Prijzen in online apotheken:

Paracetamol is een niet-narcotisch analgeticum dat cyclo-oxygenasen (COX-1 en COX-2) voornamelijk in het centrale zenuwstelsel blokkeert en de centra van thermoregulatie en pijn beïnvloedt.

Vorm en compositie vrijgeven

De volgende doseringsvormen van Paracetamol worden vrijgegeven:

  • Tabletten: wit met een romige tint of wit, platcilindrisch, met een inkeping en een schuine kant (10 stuks. In contourmeshes of bezjacheyakovyh-pakketten; 2 of 3 pakketten in een pak karton);
  • Rectale zetpillen voor kinderen: torpedovormig, van wit met een gelige of romige tint tot wit (5 stuks. In pakketten met contourcellen; 2 pakketten in een pakket karton);
  • Siroop (100 ml in flessen; 1 fles in een kartonnen doos);
  • Suspensie voor orale toediening (100 ml in donkere glazen flessen met een doseerlepel in de set; 1 set in een kartonnen verpakking).

1 tablet bevat:

  • Actief ingrediënt: paracetamol - 200 of 500 mg;
  • Hulpcomponenten: lactose (melksuiker), stearinezuur, aardappelzetmeel, gelatine.

1 zetpil bevat:

  • Actief ingrediënt: paracetamol - 100 mg;
  • Hulpcomponenten: vaste vetbasis.

5 ml siroop bevat:

  • Actief ingrediënt: paracetamol - 24 mg;
  • Hulpcomponenten: water, natriumbenzoaat, aromatische toevoegingen, riboflavine, ethylalcohol, propyleenglycol, trigesubstitueerd natriumcitraat, citroenzuur, sorbitol, suiker.

5 ml suspensie bevat:

  • Actief ingrediënt: paracetamol - 120 mg;
  • Hulpcomponenten: gezuiverd water, sinaasappel- of aardbeiensmaak, voedselsorbitol (sorbitol), glycerol (glycerine), sucrose (suiker), propyleenglycol, methylparahydroxybenzoaat (nipagine), xanthaangom (xanthaangom), RC-591 avicellum (cellulose-microcellulose, microcell-cellulose-microcellulose) natrium).

Gebruiksaanwijzingen

  • Neuralgie;
  • Kiespijn;
  • Spierpijn
  • Reumatische pijn;
  • Pijn met verwondingen en brandwonden;
  • Hoofdpijn (inclusief migraine);
  • Verhoogde lichaamstemperatuur met verkoudheid en griep;
  • Algodismenorea (tabletten);
  • Hyperthermie na vaccinatie (suspensie);
  • Koorts voor infectieziekten en ontstekingsziekten (siroop, suspensie).

Contra-indicaties

  • Ernstige lever- of nierfunctiestoornis (tabletten, siroop);
  • Chronisch alcoholisme (siroop);
  • Pasgeboren periode (zetpillen, schorsing);
  • Kinderen tot 3 jaar oud (tabletten, siroop);
  • Overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn.

Extra voor opschorting:

  • Bloedsysteemziekten;
  • Genetisch gebrek aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • Malabsorptie van glucose-galactose, fructose-intolerantie, sucrose / isomaltase-deficiëntie.

Relatief voor zetpillen en siroop (moet met uiterste voorzichtigheid worden gebruikt, aangezien er kans is op complicaties):

  • Virale hepatitis;
  • Goedaardige hyperbilirubinemie (inclusief Gilbert-syndroom).

Extra voor zetpillen:

  • Nier- en leverinsufficiëntie;
  • Bloedziekten (trombocytopenie, leukopenie);
  • Borstleeftijd tot 3 maanden.

Extra voor siroop:

  • Alcoholisme;
  • Alcoholische schade aan de lever;
  • Glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie;
  • Gelijktijdige therapie met andere paracetamol-bevattende geneesmiddelen;
  • Zwangerschap;
  • Periode van borstvoeding;
  • Oudere leeftijd.

Dosering en administratie

Tabletten

De tabletten worden na 1-2 uur na het eten met veel vocht oraal ingenomen.

  • Kinderen ouder dan 12 jaar, volwassenen (inclusief oudere patiënten): 500-1000 mg per dag; de maximale dagelijkse dosis is 4000 mg (niet meer dan 8 tabletten van 500 mg);
  • Kinderen onder de 12 jaar (met een gewicht tot 40 kg): 2000 mg per dag, verdeeld over 4 doses;
  • Kinderen jonger dan 9 jaar (met een gewicht tot 30 kg): 1500 mg per dag, verdeeld over 4 doses;
  • Kinderen van 3 tot 6 jaar (met een lichaamsgewicht van 15-22 kg): 1000 mg per dag, verdeeld over 4 doses.

Tussen het innemen van de tabletten moet een interval van minimaal 4 uur worden aangehouden. Het wordt afgeraden de aangegeven doseringen te overschrijden..

De dagelijkse dosis voor verminderde lever- en nierfunctie, het Gilbert-syndroom, evenals bij oudere patiënten, moet worden verlaagd en het interval tussen de doses van het geneesmiddel moet worden verhoogd.

Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden..

Zetpillen

Zetpillen worden rectaal gebruikt: 2-4 keer per dag met een interval van minimaal 4 uur.

De dosering van Paracetamol wordt individueel bepaald, afhankelijk van de leeftijd en het lichaamsgewicht van het kind. Een enkele dosis is gemiddeld - 10-12 mg per 1 kg lichaamsgewicht; maximaal dagelijks - 60 mg per 1 kg lichaamsgewicht.

Doseringsregime (enkele doses):

  • 6-12 maanden: 0,5-1 zetpil;
  • 1-3 jaar: 1-1,5 zetpillen;
  • 3-5 jaar: 1,5-2 zetpillen;
  • 5-10 jaar: 2,5-3,5 zetpillen elk;
  • 10-12 jaar: 3,5-5 zetpillen elk.

Het is toegestaan ​​om het medicijn te gebruiken bij kinderen jonger dan drie maanden in geval van koorts veroorzaakt door vaccinatie..

Siroop

De siroop wordt oraal ingenomen: de toedieningsfrequentie is 3-4 keer per dag.

  • Kinderen van 3-12 maanden: 2,5-5 ml;
  • Kinderen van 1-5 jaar: 5-10 ml;
  • Kinderen van 5-12 jaar: 10-20 ml;
  • Volwassenen en kinderen die meer dan 60 kg wegen: 20-40 ml.

Suspensie

De suspensie wordt voor de maaltijd oraal in onverdunde vorm ingenomen, weggespoeld met een grote hoeveelheid vloeistof. Schud de fles onmiddellijk voor gebruik..

Aanbevolen dosering: 4 keer per dag met een interval van minimaal 4 uur.

De dosering van het medicijn voor kinderen wordt bepaald afhankelijk van leeftijd en lichaamsgewicht. Een enkele dosis is 10-15 mg per 1 kg lichaamsgewicht; dagelijks - 60 mg (niet meer) per 1 kg lichaamsgewicht.

Doseringsregime (enkele doses):

  • Kinderen van 1-3 maanden: symptomatische therapie van vaccinatiereacties - 2,5 ml, met mogelijk herhaald gebruik van de dosis na minimaal 4 uur. Als de lichaamstemperatuur niet daalt na het nemen van een herhaalde dosis, dient u een arts te raadplegen (het gebruik van Paracetamol voor kinderen van deze leeftijdsgroep is alleen mogelijk onder toezicht van een arts);
  • Kinderen van 3 maanden tot 1 jaar: 2,5-5 ml;
  • Kinderen van 1-6 jaar: 5-10 ml;
  • Kinderen van 6-14 jaar: 10-20 ml.

Een enkele dosis van de suspensie voor kinderen (afhankelijk van lichaamsgewicht) en volwassenen:

  • 4-8 kg: 2,5 ml;
  • 8-16 kg: 5 ml;
  • 16-32 kg: 10 ml;
  • 32 kg: 15-20 ml;
  • Volwassenen: 4 maal daags 20 ml (niet meer).

