Antigrippin-ANVI: instructies voor gebruik en beoordelingen

Latijnse naam: Antigrippin-ANVI

Actief bestanddeel: Acetylsalicylzuur en ascorbinezuur (Acidum acetylsalicylicum & ascorbinicum), Rutosid (Rutosidum), Metamizol-natrium (Metamizolum-natrium), Calciumgluconaat (Gluconas calcii), difenhydramine-hydrochloride (Hydramine-difenhydride)

Producent: AnviLab (Rusland)

Beschrijving en foto bijwerken: 10.23.2018

Prijzen in apotheken: vanaf 102 roebel.

Antigrippin-ANVI - een gecombineerd medicijn voor de symptomatische behandeling van verkoudheid.

Vorm en compositie vrijgeven

  • capsules A: maat nr. 0, harde gelatine, groen; inhoud - een mengsel van korrels en poeder (klontjes zijn mogelijk), de kleur van het mengsel is van lichtgeel tot geel met een groenachtige tint;
  • capsules B: maat nr. 0, harde gelatine, wit; inhoud - een mengsel van korrels en poeder (klontjes zijn mogelijk), de kleur van het mengsel is wit of wit met een geelachtige tint.

Verpakking: 10 capsules A in blisterstripverpakking, 10 capsules B in blisterstripverpakking, 2 blisters (elk A en B) in een kartonnen doos.

Samenstelling capsule A:

  • werkzame stoffen: ascorbinezuur - 300 mg, acetylsalicylzuur - 250 mg, rutosidetrihydraat - 20 mg (in termen van rutoside);
  • hulpcomponenten: aardappelzetmeel, calciumstearaat;
  • capsule omhulsel: gelatine, titaniumdioxide (E 171), diamantzwarte kleurstof (E 151), azorubinekleurstof (E 122), chinolinegele kleurstof (E 104), diamantblauwe kleurstof (E 133) of gepatenteerde blauwe kleurstof (E 131).

De samenstelling van capsule B:

  • werkzame stoffen: metamizol-natriummonohydraat - 250 mg, calciumgluconaatmonohydraat - 100 mg, difenhydraminehydrochloride - 20 mg;
  • hulpcomponenten: aardappelzetmeel, calciumstearaat;
  • capsule omhulsel: gelatine, titaniumdioxide (E 171).

Farmacologische eigenschappen

Antigrippin-ANVI heeft een anti-koud, antipyretisch, analgetisch, ontstekingsremmend, antihistaminisch en angioprotectief effect.

Farmacodynamica

Het effect van het medicijn is te wijten aan de eigenschappen van de samenstellende componenten:

  • ascorbinezuur verhoogt de weerstand van het lichaam, speelt een belangrijke rol bij weefselregeneratie, bloedstolling, de regulering van het koolhydraatmetabolisme en redoxprocessen;
  • acetylsalicylzuur (ASA) remt de aggregatie van bloedplaatjes, heeft ontstekingsremmende, pijnstillende en koortswerende effecten;
  • rutoside (rutine) - een angioprotector die de capillaire permeabiliteit, ontsteking en zwelling vermindert; remt de aggregatie van rode bloedcellen en verhoogt de mate van hun vervorming;
  • metamizol-natrium (analgin) heeft een antipyretisch en analgetisch effect; remt de synthese van prostaglandinen, waardoor het ook een zwakke ontstekingsremmende eigenschap heeft;
  • calciumgluconaat vermindert de vasculaire permeabiliteit, heeft een antiallergisch effect, is betrokken bij de regulering van het calcium- en fosformetabolisme;
  • difenhydramine (difenhydramine) heeft een anti-oedemateus, antiallergisch en lokaal anesthetisch effect (vermindert de vasculaire permeabiliteit, elimineert keelpijn, hyperemie en zwelling van het neusslijmvlies, evenals allergische reacties van de bovenste luchtwegen).

Gebruiksaanwijzingen

Antigrippin-ANVI wordt gebruikt voor de symptomatische behandeling van verkoudheid, acute respiratoire virale infecties en influenza bij volwassenen en jongeren vanaf 15 jaar.

Contra-indicaties

  • ziekten vergezeld van bronchospasme;
  • aspirine en bronchiale astma;
  • verhoogde neiging tot bloeden;
  • maagbloeding;
  • erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal (GIT) in de acute fase;
  • remming van hematopoëse (leukopenie, agranulocytose, neutropenie);
  • hemorragische diathese (ziekte van von Willebrand, trombocytopenie, hemofilie, hypoprothrombinemie, telangiëctasie, trombocytopenische purpura);
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie;
  • erfelijke hemolytische anemie geassocieerd met een tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • calciumnefrolithiase, hypercalciurie;
  • hypercalciëmie;
  • vitamine K-tekort;
  • sarcoïdose;
  • ernstig verminderde lever- of nierfunctie;
  • Portale hypertensie;
  • gestratificeerd aorta-aneurysma;
  • cardiale glycoside-intoxicatie;
  • leeftijd tot 15 jaar;
  • zwangerschap;
  • borstvoeding;
  • overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn.

Antigrippin-ANVI moet met voorzichtigheid worden gebruikt bij gedecompenseerd hartfalen, jicht, hyperurikemie, uraatnefrolithiase, maag- en / of darmzweren.

Gebruiksaanwijzing Antigrippin-ANVI: methode en dosering

Antigrippin-ANVI wordt oraal ingenomen: de capsules worden heel doorgeslikt, na een maaltijd met water weggespoeld.

Volwassenen en adolescenten vanaf 15 jaar krijgen 2 capsules tegelijk voorgeschreven - 1 groen (uit blister A) en 1 wit (uit blister B).

Frequentie van opname - 2-3 keer per dag.

De behandelingsduur is totdat de symptomen van de ziekte verdwijnen, maar niet meer dan 5 dagen. Raadpleeg een arts als er geen verbetering optreedt.

Bijwerkingen

  • allergische reacties: huiduitslag, Quincke's oedeem, bronchospasme;
  • uit het cardiovasculaire systeem: verhoogde bloeddruk, tachycardie;
  • uit het spijsverteringssysteem: gastro-intestinale bloeding, erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal, misselijkheid, gastralgie, anorexia, diarree, braken, leverfalen;
  • andere: nierfalen.

Bij langdurig gebruik van het medicijn (langer dan 7 dagen) kunnen de volgende bijwerkingen optreden:

  • allergische reacties: toxische epidermale necrolyse (Lyell-syndroom), Stevens-Johnson-syndroom, anafylactische shock;
  • vanuit het centrale zenuwstelsel: duizeligheid, hoofdpijn;
  • van het bloedstollingssysteem: hypocoagulatie, verminderde bloedplaatjesaggregatie, hemorragisch syndroom (inclusief purpura, bloedend tandvlees, bloedneuzen);
  • uit het hemopoëtische systeem: agranulocytose, trombocytopenie, leukopenie;
  • uit de urinewegen: rood worden van urine, anurie, oligurie, interstitiële nefritis, proteïnurie, verminderde nierfunctie, nierbeschadiging met papillaire necrose;
  • van de zintuigen: oorsuizen, doofheid, slechtziendheid;
  • andere: bij kinderen - Reye-syndroom (verminderde leverfunctie, braken, metabole acidose, hyperpyrexie, stoornissen van de psyche en het zenuwstelsel).

