wordt onveranderd uitgescheiden.

Gebruiksaanwijzingen:
Efferalgan siroop - voor kinderen van 1 maand tot 12 jaar (met een lichaamsgewicht van 4–32 kg);
zetpillen 80 mg - voor kinderen van 3 maanden tot 5 maanden (met een lichaamsgewicht van 6-8 kg);
zetpillen 150 mg - voor kinderen van 6 maanden tot 3 jaar oud (met een lichaamsgewicht van 10-14 kg);
zetpillen 300 mg - voor kinderen van 5-10 jaar oud (met een lichaamsgewicht van 20-30 kg) bij de volgende ziekten en aandoeningen:
- als koortswerend middel bij acute luchtweginfecties, griep, infecties bij kinderen, reacties na vaccinatie en andere infectieziekten en ontstekingsziekten die gepaard gaan met koorts;
- als verdovingsmiddel voor pijn van milde tot matige intensiteit (inclusief hoofdpijn en kiespijn, spierpijn, neuralgie, pijn door verwondingen en brandwonden).

Wijze van toepassing:
Efferalgan siroop: binnen, zowel zonder verdunning als na verdunning (met water, melk of sap).
De gemiddelde enkelvoudige dosis Efferalgan hangt af van het lichaamsgewicht van het kind en is 3-4 maal daags 10-15 mg / kg. De maximale dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg / kg. Het interval tussen de doses van het medicijn moet 4-6 uur zijn.U moet zich houden aan regelmatige tijdsintervallen tussen doses.
Gebruik voor het gemak en de doseernauwkeurigheid een maatlepel.
Op de maatlepel staan ​​markeringen die het lichaamsgewicht van het kind aangeven: 4, 6, 8, 10, 12, 14 of 16 kg. Ongemarkeerde divisies komen overeen met een gemiddeld lichaamsgewicht: 5, 7, 9, 11, 13 of 15 kg.
Voor kinderen met een lichaamsgewicht van 4 tot 16 kg: vul een maatlepel tot het merkteken dat overeenkomt met het lichaamsgewicht van het kind, of tot het merkteken dat het dichtst in de buurt komt van het lichaamsgewicht van het kind. Als het gewicht van het kind bijvoorbeeld 4 tot 5 kg is, vul dan een maatlepel tot het merkteken dat overeenkomt met 4 kg.
Voor kinderen met een lichaamsgewicht van 16 tot 32 kg: vul een maatlepel tot het merkteken dat overeenkomt met 10 kg en vervolgens herhaaldelijk - om het totale lichaamsgewicht van het kind te verkrijgen. Als het gewicht van het kind bijvoorbeeld 18 tot 19 kg is, moet u de maatlepel vullen tot het merkteken dat overeenkomt met 10 kg en vervolgens herhaaldelijk tot het merkteken van 8 kg.
De behandelingsduur is 3 dagen als antipyreticum en tot 5 dagen als pijnstiller. Als u het medicijn moet blijven gebruiken, moet u een arts raadplegen.
Zetpillen: rectaal. Nadat u de zetpil uit de verpakking heeft gehaald, komt u in de anus van het kind (bij voorkeur na een reinigend klysma of spontane stoelgang).
De gemiddelde enkelvoudige dosis Efferalgan hangt af van het lichaamsgewicht van het kind en is 3-4 maal daags 10-15 mg / kg. De maximale dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg / kg.
Kinderen van 3 tot 5 maanden (met een gewicht van 6-8 kg) - 1 zetpil (80 mg); 6 maanden - 3 jaar (met een lichaamsgewicht van 10-14 kg) - 1 zetpil (150 mg); 5-10 jaar (met een lichaamsgewicht van 20-30 kg) - 1 zetpil (300 mg) 3-4 keer per dag na 4-6 uur Gebruik niet meer dan 4 zetpillen per dag.
Behandelingsduur - 3 dagen als antipyreticum en tot 5 dagen als pijnstiller.
Bij gebruik van het medicijn gedurende meer dan een week is controle van de functionele toestand van de lever en het beeld van perifeer bloed noodzakelijk.
Tabletten. Binnen, eerder opgelost in een glas water (200 ml). Meestal worden 1 tot 2 tabletten gebruikt. 2-3 keer per dag met tussenpozen van minimaal 4 uur.
De maximale enkelvoudige dosis is 2 tabletten. (1 g), dagelijks - 8 tabletten. (4 g).
Bij patiënten met een verminderde lever- of nierfunctie en bij oudere patiënten moet het interval tussen de doses van het geneesmiddel minstens 8 uur zijn en moet de dagelijkse dosis worden verlaagd.
De behandelingsduur is 3 dagen als antipyreticum en tot 5 dagen als pijnstiller. Als u het medicijn moet blijven gebruiken, moet u een arts raadplegen.
Volwassenen en kinderen vanaf 15 jaar (met een gewicht van 50 kg of meer):
Meestal - 2-3 tafels. 2-3 keer per dag. De maximale enkelvoudige dosis is 3 tabletten. (990 mg paracetamol); de maximale dagelijkse dosis is 12 tabletten. (3960 mg paracetamol.).
Het interval tussen afzonderlijke doses van het geneesmiddel moet ten minste 4 uur bedragen Bij patiënten met een verminderde lever- of nierfunctie, met het Gilbert-syndroom en bij oudere patiënten moet het interval tussen doses van het geneesmiddel ten minste 8 uur zijn en moet de dagelijkse dosis worden verlaagd.
De duur van de behandeling zonder medisch toezicht mag niet langer zijn dan 3 dagen, indien voorgeschreven als antipyreticum, en 5 dagen als pijnstiller.