Alle doseringsvormen van Paracetamol zonder doktersrecept worden niet aanbevolen voor meer dan 5 dagen als verdovingsmiddel en meer dan 3 dagen als antipyreticum..

Bijwerkingen

Tijdens behandeling met Paracetamol (elke vorm van afgifte) kunnen allergische reacties optreden.

Pillen siroop

Bij gebruik van het medicijn in aanbevolen doses, in overeenstemming met alle vereisten van een arts, zijn bijwerkingen van inname zeldzaam:

  • Endocrien systeem: hypoglykemie;
  • Spijsverteringssysteem: misselijkheid, epigastrische pijn, verhoogde activiteit van leverenzymen, hepatonecrose.

Soms ook mogelijk: allergische reacties (urticaria, pruritus, huiduitslag, Quincke-oedeem) epigastrische pijn, misselijkheid, duizeligheid, Lyell-syndroom (toxische epidermale necrolyse), erythema multiforme exsudatief (inclusief Stevens-Johnson-syndroom) slapeloosheid; agranulocytose, trombocytopenie, bloedarmoede.

Bij langdurig gebruik in grote doses is een verhoogd risico op een verminderd hematopoëtisch systeem, lever- en nierfunctie waarschijnlijk.

Zetpillen

Zelden: hematopoëtische aandoeningen (methemoglobinemie, trombocytopenie, anemie).

Suspensie

Trombocytopenie, agranulocytose, leukopenie, buikpijn, misselijkheid, braken; bij langdurig gebruik in grote doses - pancytopenie, methemoglobinemie, aplastische en hemolytische anemie; hepatotoxische en neurotoxische effecten.

speciale instructies

Aandoeningen / ziekten waarbij u uw arts moet raadplegen voordat u Paracetamol inneemt:

  • Ernstige nier- of leverziekte;
  • Het gelijktijdig gebruik van medicijnen tegen misselijkheid en braken, medicijnen die het cholesterolgehalte in het bloed verlagen;
  • Gelijktijdige behandeling met anticoagulantia en de noodzaak van langdurig dagelijks gebruik van pijnstillers.

Bij langdurige therapie met het geneesmiddel wordt regelmatige controle van de functionele toestand van de lever en het perifere bloedbeeld aanbevolen..

Paracetamol mag niet gelijktijdig worden ingenomen met alcoholische dranken en patiënten die vatbaar zijn voor chronisch alcoholgebruik, omdat giftige leverschade mogelijk is.

Gezien een mogelijke overdosering, wordt het niet aanbevolen om het geneesmiddel in combinatie met andere paracetamol-bevattende geneesmiddelen in te nemen.

Paracetamol verstoort de resultaten van laboratoriumtests van urinezuur en glucose in bloedplasma.

Patiënten met diabetes moeten zich ervan bewust zijn dat de suspensie sucrose en sorbitol bevat: in 5 ml - 0,25 XE (broodeenheden).

Interactie tussen geneesmiddelen

Het effect van paracetamol op geneesmiddelen / stoffen bij gelijktijdig gebruik:

  • Indirecte anticoagulantia: bij langdurig gebruik versterkt het hun effect, wat het risico op bloeding verhoogt;
  • Uricosurische preparaten: kunnen hun activiteit verminderen.

Geneesmiddelen / stoffen die paracetamol beïnvloeden bij gelijktijdig gebruik:

  • Inductoren van microsomale oxidatie-enzymen in de lever (tricyclische antidepressiva, fenylbutazon, flumecinol, ethanol, fenytoïne, zidovudine, rifampicine, carbamazepine, difenine, barbituraten): verhogen het risico op het hepatotoxische effect bij overdosering;
  • Barbituraten: verminder bij langdurig gebruik de effectiviteit;
  • Microsomale oxidatieremmers (cimetidine): verminderen het risico op hepatotoxiciteit;
  • Andere niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen: verhoog het nefrotoxisch effect;
  • Diflunisal: verhoogt de plasmaconcentratie met 50% (risico op hepatotoxiciteit);
  • Myelotoxische geneesmiddelen: versterken de manifestaties van de hematotoxiciteit;
  • Metoclopramide en domperidon: verhoog de absorptiesnelheid;
  • Cholestyramine: vermindert het absorptietempo.

Bij gelijktijdig gebruik van paracetamol in hoge doses met salicylaten, neemt het risico op het ontwikkelen van kanker van de blaas en de nieren toe; met ethanol - het risico op het ontwikkelen van acute pancreatitis.

Voorwaarden voor opslag

Bewaar op een droge plaats die niet toegankelijk is voor kinderen en beschermd tegen licht; tabletten, siroop - bij temperaturen tot 25 ° C, zetpillen - tot 15 ° C.

  • Pillen, siroop - 3 jaar;
  • Zetpillen - 2 jaar.

Heb je een fout gevonden in de tekst? Selecteer het en druk op Ctrl + Enter.

Hoeveel paracetamol-tabletten moeten worden ingenomen om de temperatuur bij een volwassene te verlagen?

Als de temperatuur boven de 38 graden is gestegen.

Het is toegestaan ​​voor een volwassene en een kind ouder dan twaalf jaar om twee tabletten paracetamol te drinken in een dosering van 0,5 milligram om de temperatuur te verlagen. De temperatuur moet binnen een uur dalen. Gebruik het voorzichtig, want het is giftig voor de lever. Maar vanaf een enkele dosis, met gezonde lever, er zal niets gebeuren Paracetamol is in principe aanvaardbaar om tot 4 keer per dag in te nemen in een totale dosis van niet meer dan vier gram, maar ik zou het niet aanraden om het meer dan tweemaal per dag in te nemen, alleen in het geval van een sterke temperatuurstijging, boven 38,0. Het wordt niet aanbevolen om de temperatuur te verlagen tot onder 38,0, omdat dit een natuurlijke reactie van het lichaam is op de introductie van het virus, waarbij interferon wordt geproduceerd, en er een ongunstige omgeving voor het virus wordt gecreëerd. Als de temperatuurstijging niet van virale oorsprong is, is het beter verminder het met een lytisch mengsel-analgin + difenhydramine + no-spa. Natuurlijk, als er geen allergie is voor deze medicijnen.

Bij influenza, als de temperatuur boven de 38 graden stijgt, neem dan 4 maal daags één tablet. Maar u moet niet vergeten dat coldrex paracetamol bevat en als naast paracetamol andere geneesmiddelen worden ingenomen, moet ervoor worden gezorgd dat de maximale dagelijkse dosis paracetamol niet hoger is dan 4 gram (8 tabletten van 0,5 g).

Meestal schrijven artsen paardendoses medicatie voor, voor kleinere kinderen en ouderen. Het is noodzakelijk om de lever te beschermen en paracetamol te vermijden.

Als de temperatuur hoger is dan 38 graden voor een andere ziekte, zal de arts een antibioticum of biseptol voorschrijven. Maar u moet naar de reactie kijken, er kan bijvoorbeeld intolerantie zijn voor het medicijn of huidreacties. Raadpleeg in dat geval uw arts. Over het algemeen moet u altijd eerst uw arts raadplegen, maar artsen moeten worden gecontroleerd, dus uit eigen ervaring weet ik dat artsen fouten kunnen maken.

Paracetamol mag niet worden ingenomen - het is zeer giftig voor de lever en ze moet al werken onder stressomstandigheden bij temperatuur. Het is het beste om 1 tablet aspirine te drinken, weggespoeld met een glas warme melk en 1 eetlepel honing. Ga onder de dekens in bed liggen. De temperatuur zal dalen en de lever zal er niet onder lijden.

