Instructies voor het gebruik van tabletten Ibuprofen raadt aan om ze te nemen voor pijnverlichting, om ontstekingen te elimineren en de hoge lichaamstemperatuur te verlagen. De tool begint onmiddellijk te werken en geeft een snel effect. Het resultaat wordt na 30-60 minuten merkbaar en houdt 5-8 uur aan.

Ibuprofen-samenstelling

Een medicijn met deze naam wordt geproduceerd door verschillende farmaceutische bedrijven (Hemofarm, Borisov Plant, Ekolab). De belangrijkste werkzame stof van de dragee is ibuprofen.
Als extra componenten gebruiken fabrikanten:

  • kleurstoffen;
  • zoetstoffen;
  • in water oplosbare schaalcomponenten;
  • aardappelzetmeel;
  • magnesium stearaat;
  • povidon;
  • titaniumdioxide;
  • triglyceriden.

De werkingswijze van het medicijn wordt verklaard door het hoofdbestanddeel van de samenstelling. Ibuprofen is een niet-steroïde medicijn met een ontstekingsremmend effect. Het is een derivaat van fenylpropinezuur. Als gevolg van de inname wordt het enzym geblokkeerd, wat de synthese van prostaglandinen stimuleert - mediatoren van pijn en ontstekingsprocessen.

Dosering voor Ibuprofen-tabletten

Het medicijn in tabletvorm is verkrijgbaar in doses van 0,2 en 0,4 gram. Voor de patiënt hangt de dosering af van de leeftijd.

Dosis in mgVolwassenen12-18 jaar oud6-12 jaar oud3-6 jaar oudTot 3 jaar
Minimum200200150vijftig5 mg / kg
Maximaal60040020010010 mg / kg
Dagelijks1200100080040020-140 mg / kg

Het nemen van medicatie in doses die het maximaal toegestane overschrijden, wordt gekenmerkt door:

  • buikpijn
  • misselijkheid, braken;
  • hoofdpijn;
  • tinnitus;
  • bradycardie;
  • tachycardie;
  • acuut nierfalen;
  • ademstilstand.

In geval van overdosering wordt aanbevolen:

  • maagspoeling doen (alleen binnen het eerste uur na inname van het geneesmiddel);
  • neem actieve kool met een snelheid van 1 tablet per 10 kg lichaamsgewicht;
  • alkalische drank (alkalisch mineraalwater - Essentuki, Borjomi, een zwakke oplossing van frisdrank - neem 1 gram zuiveringszout per 1 liter drinkwater).

Raadpleeg een arts voor verdere instructies..

Ibuprofen-tabletten - instructies voor gebruik door volwassenen

Het geneesmiddel wordt voorgeschreven aan volwassenen met ziekten die gepaard gaan met koortsklachten en algemene malaise met pijn. Gebruiksaanwijzingen:

  • hoofdpijn, migraineaanval;
  • gewrichts- en spierpijn;
  • periodieke aandoeningen bij vrouwen;
  • postoperatieve pijn;
  • koorts met verkoudheid, griep, na vaccinatie;
  • daling van de bloeddruk als gevolg van overmatig gebruik van antihypertensiva;
  • nefrotisch syndroom.


De dosering van het medicijn wordt individueel ingesteld. De gebruiksfrequentie hangt af van de ernst van het klinische beeld van de ziekte:

  • minimale effectieve dosis voor eenmalig gebruik van 200 mg;
  • maximale dosis voor eenmalig gebruik is 800 mg;
  • de maximale dosis gedurende de dag is 1200 mg;
  • de gebruiksfrequentie van het medicijn is niet meer dan 4 keer;
  • duur van zelftoediening 5 dagen.

Drink pillen bij de maaltijd of na de maaltijd.

Ibuprofen-tabletten - instructies voor gebruik voor kinderen

Vanaf de eerste levensdagen schrijven artsen een remedie voor aan een kind met pijn, warmte en ontsteking. Aanbevolen voor gebruik bij klachten:

  • voor hoofdpijn;
  • koorts veroorzaakt door een verkoudheid;
  • pijn in de nieren en buik met pathologieën van de urinewegen;
  • kneuzingen en verwondingen;
  • kiespijn;
  • malaise na vaccinatie.


Het wordt ook voorgeschreven door een arts bij de complexe behandeling van otitis media, faryngitis, sinusitis, tonsillitis, bronchitis, longontsteking. Dosering van de dagelijkse inname van medicijnen voor kinderen:

  • pasgeborenen worden bepaald op basis van lichaamsgewicht met een snelheid van 20-40 mg per kilogram;
  • van zes maanden tot een jaar 150 mg;
  • van een jaar tot drie 200 mg;
  • van drie tot vijf jaar, 300 mg;
  • van vijf tot acht jaar, 400 mg;
  • vanaf negen jaar 600 mg;
  • vanaf 12 jaar 800 mg;
  • na 18 jaar 1200 mg.

Het dagelijkse volume van het medicijn moet worden verdeeld in 3 of 4 doses. Het wordt aanbevolen dat de patiënt het geneesmiddel niet eerder dan na 8 uur opnieuw krijgt. Drink pillen na de maaltijd.

Ibuprofen-tabletten - instructies voor gebruik voor kinderen vanaf 12 jaar oud

Vanaf 12 jaar wordt het medicijn in dezelfde hoeveelheid voorgeschreven als volwassenen, omdat het lichaamsgewicht al meer dan 40 kg bedraagt. Indicaties:

  • met rugpijn;
  • hoofdpijn;
  • bij meisjes met een pijnlijk begin van de menstruatie;
  • verwondingen en kneuzingen;
  • bij de complexe behandeling van virale en bacteriële ziekten, verkoudheid en griep;
  • na vaccinatie met een verhoging van de lichaamstemperatuur;
  • kiespijn elimineren;
  • na chirurgische ingrepen;
  • als een extra hulpmiddel bij ontstekingsprocessen.

De dosering voor kinderen van 12 jaar of ouder is 200 mg aan het einde van de maaltijd. Indien nodig kunt u de tabletten na 6-8 uur hervatten. Veelvoud van gebruik 3-4 keer, duur niet meer dan 5 dagen.

Ibuprofen 200 mg - instructies voor het gebruik van tabletten


Pillen van 200 mg worden voorgeschreven voor volwassenen en kinderen met milde klinische manifestaties in de vorm van hyperthermie en pijn. Gebruiksaanwijzingen:

  • verergering van reumatoïde artritis;
  • spierontsteking op elke locatie;
  • neuralgie;
  • migraine-aanval en hoofdpijn;
  • osteochondrose;
  • tekenen van verkoudheid (hoofdpijn, koorts);
  • bronchitis en tracheitis;
  • faryngitis en laryngitis;
  • sinusitis en sinusitis;
  • otitis media, midden, extern;
  • kiespijn;
  • weke delen en spierletsels;
  • brandwonden.

De instructie beveelt een individueel volume van het medicijn aan, geschikt voor de leeftijd.

LeeftijdsparametersHoeveelheid medicijnVeelvoud aan ontvangst
Volwassenen1 tabletBij afwezigheid van effect, nog 1 tablet in een uur en de volgende in 6-8
Vanaf 9 jaar1 tablet4 maal
Vanaf 3 jaarEen halve drageeDrie keer
Vanaf 1 jaarEen kwart drageeHerhaald na 8-10 uur.

Gebruiksduur 5 dagen.

Instructies voor gebruik met Ibuprofen 200 tabletten voor volwassenen

Indicaties voor dragees, die 200 mg werkzame stof bevatten:

  • pijn in de rug, spieren, hoofd, gewrichten, tanden;
  • hyperthermie veroorzaakt door verkoudheid, ontsteking, stress;
  • ontsteking van het oor, keel, nieren, galblaas, urogenitale tractus.
  • minimale dosis voor 200 mg;
  • maximale dosis van 400 mg;
  • bij afwezigheid van een therapeutisch effect wordt een enkele dosis van 800 mg voorgeschreven;
  • dagelijkse dosis van niet meer dan 1200 mg;
  • frequentie van gebruik tot 4 keer.

Het wordt aanbevolen om tijdens of na de maaltijd niet langer dan 5 dagen tabletten te drinken.

