Meestal, als we worden gekweld door hoofdpijn, komt koorts, analgin of acetylsalicylzuur te hulp. De laatste wordt vaak gewoon aspirine genoemd. Deze fondsen zitten in elk huis. Maar vanwege vergelijkbare indicaties voor gebruik, worden ze vaak verward of zelfs aangenomen dat analgin en acetylsalicylzuur hetzelfde zijn.

In feite zijn dit totaal verschillende medicijnen die verschillende effecten hebben op het lichaam..

Gebruiksaanwijzingen

Aspirine, analgin worden ingenomen voor kiespijn, hoofdpijn, menstruatiepijn. Beide medicijnen bestrijden koorts veroorzaakt door besmettelijke en ontstekingsziekten.

Maar het analgetische effect van analgin is sterker. Het is het dat het best wordt gebruikt voor brandwonden, na een operatie, voor andere verwondingen, evenals voor zeer pijnlijke nierkoliek.

Maar aspirine is effectiever bij gewrichtspijn. En het is voorgeschreven voor de preventie van trombose, myocardinfarct.

farmachologisch effect

Analgin en aspirine bevatten verschillende werkzame stoffen - respectievelijk metamizol-natrium en acetylsalicylzuur. Daarom is het effect op het lichaam ook anders. Acetylsalicylzuur vermindert de productie van bloedplaatjes en trombose, "verdunt het bloed". Metamizol-natrium vermindert de productie van prostaglandinen, die de gevoeligheid van receptoren voor pijnmediatoren verhogen.

Analgin en acetylsalicylzuur zijn hetzelfde?

Nu is het duidelijk dat dit totaal verschillende medicijnen zijn. Maar in sommige situaties zijn ze volledig uitwisselbaar. Beide helpen bijvoorbeeld om de temperatuur te verlagen of hoofdpijn te verlichten..

En soms worden ze zelfs samen genomen. De combinatie van aspirine met analgin in gelijke verhoudingen is effectief bij hoge temperaturen, die niet significant kunnen worden verminderd door andere geneesmiddelen. Maar je kunt zo'n 'killer'-remedie niet altijd maar één keer gebruiken.

Vormen van afgifte, toepassingsmethoden, dosering

Beide medicijnen worden meestal gevonden in de vorm van tabletten die elk 500 mg actief ingrediënt bevatten. Analgin wordt ook verkocht als oplossing in ampullen voor injectie. Aspirine - in de vorm van in water oplosbare bruistabletten.

De maximale enkelvoudige dosis voor een volwassene van beide geneesmiddelen mag niet meer zijn dan 1 g (2 tabletten). Maximaal 3 g metamizol-natrium, maximaal 8 g acetylsalicylzuur kan per dag worden geconsumeerd.

Voor kinderen is de dosering van dipyrone vele malen minder, dus het medicijn wordt aan baby's toegediend in de vorm van injecties, alleen onder toezicht van een arts. Het maakt deel uit van de zogenaamde 'triade', die een ambulance gebruikt om warmte te verminderen.

In extreme gevallen kan de helft van de tablet worden gegeven aan een kind jonger dan 8 jaar. Maar niet met aspirine!

Contra-indicaties

Aspirine is over het algemeen verboden voor kinderen onder de 15 jaar. Het gebruik ervan kan het syndroom van Reye veroorzaken - een uiterst gevaarlijke, levensbedreigende aandoening. Dienovereenkomstig mag het niet worden gebruikt door vrouwen in het 1e en 3e trimester van de zwangerschap, tijdens borstvoeding.

Acetylsalicylzuur is ook gecontra-indiceerd voor maagzweren, andere acute ziekten die gepaard gaan met mogelijke interne bloedingen; met verminderde nierfunctie, lever. U mag het niet gebruiken tijdens de menstruatie, en ook als u weet dat u aanleg heeft voor jicht.

Analgin heeft iets minder contra-indicaties. Maar het kan ook niet worden gebruikt voor ernstige schendingen van de nieren en de lever. Het wordt met de nodige voorzichtigheid voorgeschreven aan kinderen tot 3 maanden, vrouwen in het eerste en derde trimester van de zwangerschap.

En natuurlijk kunnen beide medicijnen allergieën veroorzaken..

Analgin en aspirine zijn populaire tabletten in ons land. Ze zijn te vinden in elk medicijnkastje. Maar gebruik ze niet gedachteloos. Deze medicijnen onderdrukken de symptomen en elimineren de oorzaak van pijn of koorts niet. Raadpleeg uw arts voor behandeling. wees gezond!

Analgin: wat helpt en hoe het medicijn wordt gebruikt

Pijn in het hoofd baart velen zorgen. De redenen voor de hoofdpijn kunnen veel zijn. De belangrijkste vraag blijft één: hoe deze onaangename gewaarwordingen te verdoven. Tegenwoordig zijn er veel medicijnen die zo'n taak aankunnen, maar hun prijs kan erg hoog zijn. Analgin is bij iedereen bekend als een goedkope en effectieve pijnstiller. Is het zo effectief??

Omschrijving

Analgin heeft een analgetisch effect. Er zijn andere farmacologische effecten - ontstekingsremmend, koortswerend. Analgin wordt echter zelden gebruikt om ontstekingen te verlichten, in dergelijke gevallen worden effectievere medicijnen gebruikt..

Hoeveel helpt het medicijn? Het effect van het medicijn verschijnt 30 minuten na gebruik.

Analgin is bedoeld om pijn en koorts te elimineren. Het is belangrijk om te begrijpen dat zeer krachtige pijnen worden geëlimineerd door effectievere medicijnen - verdovende middelen.

Maar toch zou de meest geschikte oplossing zijn om een ​​arts te raadplegen en een onderzoek te ondergaan, in plaats van regelmatig analgin te nemen. Het is belangrijk om de oorzaak van de pijn te identificeren en weg te nemen..

Helpt analgin bij de behandeling van ziekten? Natuurlijk geneest deze remedie hypertensie, etterende otitis media, tonsillitis niet en elimineert veel andere aandoeningen niet. Het medicijn helpt om alleen een onaangenaam symptoom te verwijderen, maar niet de oorzaak van de ziekte.

Het geneesmiddel wordt gebruikt in gevallen waarin snelle actie vereist is. De componenten zijn gemakkelijk op te lossen en te absorberen, wat het directe effect verklaart dat zich ontwikkelt als gevolg van het gebruik van het medicijn. In korte tijd wordt in het lichaam een ​​hoge concentratie van de werkzame stof bereikt. Omdat het geneesmiddel goed oplosbaar is, is parenterale toediening toegestaan. Analgin en alle medicijnen waarin het aanwezig is, zijn erg populair.

