REGISTRATIENUMMER: LSR-006587/09 van 18-08-2009

HANDELSNAAM: Antigrippin

INTERNATIONALE NIET-GEPATENTEERDE TITEL OF GROEPNAAM:
Paracetamol + Chloorfenamine + Ascorbinezuur

GENEESMIDDEL: poeder voor de bereiding van een oplossing voor orale toediening, honing-citroen en kamille

SAMENSTELLING VOOR EEN PAKKET:

Honing-citroen: natriumbicarbonaat, citroenzuur, sorbitol, povidon, sucrose, natriumcyclamaat, aspartaam, acesulfaam-kalium, limoensmaak (aromatisch fruitadditief "limoen"), karamelsmaak, honingsmaak, natriumdocusaat.

Kamille: natriumbicarbonaat, citroenzuur, sorbitol, povidon, sucrose, natriumcyclamaat, aspartaam, acesulfaam-kalium, kamille-extract, natriumdocusaat.

Honing-citroenpoeder: een poeder met verschillende korrelgroottes, bestaande uit deeltjes van wit tot grijs-beige van kleur, met een specifieke geur. Donkerbruine vlekken zijn toegestaan..

Kamillepoeder: een poeder met verschillende granulatiegraden, bestaande uit deeltjes van wit tot beige en lichtbruin van kleur, met een specifieke geur. Bruine vlekken zijn toegestaan..

PHARMACOTHERAPEUTIC GROUP: een remedie voor het elimineren van de symptomen van acute luchtweginfecties en verkoudheid (analgetisch niet-verdovend middel + vitamine + H1-histaminereceptorblokker)

ATX-code [N02BE51]

FARMACOLOGISCHE EIGENSCHAPPEN:
Combinatiedrug.

Paracetamol heeft een pijnstillend en koortswerend effect; elimineert hoofdpijn en andere soorten pijn, vermindert koorts.

Ascorbinezuur (vitamine C) is betrokken bij de regulering van redoxprocessen, koolhydraatmetabolisme, verhoogt de weerstand van het lichaam.

Chloorfenamine - een blokker van H1-histaminereceptoren, heeft een antiallergisch effect, vergemakkelijkt de ademhaling door de neus, vermindert het gevoel van verstopte neus, niezen, tranenvloed, jeuk en roodheid van de ogen.

Infectieziekten en ontstekingsziekten (SARS, griep), vergezeld van koorts, koude rillingen, hoofdpijn, gewrichts- en spierpijn, verstopte neus en pijn in de keel en sinussen.

Overgevoeligheid voor paracetamol, ascorbinezuur, chloorfenamine of een ander onderdeel van het medicijn. Erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal (in de acute fase). Ernstig nier- en / of leverfalen. Alcoholisme. Hoeksluiting glaucoom. Fenylketonurie. Hyperplasie van de prostaat. Leeftijd van kinderen (tot 15 jaar). Zwangerschap en borstvoeding.

Voorzichtig - nier- en / of leverfalen, glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie, aangeboren hyperbilirubinemie (Gilbert-, Dubin-Johnson- en Rotor-syndromen), virale hepatitis, alcoholische hepatitis, gevorderde leeftijd.

DOSERING EN TOEDIENINGSMETHODE:

Binnen. Volwassenen en kinderen vanaf 15 jaar: 2-3 maal daags 1 zakje. De inhoud van de zak moet volledig worden opgelost in een glas (200 ml) warm water (50-60 ° C) en drink de resulterende oplossing onmiddellijk op. Het is beter om het medicijn tussen de maaltijden in te nemen. De maximale dagelijkse dosis is 3 zakjes. Het interval tussen de doses van het medicijn moet minimaal 4 uur zijn.

Bij patiënten met een verminderde lever- of nierfunctie en bij oudere patiënten moet het interval tussen de doses van het geneesmiddel minimaal 8 uur zijn.

De duur van opname zonder een arts te raadplegen is niet meer dan 5 dagen indien voorgeschreven als verdovingsmiddel en 3 dagen als antipyreticum.

Het medicijn wordt goed verdragen in de aanbevolen doses..
In geïsoleerde gevallen zijn er:
vanuit het centrale zenuwstelsel: hoofdpijn, vermoeidheid;
uit het maagdarmkanaal: misselijkheid, pijn in de epigastrische regio;
uit het endocriene systeem: hypoglykemie (tot aan de ontwikkeling van coma);
uit de hemopoëtische organen: anemie, hemolytische anemie (vooral voor patiënten met glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie); uiterst zelden - trombocytopenie;
allergische reacties: huiduitslag, jeuk, urticaria, Quincke's oedeem, anafylactoïde reacties (inclusief anafylactische shock), erythema multiforme exsudatief (inclusief Stevens-Johnson-syndroom), toxische epidermale necrolyse (Lyell-syndroom);
andere: hypervitaminose C, stofwisselingsstoornis, gevoel van warmte, droge mond, parese van accommodatie, urineretentie, slaperigheid.

Alle bijwerkingen van het medicijn moeten aan de arts worden gemeld..

Symptomen van een overdosis van het medicijn zijn te wijten aan de samenstellende stoffen. Het klinische beeld van acute intoxicatie met paracetamol ontwikkelt zich binnen 6-14 uur na toediening. Symptomen van chronische intoxicatie verschijnen 2-4 dagen na een overdosis.