Instructies voor het gebruik van tabletten Ibuprofen 400 mg

Indicaties voor het gebruik van pillen met een verhoogde dosering - 400 mg:

  • krampen bij vrouwen tijdens de menstruatie;
  • migraine-aanvallen;
  • kiespijn;
  • koorts;
  • gewrichtsontsteking;
  • spierontsteking;
  • verergering van osteochondrose;
  • neuritis;
  • voor verlichting van verkoudheid en griep.


Dosering wordt berekend op basis van leeftijd:

  • volwassenen 1 tablet, neem niet meer dan drie;
  • kinderen vanaf 12 jaar zijn een halve dag, nemen 4 maal per dag.

Drink het geneesmiddel na de maaltijd niet langer dan 3 dagen.

Instructies voor gebruik van ibuprofen 400 tabletten voor volwassenen

Een volwassene moet een medicijn met een dosering van 400 mg van de actieve component met een matig tot ernstig ziektebeeld nemen als symptomatische remedie:

  • migraine met aura in de beginfase van ontwikkeling;
  • nier- of galkoliek;
  • lichaamstemperatuur boven 39 graden;
  • pijn bij vrouwen met menstruatie;
  • gewrichts- en spierontsteking.
  • 1 tablet;
  • gebruiksfrequentie 3 keer per dag;
  • duur van zelftoediening 3 dagen.

Neem medicijnen na de maaltijd in met schoon water..

Ibuprofen 500 tabletten - instructies voor gebruik

Vervaardigd door het farmaceutische bedrijf Kirkland, gevestigd in de Verenigde Staten. Dit is een tabletpreparaat dat elk 200 mg van de werkzame stof bevat. Er zitten 500 capsules in één verpakking.

Gebruiksaanwijzingen:

  • spierpijn
  • gewrichtspijn
  • aandoeningen van het bewegingsapparaat (artritis, artrose, osteochondrose, jichtaanval);
  • malaise bij vrouwen veroorzaakt door pijnlijke menstruatie;
  • ontsteking van de bekkenorganen;
  • ziekten van de urinewegen;
  • verkoudheid en griep;
  • hyperthermie.
  • volwassenen, 1 tablet per dosis, hergebruik na 4-6 uur;
  • kinderen vanaf 9 jaar 1 tablet per keer, volgend gebruik na 6 uur;
  • voor kinderen vanaf 3 jaar ½ tablet per receptie, het volgende gebruik na 8 uur;
  • voor kinderen vanaf на tabletten, het volgende gebruik na 8-10 uur.

De duur van de toediening als verdoving is 5 dagen en om de temperatuur te verlagen - 3 dagen.

Ibuprofen 600 tabletten - instructies voor gebruik

Bij een dosering van 600 mg is het medicijn niet beschikbaar. Dit volume van het medicijn kan worden verkregen met 3 tabletten van 200 mg of 1 tablet van 400 mg + 200 mg. Indicaties voor het gebruik van een groter volume van het medicijn:

  • acute of verergerde ontsteking van het bewegingsapparaat;
  • kiespijn;
  • bekkenpijn bij de behandeling van adnexitis, endometritis;
  • nierkolieken;
  • verwondingen
  • brandwonden;
  • postoperatieve pijn.


Voor volwassenen en adolescenten na 16 jaar is het toegestaan ​​om 600 mg van het medicijn eenmaal na een maaltijd in te nemen. Hierna moet u een arts raadplegen en verdere aanbevelingen krijgen. Voor kinderen onder de 16 jaar is de inname van dergelijke volumes gecontra-indiceerd.

Ibuprofen-tabletten 800 mg - instructies voor gebruik

Bij een dosis van 800 mg wordt ibuprofen niet geproduceerd. Dit volume kan worden verkregen door twee tabletten van 400 mg in te nemen.

Gebruiksaanwijzingen:

  • ernstige gewrichtspijn;
  • dislocatie;
  • pijn na tandextractie;
  • verhoging van de lichaamstemperatuur tot 40 graden.

Na eenmalig gebruik en verlichting is het noodzakelijk om medische hulp te zoeken.

Instructies voor het gebruik van tabletten Ibuprofen Hemofarm

Hemofarm-tabletten worden vaker aan volwassenen voorgeschreven dan aan kinderen, omdat ze 400 mg van de werkzame stof bevatten.

Receptie is aangewezen bij klachten van:

  • artrose;
  • artrose;
  • ischias;
  • pijn met osteochondrose;
  • tekenen van spondylose;
  • spierpijn van verschillende lokalisatie;
  • bursitis;
  • neuralgie;
  • hematomen die pijn veroorzaken;
  • verwondingen
  • catarrale manifestaties van acute respiratoire virale infecties;
  • vrouwelijke pijn;
  • KNO-organenziekten (tonsillitis, otitis media, rhinitis, sinusitis, adenoïditis).
  • neem 1 tablet, drink met voedsel;
  • gebruiksfrequentie 3 keer per dag;
  • de behandelingsduur is 3-5 dagen.

Koop 30 tabletten van 0,4 g. mogelijk voor 80-90 roebel.

Instructies voor het gebruik van tabletten Ibuprofen Junior

Het geneesmiddel Ibuklin wordt vaak Ibuprofen Junior genoemd. De dispergeerbare dragee bevat een andere werkzame stof. Paracetamol is een pijnstillende en koortswerende component die het effect van ibuprofen versterkt. De dosering van ibuprofen in tabletten is 100 mg en paracetamol 125 mg. Gebruiksaanwijzingen:

  • koortsaanval;
  • kiespijn, ook na behandeling;
  • migraine-aanvallen;
  • verstuikingen;
  • breuken
  • bij de complexe behandeling van influenza en SARS.
  • kinderen vanaf 3 jaar 3 maal daags 1 tablet;
  • kinderen vanaf 6 jaar 1 tablet 6 keer per dag of 2 tabletten 3 keer;
  • behandelingsduur niet meer dan 5 dagen.

Het medicijn kan ongeacht voedsel worden ingenomen. Bij kinderen met lever- en nieraandoeningen is het belangrijk om een ​​pauze tussen de doses van minimaal 8 uur aan te houden. De kosten van 20 tabletten zijn 95-105 roebel.

Ibuprofen Belmed-tabletten - instructies voor gebruik

Belmed is een Wit-Russische fabrikant van tabletten van 200 mg. Roze tabletten hebben een schaal die het innemen van het geneesmiddel gemakkelijker maakt.

Indicaties voor toelating:

  • Reumatoïde artritis;
  • spondylitis ankylopoetica;
  • osteoporose;
  • artropathieën van verschillende oorsprong;
  • gewrichtsontsteking;
  • bursitis;
  • lumbale pijn
  • verstuiking;
  • pijn na een operatie;
  • dysmenorroe;
  • kiespijn;
  • migraine.
  • volwassenen 1200-1800 mg per dag, verdeeld over 3 doses;
  • kinderen 20 mg / kg, verdeeld in 3-4 doses.

Bij oudere patiënten met lever- en nieraandoeningen wordt de dosering individueel door de arts bepaald. De kosten van 50 tabletten van 0,2 g. 1.3-2.5 wrijven.

Ibuprofen Max-tabletten - instructies voor gebruik

Het wordt geproduceerd door de Borisov-fabriek van medische preparaten. Elke tablet bevat 400 mg werkzame stof..

Het medicijn is geïndiceerd voor gebruik met:

  • niet-reumatoïde artropathieën;
  • gewrichtspijn
  • spierpijn
  • musculoskeletale letsels;
  • postoperatieve pijn;
  • menstruatiekrampen;
  • migraine.

Aanbevolen voor gebruik tussen maaltijden in met een dosering van:

  • volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar 1 tablet 1-2 keer;
  • kinderen van 8 tot 12 jaar ½ tablet 3 maal.

Het is gecontra-indiceerd voor gebruik bij acuut leverfalen. De prijs van 20 tabletten is 70-80 roebel.

Ibuprofen Forte-tabletten - instructies voor gebruik

Een kenmerk van het medicijn is het vrijgaveformulier. Een vloeibare stof van 400 mg is verpakt in een capsule. Hierdoor wordt een snel farmacologisch effect van het medicijn bereikt..

