Een complex medicijn dat de symptomen van verkoudheid, zwelling van het neusslijmvlies, ontsteking, koorts verlicht.

Structuur acetylsalicylzuur - niet-steroïde ontstekingsremmend medicijn met pijnstillende en koortswerende effecten.

Difenhydramine - vergemakkelijkt de ademhaling, heeft anti-allergische, sedatieve en lokale pijnstillende effecten, verlicht spasmen, vermindert hyperemie van de slijmvliezen, zwelling en vasculaire permeabiliteit.

Calciumgluconaat - verlicht zwelling en allergiesymptomen.

Vitamine C - antioxidant, heeft een immunomodulerend effect en vermindert de vasculaire permeabiliteit.

Het wordt voorgeschreven voor de symptomatische behandeling van influenza, acute luchtweginfecties, die gepaard gaan met koorts, hoofdpijn, rinorroe, spierpijn, keelpijn en zwelling van het neusslijmvlies.

Contra-indicaties - maagzweer, ernstige nier- en leverschade, gesloten kamerhoekglaucoom, prostaathyperplasie, bloedarmoede, virale hepatitis, leukopenie, fenylketonurie, alcoholisme, zwangerschap, borstvoeding.

Antigrippin-poeder: instructies voor gebruik

Doseringsvorm

Structuur

Honing-citroen: natriumbicarbonaat, citroenzuur, sorbitol, povidon, sucrose, natriumcyclamaat, aspartaam, acesulfaam-kalium, limoensmaak (aromatisch fruitadditief "limoen"), karamelsmaak, honingsmaak, natriumdocusaat.

Kamille: natriumbicarbonaat, citroenzuur, sorbitol, povidon, sucrose, natriumcyclamaat, aspartaam, acesulfaam-kalium, kamille-extract, natriumdocusaat.

Omschrijving

Honing-citroenpoeder: een poeder met verschillende korrelgroottes, bestaande uit deeltjes van wit tot grijs-beige van kleur, met een specifieke geur. Donkerbruine vlekken zijn toegestaan..

Kamillepoeder: een poeder met verschillende granulatiegraden, bestaande uit deeltjes van wit tot beige en lichtbruin van kleur, met een specifieke geur. Bruine vlekken zijn toegestaan..

Farmacotherapeutische groep

ATX-code [N02BE51]

Farmacologische eigenschappen

Paracetamol heeft een pijnstillend en koortswerend effect; elimineert hoofdpijn en andere soorten pijn, vermindert koorts.

Ascorbinezuur (vitamine C) is betrokken bij de regulering van redoxprocessen, koolhydraatmetabolisme, verhoogt de weerstand van het lichaam.

Chloorfenamine - een blokker van H1-histaminereceptoren, heeft een antiallergisch effect, vergemakkelijkt de ademhaling door de neus, vermindert het gevoel van verstopte neus, niezen, tranenvloed, jeuk en roodheid van de ogen.

Infectieziekten en ontstekingsziekten (SARS, griep), vergezeld van koorts, koude rillingen, hoofdpijn, gewrichts- en spierpijn, verstopte neus en pijn in de keel en sinussen.

Contra-indicaties

Overgevoeligheid voor paracetamol, ascorbinezuur, chloorfenamine of een ander onderdeel van het medicijn. Erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal (in de acute fase). Ernstig nier- en / of leverfalen. Alcoholisme. Hoeksluiting glaucoom. Fenylketonurie. Hyperplasie van de prostaat. Leeftijd van kinderen (tot 15 jaar). Zwangerschap en borstvoeding.

- nier- en / of leverfalen, glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie, aangeboren hyperbilirubinemie (Gilbert-, Dubin-Johnson- en Rotor-syndromen), virale hepatitis, alcoholische hepatitis, gevorderde leeftijd.

Wijze van toepassing

Binnen. Volwassenen en kinderen vanaf 15 jaar: 2-3 maal daags 1 zakje. De inhoud van de zak moet volledig worden opgelost in een glas (200 ml) warm water (50-60 ° C) en drink de resulterende oplossing onmiddellijk op. Het is beter om het medicijn tussen de maaltijden in te nemen. De maximale dagelijkse dosis is 3 zakjes. Het interval tussen de doses van het medicijn moet minimaal 4 uur zijn.

Bij patiënten met een verminderde lever- of nierfunctie en bij oudere patiënten dient het interval tussen de doses van het geneesmiddel te zijn

Structuur

De duur van opname zonder een arts te raadplegen is niet meer dan 5 dagen indien voorgeschreven als verdovingsmiddel en 3 dagen als antipyreticum.

Het medicijn wordt goed verdragen in de aanbevolen doses..
In geïsoleerde gevallen zijn er:
vanuit het centrale zenuwstelsel: hoofdpijn, vermoeidheid;
uit het maagdarmkanaal: misselijkheid, pijn in de epigastrische regio;
uit het endocriene systeem: hypoglykemie (tot aan de ontwikkeling van coma);
uit de hemopoëtische organen: anemie, hemolytische anemie (vooral voor patiënten met glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie); uiterst zelden - trombocytopenie;
allergische reacties: huiduitslag, jeuk, urticaria, Quincke's oedeem, anafylactoïde reacties (inclusief anafylactische shock), erythema multiforme exsudatief (inclusief Stevens-Johnson-syndroom), toxische epidermale necrolyse (Lyell-syndroom);
andere: hypervitaminose C, stofwisselingsstoornis, gevoel van warmte, droge mond, parese van accommodatie, urineretentie, slaperigheid.

Alle bijwerkingen van het medicijn moeten aan de arts worden gemeld..

Overdosis

Symptomen van een overdosis van het medicijn zijn te wijten aan de

Structuur

Symptomen van acute paracetamol-intoxicatie: diarree, verminderde eetlust, misselijkheid en braken, ongemak in de buikholte en / of buikpijn, meer zweten.

Symptomen van vergiftiging met chloorfenamine: duizeligheid, opwinding, slaapstoornissen, depressie, convulsies.