Symptomen van acute paracetamol-intoxicatie: diarree, verminderde eetlust, misselijkheid en braken, ongemak in de buikholte en / of buikpijn, meer zweten.

Symptomen van vergiftiging met chloorfenamine: duizeligheid, opwinding, slaapstoornissen, depressie, convulsies.

INTERACTIE MET ANDERE GENEESMIDDELEN:

Vitamine C:
- verhoogt de concentratie van benzylpenicilline en tetracyclines in het bloed;
- verbetert de opname van ijzerpreparaten in de darmen (zet ijzer om in ijzer); kan de ijzeruitscheiding verhogen bij gebruik met deferoxamine;
- verhoogt het risico op kristallurie bij de behandeling van kortwerkende salicylaten en sulfanilamiden, vertraagt ​​de uitscheiding van zuren door de nieren, verhoogt de uitscheiding van geneesmiddelen met een alkalische reactie (inclusief alkaloïden), vermindert de concentratie van orale anticonceptiva in het bloed;
- verhoogt de totale klaring van ethanol;
- bij gelijktijdig gebruik vermindert het het chronotrope effect van isoprenaline;
- kan het effect van anticoagulantia versterken en verminderen;
- vermindert het therapeutische effect van antipsychotica (antipsychotica) - fenothiazinederivaten, tubulaire reabsorptie van amfetamine en tricyclische antidepressiva;
- gelijktijdige inname van barbituraten verhoogt de uitscheiding van ascorbinezuur in de urine.

Chloorfenamine-maleaat:
Chloorfenamine-maleaat versterkt het effect van slaappillen. Antidepressiva, antiparkinsongeneesmiddelen, antipsychotica (fenothiazinederivaten) - verhogen het risico op bijwerkingen (urineretentie, droge mond, obstipatie). Glucocorticosteroïden - verhogen het risico op glaucoom. Ethanol versterkt het kalmerende effect van chloorfenaminemaleaat.

Paracetamol:
De interactie van paracetamol en inductoren van microsomale oxidatie in de lever (fenytoïne, ethanol, barbituraten, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva) verhoogt de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, wat het mogelijk maakt om ernstige intoxicaties te ontwikkelen met kleine overdoses.

Met paracetamol draagt ​​ethanol bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis..
Microsomale oxidatieremmers (waaronder cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxiciteit.

De gelijktijdige toediening van diflunisal en paracetamol verhoogt de concentratie in het bloedplasma van de laatste met 50%, waardoor de hepatotoxiciteit toeneemt. Gelijktijdig gebruik van barbituraten vermindert de effectiviteit van paracetamol.
Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurica.

Als u metoclopramide, domperidon of colestyramine gebruikt, moet u ook uw arts raadplegen.

Bij langdurig gebruik in doses die aanzienlijk hoger zijn dan aanbevolen, neemt de kans op verminderde lever- en nierfunctie toe en is controle van het perifere bloedbeeld noodzakelijk.

Paracetamol en ascorbinezuur kunnen laboratoriumtests verstoren (kwantitatieve bepaling van glucose en urinezuur in bloedplasma, bilirubine, activiteit van "levertransaminasen", LDH).

Om giftige leverschade te voorkomen, mag paracetamol niet worden gecombineerd met alcoholische dranken en moet het ook worden ingenomen door personen die vatbaar zijn voor chronisch alcoholgebruik. Het risico op het ontwikkelen van leverschade neemt toe bij patiënten met alcoholische hepatosis.

De toediening van ascorbinezuur aan patiënten met snel prolifererende en intensief uitgezaaide tumoren kan het verloop van het proces verergeren. Bij patiënten met een hoog ijzergehalte in het lichaam moet ascorbinezuur in minimale doses worden gebruikt..

Een zakje honing-citroen bevat 1.793 g suiker, wat overeenkomt met 0,15 XE.

Een zakje kamille bevat 2.058 g suiker, wat overeenkomt met 0,17 XE.

Poeder voor de bereiding van een oplossing voor orale toediening, honing-citroen en kamille. 5,0 g poeder in een zak papier / Al / polyethyleen.
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 15, 16, 20, 30 zakjes in een kartonnen doos met instructies voor gebruik.

OPSLAG CONDITIES:
Op een droge plaats bij een temperatuur van 10 tot 30 ° C.
Buiten het bereik van kinderen bewaren!

LEVENSDUUR: 3 jaar.
Niet gebruiken na de vervaldatum.

VAKANTIEVOORWAARDEN VAN APOTHEKEN:
Vrij verkrijgbaar.

FABRIKANT:
Natur Product Pharma Sp. z oo.,
st. Podstochisko 30, 07-300 Ostrow Mazowiecka, Polen.
Op bestelling en onder controle: Natur Product Europe BV, Nederland.

VERTEGENWOORDIGER IN RUSLAND / ADRES VAN DE ORGANISATIE VAN DE ONTVANGENDE CLAIM:
CJSC Natur Product International
St. Petersburg, 197022, st. Enzovoort. Popova, huis 37, letter A

Antigrippin-P No.10 (Aykos-Farm) (antigrippin)

Handleiding

  • Russisch
  • қазақша

Handelsnaam

Internationale niet-eigendomsnaam

Doseringsvorm

Structuur

Een tablet bevat

werkzame stoffen: paracetamol - 0,25 g, ascorbinezuur - 0,15 g, calciumgluconaat - 0,05 g, difenhydramine - 0,01 g, rutine - 0,01 g,

hulpstoffen: zetmeel, talk, calciumstearaat.