Er is één effectief hulpmiddel getest op mijn kind, een vriend raadde me aan kool te kopen. Je moet de koolbladeren in de vorm van een hoed op iemands hoofd leggen, de andere twee bladeren op elk van de kuiten op de benen... Eerst geloofde ik het niet, maar het kind was zo ziek en had een hoge temperatuur, hij wilde geen injecties, maar hij had geen medicijn van hem nodig. braakte voor hoesten. Dus besloot ik het te proberen, eerlijk gezegd serieus verrast, binnen 20-30 minuten daalde de temperatuur. Vervolgens, vanuit de indruk van zo'n eenvoudige en betaalbare tool, heb ik het aan veel van mijn vrienden aanbevolen, geloof me dat het helpt. Welnu, als er nu geen koolblad is, dan kunt u zonder tabletten een handdoek in koud water gedrenkt op uw hoofd leggen en deze periodiek in koud water laten weken en aanbrengen tot de temperatuur daalt. En u heeft niet per ongeluk etterende tonsillitis? Als de temperatuur hierdoor wordt veroorzaakt, is de procedure hetzelfde, maar je moet nog steeds gorgelen met een infusie van kruiden of verdunde frisdrank met zout in water, furatsilin kan ook elk half uur worden gebruikt.

Paracetamol van temperatuur: of het helpt, hoe volwassenen op hoge temperatuur te nemen

Paracetamol van temperatuur is een effectief pijnstillend en koortswerend middel, dat ook een licht ontstekingsremmend effect heeft. Paracetamol wordt voorgeschreven bij hoge temperatuur, die optreedt als gevolg van virale en infectieuze pathologieën, daarnaast maakt deze stof deel uit van veel medicijnen tegen verkoudheid en griep. Dit medicijn is een van de meest effectieve en bewezen medicijnen die worden gebruikt voor de behandeling van ouderen, volwassenen en kinderen..

Vervolgens bekijken we hoe snel het medicijn de temperatuur verlaagt, in welke dosering het voor volwassenen wordt aangegeven en bij welke temperatuur het beter is om te drinken.

Voordelen en werkingsmechanisme van Paracetamol

Paracetamol van temperatuur is veel gebruikt. Het werkingsmechanisme van dit medicijn is geassocieerd met een centrale (in het centrale zenuwstelsel - CZS) onderdrukking van de synthese van prostaglandinen - biologisch actieve stoffen die actief betrokken zijn bij de ontwikkeling van hyperthermie en ontstekingsreacties.

Het is kenmerkend dat, in tegenstelling tot andere koortswerende geneesmiddelen (bijvoorbeeld uit de groep van NSAID's - niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen), paracetamol de lokale synthese van prostaglandinen, bijvoorbeeld in het maagslijmvlies, niet remt. Normaal gesproken beschermen deze prostaglandinen de maagwand tegen schadelijke effecten. Daarom heeft paracetamol niet zo'n bijwerking die kenmerkend is voor NSAID's zoals erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal.

Bijwerkingen van paracetamol treden voornamelijk op bij overdosering of langdurig gebruik. Dit kan schade aan de lever en nieren zijn, maar ook een negatief effect op de bloedcellen. Ernstige allergische reacties zijn mogelijk, waaronder een vertraagd type - Stevens-Johnson- en Lyell-syndromen met ernstige langdurige laesies van de huid en slijmvliezen van de inwendige organen.

De bovenstaande farmacologische eigenschappen bepalen de voordelen van Paracetamol. Onder hen zijn:

  1. Het antipyretische effect is zo dicht mogelijk bij een natuurlijke temperatuurdaling als gevolg van het effect op het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus.
  2. Lage toxiciteit.
  3. Het risico op methemoglobinemie is lager dan dat van andere vertegenwoordigers van de groep van aniliden en NSAID's (een abnormale vorm van hemoglobinevorming waarbij ijzer wordt geoxideerd tot driewaardig en niet in staat is zuurstof te vervoeren).
  4. Gebrek aan cumulatie in weefsels en organen door snelle uitscheiding uit het lichaam.

Hoe verlaagt paracetamol de temperatuur? De werkzame stof van het medicijn beïnvloedt het centrale zenuwstelsel, het invloedsgebied is de hypothalamus. De tool activeert thermoregulerende mechanismen en blokkeert de synthese van prostaglandinen, die de temperatuurstijging beïnvloeden.

Bij welke temperatuur is de receptie aangegeven?

Velen zijn geïnteresseerd in welke temperatuur een paracetamol-tablet moet nemen. De belangrijkste indicatie voor het nemen van het medicijn is een verhoging van de lichaamstemperatuur boven 38,5 graden bij volwassenen en 38 graden bij kinderen. Er kunnen echter uitzonderingen zijn op de algemene regels, in dergelijke gevallen moet het medicijn met de arts worden overeengekomen. Meestal helpt een medicijn bij dergelijke ziekten:

  • acute respiratoire virale infecties;
  • neuralgie;
  • inflammatoire spierziekten
  • artrose;
  • algodismenorea;
  • kiespijn;
  • hoofdpijn;
  • febriele aandoeningen bij andere inflammatoire en infectieuze pathologieën.

Bij hoge temperatuur is paracetamol zeer effectief, omdat het medicijn wordt opgenomen in het spijsverteringskanaal en het effect snel optreedt (binnen een uur). Het medicijn verlaagt de lichaamstemperatuur en elimineert ook de ernst van de belangrijkste symptomen van intoxicatie (hoofdpijn, pijn in spieren en gewrichten, duizeligheid en andere). Er moet ook aan worden herinnerd dat het geneesmiddel alleen een symptomatisch effect heeft en de oorzaak van de ziekte niet wegneemt, en dat de Paracetamol-tablet alleen de oorzaak van ontsteking en koorts niet wegneemt..

Er moet aan worden herinnerd dat alcohol de toxiciteit van het medicijn verbetert en zelfs een kleine hoeveelheid alcohol kan schadelijke gevolgen voor uw gezondheid hebben. Voor volwassenen is het het handigst om het geneesmiddel enkele uren na een maaltijd in tabletvorm in te nemen, waarbij veel water wordt gedronken.

Hoe paracetamol op temperatuur te drinken? Dosering voor volwassenen

Het is belangrijk om te weten hoe u Paracetamol moet nemen bij een temperatuur om uw gezondheid niet te schaden. Voor volwassenen is een enkele dosis van het medicijn 0,35-0,5 g en tot 3-4 g Paracetamol kan per dag worden ingenomen. Als de aanbevolen dosering wordt overschreden, heeft het medicijn een toxisch effect op het lichaam, voornamelijk op de lever en de nieren, die verantwoordelijk zijn voor de stofwisseling van het medicijn. Een dosis van 140 mg / kg, per keer ingenomen, leidt tot ernstige en vaak onomkeerbare leverschade en overlijden.

Er moet aan worden herinnerd dat alcohol de toxiciteit van het medicijn verbetert en zelfs een kleine hoeveelheid alcohol kan schadelijke gevolgen voor uw gezondheid hebben. Voor volwassenen is het het handigst om het geneesmiddel enkele uren na een maaltijd in tabletvorm in te nemen, waarbij veel water wordt gedronken.

Gebruik het medicijn na het eten met veel vocht. Volwassenen met een lichaamsgewicht van meer dan 40 kg wordt aangeraden om 3-5 tabletten per dag in te nemen voor tweehonderd milligram. Kinderen vanaf zes jaar nemen één tablet van tweehonderd milligram. Voor jonge kinderen wordt de dosis door de arts berekend volgens een individuele formule.

Kaarsen worden gebruikt om ziekten bij jonge kinderen te behandelen. Ze worden met een interval van vier uur in de anus gebracht. De maximale dagelijkse dosis is 4 doses. Gebruik deze tool voor kinderziektes en hoge temperaturen tot 39,5 graden.