INTERACTIE MET ANDERE GENEESMIDDELEN:

Vitamine C:
- verhoogt de concentratie van benzylpenicilline en tetracyclines in het bloed;
- verbetert de opname van ijzerpreparaten in de darmen (zet ijzer om in ijzer); kan de ijzeruitscheiding verhogen bij gebruik met deferoxamine;
- verhoogt het risico op kristallurie bij de behandeling van kortwerkende salicylaten en sulfanilamiden, vertraagt ​​de uitscheiding van zuren door de nieren, verhoogt de uitscheiding van geneesmiddelen met een alkalische reactie (inclusief alkaloïden), vermindert de concentratie van orale anticonceptiva in het bloed;
- verhoogt de totale klaring van ethanol;
- bij gelijktijdig gebruik vermindert het het chronotrope effect van isoprenaline;
- kan het effect van anticoagulantia versterken en verminderen;
- vermindert het therapeutische effect van antipsychotica (antipsychotica) - fenothiazinederivaten, tubulaire reabsorptie van amfetamine en tricyclische antidepressiva;
- gelijktijdige inname van barbituraten verhoogt de uitscheiding van ascorbinezuur in de urine.

Chloorfenamine-maleaat:
Chloorfenamine-maleaat versterkt het effect van slaappillen. Antidepressiva, antiparkinsongeneesmiddelen, antipsychotica (fenothiazinederivaten) - verhogen het risico op bijwerkingen (urineretentie, droge mond, obstipatie). Glucocorticosteroïden - verhogen het risico op glaucoom. Ethanol versterkt het kalmerende effect van chloorfenaminemaleaat.

Paracetamol:
De interactie van paracetamol en microsomale oxidatie-inductoren in de lever (fenytoïne, ethanol, barbituraten, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva) verhoogt de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, wat het mogelijk maakt om ernstige intoxicaties te ontwikkelen met kleine

Overdosis

Met paracetamol draagt ​​ethanol bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis..
Microsomale oxidatieremmers (waaronder cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxiciteit.

De gelijktijdige toediening van diflunisal en paracetamol verhoogt de concentratie in het bloedplasma van de laatste met 50%, waardoor de hepatotoxiciteit toeneemt. Gelijktijdig gebruik van barbituraten vermindert de effectiviteit van paracetamol.
Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurica.

speciale instructies

Als u metoclopramide, domperidon of colestyramine gebruikt, moet u ook uw arts raadplegen.

Bij langdurig gebruik in doses die aanzienlijk hoger zijn dan aanbevolen, neemt de kans op verminderde lever- en nierfunctie toe en is controle van het perifere bloedbeeld noodzakelijk.

Paracetamol en ascorbinezuur kunnen laboratoriumtests verstoren (kwantitatieve bepaling van glucose en urinezuur in bloedplasma, bilirubine, activiteit van "levertransaminasen", LDH).

Om giftige leverschade te voorkomen, mag paracetamol niet worden gecombineerd met alcoholische dranken en moet het ook worden ingenomen door personen die vatbaar zijn voor chronisch alcoholgebruik. Het risico op het ontwikkelen van leverschade neemt toe bij patiënten met alcoholische hepatosis.

De toediening van ascorbinezuur aan patiënten met snel prolifererende en intensief uitgezaaide tumoren kan het verloop van het proces verergeren. Bij patiënten met een hoog ijzergehalte in het lichaam moet ascorbinezuur in minimale doses worden gebruikt..

Een zakje honing-citroen bevat 1.793 g suiker, wat overeenkomt met 0,15 XE.

Een zakje kamille bevat 2.058 g suiker, wat overeenkomt met 0,17 XE.

UITGIFTEFORMULIER

Poeder voor de bereiding van een oplossing voor orale toediening, honing-citroen en kamille. 5,0 g poeder in een zak papier / Al / polyethyleen.
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 15, 16, 20, 30 zakjes in een kartonnen doos met instructies voor gebruik.

Antigrippin Express

Antigrippin-Express: instructies voor gebruik en beoordelingen

Latijnse naam: Antigrippin-Express

ATX-code: N02BE51

Actief ingrediënt: Paracetamol (Paracetamol), Ascorbinezuur (Vitamine C) [Ascorbinezuur (Vitamine C)], Feniramine (Feniramine)

Producent: OJSC "Pharmaceutical Factory of St. Petersburg" (Rusland), NPO FarmVILAR (Rusland)

Beschrijving en foto bijwerken: 07/10/2019

Antigrippin-Express - een gecombineerd medicijn om de symptomen van acute luchtwegaandoeningen te elimineren, heeft een koud, antipyretisch, antihistaminisch, analgetisch effect.

Vorm en compositie vrijgeven

Het medicijn is verkrijgbaar in de vorm van een poeder voor orale toediening (citroen, framboos of zwarte bes): een poederachtige massa van wit naar wit met een gele tint met een citroengeur, of van wit met een roze tint naar roze met een frambozengeur of van wit tot wit met een roze kleurtint met de geur van zwarte bes, er kunnen klontjes met een losse structuur aanwezig zijn; na menging met water vormt zich een opalescente oplossing van een kleurloze tot geelachtige kleur met een citroengeur (poeder met een citroensmaak), of van roodroze tot lichtroze met een frambozengeur (een poeder met een frambozensmaak), of van violet tot lila-rood met de geur van zwarte bes (poeder met de smaak van zwarte bes) (elk 13,1 g in met warmte afsluitbare zakken, in een kartonnen bundel van 6, 9 of 12 zakken en instructies voor het gebruik van Antigrippin-Express).

1 zakje bevat:

  • actieve ingrediënten: paracetamol - 0,5 g; ascorbinezuur - 0,2 g; feniraminemaleaat - 0,025 g;
  • hulpstoffen: oplosbaar saccharine (natriumsaccharinaatdihydraat), suiker (sucrose), citroenzuur (citroenzuurmonohydraat), natuurlijke citroensmaak; bovendien, in zakjes met frambozensmaak - smaakstof identiek aan natuurlijke frambozen, frambozenkleurstof, in zakjes met zwarte bessensmaak - smaakstof identiek aan natuurlijke zwarte bessen, kleurstof carmuazine, kleurstof zwart glanzend.

Farmacologische eigenschappen

Farmacodynamica

Antigrippin-Express is een gecombineerd medicijn met een koud, antipyretisch, analgetisch en antihistaminisch effect.