Omschrijving

Geelachtige tabletten met een plat oppervlak, met een facet en een risico.

Farmacotherapeutische groep

Om de symptomen van verkoudheid en hoesten te elimineren. Andere combinaties van koude medicatie.

Farmacologische eigenschappen

De farmacologische activiteit van het medicijn is te danken aan de eigenschappen van de actieve stoffen waaruit de samenstelling bestaat.

Farmacokinetiek

Na orale toediening wordt paracetamol snel geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal en wordt het wijd verspreid in weefsels en lichaamsvloeistoffen, met uitzondering van vetweefsel en hersenvocht. Eiwitbinding is minder dan 10%. Het wordt voornamelijk in de lever gemetaboliseerd, uitgescheiden in de urine, voornamelijk in de vorm van glucuronide- en sulfaatconjugaten. Paracetamol passeert de placentabarrière en wordt uitgescheiden in de moedermelk.

Ascorbinezuur wordt na orale toediening goed geabsorbeerd. Ongeveer 25% bindt zich aan plasma-eiwitten, wordt afgezet in plasma en cellen, de hoogste concentratie wordt bereikt in klierweefsels (voornamelijk in de bijnierschors en hypofyse). Gemetaboliseerd in de lever, uitgescheiden in de urine in de vorm van oxalaat en onveranderd.

Na orale toediening wordt ongeveer 30% geïoniseerd calcium opgenomen in het spijsverteringskanaal. Na orale toediening wordt de maximale plasmaconcentratie bereikt na 1,2 - 1,3 uur en wordt voornamelijk uitgescheiden met uitwerpselen (80%) en urine (20%).

Diphenhydramine wordt snel geabsorbeerd uit het spijsverteringskanaal. De biologische beschikbaarheid is 50%. Binding aan plasma-eiwitten - 98-99%. Dringt door de BBB. Het wordt voornamelijk in de lever gemetaboliseerd, gedeeltelijk in de longen en nieren. Overdag wordt het volledig uitgescheiden door de nieren in de vorm van metabolieten. Het wordt ook uitgescheiden in de melk en kan bij zuigelingen sedatie veroorzaken..

De maximale concentratie rutine na orale toediening wordt bereikt na 1-9 uur en wordt voornamelijk uitgescheiden met gal en, in mindere mate, door de nieren..

Farmacodynamica

Paracetamol heeft een pijnstillend, koortswerend en mild ontstekingsremmend effect. Het werkingsmechanisme is geassocieerd met remming van prostaglandinesynthese, het belangrijkste effect op het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus.

Ascorbinezuur compenseert vitamine C-tekort in het lichaam, heeft uitgesproken antioxiderende eigenschappen, reguleert redoxprocessen en verhoogt de weerstand van het lichaam tegen infecties..

Calciumgluconaat heeft een antiallergisch, hemostatisch effect, vermindert de kwetsbaarheid en vasculaire permeabiliteit, symptomen van calciumgebrek in het lichaam, verbetert de spiercontractie tijdens spierdystrofie, myasthenia gravis.

Diphenhydramine heeft een anti-allergische werking, heeft een lokaal anesthetisch, krampstillend en matig ganglioblokkerend effect. Bij toediening veroorzaakt het een kalmerend en hypnotisch effect, heeft het een matig anti-emetisch effect.

De angioprotector rutine behoort tot de groep van vitamine P, in combinatie met ascorbinezuur vermindert het de doorlaatbaarheid en kwetsbaarheid van haarvaten, neemt het deel aan redoxprocessen, heeft het antioxiderende eigenschappen.

Gebruiksaanwijzingen

Symptomatische behandeling van influenza en andere acute virale luchtweginfecties vergezeld van koorts, keelpijn, hoofdpijn, rhinitis.

Dosering en administratie

Volwassenen worden driemaal daags 1 tablet via de mond voorgeschreven; kinderen vanaf 7 jaar ½ tablet 3 maal daags na de maaltijd gedurende 3-5 dagen. De maximale enkelvoudige dosis voor volwassenen is dagelijks 2 tabletten - 6 tabletten; voor kinderen vanaf 7 jaar - respectievelijk 1 tablet en 3 tabletten. Het medicijn wordt niet aanbevolen voor gebruik voor meer dan 5 dagen zonder een arts te raadplegen. Raadpleeg een arts als de symptomen aanhouden..

Aanbevolen doseringen niet overschrijden.

Bijwerkingen

- dyspeptische symptomen, droge mond, epigastrische pijn, misselijkheid, braken, irritatie van het maagdarmslijmvlies, bij langdurig gebruik in hoge doses, kan paracetamol hepatotoxische, nefrotoxische effecten hebben

- hoofdpijn, vermoeidheid, slaperigheid, verhoogde prikkelbaarheid van het centrale zenuwstelsel, slaapstoornissen, verminderde snelheid van psychomotorische reacties, bij kinderen kan difenhydramine de paradoxale ontwikkeling van slapeloosheid, prikkelbaarheid en euforie veroorzaken

- langdurig gebruik bij hoge doses kan de functie van het insulaire apparaat van de alvleesklier (hyperglycemie, glucosurie), hyperoxalurie en de vorming van urinestenen uit calciumoxalaat remmen

- verminderde capillaire permeabiliteit en verslechtering van weefseltrofisme

- trombocytose, trombocytopenie, leukopenie, neutropenie, agranulocytose, anemie, hemolytische anemie (vooral voor patiënten met glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie), hyperprothrombinemie, erytropenie, neutrofiele leukocytose, hypokaliëmie

- allergische reacties: urticaria, jeuk aan de huid, blozen van de huid

- moeite met plassen (vooral bij mannen met een vergrote prostaatklier)

- verhoogde viscositeit van de luchtweggeheimen

Alle bijwerkingen, inclusief de bijwerkingen die hierboven niet zijn vermeld, moeten aan de behandelende arts worden gemeld en stoppen met het gebruik van het geneesmiddel.