Gebruiksaanwijzingen

Het temperatuurgevoelige lithiummengsel voor kinderen wordt gebruikt om de ernstige toestand van de patiënt snel te verlichten. Het wordt gebruikt bij koorts boven 38 ° C en alle andere koortswerende middelen gaven niet het verwachte resultaat..

Een lytisch mengsel wordt aan kinderen gegeven als koorts epileptische aanvallen veroorzaakt. Ouders moeten de toestand van het zieke kind zorgvuldig onderzoeken. Als hij koorts heeft en zijn benen en armen koud zijn en zijn huid te bleek is, moet u onmiddellijk een medicijn geven.

Vrijgaveformulier

Het meest gebruikte medicijn is in tabletvorm. De standaarddosering van de werkzame stof metamizol-natrium in één tablet is 500 mg. Ook te koop is een medicijn dat 50, 100, 150 mg van het actieve ingrediënt bevat. Calciumstearaat, aardappelzetmeel worden bovendien aan de samenstelling toegevoegd. Onder de hulpingrediënten - poedersuiker, talk.

Omdat Analgin zeer goed oplosbaar is in water, wordt het gebruikt in de vorm van oplossingen voor injectie (25, 50%). Het product is verkrijgbaar in ampullen van 1 en 2 ml.

Het medicijn is ook verkrijgbaar in poedervorm.

De prijs van analgin

Met de kosten van dipyrone kunt u dit medicijn kopen zonder het gezinsbudget te schenden. De prijs van dit medicijn in de vorm van tabletten varieert van 12 roebel tot 110. Sommige varianten van analgin worden aangeboden met additieven, die de prijs beïnvloeden, en het aantal tabletten in het pakket speelt een belangrijke rol in de kosten.

Meestal bevat één verpakking 10 tabletten, maar er zijn verpakkingsopties wanneer het aantal pillen veel hoger is, hierdoor zijn de kosten van een dergelijk medicijn hoger.

Wat analgin echt helpt

Kortom, het medicijn wordt voorgeschreven voor andere soorten hoofdpijn en pijn.

  1. Het medicijn is effectief in het geval van pijn van verschillende oorsprong en elke ernst, inclusief analgin helpt bij kiespijn.
  2. De tool wordt gebruikt voor spierpijn en neuralgie..
  3. Het medicijn wordt gebruikt om postoperatieve pijn, acute pijn na verwondingen te elimineren. Het wordt gebruikt bij gal- en leverkoliek..
  4. Wijs toe aan de behandeling van besmettelijke en ontstekingsziekten. In dit geval wordt het gebruikt om pijn en een lagere lichaamstemperatuur te elimineren. Het medicijn kan worden gebruikt voor griep, koortsachtige aandoeningen, wanneer de temperatuur sterk stijgt. Het gebruik van het medicijn wordt aanbevolen bij afwezigheid van een uitgesproken antipyretisch effect na inname van andere medicijnen.
  5. Analgin wordt voorgeschreven bij reuma en radiculitis. Het medicijn helpt pijn te verwijderen tijdens ontstekingsprocessen in de spieren en spierspasmen van de inwendige organen..
  6. De tool is effectief bij de pijn die gepaard gaat met tumorprocessen.
  7. In gevallen waarin het niet mogelijk is om andere maatregelen te nemen, wordt analgin voorgeschreven voor andere intense pijnen die zowel acuut als chronisch optreden.

Tabel van toepassing van het lytische mengsel

Tabel van de maximale dosis van het lytische mengsel:

Gewicht (kg36101214zestienachttientwintig
Enkele dosis, ml0,3 - 0,450,6 - 0,91,0 - 1,51,2 - 1,81.4 - 2.11.6 - 2.41.8 - 2.72.0 - 3.0
Dagelijkse dosis, ml1,2 - 1,82.4 - 3.64.0 - 6.04.8 - 7.25.6 - 8.46.4 - 9.67.2 - 10.88.0 - 12.0

Hoe toe te passen

Het is niet genoeg om te weten waarom analgin helpt bij tabletten en andere vormen, het is belangrijk om het te kunnen gebruiken. Het medicijn wordt intraveneus, intramusculair en voor intern gebruik gebruikt. De optimale dosering wordt bepaald rekening houdend met de intensiteit van pijn, koorts en de reactie van het lichaam op de ingrediënten waaruit het medicijn bestaat.

Analgin-kinine

Analgin-Kinine-tabletten worden na het eten ingenomen, zonder hun integriteit te schenden. Drink veel vloeistoffen. De aanbevolen enkele dosis voor een volwassene is 0,25-0,5 g van het medicijn, de gebruiksfrequentie is 2-3 keer per dag. Bij reuma is een verhoging van de dosis van het medicijn toegestaan ​​tot 1 g met een gebruiksfrequentie van 3 keer per dag. 5-10 mg medicijn per kilogram lichaamsgewicht wordt intraveneus aan kinderen toegediend. Toegestaan ​​om het medicijn maximaal 3-4 keer per dag te gebruiken.

Meer over gezondheid Antieke gembertinctuur om het hele lichaam te herstellen!

Injecties

Als de pijn ernstig is, injecteren volwassenen het medicijn in de spieren, de ader. Injecties worden 2-3 keer per dag gedaan met gebruik van 1-2 ml oplossing. De maximale dagelijkse dosis is 2 g.Als een kind wordt geïnjecteerd met een 25% -oplossing, wordt 0,2 tot 0,4 ml van het medicijn ingenomen per 10 kg lichaamsgewicht. Als de concentratie van de oplossing 50% is, wordt de hoeveelheid verlaagd tot 0,1-0,2 ml.

Subcutane toediening wordt niet uitgevoerd vanwege het risico op weefselirritatie. De maximale enkelvoudige dosis van het geneesmiddel voor intern gebruik door een volwassene is 1 g, de dagelijkse dosis is 3 g.Voor de introductie in de ader en spieren wordt een enkele dosis van 1 g en een dagelijkse dosis van 2 g verstrekt.

Tabletten voor kinderen en ouderen

Kinderen niet ouder dan 14 jaar krijgen 8-16 mg / kg voorgeschreven, indien nodig een lagere lichaamstemperatuur - 10 mg / kg. Voor patiënten ouder dan 15 jaar met een gewicht van meer dan 53 kg wordt een enkele dosis van het geneesmiddel niet meer dan 1 g verstrekt.Als het gewenste effect niet optreedt, wordt de frequentie van inname van het geneesmiddel in de maximale enkelvoudige dosis verhoogd tot 4 keer per dag.

Oudere patiënten hebben een kleinere hoeveelheid van het geneesmiddel nodig, omdat de uitscheiding van metabolieten langzamer kan plaatsvinden. In gevallen waarin de nieren hun functies niet volledig uitoefenen, is de creatinineklaring verminderd en worden hoge doses van het geneesmiddel ook niet aanbevolen. Dezelfde aanbevelingen zijn van toepassing op patiënten met verminderde lever- en nierfunctie. Als u van plan bent de medicatie korte tijd te gebruiken, is het niet nodig de dosis te verlagen.