De suspensie wordt ook aanbevolen voor de behandeling van kinderen onder de 12 jaar; tabletten worden gebruikt voor adolescenten. Tot de leeftijd van drie jaar is een enkele dosis van de suspensie 2,5 milliliter, voor baby's van 3-6 jaar - 5 milliliter, 6-12 - 10 milliliter. Het interval tussen de doses mag niet korter zijn dan vier uur.

Dosering van paracetamol bij hoge temperatuur

Hoeveel paracetamol-tabletten moeten worden gedronken bij een hoge temperatuur van 38, 39, 40 graden? Om deze vraag te beantwoorden, overweeg in algemene termen hoe paracetamol te drinken bij een temperatuur van 39 graden:

  • Gebruik tabletten alleen in de dosering die wordt aangegeven in de instructies, nadat de hitte is afgenomen, is het de moeite waard om de dosis te verlagen.
  • Je kunt niet meer dan vier tabletten per dag innemen.
  • De veelvoud aan behandelingen zonder een specialist te raadplegen, mag niet langer zijn dan drie dagen.
  • Als de koorts gedurende deze tijd niet afneemt, raadpleeg dan een arts.
  • Kinderen kunnen medicijnen krijgen, maar alleen strikt volgens de instructies. De maximale dosis van de werkzame stof voor zuigelingen mag niet hoger zijn dan 120 milligram. Een kind jonger dan zes jaar mag tot 250 milligram nemen, adolescenten - niet meer dan 500 milligram.
  • Voor baby's onder de zes jaar is het beter om zetpillen en een suspensie te gebruiken die deze stof bevatten..
  • Vooral voorzichtig moet worden gebruikt door zwangere vrouwen en alleen na voorafgaand medisch advies.

Contra-indicaties

Paracetamol is een puur actief ingrediënt met een direct antipyretisch en ontstekingsremmend effect. Tegelijkertijd heeft het vrijwel geen contra-indicaties. Het kan niet alleen worden ingenomen in geval van individuele intolerantie, met een verhoogde gevoeligheid ervoor. Ook als contra-indicatie voor het gebruik van paracetamol is chronisch alcoholisme. Anders is het medicijn relatief veilig en onschadelijk. Het kan zelfs door zwangere vrouwen en kinderen worden ingenomen.

Bijwerkingen van Paracetamol van temperatuur

Paracetamol kan bijwerkingen hebben. Dus, vaak tegen de achtergrond van de inname, merken patiënten dyspeptische stoornissen op.

Paracetamol is een van de gevaarlijkste verbindingen in de geneeskunde en veroorzaakt in alle geïndustrialiseerde landen honderden sterfgevallen als gevolg van acuut leverfalen. Bij langdurig gebruik van het medicijn worden leveraandoeningen waargenomen. Dit komt omdat het medicijn zich in de lever kan ophopen en daarom een ​​hepatotoxisch en intoxicatie-effect heeft..

In sommige gevallen beïnvloedt het medicijn de bloedsomloop: er is trombocytopenie, leukopenie, neutropenie, agranulocytose. Allergische reacties zijn mogelijk, die zich voornamelijk manifesteren in de vorm van huiduitslag, rugpijn, urticaria. Met een neiging tot onmiddellijke allergische reacties, anafylactische shock, verstikking, kan Quincke's oedeem worden waargenomen.

Aanbevelingen voor het nemen van antipyretica

In de volgende gevallen is het noodzakelijk om pillen voor volwassenen in te nemen:

  1. De thermometer stijgt boven 38 ° -39 °.
  2. De patiënt wordt gediagnosticeerd met hart- en vaatziekten of chronische aandoeningen van de luchtwegen, het zenuwstelsel. Dergelijke patiënten moeten de temperatuur verlagen, zodat deze niet tot een kritiek cijfer kan stijgen.
  3. Ernstige toestand van een persoon met hyperthermie.
  4. Patiënten (vaak is dit kenmerkend voor kinderen) die vatbaar zijn voor koorts met convulsies. Het is buitengewoon gevaarlijk voor zulke mensen om hyperthermie te hebben.

Met behulp van temperatuurpillen moeten volwassenen een aantal adviezen van artsen volgen:

  • Veel water drinken is een must. Koortswerende medicijnen zonder een goed drinkregime helpen niet.
  • Van volksmethoden zal alleen het lichaam wrijven met water bij normale kamertemperatuur profiteren.
  • Het wordt aanbevolen om tabletten te gebruiken op basis van temperatuur voor volwassenen op basis van paracetamol, acetylsalicylzuur, ibuprofen en metamizol-natrium.

Moderne farmacologen hebben veel uitstekende antipyretica ontwikkeld. Hier zijn de meest voorgeschreven tabletten voor temperatuur bij volwassenen.

Lijst met effectieve koortswerende geneesmiddelen:

Ondanks zo'n grote verscheidenheid aan medicijnen, zijn ze bijna allemaal gebaseerd op een van de 4 componenten (of een combinatie daarvan):

  • acetylsalicylzuur;
  • paracetamol;
  • ibuprofen;
  • metamizol-natrium.

Het zijn deze ingrediënten die de effectiviteit van de bovengenoemde medicijnen bij hoge temperatuur bepalen..

Soms zijn er gevallen waarin de patiënt ongelooflijk koorts heeft, de thermometerkolom toont extreem hoge cijfers. In dergelijke situaties is dringende actie vereist..

Recensies

U kunt de temperatuur alleen verlagen als deze hoger is dan 38,5. Maar over het algemeen is het verlagen van de temperatuur het laatste, het lichaam verhoogt het niet voor niets, het bestrijdt dus de ziekte. Maar persoonlijk hielp Paracetamol me met hoge koorts en hoofdpijn

Voorheen werden alle ziekten behandeld met paracetamol. Mijn hoofd doet pijn, de temperatuur is paracetamol, enz. Nu is er niets veranderd. Ik heb het voor mezelf besloten dan te veel te betalen, het is beter om een ​​bewezen tool te kopen. Het verlaagt de temperatuur met een factor van tijd, het bestrijdt snel ziekten. Bovendien bevatten bijna alle antipyretische moderne geneesmiddelen paracetamol, slechts in kleine hoeveelheden. Nu in de medicijnkast voor thuis is er zeker een pakket dat, indien nodig, een gezonde toestand zal redden.

Iedereen kent dit medicijn al lang. Veel mensen gebruiken het. Ten eerste drinken ze paracetamol als de temperatuur erg hoog is, ik herinner me hoe de temperatuur in de winter 39,5 bereikte, en toen hielp paracetamol me. Ten tweede, als mijn moeder ernstige hoofdpijn heeft, drinkt ze het en dan wordt ze na 15-20 minuten beter, het belangrijkste is om het niet te overdrijven. De smaak is niet prettig!

Paracetamol (500 mg)

Handleiding

  • Russisch
  • қазақша

Handelsnaam

Internationale niet-eigendomsnaam

Doseringsvorm

500 mg tabletten

Structuur

Een tablet bevat

hulpstoffen: gelatine, aardappelzetmeel, talk, glycerine, calciumstearaat en kristalsuiker.

Omschrijving

Tabletten zijn rond van vorm, met een cilindrisch oppervlak en een schuine rand, wit of wit met een romige of roze tint, met een risico aan één kant.

Farmacotherapeutische groep

Pijnstillers. Pijnstillers, antipyretica, anderen. Anilides. Paracetamol.

ATX-code N02BE01

Farmacologische eigenschappen

Farmacokinetiek

Bij orale inname wordt paracetamol snel en bijna volledig geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal. De maximale concentratie in het bloed wordt na 0,5-2 uur bereikt. Paracetamol wordt snel en gelijkmatig door het lichaam verdeeld. Plasma-eiwitten binden 10-15% van de ingenomen dosis. De waarden van het distributievolume en de biologische beschikbaarheid bij kinderen en volwassenen zijn niet significant verschillend. Het medicijn passeert de placentabarrière. Minder dan 1% van de ingenomen dosis gaat over in de moedermelk van moeders die borstvoeding geven. Paracetamol wordt gemetaboliseerd door microsomale leverenzymen, ongeveer 80% vormt conjugaten met glucuronzuur en sulfaten, tot 17% ondergaat hydroxylering met de vorming van actieve metabolieten die conjugeren met glutathion.