Contra-indicaties

- individuele intolerantie voor alle componenten waaruit het medicijn bestaat

- ernstige lever- en nierfunctiestoornis

- erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal (in de acute fase)

- bloedziekten met een neiging tot bloeding

- niersteenziekte (of een voorgeschiedenis van de ziekte)

- kinderen onder de 7 jaar

- zwangerschap en borstvoeding

Interactie tussen geneesmiddelen

Bij gelijktijdig gebruik met inductoren van microsomale leverenzymen, geneesmiddelen met hepatotoxische effecten (salicylamiden, barbituraten, anti-epileptica, tricyclische antidepressiva, alcohol, rifampicine), bestaat het risico van een verhoogd hepatotoxisch effect van paracetamol (het niveau van toxische metabolieten neemt toe).

Gelijktijdig gebruik met doxorubicine verhoogt het risico op een verminderde leverfunctie.

Bij gelijktijdig gebruik met orale anticonceptiva wordt de eliminatie van paracetamol uit het lichaam versneld en kan het analgetische effect ervan worden verminderd.

Actieve kool vermindert de biologische beschikbaarheid van paracetamol.

Bij gelijktijdig gebruik met anticoagulantia is een lichte of matige verhoging van de protrombinetijd mogelijk, het risico op bloeding neemt toe.

Bij gelijktijdig gebruik met metaclopromide en domperidon is het mogelijk om de absorptie van paracetamol te verhogen en de concentratie in het bloedplasma te verhogen, en cholestyramine verlaagt de concentratie van paracetamol.

Gevallen van manifestatie van de toxische effecten van paracetamol bij gelijktijdig gebruik met isoniazid worden beschreven, vermindert de klaring van paracetamol.

Gevallen van hepatotoxiciteit bij gelijktijdig gebruik van paracetamol en fenobarbital worden beschreven. Het hepatotoxisch effect wordt versterkt in aanwezigheid van ethanol..

Carbamazepine, fenytoïne, fenobarbital, primidon verminderen de effectiviteit van paracetamol.

Geneesmiddelinteracties komen vaker voor bij langdurig gebruik van grote doses ascorbinezuur.

Ascorbinezuur verhoogt de concentratie van salicylaten in het bloed (verhoogt het risico op kristallurie), ethinylestradiol, benzylpenicilline en tetracyclines.

Met oestrogenen - verhoogt het hormoonniveau in het bloedserum.

Bij orale cotraceptiva die oestrogenen bevatten, wordt het anticonceptieve effect verminderd.

Vermindert het anticoagulatie-effect van coumarine en heparinederivaten.

Verbetert de darmopname van ijzerpreparaten.

Verhoogt de totale klaring van ethylalcohol, wat op zijn beurt de concentratie ascorbinezuur vermindert.

Chinolinegeneesmiddelen, calciumchloride, salicylaten, corticosteroïden, bij langdurig gebruik, putten de reserves aan ascorbinezuur uit.

Acetylsalicylzuur, orale anticonceptiva, verse sappen en alkalische dranken verminderen de opname en opname van ascorbinezuur. Bij gelijktijdig gebruik van ascorbinezuur met isoprenaline neemt het chronotrope effect van laatstgenoemde af. In hoge doses verhoogt het de uitscheiding van mexiletine door de nieren. Barbituraten en pyrimidine verhogen de uitscheiding van ascorbinezuur via de urine. Ascorbinezuur vermindert het therapeutische effect van antipsychotica (antipsychotica) - fenothiazinederivaten, tubulaire reabsorptie van amfetamine en tricyclische antidepressiva.

Bij gelijktijdig gebruik van difenhydramine verbetert de werking van ethanol en geneesmiddelen die het centrale zenuwstelsel, barbituraten, slaappillen, opiaat-analgetica onderdrukken. Daarom is het bij gecombineerd gebruik van deze geneesmiddelen noodzakelijk om een ​​arts te raadplegen om een ​​versterkte werking te voorkomen.

MAO-remmers versterken de anticholinergische activiteit van difenhydramine.

Antagonistische interactie wordt opgemerkt bij de gezamenlijke afspraak met psychostimulantia.

Vermindert de effectiviteit van apomorfine als braakmiddel bij de behandeling van vergiftiging.

Verbetert de anticholinergische effecten van geneesmiddelen met anticholinergische activiteit.