Het is niet toegestaan ​​om het product lange tijd te gebruiken. Voor andere patiënten met langdurige therapie wordt een regelmatige bloedsamenstellingstest aanbevolen, inclusief het aantal witte bloedcellen.

Voor een kind van 10-14 jaar met een gewicht van 32-53 kg per keer wordt het gebruik van één tablet met een inhoud van 500 mg werkzame stof voorzien. Er worden niet meer dan vier tabletten per dag geconsumeerd..

Volwassenen

Patiënten ouder dan 15 jaar met een lichaamsgewicht van ten minste 53 kg per keer nemen 1-2 tabletten, dat wil zeggen van 500 tot 1000 mg, maar niet meer dan acht tabletten per dag, wat overeenkomt met 4000 mg van de actieve component.

Tabletten

Een remedie tegen lytische koorts is niet nodig in de vorm van injecties. Als het kind bij bewustzijn is, heeft hij geen braken, hij mag pillen geven. Voorheen moesten ze tot poeder worden vermalen. Afgespoeld met water.

Toegegeven, de verbetering komt pas na 30 minuten. De patiënt krijgt koorts, hij zal veel zweten en wil slapen. Zorg ervoor dat je je natte kleren verwisselt en de droge pyjama's van je baby verschoont.

Analgin, Paracetamol, Suprastin

Een kind ouder dan drie jaar kan een mengsel van tabletten krijgen. Voorbereiding moet worden voorbereid, dat wil zeggen de tabletten tot poeder vermalen.

Lytisch mengsel voor een kind in tabletten (van het hele deel):

Het poeder wordt in een lepel gegoten en gemengd met een kleine hoeveelheid gekookt water. Het medicinale mengsel wordt weggespoeld met warme thee of compote.

Analgin, Paracetamol, geen spa

Als Papaverine zich niet in de medicijnkast bevindt, kan deze worden vervangen door No-spee. De dosering van dezelfde medicijnen verandert niet.

Lytisch mengsel voor kinderen - dosering van het medicijn in tabletten (van het hele deel):

  1. Analgin: ¼.
  2. Paracetamol: ¼.
  3. Geen shpa: ¼.

Voorzichtigheid is geboden om Analgin te gebruiken om warmte te verminderen. Deze remedie kan de maagwanden irriteren en tot hevige buikpijn en diarree leiden..

Baralgin, Papaverine, Suprastin

De dosering van het medicijn wordt voorgeschreven door de arts op basis van de ernst van de ziekte en de leeftijd van de baby. U kunt uw kinderen slechts minimale doses van het medicijn geven. Bijvoorbeeld: een volwassene met koorts krijgt per tablet één hele tablet.

Lytisch mengsel voor kinderen - samenstelling (van het hele deel):

Voordat u geld van gemalen tabletten gebruikt, is het raadzaam een ​​arts te raadplegen. Overmatige dosering is niet toegestaan. Na 6 uur, als de koorts niet afneemt, kunt u de remedie opnieuw in dezelfde verhoudingen nemen.

Contra-indicaties

Het is belangrijk om niet alleen te weten waarom analgin helpt, maar ook in welke gevallen het verboden is om het te gebruiken. Het medicijn wordt niet gegeven aan kinderen jonger dan 10 jaar, wordt niet voorgeschreven voor dergelijke aandoeningen:

  • aandoeningen van het beenmerg en het bloedvormende systeem;
  • overmatige lichaamsgevoeligheid voor componenten;
  • acute vloeiende intermitterende porfyrie, vergezeld van een systolische bloeddruk van minder dan 100 mm RT. st.;
  • zwangerschap;
  • aspirine astma;
  • intolerantie voor de bestanddelen van pijnstillers en niet-steroïde medicijnen die ontstekingsremmende effecten hebben;
  • erfelijke hemolytische anemie als gevolg van een tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase.

Bijwerkingen

Na langdurig gebruik van Analgin neemt de kans op remming van hematopoëse toe. Vanwege de aanwezigheid van een dergelijk risico is het belangrijk om regelmatig de bloedsamenstelling te controleren.

Er zijn gevallen bekend van de ontwikkeling van allergische reacties. Bij intraveneus gebruik van het medicijn treedt bij sommige patiënten anafylactische shock op..

Analogen

Tegenwoordig zijn er nogal wat analogen van analgin, maar al deze medicijnen zijn verenigd door één werkzame stof, waardoor dit medicijn zijn effectiviteit heeft.

Vergelijkbare medicijnen:

  • Baralgin.
  • Ilvagin.
  • Devalgin.
  • Nebagin.
  • Metamizol-natrium.
  • Toralgin.
  • Spazdolzin.
  • Optalgin-Teva.
  • Nobol.

We mogen niet vergeten dat het gebruik van pijnstillers uzelf kan schaden. Als er een pathologisch proces in het lichaam optreedt, gemanifesteerd door pijn, dan vermindert het pijnsyndroom, wordt het beeld van de ziekte wazig en zal de diagnose van de ziekte moeilijk zijn.

Aspirine

Aspirine is al lang bekend. De werking van dit medicijn is gebaseerd op analgesie, verwijdering van het ontstekingsproces en verlaging van de lichaamstemperatuur. Onder andere acetylsalicylzuur verdunt het bloed perfect, waardoor de vorming van bloedstolsels en blokkades van bloedvaten wordt voorkomen.

Ziekten waarbij aspirine geïndiceerd is

  1. Griep en verkoudheid.
  2. Ziekten van het cardiovasculaire systeem.
  3. Beroerte.
  4. 3 trimester van de zwangerschap.
  5. Complicaties van diabetes.
  6. Postoperatieve periode.
  7. Ontstekingsprocessen.
  8. Pijn van verschillende lokalisatie.

In vergelijking met analgetica verliest aspirine als het gaat om het verlichten van intense pijn. Acetylsalicylzuur heeft een werkelijk kolossale reeks gunstige eigenschappen, maar heeft ook bijwerkingen..

Bijwerkingen

  • Anorexia.
  • Misselijkheid.
  • Diarree.
  • Allergische reacties.
  • Verminderde nier- en leverfunctie.
  • Trombocytopenie.
  • Leukopenie.
  • Laesies van het maag-darmkanaal van het erosieve-ulceratieve type.
  • Slechthorendheid.
  • Oedeem en zo.

De lijst met negatieve reacties die kunnen optreden tegen de achtergrond van constante inname van aspirine is erg lang. Daarom is het voor het gebruik van dit medicijn, vooral bij lange kuren, noodzakelijk om een ​​arts te raadplegen.