Het effect van het medicijn is te wijten aan de volgende eigenschappen van de actieve componenten:

  • paracetamol is een analgetisch niet-verdovend middel. Het uitgesproken analgetische en koortswerende effect is een gevolg van remming van COX (cyclo-oxygenase) in het centrale zenuwstelsel, effecten op pijncentra en thermoregulatie;
  • ascorbinezuur (vitamine C) - vermindert de vasculaire permeabiliteit, is een actieve deelnemer in de regulering van redoxprocessen, bloedstolling, koolhydraatmetabolisme, weefselregeneratie en de synthese van steroïde hormonen. Versterkt het immuunsysteem en verhoogt de weerstand van het lichaam tegen de invloed van ongunstige omgevingsfactoren;
  • Feniramine-maleaat - Blocker H1-histaminereceptoren, heeft een antiallergisch effect. Voorkomt niezen, helpt bij het verminderen van neusafscheiding, verstopte neus, traanafscheiding.

Farmacokinetiek

Na inname van Antigrippin-Express wordt paracetamol snel en bijna volledig geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal (GIT), voornamelijk uit de bovenste darm. De maximale concentratie (Cmax) in plasma wordt bereikt na 0,5–1 uur.

De binding van paracetamol aan plasma-eiwitten is 15–25%.

Het wordt snel verdeeld in weefsels, passeert de placentabarrière, een klein deel (minder dan 1% van de ingenomen dosis) wordt uitgescheiden in de moedermelk.

Halfwaardetijd (T1/2) - van 1 tot 4 uur.

Paracetamol wordt in de lever gemetaboliseerd, als gevolg van de conjugatiereactie met sulfaten en glucuronzuur worden inactieve metabolieten gevormd. Met deelname van cytochroom P450 minder dan 4% van de ingenomen dosis wordt omgezet in metabolieten die worden geïnactiveerd door glutathion. In het geval van een tekort aan glutathion kunnen deze metabolieten door hun blokkering necrose van de leverenzymen veroorzaken. Via de nieren worden zowel biotransformatieproducten als een onveranderd geneesmiddel uitgescheiden in een hoeveelheid van ongeveer 5% van de toegediende dosis.

Na orale toediening wordt ascorbinezuur actief geabsorbeerd in de dunne darm, de biologische beschikbaarheid is ongeveer 70%. De plasma-eiwitbinding is te verwaarlozen. Accumuleert in cellen en bloedplasma, Cmax gevormd in klierweefsels. Uitgescheiden in de moedermelk.

Ascorbinezuur wordt onveranderd uitgescheiden en in de vorm van metabolieten voornamelijk via de nieren, een klein deel via de darmen.

Na orale toediening vindt absorptie van bijna de volledige dosis feniraminemaleaat plaats in het spijsverteringskanaal. Het is Cmax in bloedplasma wordt bereikt binnen 1-2-2 uur. Feniramine-maleaat heeft een hoge affiniteit voor weefsels. Biotransformatie in de lever door oxidatie van het cytochroom P-systeem door enzymen450. Het wordt voornamelijk via de nieren uitgescheiden in de vorm van metabolieten en in ongewijzigde staat..

Gebruiksaanwijzingen

  • symptomatische behandeling van verkoudheid - griepaandoeningen, acute respiratoire virale infecties, die gepaard gaan met koorts en loopneus;
  • rhinopharyngitis, allergische rhinitis.

Contra-indicaties

  • Leverfalen;
  • acute erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal;
  • urineretentie als gevolg van prostaathyperplasie;
  • niersteenziekte;
  • bloedziekten (waaronder sideroblastische anemie, trombocytopenie, thalassemie, leukopenie);
  • glaucoom met gesloten hoek;
  • Portale hypertensie;
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie;
  • diabetes;
  • hyperoxalurie;
  • glucose-galactose malabsorptiesyndroom, fructose-intolerantie, sucrose of isomaltasedeficiëntie;
  • zwangerschap periode;
  • borstvoeding;
  • leeftijd tot 18 jaar;
  • overgevoeligheid voor de componenten van het poeder Antigrippin-Express.

Voorzichtig en alleen zoals voorgeschreven door een arts, moet u het geneesmiddel bij een oudere patiënt gebruiken voor nierfalen, aangeboren hyperbilirubinemie (Dubin-Johnson, Gilbert en Rotor-syndromen), alcoholische hepatitis, virale hepatitis, hemochromatose.

Antigrippin-Express, instructies voor gebruik: methode en dosering

De oplossing bereid uit Antigrippin-Express-poeder moet oraal in een warme vorm worden ingenomen. Om dit te doen, moet de inhoud van de zak in een vat worden gegoten, 200 ml warm water gieten en mengen tot het poeder volledig is opgelost.

Aanbevolen dosering: 1 st. 2-3 keer per dag met een interval tussen doses van minimaal 4 uur.

De duur van de behandeling als antipyreticum zonder een arts te raadplegen mag niet langer zijn dan 3 dagen, als verdoving - 5 dagen.

Bij ernstig nierfalen met een creatinineklaring van minder dan 10 ml / min, mag een tweede dosis Antigrippin-Express niet eerder dan 8 uur worden ingenomen.

Bijwerkingen

  • vanuit het centrale zenuwstelsel: een afname van de snelheid van psychomotorische reacties, slaperigheid; bij oudere patiënten - verwarring, opwinding; bij langdurig gebruik in een dagelijkse dosis van meer dan 5 sachets - slapeloosheid, hoofdpijn, verhoogde prikkelbaarheid;
  • uit het spijsverteringssysteem: droge mond, misselijkheid, irritatie van het maag-darmslijmvlies, maagpijn; tegen de achtergrond van langdurig gebruik van hoge doses - braken, diarree, hyperzuurgastritis, erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal, gastro-intestinale bloeding, verminderde leverfunctie;
  • van de zintuigen: verminderde accommodatie, verhoogde intraoculaire druk;
  • vanuit het cardiovasculaire systeem: tachycardie (versnelde hartslag); tegen de achtergrond van langdurig gebruik van hoge doses, een afname van de capillaire permeabiliteit, wat kan leiden tot verslechtering van weefseltrofisme, verhoogde bloedstolling en bloeddruk (BP), de ontwikkeling van microangiopathie;
  • uit de urinewegen: plasstoornis; tegen de achtergrond van langdurig gebruik van hoge doses is de ontwikkeling van functionele nieraandoeningen zoals hyperoxalurie (overmatige uitscheiding van urine met oxaalzuurzouten), urolithiasis (nefrolithiase), papillaire necrose, schade aan het glomerulaire apparaat mogelijk;
  • van het hemopoëtische systeem: tegen de achtergrond van langdurig gebruik van hoge doses - bloedarmoede, methemoglobinemie (zwakte, hoofdpijn, hartkloppingen, kortademigheid tijdens lichamelijke inspanning, duizeligheid), trombocytopenie (kan gepaard gaan met bloedneuzen, bloedend tandvlees);
  • allergische reacties: roodheid van de huid, jeuk, uitslag, dermatitis, urticaria, angio-oedeem;
  • laboratoriumparameters: erythropenie, hyperprothrombinemie, hypokaliëmie, neutrofiele leukocytose, glucosurie;
  • andere: pancreasdisfunctie (remming van de functie van het insulaire apparaat) - glucosurie, hyperglycemie (overmatige dorst, toegenomen vermoeidheid, vaak plassen, gewichtsverlies).

