INSTRUCTIE
voor medisch gebruik van het medicijn

Registratie nummer:

Handels (gepatenteerde) naam: KOLDREKS HotRem

Doseringsvorm:

BESCHRIJVING: Kristallijn poeder van violette kleur met een karakteristieke geur van zwarte bes. De inhoud van één zakje lost op in 200 ml heet water onder vorming van een paarse oplossing met een karakteristieke geur van zwarte bes.

SAMENSTELLING (per zak):
werkzame stoffen: paracetamol 750 mg, fenylefrinehydrochloride 10 mg, ascorbinezuur bekleed met ethylcellulose 60 mg; hulpstoffen: watervrij citroenzuur, natriumsaccharinaat, natriumcitraat, sucrose (2714,9 mg), smaakstoffen (Tutti-Frutti, framboos, zwarte bes), kleurstof Rojo Conacert (Rojo Conacert) M659 (kleurstof azorubine (E122), zonnekleurstof zonnegeel (E110) en kleurstof zwart Extra (E151)).

FARMACOTHERAPEUTISCHE GROEP: een middel om de symptomen van acute luchtweginfecties en verkoudheid te elimineren. ATX-code: N02B

INDICATIES: eliminatie van de symptomen van verkoudheid en griep:

  • verhoogde temperatuur,
  • hoofdpijn,
  • rillingen,
  • gewrichts- en spierpijn,
  • verstopte neus,
  • sinus- en keelpijn.
  • overgevoeligheid voor elk onderdeel van het medicijn;
  • ernstig verminderde lever- en nierfunctie;
  • hyperthyreoïdie (thyreotoxicose);
  • diabetes mellitus en erfelijke malabsorptie van suiker (bevat suiker);
  • hartziekte (ernstige stenose van de aorta-opening, acuut myocardinfarct, tachyaritmie);
  • arteriële hypertensie;
  • het nemen van tricyclische antidepressiva, bètablokkers, MAO-remmers, waaronder tot 14 dagen na annulering;
  • andere paracetamolbevattende middelen en middelen gebruiken om de symptomen van verkoudheid, griep en verstopte neus te verlichten;
  • prostaatadenoom;
  • glaucoom met gesloten hoek;
  • leeftijd tot 12 jaar.

Wees voorzichtig bij de genetische afwezigheid van glucose-6-fosfaatdehydrogenase, bij goedaardige hyperbilirubinemie, tijdens zwangerschap en borstvoeding.

WAARSCHUWINGEN.
Voordat het medicijn wordt ingenomen, is een doktersconsultatie noodzakelijk als: het nemen van metoclopramide, domperidon, cholestyramine, anticoagulantia (warfarine); de behoefte aan een hyponatriumdieet (elke zak bevat 0,12 g natrium).

Om giftige leverschade te voorkomen, MOET paracetamol NIET WORDEN GECOMBINEERD MET ALCOHOLISCHE DRANKEN, EN OOK PERSONEN CHRONISCH GEBRUIKEN MET ALCOHOL.

DOSERING EN ADMINISTRATIE.
Giet de inhoud van 1 zakje in een mok, giet heet water, roer tot het is opgelost. Voeg indien nodig koud water en suiker toe. Volwassenen: elke 4-6 uur een zakje. Neem niet meer dan 4 sachets binnen 24 uur in.

Neem het medicijn niet meer dan 4 uur later in. Kinderen vanaf 12 jaar: elke 6 uur een zakje. Neem niet meer dan 3 sachets binnen 24 uur in.

Geef het medicijn niet aan kinderen onder de 12 jaar zonder doktersrecept. Het wordt niet aanbevolen om meer dan 5 dagen te gebruiken zonder een arts te raadplegen. Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden. OVERSCHRIJD DE AANGEGEVEN DOSIS NIET. In geval van een overdosis, zelfs met een goede gezondheid, is dringend medische hulp nodig, omdat er is een risico op vertraagde ernstige leverschade. Een specifiek tegengif voor paracetamolvergiftiging is acetylcysteïne.

OVERDOSERING. DE DRUG MAG ALLEEN IN DE AANBEVOLEN DOSIS WORDEN GEBRUIKT.
Een overdosis wordt meestal veroorzaakt door paracetamol. Mogelijk: bleekheid van de huid, anorexia, misselijkheid, braken, hepatonecrose, verhoogde activiteit van "levertransaminasen", een verhoging van de protrombinetijd. Raadpleeg in geval van overdosering onmiddellijk een arts. Behandeling: maagspoeling, gevolgd door de benoeming van actieve kool; symptomatische therapie.

BIJWERKING.
Paracetamol veroorzaakt zelden bijwerkingen. Allergische reacties zijn soms mogelijk: huiduitslag, urticaria, angio-oedeem. Zelden - trombocytopenie, leukopenie, agranulocytose. Bij langdurige overmatige doses kunnen er hepatotoxische en nefrotoxische effecten zijn. Het risico op hepatotoxiciteit neemt toe tijdens het gebruik van barbituraten, difenine, carbamazepine, rifampicine, zidovudine en andere inductoren van leverenzymen. Fenylefrine kan misselijkheid, hoofdpijn, een lichte verhoging van de bloeddruk en uiterst zeldzame hartslagen veroorzaken die verdwijnen wanneer u stopt met het gebruik van het medicijn. Raadpleeg een arts als er een ongebruikelijke reactie optreedt.

INTERACTIE MET ANDERE GENEESMIDDELEN.
Verbetert de effecten van MAO-remmers, sedativa, ethanol. Antidepressiva, antiparkinsongen en antipsychotica en fenothiazinederivaten verhogen het risico op urineretentie, droge mond en obstipatie. Glucocorticosteroïden verhogen het risico op glaucoom. Paracetamol vermindert de effectiviteit van diuretica. Halothane verhoogt het risico op ventriculaire aritmieën. Fenylefrine vermindert het hypotensieve effect van guanethidine. Guanethidine verbetert de alfa-adrenostimulerende en tricyclische antidepressiva - de sympathicomimetische effecten van fenylefrine.

SPECIALE INSTRUCTIES. Omdat de actieve componenten van het medicijn geen kalmerend effect hebben, zijn er geen beperkingen voor autorijden en werken met mechanismen bij het nemen van de aanbevolen doses.

Vrijgaveformulier:

Opslag condities:

Houdbaarheid:

Afleveringsvoorwaarden bij apotheken:

Vervaardigd door SmithKline Beecham SA, Spanje, AVDA de Ahal vir, KM 2500 - 28806, Alcala de Henares, Madrid / SmithKline Beecham SA, Spanje, AVDA de Ajalvir, KM 2500 - 28806, Alcala de Henares, Madrid voor de GlaxoSmithKlein-consument Helsker, Verenigd Koninkrijk, 980 Great West Road, Brentford, Middlesex, TW8 9GS / GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, Verenigd Koninkrijk, 980 Great West Road, Brentford, Middlesex, TW8 9GS

Vertegenwoordiger in de Russische Federatie / importeur: CJSC GlaxoSmithKlein Helsker, Rusland, 109180, Moskou, Yakimanskaya nab., 2.