Calcium kan de opname van tetracycline-antibiotica en fluoridepreparaten verminderen wanneer het tegelijkertijd wordt ingenomen. Het gelijktijdige gebruik van vitamine D verhoogt de opname van calcium. Vanwege de mogelijkheid van de vorming van niet-resorbeerbare complexen, kan calcium de absorptie van oestramustine, ethidronaat en mogelijk andere bisfosfonaten, fenytoïne, chinolonen, orale tetracycline-antibiotica en geneesmiddelen verminderen, moet de opname van calcium uit het maagdarmkanaal afnemen, bijvoorbeeld bij het nemen van bepaalde soorten voedsel., spinazie, rabarber, zemelen en ontbijtgranen. De toediening van hoge doses calcium aan patiënten die digitalispreparaten krijgen, kan het risico op aritmieën verhogen. Thiazidediuretica verminderen de calciumuitscheiding via de urine. Daarom moet men rekening houden met het risico van hypercalciëmie bij gelijktijdig gebruik..

Het farmacologische effect van rutine wordt versterkt door ascorbinezuur. Rutine beschermt ascorbinezuur en adrenaline tegen oxidatie.

speciale instructies

Gebruik geen andere paracetamol-bevattende geneesmiddelen bij de behandeling van "Antigrippin" -P. Voorzichtig gebruiken bij patiënten met een verminderde lever- en nierfunctie. Niet combineren met slaappillen.

Paracetamol wordt met voorzichtigheid voorgeschreven bij chronische lever- en nieraandoeningen, jicht, maagzweer en twaalfvingerige darm (geschiedenis). Er moet rekening worden gehouden met de mate en aard van de functionele veranderingen in deze organen, aangezien bij deze patiënten een verlenging van de halfwaardetijd van paracetamol mogelijk is. Ontvangst van paracetamol kan de resultaten beïnvloeden van de bepaling van urinezuur in het bloed met fosforwolfraamzuur en de bepaling van glycemie door glucoseoxidase peroxidase. Bij het gebruik van het medicijn en tijdens de manifestatie van zijn werking is het gebruik van alcoholische dranken verboden.

Gezien het stimulerende effect van ascorbinezuur op de synthese van corticosteroïdhormonen, is het noodzakelijk de nierfunctie en bloeddruk onder controle te houden. Ascorbinezuur bij patiënten met snel prolifererende en intensief uitgezaaide tumoren kan in de loop van de ziekte verergeren. Ascorbinezuur kan de resultaten van verschillende laboratoriumtests (bepaling van glucose, bilirubine en de activiteit van levertransaminasen, LDH in bloedplasma) verstoren. Ascorbinezuur wordt met voorzichtigheid voorgeschreven bij patiënten met hyperoxalaturie. Calciumgluconaat moet met voorzichtigheid worden gebruikt bij patiënten met nierfalen of bij ziekten die verband houden met verhoogde vitamine D-spiegels, zoals sarcoïdose.

Alle bijwerkingen (ongebruikelijk), inclusief de bijwerkingen die hierboven niet zijn vermeld, moeten aan uw arts worden gemeld.

Als het welzijn niet verbetert, moet het medicijn worden stopgezet en moet een arts worden geraadpleegd. Als de patiënt een operatie ondergaat, moet hij de arts van tevoren waarschuwen over het gebruik van het medicijn.

Zwangerschap en borstvoeding

Het gebruik van het medicijn tijdens zwangerschap en borstvoeding wordt niet aanbevolen.

Kenmerken van het effect van het medicijn op het vermogen om een ​​voertuig te besturen of potentieel gevaarlijke mechanismen

Voorzichtig gebruikt bij patiënten die zich bezighouden met potentieel gevaarlijke activiteiten die meer aandacht en snelle psychomotorische reacties vereisen..

Overdosis

Symptomen van een overdosis difenhydramine en paracetamol worden waargenomen: misselijkheid, braken, droge mond, verwijde pupillen, CZS-depressie, krampen, ontwikkeling van opwinding (vooral bij kinderen) of depressie. Tekenen van hypercalciëmie: anorexia, misselijkheid, braken, verminderd bewustzijn, nefrocalcinose, calciurie en, in ernstige gevallen, aritmie en coma.

Behandeling: maagspoeling met actief koolwater en symptomatische therapie, geforceerde diurese, hemodialyse. Paracetamol Acetylcysteine ​​Antidote.

Formulier en verpakking vrijgeven

Tabletten van 10 stuks in een contour bezjacheykovy verpakking van verpakkingspapier met aan beide zijden polymeer coating. 250 contour bezjacheykovy-pakketten samen met instructies voor medisch gebruik in de staat en Russische talen worden in een kartonnen doos geplaatst (groepsverpakking).

10 tabletten in een contour bezeljakovoj verpakking van aluminiumfolie bedekt met een PVC-film. Op 2 contour bezjacheykovye verpakking van aluminiumfolie bedekt met een PVC-film, samen met instructies voor medisch gebruik in de staat en Russische talen worden in een kartonnen doos geplaatst. In een kartonnen doos (groepsverpakking) worden 55 pakken karton geplaatst. 200 contour bezjacheykovye-pakketten van aluminiumfolie bedekt met PVC-film, samen met instructies voor medisch gebruik in de staat en Russische talen worden in een kartonnen doos geplaatst (groepsverpakking).

Opslag condities

Op een droge, donkere plaats bij een temperatuur van maximaal 25 ° C.

Buiten het bereik van kinderen bewaren!

Houdbaarheid

Niet gebruiken na de vervaldatum.

Apotheek Vakantievoorwaarden

Fabrikant

Eikos-Farm LLP, Republiek Kazachstan, regio Almaty, pos. Boraldai, 71.