Overdosis

De volgende symptomen kunnen duiden op een overdosis Antigrippin-ANVI: oorsuizen, bleekheid van de huid, zweten, misselijkheid, maagpijn, braken, tachycardie. Bij een significante overdosis zijn het volgende mogelijk: anurie, slaperigheid, kortademigheid, bronchospasmen, collaps, bloeding, convulsies, respiratoire acidose, progressieve respiratoire verlamming.

Bij het nemen van een overschatte dosis van het medicijn, is het noodzakelijk om braken kunstmatig op te wekken en de maag te spoelen, actieve kool en zout laxeermiddel in te nemen. In geval van convulsiesyndroom is intraveneuze toediening van barbituraten en diazepam geïndiceerd. Indien nodig, hemodialyse, geforceerde diurese.

speciale instructies

In lage doses vermindert ASA de uitscheiding van urinezuur uit het lichaam, daarom bestaat het risico op een aanval van jicht.

ASA heeft een plaatjesremmende eigenschap, daarom is het bij de komende chirurgische ingreep noodzakelijk om de behandelende arts te waarschuwen voor het nemen van het medicijn.

Bij pollinose en bronchiaal astma is de kans op het ontwikkelen van overgevoeligheidsreacties groter.

Ascorbinezuur kan het verloop van snel prolifererende en intensief uitgezaaide tumoren verergeren..

Antigrippin-ANVI bevat metamizol-natrium, dus het gelijktijdig gebruik met penicilline, colloïdale bloedvervangers en radiopake stoffen is gecontra-indiceerd.

Ascorbinezuur in het preparaat kan de resultaten van sommige laboratoriumtests vervormen, bijvoorbeeld om de activiteit van levertransaminasen, het gehalte aan bilirubine, glucose en lactaatdehydrogenase in bloedplasma te bepalen.

Antigrippin-ANVI wordt niet aanbevolen tijdens behandeling met ticlopidine, anticoagulantia, glucocorticosteroïden, antihypertensiva en uricosurica.

Tijdens de behandeling mag u geen alcohol drinken, omdat ethanol het risico op gastro-intestinale bloedingen verhoogt.

Ascorbinezuur stimuleert de synthese van corticosteroïde hormonen, daarom is controle van de nierfunctie en bloeddruk vereist.

Bij langdurige behandeling is het noodzakelijk om laboratoriumindicatoren van de functionele toestand van de lever en het beeld van perifeer bloed te controleren.

Invloed op de rijvaardigheid en complexe mechanismen

Patiënten die Antigrippin-ANVI gebruiken, dienen zich te onthouden van potentieel gevaarlijke activiteiten waarvoor reactiesnelheid en verhoogde aandacht vereist zijn.

Zwangerschap en borstvoeding

Antigrippin-ANVI wordt niet voorgeschreven tijdens de zwangerschap, omdat ASA een teratogeen effect heeft: bij gebruik in het eerste trimester kan het een splitsing van het bovenste gehemelte veroorzaken en in het derde trimester voortijdige sluiting van de ductus arteriosus bij de foetus, wat resulteert in de ontwikkeling van pulmonale vasculaire hyperplasie en hypertensie in kleine vaten bloedcirculatie, evenals remming van de bevalling. In het tweede trimester kan het medicijn alleen worden gebruikt zoals voorgeschreven door de arts, als het verwachte voordeel de potentiële risico's overschrijdt.

ASA gaat over in de moedermelk, wat de functie van de bloedplaatjes kan aantasten en als gevolg daarvan de baby kan laten bloeden. Daarom moet borstvoeding tijdelijk worden gestaakt als therapie nodig is tijdens het geven van borstvoeding..

Gebruik in de kindertijd

Volgens de instructies is Antigrippin-ANVI gecontra-indiceerd bij patiënten jonger dan 15 jaar. Als ASA wordt gebruikt als antipyreticum bij acute respiratoire virale aandoeningen bij kinderen jonger dan 15 jaar, is er een hoog risico op het ontwikkelen van het Reye-syndroom, dat zich manifesteert door encefalopathie en acute vette degeneratie van de lever met acute ontwikkeling van leverfalen.

Met verminderde nierfunctie

Het gebruik van het medicijn is gecontra-indiceerd bij patiënten met ernstige nierinsufficiëntie.

Met verminderde leverfunctie

Het gebruik van het medicijn is gecontra-indiceerd bij patiënten met ernstige leverinsufficiëntie en portale hypertensie.

Interactie tussen geneesmiddelen

Bij gelijktijdig gebruik van Antigrippin-ANVI:

  • versterkt het effect van steroïde hormonen, indirecte anticoagulantia, hypoglycemische middelen, reserpine, heparine;
  • vermindert het effect van uricosurica, antihypertensiva, furosemide, spironolacton;
  • versterkt de bijwerkingen van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen, niet-narcotische analgetica, sulfonylureumderivaten, glucocorticosteroïden, methotrexaat.

Bij gecombineerd gebruik van ethanol of ethanolbevattende geneesmiddelen, anti-epileptica, barbituraten, rifampicine, zidovudine, neemt het risico op het ontwikkelen van hepatotoxische werking toe en daarom moeten deze combinaties worden vermeden.

Metamizol-natrium versterkt de effecten van ethanol, verlaagt het niveau van cyclosporine in het bloed. Het pijnstillende effect wordt versterkt door kalmerende middelen en kalmerende middelen. Verstoor het metabolisme en verhoog de toxiciteit van allopurinol, orale anticonceptiva en tricyclische antidepressiva.

Melphalan en thiamazol in combinatie met natriummetamizol verhogen het risico op leukopenie.

Ascorbinezuur verbetert de darmopname van ijzer.

Analogen

Analogen van Antigrippin-ANVI zijn Antigrippin, Antigrippin Pharmaceutical, Antigrippin-Maximum, FluZiOZ-F.

Voorwaarden voor opslag

Bewaar niet meer dan 2 jaar buiten het bereik van kinderen, droog, beschermd tegen licht, bij een temperatuur tot 25 ° C.

Apotheek Vakantievoorwaarden

Vrij verkrijgbaar.

Beoordelingen van Antigrippin-ANVI

Volgens beoordelingen is Antigrippin-ANVI een populair medicijn. De meningen van gebruikers over het medicijn zijn echter nogal controversieel. Sommige patiënten bevestigen de effectiviteit van het medicijn, terwijl anderen de ontwikkeling van bijwerkingen en de korte duur van het therapeutische effect of de volledige afwezigheid ervan opmerken.