Coldrex Hotrem Citroen

Naam:

Coldrex Hotrem Citroen

Structuur

1 zakje Coldrex Hotrem Lemon bevat:
Paracetamol - 750 mg;
Ascorbinezuur (vitamine C) - 60 mg;
Fenylefrine hydrochloride - 10 mg;
Hulpstoffen, inclusief sucrose.

farmachologisch effect

Coldrex Hotrem Lemon is een complex medicijn met een uitgesproken sympathicomimetisch, immunostimulerend, antipyretisch en analgetisch effect. Het werkingsmechanisme en de therapeutische effecten van het medicijn zijn gebaseerd op de farmacologische eigenschappen van de actieve componenten waaruit de samenstelling bestaat:

Paracetamol is een medicinale stof uit de groep van niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen, het heeft een uitgesproken analgetisch en antipyretisch effect, het ontstekingsremmende effect van het medicijn is te verwaarlozen. Paracetamol remt het enzym cyclo-oxygenase, waardoor het metabolisme van arachidonzuur wordt vertraagd en de synthese van prostaglandinen, prostacyclinen en tromboxaan afneemt. Het analgetische effect van het medicijn wordt uitgevoerd door het aantal prostaglandinen in de weefsels van het centrale zenuwstelsel te verminderen. Paracetamol beïnvloedt rechtstreeks het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus, wat leidt tot een afname van de verhoogde lichaamstemperatuur.
Fenylefrinehydrochloride is een sympathicomimetisch geneesmiddel dat helpt de bloedvaten in het neusslijmvlies en de sinussen te verkleinen. Fenylefrine elimineert zwelling van het neusslijmvlies, vermindert rhinorroe, vergemakkelijkt de neusademhaling.

Ascorbinezuur (vitamine C) - heeft een uitgesproken antioxiderende en immunostimulerende werking. Ascorbinezuur verhoogt de fagocytische activiteit van macrofagen, versterkt de niet-specifieke immuunrespons. Bovendien beschermt vitamine C cellen en weefsels tegen de negatieve effecten van vrije radicalen en peroxiden..
Na orale toediening worden alle componenten van het medicijn goed geabsorbeerd in het maagdarmkanaal. De piekconcentratie van paracetamol in plasma wordt 30-120 minuten na orale toediening, fenylefrine - na 1-2 uur waargenomen. Paracetamol en ascorbinezuur worden in de lever gemetaboliseerd, fenylefrinehydrochloride wordt in de darmen en de lever gemetaboliseerd.

De actieve componenten van het medicijn worden voornamelijk in de urine uitgescheiden, zowel onveranderd als in de vorm van metabolieten. Een deel van ascorbinezuur wordt uitgescheiden in de gal. De halfwaardetijd van paracetamol is 1-4 uur, fenylefrine - 2-3 uur.

Gebruiksaanwijzingen

Het medicijn wordt gebruikt voor de symptomatische behandeling van acute luchtweginfecties en griep, die gepaard gaan met koorts, zwelling van het neusslijmvlies, rhinorroe, hoofdpijn en spierpijn.

Wijze van toepassing

Het medicijn wordt gebruikt om een ​​oplossing voor orale toediening te bereiden. De inhoud van de zak moet volledig worden opgelost in een glas warm drinkwater. Het medicijn wordt ingenomen ongeacht de maaltijd. De duur van de behandeling en de dosis van het medicijn worden voor elke patiënt afzonderlijk bepaald door de behandelende arts.
Volwassenen en adolescenten ouder dan 12 jaar krijgen gewoonlijk 1-4 keer per dag 1 zakje van het medicijn voorgeschreven. Er moet een interval van ten minste 4 uur tussen de doses van het medicijn worden aangehouden..
De maximale dagelijkse dosis is 5 sachets.
De behandelingsduur mag niet langer zijn dan 5 dagen, tenzij de behandelende arts anders voorschrijft.
Als gedurende 3 dagen behandeling met het geneesmiddel de verhoogde lichaamstemperatuur niet daalt of een herhaalde verhoging van de lichaamstemperatuur wordt opgemerkt, moet u uw arts raadplegen.
Als het nodig is om het medicijn langer dan 7 dagen achter elkaar te gebruiken, moeten de leverfunctie en het bloedbeeld worden gecontroleerd.

Bijwerkingen

Het medicijn wordt meestal goed verdragen door patiënten, in sommige gevallen werd de ontwikkeling van dergelijke bijwerkingen opgemerkt:
Uit het maagdarmkanaal en de lever: misselijkheid, braken, diarree, droge mond, anorexia, verhoogde activiteit van leverenzymen.
Van het cardiovasculaire systeem en het hematopoëtische systeem: hartritmestoornissen, arteriële hypertensie, leukopenie, neutropenie, trombocytopenie, anemie, agranulocytose, pancytopenie.
Vanaf de zijkant van het centrale en perifere zenuwstelsel: hoofdpijn, duizeligheid, slaapstoornissen en waken, verhoogde prikkelbaarheid, tremor van ledematen, tinnitus.
Uit de urinewegen: oligurie, nierkoliek, nefrotoxisch effect.
Allergische reacties: huiduitslag, jeuk, urticaria, Quincke's oedeem, toxische epidermale necrolyse, anafylactische shock.
Anderen: overmatig zweten, veranderingen in bloedglucose.

Contra-indicaties

Verhoogde individuele gevoeligheid voor de componenten van het medicijn.
Ernstig lever- en / of nierfalen, hyperthyreoïdie, arteriële hypertensie.
Het medicijn wordt niet gebruikt voor de behandeling van patiënten met hartaandoeningen, diabetes mellitus, chronisch alcoholisme, hematopoëse, acute pancreatitis, prostaathypertrofie en epilepsie.
Het geneesmiddel is gecontra-indiceerd bij patiënten die worden behandeld met geneesmiddelen van de monoamineoxidaseremmergroep.
Het medicijn mag niet worden voorgeschreven aan vrouwen tijdens de zwangerschap, evenals aan kinderen jonger dan 12 jaar.
Het geneesmiddel moet met voorzichtigheid worden gebruikt bij patiënten ouder dan 65 jaar, evenals bij patiënten die lijden aan lever- en nieraandoeningen, de ziekte van Raynaud, angina pectoris en feochromocytoom.
1 zakje bevat 2,9 g suiker.

Zwangerschap

Het medicijn is gecontra-indiceerd bij vrouwen tijdens de zwangerschap.
Het gebruik van het medicijn tijdens borstvoeding is alleen mogelijk na overleg met de behandelende arts, die moet beslissen over de mogelijke afschaffing van borstvoeding.

Interactie tussen geneesmiddelen

Het medicijn wordt niet gelijktijdig met andere geneesmiddelen gebruikt voor de symptomatische behandeling van acute luchtweginfecties, geneesmiddelen die paracetamol en ethylalcohol bevatten.
Gelijktijdig gebruik van het geneesmiddel met tricyclische antidepressiva, bèta-adrenerge blokkers en monoamineoxidaseremmers is gecontra-indiceerd. De benoeming van het medicijn is niet eerder mogelijk dan 14 dagen na de laatste toediening van monoamineoxidaseremmers.
Bij gelijktijdig gebruik van het geneesmiddel met metoclopramide en domperidon, wordt een toename van de absorptiesnelheid van paracetamol opgemerkt, bij gelijktijdig gebruik met cholestyramine een afname van de absorptiesnelheid van paracetamol.
Bij gecombineerd gebruik versterkt het medicijn het anticoagulerende effect van warfarine.
Bij gelijktijdig gebruik van het medicijn met barbituraten, anticonvulsiva, isoniazide, ethanol en rifampicine, wordt een toename van het hepatotoxische effect van paracetamol opgemerkt.
Fenylefrinehydrochloride vermindert de effectiviteit van antihypertensiva en bèta-adrenerge blokkers.