Overdosis

Bij een overdosis Antigrippin-Express moet het negatieve effect van alle actieve componenten worden overwogen.

Symptomen als gevolg van paracetamol: misselijkheid, braken, bleekheid van de huid, verminderde eetlust, hepatonecrose. De ernst van levernecrose als gevolg van intoxicatie is direct afhankelijk van de mate van overdosering; bij volwassenen kan het toxische effect optreden na inname van meer dan 10-15 g paracetamol of 20 of meer sachets. Meestal manifesteert zich na 1-6 dagen een gedetailleerd klinisch beeld van leverschade. In zeldzame gevallen kan er onmiddellijk leverfalen optreden, waaronder gecompliceerd nierfalen (tubulaire necrose).

Behandeling: als er niet meer dan 6 uur zijn verstreken sinds de overdosis, moet maagspoeling worden uitgevoerd, waarna toediening van actieve kool of andere enterosorbentia moet worden voorgeschreven. Na 8-9 uur vanaf het moment van overdosering is methioninetoediening geïndiceerd en na 12 uur N-acetylcysteïne. De behoefte aan aanvullende toediening van donoren van de SH-groep en voorlopers van glutathionsynthese wordt bepaald op basis van het niveau van de paracetamolconcentratie in het bloed en de tijd die is verstreken na toediening.

Symptomen als gevolg van feniramine-maleaat: verminderd bewustzijn, convulsies, coma.

Symptomen als gevolg van ascorbinezuur: slapeloosheid, maagpijn, prikkelbaarheid, flatulentie, vaak plassen, diarree, misselijkheid, urolithiasis, verlaagde bloedglucose (hypoglykemie), wat gepaard gaat met zweten, bleekheid, agitatie, braken, spiertrillingen, expansie pupillen, verhoogde bloeddruk, tachycardie.

Behandeling: geforceerde diurese uitvoeren. Symptomatische therapie voorschrijven.

speciale instructies

Als na drie dagen gebruik van Antigrippin-Express de symptomen van koorts aanhouden of na vijf dagen behandeling de pijn aanhoudt, moet u een arts raadplegen voor advies.

Tijdens de behandelingsperiode is controle van bloeddrukparameters, perifeer bloedbeeld, functionele toestand van de lever, bijnieren, pancreas-insulair apparaat vereist.

Houd er rekening mee dat Antigrippin-Express vervorming van de resultaten van laboratoriumtests veroorzaakt om de hoeveelheid glucose in het bloed en de urine, plasma-urinezuur, bilirubine, lactaatdehydrogenase-activiteit en levertransaminasen te bepalen..

Overschrijd de aanbevolen dosering niet, neem Antigrippin-Express zonder een arts te raadplegen in combinatie met andere geneesmiddelen (waaronder sedativa) of met een verminderde nierfunctie.

Voor patiënten met diabetes mellitus of die een dieet volgen met een verlaagd suikergehalte, moet er rekening mee worden gehouden dat het sucrosegehalte in één zak met een citroensmaak overeenkomt met 1,16 XE (broodeenheid), met een framboos / zwarte bes smaak - 1,18 XE.

Het gebruik van alcoholische dranken gedurende de gehele behandelingsperiode is gecontra-indiceerd vanwege de mogelijke ontwikkeling van een hepatotoxisch effect.

Invloed op de rijvaardigheid en complexe mechanismen

Tegen de achtergrond van het gebruik van Antigrippin-Express is slaperigheid mogelijk, daarom wordt aanbevolen om tijdens de behandeling geen potentieel gevaarlijk werk uit te voeren dat snelle psychomotorische reacties en een verhoogde concentratie van aandacht vereist, waaronder autorijden.

Zwangerschap en borstvoeding

Het gebruik van Antigrippin-Express is gecontra-indiceerd tijdens dracht en lactatie.

Gebruik in de kindertijd

Het gebruik van Antigrippin-Express voor de behandeling van patiënten onder de 18 jaar is gecontra-indiceerd. Dit komt omdat de dagelijkse dosis van het medicijn 400-600 mg ascorbinezuur bevat en de maximale dagelijkse dosis voor kinderen niet hoger mag zijn dan 300 mg.

Met verminderde nierfunctie

Patiënten met nierinsufficiëntie mogen Antigrippin-Express alleen gebruiken zoals voorgeschreven door een arts, die het individuele doseringsregime zal bepalen.

Met verminderde leverfunctie

Het gebruik van Antigrippin-Express voor de behandeling van patiënten met leverfalen is gecontra-indiceerd.

Voorzichtigheid is geboden bij patiënten met aangeboren hyperbilirubinemie (Dubin-Johnson-, Gilbert- en Rotor-syndromen), alcoholische of virale hepatitis. Deze categorie patiënten mag alleen worden gebruikt zoals voorgeschreven en onder toezicht van een arts..

Gebruik op oudere leeftijd

Voorzichtigheid is aanbevolen om Antigrippin-Express in te nemen bij oudere patiënten..