De prijs van Antigrippin-ANVI in apotheken

De prijs van Antigrippin-ANVI is 125–165 roebel per verpakking van 20 capsules.

Antigrippin

Handleiding

  • Russisch
  • қазақша

Handelsnaam

Internationale niet-eigendomsnaam

Doseringsvorm

Structuur

Een tablet bevat

werkzame stoffen: ascorbinezuur - 0,30 g, calciumgluconaat - 0,10 g, difenhydramine - 0,02 g, rutine - 0,02 g

hulpstoffen: zetmeel, talk, calciumstearaat.

Omschrijving

Groenachtig gele tabletten met een klein spatje, met een plat oppervlak, met afschuining en risico.

Farmacotherapeutische groep

Om de symptomen van verkoudheid en hoesten te elimineren. Andere combinaties van koude medicatie.

Farmacologische eigenschappen

De farmacologische activiteit van het medicijn is te danken aan de eigenschappen van de actieve stoffen waaruit de samenstelling bestaat.

Farmacokinetiek

Ascorbinezuur wordt na orale toediening goed geabsorbeerd. Ongeveer 25% bindt zich aan plasma-eiwitten, wordt afgezet in plasma en cellen, de hoogste concentratie wordt bereikt in klierweefsels (voornamelijk in de bijnierschors en hypofyse). Het wordt in de lever gemetaboliseerd, uitgescheiden in de urine in de vorm van oxalaat en onveranderd. Na orale toediening wordt ongeveer 30% geïoniseerd calcium opgenomen in het spijsverteringskanaal. Na orale toediening wordt de maximale plasmaconcentratie bereikt na 1,2 - 1,3 uur en wordt voornamelijk uitgescheiden met uitwerpselen (80%) en urine (20%).

Diphenhydramine wordt snel geabsorbeerd uit het spijsverteringskanaal. De biologische beschikbaarheid is 50%. Binding aan plasma-eiwitten - 98-99%. Dringt door de BBB. Het wordt voornamelijk in de lever gemetaboliseerd, gedeeltelijk in de longen en nieren. Overdag wordt het volledig uitgescheiden door de nieren in de vorm van metabolieten. Het wordt ook uitgescheiden in de melk en kan bij zuigelingen sedatie veroorzaken..

De maximale concentratie rutine na orale toediening wordt bereikt na 1-9 uur en wordt voornamelijk uitgescheiden met gal en, in mindere mate, door de nieren..

Farmacodynamica

Ascorbinezuur compenseert vitamine C-tekort in het lichaam, heeft uitgesproken antioxiderende eigenschappen, reguleert redoxprocessen en verhoogt de weerstand van het lichaam tegen infecties..

Calciumgluconaat heeft een antiallergisch, hemostatisch effect, vermindert de kwetsbaarheid en vasculaire permeabiliteit, symptomen van calciumgebrek in het lichaam, verbetert de spiercontractie tijdens spierdystrofie, myasthenia gravis.

Diphenhydramine heeft een anti-allergische werking, heeft een lokaal anesthetisch, krampstillend en matig ganglioblokkerend effect. Bij toediening veroorzaakt het een kalmerend en hypnotisch effect, heeft het een matig anti-emetisch effect.

De angioprotector rutine behoort tot de groep van vitamine P, in combinatie met ascorbinezuur vermindert het de doorlaatbaarheid en kwetsbaarheid van haarvaten, neemt het deel aan redoxprocessen, heeft het antioxiderende eigenschappen.

Gebruiksaanwijzingen

Symptomatische behandeling van influenza en andere acute virale luchtweginfecties.

Dosering en administratie

Volwassenen worden driemaal daags 1 tablet via de mond voorgeschreven; kinderen vanaf 7 jaar ½ tablet 3 maal daags na de maaltijd gedurende 3-5 dagen. De maximale enkelvoudige dosis voor volwassenen is dagelijks 2 tabletten - 6 tabletten; voor kinderen vanaf 7 jaar - respectievelijk 1 tablet en 3 tabletten. Het medicijn wordt niet aanbevolen voor gebruik voor meer dan 5 dagen zonder een arts te raadplegen. Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden..

Aanbevolen doseringen niet overschrijden.

Bijwerkingen

- dyspeptische symptomen, epigastrische pijn, misselijkheid, braken, droge mond

- hoofdpijn, vermoeidheid, slaperigheid, verhoogde prikkelbaarheid van het centrale zenuwstelsel, slaapstoornissen, verminderde snelheid van psychomotorische reacties, bij kinderen kan difenhydramine de paradoxale ontwikkeling van slapeloosheid, prikkelbaarheid en euforie veroorzaken

- langdurig gebruik bij hoge doses kan de functie van het insulaire apparaat van de alvleesklier (hyperglycemie, glucosurie), hyperoxalurie en de vorming van urinestenen uit calciumoxalaat remmen

- verminderde capillaire permeabiliteit en verslechtering van weefseltrofisme

- trombocytose, trombocytopenie, leukopenie, neutropenie, agranulocytose, anemie, hemolytische anemie (vooral voor patiënten met glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie), hyperprothrombinemie, erytropenie, neutrofiele leukocytose, hypokaliëmie

- allergische reacties: urticaria, jeuk aan de huid, blozen van de huid

- moeite met plassen (vooral bij mannen met een vergrote prostaatklier)

- verhoogde viscositeit van de luchtweggeheimen

Alle bijwerkingen, inclusief de bijwerkingen die hierboven niet zijn vermeld, moeten aan de behandelende arts worden gemeld en stoppen met het gebruik van het geneesmiddel.

Contra-indicaties

-overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn

-kinderen onder de 7 jaar

-zwangerschap en borstvoeding

Interactie tussen geneesmiddelen

Geneesmiddelinteracties komen vaker voor bij langdurig gebruik van grote doses ascorbinezuur.

Ascorbinezuur verhoogt de concentratie van salicylaten in het bloed (verhoogt het risico op kristallurie), ethinylestradiol, benzylpenicilline en tetracyclines.

Met oestrogenen - verhoogt het hormoonniveau in het bloedserum.

Met orale anticonceptiva die oestrogeen bevatten, neemt het anticonceptieve effect af.

Vermindert het anticoagulerende effect van coumarinederivaten.

Verbetert de darmopname van ijzerpreparaten.

Verhoogt de totale klaring van ethylalcohol.

Chinolinegeneesmiddelen, calciumchloride, salicylaten, corticosteroïden, bij langdurig gebruik, putten de reserves aan ascorbinezuur uit.