Overdosis

Bij het gebruik van buitensporige doses van het geneesmiddel bij patiënten wordt de ontwikkeling van misselijkheid, braken, hoofdpijn, bleekheid van de huid, verlies van eetlust, pijn in de epigastrische regio opgemerkt. Met een verdere verhoging van de dosis zijn de ontwikkeling van arteriële hypertensie en het hepatotoxische effect van het medicijn mogelijk. Bij gebruik van het medicijn in doses die aanzienlijk hoger zijn dan aanbevolen, is het mogelijk encefalopathie, ernstig leverfalen, metabole acidose en coma te ontwikkelen.
In geval van overdosering van het geneesmiddel zijn maagspoeling, toediening van enterosorbentia en symptomatische therapie geïndiceerd. Bij een overdosis van het medicijn is ziekenhuisopname aangewezen. Symptomen van ernstige paracetamolintoxicatie ontwikkelen zich gewoonlijk binnen 12-48 uur. Bij ernstige paracetamolvergiftiging zijn intraveneuze acetylcysteïne en orale methionine geïndiceerd..

Vrijgaveformulier

Poeder voor oplossing voor orale toediening, 5 g sachets, 5 of 10 sachets in een doos.

Opslag condities

Het wordt aanbevolen om het medicijn op een droge plaats te bewaren, weg van direct zonlicht bij een temperatuur van 15 tot 25 graden Celsius.
Vervaldatum - 3 jaar.

Coldrex Hotrem: instructies voor gebruik

Structuur

werkzame stoffen: paracetamol 750 mg, fenylefrinehydrochloride 10 mg, ascorbinezuur (bekleed met ethylcellulose) 60 mg; hulpstoffen: watervrij citroenzuur, natriumsaccharine, natriumcitraat, sucrose (2904,42 mg), 100% citroentetraram, citroensmaak 52293 / TP05.51, chinolinegeel (E104).

Omschrijving

Kristallijn poeder van lichtgeel tot geel met een karakteristieke citroengeur. Het poeder lost op in heet water en vormt een gele oplossing met een karakteristieke geur en smaak van citroen.

farmachologisch effect

Paracetamol heeft een pijnstillend en koortswerend effect. Fenylefrinehydrochloride is een sympathicomimeticum dat voornamelijk werkt op alfa-adrenerge receptoren. Fenylefrinehydrochloride vermindert de zwelling van het neusslijmvlies. Ascorbinezuur (vitamine C) wordt meestal opgenomen in de combinatie van koudbestrijdende ingrediënten, ter compensatie van het verlies van vitamine C dat optreedt in de beginfase van virale ziekten, waaronder verkoudheid.

Paracetamol wordt snel en bijna volledig geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal. Paracetamol wordt in de lever gemetaboliseerd, het meeste gaat conjugatiereacties aan met glucuronzuur en sulfaten om inactieve metabolieten te vormen en wordt in de urine uitgescheiden in de vorm van sulfaat- en glucuronconjugaten. Fenylefrinehydrochloride wordt ongelijkmatig geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal en ondergaat een primair metabolisme van monoamineoxidase in de darmen en de lever. Dus, bij orale inname heeft fenylefrinehydrochloride een verminderde biologische beschikbaarheid. Uitgescheiden in de urine als sulfaat.

Ascorbinezuur wordt snel geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal en wordt door alle lichaamsweefsels verdeeld, 25% bindt zich aan plasma-eiwitten. Overtollig ascorbinezuur wordt als metabolieten in de urine uitgescheiden.

Er zijn geen gegevens over het sedatieve effect van actieve ingrediënten..

Farmacokinetiek

Gebruiksaanwijzingen

- sinus pijn.

Contra-indicaties

- overgevoeligheid voor elk onderdeel van het medicijn;

- ernstig verminderde lever- en nierfunctie;

- diabetes mellitus en erfelijke malabsorptie van suiker (elke verpakking bevat 2904,42 mg suiker);

- ziekten van het bloedsysteem;

- hartziekte (coronaire hartziekte, stenose van de aorta-opening, ernstige atherosclerose, myocardinfarct, aritmieën, gedecompenseerd hartfalen);

- het nemen van tricyclische antidepressiva, bètablokkers,

MAO-remmers, waaronder tot 14 dagen na annulering; sympathicomimetica (zoals eetlustremmers, amfetamine-achtige psychostimulantia);

- andere paracetamolbevattende middelen en middelen gebruiken om de symptomen van verkoudheid, griep en verstopte neus te verlichten;

- prostaatadenoom;

- occlusieve vaatziekte (syndroom van Raynaud);

- leeftijd tot 12 jaar;

- tijdens zwangerschap en borstvoeding.

Wees voorzichtig bij goedaardige hyperbilirubinemie. Waarschuwingen.

Voordat het medicijn wordt ingenomen, is een doktersconsultatie noodzakelijk als: het nemen van metoclopramide, domperidon, cholestyramine, anticoagulantia (warfarine); de behoefte aan een hyponatriumdieet (elke zak bevat 0,12 g natrium).

Om giftige leverschade te voorkomen, MOET paracetamol NIET WORDEN GECOMBINEERD MET ALCOHOLISCHE DRANKEN, EN OOK PERSONEN CHRONISCH GEBRUIKEN MET ALCOHOL.

Zwangerschap en borstvoeding

Dosering en administratie

Giet de inhoud van 1 zakje in een glas, giet heet water, roer tot het is opgelost. Voeg indien nodig koud water en suiker toe..

Volwassenen: elke 4-6 uur een zakje. Neem niet meer dan 4 sachets binnen 24 uur in. Neem het medicijn niet meer dan 4 uur later in.

Kinderen vanaf 12 jaar: elke 6 uur een zakje. Neem niet meer dan 3 sachets binnen 24 uur in.

Het wordt niet aanbevolen om meer dan 5 dagen als verdovingsmiddel en meer dan 3 dagen als antipyreticum te gebruiken zonder een arts te raadplegen.

Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden..

OVERSCHRIJD DE AANGEGEVEN DOSIS NIET.

Bijwerking

Raadpleeg een arts als er een ongebruikelijke reactie optreedt.

Overdosis

Het medicijn moet in aanbevolen doses worden ingenomen. Als u de aanbevolen dosis overschrijdt, zoek dan onmiddellijk medische hulp, zelfs als u zich goed voelt, omdat er een risico bestaat op vertraagde ernstige leverschade.

Leverschade is mogelijk bij volwassenen die 10 g of meer paracetamol gebruiken. Als 5 g of meer paracetamol wordt ingenomen, kan leverschade optreden als de patiënt de volgende risicofactoren heeft:

- de patiënt neemt carbamazepine, fenobarbital, fenytoïne, primidon, rifampicine, sint-janskruid of andere geneesmiddelen die lange tijd leverenzymen induceren,

- de patiënt misbruikt regelmatig alcohol,

- patiënten met een risico op glutathiondeficiëntie (eetstoornissen, cystische fibrose, hiv-infectie, verhongering, ondervoeding).