Gebruiksaanwijzingen:

  • pijn in het hoofd door overspannenheid;
  • migraine-aanval;
  • kiespijn;
  • krampen tijdens de menstruatie bij vrouwen;
  • neuralgie;
  • rugpijn;
  • reuma;
  • verwondingen
  • griepkoorts.

Patiënten met maagaandoeningen moeten met voedsel worden ingenomen:

  • volwassenen 1 tablet 3-4 keer;
  • kinderen vanaf 12 jaar 1 tablet 3 maal.

Gebruiksduur is 2-3 dagen. De kosten van 10 capsules 40-60 roebel.

Ibuprofen Darnitsa-tabletten - instructies voor gebruik

Het medicijn wordt geproduceerd door het Oekraïense bedrijf Darnitsa. De tabletten bevatten 200 of 400 mg werkzame stof.

Gebruiksaanwijzingen:

  • symptomatische behandeling van acute respiratoire virale infecties en verkoudheid;
  • hoofdpijn;
  • dysmenorroe;
  • neuralgie;
  • rugpijn;
  • reumatische pijnen.
  • volwassenen 200-400 mg 3-4 keer;
  • kinderen vanaf 8 jaar 200 mg driemaal;
  • kinderen vanaf 3 jaar 100 mg driemaal.

Heeft een risico op nierfalen bij langdurig gebruik. Koop 20 tabletten voor 0,2 gr. mogelijk voor 30-35 UAH.

Ibuprofen Medisorb-tabletten - instructies voor gebruik

Russisch gemaakte medicijnen worden geproduceerd door Medisorb. Een capsule bevat 400 mg poeder.

Gebruiksaanwijzingen:

  • pijn in het hoofd en de gewrichten;
  • hyperthermie;
  • malaise bij vrouwen tijdens de menstruatie;
  • Kiespijn
  • verkoudheid.

Capsules worden ingenomen met voedsel om de schaal snel op te lossen:

  • volwassenen 1 tot 4 keer;
  • kinderen van 12 jaar tot 1 driemaal.

De behandeling duurt niet langer dan 5 dagen. Je kunt 20 capsules kopen voor 140-160 roebel.

Instructies voor het gebruik van ibuprofen-tabletten tijdens de zwangerschap

In het eerste en laatste trimester van de zwangerschap is het gebruik van het medicijn verboden vanwege het hoge risico op bloeding. In het tweede trimester is het toegestaan ​​om te gebruiken zoals voorgeschreven door een arts met:

  • lichaamstemperatuur verhogen tot 38 graden;
  • hoofdpijn;
  • verergering van aandoeningen van het bewegingsapparaat;
  • verkoudheid.

Het wordt aanbevolen om de minimale dosering van het medicijn te gebruiken:

  • 200 mg tegelijk;
  • herhaal indien nodig niet eerder dan 8 uur;
  • neem niet meer dan 1-2 dagen.

Instructies voor het gebruik van bruistabletten Ibuprofen

Het medicijn in de vorm van bruistabletten heeft een snel effect vanwege de vloeibare vorm. Het is voorgeschreven voor:

  • koorts;
  • elke vorm van pijn;
  • als aanvullend ontstekingsremmend middel naast de hoofdbehandeling.
  • kinderen van het eerste levensjaar 20 mg / kg per dag;
  • vanaf 1 jaar 50 mg per dosis;
  • vanaf 3 jaar 100 mg per receptie;
  • vanaf 6 jaar 200 mg per receptie;
  • 400 mg voor volwassenen.

Om de suspensie te bereiden, is het noodzakelijk om de bruistablet op te lossen in een glas schoon water. Drink voor of tijdens de maaltijden niet meer dan 3 dagen.

Analogen van Ibuprofen-tabletten - instructies voor gebruik

De analogen van het medicijn bevatten een identieke werkzame stof met hun samenstelling, daarom hebben ze vergelijkbare indicaties voor gebruik. Geneesmiddelen kunnen verschillen in gebruik en contra-indicaties.

Nurofen

In de vorm van tabletten wordt gebruikt bij kinderen vanaf 6 jaar. Gecontra-indiceerd bij:

  • bronchiale astma;
  • spijsverteringskanaal bloeden;
  • lever- en nierfalen;
  • hartziekte.

De aanbevolen dosis voor volwassenen is 200-400 mg, voor kinderen 200 mg. Neem 3-4 keer per dag niet langer dan 5 dagen achter elkaar. De kosten van 20 tabletten van 0,4 g. 350-400 wrijven.

Verkrijgbaar in tabletten met een dosis van 200 mg. Contra-indicaties:

  • overgevoeligheid;
  • een maagzweer en darmen;
  • inwendige bloedingen;
  • hartfalen.

Het aanbevolen doseringsschema is 4 maal 200 mg voor volwassenen, 3 maal voor kinderen vanaf 12 jaar oud. De behandelingsduur is 3-5 dagen. 20 tabletten kosten 140 roebel.

Faspik

Verkrijgbaar in doseringen van 200 en 400 mg. Korrels voor het bereiden van een suspensie van 600 mg zijn ook te koop. Contra-indicaties:

  • intolerantie voor de bestanddelen;
  • aspirine astma;
  • maagzweer;
  • oogzenuwziekte.

De aanbevolen dosis voor volwassenen is 400 mg elke 4-8 uur en voor kinderen vanaf 12 jaar 200 mg elke 6-8 uur. De opnameduur is 3 dagen. Een verpakking met 6 capsules kost 50 roebel.

De prijs van ibuprofen-tabletten

De kosten van 20 tabletten Ibuprofen met een dosering van 0,2 g zijn afhankelijk van de fabrikant:

  • Borisov Plant - 13 roebel;
  • Tatkhimpharmaceuticals - 20 roebel;
  • Hemofarm - 40 roebel.;
  • Ecolab - 110 roebel.

Bij verschillende middelen kunt u medicijnen kopen tegen de prijzen:

  • eapteka.ru - van 20 tot 100 roebel.
  • piluli.ru - van 15 tot 90 roebel.;
  • apteka.ru - van 39 tot 160 roebel.

Koop ibuprofen in de buurlanden:

  • in Wit-Rusland van 1 tot 9 roebel.;
  • in Oekraïne van 15 tot 40 UAH.;
  • Armenië van 3000 tot 4000 amd.;
  • In Oezbekistan van 1500 tot 8500 soums.

Ibuprofen: wat deze tabletten helpen?

Ibuprofen is een universele pijnstiller, maar wordt meestal ingenomen tegen migraine en hoofdpijn, en iedereen kan de kosten van zo'n medicijn betalen. Het helpt ook de lichaamstemperatuur te verlagen en ontstekingen te verlichten. Dit medicijn wordt voorgeschreven voor zowel volwassenen als kinderen met verkoudheid en artritis..

Waar helpen deze pillen bij, hebben ze contra-indicaties en bijwerkingen? Laten we proberen het uit te zoeken.

Wat is ibuprofen?

Dit medicijn wordt meestal geproduceerd in de vorm van tabletten met een roze of witte kleur, afhankelijk van de samenstelling van de schaal en de fabrikant. Ibuprofen is een niet-steroïde medicijn met ontstekingsremmende werking. Pillen helpen de temperatuur te verlagen en pijn, zelfs articulair, te elimineren. Ze hebben geen sterk negatief effect op de maag, in tegenstelling tot andere pijnstillers, bijvoorbeeld aspirine, maar ze zijn ongewenst om te drinken met nier- en leverfalen, maagzweren, allergische reacties en individuele intolerantie voor de componenten van het medicijn.

Ibuprofen is vooral effectief bij hoofdpijn. Bovendien helpt het in de volgende situaties:

  • als er reumatische en andere ontstekingen van de gewrichten zijn;
  • bij ziekten die motorische stoornissen veroorzaken;
  • als een persoon spierpijn en neuralgie heeft;
  • met tand- en postoperatieve pijn, voortgaand in een acute vorm;
  • voor de behandeling van infectieziekten van KNO-organen;
  • met menstruatiebloeding;
  • als een persoon griep en SARS heeft;
  • om koorts en hyperthermie te elimineren.