Acetylsalicylzuur, orale anticonceptiva, verse sappen en alkalische dranken verminderen de opname en opname van ascorbinezuur. Bij gelijktijdig gebruik van ascorbinezuur met isoprenaline neemt het chronotrope effect van laatstgenoemde af. In hoge doses verhoogt het de uitscheiding van mexiletine door de nieren. Barbituraten en pyrimidine verhogen de uitscheiding van ascorbinezuur via de urine. Ascorbinezuur vermindert het therapeutische effect van antipsychotica (antipsychotica) - fenothiazinederivaten, tubulaire reabsorptie van amfetamine en tricyclische antidepressiva.

Calciumgluconaat. Vanwege de mogelijkheid van de vorming van niet-resorbeerbare complexen, kan calcium de absorptie van oestramustine, ethidronaat en mogelijk andere bisfosfonaten, fenytoïne, chinolonen, orale tetracycline-antibiotica en geneesmiddelen verminderen, moet de opname van calcium uit het maagdarmkanaal afnemen, bijvoorbeeld bij het nemen van bepaalde soorten voedsel., spinazie, rabarber, zemelen en ontbijtgranen. De toediening van hoge doses calcium aan patiënten die digitalispreparaten krijgen, kan het risico op aritmieën verhogen. Thiazidediuretica verminderen de calciumuitscheiding via de urine. Daarom moet men rekening houden met het risico van hypercalciëmie bij gelijktijdig gebruik..

Calcium kan de opname van tetracycline-antibiotica en fluoridepreparaten verminderen wanneer het tegelijkertijd wordt ingenomen. Het gelijktijdige gebruik van vitamine D verhoogt de opname van calcium.

Bij gelijktijdig gebruik van difenhydramine verbetert de werking van ethanol en geneesmiddelen die het centrale zenuwstelsel, barbituraten, slaappillen, opiaat-analgetica onderdrukken. Daarom is het bij gecombineerd gebruik van deze geneesmiddelen noodzakelijk om een ​​arts te raadplegen om een ​​versterkte werking te voorkomen.

MAO-remmers versterken de anticholinergische activiteit van difenhydramine.

Antagonistische interactie wordt opgemerkt bij de gezamenlijke afspraak met psychostimulantia.

Vermindert de effectiviteit van apomorfine als braakmiddel bij de behandeling van vergiftiging.

Verbetert de anticholinergische effecten van geneesmiddelen met anticholinergische activiteit.

Het farmacologische effect van rutine wordt versterkt door ascorbinezuur.

speciale instructies

Tijdens de behandeling moet alcohol worden vermeden. Niet combineren met slaappillen.

Gezien het stimulerende effect van ascorbinezuur op de synthese van corticosteroïdhormonen, is het noodzakelijk de nierfunctie en bloeddruk onder controle te houden. Ascorbinezuur bij patiënten met snel prolifererende en intensief uitgezaaide tumoren kan in de loop van de ziekte verergeren. Ascorbinezuur kan de resultaten van verschillende laboratoriumtests (bepaling van glucose, bilirubine en de activiteit van levertransaminasen, LDH in bloedplasma) verstoren. Ascorbinezuur wordt met voorzichtigheid voorgeschreven aan patiënten met nierfalen of voor ziekten die verband houden met verhoogde vitamine D-spiegels, zoals sarcoïdose.

Alle bijwerkingen (ongebruikelijk), inclusief de bijwerkingen die hierboven niet zijn vermeld, moeten aan uw arts worden gemeld.

Als het welzijn niet verbetert, moet het medicijn worden stopgezet en moet een arts worden geraadpleegd. Als de patiënt een operatie ondergaat, moet hij de arts van tevoren waarschuwen over het gebruik van het medicijn.

Zwangerschap en borstvoeding

Het gebruik van het medicijn tijdens zwangerschap en borstvoeding wordt niet aanbevolen.

Kenmerken van het effect van het medicijn op het vermogen om een ​​voertuig te besturen of potentieel gevaarlijke mechanismen

Voorzichtig gebruikt bij patiënten die zich bezighouden met potentieel gevaarlijke activiteiten die meer aandacht en snelle psychomotorische reacties vereisen..

Overdosis

Symptomen: depressie van het centrale zenuwstelsel, ontwikkeling van opwinding (vooral bij kinderen) of depressie, verwijde pupillen, droge mond, krampen. Tekenen van hypercalciëmie: anorexia, misselijkheid, braken, verminderd bewustzijn, nefrocalcinose, calciurie en, in ernstige gevallen, aritmie en coma.

Behandeling: maagspoeling met actief koolwater en symptomatische therapie. Geforceerde diurese, hemodialyse.

Formulier en verpakking vrijgeven

Tabletten van 10 stuks in een contour bezjacheykovy verpakking van verpakkingspapier met aan beide zijden polymeer coating. 250 contour bezjacheykovy-pakketten samen met instructies voor medisch gebruik in de staat en Russische talen worden in een kartonnen doos geplaatst (groepsverpakking).

10 tabletten in een contour bezeljakovoj verpakking van aluminiumfolie bedekt met een PVC-film. Op 2 contour bezjacheykovye verpakking van aluminiumfolie bedekt met een PVC-film, samen met instructies voor medisch gebruik in de staat en Russische talen worden in een kartonnen doos geplaatst. In een kartonnen doos (groepsverpakking) worden 55 pakken karton geplaatst. 200 contour bezjacheykovye-pakketten van aluminiumfolie bedekt met PVC-film, samen met instructies voor medisch gebruik in de staat en Russische talen worden in een kartonnen doos geplaatst (groepsverpakking).

Opslag condities

Bewaar op een droge, donkere plaats bij een temperatuur van niet hoger dan 25 ° C..

Buiten het bereik van kinderen bewaren!

Houdbaarheid

Niet gebruiken na de vervaldatum.

Apotheek Vakantievoorwaarden

Fabrikant

Eikos-Farm LLP, Republiek Kazachstan, regio Almaty, pos. Boraldai, 71.

Kentekenhouder

Eikos-Farm LLP, Republiek Kazachstan, regio Almaty, pos. Boraldai, 71.

Adres van de organisatie die claims (aanbiedingen) van consumenten over de kwaliteit van geneesmiddelen accepteert op het grondgebied van de Republiek Kazachstan, verantwoordelijk voor het toezicht na registratie op de veiligheid van geneesmiddelen

Gebruiksaanwijzing ANTIGRIPPINE (ANTIGRIPPINE) tab

Vorm, samenstelling en verpakking vrijgeven

Framboos-bruistabletten, rond, plat, met aan één kant een afschuining en een scheidingslijn, roze, roze-lila of lila van kleur met lichtere en donkerdere insluitsels, met een specifieke fruitige geur.

1 tabblad.
paracetamol500 mg
chloorfenamine-maleaat10 mg
vitamine C200 mg

6 stuks - stroken (5) - pakjes karton.
10 stuks. - plastic etuis (1) - pakjes-enveloppen met ophangsysteem.

tabblad. bruisend met grapefruitsmaak 500 mg + 10 mg + 200 mg: 10 of 30 stuks.
Reg. No: 8978/09/12/13/14 gedateerd 23/12/2014 - Geannuleerd

Bruistabletten met grapefruitsmaak, rond, plat, met aan één kant een afschuining en een scheidingslijn, wit, bijna wit of roomwit, met een nauwelijks waarneembare marmering, met een specifieke citrusgeur.