Bijwerkingen:
Efferalgan.
Gemeenschappelijk voor alle doseringsvormen: in zeldzame gevallen zijn misselijkheid, braken, allergische reacties (huiduitslag, jeuk, urticaria, Quincke's oedeem), irritatie van het rectale slijmvlies, tenesmus mogelijk; uiterst zelden - anemie, trombocytopenie, methemoglobinemie, leukopenie, neutropenie.
Bij langdurig gebruik in grote doses zijn hepatotoxische en nefrotoxische effecten mogelijk.
Siroop daarnaast: diarree, buikpijn, allergische reacties (anafylactische shock), een verlaging of verhoging van de protrombine-index, een verlaging van de bloeddruk (als symptoom van anafylaxie) zijn mogelijk.
Tabletten bovendien: het medicijn wordt goed verdragen in de aanbevolen doses. Bij langdurig gebruik in doses die aanzienlijk hoger zijn dan aanbevolen, is controle van het perifere bloedbeeld noodzakelijk.

Contra-indicaties:
Efferalgan, zetpillen, siroop: overgevoeligheid voor paracetamol; ernstige schendingen van de lever en de nieren; bloedziekten; glucose-6-fosfaatdehydrogenase-enzymdeficiëntie; leeftijd tot 1 maand (voor siroop), tot 3 maanden (voor zetpillen 80 mg elk); recente ontsteking of bloeding in het rectum (contra-indicatie gerelateerd aan de toedieningsweg - voor zetpillen).
Voorzichtig: met verminderde lever- of nierfunctie bij het Gilbert-syndroom. Voordat u begint, moet u uw arts raadplegen; in geval van verminderde nierfunctie (Cl creatinine minder dan 10 ml / min), moet het tijdsinterval tussen doses Efferalgan in de vorm van een siroop minstens 8 uur zijn; gebruik Efferalgan niet in de vorm van zetpillen voor diarree (diarree).
Efferalgan, tabletten: overgevoeligheid voor paracetamol of een ander onderdeel van het medicijn; alcoholisme; glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie; zwangerschap (I en III trimesters) en borstvoeding; leeftijd van kinderen tot 15 jaar (lichaamsgewicht - minstens 50 kg).
Voorzichtig - nier- en / of leverfalen, aangeboren hyperbilirubinemie (Gilbert-, Dubinin-Johnson- en Rotor-syndromen), virale hepatitis, alcoholische leverschade, gevorderde leeftijd.

Zwangerschap:
Het medicijn Efferalgan moet met voorzichtigheid worden gebruikt tijdens de zwangerschap en tijdens het geven van borstvoeding.

Interactie met andere medicijnen:
Bij gebruik van Efferalgan met barbituraten, tricyclische antidepressiva, anticonvulsiva (fenytoïne), flumecinol, fenylbutazon, rifampicine en ethanol, is het risico op het ontwikkelen van hepatotoxische werking aanzienlijk verhoogd.
Opname met salicylaten verhoogt het risico op nefrotoxiciteit aanzienlijk.
Salicylamide kan T1 / 2 paracetamol verlengen.
Bij gelijktijdig gebruik met chlooramfenicol neemt de toxiciteit van deze laatste toe.
Probenecide leidt tot een bijna dubbele afname van de klaring van paracetamol door remming van de binding aan glucuronzuur.
Paracetamol in Efferalgan versterkt het effect van indirecte anticoagulantia en vermindert de effectiviteit van uricosurica.
Paracetamol kan de laboratoriumtestresultaten beïnvloeden bij het bepalen van urinezuur en bloedglucose.
Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurica.