Nadat ze de suspensie of tabletten hebben ingenomen, beginnen ze binnen 10 minuten te werken, daarom wordt zo'n tool als een van de snelste medicijnen beschouwd. De laatste actie van ibuprofen vindt plaats binnen twee uur en duurt ongeveer vijf uur..

Ibuprofen hoofdpijn

Helpt ibuprofen bij hoofdpijn? Het antwoord is alleen ja. Onder jongeren komt een ziekte als hoofdpijn van spanning heel vaak voor, waarbij iemand het gevoel heeft dat zijn hoofd ergens in knijpt. De pijn is in dit geval pijnlijk en dof, van gemiddelde intensiteit en kan het hele hoofd of slechts een specifiek deel (nek, pariëtale regio, voorhoofd) bedekken. Een hoofdpijn van spanning ontstaat altijd gedurende de dag en kan zelfs na een beetje lichamelijke inspanning intenser worden. Deze ziekte is kenmerkend voor mensen die zich bezighouden met mentaal werk, omdat het wordt veroorzaakt door mentale stress.

Hoofdpijn van spanning gebeurt:

  • episodisch - tot 15 aanvallen treden op in een maand, die minstens 30 minuten duren;
  • chronisch - er komen meer dan 15 aanvallen per maand voor.

Hoe ibuprofen te nemen tegen hoofdpijn? Als het episodisch is, moet tijdens een aanval 400 mg worden ingenomen. Als dergelijke aanvallen vaker 15 keer per maand voorkomen, wordt aanbevolen om het medicijn driemaal daags 400 mg gedurende 21 dagen in te nemen. Van chronische spanningshoofdpijn kan alleen het natuurlijk gebruik van antidepressiva het lot van de patiënt verlichten en Ibuprofen zal in dit geval niet effectief zijn.

Ibuprofen voor migraine

Er zijn veel redenen die een aanval van zo'n neurologische aandoening veroorzaken. Migraine kan beginnen als iemand nerveus is of zelfs iets verkeerds heeft gegeten. Deze pathologische aandoening kent drie fasen. Wanneer de eerste fase zich voordoet, heeft de persoon angst en angst. De tweede wordt gekenmerkt door ondraaglijke pijn aan slechts één kant van het hoofd. Meestal barst het, pulseert het en groeit het geleidelijk. Een persoon begint alles te ergeren: licht, geuren, geluiden. Tijdens de laatste fase neemt de hoofdpijn geleidelijk af.

Als migraine optreedt, is het raadzaam om dergelijke tabletten in de eerste fase in te nemen, zodat de pijn tijdens de tweede fase niet zo intens zal zijn. Het grootste effect wordt bereikt als u twee of twee uur na het begin van de aanval 200 of 400 mg van het geneesmiddel inneemt. Als de tweede fase al is begonnen, moet 400 mg van het medicijn onmiddellijk worden ingenomen. Dit kan de duur van de aanval aanzienlijk verkorten en het hoofd zal niet zoveel pijn doen. Als de aanval na 5 - 6 uur niet verdwijnt, wordt aanbevolen om dezelfde hoeveelheid geneesmiddel te drinken.

Hoe ibuprofen te drinken?

In de apotheek wordt een dergelijk medicijn zonder recept verstrekt, maar het wordt niet aanbevolen om het zonder recept van een arts in te nemen. Tabletten hebben veel contra-indicaties en hebben bijwerkingen, dus u moet de instructies zorgvuldig lezen om overdosering te voorkomen. Met bijzondere zorg wordt ibuprofen gebruikt tijdens zwangerschap en borstvoeding..

Dosering

Aangezien Ibuprofen-tabletten worden voorgeschreven voor zowel volwassenen als kinderen, is het noodzakelijk om de dosering strikt in overeenstemming met de leeftijd in acht te nemen.

Adolescenten ouder dan 12 jaar en volwassenen mogen niet meer dan 3-4 tabletten per 200 mg per dag innemen. Als een dergelijke dosis niet het gewenste effect heeft en de pijn niet verdwijnt, kan de arts driemaal daags twee tabletten (400 mg) voorschrijven. Voor een snelle opname van het geneesmiddel, moet de eerste dosis 's ochtends vóór de maaltijd worden ingenomen. Maar het is raadzaam om Ibuprofen na een maaltijd in te nemen, omdat dit de bijwerkingen helpt verminderen. Neem niet meer dan 6 tabletten per dag in.

Kinderen van 6 tot 12 jaar, met een gewicht van meer dan 20 kg, dienen tot 4 tabletten per dag in te nemen, met tussenpozen van 6 uur. Borsten mogen niet meer dan 10 mg per dag worden gegeven.

Tabletten mogen niet langer dan 5 dagen worden ingenomen. Als het medicijn om welke reden dan ook is overgeslagen, mag u in geen geval de volgende dubbele dosis gebruiken, omdat de kans op een overdosis groot is. Als Ibuprofen drie dagen na het begin van de behandeling geen effect heeft, aarzel dan niet, maar raadpleeg een arts. In geval van bijwerkingen kan ook medische hulp nodig zijn.

Tijdens de zwangerschap en tijdens het geven van borstvoeding wordt het medicijn alleen voorgeschreven door een arts. Dit geneesmiddel kan de foetus niet schaden en gaat praktisch niet over in de moedermelk, maar het moet onmiddellijk na het voeden van de baby worden ingenomen, zodat de concentratie zo laag mogelijk is.

Bijwerkingen

Het medicijn wordt meestal beter verdragen dan aspirine, indomethacine en diclofenac. Ibuprofen kan echter de volgende bijwerkingen veroorzaken:

  • brandend maagzuur, braken, diarree, verminderde eetlust, misselijkheid, obstipatie;
  • Quincke's oedeem, huiduitslag, jeuk;
  • overmatig zweten, koorts, bloedarmoede, allergische rhinitis;
  • duizeligheid, slapeloosheid, prikkelbaarheid, hoofdpijn, angst;
  • tachycardie, hartfalen, bloeddruk kan stijgen;
  • pijn en droge mond;
  • anafylactische shock;
  • bronchospasme of kortademigheid;
  • gehoorverlies of oorsuizen (geluid) in de oren;
  • sufheid, depressie, hallucinaties, verward bewustzijn;
  • vrij zelden - wazig zien of dubbel zien, zwelling van de oogleden, droge ogen, bindvlies;
  • veranderingen in bloedsamenstelling - trombocytopenie, agranulocytose, leukopenie.

Als de bovenstaande verschijnselen zich voordoen, moet u stoppen met het gebruik van het medicijn en een arts raadplegen.

In welke gevallen is ibuprofen gecontra-indiceerd?

Ibuprofen in de vorm van tabletten is gecontra-indiceerd in de volgende gevallen:

  • als de patiënt lijdt aan bronchiale astma;
  • met hypocoagulatie van bloed en hemofilie;
  • in aanwezigheid van hemorragische diathese;
  • in de postoperatieve periode, wanneer een bypasstransplantatie van de kransslagader op het hart werd uitgevoerd;
  • met individuele intolerantie voor NSAID's, wat zich uit in urticaria, rhinitis of bronchospasme;
  • in het geval van verergering van inflammatoire en ulceratieve erosieve processen in de maag en darmen;
  • als er een intracraniële bloeding is, evenals bloeding in de darmen of maag;
  • met een teveel aan kalium in het lichaam, ernstige nierschade en leverfalen;
  • als er een verhoogde gevoeligheid is voor de componenten van het medicijn;
  • zwangerschap.

Kan een overdosis optreden?

Een dergelijke mogelijkheid bestaat als Ibuprofen in de verkeerde dosering wordt ingenomen. Dit kan leiden tot symptomen zoals braken, misselijkheid, slaperigheid, buikpijn, oorsuizingen, hartritmestoornissen en, in bijzonder ernstige gevallen, ademstilstand en coma.

In deze situatie moet de patiënt de maag spoelen, een diureticum en actieve kool toedienen. Indien nodig schrijft de arts symptomatische therapie voor.

Ibuprofen is dus een zeer effectief en snelwerkend medicijn dat verschillende pijnen, vooral hoofdpijn, verlicht. Om ervoor te zorgen dat hij het nodige resultaat oplevert, moet u, voordat u het inneemt, vertrouwd raken met de contra-indicaties en bijwerkingen.