Symptomen van overdosering in de eerste 24 uur na inname van paracetamol: bleekheid, misselijkheid, braken, anorexia en buikpijn. Schade aan de lever kan optreden binnen 12 tot 48 uur na inname van paracetamol. Er kan zich een verstoord glucosemetabolisme en metabole acidose ontwikkelen. Bij ernstige vergiftiging kan de progressie van leverfalen leiden tot de ontwikkeling van encefalopathie, bloeding, hypoglykemie, hersenoedeem en overlijden. Acuut nierfalen als gevolg van acute tubulaire necrose manifesteert zich door lage rugpijn, hematurie, proteïnurie en kan zich zelfs ontwikkelen zonder ernstige leverschade. Hartritmestoornissen en pancreatitis zijn ook mogelijk. Ondanks het ontbreken van duidelijke vroege symptomen, moeten patiënten met spoed naar het ziekenhuis worden gebracht voor onmiddellijke medische hulp. Symptomen kunnen beperkt zijn door misselijkheid of braken en weerspiegelen mogelijk niet de ernst van een overdosis of het risico op orgaanschade..

Behandeling: als er minder dan 1 uur is verstreken sinds paracetamol werd ingenomen, moet actieve kool worden voorgeschreven. Plasmaconcentraties van paracetamol moeten 4 uur of later na inname van het geneesmiddel worden beoordeeld (eerder was de bepaling van de concentratie onbetrouwbaar). Tot 24 uur na inname van paracetamol kan N-acetylcysteïne worden voorgeschreven, maar het maximale therapeutische effect wordt bereikt met de benoeming van N-acetylcysteïne tot 8 uur na inname van paracetamol. Daarna neemt de effectiviteit van het tegengif sterk af. Indien nodig moet de patiënt intraveneuze toediening van N-acetylcysteïne krijgen, volgens het vastgestelde doseringsschema. Als braken bij een patiënt kan worden opgewekt, kan methionine een geschikt alternatief zijn voor gebieden ver van het centrum. Behandeling van patiënten met een ernstig verminderde leverfunctie moet worden uitgevoerd op gespecialiseerde afdelingen.

Een overdosis fenylefrine kan prikkelbaarheid, angst, hoofdpijn, hoge bloeddruk, reflexbradycardie, misselijkheid en braken veroorzaken. In ernstige gevallen kunnen hallucinaties, convulsies en aritmieën optreden..

Behandeling: symptomatisch. Activiteiten gericht op het herstellen van de ademhaling en het beheersen van de bloeddruk. Ernstige hypertensie kan het gebruik van blokkers vereisen, zoals fentolamine. Bij convulsies worden anticonvulsiva voorgeschreven.

Symptomen van een overdosis ascorbinezuur (bij gebruik van meer dan 1 g) - hoofdpijn, verhoogde prikkelbaarheid van het centrale zenuwstelsel, slapeloosheid, misselijkheid, braken, diarree, hyperzuurgastritis, schade aan het maagdarmslijmvlies, remming van de functie van het insulaire apparaat van de alvleesklier (hyperglycemie, glucosurie, nefrolytica), hyperoxemie (van calciumoxalaat), schade aan het glomerulaire apparaat van de nieren, verminderde capillaire permeabiliteit (mogelijk verslechtering van weefseltrofisme, verhoogde bloeddruk, hypercoagulatie, de ontwikkeling van microangiopathieën).

Coldrex (Coldrex)

Er zijn contra-indicaties. Raadpleeg een arts voordat u begint.

Alle remedies voor verkoudheid en griep per merk zijn hier te vinden..

Koude bereidingen op basis van paracetamol van andere fabrikanten hier.

Antivirale middelen en immunomodulatoren hier.

Paracetamol (P) + Cafeïne (K) + Fenylefrine (PE - tegen verkoudheid) + Terpinghydraat (T - slijmoplossend) + Ascorbinezuur (AK)
TitelVrijgaveformulierInpakkenLand van productiePrijs in Moskou, rAanbiedingen in Moskou
Coldrex (Coldrex)tabletten (P 500 mg + K 25 mg + F 5 mg + T 20 mg + AK 30 mg)12Ierland, Glaxo60- (gemiddeld 130) -170216↘
Paracetamol (P) + fenylefrine (PE - tegen verkoudheid) + ascorbinezuur (AK)
Coldrex MaxGrip-citroensmaakpoeder in zakken (P 1000 mg + FE 10 mg + AK 40 mg)5 en 10Spanje, Smith Kleinvoor 5 stuks: 115- (gemiddeld 162) -245;
voor 10 stuks: 180- (gemiddeld 287) -430
1018↘
Coldrex HotRem-citroensmaakpoeder in zakken (P 750 mg + FZ 10 mg + AK 60 mg5, 10 en 50Spanje, Smith Kleinvoor 5 stuks: 110- (gemiddeld 148) -245;
voor 10 stuks: 120- (gemiddeld 247) -360;
voor 50 stuks: 730- (gemiddeld 1054↗) -1500
1144↘
Coldrex HotRem met citroen- en honingsmaakpoeder in zakken (P 750 mg + FE 10 mg + AK 60 mg5 en 10Spanje, Smith Kleinvoor 5 stuks: 100- (gemiddeld 151) -220;
voor 10 stuks: 180- (gemiddeld 253) -375
941↘
Coldrex Junior HotDrinkpoeder in zakken voor kinderen (P 300 mg + FE 5 mg + AK 20 mg)10Spanje, Smith Klein130- (gemiddeld 239) -360458↘

U kunt hier uw recensie of vraag over het geneesmiddel plaatsen (vergeet niet de naam van het medicijn in de berichttekst aan te geven).

Coldrex HotRem - instructies voor gebruik

Klinische en farmacologische groep

Symptomatische therapie voor acute luchtwegaandoeningen

farmachologisch effect

Combinatiemedicatie voor de symptomatische behandeling van acute luchtweginfecties.

Paracetamol heeft een koortswerend, analgetisch effect.

Fenylefrinehydrochloride - een sympathicomimeticum, vernauwt de bloedvaten van het neusslijmvlies en de neusbijholten, waardoor de zwelling afneemt en de neusademhaling wordt vergemakkelijkt.

Ascorbinezuur compenseert de verhoogde behoefte aan vitamine C bij verkoudheid en griep, vooral in de beginfase van de ziekte..

De actieve componenten van het medicijn veroorzaken geen slaperigheid of verstoren de aandachtsspanne..

Indicaties voor het gebruik van het medicijn KOLDREKS® HotRem

Om de symptomen van acute luchtweginfecties en griep te elimineren, waaronder:

  • verhoogde lichaamstemperatuur;
  • hoofdpijn;
  • rillingen;
  • gewrichts- en spierpijn;
  • verstopte neus;
  • keelpijn en sinussen.

Doseringsschema Coldrex HotRem

Volwassenen wordt aangeraden om elke 4-6 uur 1 sachet in te nemen, maar niet meer dan 4 sachets binnen 24 uur Het interval tussen de doses moet minimaal 4 uur zijn.

Kinderen ouder dan 12 jaar krijgen elke 6 uur 1 sachet voorgeschreven, maar niet meer dan 3 sachets binnen 24 uur.

De inhoud van 1 zakje moet in een glas heet water (ongeveer 250 ml) worden gegoten, geroerd tot het volledig is opgelost, eventueel kunt u koud water of suiker toevoegen.

De maximale duur van het medicijn is 5 dagen.