1 tabblad.
paracetamol500 mg
chloorfenamine-maleaat10 mg
vitamine C200 mg

6 stuks - stroken (5) - pakjes karton.
10 stuks. - plastic etuis (1) - pakjes-enveloppen met ophangsysteem.

farmachologisch effect

Het gecombineerde medicijn. Paracetamol heeft een pijnstillend en koortswerend effect; elimineert hoofdpijn en andere soorten pijn, vermindert koorts. Ascorbinezuur (vitamine C) is betrokken bij de regulering van redoxprocessen, koolhydraatmetabolisme, verhoogt de weerstand van het lichaam.

Chloorfenamine - een blokker van H 1-histaminereceptoren, heeft een anti-allergisch effect, vergemakkelijkt de ademhaling door de neus, vermindert het gevoel van verstopte neus, niezen, tranenvloed, jeuk en roodheid van de ogen.

Gebruiksaanwijzingen

Infectieziekten en ontstekingsziekten (SARS, griep), vergezeld van koorts, koude rillingen, hoofdpijn, gewrichts- en spierpijn, verstopte neus en pijn in de keel en sinussen.

Doseringsregime

Binnen. Volwassenen en kinderen vanaf 15 jaar, 2-3 maal daags 1 tablet. De tablet moet volledig worden opgelost in een glas (200 ml) warm water (50-60 ° C) en drink de resulterende oplossing onmiddellijk op. Het is beter om het medicijn tussen de maaltijden in te nemen. De maximale dagelijkse dosis is 3 tabletten. Het interval tussen de doses van het medicijn moet minimaal 4 uur zijn.

Bij patiënten met een verminderde lever- of nierfunctie en bij oudere patiënten moet het interval tussen de doses van het geneesmiddel minimaal 8 uur zijn.

De duur van opname zonder een arts te raadplegen is niet meer dan 5 dagen indien voorgeschreven als verdovingsmiddel en 3 dagen als antipyreticum.

Bijwerkingen

Het medicijn wordt goed verdragen in de aanbevolen doses. In geïsoleerde gevallen zijn er effecten:

Geassocieerd met de aanwezigheid van paracetamol

Enkele zeldzame gevallen van een onmiddellijke overgevoeligheidsreactie worden opgemerkt:

  • anafylactische shock, Quincke's oedeem, erytheem, urticaria, huiduitslag. Met deze manifestaties moet u onmiddellijk stoppen met het gebruik van dit medicijn en de gerelateerde medicijnen. In zeer zeldzame gevallen worden trombocytopenie, leukopenie en neutropenie opgemerkt..

Geassocieerd met de aanwezigheid van chloorfenamine-maleaat

De farmacologische kenmerken van chloorfenamine liggen ten grondslag aan bijwerkingen van verschillende intensiteit die al dan niet verband houden met de dosering van het geneesmiddel.

Van het autonome zenuwstelsel:

  • sedatie of slaperigheid, meer uitgesproken aan het begin van de behandeling;
  • orthostatische overspanning;
  • anticholinergisch effect: droge slijmvliezen, obstipatie, accommodatiestoornis, verwijding van de pupillen, hartkloppingen, slecht urineren (dysurie, urineretentie);
  • onevenwichtigheid, duizeligheid, verminderd geheugen of concentratie komen vaker voor bij oudere mensen;
  • bewegingsstoornis, beven;
  • verwarring, hallucinaties.

Overgevoeligheidsreactie:

  • erytheem, eczeem, ernstige jeuk, purpura, angio-oedeem is mogelijk;
  • oedeem, minder vaak Quincke-oedeem;
  • anafylactische shock.

Van de hemopoietische organen:

  • leukopenie, neutropenie;
  • trombocytopenie;
  • hemolytische anemie.

Contra-indicaties

  • overgevoeligheid voor paracetamol, ascorbinezuur, chloorfenamine of een ander bestanddeel van het geneesmiddel;
  • erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal (in de acute fase);
  • ernstig nier- en / of leverfalen;
  • alcoholisme;
  • glaucoom met gesloten hoek;
  • prostaathyperplasie;
  • leeftijd van kinderen (tot 15 jaar);
  • zwangerschap (I en III trimester) en borstvoeding.

Voorzichtig - nier- en / of leverfalen, glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie, aangeboren hyperbilirubinemie (Gilbert, Dubin-Johnson en Rotor-syndromen), hyperoxalurie, progressieve maligne ziekten, virale hepatitis, alcoholische hepatitis, gevorderde leeftijd.

speciale instructies

Om het risico op overdosering te voorkomen, moet u ervoor zorgen dat paracetamol of chloorfenaminemaleaat niet in andere geneesmiddelen aanwezig is.

Bij voorzichtigheid moet metoclopramide, domperidon of colestyramine worden voorgeschreven..

Bij langdurig gebruik in doses die aanzienlijk hoger zijn dan aanbevolen, neemt de kans op verminderde lever- en nierfunctie toe en is controle van het perifere bloedbeeld noodzakelijk.

Paracetamol en ascorbinezuur kunnen laboratoriumtests verstoren (kwantitatieve bepaling van glucose en urinezuur in bloedplasma, bilirubine, activiteit van "levertransaminasen" - ALT, ACT, LDH).

Om giftige leverschade te voorkomen, mag paracetamol niet worden gecombineerd met alcoholische dranken en moet het ook worden ingenomen door personen die vatbaar zijn voor chronisch alcoholgebruik. Het risico op het ontwikkelen van leverschade neemt toe bij patiënten met alcoholische hepatosis.

De toediening van ascorbinezuur aan patiënten met snel prolifererende en intensief uitgezaaide tumoren kan het verloop van het proces verergeren. Bij patiënten met een hoog ijzergehalte in het lichaam moet ascorbinezuur in minimale doses worden gebruikt..

Invloed op de rijvaardigheid en het werken met mechanismen.

Het gebruik van dit medicijn kan slaperigheid veroorzaken, vooral aan het begin van de behandeling. Dit effect wordt versterkt door het gebruik van alcoholische dranken of alcoholhoudende drugs..

Overdosis

Symptomen van een overdosis chloorfenamine-maleaat:

  • duizeligheid, opwinding, slaapstoornissen, depressie, krampen.

Symptomen van een overdosis paracetamol: misselijkheid, braken, verlies van eetlust, bleekheid, buikpijn, deze symptomen treden voornamelijk op in de eerste 24 uur;

Een overdosis, beginnend met 10 g paracetamol in één dosis voor een volwassene en 150 mg per 1 kg gewicht in één dosis voor een kind, leidt tot cytolyse van de lever, wat kan leiden tot volledige en onomkeerbare levernecrose, uitgedrukt in leverfalen, metabole acidose, encefalopathie helemaal tot coma en dood.