Overdosering:
Efferalgan - siroop, zetpillen.
Symptomen: tekenen van acute paracetamolvergiftiging zijn misselijkheid, braken, anorexia, epigastrische pijn, zweten, bleekheid van de huid die binnen 24 uur na toediening optreedt. Het gebruik van paracetamol in een dosis van 140 mg / kg bij kinderen veroorzaakt de vernietiging van levercellen, wat leidt tot volledige en onomkeerbare hepatonecrose, leverfalen, metabole acidose, encefalopathie, wat op zijn beurt kan leiden tot de ontwikkeling van coma en overlijden.
12-48 uur na toediening kan een verhoging van het gehalte aan levertransaminasen, lactaatdehydrogenase en bilirubine worden waargenomen met een gelijktijdige verlaging van het protrombinegehalte.

Het klinische beeld van leverschade wordt meestal na 1 of 2 dagen gedetecteerd en bereikt een maximum na 3-4 dagen.
Behandeling: stop met het innemen van het medicijn, breng de patiënt onmiddellijk in het ziekenhuis. Er moeten bloedmonsters worden genomen om in eerste instantie het niveau van paracetamol in het bloedplasma te bepalen. Maagspoeling wordt uitgevoerd bij orale toediening van het geneesmiddel, toediening van enterosorbentia (actieve kool, hydrolyse lignine), toediening van een acetylcysteïne-tegengif (iv of oraal) tot 10 uur na toediening van het geneesmiddel. Acetylcysteïne kan 16 uur na een overdosis effectief zijn. Er wordt ook een symptomatische behandeling uitgevoerd..
Efferalgan-tabletten.
Symptomen: bleekheid van de huid, anorexia, misselijkheid, braken; hepatonecrose (de ernst van necrose hangt rechtstreeks af van de mate van overdosering). Het toxische effect bij volwassenen is mogelijk na inname van meer dan 10-15 g paracetamol: een toename van de activiteit van levertransaminasen, een toename van PV (12-48 uur na toediening); een gedetailleerd klinisch beeld van leverschade manifesteert zich na 1-6 dagen. Zelden ontwikkelt leverstoornis zich razendsnel en kan gecompliceerd worden door nierfalen (tubulaire necrose).
Behandeling: in de eerste 6 uur na een overdosis - maagspoeling, introductie van donoren uit de SN-groep en voorlopers van glutathion-methioninesynthese - 8-9 uur na overdosering en 14-acetylcysteïne - na 12 uur De noodzaak van aanvullende therapeutische maatregelen (verdere toediening van methionine, bij / bij de introductie van 14-acetylcysteïne) wordt bepaald afhankelijk van de concentratie van paracetamol in het bloed, evenals van de tijd die is verstreken na toediening.

Opslag condities:
Bij een temperatuur beneden 30 ° C.
Buiten het bereik van kinderen bewaren.

Vrijgaveformulier:
Efferalgan - zetpillen voor rectaal gebruik: in verpakkingen met contourcellen 5 stuks; in een pak karton 2 pakken.
Efferalgan - bruistabletten: in strips van 4 stuks; in een doos van 4 of 25 strips.

Structuur:
1 Efferalgan zetpil bevat: paracetamol 80 mg; 150 mg of 300 mg.
Hulpstoffen: halfsynthetische glyceriden - tot een massa van 1 g
1 tablet Efferalgan bevat: paracetamol 0,5 g.
Hulpstoffen: watervrij citroenzuur; watervrij natriumcarbonaat; natriumbicarbonaat; sorbitol; oplosbaar saccharine; natriumdocusaat; povidon; natriumbenzoaat

Bovendien:
Gemeenschappelijk voor alle doseringsvormen.
Bij gebruik van het medicijn gedurende meer dan 5-7 dagen, is het noodzakelijk om het beeld van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te controleren.
Paracetamol verstoort de resultaten van laboratoriumonderzoek naar glucose en urinezuur in bloedplasma.
Efferalgan Siroop (optioneel). Het bevat paracetamol en daarom mag het geneesmiddel niet gelijktijdig met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten worden gebruikt om te voorkomen dat de maximale dagelijkse dosis wordt overschreden..
In het geval dat het medicijn wordt ingenomen door kinderen die lijden aan diabetes mellitus of op een dieet met een laag suikergehalte, moet er rekening mee worden gehouden dat 1 ml van het medicijn 0,335 g suiker bevat (0,67 g suiker voor elke maatverdeling van een maatlepel (aangegeven door labels in kg)).
Pillen (optioneel). Om giftige leverschade te voorkomen, mag paracetamol niet worden gecombineerd met alcoholische dranken en moet het ook worden ingenomen door mensen die vatbaar zijn voor chronisch alcoholgebruik.
Efferalgan bevat 412,4 mg natrium per tablet, waarmee rekening moet worden gehouden bij patiënten met een strikt zoutarm dieet. Aangezien het medicijn sorbitol bevat, mag het niet worden gebruikt voor fructose-intolerantie, slechte glucose- en galactose-adsorptie, isomaltasedeficiëntie.
Het risico op het ontwikkelen van leverschade neemt toe bij patiënten met alcoholische hepatosis.
Bij langdurig gebruik van het medicijn is het noodzakelijk om het beeld van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te beheersen.