Doseringsschema Coldrex MaxGrip

Volwassenen wordt aanbevolen om de 4-6 uur 1 sachet, maar niet meer dan 4 sachets binnen 24 uur Het interval tussen de doses dient minimaal 4 uur te zijn.

De inhoud van 1 zakje moet in een mok worden gedaan die half gevuld is met heet water, geroerd tot het volledig is opgelost en voeg naar wens koud water of suiker toe.

De maximale duur van het medicijn is 5 dagen.

Doseringsschema van Coldrex Junior HotDrink

Kinderen van 6 tot 12 jaar krijgen elke 4 uur 1 sachet voorgeschreven Gebruik niet meer dan 4 sachets binnen 24 uur Overschrijd de aangegeven dosis niet. De maximale gebruiksduur is niet meer dan 5 dagen. Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden. De arts bepaalt of de behandeling individueel moet worden voortgezet.

Giet de inhoud van 1 zakje in een mok, giet er ongeveer 125 ml heet water bij en roer tot het is opgelost. Voeg indien nodig koud water en suiker toe..

Bijwerking

Allergische reacties zijn mogelijk: huiduitslag, urticaria, broihospasme, angio-oedeem.

Bijwerkingen als gevolg van paracetamol in het medicijn.

Uit het hemopoëtische systeem: zelden - trombocytopenie, leukopenie, agranulocytose.

Bij langdurig gebruik kunnen hepatotoxische en nefrotoxische effecten worden waargenomen..

Bijwerkingen als gevolg van fenylefrine, dat deel uitmaakt van het medicijn.

Van het spijsverteringssysteem: misselijkheid, braken.

Vanaf de zijkant van het centrale zenuwstelsel: hoofdpijn, prikkelbaarheid, nerveuze spanning, overtreding van in slaap vallen.

Vanuit het cardiovasculaire systeem: lichte stijging van de bloeddruk; zelden - hartkloppingen.

Bijwerkingen als gevolg van ascorbinezuur, dat deel uitmaakt van het medicijn.

Van het spijsverteringssysteem: irritatie van het maag-darmslijmvlies.

Uit het hemopoëtische systeem: trombocytose, hyperprothrombinemie, erythropenie, neutrofiele leukocytose.

Contra-indicaties voor het gebruik van het medicijn KOLDREKS® HotRem

  • ernstig verminderde leverfunctie;
  • ernstige nierfunctiestoornis;
  • hyperthyreoïdie (inclusief thyreotoxicose);
  • diabetes;
  • sucrose / isomaltasedeficiëntie, fructose-intolerantie, glucose / galactose malabsorptiesyndroom, zoals het preparaat bevat sucrose;
  • hartziekte (ernstige stenose van de aorta-opening, acuut myocardinfarct, tachyaritmie);
  • arteriële hypertensie;
  • gelijktijdige toediening van tricyclische antidepressiva, bètablokkers, MAO-remmers en een periode tot 14 dagen na annulering;
  • gelijktijdig gebruik van andere paracetamolbevattende middelen en middelen om de symptomen van verkoudheid, griep en verstopte neus te verlichten;
  • goedaardige prostaathyperplasie;
  • glaucoom met gesloten hoek;
  • kinderen onder de 12 jaar;
  • overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn.

Voorzichtig is dat het geneesmiddel moet worden gebruikt voor glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie, voor goedaardige hyperbilirubinemie, voor lever- en nieraandoeningen, voor verhoogde bloeddruk, vaatziekte obliterans (syndroom van Raynaud), glaucoom (exclusief glaucoom met gesloten hoek), feochromocytoom, tijdens zwangerschap en borstvoeding.

Het gebruik van het medicijn KOLDREKS® HotRem tijdens zwangerschap en borstvoeding

Met voorzichtigheid moet het medicijn worden gebruikt tijdens de zwangerschap en tijdens het geven van borstvoeding.

Gebruik voor verminderde leverfunctie

Contra-indicaties: ernstige leverdisfunctie; voorzichtig: leverziekte.

Gebruik voor een verminderde nierfunctie

Contra-indicaties: ernstige nierinsufficiëntie; voorzichtig: nierziekte.

Gebruik bij kinderen

Contra-indicatie: kinderen onder de 12 jaar.

speciale instructies

De patiënt moet worden geïnformeerd dat als de symptomen van de ziekte aanhouden na 5 dagen gebruik van het medicijn, u moet stoppen met het gebruik en een arts moet raadplegen.

De patiënt moet worden geïnformeerd dat hij moet stoppen met het gebruik van het medicijn en onmiddellijk een arts moet raadplegen als hij:

  • allergische reacties worden waargenomen: jeuk of roodheid van de huid, ademhalingsmoeilijkheden of zwelling van de lippen, tong, keel of gezicht;
  • uitslag of peeling op de huid, de vorming van zweren op het mondslijmvlies wordt waargenomen;
  • ademhalingsstoornissen werden eerder waargenomen bij het gebruik van acetylsalicylzuur of andere NSAID's;
  • hematomen of bloeding verschenen;
  • er is een visuele beperking opgetreden. Dit kan te wijten zijn aan een verhoogde intraoculaire druk. Zeer zelden, maar hoogstwaarschijnlijk wordt deze bijwerking waargenomen bij patiënten met glaucoom;
  • een sterke hartslag verschijnt of hij voelt een toename van de frequentie of een schending van het ritme van de hartcontracties;
  • moeite met plassen. Vaker wordt deze bijwerking waargenomen bij patiënten met prostaathypertrofie..

Het medicijn mag alleen in de aanbevolen doses worden ingenomen..

Met voorzichtigheid en na overleg met een arts moet Coldrex® HotRem gelijktijdig worden ingenomen met metoclopramide, domperidon, cholestyramine en indirecte anticoagulantia (warfarine).

Het geneesmiddel mag niet gelijktijdig worden ingenomen met andere geneesmiddelen die paracetamol, decongestiva en middelen bevatten om de symptomen van verkoudheid en griep te verlichten..

Patiënten die Coldrex® HotRem gebruiken, mogen geen alcohol drinken om giftige leverschade te voorkomen. Het wordt niet aanbevolen om een ​​medicijn voor te schrijven voor chronisch alcoholisme.

Patiënten met een natriumarm dieet moeten zich ervan bewust zijn dat 1 zakje Coldrex® HotRem 0,12 g natrium bevat.

Voordat u Coldrex® HotRem inneemt, dient u uw arts te raadplegen als de patiënt accepteert:

  • warfarine of andere indirecte anticoagulantia;
  • antihypertensiva, bijvoorbeeld bètablokkers;
  • digoxine of andere hartglycosiden;
  • medicijnen om de eetlust te verminderen of psychostimulantia;
  • tricyclische antidepressiva (inclusief amitriptyline).

Invloed op de rijvaardigheid en controlemechanismen

Omdat de actieve componenten van het medicijn geen kalmerend effect hebben, zijn er geen beperkingen voor autorijden en werken met mechanismen bij het nemen van de aanbevolen doses.

Overdosis

In geval van een overdosis Coldrex® HotRem (zelfs met een goede gezondheid), moet rekening worden gehouden met het risico op vertraagde tekenen van ernstige leverschade.

Een overdosis wordt meestal veroorzaakt door paracetamol..