Kentekenhouder

Eikos-Farm LLP, Republiek Kazachstan, regio Almaty, pos. Boraldai, 71.

Adres van de organisatie die claims (aanbiedingen) van consumenten over de kwaliteit van geneesmiddelen accepteert op het grondgebied van de Republiek Kazachstan, verantwoordelijk voor het toezicht na registratie op de veiligheid van geneesmiddelen

Antigrippin

De samenstelling van het medicijn

actieve ingrediënten: 1 tablet bevat paracetamol 500 mg, chloorfenamine-maleaat 10 mg, ascorbinezuur 200 mg

hulpstoffen: natriumbicarbonaat, citroenzuur, sorbitol (E 420), povidon, natriumsaccharine, watervrij natriumcarbonaat, macrogol, natriumlaurisulfaat, aromatisch fruitsupplement "limoen";

hulpstoffen (frambozensmaak): natriumbicarbonaat, citroenzuur, sorbitol

(E 420), povidon, natriumsacharine (E 951), aspartaam, watervrij natriumcarbonaat, macrogol, natriumlaurisulfaat, natriumriboflavine-5-fosfaat, frambozensmaak (aromatisch fruitadditief "framboos"), smaakcorrector, rode bietensappoeder ;

hulpstoffen (grapefruitsmaak): natriumbicarbonaat, citroenzuur, sorbitol (E 420), povidon, aspartaam ​​(E 951), watervrij natriumcarbonaat, macrogol, natriumlaurisulfaat, riboflavine-5-natriumfosfaat, citroensmaak (aromatisch fruitsupplement " Citroen ”), grapefruitaroma (“ Grapefruit ”aroma fruitadditief), smaakcorrector.

Doseringsvorm.

De tabletten zijn rond van vorm, plat, met een afgeschuinde rand en aan één kant een inkeping, wit of bijna wit met een zwak marmer en een fruitige geur.

Framboos bruistabletten.

Ronde tabletten, plat, met een schuine rand en aan één kant een inkeping, roze, mauve of lila, met lichtere of donkere vlekken, met een specifieke fruitige geur.

Bruistabletten met grapefruitsmaak.

Ronde tabletten, plat, met een afgeschuinde rand en een verdelingsinkeping aan één kant, wit of bijna wit met een nauwelijks waarneembaar marmering en een specifieke citrusgeur.

Naam en locatie van de fabrikant

"Natur Product Pharma Sp. met. over. over ", Polen;

30 st. Podtiskisko, 07-300 Mazowiecka Island, Polen.

Op bestelling en onder controle:

"Natur Product Europe BV", Nederland;

Twerberg 17 5246 XL, Rosemalen, Nederland.

Farmacologische groep

Pijnstillers en antipyretica. Paracetamol, combinaties zonder psycholeptica. PBX-code N02B E51.

Het gecombineerde medicijn. Paracetamol heeft een pijnstillend en koortswerend effect, elimineert hoofdpijn en andere soorten pijn, vermindert koorts.

Ascorbinezuur (vitamine C) is betrokken bij de regulering van redoxprocessen, koolhydraatmetabolisme, verhoogt de weerstand van het lichaam.

Chloorfenamine - H-blokker 1 -histaminereceptoren - heeft een antiallergisch effect, vergemakkelijkt de ademhaling door de neus, vermindert het gevoel van verstopte neus, niezen, tranen, jeuk en oogontsteking.

Het medicijn wordt goed geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal, terwijl de maximale concentratie paracetamol in bloedplasma binnen 30-60 minuten wordt bepaald. Een vertraagde stopzetting van paracetamol en zijn metabolieten wordt waargenomen bij patiënten met een verminderde nierfunctie en bij patiënten met chronische leverziekte.

Indicaties

Symptomatische behandeling op korte termijn voor griep en verkoudheid, waaronder hoofdpijn, spier- en gewrichtspijn, keelpijn, koorts, verstopte neus.

Contra-indicaties

Overgevoeligheid voor geneesmiddelcomponenten of antihistaminica, ernstige lever- en / of nierfunctiestoornissen, aangeboren hyperbilirubinemie, glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie, alcoholisme, bloedziekten, ernstige bloedarmoede, leukopenie, ernstige arteriële hypertensie, instabiele angina stoornissen, ernstige cardiale geleidingsstoornissen, acuut myocardinfarct, ernstige atherosclerose, gedecompenseerd hartfalen, hyperthyreoïdie, acute urineretentie met prostaathypertrofie, obstructie van de blaashals, pyloroduodenale obstructie, maag- en duodenumulcus in de acute fase, glaucoom, trombose, trombose, diabetes mellitus epilepsie, gevorderde leeftijd; fructose-intolerantie; fenylketonurie.

Niet gebruiken met MAO-remmers en binnen twee weken na het stoppen van MAO-remmers. Het is gecontra-indiceerd bij patiënten die tricyclische antidepressiva of β-blokkers gebruiken voor urolithiasis - op voorwaarde dat ascorbinezuur het lichaam binnenkomt met een dosis van 1 g per dag.

Passende veiligheidsmaatregelen voor gebruik

In geval van hoge lichaamstemperatuur of langdurige koorts, die 5 dagen aanhoudt tegen de achtergrond van het gebruik van het medicijn of wanneer er tekenen van superinfectie verschijnen, moet u een arts raadplegen om de haalbaarheid van verder gebruik van het medicijn te bepalen.