Interactie tussen geneesmiddelen

  • ethanol: verbetert de sedatie, de ontwikkeling van acute pancreatitis;
  • antiparkinsongeneesmiddelen, antidepressiva, antipsychotica (fenothiazinederivaten): verhogen de kans op het ontwikkelen van dergelijke bijwerkingen als droge mond, urineretentie, obstipatie;
  • glucocorticosteroïden (GCS): verhoog het risico op glaucoom; bij langdurige behandeling van corticosteroïden neemt de aanvoer van ascorbinezuur af;
  • inductoren van microsomale leverenzymen - fenylbutazon, rifampicine, barbituraten, fenytoïne, carbamazepine, zidovudine, tricyclische antidepressiva, hepatotoxische geneesmiddelen, ethanol: verhoog de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, waardoor het risico op ernstige intoxicatie bij kleine overdoses toeneemt;
  • barbituraten, primidon: bijdragen tot een betere uitscheiding van ascorbinezuur in de urine;
  • cimetidine en andere microsomale oxidatieremmers: verminderen het risico op hepatotoxiciteit;
  • niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen (NSAID's): tegen de achtergrond van langdurige gelijktijdige therapie met NSAID's is de ontwikkeling van pijnstillende nefropathie mogelijk, neemt het risico op papillaire necrose van de nieren toe en neemt het nierfalen in het eindstadium toe;
  • Diflunisal: bevordert een verhoging van de plasmaconcentratie van paracetamol met 50%, waardoor de hepatotoxiciteit toeneemt. Langdurig gebruik van hoge doses salicylaten kan leiden tot de ontwikkeling van blaas- of nierkanker;
  • acetylsalicylzuur: het gecombineerde gebruik van geneesmiddelen veroorzaakt een afname van de absorptie (met 30%) en een toename van de uitscheiding van ascorbinezuur in de urine, terwijl de uitscheiding van acetylsalicylzuur afneemt;
  • myelotoxische geneesmiddelen: versterken de hematotoxische manifestaties van Antigrippin-Express;
  • chinolonpreparaten, calciumchloride: bij langdurige gelijktijdige therapie zijn de reserves van ascorbinezuur in het lichaam uitgeput;
  • orale anticonceptiva, alkalische dranken, verse sappen: helpen de opname en opname van ascorbinezuur te verminderen;
  • uricosurica: bij interactie met paracetamol neemt hun effectiviteit af;
  • anticoagulantia: hoge doses paracetamol versterken het effect van anticoagulantia.

Bovendien moet rekening worden gehouden met het effect van ascorbinezuur in combinatie met de volgende geneesmiddelen:

  • benzylpenicilline, tetracyclines: hun niveau in het bloed stijgt;
  • ethinylestradiol: de biologische beschikbaarheid neemt toe met de inname van ascorbinezuur in een dosis van 1 g per dag (5 sachets);
  • ijzerpreparaten: hun opname in de darm verbetert;
  • heparine, indirecte anticoagulantia: verminderen hun therapeutisch effect;
  • salicylaten, kortwerkende sulfonamiden: verhogen het risico op kristallurie;
  • alkaloïden en andere geneesmiddelen met een alkalische reactie: hun uitscheiding uit het lichaam neemt toe;
  • orale anticonceptiva: verminderen hun concentratie in het bloed;
  • ethanol: de algemene klaring neemt toe, het gehalte aan ascorbinezuur in het lichaam neemt af;
  • antipsychotica - fenothiazinederivaten: verminderen hun therapeutisch effect;
  • amfetaminen, tricyclische antidepressiva: hun tubulaire reabsorptie neemt af;
  • isoprenaline: het chronotrope effect neemt af;
  • mexiletine: bij hoge doses ascorbinezuur neemt de renale uitscheiding toe.

Analogen

Analogen van Antigrippin-Express zijn: Fervex, ORVIS Fly, Fastorik, Febricet, RINZASIP voor kinderen, Fervex voor kinderen, enz..

Voorwaarden voor opslag

Buiten het bereik van kinderen bewaren..

Bewaren bij temperaturen tot 25 ° C.

Houdbaarheid - 2 jaar..

Apotheek Vakantievoorwaarden

Vrij verkrijgbaar.

Beoordelingen van Antigrippin-Express

Beoordelingen over Antigrippin-Express zijn positief. Gebruikers wijzen op de hoge effectiviteit van het medicijn. Het gebruik ervan verlicht de symptomen van griep en verkoudheid, verstopte neus, voorkomt de ontwikkeling van de ziekte, vergemakkelijkt de ademhaling. Er wordt melding gemaakt van een snelle afname van de lichaamstemperatuur en een verbetering van de algemene toestand. Bovendien zijn de voordelen van Antigrippin-Express goede tolerantie, redelijke prijs en aangename smaak van het medicijn.

De prijs van Antigrippin Express in apotheken

De prijs van Antigrippin-Express voor een pakket met 6 zakjes met poeder voor oplossing voor orale toediening kan 189 roebel bedragen, 9 zakjes 249 roebel, 12 zakjes 289 roebel.

Opleiding: First Moscow State Medical University vernoemd naar I.M. Sechenov, specialiteit "Algemene geneeskunde".

Informatie over het medicijn is algemeen, wordt ter informatie verstrekt en is geen vervanging van de officiële instructies. Zelfmedicatie is gevaarlijk voor de gezondheid.!

Wetenschappers van de universiteit van Oxford voerden een reeks onderzoeken uit, waarin ze tot de conclusie kwamen dat vegetarisme schadelijk kan zijn voor het menselijk brein, omdat het leidt tot een afname van de massa. Daarom raden wetenschappers aan om vis en vlees niet volledig van hun dieet uit te sluiten..

Naast mensen lijdt slechts één levend wezen op planeet Aarde - honden, aan prostatitis. Inderdaad, onze trouwste vrienden.

De zeldzaamste ziekte is de ziekte van Kuru. Alleen vertegenwoordigers van de Fore-stam in Nieuw-Guinea zijn ziek bij haar. De patiënt sterft van het lachen. Er wordt aangenomen dat de oorzaak van de ziekte het menselijk brein is..

Volgens statistieken neemt het risico op rugletsel op maandag toe met 25% en het risico op een hartaanval - met 33%. wees voorzichtig.

Menselijk bloed "stroomt" onder enorme druk door de bloedvaten en kan, als het zijn integriteit schendt, tot 10 meter hoog schieten.