Symptomen: bleekheid van de huid, misselijkheid, braken, anorexia, hepatocytennecrose, verhoogde activiteit van levertransaminasen, een verhoogde protrombinetijd. Symptomen van leverdisfunctie kunnen 12-48 uur na een overdosis optreden. Bij ernstige overdosering - leverfalen met progressieve encefalopathie, coma, overlijden; acuut nierfalen met tubulaire necrose (ook bij afwezigheid van ernstige leverschade); aritmie, pancreatitis.

Behandeling: maagspoeling, gevolgd door de benoeming van actieve kool; voer indien nodig symptomatische therapie uit. Acetalcysteïne is een specifiek tegengif voor paracetamolvergiftiging..

Interactie tussen geneesmiddelen

Coldrex® HotRem versterkt de effecten van MAO-remmers, sedativa en ethanol.

Bij gelijktijdig gebruik van antidepressiva, antiparkinsongeneesmiddelen, antipsychotica, fenothiazinederivaten met Coldrex HotRem neemt het risico op urineretentie, droge mond en obstipatie toe.

Gezamenlijk gebruik met corticosteroïden verhoogt het risico op het ontwikkelen van glaucoom.

Paracetamol vermindert de effectiviteit van diuretica.

Het gelijktijdige gebruik van het medicijn met halothaan verhoogt het risico op ventriculaire aritmie.

Fenylefrine vermindert het hypotensieve effect van guanethidine.

Guanethidine verbetert de alfa-adrenostimulerende en tricyclische antidepressiva - het sympathicomimetische effect van fenylefrine.

Het risico op hepatotoxiciteit neemt toe tijdens het gebruik van barbituraten, fenytoïne, carbamazepine, rifampicine, zidovudia en andere inductoren van microsomale leverenzymen.

De absorptiesnelheid van paracetamol kan toenemen met metoclopramide, domperidon en afnemen met colestyramine.

Bij langdurig regelmatig gebruik van paracetamol kan het effect van warfarine of andere indirecte anticoagulantia toenemen, waardoor het risico op bloeding toeneemt.

Bij inname met digoxine of andere hartglycosiden kan het risico op het ontwikkelen van aritmieën en een myocardinfarct toenemen.

Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurica.

Ascorbinezuur verhoogt het risico op kristallurie bij de behandeling van kortwerkende salicylaten en sulfanilamiden, vertraagt ​​de uitscheiding van zuren door de nieren, verhoogt de uitscheiding van geneesmiddelen met een alkalische reactie (inclusief alkaloïden) en vermindert de concentratie van orale anticonceptiva in het bloed.

Ethanol bij gelijktijdig gebruik met Coldrex® HotRem bevordert de ontwikkeling van acute pancreatitis.

Myelotoxische geneesmiddelen versterken de hematotoxiciteit van het medicijn.

Apotheek Vakantievoorwaarden

Het medicijn is goedgekeurd voor gebruik als OTC-middel.

Voorwaarden voor opslag

Het wordt aanbevolen om het medicijn te bewaren op een plaats die niet toegankelijk is voor kinderen bij een temperatuur van maximaal 25 ° C. Vervaldatum - 3 jaar.

Coldrex HotRem-citroensmaak

Aandacht! Dit medicijn kan met name ongewenst zijn voor interactie met alcohol! Meer details.

Gebruiksaanwijzingen

Koorts syndroom ("verkoudheid" en infectieziekten).

Mogelijke analogen (vervangers)

Werkzame stof, groep

Doseringsvorm

poeder voor drank

Contra-indicaties

Overgevoeligheid, leeftijd van kinderen (tot 6 jaar) Met voorzichtigheid. Nierfalen, aangeboren hyperbilirubinemie (syndromen Gilbert, Dubin-Johnson en Rotor), zwangerschap, borstvoeding; gevorderde leeftijd, pasgeborenen; glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie; bloedziekten, leverfalen, arteriële hypertensie.

Hoe te gebruiken: dosering en behandeling

Bij het eerste teken van griep of een "koude" ziekte binnen, 1 zakje 4 keer per dag; de inhoud van de verpakking wordt opgelost in 250 ml heet water, desgewenst wordt suiker of honing toegevoegd.

farmachologisch effect

Een gecombineerd middel waarvan de werking te danken is aan de samenstellende componenten; Het heeft een antipyretisch, analgetisch, vaatvernauwend effect en elimineert de symptomen van verkoudheid. Het vernauwt de neusvaten, elimineert zwelling van het slijmvlies van de neusholte en nasopharynx en vult het tekort aan vitamine C aan voor "verkoudheid". Het begin van de actie is 20-30 minuten, de duur is 4-4,5 uur.

Bijwerkingen

Allergische reacties (huiduitslag, jeuk, urticaria, angio-oedeem), misselijkheid, epigastrische pijn; bloedarmoede, trombocytopenie, agranulocytose, verhoogde bloeddruk, verhoogde prikkelbaarheid van de zenuwen, duizeligheid, in slaap vallen.

Bij langdurig gebruik in grote doses - hepatotoxisch effect, hemolytische anemie, aplastische anemie, methemoglobinemie, pancytopenie; nefrotoxiciteit (nierkoliek, glucosurie, interstitiële nefritis, papillaire necrose) Overdosering. Een overdosis paracetamol verschijnt na inname van 10-15 g: symptomen - ongemak in de epigastrische regio, misselijkheid, braken, bleekheid van de huid, verminderde eetlust, misselijkheid, braken; hepatonecrose (de ernst van necrose hangt rechtstreeks af van de mate van overdosering); verhoogde activiteit van "levertransaminasen", een toename van de protrombinetijd (12-48 uur na toediening); een gedetailleerd klinisch beeld van leverschade manifesteert zich na 1-6 dagen. Zelden ontwikkelt leverstoornis zich razendsnel en kan gecompliceerd worden door nierfalen (renale tubulaire necrose).

Behandeling: symptomatisch, maagspoeling, toediening van SH-groep donoren en voorlopers voor de synthese van glutathion - methionine 8-9 uur na een overdosis en 12 uur later N-acetylcysteïne De noodzaak van aanvullende therapeutische maatregelen (verdere toediening van methionine, intraveneuze toediening van N- acetylcysteïne) wordt bepaald afhankelijk van de concentratie van paracetamol in het bloed, evenals van de tijd die is verstreken na toediening.

speciale instructies

Bij hyperthermie die langer dan 5 dagen duurt, is een doktersconsult vereist.

Vervormt de resultaten van laboratoriumtests die de plasmaglucose- en urinezuurconcentraties evalueren.

Andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten, evenals andere niet-narcotische analgetica, NSAID's (metamizol, ASA, ibuprofen, enz.), Barbituraten, anti-epileptica, rifampicine, chlooramfenicol mogen niet gelijktijdig worden gebruikt..

Het gelijktijdige gebruik van andere geneesmiddelen moet met de arts worden overeengekomen.

Interactie

Stimulatoren van microsomale oxidatie in de lever (fenytoïne, ethanol, barbituraten, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva) verhogen de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, wat het mogelijk maakt om ernstige intoxicaties te ontwikkelen met kleine overdoses.

Microsomale oxidatieremmers (cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxiciteit.

Ethanol draagt ​​bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis.

Vermindert de effectiviteit van uricosurica.

Bij een langzamere lediging van de maag (propantheline) kan een vertraagde werking optreden. Bij het versnellen van het ledigen van de maag (metoclopramide), begint het medicijn sneller te werken.

Kan de effecten van indirecte anticoagulantia versterken.