Wees voorzichtig bij patiënten met diabetes mellitus..

Alcohol versterkt het sedatieve effect van chloorfenaminemaleaat, hepatotoxiciteit van paracetamol.

Ascorbinezuur kan de resultaten van laboratoriumtests veranderen (glucose, bilirubine in het bloed, transaminaseactiviteit).

Het risico van overwegend mentale afhankelijkheid treedt op bij overschrijding van de aanbevolen doses en bij langdurige behandeling.

Om overdosering te voorkomen, moeten alle preparaten die paracetamol bevatten worden gecontroleerd en geëlimineerd..

Voor volwassenen die meer dan 50 kg wegen, mag de totale dosis paracetamol NIET hoger zijn dan 4 g per dag.

Het gebruik van alcoholische dranken of het gebruik van sedativa (vooral barbituraten) verhoogt het sedatieve effect van chloorfenaminemaleaat, daarom moet het gebruik van deze stoffen tijdens de behandeling worden vermeden.

Gebruik tijdens dracht en lactatie

Omdat het effect van het medicijn op zwangerschap of borstvoeding niet goed bekend is, mag het tijdens deze perioden niet worden voorgeschreven..

Het vermogen om de reactiesnelheid te beïnvloeden bij het besturen van voertuigen of andere mechanismen

Het medicijn kan slaperigheid veroorzaken, dus tijdens het gebruik van het medicijn mag het geen voertuigen besturen of met andere mechanismen werken.

Niet gebruiken voor kinderen onder de 15 jaar.

Dosering en administratie

Binnen toepassen. Volwassenen en kinderen ouder dan 15 jaar nemen 2-3 maal daags 1 tablet. De tablet moet volledig worden opgelost in een glas (200 ml) warm water (50-60 ° C). De resulterende oplossing moet onmiddellijk worden gedronken. Het medicijn kan het beste tussen de maaltijden worden ingenomen. De maximale dagelijkse dosis is 3 tabletten. Het interval tussen de doses van het medicijn moet minimaal 4:00 zijn.

Bij patiënten met een verminderde lever- of nierfunctie en bij oudere patiënten moet het interval tussen de doses van het geneesmiddel minstens 8:00 zijn.

Gebruiksduur zonder arts te raadplegen: niet meer dan 3 dagen.

Overdosis

Geassocieerd met chloorfenamine-maleaat.

Een overdosis chloorfenamine-maleaat kan epileptische aanvallen veroorzaken (vooral bij kinderen), verminderd bewustzijn, com.

Geassocieerd met paracetamol.

Er bestaat een risico op vergiftiging bij ouderen en vooral bij jonge kinderen (gevallen van therapeutische overdosis en accidentele vergiftiging komen vrij vaak voor).

Een overdosis paracetamol kan dodelijk zijn.

Misselijkheid, braken, anorexia, bleekheid, overmatig zweten, buikpijn, verschijnen meestal binnen de eerste 24 uur.

Een overdosis van meer dan 10 g paracetamol in 1 dosis bij volwassenen en 150 mg / kg lichaamsgewicht in 1 dosis bij kinderen veroorzaakt levercytolyse, wat kan leiden tot volledige en onomkeerbare necrose, wat leidt tot hepatocellulaire insufficiëntie, metabole acidose, encefalopathie, die in zijn wachtrij kan leiden tot coma en de dood.

Tegelijkertijd is er een verhoogd niveau van levertransaminasen, lactaatdehydrogenase en bilirubine tegen de achtergrond van een verhoogd protrombinegehalte, dat 12-48 uur na het aanbrengen kan optreden.

  • Onmiddellijke ziekenhuisopname
  • bepaling van het initiële niveau van paracetamol in bloedplasma
  • onmiddellijke toediening van het aangebrachte medicijn door maagspoeling;
  • conventionele behandeling voor overdosering omvat het gebruik van een tegengif van N-acetylcysteïne intraveneus of oraal. Het tegengif moet zo vroeg mogelijk worden gebruikt, bij voorkeur binnen 10:00 uur na een overdosis;
  • methionine als symptomatische therapie.

Bijwerkingen

Uit het hemopoëtische en lymfestelsel: bloedarmoede, sulfhemoglobinemie en methemoglobinemie (cyanose, kortademigheid, hartpijn), hemolytische anemie trombose, hyperprothrombinemie, erythrocytopenie, trombocytopenie, agranulocytose, neutrofiele leukocytose, neutrofiele leukose.

Van het immuunsysteem: anafylaxie, anafylactische shock, overgevoeligheidsreacties op de huid, waaronder jeuk, huiduitslag en slijmvliezen (meestal erytheem, urticaria), angio-oedeem, erythema multiforme (Stevens-Johnson-syndroom), toxische epidermale necrolyse (Lyell-syndroom).

Vanuit de luchtwegen: bronchospasme bij patiënten die gevoelig zijn voor acetylsalicylzuur en andere NSAID's.

Vanuit het spijsverteringssysteem: droge mond, misselijkheid, brandend maagzuur, braken, obstipatie, epigastrische pijn, diarree, verminderde leverfunctie, verhoogde activiteit van leverenzymen, meestal zonder de ontwikkeling van geelzucht, hepatonecrose (dosisafhankelijk effect).

Van het endocriene systeem: hypoglykemie tot hypoglycemische coma.