Efferalgan

Gebruiksaanwijzing:

Prijzen in online apotheken:

Efferalgan - een medicijn dat behoort tot de groep van analgetica-antipyretica.

farmachologisch effect

Efferalgan is een niet-narcotische pijnstiller die ook een koortswerend effect heeft. De basis van het therapeutische effect is het mechanisme dat COX1 en COX2 in het centrale zenuwstelsel blokkeert, gevolgd door blootstelling aan thermoregulatiecentra en pijncentra.

Het ontbreken van een ontstekingsremmend effect is te wijten aan de neutralisatie van het effect van paracetamol op COX. Neutralisatie wordt uitgevoerd door cellulaire peroxidasen in ontstoken weefsels..

Het medicijn heeft geen nadelige invloed op de water-zoutbalans (houdt geen water en Na + vast) en het gastro-intestinale slijmvlies omdat Efferalgan de synthese van prostaglandinen in perifere weefsels niet blokkeert.

Efferalgan vrijgaveformulier

Voor gebruiksgemak, Efferalgan zijn er verschillende vormen van afgifte van het medicijn:

  • Siroop met een stroperige textuur en karamel-vanillesmaak. De kleur van de siroop is bruin. Efferalgan Siroop is verpakt in flacons van 90 ml. De fles en de maatlepel uit de set worden in een kartonnen doos geplaatst;
  • Zetpillen in wit voor rectaal gebruik. Ze onderscheiden zich door een glad glanzend oppervlak. Zetpillen zijn verpakt in blisters in een hoeveelheid van 5 stuks. Een kartonnen verpakking bevat 2 verpakkingen;
  • De tabletten zijn plat en rond. De tabletten hebben afgeschuinde randen en aan één kant een inkeping, hun kleur is wit. Het oplossen van tabletten in water gaat gepaard met de actieve afgifte van gasbellen. 4 tabletten zijn verpakt in strips, in een doos zitten 4 of 25 strips;
  • Bruistabletten die vitamine C bevatten. De afgiftevorm en het uiterlijk zijn hetzelfde als bij conventionele Efferalgan-tabletten. Verpakt tabletten in tubes van 10 stuks. Een doos bevat een tube.

Er zijn ook speciale vormen van medicatie voor kinderen:

  • Bruisend poeder bedoeld voor de bereiding van een oplossing voor orale toediening;
  • Orale oplossing;
  • Rectale zetpillen.

Indicaties voor gebruik Efferalgan

Volgens de instructies voor Efferalgan wordt het medicijn aanbevolen voor gebruik in de volgende gevallen:

  • Als koortswerend middel tegen influenza, acute luchtweginfecties, reacties na vaccinatie, infecties bij kinderen en andere ziekten die worden gekenmerkt door het optreden van ontstekingen en een verhoging van de lichaamstemperatuur tijdens infectie;
  • Als medicijn met een analgetisch effect, voor pijnsyndromen van matige of zwakke intensiteit (waaronder kiespijn, hoofdpijn, spierpijn, pijn veroorzaakt door verwondingen en brandwonden, neuralgie).

Contra-indicaties

Medische beoordelingen over Efferalgan wijzen op de aanwezigheid van een aantal contra-indicaties, waarvan een lijst moet worden gelezen voordat het medicijn wordt gebruikt:

  • Verminderde lever- en / of nierfunctie in ernstige vormen;
  • Glucose-6-fosfaatdehydrogenase-deficiëntietoestand;
  • Diverse bloedziekten;
  • Minder dan een maand oud;
  • Overgevoeligheid voor een van de componenten van Efferalgan, vooral voor parabenen (propyl- en methylparahydroxybenzoaat).

Het wordt aanbevolen om Efferalgan voorzichtig te gebruiken in geval van verminderde lever- en / of nierfunctie in lichte of matige mate, evenals bij het Gilbert-syndroom.

Gebruiksaanwijzing Efferalgana

De instructie aan Efferalgan schrijft voor om het medicijn naar binnen te nemen (tenzij anders aangegeven) en veel water te drinken. Er moet minimaal 1 uur, maar niet meer dan 2 uur verstrijken tussen voedselinname en drugsgebruik.