Bij een overdosis of een tekort aan glutathion kunnen deze metabolieten hepatocytnecrose veroorzaken. De halfwaardetijd van paracetamol is 1,5-2,5 uur. Het kan toenemen bij patiënten met een ernstig verminderde leverfunctie en bij oudere patiënten. 24 uur na inname van 85-90% paracetamol uitgescheiden in de urine in de vorm van glucuroniden en sulfaten, en 3% onveranderd. Bij kinderen onder de 10-12 jaar is de vorming van conjugaten met sulfaten de belangrijkste metabole route en uitscheiding van paracetamol. De kans op hepatotoxisch effect bij kinderen is lager dan bij volwassenen.

Andere farmacokinetische parameters van volwassenen en kinderen verschillen niet.

Farmacodynamica

Niet-verdovende pijnstiller. Het heeft antipyretische en pijnstillende effecten. Het medicijn blokkeert cyclo-oxygenase in het centrale zenuwstelsel en beïnvloedt de pijncentra en thermoregulatie. Verlies van lichaamswarmte tijdens koortsstoornissen neemt toe als gevolg van vaatverwijding en verhoogde perifere bloedstroom. In ontstoken weefsels neutraliseren cellulaire peroxidasen het effect van paracetamol op cyclo-oxygenase, wat de vrijwel volledige afwezigheid van het ontstekingsremmende effect van het medicijn verklaart.

Gebruiksaanwijzingen

infectieziekten en ontstekingsziekten die gepaard gaan met koorts (acute luchtweginfecties, griep, infecties bij kinderen, reacties na vaccinatie)

pijnsyndroom van milde tot matige intensiteit van verschillende oorsprong, waaronder hoofdpijn, kiespijn, neuralgie, algomenorroe, pijn door verwondingen, brandwonden, spierpijn.

Dosering en administratie

Volwassenen en kinderen ouder dan 15 jaar, een enkele orale dosis van 500 mg; de maximale enkelvoudige dosis is 1000 mg. De maximale dagelijkse dosis is 4000 mg.

Kinderen van 6 tot 9 jaar (met een lichaamsgewicht van 22-30 kg: een enkele dosis is afhankelijk van het lichaamsgewicht van het kind en is 250 mg, de maximale dagelijkse dosis is 1000-1500 mg; van 9-12 jaar (lichaamsgewicht tot 40 kg) een enkele dosis 500 mg, de maximale dagelijkse dosis van 2000 mg; ouder dan 12 jaar (met een gewicht van meer dan 40 kg) een enkele dosis van 500 mg, de maximale dagelijkse dosis van 2000-4000 mg.

Het aanbevolen interval tussen de doses van het medicijn is 6-8 uur (minimaal 4 uur).

De behandelingsduur is niet meer dan 3 dagen als antipyreticum en niet meer dan 5 dagen als verdovingsmiddel.

De arts beslist of de behandeling met het geneesmiddel moet worden voortgezet.

Bijwerkingen

van het spijsverteringssysteem: misselijkheid, braken, buikpijn,

zelden bij langdurig gebruik - verminderde leverfunctie

allergische reacties: huiduitslag, urticaria, angio-oedeem, Quincke-oedeem, Lyell-syndroom

via de urinewegen: zelden bij langdurig gebruik, verminderde nierfunctie

uit het hematopoëtische systeem: zelden bij langdurig gebruik, bloedarmoede, agranulocytose, trombocytopenie.

Als er bijwerkingen optreden, stop dan met het gebruik van het medicijn en raadpleeg een arts.

Contra-indicaties

overgevoeligheid voor paracetamol en andere componenten van het medicijn

ernstig verminderde lever- en nierfunctie

bloedziekten, waaronder bloedarmoede

glucose-6-fosfaatdehydrogenase-enzymdeficiëntie

zwangerschap en borstvoeding

kinderen onder de 6 jaar.

Interacties tussen geneesmiddelen

Terwijl de patiënt andere medicijnen gebruikt, moet u uw arts raadplegen. Cafeïne kan het analgetische effect van paracetamol versterken. Paracetamol kan het effect van indirecte anticoagulantia, coumarinederivaten, indool versterken. Wanneer het wordt voorgeschreven in hoge therapeutische doses en tegelijkertijd antihistaminica, glucocorticoïden, rifampicine, fenobarbital, ethacrinezuur, alcohol wordt ingenomen, wordt het hepatotoxische effect versterkt. Bij gebruik van colestyramine gedurende minder dan 1 uur na inname van paracetamol is een afname van de absorptie van deze laatste mogelijk en bij gebruik van metoclopramide is een toename van de adsorptie mogelijk. Barbituraten verminderen de antipyretische activiteit. Niet gebruiken met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten. Bij gelijktijdige toediening met salicylaten neemt het risico op nefrotoxiciteit aanzienlijk toe. Paracetamol versterkt de werking van krampstillers.

speciale instructies

Het wordt met voorzichtigheid voorgeschreven aan patiënten met een verminderde lever- en nierfunctie, met het Gilbert-syndroom, met goedaardige hyperbilirubinemie en aan oudere patiënten. Het risico op het ontwikkelen van beschadigde lever neemt toe bij patiënten met alcoholische hepatosis.

Verstoort de prestaties van laboratoriumtests voor de kwantificering van glucose en urinezuur in plasma.

Bij langdurig gebruik van het medicijn is het noodzakelijk om het beeld van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te beheersen.

Paracetamol is een methemoglobinevormer.

Als er bijwerkingen optreden, stop dan met het gebruik van het medicijn.

Zwangerschap en borstvoeding

Als het nodig is om het medicijn tijdens borstvoeding te gebruiken, moet de borstvoeding worden gestopt.

Kenmerken van invloed op het vermogen om voertuigen en mechanismen te besturen.

De kwestie van de mogelijkheid om deel te nemen aan potentieel gevaarlijke activiteiten die meer aandacht en snelheid van psychomotorische reacties vereisen, mag pas worden beslist na beoordeling van de individuele reactie van de patiënt op het medicijn.

Overdosis

Symptomen: bleekheid van de huid, zweten, duizeligheid, gebrek aan eetlust, misselijkheid, braken, buikpijn, verhoogde activiteit van leverenzymen, een toename van de protrombinetijd, later manifesteert zich pijn in de leverstreek. In ernstige gevallen ontwikkelen zich leverfalen, coma en encefalopathie, tinnitus, oligurie, collaps, treden convulsies op.

Behandeling: maagspoeling, zoute laxeermiddelen, toediening van enterosorbentia, orale toediening van methionine 8-9 uur na een overdosis en N-acetylcysteïne 12 uur later De behoefte aan aanvullende therapeutische maatregelen (verdere toediening van methionine, intraveneuze toediening van acetylcysteïne) wordt bepaald afhankelijk van de concentratie van paracetamol in het bloed, evenals de tijd die is verstreken na toediening.

Formulier en verpakking vrijgeven

10 tabletten worden in blisterverpakkingen geplaatst van een film van polyvinylchloride of vergelijkbaar geïmporteerd en met aluminiumfolie bedrukt gelakt of vergelijkbaar geïmporteerd.

Primaire verpakking samen met het juiste aantal instructies voor medisch gebruik in de staat en Russische talen worden in een doos met golfkarton of vergelijkbaar geïmporteerd.

Opslag condities

Bewaar op een droge, donkere plaats bij een temperatuur van niet hoger dan 25 ºС.

Buiten het bereik van kinderen bewaren!

Houdbaarheid

Niet gebruiken na de vervaldatum.

Apotheek Vakantievoorwaarden

Fabrikant

Pavlodar Pharmaceutical Plant LLP

Kazachstan, Pavlodar, 140011, st. Kamzina, 33

Packer

Pavlodar Pharmaceutical Plant LLP.