Citramon

Het medicijn citramone bestaat uit verschillende actieve componenten, die samen in staat zijn om hoofdpijn te stoppen.

Structuur:

  1. Aspirine.
  2. Cafeïne.
  3. Paracetamol.

Tegenwoordig zijn er verschillende variaties van citramon, die van elkaar verschillen door de aanwezigheid van hulpadditieven die het belangrijkste effect van dit medicijn niet beïnvloeden.

Citramon kan onder veel omstandigheden hoofdpijn verlichten, waardoor dit medicijn het populairst is. De kosten zijn zo laag dat iedereen dit medicijn kan kopen.

Ziekten waarbij citramone helpt:

  • Migraine.
  • Pijn in het hoofd van verschillende etiologieën.
  • Kiespijn.
  • Artralgie.
  • Koorts.

Het pijnstillende effect van citramone helpt om hoofdpijn effectief te verlichten en het volledig te stoppen. Wat betreft pijn in andere delen van het lichaam, hier is dit medicijn niet effectief. Eerder hebben we ook de vraag beantwoord of Citramon helpt bij temperatuur..

Zoals elk geneesmiddel heeft citramone zijn eigen bijwerkingen, vergelijkbaar met de bijwerkingen van aspirine.

Hoe verandert de druk bij het innemen van het medicijn

Helpt analgin als de bloeddruk wordt verstoord? Het medicijn heeft een effect op het bloed, omdat veel mensen denken dat het zal helpen bij druk als het toeneemt. In feite verlagen de componenten van het medicijn de bloeddruk, dus hypotensiva kunnen beter een ander medicijn kiezen of zeer zelden en in zeer minimale hoeveelheden Analgin gebruiken..

Wat betreft hypertensieve patiënten, het medicijn wordt niet gebruikt als middel om de bloeddruk te verlagen. Onder invloed van de componenten van het medicijn verandert de bloeddruk niet significant, een merkbaar resultaat wordt alleen waargenomen bij regelmatig gebruik van analgin. Maar aangezien het verboden is om de medicatie regelmatig te gebruiken en het niet tot de meest effectieve middelen behoort die bedoeld zijn om een ​​dergelijk probleem op te lossen, wordt deze behandelingsoptie niet geboden.

Wie is analgin verboden?

Ondanks de beschikbaarheid, effectiviteit en populariteit van zo'n medicijn, kan niet iedereen het gebruiken. Natuurlijk zal een persoon het niet eens zijn met de arts over de ontvangst van een dergelijk hulpmiddel, maar in sommige gevallen is het noodzakelijk.

Of bekijk de aantekening zorgvuldig voordat u deze gebruikt. Besteed speciale aandacht aan de toelatingsregels, de maximaal toegestane dagelijkse dosering en contra-indicaties.

De lijst met contra-indicaties:

  • leverpathologie;
  • Bloedarmoede;
  • verminderde hematopoëse;
  • nierfalen;
  • de draagtijd;
  • dysmenorroe;
  • borstvoeding;
  • bloedziekten.

Bij gebruik van dipyrone in de bovengenoemde gevallen zal het verwachte therapeutische effect niet tot uiting komen. Integendeel, analgin kan het klinische beeld van de pathologie alleen maar verergeren en de ontwikkeling van gecompliceerde gevolgen veroorzaken.

Met een kater - is er een effect?

Helpt de tool de gevolgen van het drinken van alcohol het hoofd te bieden? Analgin helpt bij een kater, het elimineert enkele van de onaangename symptomen. Maar het is vermeldenswaard dat met de combinatie van het medicijn met alcohol het negatieve effect op de nieren, lever en andere organen wordt versterkt. Als er afwijkingen in de nieren zijn, is het beter om een ​​ander medicijn te kiezen. Om uw lichaam te beschermen tegen vergiftiging na het drinken van alcohol, moet u eiwitrijk voedsel eten, voldoende vloeistof in kleine porties drinken.

Meer over gezondheid 15 dingen die het waard zijn om bij de apotheek te kopen, zelfs als je gezond bent

Bijwerking

Het nadeel van behandeling met het medicijn "Analgin" is de mogelijkheid van negatieve reacties van het lichaam. Het grootste gevaar ligt in de waarschijnlijkheid van de vorming van agranulocytose. Hierdoor hebben veel landen het gebruik van medicijnen verboden. Daarnaast worden de volgende bijwerkingen waargenomen:

  • nierfunctiestoornis;
  • oliguria;
  • proteïnurie;
  • trombocytopenie;
  • Anuria
  • urticaria;
  • interstitiële nefritis;
  • drukverlaging;
  • angio-oedeem;
  • leukopenie;
  • anafylactische shock (zelden);
  • bronchospastisch syndroom (zeldzaam).

"Analgin" -instructie voor gebruik verbiedt gebruik voor:

  • individuele intolerantie;
  • bloedziekten;
  • reumatische koorts;
  • aspirine-triade, astma;
  • Leverfalen;
  • Bloedarmoede
  • dysmenorroe;
  • 1 trimester van de zwangerschap;
  • leukopenie;
  • nierfunctiestoornis;
  • tijdens borstvoeding.

Voorzichtigheid is geboden bij het voorschrijven van het geneesmiddel aan baby's tot 3 maanden oud, bij langdurig gebruik van alcohol, met nierpathologieën. De patiënt moet worden gecontroleerd bij lage druk, onstabiele bloedcirculatie.

Hoe vrouwen te nemen

Met menstruatie

Zal analgin helpen bij de menstruatie en is het de moeite waard om te gebruiken als er pijn optreedt? Tijdens de menstruatie kan het welzijn op veel manieren worden verbeterd. Anesthetica wordt alleen gebruikt in gevallen waarin iemand door hevige pijn tijdelijk arbeidsongeschikt wordt..

Bij menstruatie vanuit de buik zal analgin effectief helpen. Dit is een krachtig pijnmedicijn en wordt daarom in zeldzame gevallen gebruikt. Het medicijn helpt bij buikpijn, maar bij veelvuldig gebruik schaadt het de gezondheid. Vrouwen mogen dit geneesmiddel niet gebruiken tijdens de zwangerschap..

Met een verkoudheid

Het medicijn is een effectief middel tegen verkoudheid. Ondanks het feit dat bij het gebruik de oorzaak van de ziekte zelf niet wordt geëlimineerd, verbetert de gezondheidstoestand. Indien nodig kan de arts een injectie met analgin maken van de temperatuur. Bovendien helpt het medicijn bij keelpijn..

Dr. Komarovsky over het lytische mengsel

Dr. Komarovsky is van mening dat koorts het beste kan worden verlaagd door injectie. Bij hoge temperaturen heeft het lichaam een ​​tekort aan vocht. De bloedtoevoer is alleen geconcentreerd in vitale organen. De darmabsorptie vertraagt ​​door de darmen.