Ibuprofen (ibuprofen)

Russische naam

Latijnse naam van de stof ibuprofen

Chemische naam

Bruto formule

Farmacologische groep van de stof Ibuprofen

Nosologische classificatie (ICD-10)

CAS-code

Kenmerken van de stof Ibuprofen

Ibuprofen is een racemisch mengsel van S- en R-enantiomeren. Wit of gebroken wit kristallijn poeder, praktisch onoplosbaar in water, zeer goed oplosbaar in organische oplosmiddelen (ethanol, aceton). Moleculair gewicht 206,28.

Farmacologie

Remt niet-selectief COX-1 en COX-2, vermindert de synthese van broeikasgassen. Het ontstekingsremmende effect gaat gepaard met een afname van de vasculaire permeabiliteit, een verbetering van de microcirculatie, een afname van de afgifte van inflammatoire mediatoren (PG, kinin, RT) uit cellen en onderdrukking van de energievoorziening van het ontstekingsproces. Het analgetische effect is te wijten aan een afname van de intensiteit van de ontsteking, een afname van de productie van bradykinine en de algogeniciteit ervan. Bij reumatoïde artritis treft het voornamelijk de exsudatieve en gedeeltelijk proliferatieve componenten van de ontstekingsreactie, heeft het een snel en uitgesproken analgetisch effect, vermindert het zwelling, ochtendstijfheid en beperkte mobiliteit in de gewrichten. Een afname van de prikkelbaarheid van de warmteregulerende centra van het diencephalon resulteert in een antipyretisch effect. De ernst van het antipyretische effect hangt af van de initiële lichaamstemperatuur en dosis. Bij een enkele dosis houdt het effect tot 8 uur aan en bij primaire dysmenorroe vermindert het de intra-uteriene druk en de frequentie van samentrekkingen van de baarmoeder. Remt omkeerbaar de bloedplaatjesaggregatie.

Aangezien broeikasgassen de sluiting van de ductus arteriosus na de geboorte vertragen, wordt aangenomen dat COX-onderdrukking het belangrijkste werkingsmechanisme is van ibuprofen voor iv-toediening bij zuigelingen met open ductus arteriosus.

Bij orale inname wordt het goed opgenomen door het spijsverteringskanaal. Cmax het wordt binnen 1 uur gemaakt, wanneer het na de maaltijd wordt ingenomen - binnen 1,5-2,5 uur Binding aan plasma-eiwitten - 90%. Dringt langzaam door in de gewrichtsholte, maar blijft hangen in het synoviaal weefsel, waardoor er hogere concentraties in ontstaan ​​dan in plasma. Biologische activiteit wordt geassocieerd met het S-enantiomeer. Na opname transformeert ongeveer 60% van de farmacologisch inactieve R-vorm langzaam in de actieve S-vorm. Het ondergaat biotransformatie. Er zijn 3 metabolieten bekend die door de nieren worden uitgescheiden. Onveranderd met urine uitgescheiden niet meer dan 1%. Heeft tweefasige eliminatiekinetiek met T1/2 uit plasma 2-2,5 uur (voor vertraagde vormen - tot 12 uur).

Gebruik van de stof ibuprofen

Voor orale toediening: inflammatoire en degeneratieve aandoeningen van het bewegingsapparaat, inclusief reumatoïde artritis, artrose, artritis psoriatica, gewrichtssyndroom met verergering van jicht, spondylitis ankylopoetica (spondylitis ankylopoetica), spondylose, syndroom van Barre-Lieu (cervicale migraine, wervelslagader syndroom). Pijnsyndroom, inclusief lumbalgie, ischias, thoracaal radiculair syndroom, myalgie, neuralgische amyotrofie, neuralgie, artralgie, ossalgie, bursitis, tendinitis, tenosynovitis, verstuiking, hematomen, traumatische ontsteking van de weke delen en het bewegingsapparaat, postoperatief pijnsyndroom, vergezeld van ontsteking hoofdpijn en kiespijn, kaakchirurgie. Koortsachtige aandoeningen van verschillende oorsprong (ook na immunisatie), met influenza en SARS. Als adjuvans: infectieuze en inflammatoire ziekten van de KNO-organen (tonsillitis, faryngitis, laryngitis, sinusitis, rhinitis), bronchitis, longontsteking, ontstekingsprocessen in het bekken, adnexitis, algomenorroe, panniculitis, nefrotisch syndroom (om de ernst van proteïnurie te verminderen).

Voor uitwendig gebruik: inflammatoire en degeneratieve aandoeningen van het bewegingsapparaat: artritis (reumatoïde, psoriatische), gewrichtssyndroom met reuma en verergering van jicht, schouder-schouderartritis, spondylitis ankylopoetica, vervormende artrose, osteochondrose met radiculair syndroom, peesontsteking, bicarditis, bicarditis, bicarditis, bicarditis, sciatitis, bicarditis, bicarditis, bicarditis, bicarditis, bicarditis, bicarditis, bicycitis, bicycitis, bicycitis, bicycitis spit, ischias; spierpijn, verwondingen zonder de integriteit van zachte weefsels te schenden (inclusief dislocatie, verstuiking of breuk van spieren en ligamenten, kneuzing, posttraumatisch oedeem van zachte weefsels).

Voor intraveneuze toediening (alleen bij pasgeborenen): behandeling van hemodynamisch significante open ductus arteriosus bij premature pasgeborenen met een zwangerschapsduur jonger dan 34 weken.

Voor rectale toediening (voor kinderen van 3 maanden tot 2 jaar): als antipyreticum - ARI, acute respiratoire virale infecties, influenza, andere infectieuze en inflammatoire ziekten die gepaard gaan met koorts; reacties na vaccinatie. Als pijnstiller, pijnsyndroom van milde of matige intensiteit (inclusief hoofdpijn en kiespijn, migraine, neuralgie, pijn in oren en keel, pijn tijdens verstuikingen).

Contra-indicaties

Overgevoeligheid. Voor orale toediening: erosieve en ulceratieve aandoeningen van het maagdarmkanaal in de exacerbatiefase (inclusief maag- en duodenumulcus, ziekte van Crohn, colitis ulcerosa, maagzweer), door aspirine veroorzaakt astma, urticaria, rhinitis, veroorzaakt door salicylaten of andere NSAID's; bloedingsstoornissen (waaronder hemofilie, hypocoagulatie, hemorragische diathese), oogzenuwaandoeningen, scotoom, amblyopie, verminderd gezichtsvermogen, astma, leukopenie, trombocytopenie, hemorragische diathese, bevestigde hyperkaliëmie, ernstig leverfalen of actieve leverziekte, nierfalen (iv creatinineklaring: gebruik, levensbedreigende infectie, klinisch uitgesproken bloeding (vooral intracraniële of gastro-intestinale), trombocytopenie of bloedstollingsstoornis, significante nierfunctiestoornis, aangeboren hartaandoening, waarbij een open ductus arteriosus een noodzakelijke voorwaarde is voor bevrediging pulmonale of systemische doorbloeding (bijv. longatresie, ernstige Fallot tetrad, ernstige aorta-coarctatie); gediagnosticeerde of vermoedelijke necrotiserende enterocolitis.

Voor uitwendig gebruik: huilende dermatosen, eczeem, schending van de integriteit van de huid (inclusief geïnfecteerde schaafwonden en wonden).

Toepassingsbeperkingen

Een geschiedenis van maag- en twaalfvingerige darmzweer, arteriële hypertensie, gehoorverlies, pathologie van vestibulaire apparaten, gevorderde leeftijd, vermoedelijke infectieziekte (voor iv gebruik).

Zwangerschap en borstvoeding

Met voorzichtigheid gecontra-indiceerd in het III-trimester van de zwangerschap, in het I- en II-trimester.

Borstvoeding moet tijdens de behandeling worden stopgezet..

Bijwerkingen van de stof ibuprofen

Uit het spijsverteringskanaal: misselijkheid, braken, NSAID-gastropathie (verlies van eetlust, pijn en ongemak in de epigastrische regio, buikpijn), irritatie, droog slijmvlies of pijn in de mondholte, ulceratie van het slijmvlies van het tandvlees, afteuze stomatitis, pancreatitis, obstipatie / diarree, flatulentie, indigestie, mogelijk - erosieve en ulceratieve laesies en bloeding uit het spijsverteringskanaal, verminderde leverfunctie.