Kazachstan, Pavlodar, 140011, st. Kamzina, 33.

Kentekenhouder

Pavlodar Pharmaceutical Plant LLP, Kazachstan

Het adres van de organisatie die claims van consumenten over de kwaliteit van producten (goederen) in de Republiek Kazachstan accepteert

PARACETAMOL

Werkzame stof

De samenstelling en vorm van het medicijn

◊ Tabletten zijn wit of bijna wit, rond, plat cilindrisch, met een schuine kant, met een inkeping aan de ene kant en gegraveerd met "R" aan de andere.

1 tabblad.
paracetamol500 mg

Hulpstoffen: aardappelzetmeel - 30,2 mg, povidon K30 - 14,3 mg, magnesiumstearaat - 4,4 mg, stearinezuur - 1,1 mg.

10 stuks. - blisterverpakkingen (1) - kartonnen verpakkingen.
10 stuks. - blisterverpakkingen (2) - kartonnen verpakkingen.

farmachologisch effect

Pijnstillend koortswerend middel. Het heeft een pijnstillend, koortswerend en zwak ontstekingsremmend effect. Het werkingsmechanisme is geassocieerd met remming van prostaglandinesynthese, het belangrijkste effect op het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus.

Farmacokinetiek

Na orale toediening wordt paracetamol snel geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal, voornamelijk in de dunne darm, voornamelijk door passief transport. Na een eenmalige dosis van 500 mg C max in plasma wordt bereikt na 10-60 minuten en is ongeveer 6 μg / ml, neemt dan geleidelijk af en na 6 uur is het 11-12 μg / ml.

Het wordt wijd verspreid in weefsels en voornamelijk in lichaamsvloeistoffen, met uitzondering van vetweefsel en hersenvocht.

De eiwitbinding is minder dan 10% en neemt licht toe bij een overdosis. Sulfaat- en glucuronidemetabolieten binden niet aan plasma-eiwitten, zelfs niet in relatief hoge concentraties.

Paracetamol wordt voornamelijk in de lever gemetaboliseerd door conjugatie met glucuronide, conjugatie met sulfaat en oxidatie met deelname van gemengde leveroxidases en cytochroom P450.

Een gehydroxyleerde metaboliet met een negatief effect - N-acetyl-p-benzoquinoneimine, dat in zeer kleine hoeveelheden wordt gevormd in de lever en nieren onder invloed van gemengde oxidasen en gewoonlijk wordt ontgift door zich te binden aan glutathion, kan zich ophopen tijdens een overdosis paracetamol en weefselschade veroorzaken.

Bij volwassenen bindt de meeste paracetamol aan glucuronzuur en, in mindere mate, aan zwavelzuur. Deze geconjugeerde metabolieten hebben geen biologische activiteit. Bij premature baby's, pasgeborenen en in het eerste levensjaar overheerst de sulfaatmetaboliet..

T 1/2 is 1-3 uur Bij patiënten met levercirrose is T 1/2 iets groter. De renale klaring van paracetamol is 5%.

Het wordt voornamelijk in de urine uitgescheiden in de vorm van glucuronide- en sulfaatconjugaten. Minder dan 5% wordt als onveranderd paracetamol uitgescheiden.

Indicaties

Contra-indicaties

Dosering

Binnen of rectaal bij volwassenen en adolescenten met een lichaamsgewicht van meer dan 60 kg, wordt een enkele dosis van 500 mg gebruikt, de toedieningsfrequentie is maximaal 4 keer / dag. De maximale behandelingsduur is 5-7 dagen.

Maximale doses: enkel - 1 g, dagelijks - 4 g.

Eenmalige doses voor orale toediening voor kinderen van 6-12 jaar - 250-500 mg, 1-5 jaar - 120-250 mg, van 3 maanden tot 1 jaar - 60-120 mg, tot 3 maanden - 10 mg / kg. Eenmalige doses voor rectaal gebruik bij kinderen van 6-12 jaar - 250-500 mg, 1-5 jaar - 125-250 mg.

De gebruiksfrequentie is 4 keer / dag met een interval van minimaal 4 uur De maximale behandelingsduur is 3 dagen.

Maximale dosis: 4 enkele doses per dag.

Bijwerkingen

Uit het spijsverteringssysteem: zelden - dyspeptische symptomen, bij langdurig gebruik in hoge doses - hepatotoxisch effect.

Uit het hemopoëtische systeem: zelden - trombocytopenie, leukopenie, pancytopenie, neutropenie, agranulocytose.

Allergische reacties: zelden - huiduitslag, jeuk, urticaria.

Interactie tussen geneesmiddelen

Bij gelijktijdig gebruik van microsomale leverenzymen met inductoren met hepatotoxische effecten bestaat het risico dat het hepatotoxische effect van paracetamol wordt versterkt.

Bij gelijktijdig gebruik met anticoagulantia is een lichte of matige verhoging van de protrombinetijd mogelijk.

Bij gelijktijdig gebruik met anticholinergica is een afname van de opname van paracetamol mogelijk.

Bij gelijktijdig gebruik met orale anticonceptiva wordt de eliminatie van paracetamol uit het lichaam versneld en kan het analgetische effect ervan worden verminderd.

Bij gelijktijdig gebruik met uricosurica neemt hun effectiviteit af.

Bij gelijktijdig gebruik van actieve kool wordt de biologische beschikbaarheid van paracetamol verminderd.

Bij gelijktijdig gebruik met diazepam is een afname van de uitscheiding van diazepam mogelijk.

Er zijn meldingen van de mogelijkheid om het myelodepressieve effect van zidovudine te versterken bij gelijktijdig gebruik met paracetamol. Er is een geval van ernstige toxische leverschade beschreven..

Er worden gevallen beschreven van toxische effecten van paracetamol bij gelijktijdig gebruik met isoniazide..

Bij gelijktijdig gebruik van carbamazepine, fenytoïne, fenobarbital, primidon, neemt de effectiviteit van paracetamol af door een toename van het metabolisme (glucuronisatie- en oxidatieprocessen) en uitscheiding uit het lichaam. Gevallen van hepatotoxiciteit bij gelijktijdig gebruik van paracetamol en fenobarbital worden beschreven..

Bij gebruik van colestyramine gedurende een periode van minder dan 1 uur na inname van paracetamol is een afname van de absorptie van deze laatste mogelijk.

Bij gelijktijdig gebruik met lamotrigine wordt de uitscheiding van lamotrigine uit het lichaam matig verhoogd.

Bij gelijktijdig gebruik met metoclopramide is een verhoging van de absorptie van paracetamol en een verhoging van de concentratie in bloedplasma mogelijk.

Bij gelijktijdig gebruik met probenecide is een afname van de klaring van paracetamol mogelijk; met rifampicine, sulfinpyrazone - het is mogelijk om de klaring van paracetamol te verhogen vanwege een toename van het metabolisme in de lever.

Bij gelijktijdig gebruik met ethinylestradiol neemt de opname van paracetamol uit de darm toe.

speciale instructies

Het wordt met voorzichtigheid gebruikt bij patiënten met een verminderde lever- en nierfunctie, bij goedaardige hyperbilirubinemie en bij oudere patiënten.

Bij langdurig gebruik van paracetamol is het noodzakelijk om het beeld van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te beheersen.

Zwangerschap en borstvoeding

Paracetamol passeert de placentabarrière. Tot op heden is er bij mensen geen nadelig effect van paracetamol op de foetus geweest.

Paracetamol wordt uitgescheiden in de moedermelk: het gehalte aan melk is 0,04-0,23% van de door de moeder ingenomen dosis.

Als u paracetamol moet gebruiken tijdens zwangerschap en borstvoeding (borstvoeding), moet u de verwachte voordelen van therapie voor de moeder en het mogelijke risico voor de foetus of het kind zorgvuldig afwegen..