  1. Tijdens koorts moet de baby vaak worden gedronken.
  2. De lucht in de kamer moet koel zijn.
  3. Wikkel een kind niet met hoge koorts.
  4. Kleding moet los zitten..
  5. Als de baby zweet, moet de kleding worden verschoond om te drogen.

Interactie met andere medicijnen

Analgin + difenhydramine

Omdat medicijnen met elkaar kunnen interageren, moet u de instructies altijd zorgvuldig lezen. Bij een combinatie van analgin met difenhydramine is het effect van de medicijnen bijvoorbeeld sterker. Het mengsel wordt aanbevolen voor koorts. Een dergelijke medicinale samenstelling zal de temperatuur helpen verminderen in aanwezigheid van een ontsteking of infectie..

Het wordt aanbevolen om medicijnen te combineren in gevallen waarin een tand pijn doet of hoofdpijn optreedt die andere geneesmiddelen niet elimineren. Medicijnen zullen ook helpen bij leverkoliek, pijn door brandwonden en verwondingen elimineren.

Als het mengsel met difenhydramine niet helpt, wat moet ik dan doen in dergelijke gevallen? Raadpleeg een arts, hij zal andere medicijnen selecteren of de dosering van eerder voorgeschreven medicijnen veranderen.

Diphenhydramine + Analgin + Papaverine

Bij koorts worden analgin en difenhydramine samen met het medicijn papaverine gebruikt. Verliest zo'n triade snel en effectief de temperatuur? Het is voor dit doel dat een dergelijke combinatie van medicijnen wordt gebruikt. Als het niet mogelijk is om het probleem op andere manieren op te lossen, helpt de triade.

Als u erachter bent gekomen waarom analgin helpt, hoe u het moet gebruiken en in welke hoeveelheden, kunt u uw welzijn verbeteren wanneer een dergelijke behoefte zich voordoet. Maar vergeet niet dat het medicijn geen ziekten geneest. Met zijn hulp is het alleen mogelijk om de symptomen tijdelijk te maskeren, in de toekomst zijn onderzoek en behandeling in ieder geval noodzakelijk.

HELM RECEPTEN HIER: KLIK OP FOTO

Structuur

Ambulanceartsen gebruiken meestal een lithisch krachtig middel bij injecties wanneer ze snel een te hoge temperatuur moeten 'verlagen'. De klassieke samenstelling van dit complexe preparaat bestaat uit drie hoofdcomponenten. Elk van hen bevordert de toestand van de patiënt.

De samenstelling van het lytische mengsel:

Het aandeel is 50% van de rest. Het is een koortswerend pijnstillend middel.

Verbetert de activiteit van Analgin. Het aandeel is 1% van de rest. Dit is een antihistaminicum dat een allergische reactie verlicht. Heeft daarnaast een kalmerend effect. Kan worden vervangen door Suprastin of Tavegil.

Een krampstillend middel dat de bloedvaten verwijdt. Het behoort tot de groep van opiumalkaloïden. Verhoogt de warmteoverdracht, vermindert het risico op aanvallen. Het deel is slechts 0,1% van de totale samenstelling. Kan worden vervangen door No-spear.

Belangrijk! Wanneer ze samen in één mengsel worden gecombineerd, vormen deze medicijnen geen nieuwe samenstelling. Ze versterken elkaars actie alleen maar. Alle componenten van een lytisch middel genezen geen enkele ziekte. Ze verlichten alleen samen de acute symptomen van het ontstekingsproces, dat wil zeggen, de koorts snel "omver".

Kiespijn

Waar kan Analgin bij helpen? Het medicijn elimineert kiespijn. Start bij voorkeur met 0,5 tabletten. Als het ongemak blijft bestaan, moet je de rest drinken.

Spoel voordat u het product inneemt uw mond met warm water met een laag sodagehalte. In plaats van dit medicijn, neem 1 tablet Drotaverinum. Met kamferalcohol kunt u kiespijn elimineren..

Analgin - voor- en nadelen

Als ze weten wat Analgin helpt, hebben niet alle patiënten een idee van de mogelijke negatieve effecten van het medicijn. De hoge effectiviteit van het medicijn, de snelheid van handelen veroorzaakt wijdverbreid gebruik en veelvuldig gebruik. Net als andere hebben Analgin-tabletten echter bijwerkingen, waarvan de ernst te wijten is aan de dosering en frequentie van inname van het geneesmiddel. Bij patiënten die Analgin lang en vaak gebruiken, kunnen de volgende bijwerkingen van het gebruik van het geneesmiddel worden waargenomen:

  • huiduitslag;
  • leukopenie (een afname van het aantal witte bloedcellen in het bloed);
  • een aanval van bronchospasme;
  • bloeddruk verlagen;
  • verminderde nierfunctie, urine rood kleuren.

Andere combinaties om de temperatuur te verlagen

Met behulp van dergelijke combinaties van "Analgin" kunnen verschillende symptomen die gepaard gaan met koorts worden geëlimineerd:

  1. In geval van krampen die gepaard gaan met koorts, is het noodzakelijk om "Analgin" in de vorm van een oplossing te mengen met "No-shpa" en "Suprastin". Met "No-spa" kunt u spasmen verlichten en pijn effectief elimineren. Het kan echter het lichaam van het kind negatief beïnvloeden, daarom is het noodzakelijk om het met speciale zorg en in strikte overeenstemming met de leeftijd van het kind te doseren.
  2. In geval van koorts die gepaard gaat met virale infecties, kan een mengsel van aspirine en analgin worden gebruikt..
  3. Een mengsel van pijnstiller met Novocain zal de pijn helpen verlichten.
  4. De intense koorts die gepaard gaat met een zere keel wordt effectief gestopt door een mengsel van pijnstillers met Paracetamol.
  5. Opgewonden omstandigheden worden goed geëlimineerd met een mengsel van difenhydramine en pijnstiller. Dosering moet worden gekozen in strikte overeenstemming met de leeftijd van het kind.

Het gebruik van gecombineerde mengsels op basis van "Analgin" bij de behandeling van kinderen is alleen mogelijk na overleg met een specialist. Als het kind eerder allergische reacties op medicijnen had, mogen preparaten op basis van metamizol uitsluitend onder toezicht van medisch personeel worden gebruikt. Het is belangrijk om te onthouden dat "Analgin", ondanks de lage prijs en prevalentie, niet zo'n veilig medicijn is. In grote hoeveelheden gebruiken is gevaarlijk.

We hebben de instructies voor "Analgin" voor kinderen doorgenomen.

Meningen van patiënten

Beoordelingen van de Analgin-tabletten laten gemengde gevoelens achter. Sommige mensen prijzen het medicijn om zijn effectiviteit. Ze praten over de werkingssnelheid van het medicijn en het gebruik ervan, zelfs bij hevige pijn. Velen nemen het medicijn zonder medisch recept voor hoofdpijn en kiespijn..