Tegelijkertijd is er een toename van het niveau van levertransaminasen, lactodehydrogenasen, bilirubine en een afname van het niveau van protrombine, wat 12-48 uur na inname van het medicijn kan optreden..

  • onmiddellijke levering van de patiënt aan het ziekenhuis;
  • het verzamelen van een bloedtest in een reageerbuis om de initiële plasmaconcentratie van paracetamol te bepalen;
  • snelle eliminatie van de medicatie die wordt ingenomen door de maag te wassen;
  • behandeling voor een overdosis paracetamol omvat gewoonlijk zo vroeg mogelijk de introductie van het tegengif N-acetylcysteïne iv of oraal, indien mogelijk. De eerste tien uur na inname van het medicijn;
  • symptomatische behandeling.

De literatuur beschrijft geïsoleerde gevallen van acute en chronische overdosering van ascorbinezuur bij patiënten met glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie. Bij DIC kan een overdosis ascorbinezuur leiden tot een significante verhoging van het oxalaatgehalte in bloedserum en urine. Verhoogde oxalaatspiegels in het bloed bij patiënten die hemodialyse ondergaan, kunnen leiden tot afzetting van calciumoxalaatafzettingen.

Interactie tussen geneesmiddelen

  • verhoogt de concentratie van benzylpenicilline en tetracyclines in het bloed;
  • verbetert de opname van ijzerpreparaten in de darmen (zet ijzer om in ijzer); kan de ijzeruitscheiding verhogen bij gebruik met deferoxamine;
  • verhoogt het risico op kristallurie bij de behandeling van kortwerkende salicylaten en sulfanilamiden, vertraagt ​​de uitscheiding van zuren door de nieren, verhoogt de uitscheiding van geneesmiddelen met een alkalische reactie (inclusief alkaloïden), vermindert de concentratie van orale anticonceptiva in het bloed;
  • verhoogt de algehele klaring van ethanol;
  • bij gelijktijdig gebruik vermindert het chronotrope effect van isoprenaline.

Het kan het effect van anticoagulantia zowel versterken als verminderen.

Vermindert het therapeutische effect van antipsychotica (antipsychotica) - fenothiazinederivaten, tubulaire reabsorptie van amfetamine en tricyclische antidepressiva.

Het gelijktijdige gebruik van barbituraten verhoogt de uitscheiding van ascorbinezuur in de urine.

Chloorfenamine-maleaat versterkt het effect van slaappillen.

Antidepressiva, antiparkinsongeneesmiddelen, antipsychotica (fenothiazinederivaten) - verhogen het risico op bijwerkingen (urineretentie, droge mond, obstipatie).

Glucocorticosteroïden - verhogen het risico op glaucoom.

Ethanol versterkt het kalmerende effect van chloorfenaminemaleaat.

De interactie van paracetamol en inductoren van microsomale oxidatie in de lever (fenytoïne, ethanol, barbituraten, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva) verhoogt de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, wat het mogelijk maakt om ernstige intoxicaties te ontwikkelen met kleine overdoses.

Met paracetamol draagt ​​ethanol bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis..

Microsomale oxidatieremmers (waaronder cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxiciteit.

De gelijktijdige toediening van diflunisal en paracetamol verhoogt de concentratie in het bloedplasma van de laatste met 50%, waardoor de hepatotoxiciteit toeneemt. Gelijktijdig gebruik van barbituraten vermindert de effectiviteit van paracetamol.

Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurica.

Apotheek Vakantievoorwaarden

Bewaarcondities voor het medicijn

Bewaar het medicijn bij een temperatuur van 10-30 ° C, op een plaats beschermd tegen vocht en licht. Buiten het bereik van kinderen bewaren!

Antigrippin

Antigrippin - een gecombineerd medicijn met ontstekingsremmende, koortswerende en antiallergische effecten.

Het helpt de symptomen van influenza en SARS te elimineren, vermindert zwelling van de slijmvliezen van de neus en sinussen en vergemakkelijkt de neusademhaling. De samenstelling van het medicijn Antigrippin bevat drie actieve componenten: paracetamol, chloorfeniramine-maleaat en ascorbinezuur (vitamine C).

In dit artikel zullen we bekijken waarom artsen Antigrippin voorschrijven, inclusief instructies voor gebruik, analogen en prijzen van dit medicijn in apotheken. ECHTE REVIEWS van mensen die Antigrippin al hebben gebruikt, kunnen worden gelezen in de opmerkingen.

Samenstelling en vorm van vrijgave

Klinische en farmacologische groep: geneesmiddel voor de symptomatische behandeling van acute luchtwegaandoeningen.

Antigrippin is verkrijgbaar in de volgende vormen:

  1. Poeder voor drank met honing-citroen of kamille smaak (in zakjes van 5 g);
  2. Bruistabletten zonder smaak of met een smaak van grapefruit of framboos;
  3. Bruistabletten met fruitsmaak.

Werkzame stof van Antigrippin voor volwassenen:

  • Paracetamol - 500 mg;
  • Chloorfeniramine-maleaat - 10 mg;
  • Ascorbinezuur (vitamine C) - 200 mg.

Een bruistablet voor kinderen bevat: 250 mg paracetamol, 50 mg ascorbinezuur, 3 mg chloorfenaminemaleaat.

Indicaties Antigrippin

Het geneesmiddel Antigrippin wordt voorgeschreven volgens de instructies voor de symptomatische behandeling van influenza en acute luchtwegaandoeningen, die gepaard gaan met koorts, hoofdpijn, rinorroe, spierpijn, keelpijn en zwelling van het neusslijmvlies.

Er zijn positieve recensies over Antigrippin, als remedie tegen bacteriële, virale en allergische rhinitis..

farmachologisch effect

Het belangrijkste actieve ingrediënt van het medicijn Antigrippin is paracetamol, het heeft antipyretische en pijnstillende effecten. Chloorfenamine, dat deel uitmaakt van Antigrippin, heeft een antiallergisch effect en vermindert de zwelling van het slijmvlies van de bovenste luchtwegen, en ascorbinezuur dat het lichaam binnendringt, helpt de weerstand van het lichaam tegen ziekten te verhogen, normaliseert de capillaire permeabiliteit en heeft een antioxiderende werking.

Gebruiksaanwijzing

Volgens de gebruiksaanwijzing wordt Antigrippin oraal ingenomen. De tablet moet volledig worden opgelost in een glas (200 ml) warm water (50-60 ° C) en drink de resulterende oplossing onmiddellijk op. Het is beter om het medicijn tussen de maaltijden in te nemen.