Uit het zenuwstelsel: zelden - hoofdpijn, duizeligheid, slaapstoornissen, slapeloosheid, slaperigheid, verwarring, hallucinaties, nervositeit, trillen; in sommige gevallen - coma, convulsies, dyskinesie, gedragsveranderingen, verhoogde prikkelbaarheid; onevenwicht en geheugen, afleiding, vooral bij oudere patiënten.

Vanuit het cardiovasculaire systeem: in geïsoleerde gevallen - tachycardie, myocarddystrofie (dosisafhankelijk effect bij langdurig gebruik), orthostatische hypotensie.

Metabolisme: metabole onbalans van zink, koper.

Uit de urinewegen: urineretentie en moeite met plassen, aseptische pyurie, nierkoliek.

Aan de kant van de huid: eczeem.

Aan de kant van de gezichtsorganen: droge ogen, mydriasis, verminderde accommodatie.

Bij langdurig gebruik in grote doses: schade aan het glomerulaire apparaat van de nieren, kristallurie, de vorming van uraat, cystine en / of oxalaatstenen in de nieren en urinewegen; schade aan het insulaire apparaat van de alvleesklier (hyperglycemie, glucosurie) en verminderde glycogeensynthese tot de ontwikkeling van diabetes mellitus.

Interactie met andere medicijnen en andere soorten interacties

Ethanol verhoogt het sedatieve effect van H door de aanwezigheid van chloorfenaminemaleaat. 1 blokkers, dus u mag geen voertuigen besturen of met andere mechanismen werken.

Te overwegen combinaties.

Door de aanwezigheid van chloorfenamine-maleaat kunnen andere sedativa depressie van het centrale zenuwstelsel veroorzaken, zoals morfinederivaten (analgetica, hoestonderdrukkers en vervangingstherapie), antipsychotica, barbituraten, benzodiazepines, anxiolytica, anders dan benzodiazepines (bijv. Meprobamate ), slaappillen, sedatieve antidepressiva (amitriptyline, doxepin, mianserin, mirtazapine, trimipramine), sedatief N 1 -blokkers, centrale antihypertensiva, baclofen en thalidomide.

Vanwege de aanwezigheid van chloorfenamine-maleaat, geneesmiddelen die een atropine-achtig effect hebben, zoals: imipramine-antidepressiva, de meeste atropine H 1 blokkers, anticholinergica, antiparkinsonmiddelen, atropine-krampstillers, disopramide, fenothiazine-antipsychotica en clozapine kunnen ongewenste atropine-effecten veroorzaken, zoals urineretentie, obstipatie en een droge mond.

Bij inname met orale anticoagulantia bestaat het risico van hun verhoogde effect en een verhoogd risico op bloeding bij het nemen van paracetamol in maximale doses (4 g / dag) gedurende ten minste 4 dagen. Een controle van INR (International Normalised Relationships) moet regelmatig worden uitgevoerd. Indien nodig kan de dosis anticoagulans worden aangepast bij gebruik van paracetamol en na stopzetting van de behandeling met paracetamol.

Paracetamol kan de bloedglucoseresultaten beïnvloeden door glucoseoxidase peroxidase met abnormaal hoge concentraties.

Ontvangst van paracetamol kan de resultaten van de bepaling van ureum in het bloed beïnvloeden met de methode van fosforhoudend wolfraamzuur.

De absorptiesnelheid van paracetamol kan toenemen door gelijktijdig gebruik met metoclopramide en domperidon en afnemen door gebruik met cholestyramine. Barbituraten verminderen het antipyretische effect van paracetamol.

Anticonvulsiva (waaronder fenytoïne, barbituraten, carbamazepine), die de activiteit van microsomale leverenzymen stimuleren, kunnen de toxische effecten van paracetamol op de lever versterken als gevolg van een verhoogde mate van omzetting van het geneesmiddel in hepatotoxische metabolieten. Bij gelijktijdig gebruik van paracetamol met isoniazide neemt het risico op het ontwikkelen van het hepatotoxisch syndroom toe. Paracetamol vermindert de effectiviteit van diuretica.

Niet gelijktijdig gebruiken met alcohol.

Ascorbinezuur verhoogt de opname van ijzer in de darm, verhoogt het gehalte aan ethinylestradiol, penicilline, tetracycline; verlaagt het niveau van antipsychotica, fenothiazinederivaten in het bloed. GCS vermindert de reserves aan ascorbinezuur. De gelijktijdige toediening van ascorbinezuur en deferoxamine verhoogt de weefseltoxiciteit van ijzer, vooral in de hartspier, wat kan leiden tot decompensatie van de bloedsomloop. Het kan pas om 2:00 uur worden gebruikt na injectie van deferoxamine. Grote doses ascorbinezuur verminderen de effectiviteit van tricyclische antidepressiva. De opname van ascorbinezuur wordt verminderd bij gelijktijdig gebruik van orale anticonceptiva, het gebruik van fruit- of groentesappen, alkalisch drinken.

Houdbaarheid

Opslag condities

Bewaren in de originele verpakking bij een temperatuur van maximaal 25 ° C. Buiten het bereik van kinderen bewaren. Niet gebruiken na de vervaldatum.

Verpakking

10 tabletten in een plastic doos. 1 etui in een kartonnen bundel of envelopverpakking met ophangsysteem.

6 tabletten per strip, 1 of 5 strips in een kartonnen doos.