Dosering varieert afhankelijk van de leeftijd van de patiënt:

  • Voor volwassenen en adolescenten ouder dan 12 jaar (als hun gewicht meer is dan 40 kg), is een enkele dosis 500 mg, de maximale enkelvoudige dosis is 1 g.De gebruiksfrequentie is niet meer dan 4 keer per dag. De maximale dosis per dag is 4 g. De behandelingsduur mag niet meer zijn dan 5 dagen - een week;
  • Kinderen tot 6 maanden. en minder dan 7 kg, wordt een dosis van niet meer dan 350 mg Efferalgan per dag voorgeschreven; kinderen jonger dan één jaar (met een gewicht van minder dan 10 kg) - 500 mg; kinderen onder de 3 jaar en met een gewicht van minder dan 15 kg - 750 mg; kinderen onder de 6 jaar en met een gewicht van minder dan 22 kg - 1 g van het medicijn; tot 9 jaar en minder dan 30 kg - 1,5 g; tot 12 jaar en minder dan 40 kg - maximaal 2 g Efferalgan. Als het kind jonger is dan 3 maanden maar ouder dan 1 maand, schrijft de arts de dosering voor.

Het interval tussen de doses van het medicijn moet minimaal 4 uur zijn. De duur van het gebruik van Efferalgan zonder medisch advies mag niet meer dan 3 dagen zijn (om koorts te verminderen) en niet meer dan 5 dagen als het medicijn als pijnstiller wordt gebruikt.

Rectaal moet Efferalgan ook worden toegediend, met de nadruk op de leeftijd van de patiënt: de dosering voor volwassenen is 1 tot 4 keer per dag 500 mg, de maximale enkelvoudige dosis is 1 g, dagelijks - 4 g. Voor kinderen van 12 tot 15 jaar wordt Efferalgan aanbevolen in een hoeveelheid van 250-300 mg van 3 tot 4 keer op één dag; kinderen van 8 tot 12 jaar oud moeten het medicijn driemaal per dag in dezelfde dosering nemen; van 6-8 jaar is de vereiste dosering hetzelfde, de frequentie neemt af tot 2-3 keer; van 4 tot 6 jaar - 150 mg 3-4 keer per dag; voor kinderen van 2 tot 4 jaar oud is de dosis hetzelfde, de frequentie is maximaal 3 keer; van een jaar tot twee - 80 mg 3 of 4 keer per dag; van zes maanden tot een jaar - dezelfde dosering met een frequentie van 2-3 keer; van 3 maanden tot 6 maanden, neem 80 mg niet meer dan 2 maal daags.

Bijwerkingen van Efferalgan

Het gebruik van Efferalgan kan leiden tot het optreden van ongewenste reacties. Ze worden hieronder beschreven:

  • Allergische reacties in de vorm van Quincke's oedeem, jeuk, huiduitslag;
  • Braken, misselijkheid, pijn en buikpijn, hepatotoxische effecten;
  • Leukopenie, anemie, agranulocytose, pancytopenie, methemoglobinemie, trombocytopenie;
  • Nefrotoxisch effect als gevolg van langdurig gebruik van Efferalgan in hoge doses.

speciale instructies

Medische beoordelingen van Efferalgan wijzen op de waarschijnlijkheid dat de maximaal toegestane dagelijkse dosis wordt verhoogd tijdens het gebruik van het medicijn met andere geneesmiddelen, waaronder paracetamol.

Gebrek aan therapeutisch effect (aanhoudende symptomen van koorts gedurende meer dan 3 dagen en pijn gedurende meer dan 5 dagen) - een gelegenheid om medisch advies in te winnen.

Patiënten met diabetes mellitus, evenals patiënten op een dieet waarbij suiker is uitgesloten, moeten er rekening mee houden dat 1 ml van het geneesmiddel suiker bevat in een hoeveelheid van 0,335 g.

Opslag condities

Efferalgan moet worden bewaard bij een temperatuur van maximaal 30 ° C, uit de buurt van kinderen. Houdbaarheid is 3 jaar..

Efferalgan bruistabletten 500 mg - instructies voor gebruik

Registratie nummer :

Werkzame stof :

Doseringsvorm:

Structuur:

1 bruistablet bevat:

Werkzame stof: Paracetamol 500 mg.

Hulpstoffen: watervrij citroenzuur 1114,00 mg, natrium hadrocarbonaat 942,00 mg, watervrij natriumcarbonaat 332,00 mg, sorbitol 300,00 mg, natriumsaccharinaat 7,00 mg, natriumdocusaat 0,227 mg, povidon 1,287 mg, natriumbenzoaat 60.606 mg.

Omschrijving:

Rond, plat met afgeschuinde randen en inkeping aan één kant van de tablet is wit. Wanneer opgelost in water, wordt een intense ontwikkeling van gasbellen waargenomen..

Farmacotherapeutische groep:

Farmacodynamiek:

Farmacokinetiek:

Bij orale inname
paracetamol wordt snel en volledig opgenomen. Cmax (maximale concentratie van paracetamol in plasma) wordt 10-60 minuten na toediening bereikt.