Van het zenuwstelsel en de sensorische organen: hoofdpijn, slaperigheid, angst, nervositeit, prikkelbaarheid, psychomotorische opwinding, verwarring, hallucinaties, aseptische meningitis (vaker bij patiënten met auto-immuunziekten), gehoorstoornissen, tinnitus, reversibele toxische amblyopie, onduidelijk zicht of dubbelzien, droogheid en irritatie van de ogen, zwelling van het bindvlies en oogleden (allergische vorming), scotoom.

Van het cardiovasculaire systeem en bloed (bloedvorming, hemostase): hartfalen, tachycardie, verhoogde bloeddruk, eosinofilie, bloedarmoede, waaronder hemolytisch, trombocytopenische purpura, agranulocytose, leukopenie.

Van de luchtwegen: kortademigheid, bronchospasme.

Van het urogenitale systeem: oedeem syndroom, verminderde nierfunctie, acuut nierfalen, polyurie, cystitis.

Allergische reacties: huiduitslag (erytheem, urtikarnaya), jeuk, urticaria, allergische rhinitis, allergische nefritis, Quincke's oedeem, anafylactische reacties, waaronder anafylactische shock, erythema multiforme exsudatief (inclusief Stevens-Johnson-syndroom), toxische epidermale necrolyse.

Overig: zweten, koorts.

Met een / in de inleiding

Van de kant van het bloedsysteem: bloedstollingsstoornissen, die leiden tot bloeding en bloeding, waaronder darm- en intracraniële aandoeningen, luchtwegaandoeningen en longbloedingen.

Uit het spijsverteringskanaal: obstructie en perforatie van de darm.

Uit de nieren: een afname van het gevormde urinevolume, de aanwezigheid van bloed in de urine.

Momenteel zijn er aanwijzingen voor ongeveer 1000 premature baby's gevonden in de ibuprofen-literatuur en verkregen in klinische studies met ibuprofen bij intraveneuze toediening. De oorzaken van bijwerkingen die bij premature baby's zijn waargenomen, zijn moeilijk te beoordelen, omdat ze kunnen worden geassocieerd met zowel de hemodynamische effecten van de open ductus arteriosus als de directe effecten van ibuprofen.

De hieronder beschreven bijwerkingen zijn:

Van het hematopoëtische en lymfestelsel:> 1/10 - trombocytopenie, neutropenie.

Vanaf de zijkant van het zenuwstelsel:> 1/100, 1/10 - bronchopulmonale dysplasie; > 1/100, 1/1000, 1/100, 1/1000, 1/100, 1/1000, 1/10 - een verhoging van de creatinineconcentratie in het bloed, een verlaging van de natriumconcentratie in het bloed.

Voor extern gebruik

Huidirritatie in de vorm van roodheid, zwelling, huiduitslag of jeuk; bij langdurig gebruik - systemische bijwerkingen.

Interactie

Het gelijktijdig gebruik van twee of meer NSAID's moet worden vermeden vanwege een verhoogd risico op bijwerkingen. Bij gelijktijdig gebruik van ibuprofen vermindert het ontstekingsremmende en plaatjesremmende effect van acetylsalicylzuur (het is mogelijk de incidentie van acute coronaire insufficiëntie te verhogen bij patiënten die kleine doses acetylsalicylzuur krijgen als antiplateletmiddel na het starten van ibuprofen). Bij gebruik met trombolytica (alteplase, streptokinase, urokinase) neemt het risico op bloeding gelijktijdig toe. Ibuprofen versterkt het effect van indirecte anticoagulantia, plaatjesremmers, fibrinolytica.

Microsomale oxidatie-inductoren (fenytoïne, ethanol, barbituraten, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva) verhogen de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, waardoor het risico op ernstige hepatotoxische reacties toeneemt. Microsomale oxidatieremmers verminderen het risico op hepatotoxiciteit.

Antacida en colestyramine verminderen de opname van ibuprofen. Cafeïne versterkt het analgetische effect van ibuprofen. Cefamandol, cefoperazon, cefotetan, valproïnezuur verhogen de incidentie van hypoprothrombinemie.

Myelotoxische geneesmiddelen verhogen de manifestatie van hematotoxiciteit van ibuprofen. Cyclosporine en goudpreparaten versterken het effect van ibuprofen op de synthese van PG in de nieren, wat zich uit in een toename van nefrotoxiciteit. Ibuprofen verhoogt de plasmaconcentratie van cyclosporine en de kans dat het zijn hepatotoxische effecten ontwikkelt. Geneesmiddelen die de tubulaire secretie blokkeren, verminderen de excretie en verhogen de plasmaconcentratie van ibuprofen.

Ibuprofen vermindert het effect van antihypertensiva (inclusief BKK- en ACE-remmers), de natriuretische en diuretische activiteit van furosemide en hydrochloorthiazide, de effectiviteit van uricosurica. Verbetert de bijwerkingen van mineralocorticoïden, glucocorticoïden, oestrogenen, ethanol. Verbetert het effect van orale hypoglycemische geneesmiddelen en insuline. Verhoogt de concentratie van digoxine, lithium en methotrexaat in het bloed. Ibuprofen kan de klaring van aminoglycosiden verminderen (bij gelijktijdige toediening kan het risico op nefrotoxiciteit en ototoxiciteit toenemen).

Ibuprofen voor intraveneuze toediening mag niet worden gemengd met andere geneesmiddelen.

Overdosis

Symptomen: buikpijn, misselijkheid, braken, lethargie, slaperigheid, depressie, hoofdpijn, tinnitus, metabole acidose, coma, acuut nierfalen, hypotensie, bradycardie, tachycardie, boezemfibrilleren en ademstilstand.

Behandeling: maagspoeling (alleen gedurende het eerste uur na inname), actieve kool (om absorptie te verminderen), alkalische drank, geforceerde diurese en symptomatische therapie (correctie van ASH, bloeddruk, gastro-intestinale bloeding).

Wijze van toediening

Binnen, extern, rectaal (kinderen van 3 maanden - 2 jaar oud), iv (pasgeborenen).

Voorzorgsmaatregelen Ibuprofen

Behandeling met ibuprofen moet worden uitgevoerd in de minimale effectieve dosis, de kortst mogelijke korte kuur. Tijdens langdurige behandeling is het noodzakelijk om het beeld van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever en de nieren te controleren.

Gezien de mogelijkheid om NSAID's te ontwikkelen, wordt gastropathie met voorzichtigheid voorgeschreven aan ouderen, als er een voorgeschiedenis is van maagzweren en andere gastro-intestinale aandoeningen, gastro-intestinale bloedingen, bij gelijktijdige therapie met glucocorticoïden, andere NSAID's en voor langdurige therapie. Wanneer symptomen van gastropathie optreden, is zorgvuldige monitoring aangewezen (inclusief oesofagogastroduodenoscopie, een bloedtest met de bepaling van hemoglobine, hematocriet, ontlastingsanalyse voor occult bloed). Om de ontwikkeling van NSAID's te voorkomen, wordt aanbevolen om gastropathie te combineren met PGE-preparaten (misoprostol).

Het wordt met voorzichtigheid voorgeschreven aan patiënten met een verminderde lever- en nierfunctie (regelmatige controle van het niveau van bilirubine, transaminasen, creatinine en nierconcentratie is vereist), arteriële hypertensie en chronisch hartfalen (dagelijkse controle van diurese, lichaamsgewicht, bloeddruk). Als er een visuele beperking optreedt, verlaag dan de dosis of stop het medicijn.

Het gebruik van alcoholische dranken tijdens de behandeling wordt niet aanbevolen.

Niet aanbrengen op een open wondoppervlak, beschadigde huid; Vermijd contact met crème, gel of zalf in de ogen en slijmvliezen..

Ibuprofen-tabletten: instructies voor gebruik

Ibuprofen-tabletten behoren tot de klinisch-farmacologische groep geneesmiddelen niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen. Ze hebben een antipyretisch en analgetisch effect en worden gebruikt om de intensiteit van de bijbehorende symptomen bij verschillende pathologische processen te verminderen..