Ze misbruiken de medicatie voor bijwerkingen. Bij de aspirinetriade veroorzaakt "Analgin" zwelling van de nasopharynx. Beoordelingen van artsen zeggen over de veiligheid van het medicijn bij het gebruik van 1-2 tabletten om de symptomen van pijn te verwijderen. Het is beter voor kinderen om het niet te geven, maar om spaarzamere preparaten te gebruiken: 'Ibuprofen', 'Paracetamol'.

bevindingen

Een aanzienlijke stijging van de lichaamstemperatuur geeft aan dat er ernstige ontstekingsprocessen in uw lichaam plaatsvinden. Het is erg belangrijk om de oorzaak te achterhalen, omdat de behandeling anders niet effectief is.

Zorg goed voor je gezondheid, want je hebt er een. Het medicijn "Analgin" heeft ontstekingsremmende, koortswerende en pijnstillende effecten. U moet de tool echter verstandig gebruiken. Artsen schrijven dit medicijn vaak voor aan hun patiënten, omdat ze vertrouwen hebben in de effectiviteit ervan. De tool sprak velen aan, omdat het een relatief lage prijs heeft en tegelijkertijd perfect voldoet aan zijn doel.

Zorg voor jezelf en voor jezelf, en dan zal je lichaam voor je beginnen te zorgen.

Eigenschappen en farmacokinetiek

Analgin kan de intensiteit van pijn verminderen en de lichaamstemperatuur verlagen tijdens een koortsreactie (door verhoogde warmteoverdracht). Het heeft een ontstekingsremmend effect door remming van COX en prostanglandines..

Na binnenkomst in het maagdarmkanaal wordt de werkzame stof snel en bijna volledig opgenomen. Het effect ontwikkelt zich na ½-1 uur na inname van de tabletten en gemiddeld 30 minuten na de injectie. Hydrolyse van metamizol-natrium vindt plaats in de darmwand en metabolieten ondergaan biotransformatie in de lever. Het niveau van hun conjugatie met serumeiwitten bereikt 60%. Metabolisme verlaat het lichaam met urine.

Bepaling van de dosering voor kinderen

Klopt perfect de temperatuur "Analgin" en het kind. In dit geval is zelfmedicatie echter ten strengste verboden. Alleen een arts kan de juiste dosering kiezen, op basis van de gezondheidsstatus van de baby op dit moment en de individuele kenmerken van zijn lichaam. Meestal adviseren artsen om de voorkeur te geven aan "Paracetamol" en "Ibuprofen" voor de categorie kinderen van de bevolking, omdat het deze medicijnen zijn die zo veilig mogelijk zijn.

Om te bepalen welke hoeveelheid van het medicijn geschikt is voor de baby, moet rekening worden gehouden met zijn leeftijds- en gewichtsindicatoren. Om de meest optimale hoeveelheid werkzame stof correct te berekenen, moet u het lichaamsgewicht met tien vermenigvuldigen. Je krijgt dus de hoeveelheid milligram werkzame stof.

Gewoonlijk wordt de dosering voor kinderen van drie jaar beschouwd als maximaal honderd milligram. Voor kinderen van vier tot zes jaar kan de dosis worden verhoogd tot tweehonderd milligram. Hoe ouder het kind, hoe hoger de dosering moet zijn. Gewoonlijk schrijven artsen aan vijftienjarigen een halve gram werkzame stof per dag voor. Merk op dat dit nummer moet worden verdeeld in twee - drie stappen.

Voor wie Analgin bijzonder gevaarlijk is?

De kans op het ontwikkelen van ernstige overgevoeligheidsreacties is groter bij patiënten met de volgende pathologieën:

  • overgevoeligheid voor NSAID's (astmatische of allergische reactie);
  • bronchiale astma;
  • ethanol-intolerantie;
  • intolerantie voor benzoaten (gangbare conserveringsmiddelen).


Een pijnstiller wordt met de nodige voorzichtigheid gegeven aan slachtoffers van meervoudig traumatisch weefselletsel. Nauwgezette monitoring van hemodynamische kenmerken is noodzakelijk als bij de patiënt acute pathologieën van het hart en de bloedvaten (in het bijzonder myocardinfarct) of arteriële hypotensie worden vastgesteld. Hoog risico op complicaties van medicamenteuze behandeling met dit medicijn bij mensen met uitdroging.

Belangrijk: als een "acute buik" wordt gediagnosticeerd, mogen metamizol-natrium en andere analgetica niet worden gegeven om "smering" van symptomen te voorkomen.

Er zijn geen gegevens over de waarschijnlijkheid van vorming van foetale misvormingen onder invloed van Analgin. Bij gebrek aan informatie wordt vrouwen die zich voorbereiden om moeder te worden sterk aangeraden om het medicijn niet in de vroege en late stadia te gebruiken. Aangezien metamizol-natrium de productie van prostaglandinen gedeeltelijk blokkeert, is de kans op vroegtijdige sluiting van de ductus arteriosus bij het ongeboren kind toegestaan.

Metabole producten van Analgin kunnen in de moedermelk doordringen, daarom mogen vrouwen dit geneesmiddel niet drinken tijdens borstvoeding. In extreme gevallen kunt u de baby niet eerder dan 2 dagen na inname voeden.

speciale instructies

Metamizole is een derivaat van het vijfledige heterocyclische lactam pyrazolon, een niet-narcotisch analgeticum.

De bruto-formule van de stof is C13H16N3NaO4S.

Volgens de Staatsfarmacopee heeft de stof de vorm van een wit of lichtgeel kristallijn poeder, dat snel ontbindt in aanwezigheid van vocht. Gemakkelijk oplosbaar in water en moeilijk te ethanol. Het is praktisch onmogelijk om het poeder op te lossen in chloroform, ether en aceton..

Wikipedia geeft aan dat metamizol voor het eerst werd gesynthetiseerd door de Duitse organische chemicus L. Knorr in 1920.

De actieve metaboliet die vrijkomt tijdens de biotransformatie van metamizol kan urine rood kleuren.

Apothekers-enthousiasten Analgin met Hydroperiet worden gebruikt om een ​​"schoorsteen" te maken. Hiervoor worden de componenten in een verhouding van 3: 1 genomen en in verschillende containers tot poeder vermalen (dit is erg belangrijk!).

Bij het werken met reagentia moeten handschoenen worden gedragen (bij het malen van verschillende preparaten moeten verschillende handschoenen worden gedragen zodat Hydroperitai- en Analgin-deeltjes niet in de handen ontploffen) en aan het einde van het werk uw handen grondig wassen.

Na het malen van de tabletten worden poeders uit verschillende containers in één pot gegoten en gemengd. De reactie begint bij een temperatuur van 25-30 ° C.