Paracetamol verspreidt zich snel in alle weefsels. De concentratie in bloed, speeksel en plasma is hetzelfde. De plasma-eiwitbinding is te verwaarlozen.

Paracetamol wordt voornamelijk in de lever gemetaboliseerd. Er zijn twee belangrijke metabole routes met de vorming van glucuroniden en sulfaten. Dit laatste wordt voornamelijk gebruikt als de geaccepteerde dosis paracetamol hoger is dan de therapeutische.

Een kleine hoeveelheid paracetamol wordt gemetaboliseerd met behulp van het cytochroom P450-isoenzym om het intermediaire N-acetylbenzoquinoneimine te vormen, dat onder normale omstandigheden een snelle ontgifting ondergaat met glutathion en wordt uitgescheiden in de urine na binding aan cysteïne en mercaptopurinezuur; Bij een enorme vergiftiging neemt het gehalte van deze giftige metaboliet echter toe.

Het wordt voornamelijk met urine uitgevoerd; 90% van de aanvaarde dosis paracetamol wordt binnen 24 uur door de nieren uitgescheiden, voornamelijk in de vorm van glucuronide (van 60 tot 80%) en sulfaat (van 20 tot 30%). Minder dan 5% wordt onveranderd uitgescheiden. De halfwaardetijd is ongeveer 2 uur.

Farmacokinetiek bij speciale patiëntengroepen

Bij ernstige nierinsufficiëntie (creatinineklaring minder dan 30 ml / min), wordt de uitscheiding van paracetamol en zijn metabolieten vertraagd.

Gebruiksaanwijzingen

- Matig of mild pijnsyndroom (hoofdpijn, kiespijn, migrainepijn, neuralgie, spierpijn, lage rugpijn, pijn bij verwondingen en brandwonden, keelpijn, pijnlijke menstruatie);

- Verhoogde lichaamstemperatuur bij verkoudheid en andere besmettelijke en ontstekingsziekten.

Contra-indicaties

- Overgevoeligheid voor paracetamol, propacetamol hydrochloride (paracetamol prodrug) of een ander bestanddeel van het geneesmiddel.

- Ernstig leverfalen of gedecompenseerde leverziekte in de acute fase.

- Sucrose / isomaltase-deficiëntie, fructose-intolerantie, glucose-galactose malabsorptie.

- Zwangerschap (I en III trimester) en borstvoeding.

Efferalgan

Latijnse naam: Efferalgan

ATX-code: N02BE01

Actief ingrediënt: Paracetamol (Paracetamol)

Producent: Bristol-Myers Squibb (Frankrijk)

Beschrijving vervallen op: 26/01/2018

Prijs in online apotheken:

Efferalgan - een analgetisch, koortswerend medicijn.

Vorm en compositie vrijgeven

Verkrijgbaar in de vorm van rectale zetpillen, siroop en bruistabletten..

De siroop wordt verkocht in flessen polyethyleenftalaat (volume 90 ml) in een kartonnen doos (elk 1 fles). Een maatlepel wordt meegeleverd.

Rectale zetpillen zijn verkrijgbaar in blisterverpakkingen (5 supp. Per stuk), geplaatst in kartonnen verpakkingen van 2 stuks..

Bruistabletten zijn verkrijgbaar in strips (elk 4 tabletten) en in kartonnen dozen van 4 of 25 strips.

Siroop1 ml
Paracetamol30 mg
Hulpstoffen: macrogol 6000, sucrose-oplossing, natriumsaccharine, natriummethylparahydroxybenzoaat, natriumpropylparahydroxybenzoaat, sorbinezuur, karamel-vanillesmaak, water.
Zetpillen1 supp.
Paracetamol80 mg
150 mg
300 mg
Hulpstoffen: halfsynthetische glyceriden.
Tabletten1 tabblad.
Paracetamol500 mg
Hulpstoffen: watervrij citroenzuur, natriumbicarbonaat, watervrij natriumcarbonaat, sorbitol, natriumsaccharinaat, natriumdocusaat, povidon, natriumbenzoaat.

Gebruiksaanwijzingen

  • als verdovingsmiddel voor pijn van matige of zwakke intensiteit (waaronder kiespijn, migraine en hoofdpijn, neuralgie, keelpijn, lage rug, spierpijn, brandwonden en verwondingen, pijnlijke menstruatie)
  • als antipyreticum voor infecties bij kinderen, griep, acute luchtweginfecties, reacties na vaccinatie en andere infectieuze en inflammatoire ziekten waartegen de lichaamstemperatuur stijgt.