Alleen al in de Verenigde Staten wordt jaarlijks meer dan 500 miljoen dollar uitgegeven aan allergiemedicatie. Gelooft u nog steeds dat er een manier zal worden gevonden om allergieën definitief te verslaan?

Mensen die gewend zijn om regelmatig te ontbijten, hebben veel minder kans op obesitas..

Als je maar twee keer per dag lacht, kun je de bloeddruk verlagen en het risico op hartaanvallen en beroertes verminderen.

De 74-jarige Australische inwoner James Harrison werd ongeveer 1000 keer een bloeddonor. Hij heeft een zeldzame bloedgroep, waarvan de antilichamen pasgeborenen met ernstige bloedarmoede helpen overleven. Zo redde de Australiër ongeveer twee miljoen kinderen.

De hoogste lichaamstemperatuur werd geregistreerd bij Willie Jones (USA), die met een temperatuur van 46,5 ° C in het ziekenhuis werd opgenomen.

De meeste vrouwen kunnen meer plezier beleven aan het aanschouwen van hun mooie lichaam in de spiegel dan aan seks. Vrouwen streven dus naar harmonie.

De linkshandige levensverwachting is lager dan die van rechtshandige mensen.

Het bekende medicijn "Viagra" is oorspronkelijk ontwikkeld voor de behandeling van arteriële hypertensie.

Zelfs als het hart van een persoon niet klopt, kan hij nog lang leven, zoals de Noorse visser Jan Revsdal ons liet zien. Zijn "motor" stopte 4 uur nadat de visser verdwaald was en in slaap viel in de sneeuw.

Miljoenen bacteriën worden geboren, leven en sterven in onze darmen. Ze zijn alleen te zien bij een sterke vergroting, maar als ze bij elkaar kwamen, zouden ze in een gewoon koffiekopje passen.

De taak om het vaderschap nauwkeurig vast te stellen is net zo oud als het vinden van de zin van het leven. Mannen waren altijd geïnteresseerd in de vraag of ze hun kinderen opvoedden.

Antigrippin-P No.10 (Aykos-Farm) (antigrippin)

Handleiding

  • Russisch
  • қазақша

Handelsnaam

Internationale niet-eigendomsnaam

Doseringsvorm

Structuur

Een tablet bevat

werkzame stoffen: paracetamol - 0,25 g, ascorbinezuur - 0,15 g, calciumgluconaat - 0,05 g, difenhydramine - 0,01 g, rutine - 0,01 g,

hulpstoffen: zetmeel, talk, calciumstearaat.

Omschrijving

Geelachtige tabletten met een plat oppervlak, met een facet en een risico.

Farmacotherapeutische groep

Om de symptomen van verkoudheid en hoesten te elimineren. Andere combinaties van koude medicatie.

Farmacologische eigenschappen

De farmacologische activiteit van het medicijn is te danken aan de eigenschappen van de actieve stoffen waaruit de samenstelling bestaat.

Farmacokinetiek

Na orale toediening wordt paracetamol snel geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal en wordt het wijd verspreid in weefsels en lichaamsvloeistoffen, met uitzondering van vetweefsel en hersenvocht. Eiwitbinding is minder dan 10%. Het wordt voornamelijk in de lever gemetaboliseerd, uitgescheiden in de urine, voornamelijk in de vorm van glucuronide- en sulfaatconjugaten. Paracetamol passeert de placentabarrière en wordt uitgescheiden in de moedermelk.

Ascorbinezuur wordt na orale toediening goed geabsorbeerd. Ongeveer 25% bindt zich aan plasma-eiwitten, wordt afgezet in plasma en cellen, de hoogste concentratie wordt bereikt in klierweefsels (voornamelijk in de bijnierschors en hypofyse). Gemetaboliseerd in de lever, uitgescheiden in de urine in de vorm van oxalaat en onveranderd.

Na orale toediening wordt ongeveer 30% geïoniseerd calcium opgenomen in het spijsverteringskanaal. Na orale toediening wordt de maximale plasmaconcentratie bereikt na 1,2 - 1,3 uur en wordt voornamelijk uitgescheiden met uitwerpselen (80%) en urine (20%).

Diphenhydramine wordt snel geabsorbeerd uit het spijsverteringskanaal. De biologische beschikbaarheid is 50%. Binding aan plasma-eiwitten - 98-99%. Dringt door de BBB. Het wordt voornamelijk in de lever gemetaboliseerd, gedeeltelijk in de longen en nieren. Overdag wordt het volledig uitgescheiden door de nieren in de vorm van metabolieten. Het wordt ook uitgescheiden in de melk en kan bij zuigelingen sedatie veroorzaken..

De maximale concentratie rutine na orale toediening wordt bereikt na 1-9 uur en wordt voornamelijk uitgescheiden met gal en, in mindere mate, door de nieren..

Farmacodynamica

Paracetamol heeft een pijnstillend, koortswerend en mild ontstekingsremmend effect. Het werkingsmechanisme is geassocieerd met remming van prostaglandinesynthese, het belangrijkste effect op het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus.

Ascorbinezuur compenseert vitamine C-tekort in het lichaam, heeft uitgesproken antioxiderende eigenschappen, reguleert redoxprocessen en verhoogt de weerstand van het lichaam tegen infecties..

Calciumgluconaat heeft een antiallergisch, hemostatisch effect, vermindert de kwetsbaarheid en vasculaire permeabiliteit, symptomen van calciumgebrek in het lichaam, verbetert de spiercontractie tijdens spierdystrofie, myasthenia gravis.

Diphenhydramine heeft een anti-allergische werking, heeft een lokaal anesthetisch, krampstillend en matig ganglioblokkerend effect. Bij toediening veroorzaakt het een kalmerend en hypnotisch effect, heeft het een matig anti-emetisch effect.

De angioprotector rutine behoort tot de groep van vitamine P, in combinatie met ascorbinezuur vermindert het de doorlaatbaarheid en kwetsbaarheid van haarvaten, neemt het deel aan redoxprocessen, heeft het antioxiderende eigenschappen.

Gebruiksaanwijzingen

Symptomatische behandeling van influenza en andere acute virale luchtweginfecties vergezeld van koorts, keelpijn, hoofdpijn, rhinitis.