In experimentele studies zijn de embryotoxische, teratogene en mutagene effecten van paracetamol niet vastgesteld.

Paracetamol-tabletten voor volwassenen: instructies voor gebruik, wat helpt, prijs, samenstelling

De informatie is alleen voor informatieve doeleinden, deskundig advies wordt aanbevolen..

Er zijn maar heel weinig mensen die nooit griep en ARI hebben gehad. Vaak is het grootste deel van de bevolking ziek in de herfst en winter, wanneer de straat regent en koel is.

Iedereen kent wel een zere keel, hoofdpijn, hoest, loopneus, koorts. Ik wil niet werken of ontspannen. Het is moeilijk om te slapen, omdat de verstopte neus en hoge lichaamstemperatuur je kwellen. In dergelijke situaties worden paracetamol-tabletten voor volwassenen bewaard. Instructies voor gebruik, wat helpt, samenstelling, dosering - we praten er allemaal over in het artikel.

Inhoud:

Gebruiksaanwijzing

Paracetamol in tabletten wordt zonder recept van een arts in de apotheek verstrekt. Lees voor gebruik zorgvuldig de instructies. Het moet onthouden worden - herhaald gebruik in grote doses zonder een arts te raadplegen wordt niet aanbevolen. Hieronder vindt u instructies voor het gebruik van paracetamol-tabletten voor volwassenen. Laat je daarbij leiden door bepaalde regels te volgen:

  • neem alleen na het eten;
  • weggespoeld met een grote hoeveelheid warm water;
  • het wordt aanbevolen om een ​​tablet te kauwen;
  • bij voorkeur 1-2 uur na het eten;
  • behandeling met krampstillers is ongewenst, omdat deze het begin van de werking van Paracetamol vertragen;
  • medicijnen zoals actieve kool verminderen de bloedopname aanzienlijk.

Tijdens de zwangerschap

In de medische praktijk wordt Paracetamol gebruikt als een koortswerend, ontstekingsremmend en pijnstillend medicijn. Tot op de dag van vandaag is er geen negatief effect op de foetus.

Paracetamol wordt zowel tijdens de zwangerschap als tijdens de borstvoeding gebruikt. Raadpleeg een specialist voordat u het medicijn neemt!

Dosering

  • Volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar - een enkele dosis van het medicijn is 500 - 1000 mg (1-2 tabletten). De maximale dosis per dag bedraagt ​​4 g.
  • Kinderen van 6 tot 12 jaar - een enkele dosis is 250 - 500 mg (1/2 - 1 tablet). De maximale dosis per dag bedraagt ​​2 g.
  • Voor kinderen van 1 tot 5 jaar - alleen de behandelende arts schrijft de dosering voor.
  • Herhaal een enkele dosis om de 4-6 uur, maar niet meer dan vier keer per dag.

De duur van het gebruik van Paracetamol voor de symptomatische behandeling van koorts is niet meer dan 3 dagen. Om pijn niet meer dan 5 dagen te verlichten.

Om de toediening te verlengen en de dosis te verhogen, moet u een specialist raadplegen.

Structuur

Paracetamol - bittere smaak tabletten van witte kleur, soms met een crème of roze tint.

Een tablet bevat:

  • paracetamol - de werkzame stof 200 en 500 mg;

Welke apotheken zijn beter te kopen + prijs

Tegenwoordig is er in elke apotheek Paracetamol. Een lage prijs is betaalbaar voor elke koper. De kosten van 10 tabletten van 500 mg variëren van 2 tot 29 roebel. De voordeligste prijzen worden aangeboden door online apotheken als:

Recensies

Artsen maken grapjes dat als Paracetamol in uw medicijnkastje thuis is, er een kans is om bijna de helft van de ziekten te verslaan.

Hieronder staan ​​de beoordelingen van artsen van specialisten over het medicijn.

Beoordelingen van medisch specialisten

Zverkov A.S. Uitstekend koortswerend medicijn. Geschikt voor gebruik in verschillende leeftijdsgroepen. In mijn praktijk ging de benoeming van het medicijn niet gepaard met nadelige bijwerkingen. Goede prijs. Ja, en in elke apotheek wordt het verkocht.

Gorshenina Yu. A. Paracetamol - een geneesmiddel dat in de tijd is getest. Ze behandelden me ook in de kindertijd. Soms is het nodig om Paracetamol 1/2 tabletten aan kinderen te geven, als moderne medicijnen het niet aankunnen. Allergische reacties worden niet waargenomen. Het begint vrij snel en effectief te werken.

Khrestanov A.S. Een van de meest voorkomende en meest gebruikte medicijnen. Paracetamol is een onmisbaar medicijn in de meeste thuisgeneesmiddelenwinkels. Vaak gebruikt als antipyreticum. Een ander medicijn kan als pijnstiller worden gebruikt. Maar vergeet niet de dosering in acht te nemen.

Zinchenko A.V. Paracetamol in de KNO-praktijk wordt gebruikt bij hoge temperaturen voor pijnverlichting en in de postoperatieve periode. De prijs is gewoon belachelijk en de kwaliteit staat al tientallen jaren op het hoogtepunt. Van de tekortkomingen, waarschijnlijk alleen de bittere smaak van de tabletten.

Recensies van mensen

'Hoeveel mensen, zoveel meningen', zegt het spreekwoord. Maar Paracetamol heeft meer positieve beoordelingen dan negatieve beoordelingen.

Catherine K. Tijdens de zwangerschap werd Paracetamol voorgeschreven. Gedurende deze periode is er niets meer mogelijk van temperatuur en hoofdpijn. Helpt snel en gaat lang mee. Ik accepteer nog steeds, voornamelijk van kiespijn.

Irina K. Verkrijgbaar in elk medicijnkastje voor thuis. Het wordt gebruikt door volwassenen en zeer jonge kinderen. De afgelopen jaren heb ik een grote verscheidenheid aan verhalen en aanbevelingen over Paracetamol gehoord. Maar ik ben buitengewoon positief over hem. Betaalbaar en goedkoop koortswerend.

Tatyana S. Paracetamol heeft me herhaaldelijk gered. Bij koorts is paracetamol het eerste dat snel helpt. Het verlicht hoofdpijn heel goed. En bij hoge temperatuur verschijnt ook spierpijn. Lang opgemerkt, goedkoop - niet altijd slecht.

Natalia V. Nu worden waarschijnlijk alle pijnstillers gemaakt op basis van Paracetamol. Het zit in de meeste antivirale, koude en meest populaire medicijnen. Waarom te veel betalen? Voor het merk? Altijd in een apotheek koop ik beproefde paracetamol - de meest voorkomende, binnenlandse, goedkope. Het is een cent waard. Ik neem bij acute respiratoire virale infecties, wanneer het nodig is om een ​​hoge temperatuur te verlagen, als het hoofd pijn doet of de kiespijn stoort. Geschikt voor het verlichten van gewrichtspijn. Van verkoudheid is het gewoon onvervangbaar. Zowel koortswerend als pijnstillend. De magische tool. Paracetamol verlaagt perfect de temperatuur, maar het gaat natuurlijk om met pijn, erger nog. Ik vertel je alleen mijn gevoelens.

Svetlana M. Paracetamol werd als kind door mijn moeder behandeld. Goed geholpen met verkoudheid. Nu is ze zelf moeder geworden. Ik “genees” het kind met een vertrouwde, onze Paracetamol. Hij veroorzaakte noch voor mij, noch voor mijn hele gezin schadelijke effecten op het lichaam. Ik raad iedereen aan.

Video

Hieronder is een korte video over het medicijn.

Indicaties

Paracetamol is een veel voorkomende niet-narcotische pijnstiller. Hij staat op de lijst van de belangrijkste medicijnen van de Wereldgezondheidsorganisatie..