Contra-indicaties

  • bloedziekten;
  • ernstige functionele beperking van de nieren, lever;
  • recente bloeding of ontsteking in het rectum (contra-indicatie vanwege de toedieningsweg - voor zetpillen);
  • gebrek aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase-enzym;
  • leeftijd van kinderen tot 3 maanden (voor zetpillen 80 mg elk), tot 1 maand (voor siroop);
  • overgevoeligheid voor paracetamol.

Contra-indicaties voor het nemen in de vorm van bruistabletten zijn:

  • gebrek aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • alcoholisme;
  • leeftijd van kinderen tot 15 jaar (lichaamsgewicht - tot 50 kg);
  • de periode van zwangerschap (I en III trimesters) en borstvoeding (borstvoeding);
  • verhoogde individuele gevoeligheid voor paracetamol of andere hulpcomponenten van het medicijn.

Het medicijn wordt met uiterste voorzichtigheid voorgeschreven bij dergelijke pathologieën:

  • lever- en / of nierfalen;
  • virale hepatitis;
  • aangeboren hyperbilirubinemie (Rotor-, Dubinin-Johnson- en Gilbert-syndromen);
  • alcoholische leverschade;
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie.

Gebruiksaanwijzing Efferalgan (methode en dosering)

Siroop

Het wordt oraal ingenomen, zowel na verdunning (sap, melk of water) als in pure vorm.

De gemiddelde enkele dosis van het medicijn wordt berekend op basis van het lichaamsgewicht van het kind en is in de regel 10-15 mg / kg gewicht 3-4 keer per dag. De maximale dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 60 mg / kg. Het interval tussen recepties moet 4-6 uur zijn. Gebruik voor een nauwkeurige dosering een maatlepel, waarop de divisies worden aangebracht, overeenkomend met het lichaamsgewicht van de baby.

  • Voor een kind met een lichaamsgewicht van 4 tot 16 kg: doe de siroop in een maatlepel tot het merkteken dat overeenkomt met het lichaamsgewicht of het merkteken dat het dichtst in de buurt komt van het gewicht van de baby.
  • Voor een kind met een lichaamsgewicht van 16 tot 32 kg: doe de siroop in een maatlepel tot 10 kg en vervolgens opnieuw - totdat de totale hoeveelheid van het medicijn overeenkomt met het lichaamsgewicht van de patiënt.

De duur van de behandeling is 5 dagen als pijnstiller en 3 dagen als antipyreticum. Raadpleeg een specialist als u een langere dosis nodig heeft.

Rectale zetpillen

Bestemd voor rectaal gebruik. Nadat de zetpil uit de verpakking is gehaald, moet deze in de anus van de baby worden geplaatst (bij voorkeur na spontane stoelgang of een reinigend klysma).

De gemiddelde enkele dosis van het medicijn hangt af van het lichaamsgewicht van het kind en is in de regel 10-15 mg / kg 3-4 keer per dag. De maximale dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 60 mg / kg.

  • Kinderen van 3 tot 5 maanden (met een lichaamsgewicht van 6-8 kg) - 1 zetpil (80 mg).
  • Kinderen van 6 maanden tot 3 jaar (met een lichaamsgewicht van 10-14 kg) - 1 zetpil (150 mg).
  • Kinderen van 5 tot 10 jaar oud (met een lichaamsgewicht van 20-30 kg) - 1 zetpil (300 mg) 3-4 keer per dag met een interval van 4-6 uur.

Het wordt niet aanbevolen om meer dan 4 zetpillen per dag te gebruiken. Bij gebruik langer dan een week is controle van het perifere bloedbeeld en de functionele toestand van de lever vereist.

Tabletten

Ze worden oraal ingenomen, in opgeloste vorm in 200 ml drinkwater. Meestal worden 1 tot 2 tabletten voorgeschreven. 2-3 keer per dag met onderbrekingen van minimaal 4 uur. De maximale enkelvoudige dosis is 2 tabletten. (1 g), dagelijks - 8 tabletten. (4 g).

Bij patiënten met een functionele nier- of leverfunctiestoornis en bij oudere patiënten moet het interval tussen de doses minstens 8 uur zijn en moet de dagelijkse dosis worden verlaagd. De duur van de therapie is hetzelfde als in eerdere gevallen..

Bijwerkingen

Soms veroorzaakt het gebruik van Efferalgan bijwerkingen..

Gemeenschappelijk voor alle doseringsvormen:

  • in sommige gevallen zijn aanvallen van misselijkheid, braken, irritatie van het rectale slijmvlies, allergische manifestaties (urticaria, jeuk, Quincke's oedeem, huiduitslag) mogelijk;
  • uiterst zelden - trombocytopenie, leukopenie, anemie, methemoglobinemie, neutropenie;
  • bij langdurig gebruik in grote doses bestaat het risico op nefrotoxische en hepatotoxische effecten.