Dosering en administratie

Volwassenen worden driemaal daags 1 tablet via de mond voorgeschreven; kinderen vanaf 7 jaar ½ tablet 3 maal daags na de maaltijd gedurende 3-5 dagen. De maximale enkelvoudige dosis voor volwassenen is dagelijks 2 tabletten - 6 tabletten; voor kinderen vanaf 7 jaar - respectievelijk 1 tablet en 3 tabletten. Het medicijn wordt niet aanbevolen voor gebruik voor meer dan 5 dagen zonder een arts te raadplegen. Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden..

Aanbevolen doseringen niet overschrijden.

Bijwerkingen

- dyspeptische symptomen, droge mond, epigastrische pijn, misselijkheid, braken, irritatie van het maagdarmslijmvlies, bij langdurig gebruik in hoge doses, kan paracetamol hepatotoxische, nefrotoxische effecten hebben

- hoofdpijn, vermoeidheid, slaperigheid, verhoogde prikkelbaarheid van het centrale zenuwstelsel, slaapstoornissen, verminderde snelheid van psychomotorische reacties, bij kinderen kan difenhydramine de paradoxale ontwikkeling van slapeloosheid, prikkelbaarheid en euforie veroorzaken

- langdurig gebruik bij hoge doses kan de functie van het insulaire apparaat van de alvleesklier (hyperglycemie, glucosurie), hyperoxalurie en de vorming van urinestenen uit calciumoxalaat remmen

- verminderde capillaire permeabiliteit en verslechtering van weefseltrofisme

- trombocytose, trombocytopenie, leukopenie, neutropenie, agranulocytose, anemie, hemolytische anemie (vooral voor patiënten met glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie), hyperprothrombinemie, erytropenie, neutrofiele leukocytose, hypokaliëmie

- allergische reacties: urticaria, jeuk aan de huid, blozen van de huid

- moeite met plassen (vooral bij mannen met een vergrote prostaatklier)

- verhoogde viscositeit van de luchtweggeheimen

Alle bijwerkingen, inclusief de bijwerkingen die hierboven niet zijn vermeld, moeten aan de behandelende arts worden gemeld en stoppen met het gebruik van het geneesmiddel.

Contra-indicaties

- individuele intolerantie voor alle componenten waaruit het medicijn bestaat

- ernstige lever- en nierfunctiestoornis

- erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal (in de acute fase)

- bloedziekten met een neiging tot bloeding

- niersteenziekte (of een voorgeschiedenis van de ziekte)

- kinderen onder de 7 jaar

- zwangerschap en borstvoeding

Interactie tussen geneesmiddelen

Bij gelijktijdig gebruik met inductoren van microsomale leverenzymen, geneesmiddelen met hepatotoxische effecten (salicylamiden, barbituraten, anti-epileptica, tricyclische antidepressiva, alcohol, rifampicine), bestaat het risico van een verhoogd hepatotoxisch effect van paracetamol (het niveau van toxische metabolieten neemt toe).

Gelijktijdig gebruik met doxorubicine verhoogt het risico op een verminderde leverfunctie.

Bij gelijktijdig gebruik met orale anticonceptiva wordt de eliminatie van paracetamol uit het lichaam versneld en kan het analgetische effect ervan worden verminderd.

Actieve kool vermindert de biologische beschikbaarheid van paracetamol.

Bij gelijktijdig gebruik met anticoagulantia is een lichte of matige verhoging van de protrombinetijd mogelijk, het risico op bloeding neemt toe.

Bij gelijktijdig gebruik met metaclopromide en domperidon is het mogelijk om de absorptie van paracetamol te verhogen en de concentratie in het bloedplasma te verhogen, en cholestyramine verlaagt de concentratie van paracetamol.

Gevallen van manifestatie van de toxische effecten van paracetamol bij gelijktijdig gebruik met isoniazid worden beschreven, vermindert de klaring van paracetamol.

Gevallen van hepatotoxiciteit bij gelijktijdig gebruik van paracetamol en fenobarbital worden beschreven. Het hepatotoxisch effect wordt versterkt in aanwezigheid van ethanol..

Carbamazepine, fenytoïne, fenobarbital, primidon verminderen de effectiviteit van paracetamol.

Geneesmiddelinteracties komen vaker voor bij langdurig gebruik van grote doses ascorbinezuur.

Ascorbinezuur verhoogt de concentratie van salicylaten in het bloed (verhoogt het risico op kristallurie), ethinylestradiol, benzylpenicilline en tetracyclines.

Met oestrogenen - verhoogt het hormoonniveau in het bloedserum.

Bij orale cotraceptiva die oestrogenen bevatten, wordt het anticonceptieve effect verminderd.

Vermindert het anticoagulatie-effect van coumarine en heparinederivaten.

Verbetert de darmopname van ijzerpreparaten.

Verhoogt de totale klaring van ethylalcohol, wat op zijn beurt de concentratie ascorbinezuur vermindert.

Chinolinegeneesmiddelen, calciumchloride, salicylaten, corticosteroïden, bij langdurig gebruik, putten de reserves aan ascorbinezuur uit.

Acetylsalicylzuur, orale anticonceptiva, verse sappen en alkalische dranken verminderen de opname en opname van ascorbinezuur. Bij gelijktijdig gebruik van ascorbinezuur met isoprenaline neemt het chronotrope effect van laatstgenoemde af. In hoge doses verhoogt het de uitscheiding van mexiletine door de nieren. Barbituraten en pyrimidine verhogen de uitscheiding van ascorbinezuur via de urine. Ascorbinezuur vermindert het therapeutische effect van antipsychotica (antipsychotica) - fenothiazinederivaten, tubulaire reabsorptie van amfetamine en tricyclische antidepressiva.

Bij gelijktijdig gebruik van difenhydramine verbetert de werking van ethanol en geneesmiddelen die het centrale zenuwstelsel, barbituraten, slaappillen, opiaat-analgetica onderdrukken. Daarom is het bij gecombineerd gebruik van deze geneesmiddelen noodzakelijk om een ​​arts te raadplegen om een ​​versterkte werking te voorkomen.

MAO-remmers versterken de anticholinergische activiteit van difenhydramine.

Antagonistische interactie wordt opgemerkt bij de gezamenlijke afspraak met psychostimulantia.