Er werd vastgesteld dat paracetamol een zwakke remmer is van de prostaglandine-biosynthese, en het blokkerende effect ervan op de synthese van prostaglandine-mediatoren van pijn en temperatuurreactie komt meer voor in het centrale zenuwstelsel dan in de periferie. Dit verklaart de aanwezigheid van een uitgesproken pijnstiller en een zeer zwak ontstekingsremmend effect..

Paracetamol bindt praktisch niet aan plasma-eiwitten, dringt gemakkelijk door de bloed-hersenbarrière en wordt bijna uniform verdeeld in de hersenen. Het medicijn begint na 20-30 minuten een snel antipyretisch en analgetisch effect en blijft ongeveer 4 uur inwerken. De periode van volledige eliminatie van het medicijn is gemiddeld 4,5 uur. Het geneesmiddel wordt voornamelijk uitgescheiden door de nieren (98%), het grootste deel van de toegediende dosis wordt biotransformeerd in de lever.

Paracetamol heeft vrijwel geen effect op het maagslijmvlies en veroorzaakt geen ulcerogeen effect. Dit verklaart ook de afwezigheid van bronchospasmen, waardoor paracetamol kan worden gebruikt bij de behandeling van patiënten met bronchiale astma.

In tegenstelling tot aspirine heeft het medicijn geen invloed op het hematopoëse-systeem en de bloedstolling. Deze voordelen en het brede therapeutische effect van paracetamol hebben hem in staat gesteld zijn rechtmatige plaats in te nemen tussen andere niet-narcotische analgetica.

Paracetamol wordt gebruikt voor:

  • verhoogde temperatuur;
  • verkoudheid;
  • besmettelijke en inflammatoire ziekten;
  • hoofdpijn;
  • Kiespijn
  • migraine;
  • spierpijn;
  • neuralgie;
  • algodismenorea;
  • pijn geassocieerd met verwondingen;
  • brandwonden;
  • osteoartrose;
  • febriele syndroom;
  • tijdens de menstruatie;
  • met een kater verbetert de algemene conditie van het lichaam aanzienlijk.

Contra-indicaties

Waarschijnlijk heeft elk medicijn bepaalde contra-indicaties. En Paracetamol is geen uitzondering.

De belangrijkste contra-indicaties zijn:

  • individuele intolerantie voor de werkzame stof of een ander ingrediënt in de samenstelling;
  • verminderde nier- of leverfunctie (nier- of leverfalen);
  • Bloedarmoede;
  • babyleeftijd (tot een maand).

Neem uiterst voorzichtig paracetamol in met:

  • virale hepatitis;
  • alcoholische leverschade;
  • gebrek aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • alcoholisme;
  • zwangerschap
  • tijdens borstvoeding.

Bijwerkingen

Soms treden de volgende bijwerkingen op bij het gebruik van het medicijn:

  • zelden kunnen dyspeptische symptomen worden waargenomen;
  • hepatotoxisch effect;
  • misselijkheid;
  • braken
  • buikpijn;
  • zelden trombocytopenie;
  • leukopenie;
  • pancytopenie;
  • neutropenie;
  • agranulocytose;
  • veroorzaakt zelden allergische reacties, vergezeld van huiduitslag, jeuk, urticaria;
  • bij gebruik in grote doses - interstitiële nefritis, papillaire necrose;
  • uiterst zeldzame anafylactische shock;
  • bronchospastisch syndroom (zeldzaam).

Het gelijktijdige gebruik van het medicijn met ethanol (alcohol) verhoogt het risico op pancreatitis.

Als u rekening houdt met de bijwerkingen van het medicijn, moet u voorzichtig zijn tijdens het rijden en werken met gevaarlijke mechanismen.

Overdosis

Bij een overdosis paracetamol verschijnt:

1-2 dagen na vergiftiging worden tekenen van leverschade waargenomen. In zeldzame, ernstige gevallen ontwikkelt zich leverfalen.

Giftige effecten bij volwassenen zijn mogelijk na inname van 10-15 g Leverschade wordt waargenomen na 1-6 dagen. Zelden ontwikkelt leverfunctiestoornis zich extreem snel en wordt bovendien gecompliceerd door nierfalen.

Het is dringend noodzakelijk om binnen de eerste 4 uur na vergiftiging een maagspoeling te doen, adsorbentia in te nemen en onmiddellijk een arts te raadplegen.

Analogen

Medicijnen zijn onderverdeeld in synoniemen en analogen. De structuur van synoniemen omvat een of meer identieke actieve chemicaliën die een therapeutisch effect hebben op mensen. Analoga zijn geneesmiddelen die verschillende werkzame stoffen bevatten, maar worden voorgeschreven voor de behandeling van dezelfde ziekten..

Hier zijn enkele analogen van Paracetamol volgens de werkzame stof:

  • Panadol. Op het eerste gezicht hetzelfde medicijn. De werkzame stof is paracetamol, maar frisdrank (natriumbicarbonaat) is in de samenstelling opgenomen. Daarom wordt Paracetamol beter opgenomen in de slokdarm en werkt het daardoor sneller. Panadol wordt geproduceerd door Europese farmaceutische bedrijven, wat de prijs rechtstreeks beïnvloedt. De gemiddelde prijs per verpakking van 12 tabletten is 44 roebel.
  • Efferalgan. De werkzame stof is dezelfde paracetamol. Het medicijn wordt voorgeschreven voor ziekten die gepaard gaan met pijn en koorts. Met hoofdpijn, kiespijn, spierpijn, neuralgie, radiculitis, met gewrichtspijn. Efferalgan gebruiken is prettiger. De gemiddelde prijs is 146 roebel.
  • Akamol-Teva. Pijnstillend koortswerend middel. Verlaagt koorts. Het heeft een koortswerend effect, maar in de strijd tegen het ontstekingsremmende proces levert het geen resultaat op. Volgens de getuigenis is het medicijn iets minder dan Paracetamol. De gemiddelde prijs is ongeveer 83 roebel.

FAQ: veelgestelde vragen

Helpt Paracetamol bij hoofdpijn??

Het medicijn kan dergelijke onaangename symptomen zeker aan, maar elk organisme is individueel en de actie begint bij iemand sneller, iemand langzamer.

Helpt Paracetamol bij verkoudheid?

Het helpt zeker. Het vermindert koorts. Maar het wordt aanbevolen om het griepvirus zelf en SARS te bestrijden met behulp van antibiotica, die worden voorgeschreven door een specialist.

Is het toegestaan ​​om het medicijn te combineren met alcohol?

Paracetamol combineren met alcohol veroorzaakt enorme schade aan de lever en verstoort de werking ervan..

Kan ik tijdens de zwangerschap paracetamol drinken??

Paracetamol wordt voorgeschreven tijdens de zwangerschap en tijdens het geven van borstvoeding. Tot op heden was er geen negatief effect op de foetus..

Na welke tijd is het toegestaan ​​de receptie te herhalen?

Herhaaldelijk elke 4-6 uur, maar niet meer dan vier keer per dag.

Is het acceptabel om paracetamol in te nemen met antibiotica??

Artsen staan ​​het gebruik van Paracetamol met antibiotica toe.

De enige voorwaarde is niet te gebruiken op een lege maag en het interval tussen hun doses gedurende ten minste 20-30 minuten in acht te nemen.

Hoeveel paracetamol-tabletten kunnen aan kinderen worden gegeven?

  • Voor kinderen vanaf 12 jaar - een enkele dosis van het medicijn is 500 - 1000 mg (1-2 tabletten). De maximale dosis per dag bedraagt ​​4 g.
  • Kinderen van 6 tot 12 jaar - een enkele dosis is 250 - 500 mg (1/2 - 1 tablet). De maximale dosis per dag bedraagt ​​2 g.
  • Bij kinderen van 1 tot 5 jaar schrijft alleen de behandelende arts de dosering voor.

Hoe lang duurt het voordat er actie wordt ondernomen?

Paracetamol heeft antipyretische en pijnstillende effecten, gemiddeld na 30 minuten.