Extra voor siroop:

  • buikpijn;
  • diarree;
  • daling van de bloeddruk;
  • allergieën
  • verhoging of verlaging van de protrombine-index.

Bovendien voor bruistabletten: bij langdurig gebruik in doses die de aanbevolen dosis overschrijden, neemt de kans op functionele aandoeningen van de nieren en de lever toe.

Overdosis

Symptomen van een overdosis Efferalgan:

  • misselijkheid en overgeven;
  • blancheren van de huid;
  • anorexia;
  • hepatonecrose.

In zeldzame gevallen werd een fulminante ontwikkeling van leverfalen opgemerkt, waarbij de ontwikkeling van nierfalen een complicatie kan zijn..

Behandeling: de eerste zes uur moet u de maag wassen. 8-9 uur na een overdosis moeten donoren van SH-groepen en voorlopers van glutathionsynthese, methionine, worden toegediend; na 12 uur N-acetylcysteïne.

Analogen

Neem geen beslissing om het medicijn zelf te vervangen, raadpleeg een arts.

farmachologisch effect

Efferalgan is een pijnstiller-antipyreticum dat een analgetisch en antipyretisch effect heeft. Remt COX-1 en COX-2 voornamelijk in het centrale zenuwstelsel en beïnvloedt de pijncentra en thermoregulatie. In ontstoken weefsels neutraliseren cellulaire peroxidasen het effect van paracetamol op COX, wat de vrijwel volledige afwezigheid van een ontstekingsremmend effect verklaart.

Het heeft geen negatieve invloed op het water-zoutmetabolisme en het maagdarmslijmvlies vanwege het gebrek aan invloed op de synthese van prostaglandinen in perifere weefsels. Het risico op vorming van methemoglobine is verwaarloosbaar.

speciale instructies

  • Gemeenschappelijk voor alle doseringsvormen: bij gebruik van het medicijn langer dan 5-7 dagen is controle van de functionele toestand van de lever en het perifere bloedbeeld vereist.
  • Bovendien, voor bruistabletten: om toxische schade aan de lever te voorkomen, mag het medicijn niet worden gecombineerd met het gebruik van alcoholische dranken en moet het ook worden gebruikt door patiënten die vatbaar zijn voor constante alcoholinname.
  • De samenstelling van één tablet Efferalgan bevat 412,4 mg natrium, waarmee rekening moet worden gehouden bij patiënten met een strikt dieet met een laag zoutgehalte. Omdat het medicijn sorbitol bevat, wordt het niet aanbevolen voor gebruik bij slechte adsorptie van galactose en glucose, fructose-intolerantie, isomaltasedeficiëntie.
  • Bovendien voor siroop: paracetamol maakt deel uit van het medicijn, dus om overschrijding van de maximale dagelijkse dosis te voorkomen, hoeft u het niet gelijktijdig met andere geneesmiddelen te gebruiken die deze stof bevatten.
  • Houd er bij het gebruik van het medicijn door kinderen met een suikerarm dieet of met diabetes rekening mee dat 1 ml siroop 0,335 g suiker bevat.

Tijdens zwangerschap en borstvoeding

Gecontra-indiceerd tijdens zwangerschap en borstvoeding.

In de kindertijd

Tabletten mogen niet worden ingenomen voor kinderen jonger dan 15 jaar.

Op oudere leeftijd

Voorzichtig genomen.

Met verminderde nierfunctie

Wees voorzichtig bij nierfalen..

Met verminderde leverfunctie

Wees voorzichtig bij leverfalen..

Interactie tussen geneesmiddelen

  • Inductoren van microsomale oxidatie in de lever verhogen de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten van paracetamol, wat kan leiden tot ernstige intoxicatie met een kleine overdosis van het medicijn.
  • Microsomale oxidatieremmers verminderen het risico op hepatotoxische effecten van paracetamol.
  • Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurica.
  • Wanneer het wordt ingenomen met ethanol, draagt ​​het bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis.

Apotheek Vakantievoorwaarden

Vrij verkrijgbaar.

Voorwaarden voor opslag

Buiten direct zonlicht bewaren bij een temperatuur van maximaal 30 ° C. Buiten het bereik van kinderen bewaren..

Houdbaarheid - 3 jaar..

Prijs in apotheken

De prijs van Efferalgan voor 1 pakket begint vanaf 110 roebel voor siroop, vanaf 150 roebel voor kaarsen, vanaf 170 roebel voor tabletten.

De beschrijving op deze pagina is een vereenvoudigde versie van de officiële versie van de medicijnannotatie. De informatie wordt alleen ter informatie verstrekt en is geen gids voor zelfmedicatie. Voordat u het medicijn gebruikt, moet u een specialist raadplegen en de instructies lezen die door de fabrikant zijn goedgekeurd.