Vragen, antwoorden, beoordelingen over Coldrex HotRem met citroensmaak


De verstrekte informatie is bedoeld voor medische en farmaceutische professionals. De meest nauwkeurige informatie over het medicijn staat in de instructies die door de fabrikant op de verpakking zijn aangebracht. Geen enkele informatie op deze of een andere pagina van onze site kan dienen als vervanging voor een persoonlijk beroep op een specialist.

Coldrex

Coldrex: instructies voor gebruik en beoordelingen

Latijnse naam: Coldrex

ATX-code: N02BE51

Werkzame stof: cafeïne + paracetamol + ascorbinezuur + terpinghydraat + fenylefrine (coffeinum + paracetamolum + acidum ascorbinicum + therpini hydras + fenylephrinum)

Fabrikant: GlaxoSmithKline Dungarvan, Ltd., Ierland

Bijwerken van de beschrijving en foto: 27/07/2018

Prijzen in apotheken: vanaf 84 roebel.

Coldrex - een medicijn met decongestivum, slijmoplossend, analgetisch en koortswerend effect, gebruikt voor de symptomatische behandeling van griep en verkoudheid.

Vorm en compositie vrijgeven

Coldrex wordt geproduceerd in de vorm van tabletten: capsulevormig, tweelaags, oranje-wit, de oranje laag kan witte insluitsels bevatten, aan één zijde voorzien van reliëf Coldrex (5, 6, 8, 12 stuks. In blisters, 1 of 2 blisters in een kartonnen doos).

De samenstelling van 1 tablet bevat actieve stoffen:

  • Cafeïne - 25 mg;
  • Paracetamol - 500 mg;
  • Terpinghydraat - 20 mg;
  • Fenylefrine hydrochloride - 5 mg;
  • Vitamine C (ascorbinezuur) - 30 mg.

Hulpcomponenten in Coldrex: talk, oplosbaar en maïszetmeel, kleurstof, povidon, kaliumsorbaat, stearinezuur, natriumlaurylsulfaat.

Farmacologische eigenschappen

Farmacodynamica

Coldrex is een combinatiegeneesmiddel waarvan de componenten de volgende effecten op het lichaam hebben:

  • paracetamol - een analgeticum dat de synthese van prostaglandinen in het centrale zenuwstelsel remt en het centrum van thermoregulatie beïnvloedt, gelokaliseerd in de hypothalamus;
  • fenylefrine is een sympathicomimeticum dat zwelling van het neusslijmvlies elimineert en de ademhaling vergemakkelijkt;
  • ascorbinezuur compenseert vitamine C-tekort, dat de ontwikkeling van virale infecties veroorzaakt, versterkt het immuunsysteem en normaliseert de capillaire permeabiliteit;
  • cafeïne, dat tot de groep van methylxanthines behoort, stimuleert de activiteit van het centrale zenuwstelsel intensief, verhoogt de diurese, helpt het lumen van de bloedvaten te verwijden, versterkt het analgetische effect van paracetamol, stimuleert de secretoire functie van de maag, vermindert de bloedplaatjesaggregatie;
  • terpinghydraat is een slijmoplossend middel en verbetert de bronchiale secretie.

Farmacokinetiek

Paracetamol wordt bijna volledig geabsorbeerd uit het spijsverteringskanaal. Het ondergaat biotransformatie in de lever en wordt uitgescheiden in de urine..

Ascorbinezuur wordt met hoge snelheid uit het spijsverteringskanaal opgenomen en naar alle lichaamsweefsels getransporteerd. De mate van binding aan plasma-eiwitten is ongeveer 25%. De resterende hoeveelheid ascorbinezuur wordt uitgescheiden in de urine..

Cafeïne wordt gemakkelijk geabsorbeerd na orale toediening. Het maximale plasmagehalte wordt 1 uur na inname geregistreerd. De halfwaardetijd is ongeveer 3,5 uur.

Fenylefrine wordt niet uniform geabsorbeerd in het spijsverteringskanaal. Bij toediening wordt de biologische beschikbaarheid aanzienlijk verminderd. Bijna 100% van de ingenomen dosis fenylefrine wordt uitgescheiden in de urine.

Gebruiksaanwijzingen

Volgens de instructies wordt Coldrex voorgeschreven om de symptomen van griep en verkoudheid te elimineren, zoals:

  • Hoofdpijn;
  • Koorts;
  • Rillingen;
  • Gevoel van verstopte neus;
  • Keelpijn en sinussen;
  • Spier- en gewrichtspijn.

Contra-indicaties

  • Ziekten van de bloedsomloop;
  • Arteriële hypertensie;
  • Ernstige functiestoornis van de nieren of lever;
  • Diabetes;
  • Thyrotoxicosis;
  • Genetisch gebrek aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • Gelijktijdig gebruik met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten;
  • Overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn.

Vrouwen die borstvoeding geven, zwangere vrouwen en kinderen jonger dan 6 jaar mogen Coldrex alleen gebruiken na medisch advies.

Gebruiksaanwijzing Coldrex: methode en dosering

Coldrex-tabletten worden oraal ingenomen.

Het doseringsschema wordt bepaald door leeftijd:

  • Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar - 2 tabletten;
  • Kinderen van 6-12 jaar - 1 tablet.

Veelvoud van toelating - tot 4 keer per dag.

De aanbevolen dosis mag niet worden overschreden.

Zonder overleg met een arts wordt het niet aanbevolen om Coldrex langer dan 5 dagen in te nemen. Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden..

Bijwerkingen

Bij gebruik in aanbevolen doses wordt het medicijn over het algemeen goed verdragen..

Mogelijke bijwerkingen die optreden tijdens toediening worden bepaald door de componenten van Coldrex.

Paracetamol kan de volgende aandoeningen veroorzaken:

  • Soms: allergische reacties (angio-oedeem, urticaria, huiduitslag);
  • Zelden: verstoringen van een bloedbeeld.

Bij langdurig gebruik van doses die hoger zijn dan aanbevolen, is de ontwikkeling van hepatotoxische en nefrotoxische effecten mogelijk.

Het gebruik van fenylefrine kan stoornissen veroorzaken bij sommige lichaamssystemen:

  • Spijsverteringssysteem: misselijkheid;
  • Cardiovasculair systeem: hoofdpijn, lichte stijging van de bloeddruk; zelden - hartkloppingen (na stopzetting van het medicijn verdwijnen de symptomen).

Overdosis

In geval van overdosering van Coldrex wordt aanbevolen om onmiddellijk een arts te raadplegen, ook als de patiënt zich goed voelt. De symptomen zijn onder meer hartritmestoornissen, maagpijn, misselijkheid, braken, bleekheid van de huid, overmatig zweten. 1-2 dagen na inname van hoge doseringen van het medicijn worden vaak tekenen van leverschade waargenomen. In gecompliceerde gevallen kunnen acuut leverfalen en coma ontstaan..

Het wordt aanbevolen om binnen de eerste 4 uur na inname van Coldrex maagspoeling te ondergaan en daarna een symptomatische behandeling te ondergaan. Voor paracetamol-intoxicatie is acetylcysteïne een specifiek tegengif..

speciale instructies

Overmatig gebruik van koffie of thee tijdens therapie kan leiden tot prikkelbaarheid en nerveuze spanning..