Vermindert de effectiviteit van apomorfine als braakmiddel bij de behandeling van vergiftiging.

Verbetert de anticholinergische effecten van geneesmiddelen met anticholinergische activiteit.

Calcium kan de opname van tetracycline-antibiotica en fluoridepreparaten verminderen wanneer het tegelijkertijd wordt ingenomen. Het gelijktijdige gebruik van vitamine D verhoogt de opname van calcium. Vanwege de mogelijkheid van de vorming van niet-resorbeerbare complexen, kan calcium de absorptie van oestramustine, ethidronaat en mogelijk andere bisfosfonaten, fenytoïne, chinolonen, orale tetracycline-antibiotica en geneesmiddelen verminderen, moet de opname van calcium uit het maagdarmkanaal afnemen, bijvoorbeeld bij het nemen van bepaalde soorten voedsel., spinazie, rabarber, zemelen en ontbijtgranen. De toediening van hoge doses calcium aan patiënten die digitalispreparaten krijgen, kan het risico op aritmieën verhogen. Thiazidediuretica verminderen de calciumuitscheiding via de urine. Daarom moet men rekening houden met het risico van hypercalciëmie bij gelijktijdig gebruik..

Het farmacologische effect van rutine wordt versterkt door ascorbinezuur. Rutine beschermt ascorbinezuur en adrenaline tegen oxidatie.

speciale instructies

Gebruik geen andere paracetamol-bevattende geneesmiddelen bij de behandeling van "Antigrippin" -P. Voorzichtig gebruiken bij patiënten met een verminderde lever- en nierfunctie. Niet combineren met slaappillen.

Paracetamol wordt met voorzichtigheid voorgeschreven bij chronische lever- en nieraandoeningen, jicht, maagzweer en twaalfvingerige darm (geschiedenis). Er moet rekening worden gehouden met de mate en aard van de functionele veranderingen in deze organen, aangezien bij deze patiënten een verlenging van de halfwaardetijd van paracetamol mogelijk is. Ontvangst van paracetamol kan de resultaten beïnvloeden van de bepaling van urinezuur in het bloed met fosforwolfraamzuur en de bepaling van glycemie door glucoseoxidase peroxidase. Bij het gebruik van het medicijn en tijdens de manifestatie van zijn werking is het gebruik van alcoholische dranken verboden.

Gezien het stimulerende effect van ascorbinezuur op de synthese van corticosteroïdhormonen, is het noodzakelijk de nierfunctie en bloeddruk onder controle te houden. Ascorbinezuur bij patiënten met snel prolifererende en intensief uitgezaaide tumoren kan in de loop van de ziekte verergeren. Ascorbinezuur kan de resultaten van verschillende laboratoriumtests (bepaling van glucose, bilirubine en de activiteit van levertransaminasen, LDH in bloedplasma) verstoren. Ascorbinezuur wordt met voorzichtigheid voorgeschreven bij patiënten met hyperoxalaturie. Calciumgluconaat moet met voorzichtigheid worden gebruikt bij patiënten met nierfalen of bij ziekten die verband houden met verhoogde vitamine D-spiegels, zoals sarcoïdose.

Alle bijwerkingen (ongebruikelijk), inclusief de bijwerkingen die hierboven niet zijn vermeld, moeten aan uw arts worden gemeld.

Als het welzijn niet verbetert, moet het medicijn worden stopgezet en moet een arts worden geraadpleegd. Als de patiënt een operatie ondergaat, moet hij de arts van tevoren waarschuwen over het gebruik van het medicijn.

Zwangerschap en borstvoeding

Het gebruik van het medicijn tijdens zwangerschap en borstvoeding wordt niet aanbevolen.

Kenmerken van het effect van het medicijn op het vermogen om een ​​voertuig te besturen of potentieel gevaarlijke mechanismen

Voorzichtig gebruikt bij patiënten die zich bezighouden met potentieel gevaarlijke activiteiten die meer aandacht en snelle psychomotorische reacties vereisen..

Overdosis

Symptomen van een overdosis difenhydramine en paracetamol worden waargenomen: misselijkheid, braken, droge mond, verwijde pupillen, CZS-depressie, krampen, ontwikkeling van opwinding (vooral bij kinderen) of depressie. Tekenen van hypercalciëmie: anorexia, misselijkheid, braken, verminderd bewustzijn, nefrocalcinose, calciurie en, in ernstige gevallen, aritmie en coma.

Behandeling: maagspoeling met actief koolwater en symptomatische therapie, geforceerde diurese, hemodialyse. Paracetamol Acetylcysteine ​​Antidote.

Formulier en verpakking vrijgeven

Tabletten van 10 stuks in een contour bezjacheykovy verpakking van verpakkingspapier met aan beide zijden polymeer coating. 250 contour bezjacheykovy-pakketten samen met instructies voor medisch gebruik in de staat en Russische talen worden in een kartonnen doos geplaatst (groepsverpakking).

10 tabletten in een contour bezeljakovoj verpakking van aluminiumfolie bedekt met een PVC-film. Op 2 contour bezjacheykovye verpakking van aluminiumfolie bedekt met een PVC-film, samen met instructies voor medisch gebruik in de staat en Russische talen worden in een kartonnen doos geplaatst. In een kartonnen doos (groepsverpakking) worden 55 pakken karton geplaatst. 200 contour bezjacheykovye-pakketten van aluminiumfolie bedekt met PVC-film, samen met instructies voor medisch gebruik in de staat en Russische talen worden in een kartonnen doos geplaatst (groepsverpakking).

Opslag condities

Op een droge, donkere plaats bij een temperatuur van maximaal 25 ° C.

Buiten het bereik van kinderen bewaren!

Houdbaarheid

Niet gebruiken na de vervaldatum.

Apotheek Vakantievoorwaarden

Fabrikant

Eikos-Farm LLP, Republiek Kazachstan, regio Almaty, pos. Boraldai, 71.

Kentekenhouder

Eikos-Farm LLP, Republiek Kazachstan, regio Almaty, pos. Boraldai, 71.

Adres van de organisatie die claims (aanbiedingen) van consumenten over de kwaliteit van geneesmiddelen accepteert op het grondgebied van de Republiek Kazachstan, verantwoordelijk voor het toezicht na registratie op de veiligheid van geneesmiddelen