  • Volwassenen en kinderen vanaf 15 jaar, 2-3 maal daags 1 tablet.
  • De maximale dagelijkse dosis is 3 tabletten. Het interval tussen de doses van het medicijn moet minimaal 4 uur zijn. Bij patiënten met een verminderde lever- of nierfunctie en bij oudere patiënten moet het interval tussen de doses van het geneesmiddel minimaal 8 uur zijn.

Instructies voor antigrippinepoeder:

  • Volwassenen en kinderen vanaf 15 jaar - 1 zakje 2-3 keer per dag. De inhoud van de zak moet volledig worden opgelost in een glas (200 ml) warm water (50-60 ° C) en drink de resulterende oplossing onmiddellijk op. Het is beter om het medicijn tussen de maaltijden in te nemen. De maximale dagelijkse dosis is 3 zakjes. Het interval tussen de doses van het medicijn moet minimaal 4 uur zijn.

De duur van opname zonder een arts te raadplegen is niet meer dan 5 dagen indien voorgeschreven als verdovingsmiddel en 3 dagen als antipyreticum.

Contra-indicaties

U kunt het medicijn in dergelijke gevallen niet gebruiken:

  • met fenylketonurie;
  • mannen met prostaathyperplasie;
  • kinderen onder de 15 jaar;
  • zwangere vrouw
  • vrouwen die borstvoeding geven;
  • met ernstig nier- of leverfalen;
  • personen met glaucoom met gesloten hoek;
  • personen die vatbaar zijn voor alcoholisme;
  • met overgevoeligheidsreacties op actieve of hulpstoffen waaruit de samenstelling bestaat;
  • met erosieve en ulceratieve laesies van het spijsverteringskanaal in de acute fase of tijdens een verergering van het chronische beloop.

Bijwerkingen

In geïsoleerde gevallen zijn er bij gebruik van Antigrippin bijwerkingen zoals:

  • Pijn in het epigastrische gebied;
  • Huiduitslag;
  • Quincke's oedeem;
  • Gevoel van warmte;
  • Urineretentie;
  • Hypervitaminosis;
  • Misselijkheid;
  • Droge mond;
  • Bloedarmoede;
  • Trombocytopenie (uiterst zeldzaam);
  • Urticaria, jeuk;
  • Paresis van accommodatie;
  • Zich moe voelen, hoofdpijn;
  • Slaperigheid;
  • Hypoglycemie;
  • Metabole ziekte.

De combinatie van paracetamol en alcoholische dranken kan giftige leverschade veroorzaken, dus u mag tijdens het gebruik van het geneesmiddel geen alcohol drinken. Er is ook een hoog risico op het ontwikkelen van leverschade bij patiënten met alcoholische hepatosis..

Analogs Antigrippin

Er is geen exacte analoog van het medicijn. Antigrippin bevat een complex van medicinale stoffen, met als belangrijkste componenten Paracetamol, Ascorbinezuur en Chloorfeniramine-maleaat, die een uitgesproken therapeutisch effect hebben. Het dichtst in samenstelling is het medicijn AntiFlu.

Er zijn ook vergelijkbare medicijnen die worden gebruikt om de symptomen van SARS te verlichten:

  • Influenza
  • Daleron;
  • Coldrex;
  • Gripend HotActive;
  • Coldact vloog;
  • Panadol
  • Solpadein;
  • TeraFlu;
  • Fairx;
  • Efferalgan enz.

Let op: het gebruik van analogen moet worden overeengekomen met de behandelende arts.

De gemiddelde prijs van ANTIGRIPPIN, tabletten (10 stuks) In apotheken (Moskou) 270 roebel.

Anti-influenza

AntiGrippin-samenstelling

Vrijgaveformulier

Dit medicijn wordt geproduceerd:

  • in de vorm van een oraal, in water oplosbaar Antigrippin-poeder in sachets van 5 gram nr. 10 in een secundaire verpakking;
  • in de vorm van tabletten Antigrippin, bruisend in plastic koffers nr. 10, blisters nr. 10 of strips nr. 2, nr. 4, nr. 6;
  • in de vorm van tabletten Antigrippin, bruisend met grapefruit of frambozensmaak in plastic koffers nr. 10, blisters nr. 10 of strips nr. 2, nr. 4, 36;
  • in de vorm van bruistabletten, Antigrippin voor kinderen in plastic koffers nr. 10, blisters nr. 10 of strips nr. 2, nr. 4, nr. 6.

farmachologisch effect

Pijnstillend (analgetisch), antiallergisch, koortswerend.

Farmacodynamica en farmacokinetiek

De samenstelling van het gecombineerde therapeutische middel Antigrippin is speciaal geselecteerd voor de meest effectieve behandeling van pijnlijke aandoeningen van infectieuze en inflammatoire etiologie.

Antipyretisch en analgetisch van de anilidegroep - paracetamol - is een antipyretisch en analgetisch (analgetisch) medicijn, waarvan de effectiviteit is gericht op het elimineren van hoofdpijn en andere soorten pijn, evenals het verminderen van koorts.

Chloorfenamine, een groep van H1-histaminereceptorblokkers, wordt gekenmerkt door antiallergische effecten, heeft gunstige effecten op de neusademhaling, vermindert verstopte neus en vermindert jeuk, niezen, traanvorming en roodheid van de ogen.

De effecten van vitamine C (ascorbinezuur) in het medicijn zijn gericht op de regulering van het koolhydraatmetabolisme en redoxreacties, evenals op het verhogen van de endogene weerstand van het lichaam.

Gebruiksaanwijzingen

De benoeming van Antigrippin is geïndiceerd voor de symptomatische behandeling van pijnlijke aandoeningen van infectieuze en inflammatoire etiologie (influenza, SARS), die optreden bij temperatuurstijging; verstopte neus; hoofdpijn, spier- en gewrichtspijn; rillingen; pijn in de sinussen en keel.

Contra-indicaties

Voor alle doseringsvormen:

  • erosieve en ulceratieve pathologieën van het maagdarmkanaal, die zich in de acute fase bevinden;
  • glaucoom met gesloten hoek;
  • hoge persoonlijke gevoeligheid voor ingrediënten van geneesmiddelen;
  • uitgesproken pathologie van de nieren / lever.

Voor poeder en bruistabletten:

Voor bruistabletten voor kinderen:

De volgende pathologische aandoeningen vereisen zorgvuldig gebruik van het medicijn

Voor alle doseringsvormen:

  • nier- / leverfalen;
  • aangeboren hyperbilirubinemie;
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie;
  • virale hepatitis.

Voor poeder en bruistabletten:

  • oudere leeftijd;
  • alcoholische hepatitis.

Voor smaakgevende tabletten:

Bijwerkingen

De therapie met de aanbevolen doses Antigrippin wordt grotendeels verdragen zonder nadelige effecten..