Vorm en compositie vrijgeven

Ibuprofen-tabletten hebben een lichtroze of roze kleur, een ronde biconvexe vorm en een glad oppervlak. Het belangrijkste actieve ingrediënt van het medicijn is ibuprofen, waarvan de inhoud in één tablet 200 mg is. De samenstelling omvat ook hulpcomponenten, waaronder:

  • Magnesium stearaat.
  • Aardappelzetmeel.
  • Colloïdaal siliciumdioxide.
  • Bijenwas.
  • Gelatine.
  • Azorubin als kleurstof.
  • Povidon met laag molecuulgewicht.
  • Natriumhydroxycarbonaat.
  • Vanillin.
  • Tarwemeel.
  • Titaandioxide.
  • Sucrose.

Tabletten zijn verpakt in blisters voor 10 stuks. Een kartonnen verpakking bevat 1, 2 of 5 blisterverpakkingen met het bijbehorende totale aantal tabletten en instructies voor het gebruik van het medicijn.

farmachologisch effect

Het klinische en farmacologische effect van Ibuprofen-tabletten is te wijten aan een afname van de synthese van de belangrijkste mediator van de ontstekingsreactie van prostaglandine, die verantwoordelijk is voor de ontwikkeling van pijn, zwelling van weefsels en een verhoging van de lichaamstemperatuur. De afname van de concentratie van prostaglandinen vindt plaats door de blokkering van het cyclo-oxygenase-enzym (COX 1 en 2) door ibuprofen, dat de omzetting van arachidonzuur in prostaglandinen tijdens de ontwikkeling van de ontstekingsreactie katalyseert..

Na inname van Ibuprofen-tabletten wordt de werkzame stof snel en bijna volledig door het lumen van de dunne darm in de systemische circulatie opgenomen. De maximale concentratie in het bloed van ibuprofen bereikt na 2 uur. Het is bijna gelijkmatig verdeeld over alle lichaamsweefsels. Dringt door de bloed-hersenbarrière in de structuren van het centrale zenuwstelsel en kan ook het lichaam van de zich ontwikkelende foetus binnendringen tijdens zwangerschap en moedermelk tijdens borstvoeding. Ibuprofen wordt in de lever gemetaboliseerd tot inactieve vervalproducten die in de urine worden uitgescheiden..

Gebruiksaanwijzingen

Ibuprofen-tabletten zijn geïndiceerd bij aanwezigheid van symptomen van een ontstekingsreactie voor verschillende pathologieën, waaronder:

  • Inflammatoire pathologie van de gewrichten en de wervelkolom met pijn - artritis van elke oorsprong, inclusief infectieus, artrose (degeneratieve-dystrofische gewrichtspathologie), osteochondrose (degeneratieve schade aan de wervelkolom), auto-immuunprocessen in de gewrichten.
  • Milde pijnsyndroom van verschillende oorsprong en lokalisatie - migraine (paroxismale hoofdpijn), kiespijn, algodismenorea (pijnlijke menstruatie), posttraumatische of postoperatieve pijn, neuralgie (aseptische ontsteking van de perifere zenuwen), spierpijn (spierpijn).
  • Koortsachtig syndroom op de achtergrond van infectieuze intoxicatie met koorts en pijn in het lichaam, inclusief acute respiratoire virale infecties (acute respiratoire virale infectie).

Het gebruik van ibuprofen-tabletten heeft geen invloed op de voortgang van het pathologische proces, het gebruik ervan houdt voornamelijk symptomatische therapie in.

Contra-indicaties

Ibuprofen-tabletten zijn absoluut gecontra-indiceerd bij een aantal pathologische en fysiologische aandoeningen van het lichaam, waaronder:

  • Individuele intolerantie voor ibuprofen, evenals kruisintolerantie voor vertegenwoordigers van de farmacologische groep, niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen, intolerantie voor een van de hulpcomponenten van Ibuprofen-tabletten.
  • Symptomencomplex, dat wordt gekenmerkt door pathologische intolerantie voor acetylsalicylzuur (verwijst naar niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen), de ontwikkeling van polyposis van het neusslijmvlies en bronchiale astma.
  • Pathologie van organen van verschillende delen van het spijsverteringskanaal, waaronder ulceratieve-erosieve laesies van het maagslijmvlies of de twaalfvingerige darm en wordt gekenmerkt door een acuut beloop (erosieve-ulceratieve colitis, de ziekte van Crohn, maagzweer of twaalfvingerige darm).
  • Gastro-intestinale bloeding bij het starten van het medicijn of overgedragen in het recente verleden.
  • Herstelperiode na bypass-transplantatie van de kransslagader.
  • Inflammatoire darmaandoening.
  • Overtreding van het bloedstollingssysteem met insufficiëntie (hemofilie, hemorragische diathese).
  • Actieve pathologie van de lever (acute periode) of ernstige insufficiëntie van de functionele activiteit.
  • Intracraniële bloeding.
  • Zwangerschap.
  • Kind onder de 6 jaar.

Voorzichtig wordt het medicijn gebruikt bij ouderen, mensen met matig hart-, lever- of nierfalen, vrouwen tijdens borstvoeding. Voordat u Ibuprofen-tabletten gaat gebruiken, moet u ervoor zorgen dat er geen contra-indicaties zijn.

Dosering en administratie

Ibuprofen-tabletten worden als geheel oraal ingenomen, zonder te kauwen en veel water te drinken. De gemiddelde dosering voor volwassenen en kinderen is 3-4 maal daags 200 mg (1 tablet). Volgens de indicaties (ernstig ontstekingsproces met pijn) kan de dosering worden verhoogd tot 400 mg (2 tabletten) 3 keer per dag, en wanneer het nodig is om een ​​klinisch en therapeutisch effect te bereiken, wordt de dosering verlaagd. De periode tussen de doses tabletten mag niet korter zijn dan 4 uur. De maximaal toegestane dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 1200 mg (6 tabletten). De gemiddelde behandelingskuur is 5 dagen, de behoefte aan verlenging wordt bepaald door de arts. Om het negatieve effect van het medicijn op het spijsverteringskanaal te verminderen, wordt aanbevolen tabletten in te nemen na de maaltijd.

Bijwerkingen

Het gebruik van Ibuprofen-tabletten kan leiden tot de ontwikkeling van bijwerkingen van verschillende organen en systemen, waaronder:

  • Het spijsverteringssysteem is gastropathie, veroorzaakt door de werking van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen, die wordt gekenmerkt door misselijkheid, periodiek braken, zwaarte en pijn in de maag (epigastrische regio). Verminderde eetlust, brandend maagzuur (branderig gevoel achter het borstbeen veroorzaakt door een verhoogde zuurgraad van het maagsap), diarree, zweren van het maagslijmvlies, wat gecompliceerd kan worden door gastro-intestinale bloeding of perforatie van zweren (door gatvorming), droog oraal slijmvlies, afte stomatitis, zweren van het tandvlees, hepatitis (leverontsteking).
  • Zenuwstelsel - hoofdpijn, periodieke duizeligheid, slapeloosheid 's nachts en slaperigheid overdag, verhoogde prikkelbaarheid, depressie (langdurige stemmingstoornis), verwarring, minder vaak hallucinaties en aseptische (niet-infectieuze) meningitis.
  • Cardiovasculair systeem - tachycardie (verhoogde hartslag), verhoogde bloeddruk (hypertensie), hartfalen.
  • Zintuiglijke organen - gehoorverlies, het optreden van tinnitus of geluid, toxische schade aan de oogzenuw, slechtziendheid, diplopie (dubbelzien), scotoom (vlek in het gezichtsveld), droogheid, irritatie van het bindvlies van de ogen, zwelling van de oogleden.
  • Bloed en rood beenmerg - hemolytische of aplastische anemie (anemie geassocieerd met verhoogde vernietiging of onvoldoende vorming van rode bloedcellen in het rode beenmerg), trombocytopenie (afname van het aantal bloedplaatjes per volume-eenheid bloed) tot trombocytopenische purpura.
  • Urinesysteem - de ontwikkeling van acuut nierfalen, allergische nefritis (specifieke ontsteking van de nieren), polyurie (verhoogde urineproductie), cystitis (ontsteking van de blaas), nefrotisch syndroom, dat gepaard gaat met ernstig gegeneraliseerd weefseloedeem als gevolg van aanzienlijk verlies van plasma-eiwit in de urine.
  • Laboratoriumindicatoren - een verhoging van het creatininegehalte in het bloed, een toename van de activiteit van de leverenzymen transaminasen (ASAT, ALAT), wat duidt op schade aan hepatocyten, een verlenging van de bloedstollingsduur.
  • Allergische reacties - uitslag op de huid, die zich vaak ontwikkelt in de vorm van urticaria (lijkt op brandnetel), ernstige jeuk, Quincke's oedeem (ernstige zwelling van de zachte weefsels in het gezicht en uitwendige geslachtsorganen), anafylactische shock (duidelijke afname van systemische bloeddruk en meervoudig orgaanfalen ), bronchiale astma (reactie van de bronchiën met hun spasmen en de ontwikkeling van kortademigheid). Ernstige allergische reacties op de huid kunnen zich ook ontwikkelen in de vorm van erytheem multiforme exsudatief (Stevens-Johnson-syndroom), toxische epidermale necrolyse (Lyell-syndroom).