Aandacht! Het gebruik van Analgin in de aanwezigheid van acute onverklaarbare pijn vóór onderzoek door een arts is onaanvaardbaar!

Langdurig gebruik van het medicijn vereist periodieke controle van het aantal witte bloedcellen.

In sommige gevallen kan de toediening van Analgin de urine rood kleuren, wat geen teken is van negatieve effecten, wordt geassocieerd met het vrijkomen van een intermediair metabolisch product van metamizol-natrium en vereist geen ontwenningsverschijnselen.

Dit product is niet compatibel met alcohol..

Het is onaanvaardbaar om Analgin met andere geneesmiddelen in dezelfde spuit te mengen.

Het heeft een wisselwerking met andere medicinale stoffen, verandert ze en de therapeutische werking ervan, daarom is het bij het gebruik van andere medicijnen noodzakelijk om de behandelende arts te informeren over het gebruik van Analgin.

Geven ze kinderen

In de gebruiksaanwijzing staat dat kinderen alleen analgin krijgen als er ernstige indicaties zijn.

Notitie! Bij de behandeling van kinderen ouder dan 12 maanden. er worden alleen kaarsen gebruikt.

Een tablet kan pas na 10 jaar aan een kind worden gegeven. Injecties worden uitsluitend gegeven bij kritisch hoge temperaturen..


Voor kinderen ouder dan 6 maanden wordt analgin voorgeschreven in een dosis van 5-10 mg per 1 kg lichaamsgewicht 3-4 keer per dag of 0,025-0,25 g per receptie, afhankelijk van de leeftijd

Leukopenie


Analgin kan leiden tot de ontwikkeling van zo'n levensbedreigende ziekte als leukopenie. In dit geval wordt de productie van witte bloedcellen, die een persoon beschermen tegen ontstekingsprocessen, verminderd. Een bijzonder gevaar voor de gezondheid is een combinatie van twee geneesmiddelen - analgin en amidopyrine, die tien jaar geleden ongelukkige artsen ongelukkige patiënten van hoge temperatuur prikten. Deze twee medicijnen doden samen bijna volledig de witte bloedcellen..

De dodelijke dosis dipyrone voor mensen is 15-20 gram.

De voordelen en nadelen van analgin zijn bijna equivalent en ze zijn alleen afhankelijk van de persoon die dit medicijn gebruikt. Als u het geneesmiddel inneemt zoals voorgeschreven door uw arts en rekening houdt met contra-indicaties, zal het de gezondheid niet schaden.

Opslag condities

Analgin moet op een droge plaats uit direct licht worden bewaard, met een luchttemperatuur van 8-15 ° C. Bij onbeschadigde verpakking is de houdbaarheid 3 jaar..

Buiten het bereik van kinderen bewaren.!

Op recept verkrijgbaar.

Tabletten worden zonder recept verstrekt. Voor het kopen van zetpillen en injectie is een recept nodig.

Rp: Sol. Analgini 50% - 1,0

Analgin-oplossing en -tabletten moeten worden bewaard bij een temperatuur van 15-25 ° C, kaarsen - bij een temperatuur van niet meer dan 15 ° C.

De houdbaarheid van de tabletten is vijf jaar; de oplossing en zetpillen zijn drie jaar..

Hartzeer

Kan ik "Analgin" drinken met de schijn van hartpijn? Voor deze gevallen worden tabletten gebruikt. Bij ongemak kunt u 1 tablet innemen. Het medicijn begint in 15 minuten te werken.

Dergelijke acties zoals Corvalol, Valocordin, Validol hebben een uitstekend effect. “Analgin” kan worden vervangen door “Validol”, dat onder de tong wordt geplaatst (1 tablet) of er worden 30-40 druppels gedruppeld. Zoals de beoordelingen bevestigen, is het voor hartpijn noodzakelijk om speciale fondsen te nemen die de arts heeft voorgeschreven.

Extra informatie

Bij ouderen, evenals bij patiënten met een verminderde nierfunctie, wordt het geneesmiddel in lagere doseringen gebruikt, omdat de metabolieten van de hoofdsubstantie langzamer worden geëlimineerd dan bij jonge patiënten, evenals bij patiënten bij wie de nieren normaal functioneren.

Bij verminderde lever- of nierfunctie moeten hoge doses worden vermeden. Zonder verlaging van de dosering is uitsluitend kortdurend gebruik van dit medicijn mogelijk..

Patiënten die dit medicijn lange tijd krijgen, moeten bloedonderzoeken ondergaan om het aantal witte bloedcellen te controleren..

Wanneer moet u Analgin gebruiken??

Indicaties voor de benoeming van Analgin zijn:


posttraumatische en postoperatieve pijn;

  • krampachtige pijnen;
  • pijnsyndroom tegen de achtergrond van de ontwikkeling van tumorneoplasmata;
  • chronische pijn van hoge intensiteit (met de ineffectiviteit van andere maatregelen);
  • hyperthermie bij ziekten van infectieuze en inflammatoire oorsprong.
  • Overdosis

    Het is ten strengste verboden om de door de arts aanbevolen dosering van het medicijn te schenden. In de darmen wordt “Analgin” snel opgenomen, wat resulteert in een hoge concentratie in het bloed wanneer het nemen van een grote dosis van het geneesmiddel in de kortst mogelijke tijd wordt waargenomen. Veel mensen gebruiken "Analgin" systematisch voor kiespijn, maar het is ten strengste verboden.

    Een enkele overschrijding van de aanbevolen dosis en systematisch misbruik van geneesmiddelen worden op verschillende manieren uitgedrukt. De geleidelijke ophoping van de werkzame stof in het lichaam veroorzaakt de ontwikkeling van ontstekingen.

    De patiënt heeft zweren in de mond, bronchitis en faryngitis beginnen te verergeren. Het toxische effect van "Analgin" veroorzaakt moeilijkheden bij het plassen, het geel kleuren van de huid, hoesten en kortademigheid.

    Als een eenmalige dosisoverschrijding is opgetreden, kunnen de vergiftigingsverschijnselen zowel onmiddellijk als binnen drie dagen optreden. Het tandvlees van de patiënt wordt ontstoken, zich ontwikkelt stomatitis, de urinewegen raken ontstoken en er ontstaan ​​zweren in de darmen en de maag. Naast de bovenstaande symptomen kan een overdosis zich manifesteren in de vorm van:

    1. Een scherpe daling van de bloeddruk.
    2. Tinnitus.
    3. Misselijkheid en overgeven.
    4. Hartkloppingen.
    5. Acute agranulocytose.
    6. Aanvallen.
    7. Krampen en buikpijn.
    8. Neuralgische stoornissen.
    9. Verlies van bewustzijn en coma.