Om giftige leverschade te voorkomen, moeten patiënten afzien van alcohol. Bij chronisch alcoholisme wordt het gebruik van Coldrex-tabletten niet aanbevolen..

Invloed op de rijvaardigheid en complexe mechanismen

Als duizeligheid optreedt tijdens het gebruik van het medicijn, is het noodzakelijk om te weigeren deel te nemen aan potentieel gevaarlijke activiteiten die een verhoogde concentratie van aandacht en onmiddellijke psychomotorische reacties vereisen (autorijden en andere voertuigen, werken met complexe bewegingsmechanismen, enz.).

Interactie tussen geneesmiddelen

Bij gelijktijdig gebruik van Coldrex met sommige geneesmiddelen kunnen bijwerkingen optreden:

  • Difenine, barbituraten, rifampicine, carbamazepine, zidovudine en andere inductoren van microsomale leverenzymen: verhoogd risico op hepatotoxiciteit;
  • Domperidon, metoclopramide: verhoogde absorptiesnelheid van paracetamol;
  • Colestyramine: afname van de absorptiesnelheid van paracetamol.

Het gelijktijdige gebruik van Coldrex met bètablokkers, tricyclische antidepressiva en monoamineoxidaseremmers wordt niet aanbevolen. Tussen de doses medicijnen moet een pauze van ten minste 14 dagen worden aangehouden..

Analogen

De Coldrex forte analoog is Coldrex.

Voorwaarden voor opslag

Buiten het bereik van kinderen bewaren..

Houdbaarheid - 4 jaar..

Apotheek Vakantievoorwaarden

Vrij verkrijgbaar.

Coldrex beoordelingen

Bijna alle beoordelingen van Coldrex zijn positief. Patiënten die het medicijn nemen, merken de effectiviteit ervan op. Coldrex elimineert in recordtijd bijna alle symptomen van verkoudheid. Patiënten praten over het verdwijnen van koude rillingen, een temperatuurdaling en het verdwijnen van keelpijn.

De prijs van Coldrex in apotheken

De prijs van Coldrex in apotheken varieert van ongeveer 140 tot 186 roebel (12 stuks zijn inbegrepen in het pakket).

Coldrex: prijzen in online apotheken

Coldrex Hotrem poeder voor het bereiden van een oplossing voor orale toediening menthol en honingcitroen 5 stuks.

Coldrex Hotrem poeder voor drank met citroensmaak 5 g 5 stuks.

Beoordelingen Coldrex Hotrem

Coldrex Hotrem poeder voor drank, honing-citroen (s) 5 g 5 stuks.

Coldrex ColdRem HotRent Menthol en honingcitroen tegen verkoudheid en griep, poeder, 5 zakjes

Coldrex Max Flu poeder voor oplossing voor orale toediening, citroen 6,427 g 5 st.

Coldrex HotRem Coldrex voor verkoudheid en griep met citroen- en honingsmaak, poeder, 5 zakjes

Coldrex HotRem Coldrex voor verkoudheid en griep met citroensmaak, poeder, 5 zakjes

Coldrex tabletten 12 stuks.

Coldrex Hotrem poeder voor oplossing voor orale toediening menthol en honingcitroen 10 stuks.

Coldrex Junior Hot Drink-poeder voor drank voor kinderen met citroensmaak 3 g 10 stuks.

Coldrex MaxGripp Verkoudheid en griep Citroensmaak, poeder, 5 pakketten

Coldrex Hotrem poeder voor oplossing voor orale toediening, citroen met honing 5 g 10 stuks.

Coldrex Hotrem poeder voor drank met citroensmaak 5 g 10 stuks.

Coldrex junior warme drank, nr.10

Coldrex ColdRem HotRent Menthol en honingcitroen tegen verkoudheid en griep, poeder, 10 zakjes

Coldrex HotRem Coldrex voor verkoudheid en griep met citroen- en honingsmaak, poeder, 10 zakjes

Coldrex Max Flu poeder voor oplossing voor orale toediening, citroen 6,427 g 10 stuks.

Coldrex HotRem Coldrex voor verkoudheid en griep met citroensmaak, poeder, 10 zakjes

Coldrex MaxGripp Verkoudheid en griep Citroensmaak, poeder, 10 pakketten

Opleiding: First Moscow State Medical University vernoemd naar I.M. Sechenov, specialiteit "Algemene geneeskunde".

Informatie over het medicijn is algemeen, wordt ter informatie verstrekt en is geen vervanging van de officiële instructies. Zelfmedicatie is gevaarlijk voor de gezondheid.!

Veel medicijnen werden aanvankelijk op de markt gebracht als drugs. Heroïne werd bijvoorbeeld aanvankelijk op de markt gebracht als hoestmiddel. En cocaïne werd door artsen aanbevolen als verdoving en als middel om het uithoudingsvermogen te vergroten..

Een persoon die antidepressiva gebruikt, zal in de meeste gevallen opnieuw aan een depressie lijden. Als een persoon alleen met depressie omgaat, heeft hij alle kans om deze toestand voor altijd te vergeten..

De eerste vibrator is uitgevonden in de 19e eeuw. Hij werkte aan een stoommachine en was bedoeld om vrouwelijke hysterie te behandelen..

Volgens statistieken neemt het risico op rugletsel op maandag toe met 25% en het risico op een hartaanval - met 33%. wees voorzichtig.

In een poging de patiënt eruit te halen, gaan artsen vaak te ver. Dus bijvoorbeeld een zekere Charles Jensen in de periode van 1954 tot 1994. overleefde meer dan 900 verwijderingsoperaties van neoplasma.

Tijdens het niezen stopt ons lichaam volledig met werken. Zelfs het hart stopt.

Bij 5% van de patiënten veroorzaakt het antidepressivum clomipramine een orgasme..

De 74-jarige Australische inwoner James Harrison werd ongeveer 1000 keer een bloeddonor. Hij heeft een zeldzame bloedgroep, waarvan de antilichamen pasgeborenen met ernstige bloedarmoede helpen overleven. Zo redde de Australiër ongeveer twee miljoen kinderen.

De linkshandige levensverwachting is lager dan die van rechtshandige mensen.

Het gewicht van de menselijke hersenen is ongeveer 2% van het totale lichaamsgewicht, maar verbruikt ongeveer 20% van de zuurstof die in het bloed komt. Dit feit maakt het menselijk brein uiterst vatbaar voor schade veroorzaakt door zuurstofgebrek..

Bij een regelmatig bezoek aan de zonnebank neemt de kans op huidkanker toe met 60%.

Als je maar twee keer per dag lacht, kun je de bloeddruk verlagen en het risico op hartaanvallen en beroertes verminderen.

Menselijke botten zijn vier keer sterker dan beton.

Wetenschappers van de universiteit van Oxford voerden een reeks onderzoeken uit, waarin ze tot de conclusie kwamen dat vegetarisme schadelijk kan zijn voor het menselijk brein, omdat het leidt tot een afname van de massa. Daarom raden wetenschappers aan om vis en vlees niet volledig van hun dieet uit te sluiten..

Een opgeleide persoon is minder vatbaar voor hersenziekten. Intellectuele activiteit draagt ​​bij tot de vorming van extra weefsel om de zieke te compenseren.

Meestal gaan we op dieet vanwege een trigger: een nieuwe jurk, een advertentie, een artikel in een tijdschrift, opmerkingen van artsen over een gezonde levensstijl. Ja, zelfs als ik le nader.