Het risico op het ontwikkelen van negatieve reacties neemt toe bij langdurig gebruik van ibuprofen-tabletten. Het optreden van een van deze symptomen is de basis voor het staken van de medicatie.

speciale instructies

Voordat u Ibuprofen-tabletten gaat gebruiken, moet u de instructies voor het medicijn zorgvuldig lezen. Er zijn verschillende speciale instructies waar u op moet letten voordat u het gebruikt, ze omvatten:

  • De behandeling moet worden uitgevoerd in de minimale effectieve dosis en een kleine kuur, die niet langer mag zijn dan 5 dagen.
  • Bij langdurig gebruik van Ibuprofen-tabletten is periodieke laboratoriumcontrole van de functionele activiteit van de lever, nieren, bloedstolling noodzakelijk.
  • Gelijktijdige toediening met andere geneesmiddelen uit de farmacologische groep van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen wordt niet aanbevolen.
  • Indien nodig, laboratoriumbepaling van het niveau van ketosteroïden in het bloed, 48 uur voor het onderzoek, wordt het medicijn geannuleerd, omdat de inname de betrouwbaarheid van de resultaten kan beïnvloeden.
  • Voor kinderen van 6 tot 12 jaar mag het medicijn alleen worden gebruikt onder toezicht van een arts.
  • Tijdens het gebruik van het medicijn wordt aanbevolen om af te zien van activiteiten die een verhoogde concentratie van aandacht en de snelheid van psychomotorische reacties vereisen.

In het apotheeknetwerk worden Ibuprofen-tabletten zonder recept verstrekt. Als het nodig is om ze langer dan 5 dagen te gebruiken (het ontbreken van een klinisch significant effect), vragen of twijfels ontstaan, moet u een arts raadplegen.

Overdosis

Een aanzienlijk overschot van de aanbevolen therapeutische dosis gaat gepaard met buikpijn, misselijkheid, braken, depressie, slaperigheid, hoofdpijn, oorsuizen en hartcontracties. In dit geval worden maag, darmen, inname van intestinale sorptiemiddelen (actieve kool) en symptomatische therapie uitgevoerd. Er is momenteel geen specifiek tegengif.

Voorwaarden voor opslag

De houdbaarheid van Ibuprofen-tabletten vanaf het moment van productie is 3 jaar. Ze moeten buiten het bereik van kinderen worden bewaard bij een luchttemperatuur van niet hoger dan + 25 ° C.

Ibuprofen-tabletten analogen

Vergelijkbaar met het belangrijkste actieve ingrediënt en therapeutische effect voor Ibuprofen-tabletten is het medicijn Nurofen.

Ibuprofen of nimesil wat beter is?

De medicijnen behoren tot niet-steroïde ontstekingsremmende medicijnen (NSAID's), worden gebruikt voor pijn, om ontstekingen te verlichten. Nimesil wordt beschouwd als een nieuwere generatie pijnstillers.

  • een ruime keuze aan vormen: tabletten, capsules, suspensies, gels, zalven, zetpillen;
  • Het wordt gebruikt om de temperatuur bij kinderen en volwassenen te verlagen;
  • analgetisch en antipyretisch effect in interne vormen bereikt 8 uur;
  • maximale effect ontwikkelt zich na 45 minuten;
  • kosten - vanaf 30 roebel. voor pillen;
  • heeft een krachtiger analgetisch effect;
  • heeft minder invloed op de maag vanwege de vorm van afgifte in de vorm van korrels;
  • frequentie van ontvangst - 2 keer per dag;
  • in sommige apotheken die per zak worden verstrekt (ongeveer 30 roebel)
  • heeft een negatieve invloed op de maag;
  • werkt negatief samen met veel medicijnen die "cores" gebruiken.
  • heeft een smaak;
  • verboden voor gebruik met verkoudheid en SARS;
  • mag niet worden ingenomen voor kinderen onder de 12 jaar oud;
  • bij langdurig gebruik heeft het een negatief effect op de lever;
  • de kosten van het hele pakket zijn ongeveer 800 roebel.
  • is een voorgeschreven medicijn.

Ibuprofen of Paracetamol: wat is beter?

Stoffen behoren qua eigenschappen tot twee verschillende, maar zeer vergelijkbare farmacologische groepen. Ibuprofen is een niet-steroïde ontstekingsremmend medicijn en paracetamol (ook bekend als paracetamol) is een niet-narcotisch analgeticum. Kan samen worden gebruikt, elkaar aanvullen en versterken elkaars effecten..

  • Het heeft koortswerende, pijnstillende en ontstekingsremmende effecten;
  • verkrijgbaar in verschillende vormen en doseringen: zetpillen, suspensies, tabletten, capsules, zalven, gels;
  • het analgetische effect ontwikkelt zich sneller;
  • meer metingen;
  • in de pediatrische praktijk wordt gebruikt vanaf 3 maanden;
  • prijs - vanaf 30 roebel. voor pillen.
  • heeft minder bijwerkingen op de maag;
  • minder contra-indicaties;
  • verschillende vormen en doses: gewone en bruistabletten, zetpillen, siropen, oplossingen voor infusie;
  • kaarsen kunnen worden gebruikt voor kinderen vanaf 1 maand;
  • prijs - vanaf 10 roebel. voor pillen.
  • veel contra-indicaties en negatieve interacties met andere medicijnen.
  • vrijwel geen ontstekingsremmend effect;
  • heeft een negatieve invloed op de lever bij hoge doseringen en een lange loop.

Ibuprofen of Nise: dat is beter?

De medicijnen behoren tot de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende medicijnen (NSAID's). Ibuprofen is een niet-selectieve NSAID en Nise (nimesulide) is selectief, wat het veiliger maakt voor de maag, het cardiovasculaire systeem, enz..

  • Voordelen
  • Het wordt gebruikt om de temperatuur bij kinderen (vanaf 3 maanden) en volwassenen te verlagen;
  • afgiftevorm: tabletten, capsules, suspensies, zetpillen, zalven, gels;
  • snel begin van actie;
  • het effect houdt tot 8 uur aan;
  • prijs - vanaf 30 roebel. voor pillen.
  • uitgesproken ontstekingsremmend effect;
  • verschillende vormen: tabletten, korrels, gels;
  • vereist maximaal 2 tabletten per dag voor pijnverlichting;
  • tabletten kunnen in water worden opgelost.
  • heeft een negatieve invloed op de maag en het cardiovasculaire systeem vanwege de eigenaardigheden van het werkingsmechanisme;
  • heeft veel negatieve interacties.
  • niet aanbevolen voor temperatuurverlaging tijdens acute respiratoire virale infecties;
  • niet gecombineerd met plaatjesremmers en glucocorticosteroïden;
  • mag niet worden ingenomen voor kinderen onder de 12 jaar oud;
  • prijs - vanaf 200 roebel.

De gemiddelde kosten van 10 Ibuprofen-tabletten in apotheken in Moskou variëren tussen 38-43 roebel.