    Hoofdpijn

    Waar helpt Analgin bij? Het wordt gebruikt bij hoofdpijn, omdat het een pijnstillend effect heeft. De maximale dosis is 2 tabletten tegelijk. Er zijn maximaal 6 tabletten per dag toegestaan. Het geneesmiddel wordt met water weggespoeld.

    Hoewel "Analgin" helpt bij pijn, zal het er alleen mee werken om het symptoom te verwijderen, het kan de oorzaak niet wegnemen. Om de diagnose te verduidelijken, moet u een arts raadplegen. De specialist zal de oorzaak identificeren en vervolgens zal een effectieve behandeling worden voorgeschreven. "Analgin" kan ook worden vervangen door 1 tablet "Paracetamol".

    Combinatie met andere medicijnen

    Bij het uitvoeren van complexe therapie met Analgin als antipyreticum, moet er rekening mee worden gehouden dat het niet met alle geneesmiddelen interageert. Een combinatie van Analgin met:

    1. Anesthetisch spectrum van geneesmiddelen - verhoog de mate van toxische effecten op het lichaam, vergroot de kans op bijwerkingen.
    2. Antidepressiva - Verhoog de toxiciteit.
    3. Barbituraten - verminderen het therapeutische effect.
    4. Kalmerende en kalmerende middelen - versterken het effect, wat tot bijwerkingen leidt.
    5. Paracetamol - kan leiden tot instorting en onderkoeling, omdat Paracetamol het toxische effect van Analgin verhoogt.

    Bovendien is het strikt verboden om een ​​injectieoplossing van een antipyretisch geneesmiddel in dezelfde spuit met andere geneesmiddelen te mengen. Analgin versterkt ook het effect van indirecte anticoagulantia, geneesmiddelen van de hypoglycemische groep en glucocorticosteroïden, dus deze combinatie is bij kinderen verboden.

    Toegestane combinaties van het medicijn om de temperatuur effectiever te verlagen - Papaverine, difenhydramine, Suprastin, No-Shpa.

    Analgin en aspirine - verschil en compatibiliteit

    Pijnstillers en ontstekingsremmende geneesmiddelen, waaronder aspirine, blijven veel voorkomende middelen die worden gebruikt om pijn en warmte te verlichten. Voor een goede keuze tussen verschillende klassen van pijnstillers, moet het type pijn (onafhankelijk, neuropathisch, psychogeen of gemengd) worden bepaald, evenals de aanwezigheid van bijkomende ziekten waarbij het geneesmiddel gecontra-indiceerd of onveilig kan zijn. Vergelijk met deze posities de bekende tabletten van acetylsalicylzuur (aspirine) met Analgin en de toelaatbaarheid van hun gezamenlijke toediening.

    We zijn al lang gewend aan de naam Analgin, hoewel het belangrijkste actieve bestanddeel in feite metamizol wordt genoemd, dat naast pijnstillende en koortswerende eigenschappen een krampstillend effect heeft. De laatste kwaliteit maakt het effectiever voor hoofdpijn geassocieerd met vasospasme..

    Samen met paracetamol en ibuprofen is metamizol een veel gebruikt analgeticum, maar alleen in landen waar het nog steeds is goedgekeurd voor verkoop. Vanwege een zeldzame maar dodelijke bijwerking die de samenstelling van het bloed verandert, is Analgin in een aantal landen verboden of nooit goedgekeurd voor een vakantie. Recent bewijs suggereert dat het risico met ongeveer 1,1 per miljoen gevallen is overdreven. Een aantal andere negatieve eigenschappen, waaronder intolerantie bij bronchiale astma en het toxische effect van hoge doses metamizol op de lever, stellen ons echter niet in staat om het een hoog veiligheidsprofiel toe te kennen. Analgin is alleen geschikt voor volwassenen voor kortdurend gebruik met een maximale dosis van niet meer dan 1 gram (twee tabletten).

    Acetylsalicylzuur (aspirine) is nergens verboden en blijft een van de meest gebruikte OTC-medicijnen ter wereld. In afnemende volgorde van sterkte heeft het antipyretische, ontstekingsremmende en pijnstillende eigenschappen. Momenteel wordt het veel gebruikt voor de preventie van trombose en hart- en vaatziekten in kleine of middelgrote doses (van 50 tot 300 mg). Bij hogere doseringen (500-1000 mg voor volwassenen) wordt het gebruikt om pijn te behandelen en de temperatuur te verlichten bij acute respiratoire virale infecties..

    De gevaarlijkste bijwerking zijn erosieve en ulceratieve ziekten van de maag en darmen, of hun verergering of complicatie. Daarom moet, in aanwezigheid van chronische aandoeningen van het maagdarmkanaal, aspirine tegen hoofdpijn of andere soorten pijn met uiterste voorzichtigheid worden ingenomen of worden vervangen door Analgin of paracetamol. Bij mensen met een gezonde maag mag kortdurend gebruik geen problemen veroorzaken.

    Wat verdooft beter?

    Een analyse van 67 Europese klinische onderzoeken naar de veiligheid van acetylsalicylzuur (1) liet de volgende resultaten zien. Om matige pijn of koorts te verlichten, veroorzaakt het eenmaal of gedurende de dag nemen van aspirine in standaarddoses (één tablet van 500 mg) zelden bijwerkingen. Er werd slechts een lichte toename van het risico op dyspepsie en buikpijn opgemerkt.

    Meestal is het belangrijkste verschil tussen Analgin en Aspirine voor eenmalig of kortdurend gebruik in gelijke hoeveelheden de beste pijnstillende en krampstillende activiteit. Beide zijn bijvoorbeeld effectief tegen hoofdpijn, maar Analgin zal beter bijdragen aan eerdere en diepere verlichting. Dit wordt bevestigd door een Spaanse, placebogecontroleerde studie bij 417 patiënten van verschillende leeftijden van 18 tot 65 jaar (2).

    Mag ik tegelijkertijd nemen?

    Een volwassene met eenmalig gebruik en zonder de aanbevolen dosering - 500 mg aspirine met analgin - te overschrijden, is deze combinatie hoogstwaarschijnlijk geen hallo tegen de negatieve gevolgen, hoewel de kans op bijwerkingen licht zal toenemen. De vraag is waarom dit wordt gedaan. De combinatie van Analgin plus Aspirine kan de koorts beter verminderen, maar hiervoor is het beter voor volwassenen om alleen paracetamol te doen en kinderen een op ibuprofen gebaseerd medicijn te geven in een hoeveelheid die geschikt is voor de leeftijd.

    De combinatie van Analgin met aspirine moet absoluut worden vermeden door degenen die voortdurend acetylsalicylzuurpreparaten gebruiken om het bloed te verdunnen en bloedstolsels te voorkomen. Bij de meeste patiënten onderdrukt metamizol het plaatjesremmende effect van aspirine (3).