In zeldzame gevallen waargenomen:

  • hoofdpijn;
  • hypoglycemie (met de mogelijke ontwikkeling van coma);
  • gevoel van vermoeidheid;
  • trombocytopenie;
  • misselijkheid, met of zonder braken;
  • pijn in de overbuikheid;
  • urticaria;
  • gevoel van warmte;
  • bloedarmoede (inclusief hemolytisch);
  • hypervitaminose;
  • huiduitslag / jeuk;
  • Quincke's oedeem;
  • stofwisselingsziekten;
  • droge mond
  • urineretentie;
  • parese van accommodatie;
  • slaperigheid.

Bij het nemen van poeder- en smaakstof-tabletten werd bovendien opgemerkt:

  • anafylactoïde reacties (inclusief anafylactische shock);
  • Lyell- en / of Stevens-Johnson-syndromen.

Antigrippin, instructies voor gebruik

Alle doseringsvormen van het medicijn, voorheen volledig opgelost in 200 ml warm (niet kokend water) water, zijn bedoeld voor orale (orale) toediening. De bereide oplossing moet zo snel mogelijk na het oplossen van het medicijn worden gedronken, het beste tussen de maaltijden. Het minimaal aanbevolen interval tussen doses van een opgelost geneesmiddel is 4 uur.

De instructie over bruisend antigrippine in tabletten en poeder beveelt aan dat patiënten ouder dan 15 jaar een dagelijkse inname van 2-3 dagen van de eerste tablet of het eerste poeder krijgen. Maximaal 24 uur kunnen 3 tabletten of 3 poeders worden ingenomen.

Instructies voor het gebruik van Antigrippin voor kinderen omvat een tweedaagse dagelijkse inname van ½ tabletten voor kinderen van 3-5 jaar oud. Instructies voor kinderen van 5-10 jaar raden aan om de eerste tablet tweemaal per 24 uur in te nemen. Kinderen Antigrippin op de leeftijd van 5-10 jaar wordt 2-3 maal daags 1 tablet ingenomen.

Bij pathologieën van de nieren / lever, evenals op oudere leeftijd, moet het interval voor het innemen van het medicijn worden verlengd tot 8 uur.

De duur van het gebruik zonder instructies van een andere arts is: als antipyreticum - 3 dagen; als verdoving - 5 dagen.

Overdosis

Bij een langere, meer aanbevolen periode van inname van Antigrippin (2-4 dagen na de maximaal toegestane therapeutische periode) of bij gebruik in hoge doseringen (6-14 uur na het nemen van buitensporige doses), werden soms negatieve symptomen geassocieerd met paracetamol waargenomen. Dergelijke effecten van overdosering kunnen tot uiting komen door diarree, ongemak in de buik, hyperhidrose, misselijkheid / braken, buikpijn. Tekenen van een overdosis chloorfenamine manifesteren zich door duizeligheid, convulsies, slaapstoornissen, overmatige opwinding, depressie.

Als de patiënt dergelijke symptomen detecteert die optreden als gevolg van een onjuiste inname van Antigrippin, moet de voorgeschreven behandeling overeenkomen met de waargenomen negatieve symptomen.

Interactie

Voor Paracetamol:

Parallel gebruik van geneesmiddelen die microsomale hepatische oxidatie induceren (fenytoïne, barbituraten, ethanol, rifampicine, tricyclische antidepressiva, fenylbutazon) verhoogt de productie van actieve gehydroxyleerde metabolieten, die bij een onbeduidende overdosis kunnen leiden tot de vorming van ernstige intoxicaties.

Paracetamol vermindert de effecten van uricosurische geneesmiddelen.

De gecombineerde inname van ethanol (vooral in grote hoeveelheden) draagt ​​bij aan het optreden van acute pancreatitis.

De gecombineerde toediening van Diflunisal verhoogt het plasmagehalte van paracetamol met 50%, waardoor de hepatotoxiciteit aanzienlijk toeneemt.

Microsomale oxidatieremmers (waaronder cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxische effecten.

Het gelijktijdige gebruik van barbituraten vermindert het positieve effect van paracetamol.

Voor chloorfenamine-maleaat:

Door het gelijktijdig gebruik van slaappillen wordt hun effectiviteit vergroot.

Het gecombineerde gebruik van antiparkinsongeneesmiddelen, antidepressiva, antipsychotica verhoogt het risico op negatieve bijwerkingen (droge mond, urineretentie, obstipatie).

Kalmerende effecten van chloorfenamine-maleaat versterkt met ethanol.

Gecombineerde glucocorticoïde therapie verhoogt het risico op glaucoom.

Voor ascorbinezuur:

Gelijktijdige behandeling met tetracycline en benzylpenicilline verhoogt hun plasmaconcentraties..

Het parallelle gebruik van sulfonamiden en salicylaten verhoogt het risico op kristallurievorming.

Gecombineerde therapie verlengt de eliminatietijd van geneesmiddelen die worden gekenmerkt door een alkalische reactie (inclusief alkaloïden).

Vitamine C verlaagt de serumspiegel van orale anticonceptiva en vertraagt ​​de renale uitscheiding van zuren.

Gecombineerd gebruik met ijzerpreparaten verbetert de darmabsorptie (door de omzetting van ferri in ferro), en door het complexe gebruik van Deferoxamine kan het de tijd voor het verwijderen van ijzer verlengen.

Inname van ascorbinezuur verhoogt de algehele klaring van ethanol.

Gezamenlijk gebruik met isoprenaline vermindert het chronotrope effect..

Parallel aan anticoagulantia kan hun effectiviteit veranderen, zowel daarin als in de andere richting..

Barbituraten verhogen de renale uitscheiding van ascorbinezuur.

Gelijktijdig gebruik met antipsychotica vermindert hun therapeutisch effect; met tricyclische antidepressiva en amfetamine vermindert hun tubulaire reabsorptie.

Verkoopvoorwaarden

Alle farmaceutische vormen van Antigrippin zijn OTC-medicijnen..

Opslag condities

Het opslagtemperatuurbereik van alle doseringsvormen van het medicijn moet overeenkomen met 10-30 ° C.

Houdbaarheid

36 maanden vanaf de productiedatum (voor alle vormen).

speciale instructies

In het geval van parallelle therapie met Metoclopramide, Colestyramine of Domperidon, moet u een arts raadplegen voordat u Antigrippin inneemt.

Bij langdurig gebruik van hoge doses Antigrippin neemt de kans op verminderde lever- / nierfunctie aanzienlijk toe, wat controle van het perifere bloed vereist.

Het gebruik van ascorbinezuur, zoals paracetamol, kan laboratoriumtests beïnvloeden (plasmaspiegels van urinezuur, glucose, bilirubine, LDH en leverenzymactiviteit).

De toediening van vitamine C aan patiënten met snel uitgezaaide en prolifererende tumoren kan deze processen verergeren..

Patiënten bij wie het lichaam een ​​grote hoeveelheid ijzer bevat, dienen ascorbinezuur in de laagst mogelijke doses in te nemen..

Patiënten met diabetes moeten de opname van suiker in een poederpreparaat onthouden.